lerloren zoon keert terug Joop Walvis kon zijn publiek niet vergeten Succesloos einde van korfbalcompeti tie En de voorzitter hamerde voort... Voltooiing in zicht Klokslag 12 Veel belangstelling voor waterpolowedstrija Leven bleef even duur Schiedams gemeenteraad F. Rijnberg ter aarde besteld Straatvoetbal Uit de PvdA Wandelvrienden zijn actief Kethel wenst een wijkraad Mr. In 't Veld in nieuwe functie Inspectietocht in volkstuinen De gemeente maakte bekend: V ier jaar cel voor inbreker uit Rotterdam Grote drukte in de Hoek SLANKE MENSEN PRESTEREN MEER! CARRUGAN Het Vrije Volk Marktbericht pp AGENDA chiedannners onderelkaar Schiedamse Baptisten vormen zelfstandige gemeente SG organiseert Plantage-concert Esperanto-agendo DRZ reeipieert Wijziging in het Jeugd-Jolij t-Program Competitie-progrcnn Burgerlijke Stand Dehws' verjaardag in Tiuoli gevierd De grootste liranl van Nederland HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 JUNI 1955 PAGINA 4 Een jaar geleden, op 1 Juni 1954, nam het Schiedamse publiek afscheid van een geëerde en beminde stadgenoot. De heer J. Walvis, beter bekend als Joop Walvis, die twintig jaar lang het orgel van het Passage-theater bespeeld had, ging Schiedam verlaten. Schiedam heter „En beviel u het werk in België niet?" vroegen we de heer Walvis, die met een (Belgische) sigaret tus sen de vingers glunderend in de hem "tondKeiICie omgev!ng ons te woord gemeenteraad Vrijdagavond geen woorden verspild aan Behalve aan de bouwplannen, in het bijzonder de torenflats problemen, en de uitrusting van ons politiekorps, heeft de de acht en twintig punten tellende agenda. Lelijke misstap Nieuw schakelhuis Subsidies Het mooie weer heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, dat de waterpolowedstrijden Maandagavond veel belangstelling trok ken. Het eerste dameszevental van SZC speelde tegen de Rot terdamse dames van LAC 1 en het tweede herenzevental tegen R'4, eveneens uit de Maasstad. Te veel gewichl maaki moe en lusteloos Maak CARRUGAN tot Uw Helper en vriend Aanstaande Vrijdag, 1 Juli 1955 komt Joop Walvis terug. Na een jaar in het buitenland vertoefd te hebben, zal deze terecht zo populaire organist *Ön Oude plaats achter het Schiedamse bioscooporgel weer Innemen. Maandagmiddag is de heer Walvis in Schiedam teruggekeerd en met ingang van Vrijdagmiddag zal hij zijn welluidende werkzaamheden hervatten. Toen we hem in de foyer van het Passage-theater ontmoetten, ver ontschuldigde hij zich: „Neemt u me niet kwalijk, dat ik een beetje laat ben, maar ik kom net uit Luxemburg, waar ik een kerkorgel gedemonstreerd en verkocht heb.'' Dit mag vóór een buitenstaander enigszins vreemd klinken, voor Joop Walvis was het doodgewoon. Een jaar lang heeft hij, in dienst van de Ame rikaanse orgelfirma Wurlitzer u kent deze naam door de bekende „tune-boxes", die men tegenwoordig in vele café's aantreft in België gewerkt. Niet alleen demonstreerde de heer Walvis met pijploze orgels, maar ook speelde hy voor gramo- foonopnamen en radio-uitzendingen. Woensdag gaat Joop nog even naar onze Zuiderburen om een uitzending te verzorgen van de Vlaamse omroep. „De heer Standaart is een uitste kende kracht, met wie we zeer pret tig hebben samengewerkt, maar ja, wat Joop Walvis kan, kan Joop Wal vis alleen. De plaats, die hij in de harten van het Schiedamse publiek heeft veroverd is ZUN