Rood-groenen zorgden voor waardig competitie-slot Succes moest punten met Poortugaal delen Vele demonstraties Zaterdagmiddagvoetbal boekte overwinning Meer mogelijkheden voor technisch begaafden Van Duijl verlaat district Schiedam Quick (N.)-Hermes D VS werd een draw J SBLO -nieuws 'V. Cultureel werk vraagt steun Uit het dagboek van de politie t Commissie doet uitspraak chiedammers onder Brandweer oefeningen, w andeltocht, massamaaltijd Burgerlijke Stand Da Anjer-collecte Rinus van Kampen R' cl am s kam pi oen op 1500 en 5000 m Wethouder v. Kinde ren tijdelijk vervangen Biljarters moeten secretaris kiezen Museum-aula als trouwzaal Programma RVB Woensdagavond SYV-Fortuna Lening van 700.000 in de raad Stadhuisprijsvraag HET VRIJE VOLK DINSDAG 21 JUNI 1955 PAGINA 5 Het eerste twaalftal van Schiedam heeft voor een waardig slot van de competitie 19541955 gezorgd. Met niet minder dan 59 hebben de rood-zwarten zich de meerderen over WION getoond. Succes bracht het er niet zo goed af, maar kon toch nog een punt mee naar huis nemeö. Een tegenvaller voor de reserves van Schiedam is de puntendeling met Sperwers 5. eikaar 'VION liep vlot van stapel en nam snel een 2—O-voorsprong, maar tien minuten lat&r waren de rollen om gedraaid en leidde Schiedam met 21 Direct na rust verhoogden onze stadgenoten hun voorsprong tot 26. maar toen was weer de beurt aan WION, die tot 4—6 ophaalde. Met invallers Gevallen steek Schiedam 2 heeft een lelijke steek iaten vallen door een punt aan Sper wers 5 te verliezen. Het werd in Rot terdam 55. DE ONTMOETING tussen een gecombineerd elftal van spelers uit clubs van de afdeling Rotterdam van de KNVB en een com binatie uit het Zaterdagmiddagvoetbat is op een 10-overwin- ning voor de laatste uitgelopen. Deze wedstrijd, die gehouden werd in het kader van de sport week van de SBLO, speelde men Maandagavond op het „Mar- tinif'-terrein in het Volkspark. Verheugend was het grote aan tal belangstellenden. Minder verheugend was het, dat de scheidsrechters verstek hadden laten gaan. Gekozen elftal d< 1 Junioren BIJNA ZEVENDUIZEND NOODWACHTERS van de Dienst Bescherming Bevolking uit alle delen van het land komen Zaterdag in Rotterdam een manifestatie geven van een op dit gebied nog ongekende omvang. De naam Is BB-manifestatie 55. met een duidelijke zinspeling op de E 55. Hoogtepunten van de dag zullen zijn wedstrijden van de brandweerploegen uit zestig gemeenten in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, een sfcerrit uit alle elf provincies, een nationale BB-wandeltocht met drieduizend deelnemers uit alle provincies (behalve Groningen) en een demonstratie van een- en-dertig afdelingen van de bedrijfszelfbescherming, waarbij in totaal elfhonderd mensen betrokken zijn. Brandiveerdemonstratie Service De biljarters uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis moeten binnenkort een nieuwe secretaris kiezen voor het district van de Koninlijke Nederlandse Biljartbond. Dit als gevolg van het tussen tijds aftreden van de heer J. H. van Duijl, die het district gaat verlaten. Andere' weg Honkbal Voetbal Handbal Vodal/el}. In Nijmegen wist het eerste cricketteam van Hermes-DVS het weder om niet tot een zege te brengen. Een draw was het resultaat van de match tegen Quick op deze drukkend warme dag. Leek het er lange tijd op dat onze stadgenoten dè overwinningspalm zouden weg dragen, het was wederom, gelijk het vorig jaar aan de Damlaan, één man van Quick die het winststreven van Hermes dwarsboomde. Ze zijn gearriveerd. Maandag ochtend, heel vroeg, toen u en ik nog de slaap des min of meer rechtvaar digen sliepen., ts Captain Bosses met de zijnen in onze stad aangekomen. Omdat ik self uitgesproken hoog tevrees heb en derhalve graag met lieden, die het hogerop