Fakkeloptocht gaat hele stad door Burgemeester opent InHaBé Chopin prachtig door Bram Boelee gespeeld NV Kemper en v. Twist uit Schiedam naar Dorclt? Jubilerend -Bravo gaat feest vieren Nederlands beste goochelaars nu ook in Rotterdam Jan v. Luyn exposeert ranssen's GëBVEgmfïl Oudste redder Benard is onderscheiden Inhabé Het Meifeest in Schiedam Uit het dagboek van de politie Onbillijkheid van college Onderscheiden Oud-Mathenesse speelde toneel Caféhouder won ƒ30.000 in voetbalpool Marktberichten R-k. protest tegen regering van Perón Mipa-bussen gaan rijden Kamerbewoners teleurgesteld, niet ontmoedigd Kampioenschap tafeltennis GEESTELIJKLEVEN HET VEI JE VOLK VRIJDAG 29 APRIL 1955 PAGINA 7 NU DE EERSTE MEI DIT JAAR OP EEN ZONDAG VALT, ZAL HET MEIFEEST OP MAANDAG, 2 MEI, WORDEN GEVIERD. Op deze dag zullen de leden van de Partij van de Arbeid en die van alle, bij de NVV-Bestuurders Bond aangesloten vakorgani saties uiting geven aan hun verlangen naar een rechtvaardiger maatschappelijk bestel en aan hun wil voor de verwezenlijking daarvan te strijden. Hiertoe komen zij 's morgens om halftien in het Passagetheater bijeen, waar de AJC de Meidans zal uitvoeren. Verder zal de Arbei ders Zangvereniging „Excelsior" bekende liederen ten gehore bren gen zal de Arbeiders Toneelvereniging „De Fakkel" uit Vlaardingen het toneelspel „Rode Tulpen" van Ton Oosterhuis opvoeren. Hoogtepunt 's Avonds om kwart voor acht be gint de bijeenkomst in de Plantage. Opgeluisterd door de muziek van Crescendo en van de jonge mandoli ne- en mondorgelvereniging „La Ma- tinata" en met medewerking van de culturele sportvereniging Arma be looft doze meeting het hoogtepunt van de Mcivicring te worden. INDELING FAKKELOPTOCHT „Sehiedam geen achterland, maar dé winkelstad in de Maasdèlta." Onder dit devies opende hedenochtend burge meester J. W. Peek de InHaBé- tentoonstelling. In een korte rede schetste de burgemeester de situatie van de midden stand, die als het ware bekneld is tussen coöperaties en waren huizen. Voor Schiedam geldt bovendien het gemis aan ach terland en de zuigkracht van de nabije wereldstad. Maar deze Beurs, aldus de spreker, getuigt van de energie en het doorzettingsvermogen van de Schiedamse midden standers. Nadat het dochtertje van de heer Van Oosten onder de op gewekte klanken van de Rhythm Aces de burgemeester en zijn echtgenote een bloem stuk had overhandigd, leidde de voorzitter van de InHaBé- commissie, de heer H. M. Schoof, de burgervader in. Na mens de Schiedamse midden standscentrale bedankte de heer Schoof het gemeentebe stuur, de gemeentediensten, de standhouders en alle mede werkers aan deze manifestatie voor hun opofferingsgezind heid en ijver. De route ROUTE KINDEROPTOCHT Vele opdrachten voor dieselhussen voor natuurzijden imprimé De Zaterdagclubs voor de lezers van Het Vrije Volk" Toegangsprijs 2.40. Voor de lezers van „Het Vrije Volk" (in voorverkoop) |,SU Aanvang 8 uur precies. - Zaal open 7.30 uur. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar In de hal van het gebouw van „Het Vrije Volk", Slaak 34. Voor Schiedam: Passage 20 en Vlaardingen: Dayer 2. Hoogstraatbelangen: Het feest Aanbesteding bezoekt stand no Hervormde vrouwen naar Vlaardingen ÉsasassésÉasa^ Ir. H. Vos spreekt in 't P assage-theater De spreker van deze morgenbijeen- komst is de tweede voorzitter van de Party van de Arbeid, ir. H. V o s, die vanwege zijn grote bekendheid in den iande en ook in Schiedam geen nadere aanduiding behoeft. In de namiddag zal het kinderfeest in het Volkspark de belangstelling vragen, niet alleen van de AJC, de