Juliana gaf goed geslaagd gymnastiekfeest Zonnestraal collecteert V. d. Taks Zeehond trok over Schelde voor vrouwen van PvdA over Israël Felle brand teistert in aanbouw zijnd Russisch koelschip Modehuis Scheffer denkt al aan lente Oudjes beluisterden veelsoortige muziek Proefvaart veerpont m Jeugdorkest geeft eerste concert Diors creaties o.a. in Vlaardingse show og n nieuwe industrie in Vlaardingen Lassers zagen goede films De torenflats geld Eens blijft bij zijn club VCS' Vierspelenkamp Hel Vrije Volk Zwaluwen en hun contact De pothoed in Vlaardingen! MarktbericMen Dr. C. J. Storm directeur GGD in Vlaardingen De Kluyver kam pioen Rotterdamse Dambond Uit het dagboek van de politie De grootste krant van Nederland Burgerlijke Stand Wisselkoersen Plan voor licht en waterbedrijven Dames van Merwede gelijk tegen R'dam het VRIJE VOLK DONDERDAG 24 FEBRUARI 1955 PAGINA 7 Een fors tromgeroffel luidde de avond in, die de Christelijke Vereniging voor Lichamelijke Oefening „Juliana" Woensdag in Musis Sacrum gaf. De hoogtepunten van deze avond waren de oefeningen: rfaythmiek, hoogrek en hoogbrug ^iHeeït^vbpr; U de-juiste; Viilpe# Manoeuvreren De heer dr. P. "VV. Vermeij toonde zich Woensdag een geboren verteller, toen hij in het Volksgebouw voor de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid sprak over „De Joden en hun land". Zijn lezing werd, waar nodig, door zijn assistent met projectie- platen toegelicht. Ontploffingsgevaar EEN VOORBEELD van harmonieuze samenwerking is de mode show, die gisteravond was en vanavond is in De Harmonie te Vlaardingen. Het modehuis Scheffer ontvinggisteravond een tweehonderd en vijftig vrouwen om ze te laten "genieten van de voorjaarscollectie vol nieuwe lijnen en kleuren. Maison Hofman, het hoedenmagazijn, leverde de hoedjes (en soms de bijoux) bij de vele japonnen en mantels, de kapsalon Roodenburg toonde het laatste kapsel: La Flamme. De in het Sint Jacobs Gasthuis woonachtige bejaarden hebben gisteravond vol aandacht geluisterd naar wat enkele muzikale studerende Schiedammers bij hen op uitnodiging van 't „Prin ses Irenefonds" kwamen spelen. Zaterdagavond geeft het Vlaardingse jeugd-kamerorkest in de zaal van de Emmauskerk zijn eerste concert. Het jonge orkest speelt onder andere wer ken van Mozart en Haydn. Veemarkt Den Bosch Evenals in 1954 houdt de vereniging het „NW-tbc.-fonds" ook dit jaar een grote, landelijke inzamelingsactie ten bate van de patiënten van het sana torium „Zonnestraal" in de week van 7—13 Maart. Bovendien geeft deze stichting op 1 Maart in het „Volks gebouw" een lichtbeeldenavond an nex filmvertoning betreffende de be strijding van de tbc. en het werk van „Zonnestraal". Op Zaterdag 5 Maart is er een buscollecte. Zij, die bereid zijn op deze dag te collecteren, kunnen zich aan onderstaande adressen opgeven: mevr. A. Brand-Dijkhoffz, Gordon- straat 31; mevr. M.. Ossewaarde-Her- wig, Voornesestraat 19; mevr. M Smit-Huizinga. Rotterdamsedijk 219; p. W. de Vos, L. Singelstraat 107a. Weer gaat een Amerikaanse in dustrie zich in Vlaardingen vestigen, „The Airetool Mfg. Co." uit Spring field, Ohio. Een industriehal in de Vettenoordsepolder is reeds aange kocht en het bedrijf begint zo spoedig mogelijk met de productie. The Airetool Mfg. Co. legt zich in hoofdzaak toeop het maken van „tube-cleanen;" en „tube expanders" voor de olieraffinaderijen en de che mische industrie. Tot directeuren van het bedrijf zijn benoemd de heren P. C. A. M. de Bruijn en. R. E. Bakker. Het be drijf zal hoofdzakelijk met Neder lands personeel werken. Een interessante