De heer ISiauman nam afscheid van S.K. Fraaie zang in zoete film van zoet verhaal Ir. Woltjer bij stapelloop: Strijd om arbeiders remt de productie Alarmklok over tekort aan zeevarenden St. Jorisdoele draait weer op volle toeren Politie nam afscheid van brigadier Koremans Overweg een uur dicht Flitsen van Femina "55 ODI dit weekend de beste kansen Uit het dagboek van de politie Wat er zo al te doen is Geslaagd Film voor het IvAO Industrie zuigt naar ival Keer Weer uit Oldenzaal Commentaar: Dirks Vrienden vierden derde lustrum Verhuist heeft nieuwe zaak Marktberichten Humanitas was bijeen Yisafslag Predikbeurten PvdA-vrouwen Woensdag bijeen Burgerlijke Stand Artsen op Zondag Gevonden Rotterdamse Bank huldigt jubilaris HET VRIJE VOLK ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 De Schiedamse Kunstkring vergaderde Vrijdagavond in de bo venzaal van De Amstelbron. De belangrijkste agenda-punten waren de bestuursverkiezing en de vaststelling contributie, levens huldigde men op deze avond de aftredende penning meester en tevens één van de oprichters van de Kunstkring de heer J. Nauman. 6 Passage. Vrijdag tot en met Donderdag. De operaliefhebbers kunnen hun hart ophalen aan de Italiaanse kleurenfilm „Aïda" die het dramatische levensverhaal van de Ethiopische konings dochter (Sophia Loren) pompeus in beeld brengt. „Het is het belang van alle werkgevers, dat ze het elkaar niet te moeilijk maken door elkaar als kippen te verdringen rond de voerbak van arbeidskrachten om er de meesten te krijgen. Deze onrust is allerminst bevorderlijk voor de productie en pro ductie-verbetering, die wij nodig hebben, willen we oijze plaats op de internationale markt behouden." Verloop 20 tot 25 pet. PAGINA 5 Sportsman Koppige chauffeur In het korfbalprogramma voor het komende weekend zijn voor Schiedam en ODI uitwedstrijden vastgesteld tegen respectieve lijk Zwervers in Dordrecht en Blauw-Wit in Rotterdam. Succes krijgt Zondag Trekvogels op bezoek. De voorzitter de heer K. J. Hey- boer opende deze een en twintigste jaarvergadering. Na zijn welkomst woord vertelde hij, dat ook dit jaar, ondanks 110 bedankjes, de zaal weer geheel is volgeboekt. Bovendien zijn er ruim twintig adspirant-leclen op de wachtlijst geplaatst. Na een vlotte afhandeling van de jaarverslagen en notulen sprak de voorzitter enige waarderende woor den tot de scheidende penningmees ter de heer Nauman. De heer Heyboer memoreerde de toewijding en acuratesse, waarmee de heer Nauman van de oprichting Dat niet alleen een zeemanshart maar ook een zeemanshoofd (vooral wanneer dit door alcohol beneveld is) vergeten kan, bewees een achttien jarige Noorse scheepskok de afgelo pen nacht. Zijn schip had enkele dagen geleden in de Wilhelminaha- ven gelegen, maar was inmiddels naar Wiiton-Fijenoord verhuisd. In de mening dat zijn schip nog steeds op dezelfde plaats gemeerd lag, liep de zeeman vannacht de Wilhelmina- haven in. Hij zou er misschien nog liggen, als de portier van het Schie- veen, W. S-, hem er niet uitgehaald had. De politie heeft de jongeman naar zijn schip gebracht. Vrijdagmiddag is In de Aleida- straat een zwarte, kortharige reu met gele poten aangetroffen. Het diertje heeft een rode halsband met zilver beslag om en wacht bij de Gemeen te-reiniging op zijn eigenaar. SCHIEDAM De dienst Bescher ming Bevolking wijst erop dat op 14 October 's avonds om 19.10 uur in de rubriek Verklaring en Toelichting voor Hilversum I het onderwerp „BB als blijvende organisatie" zal worden behandeld. af steeds zijn functie heeft vervuld. Daarom wilde hij hem tot ere-lid benoemen (een onderscheiding die de Schiedamse Kunstkring tot nu toe niet kende). Voorts ontving oe scheidende penningmeester enkele geschenken. De heer Nauman is één van de weinige Schiedammers, die jarenlang al zijn vrije tijd heeft opgeo/jerd aan. ae bestendiging en het