adspirantjes van Arma en leden van de vrouwenorganisaties,-die gezamen lijk van dit jeugdfeest iets bijzon ders zullen weten te maken, maar ook van de ouders en vrienden van de feestvierende hinderen. De voorzitter van het NW, H. OOSTERHUIS zal een korte rede houden, welke evenals de muziek door middel van luidsprekers goed te beluisteren zal zijn. Als sluitstuk van het Meifeest volgt een fakkeloptocht door de stad. Deze wordt opgesteld in de Tuinlaan en trekt langs een korte route naar Nieuwland. Daar wordt de demon stratie op het Dr. Wibautpiein ont bonden. Het Mei-comité vertrouwt erop, dat de leden van de Party en vakbewe ging, die daartoe maar even in de ge legenheid zijn, zich Maandag 2 Mei zullen vrijmaken om deel te nemen aan de Meiviering. De optocht, die, na het aansteken van de fakkels om negen uur begint, is ais volgt' samengesteld: Groep I: opstellen op het parkeer- terrein voor het postkantoor In rijen van drie. De volgorde is: AJC-vlag- gengroep. Mei-comité, bestuur van de Partij van de Arbeid en bestuur NW-Bestuurdersbond. Als leider fungeert J. Th. de Braak. Groep II: opstellen in de Tuinlaan vanaf het postkantoor in rijen van drie. De volgorde is: Crescendo-vlag- gengroep, Vrouwenbond PvdA. Vrou wenbond NW, Nieuwe Koers en de leden van de PvdA. De leider is C. Boerman. Groep III: opstellen op Plein Een- dragt (links van de Plantage) in rijen van drie. De volgorde is: Vlag- gengroep Kunst na Arbeid, Excel sior. Vara. La Matinata, Arma, IvAO, Jonge Strijd, Abva, Mercu;ius. Apo thekersassistenten, De Eendracht, Bedrijfsbond Meubelmakers en de Grafische Bond. Deze groep wordt geleid door M. Boomsluiter. Groep TVopstellen Tuinlaan (rechts van Plein Sendragt) in rijen va ndrie. De volgorde is: Voorwaarts- vlaggengroep, Mctaalbedrijfsbond, Ned. Ver Vervoerspersoneel, Bedrijfs blind Voedmgs- en Genotmiddelen, Alg. Bedrhfsgroepen Centrale, Trans- portbedrijfsbond en de Bouwbedrijfs- bond. Als leider fungeert IV. Dijkink. De fakkeloptocht trekt langs de volgende route: Postkantoor. Lange Nieuwstraat, Westvest, Griffioen straat, Lange Haven, Dam. Vlaar- dingerstraat, Nieuwe Haven, Gordon- straat, Vriendschapstraat, Maria- straat. Ph. van Bourgondiëstraat, J. A. Alb. Thijmstraat, Nic. Beetsstraat, Rembrandtlaan. P. J. Troeistralaan, Dr. Wibautpiein. Om twee uur 's middags begint "vanaf het Volksgcbouw de kinder optocht. De route voor deze optocht is: Tuinlaan, Hooikade. Nieuwe Haven, Hagastraat, Groenelaan, Willemska- de, Stadhouderslaan. Willem de Zwij gerlaan tot het Volkspark. VRIJDAG Bioscopen: Passage-theater, 2. 7 en 9.15 uur: Prom here to Eternity (18 jr.) Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Fort Ti (14 jr.) Tentoonstellingen: Stedelijk Museum. 2—5 uur: Eigen collecties. ^poTHEEK F. H. Backer, St. Liduinastraat 5a, tel. 68384. DIVERSEN "Musis Sacrum, 8 uur: Toneelavond Gerorv Broersvest: Beurs InHaBe. Gorte Markt, 8.30 uur: Taptoe. Irene, 8 uur: Contactavond, Wijk IV, Arcade. 3 uur: Lezing Comité Kath, Schiedam. ZATERDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 4.15, 7 en 8.15 uur: From here to Eternity (18 j.) Monopole-theater, 3, 5, 7, en 9 uur: Fort Ti (14 j.) TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum 2—5 uur: Eigen collecties. APOTHEEK Vanaf 13 uur: fa. Gouka, Hoog straat 29, tel. 68080. DIVERSEN Arcade. 