plaats," ver duidelijkte de directeur van het theater, de heer Jansen. Het orgel is in het afgelopen jaar vernieuwd en uitgebreid. Na het on derhoud ging Joop Walvis ons voor naar het wonderlijke instrument, waarop hij twintig jaar lang zijn kunnen en kunsten had gepresen teerd. Alsof hij nimmer weggeweest was nam de organist achter de drie kla vieren met de 180 registers en knop- nen plaats. Een enkel toelichtend woord, een knopje zus en een pe- daaltje zo en daar klonken de schrille tonen van een complete Schotse doe delzakken-band door de lege bios coopzaal. Een paar andere registers werden opengetrokken en liefelijke klokjes klingelden een melodieus wijsje om even later te worden over stemd door de dreunende klanken van een kerkorgel Het Schiedamse publiek zal z'n uit verkoren liedjes weer kunnen horen spelen zoals vroeger: Joop Walvis» is terug! DINSDAG Biocopen: Passage-theater. 2, 7 en 9.15 uur: Rear window (18 j.). Monopole-tbeater, 2, 7 en 9 uur: High noon (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. Apotheek: Rembrandt-apotheek, laan 5, tel. 68855. Rembrandt- Diversen De Amstelbron, 7.30 uur: ESS- schaaktoernooi. Warande-Nieuwe Haven: Wieler wedstrijden. Chr. School Kethel, 8 uur: zomer- tuinfeest. WOENSDAG Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Rear window (18 j.). Monopoie, 2, 7 en 9 uur: High Noon (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. Apotheek: Rembrandt-apotheek, laan F, tel. 68855. De eerste twaalftallen van ODI en Succes hebben de korfbalcompe titie afgesloten. Belde hebben de winst aan de tegenpartij moeten laten. De CKB-ers hebben het er nog het beste afgebracht. In een gelijk opgaande strijd hebben zij in Den Haag met 98 verloren. Een doelpuntrijke wedstrijd dus, die evengoed andersom had kunnen uitvallen. Rembrandt- Diversen; Musis Sacrum, 7.30 drachtsavond, Schied. Balletschool, Plantage 8 uur: Concert KDO, Matinata en Bravo. uur: Voor- Muziek en La JOOP WALVIS na een jaar weer terug achter het bioscooporgel van het Pas sage theater In verscheidene grote steden van ons lieve vaderland worden reeds ge ruime tijd zogenaamde „lunchcon certen" gegeven. Ge kunt ook zeggen „scha ftconcer ten". Een prachtige in stelling, vooral bestemd voor diege nen onder ons, die behalve op hun meegebrachte boterhammetje ook prijs stellen op een cultureel, in dit geval muzikaal, twaalfuurtje. „Grote steden" schreef ik, Schie dam, geachte lezeressen en lezers, is ook een grote stad. Of niet? Een. grote stad zónder lunchcon certen! Eén grote stad zonder DE BE HOEFTE aan lunchconcerten? Voor de organisatie van dergelijke muzikale hapjes zijn zeker Heden ie vinden. Ik denk hierbij aan Joop Walvis, die, zoals u hiernaast Kunt lezen, weer in onze goede stad terug is. Maar is er ook belangstelling voor? t Is maar een vraag; aan u het ant woord. „O ja, dat wel. maar het werk hier bevalt me beter. Ik had 't daar in het Zuiden best. maar ik kon Schie dam, dit theater, m'n orgel en vooral m'n publiek hier niet vergeten. Daarom ben ik teruggekomen." „Heeft de directie uw plaats open gehouden?" De heer Walvis glimlachte veelbe tekenend naar de heren directeuren, die bij het onderhoud aanwezig wa ren. „M'n opvolger Cor Standaart had een contract voor één jaar en dat is nu om." Met algemene stemmen hechtte de raad zijn goedkeuring aan de benoe ming van mej. 