van i en in Schiedams vogelwereld Fuut in Wilhelminahaven Flat voor de bejaarden in Mei geheel bewoond Neem vrij, op de tweede Mei Exportshow' reist de hele wereld rond Werkplaats minder-valide arbeiders A. de Jong 25 boete Echte Perzen' uit Den Haag Deksel vloog van ketel Uit het dagboek van de politie Uitspraken rechtbank Padvinders zwommen Rotterdammers voor rechtbank in Arnhem Roekkabaai Vrolijke boel Zing en heers Spaar 'n paar Kinderen hebben heus zakgeld wel nodig Visafslag Rotterdam Engelse scholieren naar Vlaardingen Veemarkt Rotterdam EHBO-wedstrijd Wisselkoersen H. van Sleen spreekt voor PvdA PAGINA 7 HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 APRIL 1955 EINDELIJK heeft de winter dan toch de aftocht ge blazen. Zijn heerschappij heeft ditmaal uitzonderlijk lang geduurd, zodat wij bijna driekwart van de lentemaand winter hebben gehad. Dat de vogels heel wat ongerief heb ben ondervonden tijdens deze langdurige ijs- en sneeuw- periode, is te begrijpen. Tot ver in Maart zaten in de Poldervaart troepjes nonnetjes en vaak hele verzamelingen meerkoeten, die al blij waren als ze enkele wakken konden vinden. IN DE KOM van de Wilhelminahaven bij het zwembad vertoefde dagenlang een eenzame fuut, die door de vorst uit de binnen wateren was verdreven en nu in genoemde haven zijn bivak had opgeslagen. Dit bivak bestond overigens slechts uit water, aangezien de fuut zo goed als nooit aan land komt en zelfs al duikende zijn kostje probeert op te halen. Naar zijn uiterlijk te- oordelen heeft hij nogal geluk gehad, want hij zag er prima uit. De fuut. Arbeiders gewond DE FLAT VOOR BEJAARDEN zal binnen afzienbare tijd in ge bruik genomen kunnen worden. Zoals wij reeds eerder bericht ten worden op 18 April de eerste bewoners verwacht. Aangeno men wordt, dat het gebouw in een maand tijds volledig be woond zal worden. De officiële opening zal waarschijnlijk in de laatste helft van Mei plaatsvinden. Het monumentale gebouw werd ontworpen door de architecten Spruijt en De Butter uit Schiedam. Reigernesten in de Plantage HIJ zal nu zo langzamerhand wel naar het binnenwater zijn terugge keerd om aaar samen met zijn uit- verKorene een gezin te stichten. Ver leden Jaar heeft er een lang vertoefd op een der plassen van het nieuwe hos. Ik had hoop, dat wij eerlang jonge fuutjes zouden ontmoeten, doch deze hoop is niet in vervulling ge gaan. De fuut is alleen gebleven en later zelfs vertrokken. Nu maar weer hopen op dit jaar. Ondanks koude en sneeuw hebben de zangvogels zich aardig geweerd met zingen. Het is nu eenvoudig de tijd om te zingen en dus doen ze het. Behalve de vogels, die we de vorige maal reeds noemden, zijn er in de loop van Maart nog enkele bijgeko men en wel de winterkoning, de groenling en de heggemus. Vooral de laatste zingt vrijwel de hele dag. Toen het weer ten slotte belangrijk zachter werd, nam de utibundigheid der zangers met de dag toe. Helaas is het, terwijl ik dit schrijf, weer vin nig koud, maar niettemin, het is len te, dus zal het zachte weer ook wel komen. OOK onze torenvalken hebben nu het voorjaar in de kop. Hun balts- roep „kli-kli-kli" klinkt nogal eens rondom de torens en dat is het voor spel van de oprichting van een nieuw huishouden. De kauwtjes hebben eveneens al ge paard en zijn hier en daar reeds be zig en wel voornamelijk in schoorste nen, met de bouw van een nieuw nest of met de reparatie van een oud. Hun grotere neven en nichten, de roeken, hébben" wëé'r bézit-genomen van de oude horsten, gezellig met z'n allen in de bomen. Ook hier worden nieuwe nesten gemaakt en oude op gekalefaterd, wat- gepaard gaat met het bekende kabaal, dat de roeken maken. Niet bepaald welluidend te noemen, maar elk vogeltje zingt nu eenmaal. EERST op de 20ste Maart hoorden