in Olympische ploeg peddelde lustig Machinefabriek Fontijne volgende week geopend Waardig slot van Jubileum-week Het bedrijf gaat uit Schiedam verdwijnen Niet fraaie wedstrijd met veel doelpunten HOOGVLIET in vijf jaar belangrijk groter Stad als Zwolle aan rand van Rotterdam Op straat gevonden NIEUW BEDRIJF IN VLAARDINGEN Brand op de Greenwich F Rijnsberg overleden Wat zij vingen SRLO-nieuws mmmm m' Waterpolo Concert gebouw van 11 millioen voor Rotterdam Felle strijd verwacht chiedammers r elkaar onder Burgemeester opent Amsterdamse Bank SBLO Tafeltennis „De Blauwe Doffer" hield wedvlucht Voor rubberindustrie WISSELKOERSEN Opstelling der lagere elftallen Visafslag Rotterdam Burgerlijke Stand Klein begonnen Hij jubileert nu Door de havens Een fris bad OP 2 JULI ZAL de machinefabriek Fontijne officieel de nieuwe fabriek te Vlaardingen openen. De burgemeester van Vlaar- dingen mr. J. Heusdens is uitgenodigd het openingswoord te spreken. De nieuwe fabriek werkt in Vlaardingen met 55 man. In Schie dam waar het „oude" bedrijf van Fontijne staat, zijn 95 man werkzaam. Het ligt in het voornemen vooriopig in Vlaardingen de machine-onderdelen te vervaardigen en in Schiedam te monteren. Op den duur zal het hele bedrijf" naar Vlaardingen worden overgebracht. Daartoe zal nog een montagehal en kantoor worden gebouwd. Fontijne heeft in Vlaardingen 12.000 m2 grond voor dit doel beschikbaar. Onsportief Athletiek Snelheidswedstrijden Schiedams havens De kano-wedstrijden door de Schiedamse havens, die waren georganiseerd in het kader van de SBLO-jubileumweek, lokten vele stedelingen naar de wallen van de Nieuwe Haven. Aan deze wedstrijden namen zowel vaarders, die zijn uitgeko men op de Olympische Spelen te Helsinki, als leden van de trainingsploeg voor de komende Olympiade te Melbourne deel. Weliswaar behoort de demonstratie van deze watersport in onze stad nu tot het verleden, maar toch hoopt het SBLO-bestuur, dat het voor velen de aanleiding zal zijn tot het stichten en zich verenigen in een club voor kanovaart in Schiedam. Dec racks van Donderdagavond waren ven. Buitenhaven, Lange Haven, winnaar van de 200 meter voor ju nioren. Spannende estafette Aan de estafette viermaal 150 m namen drie ploegen, waaronder twee dames, deel. In de eerste ploeg zaten Bakker, Geurts, Buntschoten en Knuppe. Geurts en Van Zandvoort uit Eind hoven, Koch en Kracht uit Zaandam, Daman en Gravensteen uit Worxner. de Amsterdammer Bakker, Bunt schoten en Bobbeldijk uit Koog en Kwast uit Westzaan. Begonnen werd met de 3 km aeh- tervoigingsrace door de Nieuwe Ha- Vanochtend, juist op het voor mij drukste gedeelte van de dag, rinkelde de telefoon. Nu is dit op zich zelf niets bijzonders, telefonen zijn er om, te rinkelen: Ik nam de hoorn van de haak: „Redactie Het Vrije Volk, Schie dam." O, meneer, we zijn morgenveer tien jaar getrouwd en ik dacht...." „Pardon, met wie spreek ik?" De stem aan de andere kant van de lijn zweeg even. „Ja, morgen zijn we veertien jaar getrouwd en nu zei m'n vrouw Weer zag ik mij genoodzaakt de spreker in de rede te vallen. „Mag ik misschien weten, met.. „M'n vrouw zei, dat het wel aar dig was, als in de krantging de onbekende onverstoorbaar voort. Zoals ik reeds schreef: het was druk, de tijd was kostbaar en- niet alleen leek het mij nuttig te weten met wie ik de eer hadf te spreken maar ook zou ik de onbekende dui