'H. E. Koster tot lerares Frans, mej. Th. M. S. de Haas tot lerares Nederlands en de heer J. P. Paulides tot leraar Duits aan het Stedelijk Gymnasium. De heer H. Jurgens werd benoemd tot hoofd van de Klaas de Vriesschool A In de vacature van de heer A. Hukshom. Aan dezelfde school werd in de plaats van de heer W. Verhart, Vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid en de Vakbeweging getuigden van hun belangstelling, toén de heer F. Rijnberg Zaterdag ochtend op de Algemene Begraaf plaats te Schiedam ter aarde werd besteld. De districtsbestuurder B, v. d. Berg 'en de secretaris van de Schiedamse afdeling van de Partij hielden een korte toespraak, waaruit hun waar dering voor de heer Rijnberg sprak. Verder waren aanwezig de oud wethouder P. de Bruin, wethouder H. Sabel, de directeur van Sociale Zaken de heer Oostlander, de oud-districts bestuurder uit Rotterdam, de heer J. Wacht en vele oud-collega's van de overledene. Vele gemeenteleden en belangstel lenden waren Zondagavond in de ka pel van de Baptisten Gemeente aan de Broersvest getuige van de insti- tnerlng van deze gemeente. De. H. D. Hooghwinkel, predikant Uit Rotterdam, leidde de plechtigheid, tijdens welke tevens het tienjarig be staan van de Baptistengemeente in Schiedam herdacht werd. Na zijn toespraak richtte ds. Hoogh winkel zich in het bijzonder tot de voorganger, ds. J. Segaar en de ouderlingen van de nu zelfstandige gemeente. Verder voerden nog het woord ds. T. Jansma uit Arnhem, namens de Unie van Baptistengemeenten, ds.R. Relllng als voorzitter van de Con tactcommissie en de heren Zwarts en Schouten. Ter gelegenheid van hefc 10-jarig jubileum van de gemeenschap wer den een kerkkroon en twee koperen wandkronen aangeboden. Woensdagavond organiseert de Schiedamse Gemeenschap een coni- cert in de Plantage. Het programma luidt als volgt: Om 8 uur KPG onder leiding van de heer P. van Hassel met werken van Ernst W. F. Gest jr., Mozart en Ketelberg. Om 3,35 uur „L& Matinata" o.l.v. de heer H. F. Jung met werken van Bizet. Offenbach. Verdi en Wölki. 9.10 uur „Bravo" o.l.v. de heer A, N. van Daalen met -werken van Cori, Wassenaar, Schubert, Von Flotow, De Kost en Elgar. Jaüdon, la 3Öan de junio Klubves- pero, mensa gimnastiko ce familio v. Glnk, Ploegstraat 19. Venu al Espe- rantujo porke vi ekzercu la parola- don. ift, r, «BK» de heer J. B. S, Kramer benoemd tot onderwijzer. In het belang van de volkshuisves ting kocht de gemeente de woonhui- Ook bij de wedstrijd SuccesSper- i wers, die Zaterdagavond is gespeeld, zijn heel wat doelpunten gescoord, maar dan alleen door de bezoekers. Die waren wel bijzonder goed op dreef tegen de gehavende blauwwit- ttn. Bij het schelden van de markt wees het scorlngscijfer 310 aan. Ook Zondag was de Sperwers- ploeg goed in conditie, want toen moest WÏON er weer met 36 aan geloven. Binnenkort hopen we de eindstan den uit beide afdelingen te kunnen geven. Schiedam 2 deed een we! heel lelij ke misstap. Op eigen terrein verloren de reserves met 3i van Charlois 3 en daarmee hebben ze het behalen van het kampioenschap niet meer in eigen hand. De Spartaan 2 heeft nu 1 punt voorsprong. Beide spelen Zondag op eigen terrein de laatste wedstrijden, die de beslissing moeten brengen. De Spartaan 2 tegen Charlois 3 en Schiedam 2 tegen Trekvogels 3- Als De Spartaan 2 nu over Charlois 3 struikelt en Schiedam 2 van Trek vogels 