7.30 uur: Jaarfeest EHBO Musis Sacrum, 8 uur: Contactavond Sctaed, Cartonn. fabriek. Op het voorlaatste Toonkunst-concert in, het Passage-theater te Schiedam, heeft Bram Boelee, die meer en meer van zich doet spreken, een sublieme uitvoering gegeven van het eerste pianoconcert in e van Chopin, een uil voering die van de eerste tot de laatste noot gevoed werd door een inner lijke spanning en. geladenheid. De beide concerten van Chopin verdienen nauwelijks de naam van concert (concertare wedijveren), want van enige wisselwerking tussen piano en orkest is geen sprake en wekunnen het orkest bijna als over bodig beschouwen. Het gevolg is dat voor een bevredigende uitvoering alles afhangt van de wijze waarop de kia- vierpartij „gebracht" wordt. Bram Boelee heeft bewezen dat on danks bovengenoemde bezwaren en andere onvolkomenheden, waarover men In de programmatoelichting kon lezen, dit concert toch zeker bestaans recht heeft. Zijn uitvoering had in derdaad de „grandeur surprenante] waarover Liszt in verband met dit concert sprak. Het Rotterdams Phiïharmomsch Orkest onder Eduard Flipse opende het concert met het voorspel „Lohen grin" van Wagner, waarvan de eerste maten door een weinig exacte uitvoe ring het beoogde effect misten. In de na de pauze uitgevoerde der de symphonie van Beethoven was Flipse wel bijzonder goed op dreef en hij heeft met deze uitvoering de schoonheden van dit machtige werk in het volle licht gesteld. Het talrijke publiek toonde zich zeer dankbaar. A. MUS. Naar wü vernemen heeft de N.V. Kemper en Van Twist Diesel te Schiedam plannen om zich in Dor drecht te vestigen. Deze plannen z\jn reeds in een vergevorderd stadium. Het zou in de bedoeling liggen, dat de Schiedamse verkooporganisatie zich in samenwerking met het Dordtse bedrijf N.V. v.h. Willem van Twist (dieselmotoren) op industrie- De bekende Schiedamse mondaccordeonvereniging „Bravo" viert Vrijdag 6 Mei in „Musis Sacrum" haar zilveren, jubileum met het geven van een grote feestavond. „Bravo" is op 17 Mei 1930 ontstaan uit een clubje enthousiaste mondhar monicaspelers, te weten de drie gebroeders Koppenol en de heren De Bree en Van der Giezcn. Nu telt de vereniging bijna 40 leden, Eens in het jaar geven de mond- accordenisien een grote uitvoering. Ook hebben ze talloze malen hun mu zikale medewerking verleend aan wjjka vonden van de Hervormde Ge meente, bondsvergaderingen en avon den van andere verenigingen. Kortom „Bravo" is een naam met een goede klank in Schiedam. Hun repertoire beweegt zich hoofdzakelijk op het Advertentie I.M. AANRIJDING Donderdagmiddag om haifdrie stak de Rotterdamse apothekersassistente T. J. Z. de oversteekplaats bij de Ger- rit Verboonstraat over zonder op het rode stoplicht te letten. Het gevolg was. dat zij door een motor werd aan gereden en schaafwonden opliep. INBRAAK Bij het Algemene Zakkenrepartie- bedrijf gebrs. J. en B. E. aan de NoordvestsingeT is Woensdagnacht ingebroken. Uit het kantoor wordt een schrijfmachine vermist. De politie stelt een onderzoek in, Korte Hoogstraat 22 - Rotterdam GTB speelt zijn voorlaatste thuis wedstrijd tegen VVOR. Een overwin ning is zeer mogelij. GTB 2 speelt eveneens op de Havendyk tegen BVCB 2. GTB 3 gaat in Vlaardingen op bezoek bij TRS 2. HBSS speelt een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Excelsior in Pernis en PPSC 2 speelt tegen Zuid- land 2. Op Zondag 22 Mei aanstaande vindt in gebouw ..Palace". Zomerhofstraat een. door de Magische Liga ..52 Schakels" georganiseerde, grote goochel- en cabaretavond plaats met internationaal programma. Hieraan verlenen Nederlands beste goochelaars, met internationale reputatie, mede werking. o.a.:- QUITO, die mensen uit het niets laat verschijnen. SWEN MEELE, melody en magie. JO NAS. magische kolder. HENK BOUMAN, vermenigvuldigt Uw huishoudgeld. TONNY VAN DOMMELEN, winnaar Grand Prix