van deze week Houtman SG vraagt zangers TV-clebat op TV-scherm Elftallen voor Zondag PRACHTIGE DUITSE FILM OVER LAATSTE OORLOG Meeslepende argumentatie CFA draaide film Heidi nog door Wat er weer te doen is in Schiedam Vier geestige verhalen vormen alleraardigste film „Het bed" a IvAO heeft h iveer druk Nog en weer Uit het dagboek van de politie Leo Horn komt uurtje praten voor SVV SVV misschien naar DWS Kijkers werden draaierig van Eurovisie Expositie Arta in St Museum STRENG VERBODEN TE ROKEN DHC naar de profklasse KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand SG, gefeliciteerd Boeiende politie film in Capitol het vrije volk ZATERDAG 5 MAART 1955 PAGINA 4 Monopole. Vrijdag tot en met Maandag „De charge aan dé rode rivier." Voor een Indianenfilm die in een woest landschap speelt blijkt de dieptefilm griezelig humoristische mogelijkheden te hebben. De rotsblokken puilen uit het doek, de messen, pijlen en speren vliegen zo natuurgetrouw de zaal in, dat de drie-dimensionale bril je de eeiste keer van schrik bijna van de neus valt. Moderne kleine PIANO'S Ontroerend VIER MANNEN rijden 's nachts in een auto door een zware mist en vinden ten slotte warmte en veiligheid in een baan wachtershuisje. Zij versmaden het bed, dat de baanwachter hun aanbiedt, en brengen de nacht door op een rechte stoel. En de tijd slaan zij dood door ieder een verhaal te vertellen, vier verhalen waarin een bed de hoofdrol speelt. Te zamen vormen deze de luchtig, geestige, zeer onderhoudende film „Het bed". Wat gevaarlijk? Ais je 'm maar niet aansteekt Alleen komisch Beetje leeg Humor en ontroering Advertentie LM. Singel 114116 Schiedam le Klas merken Matige prijzen Versen uitvoering Franco levering Eet verhaal gaat over een troepje cavaleristen in een gebied vol vijandige Indianen en Guy Madison, Prank Lovejoy, Helen Westcott en Vera Miles zijn de voornaamste spe lers. Monopole. Dinsdag tot en met Donderdag. Mara Maru. Het Instituut voor Arbeidersont wikkeling heeft weer een goed pro gramma voor Maart samengesteld. De heer A. A. Sterman komt Don derdagavond 10 Maart in het Volks gebouw spreken over „Natuurvrien- denwerk en persoonlijkheidsvorming." De heer Sterman is federatievoorzit ter van het IvAO te Rotterdam. De bijeenkomst begint om acht uur. Zaterdagmiddag 19 Maart staan de deuren van het nieuwe gebouw van Het Vrije Volk te Rotterdam open voor de Schiedamse leden van het IvAO, die daar van kwart voor drie af een excursie houden. De auteur Jef Last brengt Dinsdag 22 Maart een stukje „Griekenland" in" Schiedam. Hij vertelt die avond van acht uur af in het Volksgebouw over zijn wederwaardigheden in en zijn denkbeelden over Griekenland. De Schiedamse toneelamateurs die het vorig jaar zo'n succes hebben gehad met hun vertolking van Sha- kespeares „Midzomemachtsdroom" gaan dit jaar het Vacantiefeest op luisteren met de opvoering van de operette „lm weissen Röss'l (Herberg „Het Witte Paard"). Maandagavond is er een auditie in gebouw Areada, die om halfacht be gint. Daar verwachten de organisa toren vele zangers, zowel solo-zangers als zangverenigingen en koren. Jane Wyman speelt een hoofdrol in Magnificent Obsession" (Passage) Op de bodem van de oceaan, in de buurt van Manilla, ligt in een ver ongelukt wrak een met diamanten bezet kruis, afkomstig van een kerk. Waarde: een millioen dollar. Een door geld bezeten duiker (Errol Flynn) gaat er onmiddellijk alleen op af, maar andere gegadigden komen hem hinderen. Onder zenuwslopende gevaren duikt Flynn de schat, maar dan begint de herrie pas goed. Errol Flynn krijgt in deze knap gemaakte film de schat en zijn medespeelster Ruth Roman. Passage. Magnificent Obsession. Lloyd Douglas