3 wint, kunnen de Schiedam- reserves hun bestuur toch nog het begeerde tweede kampioenschap aan bieden. ODI 3 deed het beter dan de an dere ploegen. ODO 2 werd met een 7—3-nederlaag naar huis gezonden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Schiedamse voetbal vereniging DRZ houdt het bestuur Zaterdag een receptie in hotel Beijersbergen, Vlaardingerstraat 32, van 3 tot 5 uur. Vanavond wordt in Schiedam een aanvang gemaakt met het zesde, jaarlijks terugkerende wielertoemooi Er is een wijziging gekomen iri het Jeugd Joiyt-programma. Woensdag avond is er geen spelavond op het Fabriplem, maar een autopedwed strijd voor 8- tot 12-jarigen. De spelavond op Donderdagavond 30 Juni is verschoven naar 7 Juli. Hiervoor in de plaats ls er een auto- pedwedstrijd in de Hagastraat. De gecostumeerde optocht van he denavond vertrekt niet van het Oude Kerkhof, maar van het Doeleplein. Het straatvoetbal voor deze week luidt: Dinsdag: Afd. A, DSBCOJ; afd. C: DGL-Jonathan; DW-Steeds Vooruit. Woensdag: afd. A: Flamingo's— Eldos; afd. B: EPB—Eldos; afd. C: KMD—ODV. Donderdag: afd. A: DSB-Flamln- go's; afd. B: DSB—DWO; afd. C: DAB—DSB. Vrijdag: Afd. A: DGLCOJ; afd. C: ODV—DGB: DDE—DWO. De stand op 23 Juni luidde: Afd. A. gesp. gew. zen Singel 56, 58 en 82 aan en besloot j p j. traject Willemskade. Groene- 4- ,-\f li rintr itnn r» V r* g-1 ATI hhO Er wordt hard gewerkt aan het flatgebouw aan de Broers- vest. Men verwacht, dat het eind Augustus begin Septem ber gereed zal zijn. Op de be gane grond sal zich een win kel vestigen, daarboven ko men dne vijf- en drie vier- kamerflats. Van de lijst, die bij de laatste propaganda-bezoeken moest worden afgewerkt, bicven enkele adressen over. Andere adressen vroegen om een tweede bezoek. Willen we het eerste halfjaar goed kunnen afsluiten, dan zullen de pro pagandisten er nog een keer op uit moeten gaan! Daarom: alle hereldwilligen weer bijeen. Donderdagavond om haifacht op het Van 't Hoffplein. De heer G. Kop, seniorlid van de wandetsportverenlging Wandelvrien den, heeft met succes deelgenomen aan de dorpcntocht van de RWV te Botterdam. Vier leden van Wandelvrienden zullen de Apeldoornse vierdaagse meelopen en wanneer twee jeugd groepen op 9 Juli deelnemen aan de Wilhelminatnars, gaat de seniorgroep naar Krimpen aan den IJssel. Bjj een enquête onder de Inwoners van voormalig Kethel is de wens voor een Wijkraad-Kethel voor dit stadsgedeelte tot uiting gekomen. Dezer dagen is aan Burgemeester en wethouders van Schiedam ver zocht een voorste! by de gemeente raad tot instelling van een. Wijkraad- Kethel in te dienen, v Aan het slot van de Maandag morgen te Utrecht gehouden zitting van de Centrale Raad van Beroep wijdde de voorzitter, mr. J. H. Kui per, emge waarderende woorden aan het adres van mr. J. in 't Veld m verband met diens afscheid als hd van dit college. De voorzitter bedankte de schel dende voor de door hem bewezen diensten en schetste hem als een bekwaam rechter en hoogstaand mens, die het college node ziet heen gaan. Namens zijn collega's wenste mr. Kuiper de heer In 't Veld het aller beste toe in zijn nieuwe functie als rechter in het College van Beroep voor het Bedryfsleven, waartoe de heer In 't Veld zeer binnenkort zal overgaan. tot verhuring van de percelen 56a, 56b, 58a, 58b en 82 a, b, c en d. Aan de N.V. Aannemingsbedrijf Van de Wetering Van Dalen