omhoog brengen van de cultuur in onze stad. Al in 1S9S, meer dan een halve eeuw terug dus, was hij bestuurslid van de vereniging „Kunst aan het Volk", die echter in de eerste wereldoorlog is opgeheven. Wat later was hij te vinden ais een actief ijveraar voor het Volks huis, dat zich meer op de muziek toelegde. In 1923 richtte men het Schouwtoneel op en wederom was Nauman hier één van de leidende figuren. In 1934 werd de Schiedamse Kunstkring opgericht (het Schouw toneel hield dat zelfde jaar od te be staan), waarvan de heer Nauman tot nu toe penningmeester is ge weest. Na een korte pauze was de ver kiezing van het bestuur. De heer D. J, Schoonhoven, die aftredend was, maar zich herkiesbaar had gesteld, bleef. Voor een nieuwe penning meester moest gestemd worden. Met een grote meerderheid van stemmen werd de heer C. Holm voor deze va cature gekozen. Het agendapunt ..vaststelling con tributie" lokte wel een levendige dis cussie uit. Het bestuur wilde een contributieverhoging van een gulden, terwijl verscheidene leden er een van twee gulden wenselijk achtten. Men tot 21; wijting 30 tot 33; haring verse ging ten slotte met een verhoging 13 tot 18;" rog 21 tot 22; levende pa- van twee gulden accoord. I ling dik 4.30 tot 4.40, dun 2.10 tot 2.25. Bioscoop: Passage theater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Aida (a.l.). Monopoletheater, 3, 5, 7 en 9 uur: Tarzan en de ivoordieven (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 25 uur: ,3ali". Cult. Centrum, Lange Kerkstr. 9—6 uur: werken van Karei Appel. Apotheek: Tot 13 uur; Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 63035. Diversen: L. Nieuwstraat 183, 8 uur: Yara- televisieelub. Musis Sacrum, 8 uur: Jaarfeest Centr. Werkn.bond. Maison Westhuis. 4 uur: Perso neelsfeest Duys en Co. Irene, 7.30 uur: toneeluitvoeringHefc Zuiden. Arcade, 8 uur: concert Schiedams Vrouwenkoor. Volksgebouw: 8 uur: contactavond „Steeds Vooruit". Tivoli, 8 uur: jaarfeest DPW. Cantine Excelsior, 8 uur: cabaret avond Pers.ver. Excelsior. Collecte voor de Reclassering. ZONDAG Bioscopen Passagetheater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Aida (al.). Monopoletheater, 3, 5, 7 en 9 uur: Tarzan en de ivoordieven (14 j.). Diversen: Lange Haven 70. 8 uur: culturele avond Jong Schiedam. Heden kwamen aan Ce Visafslag alhier eeen vaartuig en werden van IJmuiden, en elders 250 kisten verse zeevis en 65 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr. ƒ4.50 tot 4.55, midd. 3.30 tot 355, klein 2.55 tot 2.60, slips 1.45 tot 1.50; Tarbot kl. 0.75 tot 1.30; griet 0.70 tot 1.45; schol gr. 32 tot 34, midd. 32 tot 34, klein 35 tot 26; schar 13 tot 15; schelvis gr. 56 tot 58, midd. 45 tot 56. klein 32 tot 37; kabeljauw gr. 55 tot 56 midd. 40 tot 43, klein 24 tot 35; makreel 19 tot 21; zeehanen midd. 43 tot 45, klein 20 Van het Agendabureau van de Schie damse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens: WOENSDAG 5 OCTOBER Hotel ,.De Kroon", 10.30 uur, Ned Ver. van Hulsvrouwen, contactmorgen. Grote Kerk. 20 uur, Schied. Chr. Man nenkoor. jubileumconcert t.g.v. 25-Jarig bestaan. Gebouw Irene. 20 uur. Chr. Meisjes- ver. kring Schiedam, filmavond. Musis Sacrum, 2 en 4 uur. NVV Be- stuurdersbond, Jubileumviering, film- voorstcllinccn voor de jeugd. Volksgebouw, 20 uur, Vrouwengroep PvdA, ledenvergadering, ..Bloemenschik- ken" door J. J. van Dtjk. Musis Sacrum. 