Grote vervoersbond zal beantwoorden aan nieuwe eisen Huiduitslag DÉBRALINE Voortgezet CBT-congres Joh. Brautigam: „Kijk naar het jaar 2000 ASPRO in de zomer? Loongrens van 6.000 v.Wijk sluit kliniek en wil Westerling steunen bij actie Verzet ex-wethouder tegen dagv aarding Gerrit Heini houdt zijn zegetocht Laatste congres van CBWT Bep Bakhuis hersteld Rookgordijn in Haags centrum Ook in de zomer beschermt 'ASPRO' Uw qezondheid! Besluit van Mij Geneeskunst: Spelers op de transferlij st Vi j f dagen-week in Antwerpen Liever koeien dan toeristen Drie Den Harase kinderen nog ernstig ziek Offerblokken gelicht „Als we eensgezind zijn, is West-Irian vóór 1956 van ons'\ Borah Minevitch overleden „Geen vertrouwen in Salk-vaccin" ALS AMERIKAANS POLITICUS IN MONNIKENDAM HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 JUNI 1955 PAGINA 3 Klok niet terug Men moet begrijpen, zei spreker, dat men de klok niet dertig jaren kan terugdraaien. Hij zei dit vooral tot de reders in de haringvisserij. „Wij wil len binnen de geleide loonpolitiek de garanties voor de bestaanszekerheid der vissers." Lonen en prijzen De loonpolitiek heeft een heilzame werking voor het gehele volk; het prijsbeleid is daarmede echter niet altijd in overeenstemming. Vele gasten MM 5? Verlangens Programma voetbal kampioenswedstrijden - Ja, natuurlijk I - Omdat IN 0E ZOMER de gezondheid nog kostbaarder is C ÏS',:xf SJC', - -j-Ct C V:y~>z- iyvrti ijr *?-? Z'tKi* jfèssfei 'Wij ERMELO'S RAAD: „Ik ben in New York ge weest en ik ben in Chicago ge weest. Ik ben daar zéér goed ontvangen, compleet met newspaper-mannen en zo. Maar niets, absoluut niets hé. 1de bij dit. Ik spreek óók namens mijn bijna negentig jarige moeder, mijn zusters en mijn schoonbroederen." ■iL/VP •\!y PalfcTt^RotterLTzHlaiF^ T^nsportbedrijf houdt in met zHn riik verled^ 3 ,1*1 drtedaaSse congres. Deze vakbond, !ne, r,IJK ^rieden ziet zich opgaan in de nieuwe vormen van een gestichtmlted? NeSnd^e'v Waarbij een grote vak"ond wordt spoort en tramorgjfnisaüe, Veremgln^ van Vervoerspersoneel de In zy'n openingsrede wees de twee de bondsvoorzitter A. de Boon op de betekenis van deze ontwikkeling. Or ganisatorisch gaat er iets veranderen De nieuwe vormen van medezeggen schap eisen een aangepaste organi satie van de werknemers. Wat blij ven zal is de strijdvaardigheid en de solidariteit, die thans bij groeiende weerstanden in werkgeverskringen weer nieuwe betekenis krijgen. Spreker herinnerde aan de stich ting van het Bedrijfspensioenfonds voor de Zeevaart, dat wel wat laat kwam, maar van grote waarde is. Tot de werkgevers in het trans portbedrijf liet de heer De Boon een ernstige waarschuwing horen om be grip te tonen voor redelijke verlan- gens van de werknemers. Dat geldt ook voor de havenarbei ders. Geen overeenstemming over een nieuwe c.a.o. kon worden verkregen. „Wij willen ons aandeel in de hogere welvaart. Als het nodig is zullen wij ook krasse middelen weten te gebrui ken," zei de heer De Boon. In de Rijn- en Binnenvaart zijn de onderhandelingen aan de gang. In het wegvervoer is door het WAG enije ordening gebracht. In het Transport te Land zijn tal van over eenkomsten tot stand gebracht. Traag gaat het met de PBO. Pro duct- en bedrijfschappen ontstaan met grote moeite, maar zij zijn nodig voor het scheppen van een gezonde bedrijfsorganisatie. In het wegver voer wordt dit met name door de werkgevers onvoldoende begrepen. In de haven en koopvaardij is men zelfs nog niet aan een gesprek over de PBO toe. Dezelfde traagheid is er ten aan zien van de vorming van onderne mingsraden. Over de verbroken samenwerking met de confessionele vakcentrales sprekend, -zei De Boon dat er geen sprake van herstel dezer samenwer