we in de polder de eerste weidevo gels. Buitengewoon laat, want het vorig jaar zag Ik ze al op 11 Maart, 't Was nu nog slechts een handjevol, alleen kieviten en twee tureluurs. Twee boeren vertelden mij, dat ze op die 20ste enkele grutto's hadden ge zien, maar zelf zag ik ze toen niet. Maar, het begin was er in ieder ge val. Een week later krioelde het ge woon van grutto's en bovendien zag ik toen de eerste scholeksters in de weide. Prachtige vogels zijn dat, zwarte kop, hals, rug en vleugels, witte romp, rode poten en oranje snavel. Helder klinkt hun ver hoor baar „te-piet-te-piet". Nu geloof ik niet, dat al deze vo gels hier zullen broeden. Ik vermoed dat er veel dieren onder zijn, die hun broedgebied heel wat noordelijker hebben en zij hebben dientengevolge nog een hele reis voor de boeg. HET ls de moeite waar om nu de polders eens in te trekken. Kieviten, tureluurs, grutto's en scholeksters laten ons terdege horen, dat het lente is. Het is daar namelijk een vrolijke boel. Reeds zag Ik daar de eerste gras piepertjes en tal van leeuweriken hingen zingend in de lucht. IN HET BOS heben we de eerste tjiftjaf weer gehoord. Op een van de weinige zachte dagen in Maart en wel op de 26ste, hoorde ik voor het eerste zijn eenvoudig „tjiftjaf" en dat was precies vijf dagen later dan. Het vorig jaar. Dit verwondert mij overigens niet, want het weer was niet bepaald aanlokkelijk om van het warme Zuiden tot ons land terug te keren, MAAR de eerste zomervogel ls er dan we«i en nu is het nog slechts een kwestie van enkele weken of de tjiftjaf zal gevolgd worden door een schare collega's, die zich eveneens hier zullen vestigen om voor de na komelingschap te zorgen. Dezer da gen verwacht ik in ieder geval de dubbelganger van de tjiftjaf, de fi- tis. Het aardige is, dat de terugge keerde vogels vrijwel dadelijk met zin gen "beginnen' en "dan is het eigenlijk ook niet zo'n kunst om hun aanwe zigheid vast te stellen. De meeste vogels, en wel voornamelijk de zang vogels, arriveren 's nachts en de eer ste morgen de beste beginnen zij hun broedterritorium af te palen en dat doen zij in hoofdzaak door hun zang. Waar dus een zingend mannetje van een bepaalde soort zit is geen plaats voor een soortgenoot, zodat deze dan elders zyn geluk moet beproeven. Ook heb ik al enkele weken gele den de eerste kneutjes ontmoet. Wel iswaar vliegen zij nog in troepjes rond, doch weldra züllen deze zich ook in paren oplossen. Inmiddels hebben (of beter gezegd: hadden) enkele paren reigers zich •veer In de Plantage gevestigd ln. de enkele bomen, die de Plantage nog sieren. Doch helaas is dit alweer ver leden tijd, aangezien men de vogels weer met brandladders te lijf is ge gaan en de enkele nesten, die in aan bouw waren, werden uitgestoten, JAMMER dat men niet te vermur en enkele vogels hun Jongen te laten wen is om een paar nesten te sparen grootbrengen. Ik ben ervan overtuigd, dat men daarmee veel natuurvrien den een groot genoegen zou doen. Erg veel moed heb ik daar overigens niet op, want de reigers schijnen hier In Schiedam zoiets als stads vijand no. 1" beschouwd te worden. TEN SLOTTE nog een prettige mededeling en wel, dat ik deze week weer een oude vriend in het Sterre- bos ontmoette, namelijk niemand minder dan de grote bonte specht. Na 1944 hebben, de vogels niet meer in het bos gebroed. Ik hoop van harte dat dit exemplaar, het was een wijfje, een levensgezel zal vinden. Het is dan niet onmogelijk, dat we dit jaar nog jonge spechten zien. „Ja, hoor eens, edelachtbare, ik ben een koopman," zei vanmorgen de 23-jarige koopman Kees P. uit het woonwagenkamp te Schiedam tegen de Rotterdamse politierechter, „ik ben een koopman en ik kan moeilijk zeggen dat ik die kleden in Den Haag gekocht heb en in een woonwagenkamp