Geen vlaggen, geen daverend feest, maar toch Het Rotterdamse Vrije Volk telt nu 100.000 abonné's! Ons wervend woord dringt door in steeds meer gezinnen Radio's en haarden kunnen goedkoper Meerderheid voor wet op lagere toltarieven inister over woningtekort: In 1963 zijn we eruit I PCWG gaat in Rotterdam vergaderen Generaal waakt over de natuur (en nog veel meer artikelen) Mr P Agter in nieuwe functie V olksonderwi] s blijft groeien Congres AJC drie dagen in Mei Cholera in Pakistan Hoge boetes voor clandestiene vogelvangers Op zoek naar betere visverpakkingen Stikstofexperts gaan naar Brazilië Aan bende ontsnapt HET VRIJE VOLK ZATERDAG 7 MEI 1955 PAGINA 15, Van één onzer verslaggevers) DE TON IS YOL! Met deze triomfantelijke kreet hebben de werkers van De Arbeiderspers in Rotterdam bet trotse resultaat van jaren lange inspanningen wereldkundig gemaakt: Het Rotterdamse Vrije Volk lieeft de honderdduizendste abonné ingeschreven. In honderdduizend gezinnen in en om Rotterdam wordt Het Vrije Volk gelezen. Het heeft vaak bloed en zweet gekost om de uitgebreide lezerskring tijdig van een goede krant te voorzien. Onder zeel- moeilijke omstandigheden in.,de,puinhopen van de oorlog en tussen de steigers van de wederopbouw - werd die krant gemaakt. De rode krant, de grootste krant. Gestaag omhoog Bij de 100.000ste Geen andere krant Feiten cijfers Over de nieuwe ontwikkeling in het woningvraagstuk de houtrijke woning hadden we een onderhoud met minister Witte. „Ik geloof inderdaad bevestigde de minister dat hier iets uit kan komen. Ik heb volledig vertrouwen in de ploeg mensen, die in deze zaak het initiatief heeft genomen. Wél moet ik erop wijzen, dat ook de „houtrijke" woning niet op korte termijn een wondermiddel zal zijn. We moeten nu eenmaal in de woningbouw op lange termijn denken. Woningnood in '63 voorbij Winst: 2.000 a 3.000 p. j. /Vief goedkoper Bouwverordening remt Het hele houten huis hoeft niet De rayon-directeur van Het Vrije Volk, de heer A. van der Busse wenst mevrouiv Breda hartelijk geluk met het gelukkige toeval, dat het gezin de honderdduizendste abonné werd op Het Vrije Volk. Een grote fruit mand, een "kist sigaren, en een koop bon vertolkten met een opgewekt toespraakje de vreugde va'- Het Vrije Volk. •zrnintn 11 J» De Protestants-Christelijke Werk gemeenschap in de Partij van de Ar beid houdt 14 Mei in de Schotse kerk in Rotterdam zijn achtste jaar- vergadering. In zijn jaarverslag merkt de secre taris van de PCWG, de heer J. H. Scheps, op, dat het in de bedoeling had gelegen in het afgelopen jaar de organisatie naar binnen te ver stevigen. Maar de pogingen om door middel van het mandement het door- braakkarakter van de PvdA aan te tasten, heeft ook de PCWG gedwon gen de beschikbare krachten op het Bedreigde front in te zetten. Half Maart stonden Officieel 5176 leden bij de PCWG ingeschreven tegen 4873 een jaar ervoor. Het aantal afdelingen was van 98 tot 102 gestegen. In een openbare bijeenkomst aan de vooravond van de jaarvergadering zal, eveneens in de Schotse kerk, prof. W. Banning spreken over Volk zijn en mr, J. P. Hogerzeil over Door braak en vernieuwing. In de middagbijeenkomst spreekt ds. S. Rozemond over Christen zijp in de Nederlandse samenleving. Het tweejaarlijkse congres van de AJC zal op 13, 14 en 15 Mei in Den Haag worden gehouden. Op 13 Mei is er een demonstra tieve bijeenkomst, waarna op 14 Mei des morgens het congres officieel zal worden geopend. In één week zouden 200 personen aan cholera zijn gestorven in het dorp Lohogora, in Oost-Fakistan. De bevolking in het gebied wordt massaal ingeënt. Griekenland zal de kwestie- Cyprus opnieuw voor de VN bren gen, zo heeft de Griekse premier Papagos verklaard, Cyprus is een Britse kolonie. Men had vrede kunnen