zoeken, spreek, ben ik gisteren eens op het Lorentzplem, waar de artisten hun tenten hebben opgeslagen, gaan kij ken. Er waren geen tenten. Onder de grauwe, druilerige hemel stonden 'een aantal blauw-grijs geverfde woonwagens-met-trucks opéén als op de Zuidpool verdwaalde kanelen. Artisten, en vooral artisten, die in de open lucht optreden, hebben zon no dig. Het. motregende en het Lorentz- p'ein zou een goed figuur geslagen hebben als een pierenbak. Toen ik echter in een der geriefe lijke wonmgen-op-wielen zat, oog in oog met enkele „luc.htwonderen" ver gat ik het weer, vergat ik het Lo rentzplem, ja, (ik hoop, dat u het mij met kwalijk neemt) vergat ik Schie dam. De Bossle-familie (op enkele leden na ts de hele groep familie van el kaar) komt oorspronkelijk uit Zuid- Amerika. Driehonderd' en vijftig jaar geleden waren er reeds Bossies, die het 'publiek verstomd deden staan van hun waaghalzerijen op het koord. Van kind op kind, van geslacht op geslacht ging deze mjuilibnstische „karaktereigenschap" over; ruim drie eeuwen lang sped ■- liseerden de Bossies hun kunnen, steeds zochten zij het hoger op. en nu zijn dj dan ook in staat hun (steeds meer verwendepubliek een programma voor te schotelen, dat zijn weerga niet vindt. Ik werd een weinig duizelig, toen de „manager", de heer Ncach, niet die van de ark, naar ik uit betrouw bare bron vernam) mij vertelde, dat „zijn" jongens rustigf!) op 60 meter hoogte werken. Onder dat werken verstaan zij dan loeren, die een nor maal mens misschien op de begane grond durft uit te halen. Daar de ruimte op het Lorentzplein nogal be perkt is, kunnen de Bossies „slechts" 36 m hoge masten oprichten. Toen ik dit hoorde trok ik weer bij. Maar toen zo even tussen neus en lippen door verteld werd, dat Cap tain Bossle tijdens een optreden in Engeland geblinddoekt over een draad de Theems was overgestoken, toen begon het zachtjes, maar hin derlijk te zoemen in mijn maag en hoofd. Ik hoorde nog van motornummers, clowns, grondprogrammaenfin, ga maar eens kijken vanavond. Als u komt, vergeet dan niet de oude heer Bossle te feliciteren, want die is van- d'an jarig. Van de wedstrijd WION—Schie dam. die in verband met terrein restauratie op het veld van de bezoe kende party is gespeeld, hing voor geen der partijen meer wat af. Het gevolg was dat men fris en prettig ,y reeft gespeeld. De kampioenen bleken ten slotte over de langste adem te beschikken Het werd 4—8 en na 5—8 ten slotte 59. De Schiedammers kunnen met 32 punten uit 18 wedstrijden op een fraai seizoen terugzien. Succes heeft Zaterdagavond tegen Poortugaal gespeeld, dat nog altijd een theoretische kans heeft en be houdt door de overige resultaten op behoud van het 3e-klasserschap. De blauw-witten moesten met extra invallers uitkomen, maar hebben Poortugaal niettemin uitstekend par- til gegeven. Verder dan een 3—3 gelijk spel heeft men het echter niet kun nen brengen en dit was in feite een te geringe beloning; voor Poortugaal niettemin een hoopgevend resultaat. In de eerste helft bezorgde Fr. A. Baas zijn party een 0—I-voorsprong, die na de rust door O. de Beus tot 02 werd verhoogd In tweede opstel ling doelpuntten beide partiien een maal, Poortugaal ilep aanvankelijk tot 1—2 in. maar F. Langebroek bracht de stand op 13. In derde opstelling bracht Succes er aanvallend weinig van terecht en door nonchalant ver dedigen kreeg de thuisclub de gele genheid de score in evenwicht te brengen (33). In de beginopstelling waren de Successers weer sterker zoals prac- tisch de gehele wedstrijd het geval was geweest. Men kon de korf echter niet meer vinden. Een voor Poortugaal gelukkige omstandigheid, want gisteren heeft deze ploeg van de andere degrada- tlecandidaat De Spartaan gewon nen, terwijl de derde candidaat