woon. Dan koopt niemand iets van me." Deze stelregel had de koopman in practijk gebracht op 17 Februari te Schiedam. Daar had Hij aan een 17- jarig meisje twee kleden verkocht voor totaal 130,terwijl de waar de hoogsten 87,bedroeg. HU stond terecht voor de verzinsels, die hij tegen het meisje verkocht had. Zeeman was hij en die twee kleden kwamen uit Aden, kijkt u maar, de labeltjes hangen eraan, ziet u: Af ghanistan, en hier: Mokhatan. En nu moest de „zeeman" vanavond weer terug zijn op zijn schip, ais de juffrouw nu wilde Heslissen? „Kijkt u eens, het zijn echte kle den, de franje is van katoen, ziet u dat brandt, als ik er een lucifer behoud," en de koopman ontstak een lucifer en hield deze bij de franje, .„maar 't kleed is zuiver wol" en hij streek het vuurtje over de pool van het kleed en dat brandde niet. De Juffrouw belde haar haar moe der, die ten slotte in verband met de verhuizing van haar gezin toestemde in de koop. De koopman verliet de woning .130,rijker. De officier achtte het bewezen dat de koopman een verkeerde indruk had gemaakt en eiste in verband met de vele klachten over dergelijke huis-aan-huis-verkóop een boete van 50,of twintig dagen en een voor waardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met twee jaar proef tijd. De politierechter meende echter dat de mensen dergelijke luxe-voor werpen in een speciaalzaak moeten kopen en veroordeelde de koopman tot een boete van 25, Zes worstmakers, druk bezig in Poots' worstfabriek aan de Nassau- laan te Schiedam werden gistermid dag plotseling opgeschrikt door een hevige ontploffing. Waarschijnlijk ten gevolge van een constructiefout, vloog het deksel, waaronder zich stoom onder hoge druk bevond, van een ketel vol bouillon, waardoor de Roterdammer L. A. Jacohs uit de Leopoldstraat, aan het hoofd ge troffen door het deksel, neerviel en een Schiedammer aan nek en arm gebrand werd. De Rotterdammer is naar het Coolsingel Ziekenhuis overgebracht door de Schiedamse GG en GD. ARENA: Sabrina. 2. 7 en 9.30 uur (a.l.). CENTEAAL: Bright Victory, 2, 7 on 9.15 uur (14 jr). CAPITOL: Om bet goud der Inca's. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Hoffmann's vertellingen. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Het zwarte schild. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: De zlgeunerbaron, 2. 7 en 9.15 uur (aJ,). LU MIERE: From here to stemity. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: Duel in the Sun. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUXOR: Désirée. 2. 7 en 9.30 uur (a.l.) PRINSES: Désirée. 2.15, 7 en 9.30 uur (ad.). PASSAGE: Bekentenissen van een zon dares. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). REX: De zigeunerprinses. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr), VICTORIA: Rose Marie. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). •t VENSTER: Vijfduizend vingers. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr)'. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOYMANS: Beelden van Ma rino Marlnl. Engelse landschapsschil ders en Venetiaanse prentkunst. GROOTHANDELSGEBOUW: H. A. V. d. Wal, schilderijen. 't VENSTER: Ballet, oud en nieuw, pren ten en fato'a. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, tekenin gen en aquarellen Henk de Vos. KUNSTKRING: T. Foujlta, schilderijen en aquarellen. DINSDAG ROTT. SCHOUWBURG: Geld te geef. De Toneelvereniging, 8 uur. ONS HUIS: Bijeenkomst Bllndenbond, 1 uur. Het geven van zakgeld aan kinde ren is heel goed, want ze leren aan beter de waarde van het geld ken nen. Dit bracht mevrouw E. Wilzen- Bruins van het Inst'tuut voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting o.m. nadrukkelijk naar voren in haar le zing over „Zakgeld, kleedgeld en kostgeld", die zij Dinsdagavond in de Huishoudschool hield voor een groep huisvrouwen. Aan het begin van de avond kwam ze nog even terug op de lezing, die ze vorige week gehouden heeft en die ging over inkomensbesteding van de huisvrouw. Ze gaf nog enkele waar devolle aanwijzingen met betrekking tot het gebruik van margarine, brandstoffen, oliekachels, enz. Mevrouw Wilzen-Bruins weidde ook nog uit over de vraag: Hoeveel zakgeld moet ik mijn kinderen ge ven? Dit is niet zo makkelijk te zeg gen, als men rekening houdt met de grootte van het inkomen van een huisgezin, de leeftijd, enz. In ieder geval moet men proberen zijn kin deren zoveel zakgeld te geven, dat het te groot is voor een jsnoep- centje", zodat het kind wordt aan gemoedigd te sparen. Ze leren dan zuinig met geld te zijn en het zo nuttig mogelijk te besteden. Een onder de bomen bij het Schreiershuisje liggende ijzeren cy linder, met een gewicht van onge veer zestienhonderd kilogram is de zer dagen door nogal potige balda dige jongelui in de Maas gerold. Maandagavond lag het ding het is vijfhonderd gulden waard er nog, Dinsdagmorgen was het ver dwenen. Een vers spoor leidde naar de waterkant. Bij peiling bleek, dat- ie enige afstand uit de kant ligt. FIETS. gestolen, onbeheerd achtergela ten door het dertienjarig meisje P. B. S„ voor haar woning aan de Wattstraat. TEGEN AUTO Het achtjarige meisje Catharina L. uit de Réaumurstraat liep gister middag tegen een leswagen op, toen ze onvoorzichtig overstak. Het meis je had een wond aan haar been, die ter plaatse door de GG en GD is verbonden, de auto had een gebro ken koplamp en een gedeukt spat bord. Heden kwamen aan de Visafslag alhier van IJmuiden en elders 300 kisten verse zeevis en 350 kg spie ring. De prijzen waren: Schol klein 1216; schelvis midd. 3033; schel vis klein 1116; kabeljauw midd. 29—31; kabeljauw kiein 18—26; wij ting 1417; makreel 2225; kuit 0.400,50; spiering 0,650.70. De ver- Rotterdamse rechtbank oordeelde Dinsdag ,'e 32-jarige post bode W. K. uit Schiedam tot 12 maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. K. had in de jaren 1953 en 1954 vele malen pakjes en brieven, die hij als besteller van de PTT in handen kreeg, verduisterd. de ,Ziet u er nog heil in om ter gelegenheid van de Arbeidersfeestdag straatop fe gaan en 's avonds in een fakkeloptocht mee te lopen?" Dit vroeg ik aan een oud-gediende in de moderne vakbeweging en zijn ant woord was spontaan: „Ja!" „Maar waarom dan," vroeg ik, geeft u mij eens uitleg„Wel," zei hij, „vroeger moesten wij nogal eens het bijltje erbij neerleggen en grepen we o.a. de Arbeidersfeestdag gul aan om te demonstreren voor de S-urendag. Over vacantie werd toen wel gefluisterd, maar wat dat nu precies was, wist niemand van ons. Wel wisten wij dat die of die directeur weg was op een een gegeven moment en dan vermoedde men dat-ie naar Zwitserland was om „op te sterken". „Ja, maar waar wilt u nu feitelijk heen, m'n beste man7" „Kijk," zei hij, „vooral door de vakbeweging hebben wij bijna allemaal zo ongeveer twee weken vacantie gekregen en daarvoor demonstreerden wij vóór de oorlog. En nu, tien jaar na de oorlog stelt het NVV aan de orde: twee weken vacantie en drie snipperdagen en twee weken vacantie-loon. voor de jeugd zelfs drie weken vacantie. dus gaan toe weer de straat op." Af aarverzucht deze oude strijdmakker, „één ding vind ik jammer." Én dat is? Die jeugd van tegenwoordig, als die nu eens zoveel strijdlust hadzoals wij die hebben gehad." Nou èn? „Wel, dan had er in de CAO's een doorbetaalde Arbeiders/eestdag gestaan!" ,JJn," vragen we weer verder, „vindt u het niet gek, dat wij het Meifeest op 2 Mei vieren?" „Och nee, sinds vele protestants-christelijken onze rijen vullen, moeten wij op Zondag maar niet meer