king kan zijn, zolang er dit mande ment van de bisschoppen ligt. Spr. onderstreepte daarbij de waar schuwing, die de NW-voorzitter Oos- terhuisr op het congres van de Bouw- arbeidersbond heeft laten horen: binnen de geleide loonpolitiek een rechtvaardig aandeel voor de arbei ders in de toenemende welvaart, want anders zullen er verhoogde sociale spanningen optreden. Er zal daarom een nieuw verde lingsplan voor het nationale inkomen moeten komen, aldus De Boon. Spr. wees ten slotte op de belang rijke activiteiten van de ITF en het IWV op internationaal terrein. De eerste bondsvoorzitter Th. Sme ding, die iang ziek is geweest, werd onder applaus welkom geheten. Het congres herdacht staande de gestor ven leden, onder wie de oud-bonds voorzitter Arie Kievit. Een bijzonder groot aantal buiten landse gasten uit Finland, Zweden, Denemarken, Noorwegen, België en Engeland woont het congres bij. Ook de Amerikaanse ambassade is door mr. Pearson vertegenwoordigd. Voorts zijn vertegenwoordigd de CKO, de Ned. Ver. van Vervoerspersoneel, vele gepensionneerden onder wie Joh. Brautigam, R. Laan sr. en H. van Dugteren, voor het NW penning meester J. Landman, voor het Rot terdamse gemeentebestuur wethoudej J. Meertens. Voor de opening is het congrei toegesproken door de Rotterdamse afdelingsvoorzitter J. Kuivenhovcn „De Stem des Volks" RM zong het congres drie strijdliederen toe. Pe Rotterdamse Bestuurdersbond het zich eveneens vertegenwoordigen door zijn voorzitter en secretaris J. M. van Poelje en G. Spruyt. J. Landman namens het NVV sprecende wees op de onverbiddelijke samenhang tussen de geleide loon politiek en de voorstellen der rege ring in zake de belastingen en de huren. Als het NVV ervoor geen be grip vindt, zal men hiervan de con sequenties moeten aanvaarden. Het NVV heeft zijn standpunt vooral be paald om den wille van de volledige werkgelegenheid in ons land. Spreker deelde mede dat het NW een plan ontwerpt voor preventief A. DE BOON gezondheidswerk, een stuk maat schappelijk werk dat sterk op het gezin en het individu zal zijn inge steld. Namens de organisaties aangeslo ten bij het Vervoersverbond sprak de heer P. de Vries over de waarde van de komende nieuwe organisatie vorm. Het congres is voorts verwel komd door wethouder Meertens namens het gemeentebestuur. Advertentie l. M. gglp vergalt Uw leven. Gij zult j_ verbaasd zijn over de snelle ==en afdoende Werking van het -== - beroemde huidgeneesmiddel -= (Van één onzer verslaggevers) DE 7 .-JARIGE JOHAN BRAUTIGAM heeft als een „Churchill- van de Nederlandse vakbeweging" het congres van de Centrale Bond te Rotterdam toegesproken. „De arbeidersbeweging moet kijken naar het jaar 2000. Dan zal de sociale positie, die de arbeider nu bereikt heeft, beoordeeld worden als een minimum situatie" Brautigam, die de CBT in 1919 heeft ten doop gehouden, en nu op het laatste congres van deze door hem gestichte NW-bond sprak, zei voorts: „WO hebben toen gehoopt alle werkers in Nederland te kunnen organiseren. ,Dat Is niet gelukt. Daar om moet ge aan d'e ongeorganiseerden blijven voorhouden: „Ge zijt de vijand van de arbeiders beweging en de vijand van u zelf." Hij waarschuwde voorts voor een mogelijke ontwik keling, waarbij de bedrijfsleiders als hoogst bezoldigden van N.V.'s te veel macht tot zich zouden trekken." „Zy spreken over rich zelf als zy het over „het bedrijfsleven" heb ben; zij vergeten echter, dat tot „het bedrijfsleven" ook de arbei ders behoren," zei Brautigam, die aldus als 77-jarige diep in de toe komst blikte. Namens de Scandinavische vakbe weging sprak G. Wallsri uit Noor wegen, namens de Engelse, Belgische en Duitse transportarbeidersbonden de Belg Daams. Bij de behandeling van, het