Bewuste solidariteit zal dictatuur weerstaan Schiedamse socialisten vieren het Meifeest Omzet 10 pet. HogeV - Scbie Zuidzijde bedrijfswinst 14 pet. Grandioos einde van het negende toernooi Lafamo houdt leiding in de eerste klasse EHBO vierde feest zonder ongelukken Burgerlijke Stand Uitliet dagboek van de politie m Vara-TV-club Kinderfeest De schoolwedstrijden afgesloten Mededeling voor Armaleden Motorrijder overleden; kind zwaar gewond Causerie over Botlek-plan Het Vrije Volk Dringend beroep Esperanto-agendo Oud-vrijwilligers bij dodenherdenking Kosteloze inenting Ouden van dagen opgelet Libanon en K V verliezen in Velsen De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 MEI 1955 PAGINA 5 De Schiedamse socialisten hebben Maandag geestdriftig en waardig het Meifeest gevierd. Voor de zoveelste maal heeft de socialistische beweging in onze stad het overtuigende bewijs geleverd, dat zij haar vuur en haar kracht niet verloren heeft, maar springlevend is. Voor de leden van de Partij van de Ar beid, de Vrouwenorganisaties, het NVV, de culturele- en jeugd verenigingen zal deze dag in de herinnering voortleven als een helder licht, als een bloeiende rode tulp. Kinderfeest Dc kinderen bleven niet achter bij het vieren van het Meifeest. Maan dagmiddag was het in het Volkspark een drukte van belang. Onder toezicht van dames van de PvdA-Vrouwen- groep en het NVV geassisteerd door een aantal jeugdleidsters en -leiders, hebben de kleintjes van zes tot twaalf jaar zich best vermaakt. In de Plantage omzet bedrijfswinst (in millioenen .guldens) Gestadig groter Negen jaar geleden Klein gewin Bloeiende rode tulpen, vlaggen en vaandels gaven een feestelijk aanzien aan de zaal van het Passage-theater, waar honderden Schiedammers en Schiedamsen Maandagochtend wa ren bijeengekomen om het feest van de Arbeid te vieren. De heer H. Sabel sprak het wel komstwoord en memoreerde de leu zen waaronder de Partij van de Ar beid dit ïaar haar acties zal voeren: Vruheid voor de onderdrukte en hulp aan de onderontwikkelde volkeren en welvaar?, voor Nederland, Vervolgens voerde de AJC de Vru- heidsdans en een aantal volksdansen uit. De Arbeiderszangver. „Excelsior" zong daarna enkele liederen, waar onder het altijd weer bezielende Mor genrood. De spreker op deze bijeenkomst was de tweede voorzitter van de Party van de Arbeid, ir. H. Vos. „De socia listische beweging," aldus de heer Vos, „heeft niet geschroomd in de moei lijkste uren de zwaarste verantwoor delijkheid op zich te nemen." Uit voerig stond de spreker stil bij de oorzaken en de gevolgen van de thans heersende hoogconjunctuur. „Ons volk is de schade van een oorlog te boven gekomen we hebben bewezen de tegenspoed aan te kun nen: nu zullen we moeten laten zien, wat ws van onze voorspoed kunnen maken." Ir. Vos drukte zijn bezorgd heid uit over de gang van zaken in de belastingpolitiek, ^Belastingverla ging is onmogelijk, wil de regering haar sociale taak kunnen voltooien." Solidariteit Nog vele problemen vragen onze aandacht. Onderwijs en huisvesting zijn nog verre van ideaal. Onze strijd is niet uitgestreden. tVe staan voor een nieuw tijdperk, een tijdperk van mogelijkheden én van strijd. Om dc machten, die de democratie bedrei gen, tc overwinnen, is een bewuste solidariteit een eerste vereiste. Ook de problemen