predikt per roman, nog steeds en jaren dus al na zijn overlijden. Hij ruilde de kansel voor de schrijfmachine, om een breder ge hoor te hebben. Dat kreeg hij, want „Magnificent Obsession", zijn eerste roman, moet zo langzamerhand de twee millioen stuks wel gehaald heb ben, terwijl zijn andere boeken („The Robe" b.v.) al eyenzeer hun weg von den. In .Magnificent Obsession", waar van men dan nu de (tweede) film versie kan zien, veroorzaakt een schatrijke woesteling eerst de dood van een weldoener en vervolgens het verlies van gezichtsvermogen van diens lieve vrouw. Van ginder her zet de weldoener zijn edele invloed van geven, steeds maar weer geven voort via zijn blinde weduwe en een be keerde' vriend. Tegen: •'.deze goede krachten is de woesteling niet be stand. Hij wordt de knkpste. chirurg van de werelc. om de'-vrouw-'van de weldoener haar gezichtsvermogen terug te geven en om dan met haar te trouwen. Jane Wyman en Rock Hudson spe len de hoofdrollen: de regisseur, thans Sirk geheten, maakte eertijds onder de naam Sierck deNeder- landse film „Boefje". De Nederlandse Televisie-Stichting zal in enkele extra-uitzendingen vol gende week Donderdag- en Vrijdag middag de televisiekijkers directe reportages bieden van het debat in de Tweede Kamer over de televisie- nota. In Centraal draait deze week „De woeste hoogte" naar de prachtige Engelse roman van Emily Brontë. In Harmonie vindt men in Cinemascope „De Slavinnen van Bagdad" Rex ver toont „Barbarosse de zeeschuimer." Gelukkig moet Lutusca Walt Disney's meesterwerk „De woestijn leeft" pro longeren. Prinses houdt het bij „Sa tans paradijs." De Christen-Meisjes-Club zal Zon dag in het Kralingse Volkshuis voor leden en andere belangstellenden de Amerikaanse firn „Preface to a life" vertonen, vrij te vertalen met „pa troon van een leven." De film laat zien, hoezeer de toekomstverwachtin gen van de ouders, de kinderen kun nen beïnvloeden. Mej, mr, dr. E. C. Lekkerkerk van de Nationale Federatie voor de Gees telijke Volksgezondheid, zal een cau serie houden overhetzelfde onder werp. ■BRAND IN PASSAGE Vanmorgen halftien was men in de stempelmakeru De Bokaal in de kelderverdieping bezig met verdun ner (thinner). Deze bijzonder vluch tige, explosieve en hoogst brandbare stof werd vlak bij de kachel gebruikt. Knal en vlam volgden dra. De brandweer kwam echter voor niets, daar eigen middelen probaat bleken. TÉGEN LICHTMAST De Schiedamse vertegenwoordiger L K. reed vannacht om vier uur met zijn auto tegen een lichtmast in de Gerrit Verboonstraat. Zijn wagen was vooraan ingedeukt, het stuuk stond dubbel vanwege de plotselinge klap tegen de borst, van de heer K. en de heer K. zelf is door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting over gebracht. FLESJES WEG De hoofdbroeder van de katho lieke school in -de pol-der Nieuwland- Oost deed aangifte van diefstal van negentien flesjes cola. Men kon ze te pakken krijgen door een ruitje stuk te slaan. WORST WEG In de worstmakerij van de heer N. K. van R, stond gisteren de deur naar zijn slagerij open. Iemand heeft toen kans gezien vier worsten, te zamen tien kilo wegende, te stelen, VAL VAN TRAP De 34-jarige koopman J. P. uit Rotterdam viel gistermiddag van de trap van Passage naar Broersveld. Hij had een schedelbasisfractuur en een diepe wond boven zijn rechter oog. De GG en GD bracht hem naar het Coolsineelziekenhuis. De opstellingen van de eerste klassers voor Zondag zijn: Sparta: v. Dijk, Worsseling, v. d. Oever, Verbeek, Terlouw, Sonneveld, v. Ede, Benningshof, Boot, v. d. Waal, Wenneker. Xerxes: Vermeer, Visser, v, d. Valk, Kanters, Lebbink, Verhoven, v. Bommel, Middeldorp, Flemminx, Moulyn, v. d. Lee. Excelsior: Den Hertog, Veldhuizen, Den Hartog, Meyer, Vermeer, West- phal, Braams, Verhulst, Kilsdonk, Dörr, E. J. v. Cortenberge. Holland Sport: Landman, Bouman, Osterholt, Krist, Everse, Bak, De Jong, Schouten, Zuylekom, Clavan, De Harder. Feijenoord: Onderstal, Kerkum, Kooien, Steenbergen, v. d. Hoek, v. d. Korput, Den Bleyker. v. d. Heide, Meerma, v. Woerden, Hol. Emma: Van den Bergh, Stolk, Jur. v. d. Gijp, Van der Hoeven, Veld huis, Freek van der Gijp, Wim Stolk, J. v. d. Gijp, C. v. d. Gijp, Visser en Hardenbol. EBOH: Broere, Oosthoek, Hege mans, Bens, Vermaat, Lu'yten, Hij beek, De Bruyn, Schoon, Wouters, Scheurwater. DFC: Van den Bergh, Van Brug gen. Advocaat, Punt, In 't Veld, Schaap, De Jager, Joossen, Van Es, Collombon, Versteeg. rat de bijzonder belangrijke en bijzonder fraaie film „Die LETZTE BRÜCKE" (Lumière) met bittere oprechtheid vaststelt is het volgende: van twee partijen, die met elkaar in oorlog zijn, heeft geen volkomen gelijk, maar degeen die zich boven de strijd plaatst, die probeert te gehoorzamen aan een belangrijker moraal dan de moraal van vaderlands liefde, gaat ten onder. Dat de regisseur Helmut Kautner ons duidelijk maakt, dat wie de „menselijkheid" boven het „partijschap" kiest het gelijk en de moraal aan zijn kant heeft, maar niet leven kan, is een in de wereld van de film uitzonderlijke verdienste. Men moet voor zijn werk dan ook alle e»rbied en waardering hebben. De film handelt over een vrouwe lijke Duitse arts, als hoofdverpleeg ster tijdens de ooriog in Joegoslavië werkzaam. Deze Duitse vrouw be schouwt de partisanen als bandieten en voelt zich, wanneer zij gewond en gevangen in haar lazaret worden opgenomen, afgestoten door hun vreemdheid. Liefde voor een Duitse sergeant. Martin, bindt haar volkomen aan haar eigen moraal en aan haar eigen hoop op een Duitse, overwinning. Zij wordt echter op listige wijze door de Joegoslavische partisanen ontvoerd; dezen, in wanhoop, maken van die list gebruik omdat zij een dokter nodig hebben, Helga Reinbeck wordt gedwongen om hen, die zij als haar vijanden beschouwt, te helpen. Zij doet het, eerst met tegenzin, later echter met overtuiging. Want zij ziet in dat voor haar, een arts, het begrip vriendschap of vij andschap niet geldt en zij ziet bo vendien in, dat de „vijanden", de „bandieten", niet beter of niet slech- Hervormde Gem.: Grote Kerk, 10 uur: ds. J. G. Jansen; 5 uur ds. J. D. Smids, H. Doop. Nieuwe'.Kerk, 10 -uur;,ds. J. Gras: 5 uur: ds. J. J. Siezen, Delfshaven, Opendeurdienst. Westerkerk, 9 eh 10.30 uur: ds. A, Hoffman; 5 uur: ds. Woldinga, Vlaar- dingen. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: ds. H. W. Hemmes; 7 uur: ds. J. Gras. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur: dr. H. Faber, Wassenaar. Oud-Kath. Kerk, 10.15 uur: Hoog mis, Maandag komt Leo Horn, de be kende internationale scheidsrechter naar Schiedam om, op visite van de Schiedamse Scheidsrechtersvereni- ging, enige tijd te vertellen over zijn loopbaan, o.a. over de wedstrijd En geland—Hongarije. De bijeenkomst begint 's avonds om acht uur en wordt gehouden in het Volksgebouw. Een klein meisje heeft Vrijdagavond in de zaal „Irene" de harten van alle aanwezigen veroverd. De „Christelijke Film Actie" vertoonde namelijk o.m. voor haar leden de bekende film „Heidi". Men mag verwachten dat de SW'ers eindelijk het bezoek aan DWS kunnen afwerken. De rood-groenen hebben ondanks sneeuw en ijs niet stilgezeten en stevig doorgetrain-d, zodat zij tegen de Amsterdammers in een uitstekende lichamelijke conditie in het veld kunnen komen. Onze stadgenoten zullen het zeker niet cadeau krijgen aan de Spaarn- dammerdijk, te meer daar de in Schiedam geleden