National op het goochelcongres 1954 in Groningen- AVARA rookt een zware pijp. MAUP VAN EMBDEN. Au Salon des Variétés. CROCHET, the great international magician. DOC AENIGMA. enfant terrible onder de goochelaars. MARCONICK. Nederlands beste amateur-manipulator. FRED KAPS. winnaar Grand Prix d'Honneur op het ereldcongres te Barcelona. Succes van het Lido te Parijs. MYSTICO. de grote wonderdokter Het geheel olv Willy Albert en m.m.v. Aranto (conferencier) en Jan de Klerk and his Music Stars. (Balmuziek). De vereniging „Hoogstraatbelan gen", waarvan 92 van de 100 winke liers uit de Hoogstraat lid zijn, heeft in de ruim zes jaren van haar be staan de goede treditie opgebouwd om tweemaal per jaar (nl. in 't voorjaar en in de herfst) een zoge naamde „winkelweek" te houden. Ook nu staat er weer een groot scheepse actie op stapel. Er zal een etalagewedstrijd gehouden worden, met een televisietostel als hoofdprijs. De Hoogstraat zal verlicht en ver sierd zijn en tienduizend ballonnen zullen van de activiteiten van de Hoogstraters een kleurige getuigenis afleggen. Tegelijkertijd met deze winkel week, die van 29 April tot 10 Mei zal duren, is op de Broersvest de InHaBé. In verband daarmee heefr. hte college het bestuur van „Hoog straatbelangen" geadviseerd de Hoogstraat zo „sober" mogelijk te houden. Dit houdt in: geen mu ziek en geen latere sluitingstijd voor de winkels. Over dit laatste punt zal de raad Vrijdag definitief beslissen. Nu vragen de winkeliers uit de Hoogstraat, van wie ook een aantal deelnemen aan de InHaBé, zich af, aldus de voorzitter van „Hoogstraat- belangen", de heer Buys, of het ge meentebestuur, dat bij vorige acties altijd zijn volledige medewerking heeft verleend, m deze situatie niet te weinig begrip toont voor de Schie damse middenstand in het algemeen en voor de belangen van de Hoog straat in het bijzonder. Ter gelegenheid van de plaatsing van het Schiedamse oorlogsmonu ment, dat op 4 Mei onthpld zal wor den, is er van 2 tot 30 Mei in het Stedelijk Museum een tentoonstelling van werken van de beeldhouwer Jan van Luyn. Deze expositie zal voor studies voor het monument, teke ningen en enige andere werken van de kunstenaar omvatten. sfmi-klassieke terrein. Elke Zater- avond1, van zes uur tot halfacht, re peteren ze ijverig in zaal 2 van het gebouw „Irene" onder de bekwame leiding van de heer A. N. van Daa len. Op Dinsdag 3 Mei recepieert het bestuur van de jubilerende vereniging in het gebouw „Sociaal Christelijke Belangen", 's avonds van acht uur tot halftien. Voor de avond van de zesde Mei heeft de feestcommisie, bestaande uit de heren W. A. Mak; C. van der Marei, F. Reintalder, J. Krommen hoek en J. van Diés, een uitstekend programma samengesteld. Aan het begin van de avond treedt „Bravo" zelf nog even op. Elk lid van „Bravo" krijgt op die avond een aardig en passend ge schenk (wat het is, doet moet nog een verrassing blijven!). Een extra woordje zal nog worden gericht tot de veteranen de dirigent A. N. van Daalen, de heeren G. en. M. Kop pens, C. de Bree, nu voorzitter van de vereniging, en Van der Giezen, dierenlang secretaris is geweest en nu de functie van tweede voorzitter vervult. Verder werken aan het programma mee: André Carrell. Les deux Flcos, The Handy Fools, Crazy and Crazy, de cabaretière Marianne van der Bergh en de bakende pianist Tonny Schifferstem. ROTTERDAM De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het bouwen van een telafoongebouw te Rijswijk (Z.