werd een perceel grond aan de Lorentz- laan verkocht voor de bouw van 31 woningen en 3 winkels. De raad keurde ook het voorstel om een stuk grond in het Sterrebos aan de Gemeentelijk Technische Be drijven over te dragen voor de bouw van een schakelhuis en een crediet van 10.000.te verlenen voor de aanleg van een nieuwe toegangsw^j en het omzetten van de afrastering. Aan de St. Willtbrordusstlehting zal de nodige medewerking worden verleend om leermiddelen voor de r.k. lagere scholen aan de Iepenlaan in Kethel en aan de Dwarsstraat aan te schaffen. Het Electriciteitsbedrijf krijgt een crediet van 8000,voor de verlich ting van de Overschieseweg. Ook de' voorstellen tot het verlenen van crediet vdor de straataanleg, gas- en waterleiding en straatver lichting. in totaal een bedrag van 381.000,voor de uitbreiding in Klein Babberspolder en Nicuwland, gingen vlot onder de hamer door. De Gemeenteiyke Vervoer-, Reini- gings- en Ontsmetttngsdienst krijgt f 139.50£?ivoor het aanschaffen van materieel en het repareren van de zandloods op het terrein van de Gemeente-Reiniging. De raad verhoogde de jaarlijkse subsidie voor de voor- en nazorg van krankzinnigen met rond 3000,en besl-oot tot hefc subsidiëren van The Mission to Seamen 1000 per jaar) en het r.k. Zeemanshuis „Stella Ma ris" 700 per jaar). Vervolgens keurde de vergadering de geldlening van f 700.000,goed. 45.875,wordt uitgetrokken voor de aanleg van een sportterrein aan de Laanslootseweg, 8VDPW krijgt dus zjjn nieuwe veld! Ten slotte besloot de raad ook dit jaar het verzoek om verplichte va- cantiesluftlng voor groenten- en sla gerswinkels in te willigen. Geboren: Theodoras J.. z. v. Th. Prein en J. J. Gleijm; Martmus J., z. v. A. Agterberg en H. Hagen; Dil- liaantje E., d. v. O. Ypma en C. v. Barneveld; Nellie, d. v. J. A. Groe- neweg en A. Landman; Adolph B, M„ z. v. J. H. H. Op de Woert en J. M. Moonen: Mary A., d. v, J. J. Kos ter en B. Erkelens: Taeke, z. v. O. A. J. Nater en H. G, de Boer; Gjjs- bert, z. v. G. van Rij en J. M. Jan sen; Mathilda M., d. v. J. Viveen en M. M. Barkmeijer; Cornelia P., d. v. A. Reedijk en C. J. Stougie; Henricus V. A„ i. v. A. F. Zoetmulder en C. M. de Groot; Johannes G. A. M., z. v. G. Mulder en C, J. M. Zagwijn. Overleden: W. de Graaf, 61 jr.; A. van Zijl 71 jr. laan. Hagastraat, Nieuwe Haven. Alle Rotterdamse clubs en de Vlaardingse „Coureur" zijn op vier achtereenvol gende Dinsdagavonden (7 uur) te gast by rennersclub Schiedam en de sterkste, meest bekende renners de den hun inschrijving toekomen. Van hen noemen wij de beide Rotter damse wegkampioenen Wim en Maarten Bravenboer, Manus Brink man, Arie Geluk, Jan Heiden, Ton Dangerman, Jan Hoefnagel, Plet Kortland, Giel van Gils en de kers verse nieuweling-baankamploen Theo Sythoff. Mocht dit toernooi dermate beiangsteliing wekken zoals dit vorig jaar het geval was, dan staat nu reeds vast, dat het te ryden traject door vele honderden zal worden om zoomd. De eerste 2 avonden ryden junioren en A. Klasse, de 2 volgende nieuwelingen en A. klasse. Ook rennersclub „Rotterdam" no digt liefhebbers uit te komen ryden op de eerstvolgende vier Donderda gen, eveneens te 7 uur. Gestart wordt by „Biesheuvel" a.d, Terbregseweg en alle categorieën zjjn welkom. DSB Eldos DWO Flamingo's NB '55 Afd. B. EPB DWO Eldos DSB Afd. C. St. Vooruit DGB DVV DGL DWO Jonathan KMD DSB ODV DDB