rondom de een wording van Europa liet de heer Vos niet onbesproken. Na twee wereldoor logen zijn velen onzer eindelijk tot de conclusie gekomen dat een verenigd Europa noodzakelijk is. en dat het niet voldoende is de oude barricaden uit de weg te ruimen, maar dat nieu we wegen dienen te worden gezocht en bewandeld. Ten slotte stond de spreker stil bij de taak. die wn hebben tegenover dat deel van de wereldbevolking, dat in ROL KANTELDE De 49-jarige werkman W. D. was bdzig m de metaalfabriek „Excel sior" met het verplaatsen van rollen ijzeren banden. Een rol van 400 kg kantelde en viel op het lmkeronder- been van D-, dat daardoor brak. Het slachtoffer werd door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. AL WEER Maandagavond liet mejuffrouw M. M. li. haar fiets op slot in de Bokke- steeg staan. Toen zij even later te rugkwam, was haar fiets verdwenen. onderdrukking leeft of gebukt gaat onder honger en ellende. De strijd voor de socialistische democratie is een strjjd om mense lijkheid. om vrijheid en rechtvaar digheid. Na dit vurige betoog gaf de Arbei derstoneelvereniging ..De Fakkel" uit Vlaardingen een verdienstelijke op voering van het toneelspel „Rode Tul pen" van Ton Oosterhuis. Tot slot van de bijeenkomst zongen „Excel sior" en het geestdriftige publiek staande de Socialistenmars. Al waaide het hard iedereen was al blij dat de zon het steeds weer won van de telkens dreigende regen. Nadat de kinderen, verdeeld in groe pen. enkele kringspelletjes hadden gedaan, was het de beurt van de Arma. en AJC-leugd. die achtereen volgens bewegingsoefeningen en een wimpeldemonstratie uitvoerden. Al leraardigst was het sprookje van ka bouters (met echte baarden!) en elfjes. Nadat alle kinderen samen een fan- Het Centraal Vromvencomité doet een dringend beroep op alle leden van de bi) dit comité aan gesloten organisaties, deel te nemen aan de plechtige herden king van de gevallenen. Men wordt verzocht zich om halfzeven op te stellen in rijen van zes. De vrouwen zullen in de Boterstraat achter de Nat.. Reserve aansluiten. -xv' tasietocht door een wondermooi „To- verbos" gemaakt hadden, voerden AJC-erties in prachtige vermommin gen 't verhaal van dokter Dolittle op. Niet alleen de kinderen maar ook de aanwezige ouders en belangstellen den hebben genoten van dit gezellige, spontane kinderfeest. En 's avonds was weer de beurt aan de „grote mensen." Velen waren, gesierd met rode tulpen, naar de Plantage gekomen. Na pittige mars muziek van de muziekvereniging „Crescendo," sprak wethouder H. Sabel ccn welkomstwoord. De spreker wees op de waarde van de 1-Meiviermg, waarbij we ons be zinnen op vragen van nationale en internationale betekenis. Vervolgens hield de voorzitter van het NVV, de heer H. Oosterhuis een korte rede. waarin hp met klem wees op de verantwoordelijkheid die een ieder heeft voor de ontwikkeling van de progressieve politiek, die de Partij van de Arbeid en het NVV voeren. „In 53 landen van de wereld de monstreren de arbeiders, die aan- j» A'. .2. BÉÉfi Jan van Luyn maakte het oorlogs monument voor Schiedam, dat mor genavond zal worden onthuld. In het Stedelijk Museum, te Schiedam kan men thans kennisnemen, van een aantal voorstudies van dit monument enig ander werk en tekeningen van de kunstenaar. Het is een goede ge dachte