TOV van Sperwers heeft verloren. De stand in de staartgroep is nu: TOV 10 punten uit 15 wedstrijden. Poor tugaal 9 uit 15 en De Spartaan 6 uit 15. De Spartaan 2 won met 23 van Ahov 2, zodat de voorsprong van Schiedam 2 noe slechts 1 punt be draagt. Succes 2 heeft van Sperwers 3 niet kunnen winnen. De Rotter dammers gingen met een 46-ze'#' naar huis. De Succes-junioren leverden won derlijke prestaties. De kampioens- ploeg A versloeg Trekvogels A met niet minder dan 120, maar het C-twaalftal verloor daarentegen met 70 van Rozenburg C. Het, B-twaalftal bewandelde de gulden middenweg door met 31 van Ons Huis B te winnen. Zaterdag BB-invasie in en om Rotterdam van noodwachters DINSDAG Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Apache (14 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Vrouwen, die wij schuwen (18 jr.). Tentoonstellingen: Stedelijk museum, 2—5 uur: Eigen collecties. Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. Diversen: Boshoek, 6.30 uur: SBLO-school- wedstrijden. De Amstelbron, 7.30 uur: ESS- schaaktoemooi. WOENSDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Apache (14 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Vrouwen, die wij schuwen (18 jr). Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. Diversen: Sportfondsenbad, 730 uur: SBLO- zwemwedstrijden en demonstratie. Boshoek, 7 uur: SBLO-sportwed- strijden. Gebouw Toonkunst, 8 uur: Verg. Alg, Fotokring Schiedam. Geboren: Margaretha, d. v. M. Jeup en S. J. de Reus; Cornelis, z. derf, z. v. W, Faasse en M. Holle- v. M. J. Weerdenburg en C. Zwarts; Hendricus W. J. M., z. v. J. J. Koe man;; Jan A., z. v. A. van Leeuwen vermans en M. A. v. d. Water; Leen- en A. Wansink; Maria J„ d. v. C. P. van Vliet en G. v. Wijk; Johanna A., d. v. Th. M. v. Troost en A. N. Streng; Wilhelmina C. d, v. Th. Ammersdorffer en M. W. Stip. Geboren: Rolanda, dv M. van Veen en W. B. Planken. Overleden: P. de Ligt, 1 jaar. Overleden: C. W. de Bus, 1 dag; P, V. d. Vlies, 73 j. Van 27 Juni tot en met 2'Jul wordt in Schiedam de jaarlijkse Anjer-col lecte gehouden. In iedere gemeenschap, hoe klein ook, zijn de plaatselijke initiatieven op het gebied van kunst, ontspanning en ontwikkeling van het allerg-rootste belang. Onze plaatselijke muziek-, zang- en toneelverenigingen, het jeugdwerk, de bibliotheken, ze ver vullen een taak die nog wel eens wordt onderschat, behalve door de leden van de gemeenschap zelf. Het anjer fonds steunt dit werk door subsidies. Het werk van het Anjerfonds is van het grootste belang voor het culturele leven in gewest, in streek en gemeente, spelen tegen RCL kon men de geel- Niettemin is de wedstrijd in goede orde en in een sportieve sfeer ver lopen. De Zaterdagmensen kwamen met een rood shirt in het veld en de voetballers van de afd. Rotterdam in een blauw. Ai spoedig was te merken dat de roodhemden sterker waren; hun aanvallen waren veelvuldiger en beter opgezet en zij speelden feller. Na ruim een half uur maakte de Zaterdag-linkshalf M. L. van Duij- venbode het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd. Daarna had het spel een vrij tam verloop, ook na de rust. Uit de spelers van deze twee ploe gen heeft een commissie een elftal gekozen, dat Vrildag in het veld komt tegen de rest van het lagere KNVB- voetbal. d.w.z. spelers van DHS. DRZ en Excelsior- In het doel staat W. van der Poel (Schiedam)Backs zijn A. J, de Jong (Martinit) en J. C. van Leeuwen (Schiedam). De middenlinie wordt gevormd loor J. v, Esders. W- Groen- horst (Demos) en W. Könetnann (PPSC) In de voorhoede spelen M. Verwelf (GSS). W. Kaptefjn (PPSC), S. J, C Nieberg (SFC). M- Coster (Martinit) en H. van Eijck (PPSC). Reserves zijn; N. Onderdelinden (PPSC) als doelman en J. Vijfwin kel (SVDPW) en S. van der Hoek (SVDPW). Doordat HBSS Zaterdag een zeer belangrijke wedstrijd moet Het belang ligt niet ver-af, maar dichtbij. Het onlangs verschenen rap port over de Culturele activiteiten ten platteland® in de provincie Zuid- Hoiland doet duidelijk zien, dat die activiteit in ons gewest zeer groot is. Te zorgen dat ze op peil bluft en zich verder kan uitbreiden, is mede de taak van het Anjerfonds. 