DAB COJ 7 5 4 3 3 3 2 2 1 1 1 1 gel. 0 0 0 1 1 verl. pnt 14 11 8 5 0 6 5 4 3 3 2 2 De Schiedamse Volksiulndcrsver- eniging „Kleln-Babberspoldcr", aan gesloten by het Algemeen Verbond van Volks tuindersverenigingen in Nederland heeft in samenwerking met de Kijks Tuinbouw Voorlich tingsdienst een inspectietocht gehou den op het complex aan de VUfslui- zen. De leiding had de heer J. Bergs- ma, Rijkstuinbouw Assistent te Rot terdam. De bedoeling van dit bezoek was, om de leden, die met moeilijkheden te kampen hadden betreffende hun tuin, met raad en daad terzyde ge staan. Hiervan werd gretig gebruik gemaakt. De leden stelden hun vragen over het kweken van bloemen, fruitteelt, bemestingsleer en ziektenbestryding. Alle vragenstellers diende de heer Bergsma van advies. De tulnkeuring zal plaats hebben op Dinsdag 19 Juli. De keuringscom missie zal bestaan uit de heren Ir. C. L. W. Ruijs uit Den Haag; G. Ger ritsen, Rükstuinbouwconsulent te Delft en een deskundige uit Schie dam, De wethouder van Onderwijs, de heer H. Sabel, zal Woensdag 29 Juni en 6 Juli geen spreekuur houden. Het spreekuur van de gem, in specteur v. h. Onderwijs van Woens dag 29 Juni is verzet naar Vrijdag 1 Juli van 3,30 tot 5 uur. In verband met de uitvoering van herstelwerkzaamheden zal de Vlaar- dingerweg van 29 Juni t/m 15 Juli of zoveel langer of korter als de werk zaamheden zullen vereisen, voor alle ryverkeer gesloten zijn. De voetbalvereniging „De Eendracht Maakt Ons Sterk" vierde Zaterdag avond in Tivoli zijn zevende lustrum. Het amateur revue-gezelschap „Rot terdam" bracht een bont programma onder de titel „Hoera, we vieren feest". Anvankeiyk wilden de voetballers om verschillende redenen het 35-jarig bestaan niet vieren. Maar omdat men het ook niet over zyn hart kon ver krijgen om dit Jubileum helemaal on gemerkt voorbij te laten gaan, besloot het bestuur een gezellig onder-onsje voor de leden te geven. De vereniging „Demos" telt 260 trouwe aanhangers. De voorzitter de heer G. van 't Geloof heette m zyn openings woord in het bijzonder de afgevaar digden van de voetbalclub „SVG" uit Tilburg, waarmee geregeld sportuitwisselingen plaats vinden, en de heer W. J, Bel, oud-voorzitter, oprichter en tevens ere-voorzitter, welkom. Tezamen met elf anderen werd de heer Bel gehuldigd. De regie van „Hoera, we vieren feest" had de heer C. Stotijn. O.m. werkten aap het programma de Re- baro's o.l.v. de heer A. Pieters, de conferencier Chris Rijsdyk, mevrouw Schutte en de heer B. Stuits mee. Jean van Dijk zorgde zeer goed voor sketches en zang. Alle lof voor de dames Lidya Koppes en Suzanna Aertse, die klassiek ballet presenteerden van goed gehalte. Na afloop van het programma was er ge zellig samenzijn. MONOPOLE (Dmsd. tot VrJtJd.). Dc held van High Noon is geen revolvervreter. Hy zingt niet en is bang, ja hij transpireert van angst en voordat hij de boeven te lijf gaat schrijft hij nota bene een testament. En de boeven komen nauwelijks aan het schieten toe: voor het grootste deel van hun tijd wachten ze op een trein. Trekken aan hun trekkers mogen ze pas tegen het eind van die merk waardige Wild-Westfilm „Klokslag 12" (Monopoie), die bfjna alle regels van haar soort, negeert en toch niet minder dan uitmuntend is. Het verhaal van de film is een pakkende studie over vrijwillige laf heid en gedwongen moed. Een vrij gelaten moordenaar komt