geweest van de directie van het Stedelijk Museum om deze ont huling aar. te grijpen ten eindde Schiedammers nader te brengen tot de beeldhouwkunst. Bijstaande foto toont een van de voorstudies voor het monument. Op en neer en strek en buig en op en. neer.Tijdens het Kinder-Meijeest tn het Volks park, voerden de Arma-klein- tjes enkele bewegingsoefenin gen uit. Wat deden ze hun bestl DINSDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: From here to Eternity (13 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Jungle Jim in de Koppensnellersval- lei i14 jr). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum 2-5 uur: Exposi tie Jan van Luyn. APOTHEEK Fa. Gouka. Hoogstraat 29, tel. 68080 DIVERSEN Broersvest, 10-5 en 7-11 uur: InHaBé. Musis Sacrum, 8 uur: Dansuitvoe- ring, Stichting Schied. Muziek- en Balletschool. Irene, 8 uur: Feestavond en bal buurbver. Gusto. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Recep tie „Bravo". WOENSDAG Bioscopen: Passage-theater, 2 en 9.15 uur: From here to Eternity (18 jr), Monopole-theater, 2 en 9.15 uur: Jungle Jim in de Koppensnellersval- lei (14 jr). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, 2-5 uur: Expo sitie Jan van Luyn. APOTHEEK Fa. Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080 HERDENKINGSPROGRAMMA 6 uur n.m Halfstok hijsen der vlaggen: 6 30 uur: Opstelling van de stoet: 7 uur: Mars naar het monu ment m de Gerrit Verboonstraat; 7.45 uur: Trompetter van het Leger des Heils blaast de „Last Post"; 7.48 uur: De burgemeester onthult het monument; 7.50 uur: Kransieg- ging: 8 uur: Hoornsignaal, twee mi nuten stilte, Wilhelmus en afmars via Oranjestraat en het verlengde van de Lange Nieuwstraat; 8.30 uur: Herdenkingsbijeenkomst m de Grote Ksrk Deze week biedt de televisie u: Dinsdag aanvang 8 uur. „De pioniers van Tolpuddle", een TV-spel naar een verhaal van Meyer Sluyser over de eerste jaren van de Engelse ar beidersbeweging (1 Mei-dag-pro- gramma). Zaterdag, aanvang 8 uur: Na ac tualiteiten en „Telemimiek" het ca baret „Op de internationale lijn", een uitstekend gevarieerd programma. Merkredon, la 4an de Majo Ni ne kunvenos por ke oni havu la okazon viziti ia solenan kunvenon por re- 1 rnemori la militajn viktimojn. h De Arma-/kabouters sliepen s rustig en kijk daar kwamen de ff elfjes en voerden een sierlijk )j dansje uit. Het Volkspark, was Maandagmiddag in een tover- bos herschapen gesloten zijn bij het Internationaal Verbond van Vakverenigingen voor vrijheid, vrede en welvaart." De spreker noemde de overwinnin gen. die de socialistische beweging in de loon der jaren behaalde van vér strekkende betekenis. „Maar," zo vroeg de heer Oosterhuis zich af. „zal de geest van samenwerking de geest van de doorbraak bestendig blijken?" „Wij moeten antwoord geven op de vraag: waar staan we over tien jaar. We moeten strijden en vooruitzien, voor ons zelf en voor onze kinderen." De culturele sportvereniging Arma en het mandoUnegezelschap ,",La Ma. tinata" verzorgden de rest van het programma. Behalve de rhythmi- sche gymnastiek, verdient wel extra- vermelding de feilloze oefeningen op de evenwichtsbalk die enkele Arma- meisies uitvoerden. Nadat „La Matmata" de Socialis- tenmars gespeeld had besloot de heer Sabel de bijeenkomst. Oiider vrolijke marsmuziek zette daarna de