-H.) gegund aan de op twee na de laagste inschrij ver, Aan n emings-Maatschap- pij N.V. De Kondor te Rotterdam voor 540.800. IE terrein in de nabijheid van de ordt- se Zeehaven vestigt. Met het oog op de vele orders zou het waarschijnlijk zijn. dat het be drijf zich uitbreidt. Zo zou de N.V. vA. Willem van Twist opdrachten voor dieselbussen hebben van het leger en van de gemeenten Amster dam, Rotterdam, Den Haag en Nij megen. De zogenaamde AEC (diesel)moto ren worden geïmporteerd uit Enge land en in Dordrecht met het chas sis geassembleerd. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. Het Schiedamse be drijf de verkooporganisatie dat in de 's-Gravenlandsepolder is geves tigd, zou zijn terrein moeten verlaten omdat de Nederlandse Spoorwegen dit nodig heeft. De twee bedrijven leggen zich toe op respectievelijk de samenbouw en de verkoop van automobieldieselmo toren, vrachtwagens, trekker- t 1 autobuschassis, benzine- en buiten boordmotoren voor schepen en op testapparaten voor dieselmotoren. Advertentie IX HOOGSTRAAT 157 B|j koninklijk besluit is toegekend de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oran>t-Nassau, aan de heer J. C. Visser, voorheen chef van de bankwerkerij bij de N.V. Ver enigde Glasfabrieken te Schiedam. Bjj koninklijk ,-^Ssnüt is toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau aan de heer W. Drinkwaard, oud lste- ploegbaas bjj het wegonderhoud der N.V. Nederlandse Spoorwegen, wo nende te Schiedam. Op 6' en 7 Mei zal de i kende filmster Esther V. Hams in Nederland vertoev. Zij zal, naar wij verneme een bezoek brengen aan Rt terdam en aan de Keu-kenh- Zoals u haar op dit plaei uit de film ,£asy to love" zie zult u haar dan waarschijn lijk niet zien. Donderdagavond voerde de toneel club van de wijkvereniging „Oud- Mathenesse" een drama op voor de mensen van wijk 6 van de Hervorm de Gemeente te Schiedam, in de zaal „Irene". De voorzitter van de vereniging en tevens de wijkpredikant de heer J. Gras opende de avond op de gebrui kelijke wijze en gaf voorts een toe lichting op het programma. ..Geef mij uw hand" verhaalt van een geestelijk geruïneerd mens. Het drama werd boeiden en met toewij ding gespeeld. Goed op dreef waren mevrouw N. van der Berg en de he ren Th. Gubbels en G. P Visser. De regie had de heer Th. Gubbels. De heer J. van Toor en mejuf frouw H. Boon luisterden de avond muzikaal op. Sinds enkele dagen heerst er een feestelijke stemming m het Haar lemse café „De Poort" aan de Am sterdamsevaart 2a. Daar is alle reden voor, want de eigenaar van het eta blissement, de heer K. W. Köhlniger heeft een grote slag geslagen in een Belgische voetbalpool. Hij won er nam t 30.000 mee. Sinds een jaar of twee vult hij trouw elke week die pooliormulieren ;n. „Een kruisje hier en een streepje daar." zegt, hij zelf. Een studie heb ik er nooit van gemaakt." Dc pooi trekt op de uitslagen m de Engelse voetbalcompetitie. De fortuinlijke Haarlemse caféhouder heeft wel eens een kleine prijs gewonnen; dat bracht hem echter niet meer dan acht gulden op. In deze geluksweek heeft hij zowel de eerste als de tweede prijs xn de wacht gesleept. ROTTERDAM, 28 April Andijvie 1 4454, 2 4446; bloemkool IA 69 91. 2A 39—72, 1B 39—80, 2B 38—47, IC 26—51, 20 16—42; bospeen 1 39— 56. 2 25; sla IA 16,90—19.50, 2A 10—90 -15.60, IB 12.00—13.10, 2B 5.00—13.20. 'C 9.00. 2C 5.20—6.60; witlof A 1338. 