nederlaag van 40 de DWS-ers waarschijnlijk nog niet vergeten zijn. Het wordt in ieder ge val oppassen voor de SVV-ers. De reservisten Ook voor SVV 2 en SW 3 staan nog steeds dezelfde wedstrijden op bet programma. Beide elftallen moe ten om 10 uur aan de bosrand de strijd aanbinden tegen hun oude ri valen Feijenoord 2 en Feijenoord 3. (Van eèn onzer verslaggevers) De Eurovisie heeft de TV-kijkers gisteravond voor een geheel nieuwe sensatie geplaatst. In een directe uit zending schonk de Franse televisie ons een uitvoerig kijkje op de Paryse Zesdaagse in het Vélodrome dTHiver. vijf kwartier lang joegen de renners over de baan en dus over het scherm en. dat bleek juist iets te veel van het goede. Onze eigen en andermans droeve ervari,i*v was namelijk, dat men ten de blik moést afw» dr- -onstant rond op he' De heer P. Verbeek sprak aan het uegin van de avond eèn kort wel komstwoord uit en gaf een beknopte explicatie van de films, die men zou draaien. Een kleurenfilm óver Canada, „De Grote Meren", vormde de inleiding. Men kreeg een goede indruk van de nijverheid, die op en aan de meren heerst. Enorme industrieën en tal loze schepen, die over deze kleine zeeën varen en de industrie produc ten vervoeren naar de andere delen van Canada, naar Amerika en Euro pa. Het succes van „Heidi" was groot. De aanwezigen werden gepakt door de frisheid en eerlijkheid van deze rol prent. Op 1 en 2 April vertoont „CFA" de speelfilm „Het licht, dat verdween". Deze rolprent gaat over een treinma chinist, die door een ongeluk blind wordt. De vereniging van kunstvrienden ARTA, die zich ten doel stelt con tact te leggen tussen kunstenaar en publiek door beeldende kunst tegen lage prijzen beschikbaar te stellen en daartoe medewerking heeft van vooraanstaande kunstenaars in Ame rika, Frankrijk, Italië, Nederland, Zwitserland en elders, exposeert van Vrijdag 11 Maart tot Maandag 4 April in het Stedelijk Museum. Deze expositie omvat grafiek en beeld houwwerk. De opening is Vrijdag avond om 8 uur en wordt verricht door de heer Norbert Buchsbaum, Maria Schnell cn Bernhard Wicki in de aangrijpende film „Die letzte Brücke" (Lumière). Nederlandse titel: Mensen zoals jij en ik. E. Hekman 200 23 37 8.69 150 22 34 6.81 30 12 6 2.500 20 33 4 0.606 Punten 10 VRIJDAG P. Eikenbroek i 83 23 22 3.60 92 22 16 4.18 9 12 4 0.750 10 33 2 0.303 Punten 0 tr. v. d. Lee 200 9 54 22.22 147 25 17 5.88 8 10 3 0.800 20 53 3 0.377 Punten 5 H. de Jonge 89 9 20 9.88 150 25 18 6.000 30 10 7 3.000 18 53 3 0.339 Punten 5 PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 5 uur Buitenhek—Barvoets, A. QuirijsJ. v. Ejjk. 8 uur: H. de Jonge—N. v. d. Plas. ZONDAG veenBarvoets. 8 uur: HekmanScheffers, Quirijns v. Soelen. De bouw van" een school voor RK lager onderwijs ana de Seringen- straat te Vlaardingen. is door archi tect C F. L. v. d. Lubbe te 's-Graven- hage gegund aan M. P. Kloppers Zn. te Schiedam voor f 207.20-0. ZATERDAG Volksgebouw, 20 uur: Buurtver. Volta straat, toneelavond met „De stier uit Californlë". Arcade. 20 uur: CJMV Mondacc. ver. Jubileumviering met medewerking van accordeon orkest ,,F.xcelslor" en de heer H. Muys, decdamatie. Musis Sacrum, 20 uur: HBS-verenlglng „Onder Ons", toneelavond met Shakcs- peares „Driekoningenavond". MAANDAG Arcade. 19.30 uur: Sectie Toneel SG; Auditie-avond voor ,JHet Witte Paard". DINSDAG Geb. Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Chr. Mctaalbewerkersbond. jaarvergadering, Musis Sacrum, 20 uur: Kath. Kring, lezing pater Van Rlxtel over „De Ka tholiek ln de wereld van vandaag". WOENSDAG Geb. ToonkunBt, 20 uur: Alg. Foto kring Schiedam, contactavond. Geb. Irene. 