fakkeloptocht zich m be weging. Een lange stoet trok door Schiedams straten naar het Dr. Wi- bautplein. waar deze 65ste Das van de Arbeid met muziek en zang en een slotwoord van de heer Sabel besloten werd. Zoals lil het 5 Mei-programma ver meld staat, zijn er Donderdagoch tend van 10 tot 12 uur kinderfeesten voor de jeugd van zes tot dertien jaar. De organisatoren wijzen er nog eens niet nadruk op dat ieder kind GRATIS aan deze feesten kan deel nemen. Zorg' ervoor, dat je op tijd aan wezig bent op het Rozenburgplem, het Fahriplein. het Van 't Hoffplem, het Doelep'.ein, het Dr, Wibautplein of op de Parallelweg, hoek Overschie- seveg. Verslag Unilever door zes brillen bekeken (Van onze sociaal-economische redactie) HET JAARVERSLAG van de Unilever is een boekje van 38 pagina's en er staan voor allerlei mensen heel wat interessante dingen in. De aandeelhouder kijkt met welgevallen naar de cijfers over omzet ten en winst in de laatste jaren; dividend 1946 3.619 267 57 1948 6.602 322 61 1950 10.521 555 63 1951 12.862 574 67 1952 12.983 412 75 1953 13.900 655 83 1954 15.294 746 100 Hij ziet dus, dat de omzet in 1954 het algemeen iets beter (voor weer met 10 procent is gestegen, de lever dan). Voor de negende maal hebben de Schiedamse .scholieren in een sportieve strijd hun krachten gemeten. Negen keer schoolwedstrijden, een voor de lerende jeugd jaarlijks terugkerend sportevenement. Op Koninginnedag speelde men op het terrein Boshoek de finale van het toernooi 1955. De wapperende driekleur en de bekende geelzwarte, vrolijke muzikale noten die men door de luidsprekers over het terrein strooide en een groot aantal jeugdige supporters aan het lijntje, die hun vrienden of vriendin netjes met. luide kreten aanmoedigden. In deze opgewekte en feestelijke sfeer bekampfen de finalisten elkaar om de eerste prijs. bedrijfswinst met 14 procent. In het jaarverslag kan hij verder lezen, dat „de verbetering op eco nomisch gebied, die 1954 te zien gaf. zich tot dusver in 1955. zij het in langzamer tempo heeft voortgezet. De omzetten en winsten m het lo pende boekjaar zijn tot nu toe bevre digend" Dat is voor de aandeelhouder heel geruststellend en kan hem misschien een beetje verzoenen met de gedach te, dat dit jaar 54 van de winst naar de belasting in de diverse lan den gaat (m 1953 55 procent en In 1952 57 procent). Bovendien gaan de belastingen dit jaar in Engeland en Nederland verder omlaag en is in middels in Duitsland al een verlaging ingevoerd. De aandeelhouder krijgt, evenals verleden jaar 14 procent dividend. De econoom constateert, dat het ITnilever-concern nog gestadig groter wordt. In de afgelopen twee jaar steeg het geïnvesteerde vermogen met een half milliard van 3549 tot 4057 millioen gulden. In 1954 werden in niet minder dan elf landen en op 40 exportmarkten nieuwe synthetische wasmiddelen geïntroduceerd. Desondanks gaat vooral m overzeese landen de om zet van gewone zeep ook omhoog. De reislustige kan aan de hand van dit jaarverslag buna de gehele wereld bezoeken, al gaat nog altijd 61 procent van de Unilever-omzet naar Europa. Daarnaast valt 19 procent onder United Africa (de handels vennootschap die in Afrika alles koopt, wat de bevolking voortbrengt en verkoopt, wat de bevolking nodig heeft) en 11 procent In Noord- en Zuid-Amerika. Zorgenkind