1 15—35; prei 1435; uien 14—16. per :os 4; radijs witpunt 1 1821, 2 15— 18. rood 1 26, 2 7 rabarber 1 4760; selderij 5.80—6.30; stoolsla 25—41; spinazie 1 2841, 2 2037. Fruit; Lomb. Calville HH1 39; Jonathan HH2 17—26, K 829; Goudreinetten HH2 15. K 17—24; Bramiev HH A 12—27, HH B 10. HH C 10, HH2 9, K 5—12; St Remy HH A IS, HH1 18—21, HH2 12—16. DE KARDINALEN en aartsbis schoppen van Argentinië hebben ge protesteerd tegen de pogingen van president Perón om de kerk en de staat te scheiden Dit protest was vervat m een brief, die m alle Argen tijnse kerken is voorgelezen. De beide kardinalen en drie aarts- bisscnoppen verklaren, dat de kerk niet tegen scheiding van de macht Is, doch alleen indien deze op „tno- rele" wijze gebeurt. Zij betogen, dat de kerk in Argen tinië het recht heeft op financiële steun van de regering als compen satie voor de kerkelijke eigendom men, die in 1862, zes jaar nadat het land onafhankelijk werd van Spanje, verbeurd werden verklaard In 1917 stemde de regering erin toe de meeste katholieke geestelijken een salaris uit te betalen en de kerk ook op andere wijze financieel te steu nen. Dit gebeurt thans nog. Verscheidene bladen, die semi- Dföcieel het standpunt van de rege- 'mg van lent Perón weergeven, dringen - jp wijzigingen in de pondwet, waardoor de rechten van te kerk als staatsgodsdienst zouden worden teniet gedaan. De uitbetaling van salarissen aan de katholieke geestelijken zou wor den stopgezet, als het katholicisme ophoudt de officiële Argentijnse godsdienst te zijn. Op 7 EN 8 MEI worden door de Arbeiders Gemeenschap der Wood- m o okers te Bentveld twee wee ken d- lursussen gegeven. De eerste ban de It over .De beambte in bedrijf en vakbeweging", de tweede over het mdervrerp „Gaat de jeugdbeweging teschiedenis worden?" Over dit laatste probleem zal o.a. t ïr'9' St«nbeekt voorzitter van ie Nederlandse Jeugdgemeenschap spreken. De bespreking van het onderwerp 'an de eerste weekendcursus staat mder leiding van dr. A. van Biemen. VLAARDINGEN Zaterdag gaan Mipa-bussen rijden, telkens als daar belangstelling ge noeg voor is; Route: Mlpa-terrein, Hoflaan, Sehied.dijk, Plein '40, Anth. Knottenbeltsingel, Goudsesingel, v. Hogendorpiaan (stopplaats by Em- mauskerk), R'damseweg, v. d. Duyn- v Maasdamlaan (stopplaats)v. Ho gendorpiaan, Vlaard.'-Oost, 2e v. L. Gaelstr. (stopplaats). Viaduct Bin nensingel, K.W.-Haven, Pr. Juliana- brug, Parallelweg. Wagnerstr., Men- deis5ohnplein (stopplaats), Mahler- str„ v. Beethovensingei, B. Pruis singel, Biilitonlaan, Bankasingel, Riouwlaan, v. d. Driftstr., Cronjéstr., Wcsthavenpiaats, Westhavenkade, Pr. Julianabrug, Oosthavenkade, Hoflaan, Mipa-terrein. Het actie-comite kamerbewoners heeft Woensdag op een voorlichtings avond in Den Haag zijn teleurstelling uitgesproken over hen antwoord van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting op een verzoek van het comité om meer overheidsbescher ming van dc kamerhuurder. „De mi nister heeft m feite gezegd niets voor de kamerbewoners te kunnen doen. Wij nemen aan, dat de minister niet voldoende op de hoogte is van de wantoestanden, die er op dit gebied heersen." aldus voorzitter J. J. Cas pars. Hij las passages voor uit enkele van de ruim 1400 brieven van kamer verhuurders die het comité reeds heeft ontvangen. Wanhoopskreten of nuchtere, zakelijke versiagen van pla gerijen en. zoals briefschrijvers het zeiden „bloedzuiger;)" van de kant van de verhuurders. Twee van de voornaamste wensen van het actie-eomite: een grotere be voegdheid van de huuradvies-com missies. zodat een huis-aar.