hebben met het behouden van de veroverde positie. Maar een dergelijke behou dende politiek is de werkers van Het Vrije Volk uiteraard van hun politieke instelling vreemd. Ondanks de dikwijls verlammend zware omstandigheden hebben ze hun werk gedaan. Werkten ze ook aan de verdere groei' van de socia listische krant. En op het puin bloeide de rode roos. De huisvestingsproblemen en vraagstukken van technische aard werden met één slag ter zijde ge steld, toen het trotse nieuwe ge bouw van Het Vrije Volk in het na jaar van 1954 in gebruik werd ge nomen. Op dat moment was Het Vrije Volk in staat de concurrentie met gelijke, ja zelfs betere wapens tege moet te treden. Met geestdrift en bezield door idealisme zijn de wer kers aan de slag gegaan. Als koene bergbeklimmers gin gen ze op pad. In bet verschiet lag de eerste top: Honderddui zend abonné's. In gestage mars zijn ze naar boven gegaan. Niet ontmoedigd door een tegenslag, door een onverwachte daling. Ze ker van hun zaak. Dc top is bereikt. De ton is vol! Het zou geen bevreemding wekken als de vlaggen op de rode burcht aan de Slaak in top waren gegaan. De rode vlag en de driekleur. Uitingen van oprechte vreugde. De wijde kring van het wervende woord is weer wijdir geworden. Weer zijn meer Nederlandse gezinnen ge komen tot de hechte familie van Het Vrije Volk-lezers. Meer mensen, die l het socialistische woord ook gedrukt willen zien. Er hebben geen vlaggen gewap perd. Er is geen daverend feest ge weest. Er waren alleen maar voldane werkers, die elkaar met een gelukkige glimlach de hand hebben gedrukt. Voldaan, maar niet tevreden, want reeds zijn ze op weg naar de volgende mijlpaal. De volgende top. Er is geen tijd voor feesten of voor zelfvoldane rust. Voort gaan ze weer. Steeds meer mensen wervend voor Het Vrfje Volk, steeds meer mensen binnenvoerend in de kring van socia listisch denkende mensen. Socialis tisch denkend, mede dank zij de voorlichting van Het Vrije Volk. Toch zijn we deze voor ons en voor alle lezers zo belangrijke mijlpaal niet ongemerkt gepasseerd. De hon derdduizendste lezer is feestelijk be groet. Met een korte, kernachtige toespraak en met geschenken. De directeur en de adjunct-direc teur van het Rotterdamse rayon, de heren A. van der Busse en J. J. Velt- man, zijn naar de Paradijslaan 58 in Rotterdam gegaan, waar P. T. Breda met vrouw en twee dochters woont. Zij kwamen niet met lege handen: Voor het gehele gezin een forse mand met fruit, voor moeder Breda een koopbon en voor de heer des huizes een kloeke kist sigaren. De familie Breda was er een beetje onthutst van. Directeur Van der Busse heeft hun in een vlot toe spraakje de betekenis van deze mijl paal uiteengezet en daarna begrepen ook zij, waaraan zij deze milde en feestelijke gaven te danken hadden. Zij hebben er toen ook buurman C. Otte bijgehaald, want hij haalde hen over om Het Vrije Volk te gaan lezen. Als ze bij hem op visite waren, lazen ze de krant en keken ze ook de Radiogids in. Ze gingen die beide uitgaven van De Arbeiderspers steeds meer waarderen en besloten zich ook te abonneren. „Een arbeider kan geen andere krant lezen," zei de heer Breda, die timmerman is bij de gemeentelijke Woningstichting. En het, toeval wil de, dat zijn aanmelding de honderd duizendste was. Daarom was het feest in de gezel lige wening in de Paradijslaan, een opgewekt feest voor het gehele gezin, zoals het ook een feestdag was voor het grote gezin van Het Vrije Volk lezers. De heer en mevrouw Breda bewon deren samen met hun oudste dochter Gerda de prachtige geschenken, die de directeuren van Het Vrije Volk onverwacht in de Paradijslaan heb ben gebracht. De familie Breda was het honderdduizendste gezin in het rayon Rotterdam, dat Het Vrije Volk gi?ig lezen. Voor het gezin Breda