delijk willen maken, dat veertienja rige huwelijksjubilea niet voor een krantenbericht in aanmerking ple gen te komen. Ik schepte moed en adem en riep: „Pardon, mijnheer, zou u Het mocht niet baten. „Als nu in de krant een stukje zou komen over m'n vrouw en mij, want we zijn morgen veertien...." Geduld is een schone zaak sprak ik tot mezelf en tot de onbe kende'jubilaris': „Met. wie' spreek ik?" Even stilte. Nu heb ik je, dacht ik en herhaal de krachtig, doch beheerst: „Met wie spreek ik?". „Ja, mort/en zijn we veertien jaar getrouwd, en nu zei m'n...." Lezeressen, lezers, ik heg de hoorn op de haak geworpen. Wellicht een laakbare daad. Onbeleefd en zo. Misschien maak ik het weer goed door het onbekende echtpaar langs deze weg mijn oprechte gelukwensen aan te bieden met hun veertienjarige huwelijksfeest. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 —12.30 en 2 6 uur: rode autoped; wit kinder schoentje; bruine portemonnale; porte- monnale. Te bevragen bij de vinders: voorwie! van flets, Th. v. d. Caag. aasstraat 25; witte handpomp. N. Beuman. Goenelaan 95a: bromfietsketting, J. Klein, Polder weg 206; auto-onderdeel. Mevr. Le Blan che v. Beverenstraat 17; portemonnale met inhoud, Haas, Westfrankelandse- straat 40; groene klnderportemonnale met Inhoud, Aan de Wiel, Eendracht- straat 7; klnderportemonnale met Inhoud C. W. Maat, Sembrandtlaan 93; rood kindertasje met Inhoud, B. Vink,Volta straat 20b; lederen kindertasje. E. Jan sen d. Haverschmldtlaan 80; rode porte monnale met Inhoud, W. v. Leeuwen, Lekstraat 49a; aktentas met Inhoud, De Jong, Huijmansstraat 7; portemonnale, Abma, Rubensplein 5; schooltas met In houd, H Vink, Laurens Costerstraat 12a; leesboek, A. Aakon, B. K. laan 214; bat terij van hoorapparaaat, Bats, Prof. Ka men. Onnealaan 138a; halsketting, de Raaf, Singel .67; bedrag aan geld. A. Vredenbregt, B. K, laan 261b: broche, F. v. d. Pavert, Fabrlstraat 18; schakel armband. C. v. Lingen, Grote Markt Ha; bedrag aan geld, J. Verwers, B. K. laan 72c; Duitse herder, C. v. d. Heuvel, Slachthulslaan 29b; parkietje, v. Klink, Edïsonpleln 3; herdershond, de Koning, P. Potterstraat 53a; sleutelring, H. Zul- dema, v. Ostadelaan 24; rozenkrans, J. Meurer, Nassaulaan 19a; rozenkrans In étui, c. v. d. Maard, StrlJensestraat 11; ring met sleutels. A. v. Rooyen, Noord- vestslngel 21; 4 kleurenpotlood, M. Valk, Mesdaglaan 24b; zonnebril, J. Boele, Singel 143c; vulpotlood, F. Mak, Linden- laan 7; rozenkrans In etui de Raay, Lau rens Costerstraat 31b; ring met sleutels, A. Vis, Gr. v. Frinstererlaan 37; zakmes, R. v. Katte, v. RulJsdaeUnaii 54; Bad handdoek en zwembroek. Blom, Vlaar- dingerdijb 77; kaboutermuts bruin met geel blesje, K. v. Doep, Archlmedesstraat 18: grijze wollen das. B. Laurens, Nw. Buurt 9; paar bruine sandaaltjes en kousen. R. Kalden. W. Frankelandsestr. 69a; groene regénjekker met shawl, J. Kinds, Van Ostadelaan 51; wit klnder- vest. J. Kleefkens, van Bevenstr. 16; bruine jongensjas. R. de Bakker, Groene- laan 8; Jaeger kindervestje. Schippers, W. Brouwerstraat 13a; bruine capuchon, P. de Hooghstr. 29b; jongenswindjack, A. v. d. Waal, Cort v. d. Lindemaan 16; zwembroek met handdoek, van Munster, Slngel 69; rode autoped, H. Eikenbroek, Da ""ostastraat 41b; groene autoped, P. Roeman, Grofbaan 19/12; bruine autoped, L. Wolthuis, Visserstraat 29; rode auto ped. Beemster, Newtonstr. 