5 d Oj 01 g' Maandag wandelde een colorado kever over de Lorentzlaan: hij is zon- N der vorm van proces aangehouden en Z£ vernietigd. dagmiddag omstreeks haifvijf een rlomoofiDtc T?nnr wnnincr nan Hp De heer G. van S. zette Maan- DONDERDAG Bioscopen: ^Passage-theater, 2 uur: Apache Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Vrouwen, die wfj schuwen (18 jr.) Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 2—5 uur: Eigen collecties. Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. Diversen: Passage-theater, 8 uur: revue ANMB. Beursgebouw, 7 uur: SBLO-tafel- tenniswedstrijden. Volkspark, 6.45 uur: SBLO-korf- en voetbalwedstrijden. Nieuwe Haven, 7 u.: SBLO-kano- wedstrijden. Lorentzplein, 8 uur: Openlucht show. VRIJDAG Biocopen: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Rear Window (18 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: JrA damesfiets voor zijn woning aan de Vlaardingardijk, Om tien uur was het rijwiel dat niet op slot had ge staan verdwenen. va De heer Z. deed aangifte van diefstal van zijn regenjas en akten- ^taj uit zijn auto, die hij in de Tiel- riman Oemstraat geparkeerd had. Pr Uit de r.k. zerk aan de Nieuwe Haven is een offerblok gestolen. a3 De 64-jarige mevr. A, van G. de V. stak Maandagochtend onvoor zichtig de Kethelstraat over. Zij werd aangereden door een door D, C. de K. bestuurde personenauto. Mevr. „i. Van G. werd gewond aan de rechter- J arm en werd na in het gemeentezie kenhuis geholpen te zijn, door de GG en GD naar haar woning vervoerd. na aa hij BU we vai reg bes vai Ge nes nu' eni lijk i kei spi v. Grj de kr zwarten niet opstellen. Ais HBSS dit weekeinde wint van RCL. dan zijn de Schiedammers veilig, verliezen ze. dan degraderen de geelzwarten en spelen ze gelijk, dan moeten ze een beslissingswedstrijd splen tegen Excel sior uit Maassluis. De match tussen de combinatie van de afd. Rotterdam en het Zaterdag middagvoetbal en de KNVB-ciubs is Op de Zaterdag en Zondag op de Nenyto-sinlelbaan gehouden Rotter damse athletiek-kampioenschappen hebben de SVV-athieten zeer fraaie successen geboekt en op drie Rot terdamse titels beslag weten te leg gen. De SVV-athleet Rinus v. Kampen leverde een goede prestatie door zo wel op de 1500 m, als de 5000 m als eerste te eindigen en de Rotterdamse titels voor het jaar 1955 op zijn naam te brengen. Zijn tijd op de 1500 m was 4 mm., 7.2 sec. (Het SW- record staan op 4 min. 7.- sec.) en op de 5000 m 16 min. 10.4 sec. De derde titel behaalde dg junior Arn. Duijm op de 100 m in de uit stekende tijd van 11.5 sec. W. v. d. Meer eindigde bij de 100 m heren ais vierde in 11.7 sec. De SW-athleet B. Veldhoven werd op de 800 m eervol tweede in de tijd van 2 min. 04 sec. en op de 1500 m derde in de goede tijd van 4 min. 7,8 sec. Uitstekende prestaties dus van onze Schiedamse athieten. Vrijdag In het Volkspark cn begint om halfacbi. Voordat de selectiewedstrijd werd gespeeid, was er de finale van het junior-toernooi. De ploegen van DHS en SW kwamen tegen elkaar In het veld. Alvorens te beginnen nam men één minuut stilte in acht Zaterdag is de heer J. Bergeijk oud-voorzit tervan de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging en die jarenlang con sul is geweest van de KNVB. over leden. De vlaggen hingen halfstok. Reeds in de eerste minuten van de match tekende zich een duidelijke meerderheid van de