een gelukkig toeval, voor Het Vrije Volk een trotse mijlpaal. (Van een onzer verslaggeversl Luit,-Gen. A. T. C. Opsomer is voorzitter geworden van een in op richting zijnde Apeldoomse vereni ging voor natuurbescherming. Voor de natuurliefhebbers buiten Apel doorn is dit stellig verrassend nieuws want zij kennen generaal Opsomer uitsluitend als de militair die een leidende functie vervult als er in ons land grootscheepse manoeuvres wor den gehouden. Maar in zijn woonstad staat hü ook bekend als een groot natuurliefheb ber. „Niets hindert mijn man zo als wanneer hij ziet, dat het landschap door papieren en afval is verontrei nigd", vertelde mevrouw Opsomer ons. En ze voegde eraan toe, dat hij stellig volgend jaar als hij de mili taire dienst met pensioen heeft ver laten veel tijd zal geven aan de na tuurbescherming in het uitgtstrekte gebied van de gemeente Apeldoorn. Volgende week Woensdag wordt het bestuur van de vereniging defi nitief samengesteld. Het staat vast, dat de generaal het voorzitterschap zal aanvaarden. Onder zijn leiding zal men een klein korps van vrijwil lige natuurwachters oprichten Voor de kantonrechter te B„ue- graven hebben Vrijdag terechtge staan twee ingezetenen van Bode graven, een kaashandelaar en een Kunstschilder, die in de na-winterse dagen door een controleur van de vogelbeschermingswacht Zuidwest- Veluwe uit Ede werden gesnapt bij hun pogingen beschermde vogels te vangen. Conform de eis werd de kaashan delaar Th. C. T. veroordeeld tot 200 boete subs. 100 dagen hechte nis wegens' het voorhanden hebben van twee goudvinken, twee leeu weriken, een zanglijster en een keep. De twee vangkooien, die T. gereed had voor het verschalken van zangvogels bezorgden hem bo vendien een boete van 60 subs. 30 dagen heohtenis. De kaashande laar beweerde dat die kooien alleen maar iets te maken hadden met zijn pogingen enkele ontsnapte tro pische vogeltjes weer in handen te krijgen. De kunstschilder C. J. V. liet ver stek gaan, hij had in zijn. tuin ook een vangkooi gereed staan, om sijs jes en vinken te bemachtigen. De ambtenaar O. M. nam niet aan, dat het ook hier om gevluchte exo tische vogels ging. Hij eiste een boete van 100 subs. 50 dagen hechtenis. De rechter vonniste ook in dit geval conform. (Van onze sociaal-economische redactie Radiotoestellen, gramofoons en gramofoonplaten, wasmachines, gas fornuizen, electrische fornuizen en haarden zijn enkele van de artikelen die goedkoper kunnen worden als ge volg van de verlaging van de weei- 'r'ting per 1 Juli, waarvan wij gisteren reeds de voornaamste bij- ..icoen gaven. De weeldebelasting was tot nu toe vijftien procent van de fabrikanten- prijs (dus niet van de emdprijs). De belasting op bovengenoemde en vele andere artikelen zal nu worden ge bracht op het normal» tarief van de omzetbelasting: vijf procent (voor wasmachines was het tarief tot nu toe tien procent». De weeldebelasting op bromfietsen zal ook vervallen, maar dit zal op de prijzen weinig invloed heboen, omdat op hier geassembleerde brom fietsen al geruime tijd geen weelde belasting meer werd betaald. Vrijwel alle in de handel gebrachte merken worden hier geassembleerd. Andere artikelen die van het vijf- Het proefstation voor verpakkingen te Delft zal een onderzoek instellen naar de mogelijkheden tot verbete ring van de verpakking van vis. Dit onderzoek zal betrekking hebben op de verpakking in de vishal, bij de groothandel en bij de kleinhandel en wordt ingesteld op verzoek van de contröleraad voor verbetering van de visafzet. Reeds jarenlang bestaat er behoef te aan een betere verpakking van vis, zowel wat dn kisten als het papier aangaat. Intern overleg over verbe tering hiervan heeft tot nu toe nog nooit enig effect gehad. De Amerikaanse Senaat beeft met 