en leerzame filmavond gaf de Lasclub Schiedam, afdeling Zuid-Kolland, van de Ne derlandse Vereniging voor Lastech niek voor haar leden. De eerste twee films waren zuiver technisch van aard en gingen over de bouw van de hangbrug van San Francisco en over de bouw van de hoogste stuwdam ter wereld, le „Hoover-Dam". Daarna vertoonde de filmopera- -teur, de heer J. de Wit, twee kleu renfilms, „Tennessee Holiday" over een autotocht door de Missisippi- Delta en „ss. United States" over de bouw van het grootste zeeschip van Amerika. In zijn openingswoord deelde de tweede voorzitter, de heer J. van Noort mee, dat men in Mei of Juni een excursie naar de bekende scheepswerf van Cocherill in Ant werpen zal houden De lassers hebben Woensdagavond in de zaal van Christelijk Sociale Belangen aan deze films veel genoe gen beleefd. In eenaanvulling op de raads stukken komt het voorstel van B. en W. van Schiedam voor om een cre- diet van 471.630 te verlenen ten behoeve van de installatie der cen trale. verwarming in de torenflats en een crediet van 4500.voor.het.ad viseurschap in zake liften, ^hydro- foor-installatie, electriciteits--. en waterleidingen in die torenflats. Naar de secretaris van de voetbal vereniging VCS meedeelt zullen de onderhandelingen tussende. speler P. J. M., Pens van deze vereniging en Blauw Wit niet worden voort gezet.' In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer A. Soeters, in het bijzonder de heerj. Kok (hij is 'n oude bekende in onze stedelijke gymnastiekwereld) en de afgevaardig den van de andere Schiedamse gyrn- gymnastiekverenigingen welkom. Tevens vertelde de heer Soeters, hoe sterk „Juliana" sinds de oprich ting in December 1951 is gegroeid. In dat jaar telde de vereniging nog geen 100 leden, verleden jaar reeds 350, terwijl ze nu de 700 al gepasseerd is. De uitvoering begon met het op treden van de kleuters in „Hansje in het Bessenland", een aardig schouw spel, dat spontaan door de kleintjes werd gebracht. De leiding hiervan hadden de dames M. Soeters, J. de Keyzer en L. Westerveld. Bijzonder goed waren de nummers hoogbrug en hoogrek, waaraan de heren F. Westerveld, J. Döl, N. Was senaar en G. Donkersloot deelnamen en van wie vooral de laatste uitste kend werk verrichtte. Een extra-com plimentje voor de veteraan van deze vereniging,, de heer J. Soeters. die met zijn1 59 jaar aan verscheidene nummers, waaronder de twee boven genoemde, nog actief deelnam. De jongens lieten goed werk zien bij de grondgymnasfciek. De meisjes, bokspringend, deden 't al even goed. Maar de zaal klapte toch nog het hardst, nadat de dames het nummer rhythmische oefeningen voor hun rekening hadden genomen, een knap stukje lichaamsbeheersing, gratie en rhythme. Balletachtig deden de Sneeuwklok- jes aan, meisjes, die onder leiding van mevrouw Soeters een winterse sfeer in de zaal toverden. Deze drie jaar oude vereniging heeft bewezen, dat, hoewel ze nog zeer jong is, „Juliana" met iets goeds uit de bus kan komen. Woensdagavond heeft de Vlaardin- ger, de heer J. H. de Kluyver het persoonlijk kampioenschap van de Rotterdamse Dambond gewonnen. Na een hevige strijd tussen de tien deelnemers waarin de heer De Kluy ver ongeslagen is gebleven, veroverde hij de titel en hiermee werd hij te gelijkertijd de eerste niet-Rotter- dammer die na de oorlog op deze titel beslag legde. Jammer is het bij het behalen van dit kampioenschap door de heer De Kluyver dat we niet kunnen zeggen dat hiermee de gouden tijd van de Vlaardingse Damvereniging weerge keerd is, de tijd, waarin de heren W. F. Verburg en W. H. Niestadt een vooraanstaande rol in het Rotter damse en provinciale damleven speelden. De heer De Kluyver is na melijk nadat hij zich in Vlaardingen gevestigd heeft, zijn oude vereniging het Rotterdamse „Constant" trouw gebleven. L. v. Soelen: 128, 36, 21, 355; 150, 30 18, 5.00; 29, 23, 3, 1.260; 6, 34. 