54; lederen voetbal, C. Admiraal, Oosterstr. 14; rode autoped, v d Vlies, rïw, Maasstr. 61; speelgoedbeertje, Blon.'é, Oostsingel 36. Korte Haven en Nieuwe Haven. Hier aan namen zes vaarders deel. Geurts won, Gravensteen en Buntschoten werden tweede en derde. Kracht, Daman en Zandvoort bezetten res pectievelijk de vierde, vijfde en zesde plaats. Bijzonder spannend en leerzaam was ook de wedstrijd over dezelfde afstand voor twee dubbeiploegen. Het eerste koppel van de Geuzen uit Zaandam, gevormd door Koch en Kwast, zegevierde. Bobbeldijk en Bakker werden tweede. Deze twee races deden de senioren, de hoogste klasse in de kano-vaart. Aan de korte-baanwedstrijd over 200 meter voor junioren namen vijf series van eik drie man deel. Sevriens, die meedeed in de derde serie sloeg enkele meters voor de finish met zijn boot om en móest naar de kant zwemmen. De eerste twee van elke serie kwa men uit in de halve finale. Dat wa ren Lagrand, Van Koensel, Knuppe, Fotse, Bakker (allen winnaars van hun serie, Steen, Hittinge, De Vries, Steijn en Abs. De halve finale bestond uit twee series van vijf man. De snelsten van de eerste serie waren Van Koensel, Knuppe en Steen. Die van de tweede waren Bakker, Steijn en Abs. In de finale kwamen de twee eersten van elke serie, dus vier man, uit. De eindstrijd ging tussen Van Koensel, Knuppe, Bakker en Steijn en in deze volgorde voeren ze ook de finish door. Van Koensel was dus Het tweede team werd gevormd door Gravensteijn, Kwast, Kracht en mejuffrouw T. van Zandvoort, Aan het derde namen Bobbeldijk, Daman, W. van Zandvoort en mej, A. Vrenegoor deel. De estafette bracht wel de meeste spanning onder de toeschouwers te weeg. Vooral het slot was bijzonder opwindend. Mejuffrouw T. van Zandvoort van het tweede team lag enkele bootlengten voor op de laat ste man van de eerste ploeg. Deze kwam nu, het was Knuppe, bijzon der snel opzetten en was de baan langer geweest, dan zou de zege voor hem zijn geweest. Maar mejuffrouw Zandvoort redde het nog op het nippertje- en zo werd de ploeg van Gravensteijn nummer één. Het team van Bakker moest met een (goede) tweede plaats genoegen nemen en de ploeg van Bobbeldijk werd derde. De oud-voorzitter en penningmees ter van de Algemene Nederlandse Metaal-Bedrüfsbond, afdeling Schie dam, de heer F. Rijnberg, is Woens dag na een langdurig ziekbed op 76- jarige leeftijd overleden. De heer Rijnberg behoorde tot de oude garde in de vakbewegingswereld en ook de Partij van de Arbeid heeft in hem een trouw en strijdbaar iid verloren. Zaterdagmorgen zal de overledene op de Algemene Begraafplaats ter aarde worden besteld. Donderdagavond is in het kader van de SBLO-week. het eerste deel van tafeltenniswedstrijden gespeeld in de Korenbeurs. De uitslagen luiden: Schiedam 2— Herringen Hamm 0—9; Schiedam 4 Herringen. Hamm 45; Schiedam 6 Herringen Hamm 4—5; Schiedam 1 Herringen Hamm 1 5i. Dit laatste team bestond uit junio ren. Hedenavond krijgt het eerste team van de Duitse spelers het eerste team van de Schiedammers te bekampen. Verder spelen dan nog het derde Schiedamse team tegen het tweede Duitse, het vijfde tegen het vierde en het tweede jun. team tegen het tweede Duitse jun. team. De Schiedamse postduivenvereni ging „De Blauwe Doffer" heeft een wedvlucht gehouden vanaf Chateau- roux. De uitslagen luiden: I 19 J. Wen- teler, 2 9 A. Limborgh, 3 A. Boes, 4 6 