SVV-junioren ai'. Na bijna een kwartier spelen scoorde roodgroen uit een penalty. Niet lang daarna viel het tweede doelpunt. En tegen het einde van de eerste helft speelde de midvoor van SW de bal rustig in het vijandelijke doel. Na de rust hadden de DHS-ers hele maal mets meer in te brengen. SVV scoorde viermaal, zodat de eind stand dus 7—0 werd in het voordeel van de'roodgroenen Na afloop reikte de voorzitter van het SBLO-bestuur, de heer E. A. Leenderts aan. de aanvoerders van beide clubs de priizen uit. De BB blijkt in toenemende matei gen de dan aan de Boompjes opge- stelde brandweerploegen met 240 stra len een watergordijn op de brandende objecten. De sterrit-ploegen, elk bestaande uit een volledig bemande motorspuit, een volledige reddingsploeg en een MGT (totaal 50 motorvoertuigen en 500 personen worden bij de aankomst m Rotterdam langs radio-telefonische weg in drie coionnes naar de Vee markt geleid. Op het stadhuis wor den ze, na een délilé voor de auto riteiten, ontvangen. De afdelingen van de bedrijfszelfbescherming geven een demonstratie van het optreden m een brandend industriegebied op de Biaak, waar voor dat aoel een imitatie van een beschadigde fabriek zal verrijzen. Bij deze proef wordt zo realistisch mogelijk te werk gegaan, oa. zullen „zwaargewonden" per zolderschuit en per kabel over de zes en twintig meter brede Steigers gracht in veiligheid worden gebracht. De minister van Binnenlandse Za ken zal na afloop, daarbij geassisteerd door zestig meisjes, de prijzen uitrei ken, waaronder een zilveren wis selbeker voor blokploegen m het A- gebled, beschikbaar gesteld door de Koningin en een wisselbeker van pnns Bernhard voor blokploegen in het B-gebied. Ten slotte Is er voor de deelne mers een openluchtmaaltijd op het Veemarktterrein, die om kwart voor zeven begint en die verzorgd wordt door de keukentrem van de Be scherming Bevolking cn de leden van de Dienst Sociale Verzorging van de A-krmg Rotterdam, Schie dam en Vlaardmgen, Bij slecht weer wordt het maai in de over dekte hallen genuttigd. de belangstelling van de bevolking te trekken. De organisatie telt in totaal ruim 235.000 mannelijke en vrouwe lijke noodwachters, ongeveer zeventig procent van de behoefte. In de drie grote steden is dit cijfer ongeveer vijf tig procent, maar Rotterdam b.v. kan bogen op een korps van niet minder dan 10.549 noodwachters. De provincie Utrecht telt er nauwelijks achttien duizend. Op 1 Januari 1954 bedroeg het aan tal vrijwillige verbandacten 37.000, precies een jaar later 115.600. Rotter dam, waar men pas twee jaar geleden begonnen is, heeft inmiddels met al leen een groot korps opgebouwd, maar tevens een materiele capaciteit kun nen scheppen, waarvan de waarde wordt geschat op twee en een half millioen gulden. Opvallend is vooral ook de mede werking van het bedrijfsleven voor opleiding van hun prominente figuren tot instructeurs. De wedstrijden op de grote mani festatiedag, cüe reeds 's morgens om zeven uur begint, zijn bedoeld als een soort vaardigheidsexamens Ze worden door de blok-, reddings-, brandweer- en geneeskundige ploegen (de beste ploegen, die in de provmciale wed strijden naar voren zijn gekomen) op verschillende terreinen in Rotterdam en Schiedam gehouden, nl. op de Ha- vendijk, Pompenburg, Willem Ruys- laan en Veemarkt. Om halfeen en twee uur starten op de Veemarkt te Rotterdam de deel nemers aan de wandeltocht op twee afstanden door de stad, vijftien en vijf en twintig kilometer. De groepen ontmoeten elkaar bij de Kralingse plassen, waar men voor de autoritei ten defileert. De zestig brandweereenheden arri veren om kwart voor een te Vlaar- dingen en om twee uur in Rotterdam, 's Middags demonstreren zij een me thode van insluiting van een huizen blok in het