terug naar het stadje, waar hij gearresteerd werd: zijn drie handlangers wachten op hem. Gezamenlijk zullen zij de sheriff te lijf gaan. En iedereen m het plaatsje trekt daaruit de conse quentie: mij niet gezien. De politiecommandant wacht. Zijn bruid en zijn vrienden deserteren, de moed zakt hem in de schoenen. Maar trots en plichtsbesef binden zyn voeten. HU wacht. Op klokslag 12. Fred Zinneman en Stanley Kra mer stelden voor hun film die klok slag 7.o lang mogelijk uit. Het on- vermijdeiyke gevecht interesseerde hen maar matig: om de voorberei- dingen ging het hun, om de stiile terreur van een man, die er nog niet is. Op de achtergrond klinkt voortdu rend een weemoedig en op den duur spookachtig wijsje, steeds hetzelfde wonderlijke iied, even fascinerend a'.s weleer het Harry Lime-thema in De derde man. Gary Cooper speelt sct>er de hoofd rol: de andere rollen zijn bevredi gend bezet. De rechtbank te Rotterdam heeft Dinsdagmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 26-jarige schilder R. S. cn de even oude schilder P, J. F. beiden uit Rotterdam, die gedu rende lange tijd een groot aantal In braken hebben gepleegd, o.a. in Rot terdam, Maassluis. Vlaardingen, Schiedam, Sliedrccht en Delft. R. S. die reeds enkele malen we gens inbraken is veroordeeld en die pas na een gevangenisstraf voor- waardelyk in vrijheid was gesteld, kreeg overeenkomstig de eis van de officier van Justitie vier Jaar met af trek. Zijn maat P. J. F., tegen wie de offi cier eveneens vier jaar had geëist, is door de rechtbank ter beschikking van de regering gesteld om van ha rentwege te worden verpleegd. De rechtbank wees in haar vonnis op het psychiatrisch rapport waarin vermeld ls dat F. esn ziekelijke stoornis In de geestvermogens heeft. De zenuwarts die hem heeft onder zocht meent dat de diefstallen hem op grond van deze stoornis niet kun nen worden toegerekend. De recht bank heeft F. dan ook niet strafbaar gesteld. De 34-jarige koopman J. M. ujt Rotterdam, die de andere verdach ten enkele malen naar de plaats des misdrijfa1 had gereden,kreeg zes maanden met aftrek. Ook het strand van Hoek van Hei land was gisteren erg In trek. Enige cyfers: Op de beide kampeerterrei nen telde men plm. 8000 kampeer ders en op het gemeentelijke badter- rein waren 1800 baders. Hoeveel mensen er in totaal aan bet strand waren is niet zo gemakke- ïyk te schatten. De spoorwegen heb ben er 5000 vervoerd, doch dit is maar een klein gedeelte van het totaal Er werden 1260 auto's geparkeerd dn totaal waren er ongeveer 4000). In de fietsenstalling moest men op 2500 fietsen en ongeveer 300 bromfietsen passen. Aan het strand hebben de politie en de EHBO de handen vol gehad. De politie zorgde ervoor, dat 40 ver dwaalde kleuters weer bij hun ouders terugkwamen. De EHBO moest 80 maal optreden. Neem 2 pond per dag af I Elke dag dat U, In plaats van Uw normaio maaltijden, 6 6 7 glazen Carrugan melk met enige beschui ten gebruikt, verliest U wel 2 pond aan gewicht. U wordt 'n ónder mensl Carrugan bevrijdt U gemakkelijk en aangenaam van zwaarlijvigheid. U wordtgezonder, prettiger, weer 100<>/o fit. En door Geen honger lijden! Wacht U voor namaak! Carrugan, het enige originele Zweedse melkdieet, geeft de melk een vaste, romige vorm, die uit stekend smaakt en U voldoende voedt om elk hongergevoel te voorkomen. een Carruaan-kuur krijgt U tóch de nodige