1, 0,176; 2 punten. M. Oostveen; 200. 36. 34, 5.55; 112, 30, 29, 3,73; 30, 23, 7, 1.304; 20, 34, 3. 0.588; 8 punten. C. Ruggenberg; 189, 18, 42, 10.50; 124. 19, 35, 6.52; 20, 20, 4,. 1,—; 20, 30, 3, 0.666; 2 punten. E. Köneman 250. 18. 58, 13.88; 175, 19, 30, 9.21; 30, 20, 9. 1,50; 12, 30, 3, 0.4; 8 punten. Het programma voor Vrijdagavond A. van Buuren—M. Vogel en E. Hek manM. Kooy. Advertentie 1 M "V »-V - .PASSAGE SCHIEDAM Alsof het geen bak zonder roer was heeft de „Zeehond" van Van der Taks Bergingsbedrijf de bak TB VI gistermorgen van Vlissingen naar de Spükcr- plaat gesleept, Toen trok zi) de bak nog eens ongeveer drie kilometer van de Spykcrplaat naar het Sloe. Dc kabel van de PZEM tussen Westdorpe en VHssmgen was toen weer hersteld. Drieduizend meter eleclriclteitskabel was In de Westersehelde gebracht. Tijdens de storm van 23 December had een schip met zijn anker één van de kabels door de Westersehelde beschadigd. In alle nuchterheid is gisteren ver scheidene malen vakmanschap ge demonstreerd. Zowel door de man nen van Van der Taks Bergingsbe drijf als door het technische perso neel van de Nederlandse Kabelfa- briek uit Delft en de mensen van de PZEM. Ter wille van de spoed was de bak TB VI ditmaal niet zoais ge- voonlijk in Wemeldinge gereedge maakt, als kabelschip maar direct op de fabriek in Delft. De Zeehond heeft de onbestuurbare bak van Delft door bruggen en sluizen naar Vlis- singen gebracht. Op zich zelf al' eén prestatie. Op de TB VI was een ag gregaat geplaatst dat de kabel ver- w.armde. Ook deze voorziening vond haar oorzaak' in de spoed die de PZEM betrachtte met de reparatie. Het was gisteren nl. een wel zeer lage tem peratuur voor een kabellegging. De kabellegging afgelasten zou een uit stek hebben betekend tot hét volgen de springtij. De las tussen oude en nieuwe kabel moest nl. op de Spij kerplaat worden aangebracht, alleen bij springtij kunnen ,de schepen van Van der Tak boven deze zandbank komen. De Zeehond trok de bak de Spij kerplaat op. Kapitein Sperling ach ter het. roer en machinist Pleterse en matroos Storm aan de sleeptros sen manoeuvreerden de TB VI naast de TB V. Het lasstuk van de nieuwe kabel werd overgebracht. Toen de Zeehond het kabelschip in de rich ting van het Sloe begon te trekken waren de mensen van de Kabeifa- briek op de TB V al bezig de voor bereidingen voor het lassen te tref fen. Op de TB VI leidden inmiddels vièr sterke mannenhanden de kabel door de gooi aan de achtersteven in tiet water. Kapitein Breen van Van der Taks „Walrus" leidde de operatie via zijn scheepsroeper. In de kajuit van de TB VI zat de heer Gaik- horst van de PZEM bij de mobilo foon. Iedere drie minuten zocht hij contact met de drie posten op de wal die de route peilden waarlangs de Zeehond het kabelschip naar de wal trok. Tegen halfvijf ging de TB VI voor anker in het Sloe. De Zeehond maak te los en zocht vlug het ruime water De heer Vermeij vertelde, hoe een paar duizend jaar geleden het Jood se volk Palestina verliet, zich over de hele wereld verspreidde, maar het in niet één land kon wennen. Het ves tigde zich in Spanje, werd verdre ven naar.' Frankrijk, opgejaagd naar Duitsland en vandaar naar Polen en Rusland, waar in plm. 1890 drie millioen mensen werden vermoord. Als