Rotterdamse Bergpolder- kwa'rtier, daarna maken ze in colonne een mars door de stad. Na een „aan val" door bombardementstoestellen van de Koninklijke Luchtmacht op in de Nieuwe Maas drijvende doelen leg- Ook tot na de manifestatie strekt de service van de organisatie zich uit Zo zal men tegen zeer gereduceerde prijs een bezoek kunnen brengen aan de Unifestl, terwijl ook op de Veemarkt een vermaakcentrum zal worden in gericht. Degenen, die willen over nachten. krijgen logies Er komen dne stands, waarvan een op de Cool- singel, waar men het verloop van de stemt aan de hand van een kaart en vlaggetjes zal kunnen volgen. De wandeltocht wordt opgeluisterd door een muziekkorps van 76 man uit Bos koop, de afdelingen van de bedrijfs zelfbescherming brengen drie orkes ten mee. De voorbereiding van deze dag heeft bijna een half jaar m be slag genomen. Een werkcomité van dertien groepen is ermee bezig ge weest, waarbij speciale aandacht aan de verbindingsdienst is besteed. Advertentie Ten gevolge van een auto-ongeval heeft mr. M. J. M. van Kinderen een gecompliceerde breuk aan de linker bovenarm en een lichte her senschudding opgelopen. Hij wordt verpleegd in de Dr. Noletstichting, Zijn werkzaamheden als wethou der worden voorlopig waargenomen door wethouder H. Sabel. Wanneer wij constateren, dat het onderwijs gedurende de laatste jaren sterke veranderingen en verbeterin gen ondergaan heeft geldt dit in het bijzonder voor het Technisch onder wijs. Nu de tijd weer aangebroken is, dat vele ouders voor hun zoons de moeilijke keuze na het verlaten van de lagere school moeten maken, is het goed even bij de mogelijkhe den van en de voorwaarden tot het voigen van het technisch onderwijs stil te staan. Vroeger moesten de jongens, die „in de techniek" wilden, en tot de MTS toegelaten wilden worden, eerst het einddiploma HBS of ULO m hun zak hebben. Deze regeling had het bezwaar, dat zij, die wel aanleg voor techniek en daaraan verwante vakken, zoals wiskunde, hadden, maar met andere vakken, bijvoorbeeld talen of ge schiedenis. niet al te best overweg konden, schipbreuk leden op de ULO of HBS en zonder enig diploma een baantje moesten zoeken. Teg mvoordig is er echter een an dere weg om tot de MTS toegelaten te worden. De Technische Schooi heeft zijn leerplan veranderd en uitgebreid. Want niet alleen worden de leerlin gen thans onderwezen in de prac- tische vakken, maar ook aan de zo genaamde „algemeen vormende" vakken zoals Algebra, biologie, aard rijkskunde, Nederlands en Engels wordt de nodige aandacht bsteed. Na het behalen van het diploma van de Technische School kunnen de adspirant-technici de UTS, de Uitgebreid Technische School be zoeken, waar hun kennis wordt uit gebreid en verdiept. Na twee jaar UTS is het voor de liefhebbers mogelijk toelatingsexa men voor de MTS te doen. Binnen afzienbare tyd zal het ook mogelijk zijn om via een Dag- VMTO-cursus rechtstreeks van de Technische School examen te doen voor de schakelklasse van de MTS. Deze weg is een uitkomst voor de leerlingen, die moeite hebben met de op HBS of Mulo onderwezen leer stof, daar zij, die niet in staat bljj- ken het MTS-ondenvijs te volgen, dan toch een voor hen waardevolle opleidig genoten hebben en zich on getwijfeld een goede plaats in de maatschappij kunnen veroveren. Aan de Technische School, waar tot 1 Juli nog gelegenheid tot in schrijving is. kunt u alle gewenste inlichtingen verder verkrijgen. De heer Van Duijl heeft dit besluit genomen omdat hij meent elders beter in de gelegenheid te zyn tegen sterkere tegenstanders uit te komen. Het is niet onwaarschijnlijk dat hij zich zal aansluiten bi) één van de Rotterdamse biljartclubs. Zijn vertrek betekent echter voor het district Schiedam een geducht verlies. Van de oprichting af