drie jaarlijkse verslag is aan het jonge CBT-hoofdbestuux bijzonder veel lof voor ontplooid© activiteiten toege zwaaid. De wedstrijd Holland SportNAC heeft veel belangstelling getrokken ook van ver buiten Den Haag De „verste" gast was Faas Wiikes' die tot voor kort nog onder de Spaanse zon liep. Op de eretribune was hij al spoedig in geanimeerd gesprek met een der beste middenvoors, die Nederland ooit heeft gehad- Bep Bakhuis, die na een verblijf van enkele jaren in een sanatorium weer gezond is teruggekeerd. Maandagavond hebben de besturen van de vier Brabantse voetbalkam pioenen, het programma voor dg ko mende kampioensronde vastgesteld. De wedstrijden dienen in drie we ken afgewerkt te worden: er wordt elke Woensdag- en Zaterdagavond gespeeld. Alleen voor de wedstrijd Willem n—Eindhoven, die voor dit weekeinde op het programma staat, kan een eventuele verplaatsing naar de Zondagmiddag (halfdrie) moge lijk zijn. Het programma luidt: Zaterdag 2 Juli: PSVNAC. (eventueel Zon dag): Willem II—Eindhoven. Woens dag 6 Juli: Eindhoven—PSV en NAC Willem IL Zaterdag 9 Juli: NAC Eindhoven en PSVWillem II. Woensdag 13 Juli; EindhovenNAC en Willem IIPSV Zaterdag 16 Juli: PSV—Eindhoven en Willem IINAC. Woensdag 20 Juli: EindhovenWil lem II en NAC—PSV. Zaterdag 23 Juli is gereserveerd voor een eventuele beslissingswed strijd. In het hart van Den Haag heeft juist op het spitsuur, tussen vijf en zes uur, een felle brand in een loods van de kurkfabriek Hollandia een dik rookgordijn over het drukke plein de Kalvermarkt gelegd. Hoewel men de brand snel meester was, bleef de rookontwikkeling nog geruime tijd aanhouden. De schade bedraagt ongeveer 6000,De oorzaak Is nog niet bekend. Advertentie IM. Herinnert U zich nog, hoé U wel eens dat nare strijken hebt ver wenst op zo'n hete zomerdag? Of hoe U haast bezweken bent, als U in de brandende zon Uw boodschappen moest doen? Voor al die zomerse bezigheden heeft U' een steun en toeverlaat: 'ASPRO* AS tegen pijn. HOOFDPIJN-ZENUWPIJN KiESPIJN-KEELPIJN KOORTS-VERKOUDHEID kan 'ASPRO' U onschatbare diensten bewijzen 'ASPRO' verdrijft in enkele minuten de hoofd pijn. kalmeert de zenuwen en verjaagt de koorts. Zorg daarom altijd wat 'ASPRO'-tabletten bij U te hebben. Ook U kunt dan ongestoord van de zomer genieten, want 'ASPRO' bescherrqj: U en Uw gezin. Zondagmorgen heeft een inbreker de vier offerblokken van de St.-Wil- lebordkerk in Ruurlo opengebroken en leeggestolen. G Ok Maar er waren ook nog veel ver langens: de 48-urige werkweek voor hei wegvervoer, de dispariteit tussen feitelijke en richtlijnionen, die door de werkgevers wordt bevorderd, de verbetering van de c.a.o. voor de havenarbeiders en de aansporing van een Katwijkse en een Seheveningse visser om 'de sociale positie der vis sers te verbeteren. Tot het bestuur zei de laatste„Ge hebt bij het vissersconfiict het bo venmenselijke gedaan, daarvoor onze dank." Deze middagzitting werd bijge woond door de secretaris van de Tweede-Kamerfractie van de Partij van de Arbeid, ir. S. A. Posthumus. Vandaag ging het congres naar de E 55, maakt een rondvaart door de havens en een rondrit door de we deropbouw van Rotterdam om van avond in de feestelijke vergadering de congreszorgen tot morgen uit te stellen. De Koninklijke Nederlandss r~—tschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft de verhoging: van de loongrens van de verplichte ziekenfondsverzekering tot 6000 blijvend erkend. De artsen hadden in November van het vorige jaar voorwaardelijk hun medewerking toegezegd. Zij hadden toen een motie aangeno men, waarin verlangd werd, dat vóór 1 Juni 1955 moest blijken, dat met hun wensen en verlangens ernstig rekening werd gehouden. Eerst dan zouden zij de