gevolg daarvan vluchtten ruim drie millioen Joden naar de Verenig de Staten, waar ze het in tegenstel ling tot West-Europa-goed hadden. Bij het Dreyfus-proces barstte ech ter de Jodenhaat los. Toen werd het Zionisme georganiseerd, maar eerst na 1918verwezenlijkte men het, toen Engeland van Palestina een na tionaal tehuis voor de Joden maakte. De nieuwe stad Tell-Aviv kwam. Na 1933 stroomden velen uit Duitsland op het Heilige Land toe. De tweede wereldoorlog kwam en in 1945 brak er een oorlog met de Arabieren uit. Engeland trok zijn troepen in 1948 terug en de Arabieren vielen de Joden aan in een verhou ding van vijftig tot één. De Israëlieten wonnen. Woonden er In 1948 een half mil lioen Joden In Palestina, in 1954 wa ren er reeds anderhalf millioen. Steeds meer zonen van Juda trekken haar het „beloofde land". De conse quenties daarvan zijn een armoedige economie, voedseldistributie en een sober leven. Maar toch hebben ze vol doende vertrouwen de moeilijkheden te overwinnen. FIETS WEG De dertienjarige G. P. K. merkte gistermiddag, dat men haar fiets, die ze voor de Huishoudschool had neergezet, was gestolen. DIEFJES Enkele knaapjes van omstreeks acht jaar hebben gistermiddag een ruit op de kar van een melkslijter ingegooid en bovendien acht eieren gestolen. vóór het laag water de sleepboot aan de grond zou zetten. Op de winch van de TB VI werd de kabel verder getrokken. Even later werd via de telefoonkabel die In deze verbindingen door de Wes tersehelde is opgenomen contact ver kregen met de TB V. Het was de laatste bevestiging van het resultaat der metingen die juist waren ge daan; de kabeliegging was geslaagd. GEBOREN: Carolina A E dr van J M a Breedveld en H M Schuijt; Adrianus zn van D de Jong en J v Toledo; Cornelia dr van J A Nesse en A Kriek; Jolande dr van E de Jonge en G Nijhof; Arnoud P J M zn van A M Steeman en L Cramer. OVERLEDEN: N Jansson 83 jr; M Monster 63 jr, vrouw van'C van den Bos. 23 Februari Engels pond10.59—10.60 Amerik. dollar 3.805<'i«—3.81Vn Franse franc '1.08601.0880 Belgische franc 7.6014—'7.6114 Zwitserse .franc 86.46—86.56 Zweedse kroon 72.95—73,05 Duitse mark 89.9790.07 Deense króón 54.6554.75 Noorse kroon 52.9053.00 Zwitserland (vrij) 88.75—88.85 Canada 3.86"/,«—3.87Vh TENTOON STELLIN GEN Stedelijk Museum, open van 2 tot 5 uur, Schilderijen en gouaches van Jaap Nanninga. APOTHEEK Apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 68242. BIOSCOPEN Passage. Zie onder Rotterdamse bioscopen. Monopole, 2, 7 en 9 uur: Gevaar lijke liefde, 18 jr. DONDERDAG Musis Sacrum, 7.30 uur: Gymnas tiekvereniging Juliana. Irene, 7.30 uur: CJMV. Pleinzicht, 8 uur: Vierspelenkamp biljarten. Passage-theater, 8 uur: SBB geeft „Beschuit met muisjes" van Herman Heijermans door De Toneelvereni ging. VRIJDAG Monopole, 2, 7 en 9 uur: Bengaalse Brigade. Marijke, 8 uur: HBSS. Pleinzicht, Vierspelenkamp biljar ten, district Schiedam. Sted. Museum, aula 8 uur: Con cert voor Vrienden v.h. Museum. ABENA: Magnificent Obsession. 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14 )r). CAPITOL; Het zwarte scislid. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: The third man, 2, 7 en 9.1S uur (14 Jr)„ CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Het wonderlijke leven van Willem Parel. 5.30, 7.45 en 10 uur (a.l.j. COLOSSEUM: Met een kwartje de wereld rond, 2. 7 en 9-15 uur (a.l.). HARMONIEDe dans om de galg, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LÜMIÈRE: Mogambo, 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: De woestijn leeft, 2.