N. Kerkhof, 5 8 Van Leeuwen Co.; 7 10 11 Schrumpf Co.; 12 W. v. d. Rint; 13 H. v. d. Steen; 14 Van Durzen en Co.; 15 20 H. J. BrökLing; 16 C. A. Hersbach; 17 T. van Wijk; 18 P. Morra. VI 78 met 50 k uit 130 netten, VI 172 met 40 k, VI 203 met 20 k, VI 207 met 4 0k, VI 208 met 14 k, VI 216 met 50 k, VI 29 met 60 k uit de halve vleet, VI 86 met 30 k, VI 97 met 17 k, VI 115 met 55 k nog 10 ten, VI 190 met ao k, VI 196 met 65 k uit de halve vleet, VI 197 met 80 k uit de halve vleet, VI 199 met 75 k uit de halve vleet, VI 53 met 65 k, netten, VI 142 met 40 k nog 30 net- VI 61 met 100 k, VI 83 met 60 k, VI 166 met 45 k, V] 200 met 75 k uit de halve vleet, VI 50 met 55 k nog 15 netten, VI 80 met 70 k, VI 14 met 70 k nog 20 netten, VI 84 met 70 k nog 10 netten, VI 89 met 65 k nog 10 netten, VI 112 met 14 k, VI 132 met 34 k. Prijzen: Maatjesharing kl. 34.10 -ƒ 45, idem groot 31,4033. De sluiting van de SBLO-sportweek belooft een hoogtepunt van de feestviering te zullen worden. De middag wordt geopend met de handbalwedstrijd SchiedamHamm-Westf. De Schiedammers weten, dat hun een zware kamp wacht. Met het oog daarop zijn de gekozen spelers wekenlang terdege voorbereid. Da resultaten daarvan waren reeds in enkele oefenwedstrijden te constateren. Zaterdagmorgen om halfelf zal burgemeester mr. J. W. Peek de offi ciële opening verrichten van het nieuwe bijkantoor van de Amster damse Bank aan de Gerrit Verboon- straat. Deze plechtigheid zal zich in intie- me kring afspelen. Om halftwaalf houdt de directie een receptie voor Het nieuwe gebouw van de Amster- het publiek. damsche Bank De Schiedammers zuilen dan ook ongetwijfeld geladen het veld in ko men. Deze wedstrijd begint om half- drie op het hoofdterrein van SW. De stmenstelling van het Schie damse elftal is als volgt: H. Wessel (DWS)L. Boer (WF), P. v. Dijk (WF)M. Gouka (TJVG)H. Overheul (WF), voor; J. Bonte (DWS), C. v. Geene (DWS), J. v. d, Koore (WF) (midden)N, Vons (WF) en L. Va- rewijck (WF) (achter)A. v. d. Mark (Meeuwen) (doel). Na de hsmdbalwcdstrijd volgt om 3.45 uur een korte massale gymnas tiekoefening, waaraan ca. 600 per sonen deelnemen. De voetbalwedstrijd tussen een Schiedams elftal en de Herringer Spielverein 1922 e.V. begint om 4 uur. De samenstelling van het Schiedamse elftal, bestaande uit spelers van Schiedam H-DVS en SW 1, hebben wij reeds in een vorige editie vermeld. De Herringer Spielverein 1922 e.V. heeft een uitstekend elftal. Het komt uit in het district Unna- Hamm. In vertegenwoordigende elftallen van dit district spelen bij voortduring leden van het le elftal van deze vereniging mee. Daar de Herringer Spielverein 1922 e.V, nog niet eerder wedstrijden in Neder land speelde, is te verwachten, dat men alle moeite zal doen een goed figuur te slaan. Tijdens de pauze van de voetbal wedstrijd zullen enkele loopnummers (athletiek) verwerkt worden en wel over 800 en .3001) m. Voor de 800 m schreven in: Veldhoven (SW), Groen (DOS), Rijncen (Suomi), v. Schoor (DOS), v. Munnik (Parthenon), Steijle (Shell), v. Rooijen (Holland), Op de 3000 tri zullen uitkomen: v. Kampen en Koning (SW), Schikhof f Minerva), Broekhulzen (AV '40), Jansen, v. Driel, Verweij en Vervoort (Trekvogels). Men kan spreken van een zeer sterk veld lopers, die wat de onderlinge krachtsverhouding betreft, elkaar niet veel toegeven, zodat ook op de athte- tieknummers een spannende strijd