75 tegen 13 stemmen het wetsont werp van president Eisenhower tot verlaging van de toltarieven aange nomen. Het wetsontwerp verlengt de wet op de wederzijdse handelsovereen komsten met drie jaar en machtigt tot nieuwe verlagingen tot 15 pro cent van bepaalde invoerrechten. Dat het wetsontwerp is aangeno men, is te danken aan de democra tische meerderheid in de senaat. Eisenhowers eigen partij heeft hem, toen zij de meerderheid had, de ge wenste -bevoegdheden onthouden. Het voorstel werd aangenomen, nadat een aantal protectionistische voorstellen, ondermeer om de olie- invoer te beperken, waren verworpen. Hoger dividend. De Machinefabriek Remeveïd N.V. te Delft is van plan over 1954 op gewone aandelen 8 pro cent (v. j. 7 procent) dividend uit te keren. Overschot EBU. Nederland heeft in het betalingsverkeer met de ove rige landen van de Europese Betalings- unie in de maand April een overschot van 12,6 millioen dol lar behaald (ruim ƒ48 millioen). Van dit be drag zal Nederland bij verrekening op 13 Mei de helft in dollars ontvangen. Voor de rest wordt door Nederland credlet gegeven aan de EBU. Voorti zal op het door Nederland aan di EBU verleende credlet een bedrag van ƒ3,88 millioen in mindering worden gebracht. Na uitvoeringen van deze verrekeningen zal het door Nederland aan de EBU verleende crediet 714 millioen bedragen. Lager resultaat. Het saldo van de exploitatierekening van de N.V. G. Dikkers en Co. te Hengelo over 1954 is gedaald tot ƒ2.874.000 (v. j. ƒ3.345.000). Het winst-saldo 1.435.000 (v. j. ƒ1.263.000) was echter iets hoger dan in 1953, doordat voor de conjunctuurreserve slechts 100.000 (v. j. ƒ900.000) wordt gereserveerd. In het jaarverslag zegt de directie, dat alle afdelinger van het bedrijf te Hengelo op volle capaciteit hebben gewerkt. De kostprijs kon worden verlaagd door verdere rationalisatie, hoewel deze verlaging niet voldoende was om de kostenverhogende facto ren, ontstaan door stijging dergrond- stoffenprijzen en loonsverhogingen te compenseren. De winstmarges zijn ingekrompen. Voor verdere modernisering en ratio nalisatie zijn in 1955 en 1956 nog gro te bedragen nodig, die uit eigen mid delen gefinancierd kunnen worden. Lagere heffing. De Hoge Autoriteit van de Europese Kolen-en Staalge meenschap heeft besloten de belasting op de kolen- en staalproductie met in gang van 1 Juli 1955 te verlagen van 0,9 procent tot 0,7 procent. De hef fing zal per 1 Januari verder worden verlaagd tot 0,45 procent. tien-procentstarief naar het vijr- procenuJ-anef worden overgebracht zijn: Allerlei s.oorten kleine meubelen toals bloementafels, krantenbanken •adiotafels, handwerkmeubeltjes enz. Electrotechnische C-rtike- e n, zoals 'eeslampen, broodroosters jcheerapparaten, kerstboomverlich- ,ing, theelichtjes, melkkokers. Foto's, die de fotograaf van u naakt, alsmede standaards en lijst, ies gaan eveneens uit het weelde- tarief, maar fototoestellen blijven er onder vallen, althans voor opnamen van formaten beneden 10x15 centime ter, Ook lichtmeters, afstandsmeters, flitsapparaten enz. blilven onder het weeldetarief. R o 1 f i 1 m s en ander lichtgevoelig materiaal voor liet opnemen van films en foto's en voor het maken van afdrukken, wo,den vrijgesteld van weeldebelasting. Ook fotoalbums. Voorts postzegelalbums en prentbriefkaarten, naamkaartjes, (rouwkaarten en dergelijke. Allerlei soorten handschoe nen, voor zover ze onder de weel debelasting vielen, zijn nu vrijge steld, maar horloges blijven eron der, althans, die welke duurder zijn dan 75 gulden (was 50 gulden). Het aantaï lederwaren dat- onder het weeldetarief valt, is aanzieniijk beperkt. Rokers artikelen als pypen, tabaksdozen en dergelijke worden vrygesteld, maar niet: sigarettenpa pier in boekjes of hulzen. Deze uitzondering