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). PRINSES: De slavinnen van Bagdad, 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). PASSAGE: De gevangene van Zenda, 2 en 8 uur (14 Jr). BEX: In old California. 2. 7 en 9,15 uur (14 Jr). VICTORIA: Het wonderlijke leven van Willem Parel. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). 't VENSTER: Een zaak van leven en dood 2; 7 en 9.15 uur (14 Jr). TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOYMANS: Arbeid In preaten- kunst. GROOTHANDELSGEBOUW H. H. L. Tielaad. schilderijen, KUNSTKRING: Hubert Bekman, beeld bouwwerken. 't VENSTER: Van Bohemen. schilderijen en gouaches. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, schilde rijen Guus de Ruiter, ARBEIDERSPERS, SLAAK: Zestig eeuwen ABC, tot en met 6 Maart. Elke dag van 9—22.30 uur, 's Zondags 14—18 uur. DONDERDAG LUXOR: Made in Holland, revue, 8 uur. AULA VU: Georgette Hagendoorn. 8 uur. ROTT. SCHOUWBURG: Sonla Gaskell, ballet, 8 uur. GROOTHANDELSGEBOUWPropaganda- avond tbc-bestrijding, 8 uur. CONGRESZAAL LEGER DES HEILS: Ncd. Ver. tot bescherming van dieren, 8 uur. EEN FELLE BRAND heeft gisteravond gewoed op het voor Rus land bestemde koelschip „Tsjernjachovsk" (4500 ton). Het schip is in aanbouw bij de werf J. en K. Smit te Kinderdijk. De brandweerkorpsen van Kinderdijk, Nieuw-Lekkerland, Alblas- serdam en Rotterdam hebben van acht tot elf uur met zwaar materiaal gestreden tegen een hardnekkige vuurhaard. De schade aan het voorschip van de Rus is zeer belangrijk. De dekken werden ontzet door de hitte, het houtwerk zwaar beschadigd, het isolatiemateriaal van het voorste vriesruim totaal vernield. De brand ontstond in de anderhalve meter dikke kurklaag, die dienst doet als isolatie van het vriesruim. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Verzekering dekt de schade. Het schip werd in de herfst van het vorige jaar te water gelaten. In de loop van dit jaar moest het worden opgeleverd. De ernstige gezichten van drie Russische technische opzichters beves tigden echter het vermoeden, dat de afbouw van het schip belangrijk ver traagd word. De bedrijfsbrandweer van de nabu rige werf L. Smit en Co., die onder leiding van de heer C. Kraaijeveld uit Kinderdijk het eerst bij de brand arriveerde, zag grote rookwolken op stijgen van het voorschip. Onmiddel lijk begonnen mannen in de lucht koker te spuiten. Even later dansten de vlammen over het dek. Nauwelijks een half uur nadat een terreinwacht de brandweer van Kin derdijk gealarmeerd had, arriveerden de brandweren van Nieuw-Lekker land, Alblasserdam en Rotterdam. Met twaalf stralen werd het offen sief tegen het vuur geopend. Drie stralen hielden de buitenwanden van het voorschip nat. De huid goed In de menie werd donker gebla kerd door de ontzaglijke hitte, die zich in de kurklaag ontwikkelde. Onder leiding van de commandant van de Kinderdijkse brandweer, de heer T, Broere, vochten tientallen brandweerlieden uit alle macht tegen het vuur. Men slaagde erin het bran dende ruim te isoleren. Om kwart voor tien kwam de Rus een weinig over naar bakboord. On rustbarend was hét echter niet. Meer zorg maakte men zich over twee butagasflessen, die in de piek stonden. Het ontploffingsgevaar kon echter gekeerd worden. Met rook- en zuurstofmaskers drongen de Rotterdamse brandweer mannen, o.l.v. hoofdman Boone, door tot het tussendek. Vandaar uit bestreden zij met enige stralen, overgenomen van de andere korpsen, de vuurhaard. De Arend Fox behoefde niet in actie te komen. Twee blusboten, die uit de Maas stad kwamen opvaren, konden hal verwege