19.45 uur: Ned. Chr. Be- ambtenbond, jaarvergadering en toneel uitvoering van „Je moet er niet mee spelen", klucht door Hans Nesna. Musis Sacrum, 20 uur: Ver. Ontwikke ling en Ontspanning Wilton-Fijenoord: De Kleine Comedie met „Lastige mannen". DONDERDAG Musis Sacrum, 20 uur: Ver. Ontwikke ling en Ontspanning Wilton-Fijenoord: De Kleine Comedie met „Lastige man nen". Passage-theater. 20 uur: Harmonlege- zetscbap OBK, jubileumconcert. Areada, 20 uuiKatb. Sociaal Centrum Henri de Greeve met toneelspel „Com missie van Objectief Onderzoek". Volksgebouw, 20 uur: Instituut voor Arbeidersontwikkeling, causerie door de heer A. A. Sterman over „Natuurvrlen- denwerk en persoonlijkheidsvorming". VRIJDAG Bedrijfscsntlne Roelants, 20 uur: Per- soneelsver. Roelants, lezing van Maurtts Dekker over „Waarom wij lachen". Gbouw Irene. 20 trart Wijk. 3 Herv. Gemeente, Wijkavond. ter zijn dan haar landgenoten en dat het „recht" niet meer of niet minder aan hun kant is. In verleiding De partisanen, bij wie zij zich nu bevindt, houden zich op aan de grens van het door Duitsers bezette gebied en elkens weer wordt Helga Reinbeck in de verleiding gebracht om te vluchten, om de gemakkelijkste weg te kiezen en terug te keren naar haar landgenoten. Steeds echter laat zij de „alge mene" motieven gelden boven de „bijzondere"; steeds echter is haar taak als arts voor haar belangrijker dan haar rol van Duitse. Ten slotte raakt zij in grote moei lijkheden cn op de „laatste brug", tussen de Duitsers en de Joegosia- ven, sterft zij, slachtoffer van een moraal, die haat cn vijandschap niet kan erkennen. Hoewel wij, terwijl wij de film za gen, soms bang waren voor senti mentaliteit en ons afvroegen of de personen niet op al te gemakkelijke wijze telkens weer op elkander wer den gestoten, heeft het aangrijpende einde ons volkomen met het verhaal verzoend. Deze film kon niet anders dan tragisch eindigen. Helmut Kilutner heeft niet mede werking van Gustav Gavrin de film helder en doordringend, gemaakt. Hij had de beschikking over Maria Schell. die de rol van Heiga Rein beck zeer ontroerend speelt. Bemhard Wicki speelt de rol van Boro, partisaan; Carl Möhner staat aan de andere kant als Martin, de Duitse sergeant, Barbara Rutting ten slotte speelt voor een Joegosla vische vrouwelijke soldaat, die „Ger- manistik" heeftgestudeerd. Een Nederlander zal allicht ge neigd zijn om dc problematiek van deze film niet zeer ernstig te nemen: het gelijk was aan de kant van de Joegoslaven, niet aan de kant van de Duitsers. Men moet de film echter van Duits standpunt uit zien en de meeslependheid van de argumen tatie maakt dat ook zeer gemak kelijk. Want de problematiek is niet al leen die van „goede" Duitsers tijdens de laatste oorlog. De problematiek is altijd geldig en bezorgt ieder denkend mens altijd een zeker gevoel van schuld en aar zeling. GEBOREN: Albertje dr van H Drukker en R Lettinga. OVERLEDEN: C H Grasman 74 jr; M van Brake! 47 jr. Vanmorgen iag bR alle Schiedam mers, die de gemeenschap op prRs stellen het eerste nummer van de zevende jaargang van de „Schie damse Gemeenschap" in de bus. Het blad wordt steeds beter. In een Vrijdagavond gehouden buitengewone algemene ledenverga dering besloot het Delftse DHC met 143 stemmen vóór, 19 tegen, 2 blanco en 1 ongeldig, het volgend seizoen tot betaling van de spelers over te gaan en dus in de semi-profklassc te gaan spelen. Ook ZFC in Zaandam gaat beta len. Met 134 stemmen voor en 63 te- is het besluit gevallen. Ieder verhaal heeft een eigen regis seur en een eigen groep acteurs en gelukkig ook een eigen bekoring. Het eerste verhaal, dat door Henri Decoin is geregisseerd, laat ons een Engelse kapitein zien, die na de invasie wordt ingekwartierd in