kan worden tegemoetgezien. De architecten Swaneveld en Gos- llnga hebben van de nieuwe fabriek een aantrekkelijk bouwwerk gemaakit. Aan de voorgevel, die strak is ge houden, wordt door niets verraden, dat erachter een machinefabriek is gevestigd. De nieuwe fabriek heeft een lengte van 50 meter en een breedte van 36 meter. Er is met moderne middelen gewerkt. In de fabriek is de moderne kleuren leer toegepast. Dat betekent bijvoor beeld, dat de lasserij, die vroeger ge meenlijk diepzwart gehouden werd, nu een lichte keur heeft gekregen. Het licht van de helle vlam wordt door de lichte kleuren beter geabsor beerd.. Op de eerste verdieping is een fraaie eantine gebouwd, die voortref felijk is van Ideur, De fabrieksschilder Piet van Leeuwaarden heeft aan een van de wanden een erg mooie en decoratieve metaalplastiek aangebracht. Daartoe gebruikte hij verschillende materialen uit de fabri k, zoals metalen cirkels en metaalplaatjes. Hij heeft dit werk stuk in verschillende vrolijke kleuren geschilderd. Be productie van de machine fabriek Fontijne is voor een groot deel afgestemd op de rubberindustrie en de rubberverwerkende industrie. Vooral Vredestein uit Enschede is een gewaardeerde klant van de N.V. Daarnaast werkt de N.V. Fontijne voor een deel voor de export. Ondanks sterke concurrentie van Amerika, Engeland en Duitsland heeft men een markt gevonden, die ongeveer 20 van de productie ojjeist. Een percen tage, dat de heer J. J. Fontijne, direc teur van de N.V. ideaal acht. Voor de nieuwe fabriek werd op 2 Juni 1954 de eerste paai geslagen. Na dertien maanden kon het bedrijf al gaan draaien. De aanne/ner was de heer J. v. d. Een bekend gezegde in de sport is: „Men speelt zoals de tegenstander het toelaat". Deze uitdrukking gold ook voor de vrij tamme wedstrijd tussen het dameszevental van de „Schie damse Zwem Club" en de „Roterdamse Watervrienden". Het spel van de laatsten was sloom en soms wel wat ruw. Het harde spel ontbrak bij de SZC-dames, die sneller waren dan de Rotter dammers en veel steun hadden aan Cocky Gastelaars, die in deze wedstrijd uitojonk. Toch lag ook over het spel van de Schiedamse dames een niet te miskennen matheid, waarin alleen Cocky met snelle sprinten afwisseling wist te brengen. De Rotterdamse gemeenteraad heeft zich Donderdagmiddag nogal uitvoerig bezig gehouden met het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor Hoogvliet, dat uitgaat van een satellietstad voor 50.000 inwoners. De raad heeft niet meer dan een enkel woord van critiek uitgesproken. Een stad van de omvang van Hengelo of Zwolle zal aan de rand van Rotterdam verrijzen. Er is reeds een groot aantal woningen gebouwd. Binnen vijf jaar zal Hoogvliet echter „belangrijk in omvang zijn toegenomen," aldus wethouder Meertens. De wensen van de raadsleden gin gen in het algemeen, naar een. har monische opbouw van Hoogvliet, met spoedige voorzieningen van sociale, culturele en verzorgende instellin gen. Het uitbreidingsplan noemt deze uitdrukkelijk, zodat wethouder Meer tens niet al te veel moeite behoefde op.te 'brengen. De heren Bavinck (a.r.) en Kra nenburg (c.h.u.) plaatsen zich even op de stoel van -de agrariërs, die voor deindustrie moeten wijken.' Engels pond 10,63%—10,64% Amerik. dollar 3,81%— 3,82% Franse franc 1,08.851,905 Belgische franc 7,60%7,61% Zwitserse franc 87,0987,19 Zweedse kroon 73,5673,66 Duitse