maakt de heer Van Duijl reeds deel uit van het bestuur, terwijl hu meer dan twaalf jaar ge leden de stoot gaf tot het uitgeven van „BUjartnieuws", het maandelijkse orgaan van het district, waarvan hij gedurende deze lange tijd tevens redacteur was. Op de jaarvergade ring, die Maandag 29 Augustus in hotel Beyersbergen te Schiedam wordt gehouden, zal dus een nieuwe secretaris en een andere redacteur moeten worden gekozen. Tegelijker tijd zal dan ook een voorstel van de penningmeester van het district, de heer G. H, Walda uit Maassluis, om het verenigingsjaar van 1 November tot 31 October te laten lopen, gelijk aan dat van de bond, aan de orde worden gesteld. Voorts komt een plan m bespreking om voortaan volgens de klasse-indeling en het reglement van de KNBB te spelen. Voorzitter Van Dam en de bestuursleden W. de Jong en D. Simons, zijn dit keer aftredend, doch stellen zich weer herkiesbaar. In verband met noodzakelijke on derhoudswerkzaamheden in liet stadhuis zal tussen 1 en 23 Juli 1955 voor het sluiten van huwelijken ge bruik worden gemaakt van de aula van het Stedelijk Museum. Kampioenschap afd. Rotterdam: SchiedamSVDPW. Prom. Res. Ie klas afd R'dam naar Res. 3e klas KNVB: Aeolus 2—SVDPW 2; CKC 2 H'berg 2: Overmaas 4CKC 3. Res. 4D: Transvalia 6DHS 6; H'berg 4 —Excelsior *20 7; Mussen 7—VOC 7; Leomdas 7Feijenoord 15. Res. 4H: Sportvogels 4AVS 4. Res. 41: Croos- wtjk 3Groen Witten 3. Res. 4J: Als sluitstuk van de voetbal-com petitie zullen de SVVers Woensdag avond aan de Bosrand de strijd aan bidden tegen de ex-NBVB-club For- tuna uit Gelecn. Voor beide ploegen staan er weliswaar geen grote be langen meer op het spel, maar daar beide teams rustig kunnen siielen, zal men ongetwijfeld van deze twee technisch knappe voetbalelftallen een fraaie wedstrijd kunnen ver wachten. De mannen van directeur Joosten hebben de laatste wedstrijden nogal enkele nederlagen te slikken gekre gen rn zullen het eind van de com petitie vermoedelijk nog wel een overwinning willen boeken om hun naam hoog te houden. De rood-groenen draaien momen teel ook weer beter en hebben nog een rekening te vereffenen voor de onverdiende nederlaag in Geleen. De SVV-voorwaartsen kunnen in ieder geval hun krachten proberen tegen onze beste nationale stopper Cor v. d. Hart, waarbij het zeer zeker tot interessante duels kan komen. De wedstrijd wordt in het Sterre- bos gespeeld en begint om 7 uur, B. en W. van Schiedam zullen de HBB 2DPB 2; SVDPW 5Putters- I raad Vrijdag voorstellen een aange- hoek 3; OER 2SFC 6. Bes. 41: Zw. boden lening van 1 700.000,met Wit 4—HWS 2; RJB 3—GroenWit- ten 5; Oldi 2St. Hooger 3; Pantser boys 3—Afr. Boys 2. een looptijd van 25 jaar en tegen een rentevergoeding van 3U te aan vaarden. Het Schiedamse honkbalnegental, dat Woensdagavond in 't Sportpark „Boshoek tegen Sparta, Rotterdam, speelt, is thans ais volgt samenge steld: Werper: A. de Lange (SW): Ach- tervanger: B. Hershof (SVV); le honk: J C Molenaar (Schiedam;; 2e honk: N. Kolmeyer (SVV); 3e honk: C. J. Reynierse (Schiedam)Korte stop; J. v. d. Koojj (Schiedam). Linksvelder: C. Bras (SW>; Midvel- der; G F. Zonneveld jr (Schiedam) Rechtsvelder: P. Tetterode (Schie dam). Het Schiedamse voetbalelftal, dat Zaterdag tydens de Internationale Sportmiddag, op het SW-terrem, uitkomt tegen de Herringer Spiel- verein 1922 e.V. uit Hamm-West- falen, bestaat uit de volgende spe lers: v. Diest (HDVS) d; Wink (SVV), v. d. Sloot (HDVS) a; J v Schyndel (SW), Burger (HDVS), C. v. Schijndel (SW) m; Kunemann (SVV), C. v. d. Tuijn (HDVS), Lex Janse (HDVS), v. Pelt (SVV), Geel (SVV) v. Het is de Schiedammers bekend, dat zjj tegenover een uitstekend elf tal zuilen komen te staan, dat een prima slaat van dienst heeft, zodat vanaf het beginsïgnaa! geducht zal