demonstreren, geloof me, het is beter zo. Maar ja, als vele modern georganiseer den er een snipperdag aan zouden willen wagen en vooral 's avonds mee zouden willen lopen in de fakkelstoet, ja dan, dan hebben we een prachtig Meifeest!" C. v. d. Hoek. e Seor. Mei-comité 1955 Groepen van „De Nederlandse Padvinders" en van de „Verkenners van dc K.J.B." uit Rotterdam, Ro zenburg, Schiedam en Vlaardingen hebben Zaterdagavond in het Oos telijk Zwembad te Rotterdam op de jaarlijkse districts-zwemwedstrijden hun krachten gemeten. Het groeps- klassement werd deze keer door de Msasgroep, gr. 18, gewonnen, die daardoor in het bezit kwam van het wisselschild. Nummer twee werd de Fridtjof Nansengroep. gr. 12, en num mer drie de Stella Marisgroep. De uitslagen van de verschillende nummers luiden als volgt: 25 meter schoolslag voor welpen van 8 en 9 jaar: 1 F, Sey, groep 1, Schiedam, 25.1; 2 I. M. Moerman, gr 12, 25.2. 25 meter schoolslag voor welpen v. 10 en 11 jaar: 1 N. Kalt, gr. 11, 25.1; 2 J. Duykers, gr. 43, 25.6. 25 meter schoolslag voor verken ners tot en met 14 jaar: 1 T. Mostert, gr. 18, 19.2; 2 J. Frankhuizen, gr. 29, 19.7. 25 meter vrije slag voor verkenners tot en met 14 jaar: 1 T. v. Tour, gr. 70, 15.6; 2 R. Boeke, gr. 55, 15.8. 25 meter rugslag voor verkenners Van 9 tot en met 23 April is een groep Engelse scholieren uit Ahsby de la Zouch de gast van de sectie Georganiseerde Jeugd van de Vlaar- dingse Jeugdgemeenschap. De En gelse jongelui zullen ondergebracht worden bij leden van de aange sloten organisaties. Van Vlaardingen uit zullen zij een groot aantal toch ten in de omgeving maken. Zij zul len o.m. Amsterdam, Den Haag, Rot terdam en Brussel bezoeken. Er wordt nog onderdak gezocht voor één ech'paar en twee heren, on derwijskrachten, van de betrokken schooi. Men kan zich hiervoor melden bij mej. J. van Roest, Hoogstraat 194 en J. v. d. Most, Mozartlaan 42. tot en met 14 jaar: 1 J. Roelofs, gr. 12, 18.-; 2 W. Seyner. gr. 3, 19.8. 50 meter schoolslag voor verken ners van 15 tot en met 17 jaar; 1 K. Griep, gr, 18, 39.-; 2 R. Hortensius, gr. 14, 39.4. 50 meter vrije slag voor verken ners van 15 tot en met 17 jaar: 1 H. Boer, gr. 18, 30.-; 2 R. Middelkoop, gr. 11, 35.4. 50 meter rugslag voor verkenners van 15 tot en met 17 jazz: 1 A. Kors ten, gr. 12, 36.1; 2 D. van Eerde, gr. 10, 39.-. 100 meter schoolslag padvinders ouder dan 17 jaar: 1 J. de Puy, gr. 18, 1.23.1; 2 H. Brinkhuizen, gr. 10, 1.33.6. 100 meter vrij slag padvinders ouder dan 17 jaar: 1 H. Vielvoye. Stella Marisgroep, 116; H. Sneuijink, Titus Brandsmagroep, 1.18. 6 x 25 meter wisselslag estafette; 1 Maasgroep (gr. 18), 1,44.4; 2 Fridtjof Nansengroep (gr. 12), 1.53.8. Binnenkort is de oprichting te ver wachten van een exportcentrum dat een grootse Nederlandse industriële manifestatie in het buitenland mo gelijk zal maken. Het ligt in de be doeling een groots opgezette Neder landse show door de wereld te laten trekken, die wordt ondergebracht in een grote tent met 2400 zitplaatsen. Op een toneel, dat het grootste in de wereld wordt genoemd, zal een show worden gegeven van wat Ne derland in werkelijkheid is. Rond de enorme tent zullen in Nederland ge produceerde artikelen geëxposeerd worden. De show zal in Augustus te Amsterdam en vervolgens in alle be langrijke steden van de wereld te zien zijn. Er zullen zes tournees van vijf maanden worden gemaakt. Deze Ne derlandse manifestatie zal in 1958 op de Internationale tentoonstelling te Brussel beëindigd worden. De artis tieke leiding van de show is in han den van Carel Briels. Aan de veemarkt te Rotterdam werden Dinsdag aangevoerd, in to taal 6168 dieren: vette koeien en ossen 600; gebruiksvee 1592, waar onder 1029 tbc.-vrij; vette kalveren 50; graskalveren 257, waaronder 180 tbc.