mark 90,87—90,97 Deense iüroon 54,8554.95 Noorse kroon 53,1253,22 Zwitserland (vrij) 89,0589,15 Canada 3.87%—3,88% De elftallen uit het zgn. lagere voetbal, die hedenavond om halfacht op het Martinit-terrein in het Volks park, om de beslissing zullen kam pen, zijn als volgt samengesteld: KNVB-elftal: G. Kerklaan (Excel sior), S. Vlugman (Excelsior), B. H. F. v. Leeuwen (DHS), G. Krabben dam (DRZ), H. Zuijdenvijk (Excel sior), C. Gudde (DHS), A. C. van Beckkom (DHS), G. W. Dulfer (Ex celsior), J. L. Molendijk (DRZ), Th. Bierhuizen (Excelsior), M. van Eyk (DRZ). KNVB afd, Rotterdam: H. van Eijk (PPSC), M. Coster (Martinit), S. J. C. Nieberg (SFC), W. Kapteijn (PPSC), M. Verweij (GSS). H. W. Könemann (PPSC), A. Verdam (SFC), W. Grocnhorst (Demos), J. C. van Leeuwen (Schiedam), A J de Jong (Martinit), W. v. d. Poel (Schiedam). „Wij hebben zeer behoorlijke rela ties," kon wethouder Meertens zeg gen. Waarmee hij te kennen gaf, dat het streven om de landbouwers, die verdwijnen moeten, elders een nieuw bedrijf te geven, redelijke kans op succes heeft. Mevrouw Kuiper (v.v.d.) en de' heer Kranenburg wezen verder nog even op het karakter van de Groene Kruisweg, die het nieuwe Hoogvliet niet in twee afzonderlijke stadsdelen mag scheiden. De wethouder antwoordde, dat rekening moet worden gehouden met het obstakel van de RTM-verbinding, maar dat deze weg de volledige aan dacht heeft. De heren Van Halm (e.p.n.) en v. d. Ploeg (arb.) betoogden, dat de isolerende groenstrook tussen Hoog vliet en de olie-industrie aan de smalle kant is. „Ik zou deze groenstrook graag wat breder hebben gehad," aldus de wethouder, „maar een isolerende groenstrook werkt ook effectief bij een beperkte breedte." De volgende wijk, die aan de beurt is, zal verrijzen ten zuiden van de Groene Kruisweg, omdat de gron den, aansluitend aan de bestaande nieuwe bebouwing, nog niet voldoen de zjjn ingeklonken. Ten zuiden van de Groene Kruis weg liggen de beste agrarische gron den. De heer Bavinck vond deze volgorde een beetje spijtig. De wet houder was het daar wel mee eens, maar het kan helaas niet anders. De raad ging toen accoord met het uitbreidingsplan. De prijzen waren: Tong groot 2,50 —2,60. idem middel 2.30—2,45, idem klein 1,901,95, tong slips 1,35—2,40; tarbot groot 1,70—1,80, idem klein 0,90—1; school groot 4042, idem middel 38—39 .idem -klein 19—28; schelvis middel 2024, idem klein 1518; kabeljauw groot 4144, idem middel 27—32, idem klein 1517; makreel 1321, Haring verse 2123; spiering 0,600,70; levende paling dik 4,654,70, idem dun 2.30—2,40. Kort na de aanvang maakte C. Gastelaars het eerste doelpunt. Netty Nobel volgde even later met het tweede. Werkelijk fraai was het derde doelpunt voor SZC, gemaakt door Cocky die, door twee tegen standsters tegelijkertijd werd aange vallen, zich niettemin vrij wist te maken en scoorde. Het enige tegenpunt, dat Rotter dam hierna maakte, kan gewoonlijk in zwemmerskringen geen waarde ring vinden door de onsportieve wijze, waarop de spelregels worden uitgebuit. De regel geldt, dat een opnieuw in het spel gebrachte bal door twee personen gespeeld dient te zijn, al vorens een doelpunt gemaakt mag worden. De uitbuiting bestaat hier in. dat eeri speler by een vrije woip vlak voor 't doel van zijn tegenpartij de bal hard en onverwacht op het hoofd van een tegenstander gooit, de terugspringende bal opvangt en