Amerika Amerika blijft een zorgenkind voor Unilever. Het concern kreeg er een groter aandeel in de markt voor margarine, maar werkt nog steeds met verlies. Alleen de theezaken gingen best, maar de verkoop van ijs wordt rond uit „teleurstellend" genoemd. Voor de huisvrouw is niet alleen het jaarverslag zelf, maar ook het bijgevoegde lijstje van producten, die Unilever in Nederland in de handel brengt, leerzaam: het zijn oun. Blue Band en Piantamargarine, Diamant- vet, Sunlightzeep, Radion, Rmso, Presto, Lux, Vim, Omo, Sunil, Uniek (zachte zeep), Lux en Astra (toilet zeep), Vinoliazeep en andere artike- ilen, Trim, Pm-up (permanent1, Blondona, Brunetta, Solidox, Pep- sodent en Gibbs-tandpasta, Unox- conserven en Royco-soep. De consument, althans de Neder landse noteert, dat de winst op mar garine in Nederland in 1953 niet in een redelijke verhouding stond tot de omzet, maar dat in 1954 een verbe tering mtrad. Trouwens, ook elders m Europa waren de winstmarges over De strijd tussen de matadoren van het voetbal, de Willem de Zwijger I en Prinses Irene I trok wel ie meeste aandacht. Het eerste elftal toonde zich weldra de sterkste en mede dank zij het goede spel van de keeper Hein Roodenbvrg en de voorspeler John KrabbenJam verlieten de leer lingen van de W. de Zwijgerschool na het eindsignaal met een dikke overwinning het veld. Bij het handballen stond vooral de strijd tussen Mater Dei I en Prinses Irene I in het brandpunt van de be langstelling. een strijd die Mater Dei met een doelpunt voorsprong wist te winnen. Om ongeveer halfeen gmgen de laatste spelers van het veld naar de kleedkamers. De burgemeester, de heer J. W. Peek, besloot dit negende toernooi met een korte toespraak en reikte de prijzen uit. Hu complimen teerde de mensen van de „Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen" met het vele en uitstekende werk, dat zij hebben verricht. Tot slot brachten alle aanwezigen een drie werf hoera uit op koningin Juliana. De heer M. van Dijk, die ervoor ge zorgd heeft, dat het hele programma vlot en goed kon worden afgewerkt, vertelde ons nog hoe het negen jaar geleden was. Hij had toen van het bestuur van de voormalige Oranje vereniging een bedrag ter beschik king gekregen om Schiedamse inter- scholaire wedstrijden te organiseren. Op 31 Augustus hield men dan een bescheiden toernooi op de bij-ter- reinen van HDVS. De winnaars wa ren W. de Zwijger- en de St.-Ber- nardusschool. Het jaar daarop hield men het toernooi in de Paasvacantie en later begon men ook met handbal voor de meisjes. Iedere keer overtrof de opzet van de schoolwedstrijden die van bet jaar daarvoor. Het mooiste succes vindt de orga nisator, dat alle scholen van cike richting elk jaar weer graag aan het toernooi deelnemen. Wensen Toekomstdromen heeft de heer Van Dijk ook. Hij droomt namelijk van een complex terreinen, waar men zowel de handbalwedstrijden als het voetballen bi) elkaar heeft en niet zoals dit jaar weer op afzon derlijke velden. Ook zou hü graag zien, dat men 'n fonds in het leven riep, waaraan Ii.v. het gemeentebestuur jaarlijks bij draagt. Uit dit fonds zou men dan die jongens, die geen voetbalbeno- digdheden hebben, kunnen helpen. Dit keer waren er nog jongens, die op oude, lage schoenen of zelfs met gummilaarzen aan de wedstrijden deelnamen. Misschien