-vrij; nuchtere kalveren 2822; varkens 185; Uiggen 303; paarden 133; veulens 8; schapen of lammeren 142; weidelammeren 29 en bokken of gei ten 47. Weekaanvoer 7938 dieren. De prijzen waren: vette koeien 2,60-2,80; 2,38-2.58 2,00-2,20; vette kalveren 3,00-3,25: 2,80-2,95; 2,30- 2,60; graskalveren 375-275-200; nuch tere kalveren 46-42-36; biggen 62- 52-42; slachtpaarden 2.40-2,20-2,00; schapen 140-130-90; lammeren 125- 110-05; kalfkoeien 1075-900-750; melkkoeien 1075-900-750; vare koeien 725-650-550; vaarzen 750-600-500; pinken 475-350-275. Vette koeien, aanvoer korter, han del goed, prijzen als gisteren, prima's boven notering; vette kalveren, aan voer ais vorige week, handel vlot, prijzen vast: graskalveren, aanvoer iets meer. handel redelijk, prijzen vast; nuchtere kalveren, aanvoer even minder, handel levendiger, prij zen iets hoger: biggen, aanvoer gro ter, handel lui, prijzen iets daiénd; slachtpaarden, aanvoer korter, han del stug, staande prijzen; schapen en lammeren, aanvoer kleiner, handel goed, iets duurder of onveranderd; kalf- en melkkoeien, aanvoer flink, handel redelijk, ruim prijshoudend: vare koeien, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen wat stijver; vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen wat stijver: tbc-vrü vee aanvoer ruimer, handel tamelijk, ruim prijshoudend Twee Rotterdamse jongemannen, de 22-jarige J. L. en de 25-jarige W. V. hebben voor de rechtbank in Arnhem terechtgestaan wegens dief stal met braak. Zij hadden op 3 Januari hun werk in de haven in de steek gelaten en waren naar Nijmegen gereisd om daar ln de nacht van 3 op 4 Ja nuari een Inbraak te plegen bij de firma Poortman en v. d. Ark. Aan geld en goederen stalen ze voor on geveer 1200 bij elkaar. Naar de manier waarop dit ge schiedde werden ze door de officier van Justitie als volleerde inbrekers gekarakteriseerd. Trouwens, V. had al vijf veroordelingen op zijn straf blad staan en L., van wie het plan was uitgegaan „liep" nog in een voorwaardelijke straf, die hem in October 1954 was opgelegd. Tegen L. werd een jaar en drie maanden en tegen V. een jaar gevangenisstraf geëist. Uitspraak over veertien dagen. De Rotterdamse Vereniging EHBO „Het Zuiden" houdt op Zaterdag middag 23 April wedstrijden in de Irene-kapel aan de Oudelandstraat, waaraan de afdelingen van het district Zuid-Holland deelnemen, die in de kringwedstrijden als nummer 1 en 2 eindigden. De uitslag van deze middag zal beslissen, welke afdeling het district zal vea-tegenwoordigers op de in Juni te Assen te houden nationale wedstrijd. Koersen van 5 April 1955. Engels pond Amerik. dollar Franse franc Belgische franc Zwitserse franc Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse k. jon Zwitserland (vrij) Canada 10,65—10,66 3,79'Vh3,80'/u 1.0870—1,0890 7,60147,6114 86,70—86,80 73,17—73,27 90,25—90,35 54,89—54.99 53.20—53,30 88,58—88.68 3,86'li3,86 "s MAASSLUIS De heer H. van Sleen, burgemees ter van Brielle, die bij de laatst ge houden debatten, in zake het ouder wijs, zo'n voorname rol heeft ge speeld. zal heden. Woensdag, 8 uur in zaal ..De Kroon" voor de leden van de Partij van de Arbeid e'.a. be handelen „Het Onderwijsvraagstuk." Verder zal het afdelingsbestuur enige belangrijke mededelingen doen De raaa van maassluis nam on-, langs het belangrijke besluit om voor de minder valide arbeiders een nieu we werkplaats te bouwen. De werkplaats, een ontwerp van de architect J. tl. i>teenki$t, wordt ge bouwd in de industriewijk Kapel polder, zal een bedrag vergen van ruim 250.000, Uit bovenstaande maquette, die door enkele arbeiders van de oude werkplaats vervaardigd, werd, blijkt, dat Maassluis weer een vrachtig ge- oouw rijker zal worden.'

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1