dienen te worden aangepakt, ten einde tot een behoorlijk resultaat te komen. Deze voetbalmatch wordt voorafge gaan door de stedenhandbalwedstrijd HammSchiedam. Zoals bekend staat het handbal in Duitsland op hoog peil. Dit is voor de Schiedamse handballers aanleiding geweest vijf tien spelers lang to voren aan een speciale training te onderwerpen en wel onder leiding van bondshanübai- oefenmeester v. Zelm. De Schiedamse har.dbalploeg. be staande uit spelers van „DWS", „UVG" en „Wilton-Fijenoord" komt dus geducht voorbereid in het veld en hét zal interessant zijn hun pres taties te volgen. Schiedammers wandelen in de Prinsenstad Zondag heeft de Sclnedanise vvan- delsportverenigmg SWS OV deel genomen aan de tweede Prinsenstad- tocht, georganiseerd door de Federa tie Wandelsport Delft. Dne groepen, in totaal 35 perso nen, liepen mee. Als beloning ont vingen de Schiedammers groepsprij- zen en medailles. Wit sterke jeans Sanfor Blauwe sterke drill Sanfor 9. Khaki kleurecht jeans Sanfor 11. Grijs ijzersterk Sanfor 12. ROTTERDAM: NIEUWE BINNENWEG 79 BEIJERLANDSELAAN 107.109 WOLPHAERTSBQCHT 232 GOUDSESINGEL 67 SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 17-19 VLAARDINGEf): hoogstraat 130 TEL. 33020 TEL. 70115 TEL. 170904 VEI. 115231 - TEL 68884 TEL 4 105 Zoals bekend hebben de winnaars van de lioofdpremics in de in 1949 gehouden „Stadhuisprijsvraag" de gemeente aangesproken om een scha deloosstelling, daar zij niet in de ge legenheid waren gesteld in de (wee- de phase van de prijsvraag (het be sloten gedeelte) tc dingen naar een definitieve opdracht. Zij eisten de voor de besloten prijs vraag beloofde premies, d.w.z. 6000 voor elk der dne deelnemers en bo vendien een bedrag als honorarium als architect van het te bouwen stad huis. Daar de gemeente zich met met deze eisen verenigen kon, is de kwes tie voorgelegd aan de Permanente Prijsvraag-commissie, cüe op 31 Mei besloten heeft de eerste eis toe te wijzen op grond van „in architecten- kringen heersende gebruiken", de tweede eis (het honorarium)) echter af te wijzen. Het college doet de raad het voor stel deze uitspraak voor kennisgeving aan te nemen. Door B. en W. van Schiedam zal op 5 Juli worden aanbesteed het uitvoeren van riolermgs- en bestra- tingsiverkzaamheden m het gedeelte van de Burgemeester van Haaren- laan tussen Vlaardingerdijk en Schiedamseweg. Ook nu slaagde de bekende bats- man-wicketkeeper D. Ingelse erin een 101 runs niet uit te scoren. Had één der fielders niet het onzalig idee ge had een bal van deze ningetter uit de handen te laten vallen, toen hij nog m het begin von zjjn innings verkeerde, dan had Hermes ongetwij feld gewonnen. Maar dat is nu eenmaal de harde wet van het cricketspel, een gemaak te fout is niet te herstellen. Hermes had 179 runs voor 9 wickets gemaakt, waarvan J. van Noortwijk een rustige 44, De nieuwe Engelse aanwinst D. Farrish 16, A. v. d. Bnde 12. C. Tettelaar 22, H. Holk 17. N. van Huet 12, en H. van Meurs 21 not out. H. Burki bowlde 3 voor 70 en J. Ha gen 2 voor 40. Quick had op 53 een viertal wickets verloren, zodat Hermes leek tc gaan winnenMaar Ingelse dacht daar anders over een gaf geen kansjes meer, maar liet een keur van uitste kende slagen zien. Hij was het voornamelijk die voor de runs zorgde en op het totaal van 134 voor 5 met een persoonlijke score van 92 had hij de strijd weer volledig opengehouden. Doch een onweersbuitje van een kwartier maakte aan de spanning een einde. Op 154 voor 7 werden deriumps getrokken en was de wedstrijd onbe slist geëindigd. De Hermes-aanval was gehandicapt door de afwezigheid van Bailey en het op halve kracht bowlen wegens een blessure van H. van Meurs (3 voor 61). J. Schilper- oord 3 voor 42.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1