is het mogelijk, dat men in de toekomst het kampioenselftal van het Schiedams toernooi laat spelen tegen de winnaar uit een an dere stad. Wellicht worden al deze toekomst dromen van de heer Van Dijk nog wel eens verwerkelijkt. Uitslagen De uitslagen van de schoolwed strijden zun: Voetballen. Afd. A: 1 W. de Zwij ger; 2 Pr. Irene; 3 Math en esse; B. Afd. B: 1 Techn. school 2: RK Ulo2. Afd. C: 1 W. de Zwijger 3; 2 VGLO 2 Afd. D: Goeman Borgesius; 2 Ma- thenesse A; 3 St. Olysius; 4 St. Bemardus. Handballen. Afd. E: 1 Mater Dei; 2 Pr. Irene. Afd. G: 1 St. Liduina; 2 Mater Dei 3. Afd. H: X St. Agnes; 2 Maria Goretti; 3 St. Maria 2. De troostprijzen gingen naar de afd. A voor de Techn. school en naar de afd. H voor Jan Ligthart. De prijs voor sportiviteit (een wis- sclprijs) kwam in bezit van de St.- Henricusschool. Met de kennelijke bedoeling de consument gerust te stellen, is in het jaarverslag een grafiek opgenomen, waaruit moet blijken, dat de winst van Unilever na aftrek van belastin gen, maar 2,2 procent van de totale omzet uitmaakt. (Tegen 4.5 procent in 1938) „Grote omzet, klein gewin" stond vroeger op de kruideniers- zakjes De socialist ten slotte kan zich met heel behaaglijk voelen als hij ziet, dat de raad van bestuur (met adviserende leden mee 27 man) 2,9 millioen per jaar aan beloning krijgt. Maar veel belangrijker vindt hij, dat deze 27 een vermogen van ruim vier milliard gulden, verdeeld over honderden bedrijven in tientallen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend. >dat de Schie Zuidzude tussen Brede Markt- steeg en Ooievaarsbrug van heden af. Z Mei, gedurende vijftien weken of zovee! langer of korter dan nodig zal blijken, is afgesloten vcor alle ver keer. Dit geidt ook voor het door gaande voetgangersverkeer. Deze afsluiting geschiedt in ver band met de vernieuwing van een gedeelte van de kademuur langs de Zuidzijde van de Schie tegenover het Zakkendragershuisje. Een belangrijk bericht voor de le den van de Arbeiders-gymnastiak- verenigmg Arma: In verband met het herdenken van de gevallenen en de viering van de bevrijdingsdag is er Woensdag (in de Thorbecke- school) en Donderdag (op de Broers- vest) geen turnen. Tot de velen, die by de viering van de bevrijding in de stoet van de doden-herdenking zullen deelnemen, behoren ook de oud-vrijwilligers van het Vie Bat. SG. De oud-commandant, de heer P. Mak, roept deze oud-vrijwilligers op, in zo groot mogelijken getale hieraan deel te nemen en uiterlijk 6.45 uur landen, mogen beheren, zonder dat j aanwezig te willen zfin voor het sprake is van enige werkelijke demo- stadhuis bij het opstellen van de cratische controle op dat beheer. stoet. In de PTT-Bevanko bekercompetitie hebben, nu de helft van het tafeltcnnisprogramma bijna is afgewerkt, een aantal teams voor zichtig de leiding genomen. Voorzichtig, omdat in alle gevallen die leidende positie nog vrij zwak is en ernstig wordt bedreigd door an dere teams, die kennelijk niet van plan zijn zich voor het laatste duel gewonnen te geven. Zo heeft in de eerste klasse Lafamo de leiding. Met een kleine 64-over- winning op Insulinde werd deze po sitie iets verstevigd, maar nog altijd bluven Milksteamers en Nationale La famo gevaarlijk op de voet volgen. In de tweede klasse afd. A. lijkt de strijd om de eerste plaats een