een klein Frans dorpje. Hij heeft in geen vijf dagen geslapen en gaat met grote blijdschap in het bed liggen, dat hem beschikbaar is gesteld: het bed van de jonge vrouw des huizes. Maar nachtrust is hem niet gegund. De vrouw verwacht over een week een kind, maar het kind komt on verwacht, juist in deze nacht. En de vermoeide kapitein moet als baker optreden. Richard Todd en Jeanne Moreau spelen in dit voortreffelijk vertelde geschiedenisje, dat een prachtig evenwicht heeft tussen humor en ernst, en dat gelijkelijk vermaakt en ontroert. Het tweede verhaal (door Jean Delannoy geregisseerd) is uit sluitend komisch. Het gaat over een Franse politicus van omstreeks de eeuwwisseling, die een museumstuk, het bed van Madame de Pompadour aan zijn maitresse ten geschenke geeft. Maar de verhuizers maken een vergissing en het wordt bij een andere dame bezorgd. De politicus maakt dan die dame maar tot zijn maitresse, In deze luchtige stijl gaat de geschiedenis verder en het come- dietje is zo pittig en snel verteld, dat men er zich zeer mee kan ver maken. Martin Carol, mooi en char mant, speelt de hoofdrol. Het derde verhaal (door Ralph Habib geregisseerd) leek ons het minste van de vier, al heeft het in een bepaald opzicht bijzondere be koring. Het gaat over een vracht rijder (Marcel Mouioudji) die voor een zeer aantrekkelijk en zeer rijk meisje, dat pech met haar auto heeft, een band repareert. HU zet zijn enor me wagen 's avonds aan de kant van de weg en gaat slapen. En droomt dan een avontuur met het meisje, waarbij (zoals in zulk soort dromen niet ongebruikelijk is) alle actie van het meisje uitgaat. Op zich zelf is dat aardig gevonden en aardig gedaan, maar een beetje leeg bleef het geheel wel. Humor en ontroering maken het laatste verhaal weer zeer ge slaagd. Hier is de situatie al heel ongewoon, Vittorio de Sica bevindt zich in een New-Yorkse hotelkamer met een Amerikaans meisje dat hij nog nooit eerder heeft gezien. Hij heeft haar „gehuurd" van een bu reau voor echtscheidingen en zodra er iemand van het hotel-personeel de kamer binnenkomt, valt zij De Sica om de hals. Want zR moet hem compromitteren, hem op overspel laten betrappen. Heel vriendelijk en zachtzinnig wordt verteld hoe tussen de ietwat weemoedige, wRze Italiaan en het flinke meisje (Dawn Addams) een zekere verstandhouding komt. Ver- makelijk is ook de vriend van het meisje, die kapitein is op een veer boot en telkens, verontwaardigd of angstig, opbelt. Het resultaat van deze merkwaardige nacht is dan toch nog erg aangenaam. Het gedwongen liefdespaar blijft bij elkaar. Gianni Franciolini heeft dit verhaal gere gisseerd. Wy kunnen u deze film (in Arena) van harte aanbevelen. Hij is afwisselend en geestig, knap ge maakt en knap gespeeld en tot in alle details uitstekend verzorgd. „Inspecteur Ripley slaat toe" (in Capitol) is een boeiende politie film. Hij kon zo boeiend worden, omdat de makers niet één maar liefst drie gevallen van misdaad hebben beschreven. Zij zijn uitge gaan van het werk van een recher cheur: drie gevallen heeft hR onder handen en dan wordt hij vennoord. Eén van die zaken is daar de oorzaak van. Inspecteur Ripley (Broderick Crawford) neemt het werk van zijn vermoorde collega over en wil na tuurlijk vooral weten wie de moor denaar is. In deze film ziet men dan hoe hy de drie zaken één voor één oplost en heel aan het eind van zRn taak ook de moordenaar vindt. Behalve Broderick Crawford spe len Ruth Roman, Martha Hyer en Marissa Pavan belangrRke rollen in dit spannende product. In het tweede verhaal uit „Het bed." spelen MART INE CAROL en FRAN CO/S PERIER de luchtige hoofd rollen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1