wordt gemaakt, omdat dit papier ook niet aan ta baksaccijns is onderworpen en de shag toch al minder wordt belast dan fabriekssigaretten. Deze belastingverlaging kost de schatkist, zoals al eerder was meege deeld, ongeveer 28 millioen gulden per jaar. Hoeveel de artikelen nu in feite goedkoper zullen worden, kan uiter aard nog niet algemeen worden ge zegd. Dat zal waarschijnlijk in de verschillende branches verschillend zijn, ook al, omdat het niet zeker is, af de marges van de tussenhandel, die veeiai worden berekend als een procentuele opslag op de inkoopprijs, gelijk bliiven of zullen veranderen. Bovendien zijn vele artikelen al vooruitlopend op deze belastingplan nen verlaagd. Ruw geschat kan de belastingver laging voor een aantaï artikelen een prijsverlaging van 7J A 10 procent betekenen. Met ingang van 1 Januari 1958 zal de commandant va» het eerste legerkorps, luit.-generaal A. P. C. Opsomer worden opgevolgd door gen.-majoor J. H. Couzy. Generaal Opsomer komt in aanmerking voor eervol ontslag. Een houten of houtrijke woning kan gezellig zijn. Op deze foto: Rob en Erik van Erp van de Scheveningseweg 161 in Kijkduin. (Vervolg van pagina 1) Mr. P. P. Agter, gedeputeerde van de Provinciale Staten van Utrecht, waarin hij zitting heeft voor de Par ty van de Arbeid, zal deze ambten eerstdaags neerleggen om directeur te worden van een nieuw, rijksin stituut voor bijzondere delinquenten. Deze instelling zal bijna geheel het karakter dragen van een ver pleeginrichting, alleen de buitenste ring wordt bewaakt. De directeur zal bij dit werk een forse stap in de geleidelijke ver nieuwing van het Nederlandse ge vangeniswezen nauw samenwer ken met psychiatrische en psycholo gische adviseurs. Het verslag van de vereniging Volksonderwijs doet zien, dat het de vereniging goed gaat. De 813 afde lingen telden op 1 Januari 1955 143.841 leden en inmiddels is het ledental boven de 145.000 gekomen. Deze groei gaat samen met een toenemende invloed van het open baar onderwijs. Het aantal leerlin gen, dat een openbare school voor gewoon of voortgezet lager onderwijs bezoekt, bedroeg op 16 Januari 1954 396.777, of 28,5 percent van het totaal. Sedert 1949 nam het openbaar on derwijs toe met 82.000 leerlingen. Volksonderwijs zal op 25 Mei 1956 zijn 90-jarig bestaan vieren. Men hoopt dan een ledental van 150.000 bereikt te hebben en een jubileum fonds te kunnen aanbieden van ƒ250.000. Dit bedrag Is bestemd voor het steunen van schoolreisjesverblij- ven. kleuterscholen e.d. Het congres van Volksonderwijs •wordt gehouden op Zaterdag 21 Mei te Utrecht, «V- Daarbij rijst de vraag: hoe zal de consument er tegenover staan? Dit moeten we eerst uitvinden, want ik voel er niets voor wonin gen te bouwen die na de woning nood het eerst weer leeg zullen staan." We vroegen minister Witte hoe hij het woningvraagstuk „in de tijd" zag. Antwoord van de minister: „We gaan uit van 65.000 nienwe woningen per jaar. Maar opvoering tot 70.000 lijkt me wel mogelijk. Dan kunnen we er, volgens de cijfers en gegevens waarover we nü beschik ken, in 1963 uit ..ijn. Maar daarna zullen we nog 1964 en 1965 nodig hebben voor het opbouwen van een redelijke reserve." Nadrukkelijk wees minister Witte er echter op, dat zijn berekeningen gebaseerd zijn moeten zijn op de gegevens, waarover men nu beschikt. Andere berekeningen zy'n niet mogelijk. „Men maakt er oud-minister In 't Veld wel eens een verwijt van aldus minister Witte dat hij in 1948 niet heeft voorzien dat de woningbehoefte in 1954 groter zou zy'n dan. was geraamd. Dat is een 3eer onrechtvaardig verwijt. De heer In 't Veld kón niet weten, dat de mensen vroeger zouden gaan trouwen en later zouden sterven." Vijf- tot zevenduizend houtrijke huizen per jaar oordeelde minis ter Witte