calorieën, zodat Uw gestel niet verslapt. De samenstelling is wetenschappelijk volkomen ver antwoord en absoluut onschadelijk. Zweden ként Carrugcn! Reeds 16 Jaar heeft Carrugan, het echte Zweedse melkdieet, In Zweden fantastisch succes. Het ls fris, stimuleert de stofwisseling en zuivert het organisme. En...... Carrugan maakt slank, Jong, fit! Denk aan Uw gezondheid! Geef Uw lichaam het beste wat op dltge- bied bestaati Gebruik Carrugan. Let op de verpakkingJ Carrugan betaalt zichzelf! Carrugan kost U niets,, want op „Carrugan-dagen" bespaart U de kosten van Uw maaltijden 1 Een goede „Carrugan-kuur" bestaat uit! de ene dag normaal eten, de volgende dag Uw Corrugan melk-dleet gebruiken. Extra grote verpakking f 8.70 Normale verpakking f 4.60 Halve verpakking f 2.80 EEN BEGRIP VOOR EEN AANGENAAM, KRACHTIG EN GEZOND SLANKHEIDS DIEET Vraag Uw apotheek of droaW naar d» Interessant* an ieename Carrvgan-brocbura of tchriif aan ons, HACO N.V. MAASTRICHT, De dames, die het eerst te water gingen, deden het aanvankelijk met zo best en hadden al gauw een 2-0 achterstand te pakken. Zij wisten zich echter goed te her stellen en maakten nog voor de rust gelijk 2-2. Na de fust gaven zij geen krimp en speelden beter samen. Dit bleef dan ook niet zonder resultaten, want zij wonnen ten slotte met 4-2. Het tweede herenzevental moest ae eer aan de tegenstanders laten en zelfs verdiend. De Rotterdammers speelden een vlotte parhj polo, waar de Schiedammers niet veel tegen konden doen. De R'-voorhocde was veel sneller, waardoor zij over een behoorlijke vrijheid de beschikking kregen. Met vijf doelpunten maakten zij er goed gebruik van, waartegenover Mels zyistra en John Plomp er elk één bonden stellen. De Rotterdammers gingen met een verdiende 5a2 zese huiswaarts. Maandag 4 Juli speelt "net tweede heren weer thuis tegen BZC 2 uit Bergambacht. Dinsdag gaat het eerste dames zevental naar Shell 1 In Vlaardingen. Donderdag 7 Juli gaat het eerste heren op bezoek bij Vitesse 1 in Den Haag en de Vrijdag daarop gaat het tw eede heren naar Bergambacht voor dê returnwedstrijd tegen BZC 2. Al deze wedstrijden beginnen om Volgens de jongste cijlers van het Centraal Bureau voor de Statistiek hebben de totale kosten van het levensonderhoud tussen 15 April en 15 Mei van dit jaar geen verandering ondergaan. Het totaal-indexcijfer is ln die periode 106 gebleven. Binnen de groep voedingsmiddelen, waarvoor het indexcijfer eveneens gelijk bleef (109), stegen de index cijfers voor groenten en rundvlees. De Indexcijfers voor fruit, thee en eieren daarentegen vertoonden een daling acht uur. ROTTERDAM, 27 Juni. Waal haven: Andijvie A 2032, idem B 14—30 bloemkool IA 10—35. idem 2A 8—28. IB 10—21, idem 2B 7-17, bos peen 1 4855. idem 2 4243. waspeen 5678, bos kroten 1 619. idem 2 413. rodekool 72. aardbeien IA 31 42. idem 2A 27—34, idem B 17—27, perziken IA 30—51, idem 2A 17—22, idem B 15—20, idem C 10—22, toma ten A 8492, idem B 8289, Idem C 88, idem CC 71. sla A 2.50—8.20, stoofsla 1016, spinazie 1023, spits kool 8—17, rabarber 710. tuinbonen 3545, sjalotten 13, postelein 26, peu len 1,00, dubb. stampr. 1 301.60, stamsnybonen 901.10, komkom mers A 38—41, aardbeien IA 1.10— 1.90, Idem 2A 60-1.40. Idem B 35—80, a.rdappelen gr. 1724, Idem poters 15—20, idem kriel 10—14, rode bessen A 64.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 2