terugkeren. Om halfelf werd het duidelijk, dat de slag tegen het vuur gewonnen was. De sombere gelaatstrekken van de directeuren van J. en K. Smit, de he ren ir. VA van Beelen en ir. W. W. Kalis, klaarden enigszins op. De Russen, die in gezelschap van hun tolk, in vliegende vaart per auto uit Rotterdam waren gekomen, spra ken op gedempte toon met elkaar, terwijl zij staarden in de rookmassa, die nog steeds uit het ruim opstegen Tegen elf uur rukten de brand weerkorpsen uit de omgeving in. Het nablussingswerk duurde nog tot diep in de nacht. De voetbalvereniging „Zwaluwen" belegt Zaterdag een grote contact avond voor al haar junioren en pu pillen. Op deze bijeenkomst, die in zaal Excelsior gehouden wordt zal de jeugd een aantrekkelijk en. ver antwoord orogramma geboden wor den. Persoonlijke uitnodigingen voor deze avond, die om 19.30 uur aan vangt, zijn er niet. MAASSLUIS De kantoor- en.bedrijfsruimte van de gemeentelijke licht- en waterbedrij ven te Maassluis voldoet niet-aan de eisen, die tegenwoordig daaraan ge steld mogen worden. Voor het stichten van nieuwe kan toorruimte enz, achtten B. en W. het meest geschikt het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Fena- coliuslaan. Aan de Rotterdamse architect C. Eiffers is opdracht gegeven een plan te ontwerpen. Het Plan omvat de bouw van een kantoor, een etalage ruimte, een toonkamer en een de monstratiezaal; voorts de bouw van een werkplaats, een magazijn en een. garage, de verbouw van de ruimte voor de ontvangst van gas, het maken, van terreinafschelding en een rijwiel- stelling en tenslotte de bouw van vier industrieflats en tien bovenwoningen. Het totaal benodigde crediet wordt geraamd op 619.000. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel 68798 Ziuare rookwolken, helle schijnwer pers, het bruisen van de stralen waarmee vier brandweerkorpsen het vuurbestreden, maakten het Rus sische koelschip „Tsjernjachovsk" tot een spookschip. Wat ons is opgevallen tijdens deze uitstekende show is het voorzichtig doordringen van de nieuwe lijnen. De collectie mist de wat stijve, soms on gemakkelijke lijn, die men in Parijs hogelijk waardeert, maar heeft wel alle distinctie en frisheid. De stoffen zijn ronduit prachtig: we zagen enige geestige katoenen, warme jersey, voornaam linnen en smaakvoi poplin. Sommige redingotes, fraai van lijn, waren gemaakt uit ninoflex, een stof, die het zeker zal gaan „doen", de ZWIJNDRECHT. Veiling van 23 Febr.: spruiten A 70.09—80.00, B 50.00 —68.00, geschoond 90.00109.00, glas veldsla 190.00—214.00, witlof A 52.00— 61.00, B 40.00—51.00, prei 52.00—60.00, uien 1.00—21.00, per 100 kg; knolsel derij 1.00—32.00, per 100 st.; rodekool 40.0047.00, savoyekool 28.00, groene- kool 7.00—42.00, boerekool 49.00, breekpeen 18.00—21.00, per 100. kg; selderij .11.00 per 100 bosjtuinkers 0.130.15, per doosje; Brederode 18.00 —20.00, Glorie van Holland 3.0010.00 per 100 kg. BARENDDRECHT, 23 Febr. Knolselderij 1943; spruiten AI 90 1.06; All 70—77; BI 72—80; witlof I 866; II 4354; kroten 2230; win terpeen 17—26; uien 10—22; rodekool 3042; groenekool 3238; boerenkool 5258; prei 4046; veldsla 2.10 2.34. Aanvoer spruiten 10.000 kg. Aan voer witlof 38.000 kg. Appelen; Goud- reinette HHG 33—43; HHI 25—37; Jonathan HHG 38—43; HHI 26—35; L Superbe HHG 43—47; HHI 35— 40; Pr. van Engeland HHG 49—55; HHI 40—45; Kortland HHG 48—53; HHI 40—47. BOSKOOP. 23 Febr. Azalea- mollistakken le srt 55, 2e srt 35; For- sytiataklcen le srt 37, 2e srt 29, 3e srt 21; Sierkers Roseatakken le srt 54, 2e srt 46, 3e srt 38; Sierkers-Hl- zakutatakken le srt 80, 2e srt 85. 