-huis- contróle mogelijk wordt en het op leggen van boeten bu prijsopdrijving. MAASSLUIS Zaterdag 14 Mei 's middags 2 uur wordt m het gymnastieklokaal van de Min. de Vissersschool te Maassiuis begonnen met het toernooi om de Maasslmse Tafeltennis kampioen schappen. Er wordt in drie groepen gespeeld t.w.: heren gevorderden, heren be ginnelingen e'n dames. Aangezien het gehele toernooi op een middag en avond gespeeld wordt, zal een speciaal opgesteld tijdschema aangehouden worden. Er wordt gespeeld volgens afval- systeem met echter een herkansing voor de eerste ronde. Inschrijfformulieren met alle ge gevens kunnen afgehaald worden en dienen ook weer ingeleverd te worden bij het wedstnjdsëcretariaat G. A. Brederolaan 7 rood. Uiterste sluitingsdatum voor in levering is Zaterdag 7 Mei. Frances Gray Patton: Goede morgen, juffrouw Duif. üitg. Ploegsina, Amsterdam en C. de VriesBrouwers, Antwerpen. Overal ter wereld, en heus niet alleen in het gefingeerde stadje Rei gersplaat ergens m Amerika, kan men zich een Juffrouw Duif voor stellen. Een onderwijzeres, die het zevende lustrum achter de rug heeft en daarom van dokters, dominees, politiemannen en toneelschrijvers mag zeggen, dat ze haar hun goede manieren en hun kennis van aard rijkskunde verschuldigd zijn. Juffrouw Duif regeert de stad als nauwelijks verlicht despote, als „de ontzagwekkende". Tot op die gedenk waardige dag, dat zij onverhoeds een gevaarlijke operatie moet ondergaan en zich willoos moet onderwerpen aan een arts, een verpleegster, een. dominee, haar oud-leerlingen. Dan. blijkt, dat ieder levend wezen in Rel- gersplaat een teer plekje in zijn hart heeft voor de oude schooljuffrouw. Dan staan de verst gewaanden klaar om bloed af te staan voor juffrouw Du(f en dan sturen zelfs de oplichter en t-e dronkaard bloemen. De lezer voelt zich zonder moeite inwoner van Reigersplaat en dus (oud-)leerling van Juffrouw Duif. Hij< gaat van die eenvoudige, rechtlijnig getekende vrouw houden. Omdat' Frances Gray Patton met de simpel ste middelen, met warmte en humor dat boekje geschreven heeft. De ver- taaistei. A. Rutgers van der Loeff Basenau. is deskundig te werk' ge-, gaan in alle gevaarlijke bochten van, het Amerikaanse proza, Op 11 en 12 Mei houdt de Hervorm de Vrouwengroep CJFV haar negende ledenvergadering in de Stadsgehoor zaal te Vlaardingen. Aan deze bijeen komst zuilen 700 vertegenwoordigsters uit -het gehele land deelnemen. Op de vergadering zal o.m. het woord ge voerd "vorden door mevrouw mr. De Geus-Vietor. Advertentie 1. M Bedden: PULLMAN AÜPING EPEDA REGINA-LATEX GOODWILL-LATEX 64—66 BROERSVEST SCHIEDAM - Telefoon 67920 H. BENARD, 61 jaar en oudste redder van de Koninklijke Zuidhol landse Redding-Maatschappij, is onderscheiden met de zilveren ere-medaiile, verbonden aan de orde van Orar.je-Nassau. Vanmorgen is hem deze onderscheiding1 bekend gemaakt door de heer Van den Burg, voorzitter van de wijkraad Hoek van Holland, in een bijeen komst in de hulpseeretarie. Veel hooggeplaatste figuren uit het reddingswezen waren aanwezig. Wij zagen o.a. de directeur van de KZHRM, de heer Murk Leis en jhr. Sugteren van Haeren, de inspecteur de heer Drenth, de agent voor Hoek van Holland, de heer Quint en de voltallige bemanning van de redding boot „President Jan Leis" met echt genoten. De heer Van den Burg zei. dat door de toekenning van deze onderschei ding aan machinist Benard niet alleen de persoon wordt gehuldigd, maar dat m deze man de gehele maatschappij w-ordt onderscheiden. BenartI heeft meegewerkt aan de redding van 495 mensenlevens. Vers in het geheugen liggen nog de red dingen van de bemanning van „Faus- tus", „Gatt" en „Spanker". De directeur van de Maatschappij, de heer Leis, heeft tot slot waarde rende woorden gesproken tot de heer Benard in het bijzonder en de be manning van de „President Jan Leis" in het algemeen. met H. BENARD zilver onderscheiden.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1