kwestie te zijn tussen Xerxes 6 en Gewaro, maar de uiterst kleine zege van Gewaro op Shell 2 een zege, welke eerst bij het dubbelspel een feit werd wfjst erop, dat beide teams geducht op hun tel len moeten passen om hun aanspra ken blijvend te laten gelden. En in afd. B van de tweede klasse is de situatie r.iet anders. Hier gaan Milksteamers 3 en Insulinde 2 aan de kop. Doch terwijl Milksteamers 3 zon der moeite Justitia 2 overrompelde, kroop Insulinde 2 tegen Vanuden door het oog van een naald. Bij Vanuden bleef B, van Ommering ongeslagen, maar C. van Zuijlekom kwam niet tot scoren, terwijl N. Spukman niet verder kwam dan tot een zege op J. Schimmel. Daardoor konden H. We ber en A. Mosselman bij het dubbel spel voor Insulinde de winst uit het vuur slepen. De uitslagen waren: KL 1: RET—Nationale 3—7; Na tionale—GB 9—1; PTTBevanko 1—9: RETMilksteamers 28; Insu linde—Lafamo 46; KI 2A: Justitia Ovmg 8—2; GewaroShell 2 64; PTT 2—VBP 2 7—3; GC-D—Tava 2 5—5; KJ. 2B: Justitia 2—Milkstea mers 3 28; Vanuden—Insulinde 2 Koninginnedag was voor alle Schiedammers een feestdag. Maar voor de EHBO-ers alhier ging het dubbel op. De afdeling Schiedam gaf voor haar leden in de zaal Arcade een grote feestavond waarop bovendien nog enkele verdienstelijke personen werden gehuldigd. De heer G. de Goederen opende de avond en heette in het bijzonder de districtsbestuurders, de heren dr. C. J. de Leene en M. J. Verwey, mevr. De Vries, de docent dr. De Leeuw en de heer J. A. H. v. d. Berg, wel kom. Dr. De Leeuw, die reeds vele EHBO-ers naar het examen heeft „gedoceerd" ontving uit handen van de voorzitter een zeer practisch ge schenk. Mevrouw De Vries, die 25 jaar de spil van de propaganda-commissie is, ontving van dr. De Leene een zilve ren médaille, door het hoofdbestuur bschikbaar gesteld. De heer De Leene legde in een korte toespraak vooral hét accent op het belang van het bindende element van de vrouw voor een vereniging als de EHBO. De heer De Goederen vond het aantal jaren met zo belangrijk als wel het enorm Geboren; Wilhelmus, z. v. P. v. d. Stap en J. Damen; Mannus, z. v. D. Pranger en Ch. A. Meyvogel, Jo hanna M„ d. v. P. Kouuenberg en J. M. Heeren; Nicolaas, z. v. N. v. d. Raaf en M. J. de Rond; Martinus Ch. M., z. v. G. C. Hilversum en A. M. G. Vrees v. Nahuys; Cleophile P., d. v. L. Hamar de la Brethomère en P. M. van Til; Sara J„ d. v. B. v. d. Zee en G. v. d. Velden; Jan Adolph, z. v. F, A. de Groot en C. P. Beze- mer; Paul H. M„ z. v. A. H. M. Os- terholt en L. M. P. v. d. Berg; Hui- brecht. z. v. H. Lems en L. Hoog stad; Korstiaan, z. v. J. Kegel en A. Nourtiam, levenl. geb. kind van A. Veringmeier en J. M. Landsbergen. Overleden: K. van Neekeren, 76 j„ wed. van H. C. J. Veth; D. Verbeek. 85 j„ wed. van J. van Heiten; J. M. Landsbergen, 35 j., vr. van A. Ve- rmgemeier; W. H. Schampers, 65 j„ vr van D. Reitsma; J. Kok. 61 jr; C Timmermans, 53 j.; A. v. Wolfswin kel, 73 j.; M. Zwagers, 56 j. Vrijdagmiddag, van 2 tot 3 uur is er gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphterie of diphterie en kink hoest gecombineerd voor met-schoci- gaande kinderen van één jaar en ouder, in het gebouw van de GG en GD, Tumiaan SO. vele werk, dat mevrouw De Vries in die tijd heeft verzet. Zij ontving als lid van verdienste het zilveren In signe. door het