hogere loongrens definitief accepteren. „Indien de tachtig millioen Indo nesiërs eensgezind zijn, durf ik te verklaren, dat voor 1956 West-Irian weer Indonesisch grondgebied zal zijn," aldus president Soekarno in een redevoering voor het Legioen voor de Bevrijding van West-Irian te Semarang. „Behalve eenheid is macht nodig. Wij kunnen onze els voor West-Irian niet altijd naar voren brengen zon der eenheid en macht." Het legioen is In Februari opge richt en telt ongeveer honderddui zend leden, meest oud-strijders. Het is min of meer op militaire leest ge schoeid Het hoofdkwartier is in Se marang, de 76 commando's zijn ver spreid over geheel Indonesië. Op een Zaterdag te Utrecht ge houden vergadering Is voorts uitge sproken, dat de onderhandelingen en besprekliïgen met kracht dienen te worden voortgezet ter bereiking van verdere resultaten. Bij een eventueel conflict met de ziekenfondsen zal altijd nog drie maanden respijt worden gegeven voordat de medewerking zal worden beëindigd. Ook de tandartsen hebben te Utrecht vergaderd over de honorering door de ziekenfondsen. Het bleek niet mogelijk te zijn per 1 Juli tot een, regeling te komen met alle zieken fondsorganisaties. Daarom is beslo ten aan de Ziekenfondsraad een voorstel voor te leggen, waarover met de organisaties, die de meerderheid van de verzekerden omvatten, wel overeenstemming was bereikt. De stakende brandweerlieden van Nieuw-Zuid-Wales (Australië) zijn naar hun werk teruggekeerd. De onderhandelingen over verkorting van de werkweek worden voortgezet. V,:- ■««I aan ZON EN ZOMER: de hooi-appers staan deze dagen in onafzienbare rijen ais goudgele kafferkraaltjes op de weilanden. De boer komt handen te kort om het kostbare veevoer, waarvan kwa liteit en opbrengst so afhankelijk zijn van weer en wind, op tijd binnen te halen. De machine doet nu grotendeels het werk van de maaier, de tractor is bezig het paard te verdringen. Maar niet overal is de trouwe knecht van de boer door motorgeronk van het land verjaagd en zeker in deze weken beioijst hij zijn diensten voor de hoog opgeladen wagens. De boer in het hooiland werkt in hoog tempo en van vroeg in de mor gen tot 's avonds laat hoort het paard: „Vort... vooruit dan beest... vort!" Maar als de boer met een behen dige zwaai de vork hanteert en zware grepen hooi omhoogsteekt, kan de schimmel even dromen in de zon, die met haar wanne stralen het gemaai de gras verdort en voor het boeren land de drukste tijd brengt van het jaar De onderstaande verenigingen heb. ben de volgende spelers op de trans- ferlijst geplaatst: ADO: J. van Beek, D. van der Steen. Blauw-Wit: J. H. Oliekan. DOS: H. Jansen, B. Pindus. Fortuna 1954: j. Dingena, A. Hof man. De Graafschap: A. Beumer, W. J. Hendriks, H. J. Jansen en J. W. Marskamp. Heracles; G. Schone wille. Rapid J. C.: E. Belski, H. Caelen, J. Cox, W. Crarnefs, D. Damsma, J. FreUe, H. Hermans, M. Loo, A. van Melis. H. Meuser. Vitesse: W. van der Gaag, H. Gou- tier, H, Holthuysen, G. Rivière Ver- ninas. Wageningen: G. ten Berge, H. A. Jacobs. Zo nodig zal de volgende week deze lijst worden aangevuld. 24 Juni 1255. Holland Sport: H. Broeders, L. Bij- ker, C. de Jong, J. Koers, L. Krey- bolder en L. Willems. Vuilnisman Bill Belcher nam eerbiedig zijn pet af, toen hij met zijn vuilniswagen een lijkstoet pas seerde, maar reed daardoor tegen een voor nem rijdende vrachtauto op. Zijn eerbied voor de dode kostte hem drie pond sterling wegens on voorzichtig rijden. (Van een onzer verslaggevers) De heer Jean van Wijk te Rotterdam, mede-oprichter van de Nederlandse Conservatieve Partij en mede-eigenaar van het jacht „Evipan", dat zijn vriend en medestrijder kapitein Westerling naar Ceram zou brengen, zal op korte