3e sr 28; Prunus-tribolatakken le srt 17, 2 esrt 11; Sierkerstakken (wit) le srt 50, 2e srt 3045; Rhododendron- knoppen (lila) le srt 39, 2e str 32; rose le srt 25; Magnoliaknoppen (Ni gra) le srt 25, 2e srt 20; rose le srt 32; wit le srt 2730, alles per stuk. Andromedablad le srt 90, 2e srt 65; Mahonieblad le srt 75, 2e srt 56—65; Wllgenkatles le srt 39. 2e srt 27. GORKUM. Varkensmarkt. De aanvoer bedroeg 209 biggen en 15 varkens. Eierveiling. Totaal aangevoerd 64413 stuks eieren, tegen de volgende prijzen per 100 stuks: kippeneieren De jonge muzikanten brachten muziek uit de gehele wereld. De pia nist W, Dekkers speelde o.m. een compositie van St&n Kenton en een vlotte boogie-woogie. De drummer J, Slijper begeleidde hem met grote „slagvaardigheid. Voor het klassieke element zorgde de benjamin van de groep, Johan Beerta, met de „Olwen's droom" van Grieg. Deze jongeman toonde zich een gevoelvol pianist. De twee guitaristen-zangers Jan Faatz -en Hans Merkus zorgden voor de romantiek. De laatste bra-:ht zijn toehoorders in verbazing en bewon dering met zijn zeer goed gespeelde „Granada", Ze zongen samen nog enige liedjes uit Indonesië. De pianist Henk Schwarz voerde de oudjes mee naar het Wenen van vroeger door zijn liedjes met een tikkeltje weemoed en wat humor. Dan was er nog een zangeres, mej. B. v. d. Mark, die enige Franse chansons zong, waaronder het be faamde „Longtemps" en Un gamin de Paris". De leiding had de heer J. v d. Reijden, Op 2 Maart zal de officiële proef vaart gemaakt worden met de nieu we veerpont der gemeente Dordrecht, de veerdienst XII, bestemd voor hei veer Wieldrecht's-Gravendeel. In verband met het overlijden van de heer L. W. IJzerman, in leven havenmeester-directeur van 't veer- bedrijf, op 11 Februari zal de over neming en de proefvaart van de nieuwe veerpont een zeer eenvoudig 10,30-12,00; henneneieren 9,50-10,00; karakter dragen. komende maanden. De mannequin Ton demonstreerde de grotere ma ten, zo omstreeks de maat 42-44, De hoedjes van Hofman getuigen van smaak. Soms is er een neiging tot het theatrale (dat petje met die bonte bombazijnen bloemetjes) maar over het algemeen zijn de dopjes eenvoudig, maar knap van lijn en kleur en gevarieerd. Er was een pothoedje bij, in, twee kleuren vilt (anthraciet en het nieuwe rose) dat bijzonder charmant van lijn is. Tineke, Hansje, Ria, Gonnie en Ton hebben de modellen van het modehuis, zoals ze al in de maga zijnen liggen, getoond aan een vrou welijk publiek dat enthousiast was over wat ze zagen. Mevrouw Venema, de explicatrice, annonceerde o.a. het nieuwiglieidje van het komende sei zoen, een japon met een jasje van dezelfde kleur. De prijzen liggen, vanwege de exclusiviteit, aan de hoge kant. m ÉÊÊm4 mm Dr. C. J. Storm, die verbonden is als geneesheer aan de GG en GD te Delft en vooral belangstelling aan de dag legt voor de sociale geneeskun de, gaat Delft verlaten, omdat hij benoemd wordt tot directeur van de GGD In Vlaardingen. Wel moet de Vlaardingse gemeenteraad op 5 Maart de benoeming nog bekrach tigen, maar dr. Storm Is de enige man op de voordracht, zodat aan zijn benoeming niet te twijfelen valt. Een veriies voor de Delftse dienst. Ongeveer een jaar geleden nam de muziekleraar Hein de Ligt het initia tief tot het oprichten van een jeugd- kamerorkest in onze stad en het orkest werkte al spoedig hierop mee aan de eerste leerlingen-uitvoering van de muziekschool. De bezetting heeft nu vele verbete ringen ondergaan en daar er het hele jaar met veel animo gestudeerd en gerepeteerd is, kan men