afdelingsbestuur be schikbaar gesteld. De heer Sjoerdsma betrok ook nog even de heren G, de Goederen (30 jaar EHBO), K. de Vries (30 jaar EHBO) en K. Martijnse (37 jaar EHBO) in het huldebetoon. De feestavond verliep in een vlot en opgewekt tempo. Om. werkten er aan mede: Henk Bukman, Jan van Oost. Jeanne van Raaij, de Snaphots en Scot en Black. Na afloop was er dansen o.l.v. H. Bukman. De 19-jarige »ITS-er Chris J. Bijl uit Breda is Maandag in het Dordtse Gast- of Ziekenhuis overleden ten ge volge van een aanrijding, die hij des middags in de De la Reystraat heeft gehad toen hij op zijn motorrijwiel in de richting van de Dubbeldamse- weg reed. Hij kwam in botsing met de 39- jarige Dordtse wielrijder H. v. d. Stoel, die met zijn 7-jarig dochtertje Nicolette achterop, in de richting van de Vrieseweg reed. De motorrijder en het meisje moesten in zorgwekkende toestand in het Gast- of Ziekenhuis worden opgenomen, waar de eerste inmiddels is overleden. De wielrijder werd niet ernstig gewond. 4—6; CB 3—Xerxes 7 8—2; Shell 3— PTT 3 8—2; KI. 3A: Bevanko 2—RSI 64; RSIMilksteamers 4 46; La famo 2—PTT 4 8—2; Robaver—Van- hessen 3 5—5; Bevanko 2Oving 2 82; Shell 4Nationale 2 5—5; KI. 3B: Hagero 2PTT 5 S4; Nekaf Tava 3 37; Shell 5Insulinde 3 6—4; KI. 4A: Nationale 3—PTT 6 3—7; RET 3—VBP 3 I—S; Dlveko— Oving 4 100; Insulinde 4Hagero 3 8—2; KI. 4B; Lafamo 3—Shell 6 4—6; CB 5—Tava 4 5—5: VBP 4— Diveko 2 10—0; PTT 7—Oving 5 10—0; KI. 4C: Vanhessen 4—RSI 3 91; Hagero 4PTT 9 55; Oving 6—Tava 5 6—4; Nekaf 4—PTT 10 1—9; VBP 5—Shell 7 XO—0. Het bestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen roept zyn Schiedamse leden op om Woensdagavond, halfzeven in de Bo terstraat aanwezig te zijn om deel te nemen aan de herdenking van de gevallenen. In aansluiting op de gewone verga dering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Beneden- Maas. die te Vlaardir.gen wordt ge houden, zal burgemeester Bliek van. Sptjkemsse en Hekelingen een cau serie houden over de consequenties van het Botlekplan. In de te Velsen gehouden kring kampioenschappen volleybal is het Libanon en Kracht en Vlugheid niet gelukt om door te dringen tot de landskampioenschappen. Libanon verloor van "t Zaandamse Groen-Wit met 15—6. 13—15, 14—16 en 15—17. In de tweede game stonden Van Hal c.s. nog met 16—1 voor. Een onver wachte nederlaag. Van RVC verloor Libanon met 10- 15, 12—15, 11—15. Kracht en Vlug heid speelde tegen Celebes uit Den Haag dat verscheidene internationals telt, een uitstekende wedstrijd. Twee games werden op het nippertje ver loren met 1416.. De derde game won Celebes met 615. De vermoeidheid liet zich in de vlak daaropvolgende ontmoeting tegen „Die Raeckse" dui delijk gelden. De K en V-dames ver loren met 1115, 415 ert 1215. Zaterdagavond zal om 8 uur des avonds de internationale ontmoeting Holland-Belgie plaatsvinden in de „Houtrusthal" te Den Haag. De uitslagen lulden; DAMES. 2e klas: VestuvaloDOP 1—3; 4e klas Set Up—UVG 4—0; ODOSet Up 31; UVGErmezo 40; Res. 2e klas; Nationale 2Uni cum 3 40; DRL 2Concordia 4 4— 0; SVC 2—DRL 3 0—4. HEREN. 3e klas A: DOZ—USC 0— 4; Nationala—USC 3—1; ODO—PCC 31; ShellWIK 40; Vestuvalo DOZ 40; DOZ PCC 0—4; Shell— DOZ 4—0; WIK—Nationale 2—2; 3e klas B: USV—Set Up 2—2; GAS DOF 4—0.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1