in het doel schiet. Dit foefje lukt vrijwel altijd. Helaas bestaat er nog geen definitief besluit over het al dan niet toe kennen van een op deze wijze ge maakt doelpunt. Er zijn scheids- De gemeenteraad van Rotterdam heeft met algemene stemmen de bouw goedgekeurd van een concert gebouw, dat elf en een kwart mil lioen gulden mag kosten. Het concertgebouw zal de grootste muziekzaal van Nederland (2500 tot 3000 zitplaatsen), een kleine zaal met zeshonderd tot zevenhonderd plaat sen, grote en kleine foyers, repetitie ruimte, expositiezaal, café-restaurant dienst- en kantoorruimten bevatten. Het zal verrijzen op een terrein aan het Weena. De gemeenteraad heeft de architecten E. H. en E. M. Kraatjvanger ers R. Fledderus vol macht gegeven het project verder uit te werken. Waarschijnlijk zal het nog ander halfjaar duren voor het plan gete kend en bestedingsklaar is. rechters, die het tolereren en die het afkeuren. Hier gebeurde het laatste niet, waardoor RWV aan het- enige tegenpunt kwam. Zeer ruw spel kostte de Rotterdamse dames ander- maai een doelpunt doordat de links achter uit het water werd gezonden. Feilloos werd de strafworp benut en Henny de Kok bracht de stand op 14. Zonder mededogen gingen de Schiedamse dames voort en doel puntten Cocky Gastelaars, Henny de Kok en Netty Nobel. De eindstand was 71 van SZC. Maandag speelt dit zevental op eigen terrein tegen LAC 1 uit Rot terdam. Daarna is de herenwedstrijd SCZ 2R'4. De wedstrijden begin nen om acht uur. Geboren; Johannes A. H„ z, v. H. M. Vester en Th. J. Th. Hagendoorn; Guido, z. v. M. v. d. Most en S. Gee- rink; Marinus, z. v. J. Rodenburg en P. Moerman. Ondertrouwd: J. L. M. V. Coenen 33 jr. en A. G. van Balen 29 jr.; A. Filius 24 jr. en M. C. P. Gouweleeuw 23 jr.; Th. A. Govaart 25 jr. en M, C. P. Kwakkernaat 25 jr.; G. H. C.i. Huiskens 27 jr. en C. A. van Rijswijk 20 jr; P. J. Jagtman 24 jr. en C. M. van Wfjk 20 jr.; M. E. Kannegieter 27 jr. en M. Posthumus 27 jr.; D. La- garde 24 jr. en D. C. v. d. Vaart, 20 jr; P. H. Loch 22 jr. en J. H. v. d. Klooster 20 jr.; J. v. d. Meer 27 ir. en E. Matla 27 jr; H. J. Mertens 29 jr. en Th. A. van Eden 21 jr.; J. A. J. Nieuwenhout 36 jr. J. Q. E. Vissers 34 jr.; J. van Tllborg 27 jr en N. A. Hartingsveldt 23 jr.; J. A. Verkade 24 jr. en E. H. Sonneveld 23 jr. Gehuwd: J. K. L. van Otterioo 24 jr. en A. J. Smaling 24 jr.; H. Steen bergen 37 jr. en C. M. Kerklaan 27 jr.; C. R. Warmerdam 24 jr. en L. M. Romein 24 jr; J. Hitipeuw 27 jr. en L. M. Siemann 23 jr.; Th. H. Gioude 34 jr. en N. Timmers 35 jr.: A. J. Oosterholt 27 jr. en E. M. de Kievith 26 jr.; H. W. Metaal 24 jr. M. J. Alberts 23 jr.: G. Xonings 27 jr en M. P. Steenhoek 19 jr.; M. M. C. v. d. Kuil 28 jr. en A. A. Hoogendoorn 24 jr. Overleden: W. E. de Niet. 62 jr.; P. W. G. Breusers, 78 jr.; P. Schippers, 63 jr., vr. van J. Dekker. Tempel uit Schiedam. De Vries Robbé uit Gorkum leverde 100 ton staal voor de staalconstructie van de bouw. Een deel van deze export Is bestemd voor een Indonesisch bedrijf in Djakarta, dat op moderne leest wordt geschoeid. De fabriek is klein begonnen. Stichter was de heer A. Fontijne, die in de Ooievaarsteeg in een kleine ruimte begon. H(j specialiseerde zich op de reparatie van scheepsmotoren. Enkele jaren later maakte hij de stap naar een ruimte in de Boter- straat. Het boterde daar, al zei men (het was 1912): „Dat is