termijn zijn veel besproken tandheelkundige kliniek Vacupan (voorheen Evipan geheten) sluiten. Bij de Antwerpse gemeentediensten is deze week, met een proeftijd van zes maanden, de vijf-dagenweek van kracht geworden. Vijftigduizend ar beiders en empioyé's vallen hieronder. Als de proef slaagt, zullen waar schijnlijk ook andere Belgische over heidsinstanties de vijf-dagenweek gaan invoeren. De officier van Justitie te Rotterdam heeft de voormalige wethouder van Openbare Werken, van Schoonhoven, thans lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, A. C. A. D,, de vroegere en inmiddels ontslagen directeur van gemeentewerken te Schoon hoven D. V. en diens eveneens ontslagen opzichter B, gedagvaard. Borah Minevitch, van de „Harmo nica Rascals", is op 52-jarige leeftijd te Parijs overleden. Minevitch werd in Kiew geboren, doch hij bracht 't grootste deel van zijn leven in Ame rika door, waar hij door het optre den van zijn orkest veel bijgedragen heeft tot de populariteit van de har monica. De directeur van de dienst Volks gezondheid in de Amerikaanse staat Idaho heeft Maandag gezegd, elk ver trouwen in het vaccin van Salk ver loren te hebben. Hij voegde eraan toe, er niet aan te denken de inenting van kinderen tegen kinderverlamming in de staat te hervatten. Deze dagvaardingen voor een openbare rechtszitting op Donder dag 30 Juni houden verband met malversaties bij de gemeentewerken te Schoonhoven in 1953. Volgens berichten zouden de direc teur van gemeentewerken en diens opzichter zich verrijkt hebben door het aanvaarden van steekpenningen van aannemers. Zij zouden ook op andere wijze voordelen uit hun amb telijke functies hebben gepuurd. Uit het feit, dat er ook een dag- vaardlging is uitgebracht tegen de toenmalige wethouder, zou men kun nen afleiden, dat ook hij betrokken was bij deze malversaties, althans naar het oordeel van de officier van Justitie, Nader vernemen wij, dat de oud wethouder M. L. D. een bezwaar schrift tegen de dagvaarding heeft ingediend. De rechtbank moet thans in raadkamer uitmaken of dit be zwaarschrift steekhoudend 'is. Mocht dc rechtbank het bezwaarschrift ver werpen, dan kan M. L. D. tegen deze beslissing nog in beroep gaan. „Liever boerenbedrijven dan va- cantie-oorden" vindt de meerderheid van Ermelo's gemeenteraad, die met elf tegen vijf stemmen een voorstel verworpen heeft om twee bungalow parken in de gemeente te laten bou wen. „Zulke dingen ontaarden in ker missen" vreesden sommige raads leden. „Als ze maar niet zo groot (10 en 16 hectaren) waren. Aan kleinere ondernemingen verdient de gemeente meer!" peinsden anderen. Vóór stemden ten slotte twee van de drie wethouders, de beide socialis tische raadsleden en een vertegen woordiger van „Gemeentebelang". Deheer Jean van Wijk blijft direc teur van een fabriek van kunstgebit ten en beschikt ook elders (onder meer in Frankrijk) nog over winst gevende bedreven. Hij heeft zijn per soneel in Rotterdam (ongeveer zeventig man) ontslag aangezegd. In een vraaggesprek deelde de heer Van Wijk ons mede. dat hij zich thans als eerste doel heeft ge steld, dat Westerling veilig in Indo nesië komt om daar „orde op zaken te stellen". „De mislukking met de „Evipan" zal ons niet weerhouden het gestelde doel te bereiken. De bewoners van de Molukken, maar ook de veiligheid van Nieuw-Guinea zouden met zijn optreden zijn gebaat", verklaarde de heer Van "Wijk, die droomt van een „veiligheidsgordel" tussen Indonesië en Nieuw-Guinea. Dte „veiligheidsgordel" zou door samenwerking van Australië, Portugal - en Nederland een „dreigende invasie" van Indonesische legeronderdelen op Nieuw-Guinea onmogelijk maken. De heer Van Wijk zag zich door de nieuwe wet voor de tandheelkundige