zal echter niet bete kenen een nettowinst van vijf- tot zevenduizend op het normale bouw volume. Men zal de arbeiders toch ergens vandaan moeten halen. Wat dan wél de winst zal zijn? Naar schatting van ir. Witte twee- tot drieduizend per jaar. „Ik reken in een verhouding van één op twee tot cén op drie." (Dit zou eventueel willen zeggen: als deze verhoudingen inderdaad voor de houtrijke woning zouden gel den, dan wordt voor twee of mis schien drie houten woningen slechts één woning afgeschreven op het bouwvolume van een bepaalde ge meente.) W1 de houtrijke woning gesteld dat de proefbouw lukt een kans krijgen, dan zullen in bijna alle ge- ïeenten de belemmeringen van ouwverordening weggenomen moe ien worden. Minister Witte stelt zich voor, dat de .houtrijke" woning eventueel een soort „keur" krijgt Voor zo'n „geKeurde" woning kun nen dan de gemeenten op grond van artikel 20 der Wederopbouwwet ont heffing van de bepalingen der ge meentelijke bouwverordening ver lenen. De houtrijke woning zal niet goed koper zijn dan de traditionele stenen woning. Men hoopt hem te kunnen bouwen voor dezelfde prijs of voor een bedrag dat iets hoger ligt. Na drukkelijk wüst echter de commissie erop, dat de houtrijke woning niet een soort noodwoning zal zijn, maar eeA volkomen volwaardig huis dat even lang mee kan als een stenen (of zelfs langer!). Is er voldoende materiaal? Ja, zeg gen de houtimporteurs. Ze schatten dat de houtrijke woning 15 m3 hout zal vragen. Enkele optimisten reke nen zelfs op de bouw van 10.000 hout rijke woningen, waarvoor dan 150.000 m3 hout nodig zal zijn. Aangezien we per jaar twee millioen m3 impor teren, kunnen er geen moeilijkheden ontstaan over 150.000 m3 méér hout. Algemeen wordt aangenomen, dat de productiecapaciteit van onze houtfabrieken ruim voldoende is om zevenduizend houtrijke wonin gen per jaar te leveren. De Neder landse houtfabrieken zijn zeer mo dern uitgerust, de machines zijn echter slechts voor 50 procent be zet. Inmiddels heeft ook de Bouwkas Nederlandse Gemeenten zeer grote belangstelling voor de nieuwe plan nen. De Bouwkas zal niet schromen, aldus een zegsman houtrijke huizen in het bouwprogramma op te nemen, indien ze gelijkwaardig blij ken aan stenen huizen. De Bouwkas heeft overigens ook interesse voor geheel houten huizen. zoals veelal wordt gedacht uit het buitenland geïmporteerd te wor gden. De Nederlandse industrie maakt per jaar honderden houten huizen, echter voornamelijk voor de export, De bouwverordeningen in ons land remmen evenwel de ontwikkeling van het hele houten huis. Algemeen eist men tussen houten huizen een af stand van twintig meter, wegens het brandgevaar. De „houten-woningcommissie" wijst erop, dat in Noorwegen, waar tweederde van de productie van 1954 uit houten woningen bestond, genoe gen neemt met zes meter tussen ruimte. Zou men in Nederland wat soepeler worden en zou men daardoor met wat minder grond toekunnen, dan zou wellicht ook het hele houten tiuis.meer gebouwd kunnen worden, dan nü het geval ls. Een aantal Nederlandse deskundi gen op het gebied van de bereiding van kunstmest met behulp van stik stof uit de lucht zal binnenkort een bezoek aan Brazilië brengen. De Ne derlanders zyn hiertoe uitgenodigd door het Braziliaanse Ministerie van Landbouw. Zij zullen vooral de mogelijkheden voor de stikstofbereiding onderzoe ken in het kolenbekken in de staat Santa Catarina. Drie nabij Makassar ontvoerde personeelsleden van de Indonesische luchtvaartmaatschappij, twee Neder landers en een Chinees, hebben we ten te ontsnappen uit handen van de bende, die hen met drie anderen op 10 April heeft meegenomen. Een eveneens ontvoerde Indonesische chauffeur wist reeds eerder te ont snappen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 2