een veel te grote stap In 1922 kreeg Fontijne er een ver tegenwoordiger bij voor de Zweedse scheepsmotor Bergsund. Deze werd door het bedrijf ingebouwd, terwijl verder de service werd gegeven aan de schippers. Pas twee jaar geleden heeft men de scheepsmotoren geheel losgelaten en heeft men zich voomameiyk ge wijd aan de productie van machines voor de rubberindustrie. Met de fabriek meegegroeid is üe heer M. W. Stigter, die vanaf het begin werkzaam was voor Fontijne. Bij elk jubileum jubileert deze baas van de buitendienst mee De groei van het bedrijf wordt ook gedemonstreerd aan het feit, dat de tekenkamer nu 15 man herbergt. De zaak werd opgezet als een een manszaak. Dat is zij gebleven tot 1940. In 1925 kwam de huidige direc teur de heer J, J. Fontyne in de zaak om zijn vader te assisteren. In 1941 werd de zaak een firma, waarby vader en zoon Fontyne firmanten waren. In 1950 werd de fabriek een N.V. De functie van adjunct-direc teur wordt in de zaak bekleed door A. J. Fontyne, een tweede zoon van de stichter. Een emst.ig veriies leed de zaak, toen de stichter, de heer A. M. Fontyne op 30 Mei 1952 tijdens een vacantiereis plotseling overleed. Hoe wel hy de groei van het bedrijf heeft, mogen meemaken, heeft hy de nieuwbouw niet meer beleefd. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde de heer E. D. W. Stapel uit Schiedam voor het baccalaureaatsexamen. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse haven werd van morgen opgeschrikt door het bericht van een scheepsbrand. Aan boord van het Engelse vrachtschip „Green wich", dat met een lading hout, paimpitten en stukgoed bij Thomsen in de Maashaven ligt, was brand uit gebroken in de dieptanks van ruim drie. De Rotterdamse brandweer die snel ter plaatse was, bestreed het vuur met vier stralen. Omstreeks halfelf waren de brandweerlieden de brand meester en staakten zij de blussing. Een schuimstraal en twee waterstralen van de autospuit 4 ble ven in reserve. De „Greenwich" meet 7291 bruto- registerton en is eigendom van de rederü Watts, Watts and Co te Lon den. Het arriveerde Dinsdagavond uit Port Harcourt (Nigeria). De brand ontstond waarschijniyk door broeiing ln de lading paimpitten. De brandweer rukte uit met de ge reedschapswagen 1. autospuit 4 en de bluseenheden 60, 61, 66 en 65. De bluseenheden konden inrukken, de autospuit en een sehuimspuit bleven voor bewaking achter. Het was zeer bevreemdend, dat de directie van Thomsen, met name de heer C. v. d. Wetering journalisten de toegang tot de terreinen verbood, zodat zij niet in de gelegenheid waren de ontwikkeling van de brand van nabü te volgen. DORDT ZATERDAG en Zondagmiddag worden op de sintelbaan aan de Noordend ijk de wedstrijden om de persoonlijke athietiektlteis gehouden. De organisatie hiervan berust bH de Dordrechtse Athletiek-Commissie, die dit jaar de junioren- en senio renkampioenschappen in éénmaal verwerkt. Het programma voor Zondagmid dag is zeer interessant, omdat dan alle finales zullen worden gelopen. Voor zover nodig zullen de series Zaterdag vr0rijen verwerkt. Door ziekte en andere oorzaken komen enige titelhouders niet aan de start. Indien het weer nu eens meewerkt kunnen er goede prestaties worden geleverd. Dan kan menig Dordtï record sneuvelen. De strijd begint Zaterdagmiddag halfdrie en Zondagmiddag twee uur.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1