zeker een aardig concert verwachten. Enkele leden van het orkest Tullen solistisch optreden. Het zijn Henk Pelle, viool. Jan Gerver, viool en Jan de Bruyn, piano. In het Vlaardingse jeugd-kamerorkest is nog plaats voor enkele jonge muziekliefhebbers. Ook zij zijn op dit eerste zelfstandige or kest van het VJKO van harte wel kom. Het concert begint om acht uur. Vlaardingen heeft een zeer grote modeshow te wachten. Op 7 Maart zal in de zaal Harmonie een grote collectie modellen getoond worden van bekende buitenlandse modeontwerpers, waaronder die van de grote Christian Dior. Alle modellen zijn vervaardigd van een geheel nieuwe kwaliteit stof. Het geheel wordt een unieke ge beurtenis voor Vlaardingen. De fabri kant van de nieuwe kwaliteit stof heeft kosten noch moeite gespaard om zijn vinding in Nederland ingang te doen vinden en heeft vele buiten landse mode-ontwerpers een uiterst fraaie collectie laten ontwerpen. Verscheidene firma's uit onze stad zuilen proberen een waar evenement van deze show te maken. De firma C. V. Bracco verzorgt de neveld zal zowel zaal als toneel „aan kleden". Maison Tiny" levert de hoe den, de firma N. Verboon de byoute- rieën en de tassen. Drie mannequins zullen de model len tonen. Deze modellen zullen geen exclusieve, grillige creaties zijn maar kleding die ieder normaal mens zal kunnen dragen. De show met muziek opgeluisterd, begint 's middacs om 2.30 uur en totale organisatie; de firma A. Groe- 's avonds om 8.00 uur. DEN BOSCH, 23 Febr. Op de Bossche veemarkt werden aange voerd 5.703 stuks vee, zijnde: 2.420 runderen, 247 vette kalveren, 1.127 nuchtere kalveren, 51 fokzeugen, 474 slachtzeugen, 67 lopers, 1.161 biggen, 133 schapen, 13 geiten. De prijzen waren als volgt; melk en kalfkoeien van 700 tot 975 per stuk; gulste koeien van 450 tot 690 p. St.; kalfvaarzen van 570 tot 900 p. St.; klamvaarzen van 455 tot 555 p. St.; guiste vaarzen van 470 toi 580 p. st.; pinken van 340 tot 435 p. st.; graskalveren van 200275 p. st.; nuchtere fok- kalver van 80—115 p. st.; nuchtere slachtkalveren van 3043 p. st.; zware soorten van 52,5075 p, st.; drachtige zeugen van 265345 p. st.; lopers van 7095 p. st.; biggen van 42—60 p. st.; schapen van 6590 p. st.; vette schapen van 80110 p. st. Aanvoer slachtvee: 926 stuks. Prijzen: Extra kwaliteiten vaarzen 2,70—2,75; le kw. 2.58—2,68, 2e kw, 2,25—2,35: 3e kw. 2,15—2,20, vette stieren 2,302,40, worstkoeien 1,95 2,15, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten 2,70 —3,15; vette kalveren middenklasse 2,402,60; vette kalveren lichte soor ten 2,152,30; nuchtere slachtkalve ren 1,05—1.175; zware soorten 1,325 —1,70; slachtzeugen 1,54—1,64; jon ge slachtvarkens 1,751,80. Verdere mededelingenGrotere aanvoer van rundvee. De handel in melk- en kalfkoeien verliep over bet geheel traag en niet prijshou dend. Guiste koeien kalme handel met onveranderde prijzen of iets minder. De handel in stiervaaxzen en pinken verliep traag. De goed- soortigen lul-pri)shoudend. Graskal veren zeer kalme handel. Prijzen la ger. Minder aanbod van vette kal veren, vlugge handel met hogere prijzen. Ruime aanvoer van nuch tere slachtkalveren, de zware soor ten verden ongeveer prijshoudend verhandeld, de lichte soorten prijzen minder. Korte aanvoer van vette schapen, handel kalra-prijshoudend. VOOR HET winterkampioenschap van Nederland speelden de dames van Merwede Woensdagavond tegen Rotterdam. Na een spannende en ge lijk opgaande strijd zijn beide putr- ten gedeeld De twee ploegen scoorden elk eenmaal.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1