verzorging (Suurhoff) gedwongen zijn tandheelkundige kliniek te slui ten. „Ik wil niet illegaal werken", verklaarde hij plechtig. De tandarts praktijk is door een tandarts over genomen, die ook de garantïever- plichtingen zal nakomen van Vacupan, Tien kinderen uit Den Ham liggen nog te Osnabrück in het ziekenhuis. Van drie hunner is de toestand nog ernstig, hoewel hoopgevend. In de komende tien dagen hoopt men .weer vier kinderen genezen naar Den Ham te kunnen terugsturen. De inspecteur voor de Volksgezond heid in Overijsel, dr. A. Pull ter Gunne, Is in het weekeinde bij de kinderen .in Osnabrück op zieken bezoek geweest. (Van een onzer verslaggevers) Met deze woorden, uitgesproken op het bordes van het Monnikendam» stadhuis, gaf Gerrit „Heinie" Snider, ex-senator van Alaska, gisteravond uiting aan de gevoelens die tijdens een grootscheepse zegetocht door het zeshonderd! arige stadje in hem wa ren gegroeid. Na een afwezigheid van bijna een halve eeuw was deze Monnikendam- mer-van-geboorte in zijn vaderstad teruggekeerd. Vóór zich zag hij de camera's van de Twentieth Century Fox, de mi crofoons van de "Wereldomroep, de notitieboekjes van tientallen journa listen en de hoofden van de 3000 Monnikendammers die tot de laatste man waren uitgelopen om het evene ment mee te maken. De bestuurder van het Noordzuid- hollandse trammetje, had zijn voer tuig moedeloos tot stilstand gebracht: voor het eerst in de geschiedenis kon- hij te Monnikendam niet passeren vanwege de opdrommende mensen massa's. Daarvoor reeds had de senator bij de open koets die hem van de ■and der gemeente naar de stad zou irengen een verklaring afgelegd- ..Wij in Amerika," zo riep hij uit zeggen altijd „You can't beat the Dutch" en dat blijkt waar te zijn ook. Ik ben een republikein in hart en nieren en dat zal ik blijven. Eisen hower heeft een einde gemaakt aan de oorlog en als hij aanblijft zal de vrede voortduren." Na deze woorden werd hij vol gens programma omhelsd door de 77-jarige Wllhelmina Christi na de Vries (een zuster van zijn tante) en stapte hij in. Naast de senator in blauw kos tuum met butterfly zat diens echtgenote Alle. Tegenover hem za ten de glimlachende burgemeester Kelder en echtgenote. Achter hem liepen. als twee pal freniers een verslaggever van „De Typhoon" en een verslaggever van „Het Nieuw Noordholiands Dagblad" die met hun boekjes in de hand geen wóórd misten en zelfs tot op de bok Gerrit „He:nie" Smder doet met geheven hand zijn entree in Mon nikendam. Tegenover hem: burgemeester W. N. Kelder. waren de fotografen doorgedrongen. Voorafgegaan door een fanfare korps en gevolgd door een smetteloos witte gymnastiekvereniging zó en niet anders heeft Gerrit „Heine" Sni der zijn intocht gehouden. „Ik kom je opzoeken! Ik kom je opzoeken!" riep hij tegen zijn allen uiteraard zeer bejaarde kermissen van 1900. Toen even voorbij de kerk een meisje hem een bosje bloemen aan bood omhelsde hij haar zoals dat een' Amerikaans politicus past. Onophoudelijk hief hij hóóg boven het hoofd de ineengeklem.de handen, gelijk een zegevierende bokser. Een gebogen grijsaard, tot wie de senator „Hé! Daar heb je Jan de Bakker!" had geroepen kon tegenover de hem terstond omringende pers slechts de woorden „Zes en twintig Mei negentien-vief' uitbrengen, zó ontroerd was hij. „Het was de ware pioniersgeest die u dreef, die u bezielde om uit te vlie gen naar de wijde, open wereld met ai zijn gevaren," zo sprak de burge meester Gerrit „Heinle" Snider na af loop toe. Pas nadat de laatste ovatie der* verzamelde Monnikendammem ver storven was en de alles filmende do minee zijn laatste shot had gemaakt,j kon de tram vertrekken

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1