20 uur, Wilton-Fljen^ oord, Person eels ver. Ontwikkeling en Amusement, operette „De klokken van Corncville" DONDERDAG 6 OCTOBER Musis Sucrum, 20 uur, Wilton-Fijen- oord Pcrsoneelsver. Ontw. en Amusement, operette „De klokken van Cornevllle". Passagetheater, 20 uur, Schiedamse Kunstkring, de Ned Opera-Forum: Mo- zarts .Figaros Hochzct". ZATERDAG 7 OCTOBER Gebouw Irene, 20 uur, Chr. Filmactie, film „Ik ben met U". Chr Soc. Belangen, 20 uur. Schied, Volleybal Club, Jaarlijkse ledenvergade ring. DAGELIJKS Sted. Museum, van 2 tot 5 uur ten toonstelling „Ball", Tot 4 October Cultureel Contact Cen trum, Lange Kerkstraat, van 9 tot 6 uur (behalve 's Maandags) tentoonstelling werk van Karei Appel. Deze waarschuwende woorden richtte de directeur van de scheeps werf Wiiton-Fijenoord, ir. J. E. Wolt jer tot alle werkgevers hij de te waterlating van het motorvracht schip „Oidekerk", in aanbouw voor Hervormde Gemeente. Grote Kerk, 10 uur: ds- A. HoffmanH. Doop); 5 uur: ds. mr. G. Luiten, Delft, (jeugddienst). Nieuwe Kerk 10 uur: ds. J. G. Jansen; 5 uur: ds. J. D. Smids (opendeurdienst). Westerkerk, 9 en 10.30 uur: dr. C. J. Cazemier; 5 uur; ds, J. G. Jansen. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. Gras; 7 uur: vie Alb. van den Ban. Ned- Protestantenbond. 10.30 uur: dr. J. C. A. Fetter (Rem.)Den Haag. Oud-Katholieke Kerk. 10.15 uur: Hoogmis. Leger des Heils. 10 uur: Heiligings- samenkomst; 12.15 uur: Zondags school: s6.30 uur: Openluchtpredi- king, Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur: Verlossingssamenkomst. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam slaagden voor het propaedeutisch examen in de economische wetenschappen: H. Venneke, F. Kof f ij berg M- J. Pleket en T C. Snikkers, allen te Schiedam. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Schiedam start Woensdag het winterprogramma met een ledenvergadering In het Volks gebouw. Na de opening, de notulen, Inge komen stukken en rondvraag zal de heer J. van Dijk van bloemenmaga zijn „Myosotis" de dames het een en ander verteilen over het schikken van bloemen. De jaarvergadering zal op Dins dag 18 October gehouden worden. Op Dinsdag 22 November is het vie ring van de „Vrouwendag". Donder dag 29 December houdt de Vrouwen groep een jaarwisselingsbijeenkomst. Het ligt in de bedoeling van het bestuur weer een middag- en avond- leesclub te vormen en te sparen voor een uitstapje of „Born"-bijeenkomst. Voor verschillende bijeenkomsten op de Born zijn nog plaatsen beschik baar. Op 20 October wordt in Voor burg de Gewestelijke Vrouwen Ver gadering gehouden. Het bestuur re kent vanzelfsprekend op een grote deelname uit Schiedam. de Verenigde Nederlandse Scheep vaartmaatschappij „Bij de ruime werkgelegenheid voor de werven blijft als dissonant de spanning, die wij met de beschik bare mankracht ondervinden. Wij weten, dat vooral in de me taalindustrie de voorschriften voor loon- e» prijspolitiek worden gevolgd, terwijl elders dikwijls met zwarte lonen en andere maatregelen de rust In de metaalindustrie wordt ver stoord," zei lr. Woltjer. Hij betoogde verder: „Was voor en kele jaren een verloop van 8 tot 10 procent der arbeiders per jaar nor maal, in enkele bedrijven worden thans cijfers van 20 tot 25 procent overtroffen." Voordien had lr. Woltjer meege deeld, dat Wilton-Fijenoord ervoor geijverd heeft de levertijd tot een periode van ongeveer twee en half jaar te bekorten. Eerst na de recente opdrachten van de Shell-groep en v. Ommeren zijn de levertijden weer gekomen tot 1959-1960. „Voor 1959 hebben wij reeds enkele plaatsen gereserveerd of tijdelijk ge reserveerd voor onze klanten," deelde ir. Woltjer „de heren reders hier aanwezig" mede. De Egyptische legercommandant Ramades. die waanzinnig verliefd is op de gijzelaarster Aida, strijdt tegen de Ethiopiérs om het bezit van de Nijldelta, waarvan men romantische taferelen ziet. Aïda's vader wordt ge vangengenomen. Imposant is de triomfantelijke intocht met de be kende triomfmars van het zege vierende leger van Ramades te Mem phis. Onder de krijgsgevangenen be vindt zich Aïda's vader de Ethio pische koning. De dochter van de Pharao Amneris die met Ra mades huwt, is jaloers op Aida. Haar wraak leidt ertoe, dat zij een gesprek tussen Ramades en Aïda afluistert. Ramades, die Aïda en haar vader helpt vluchten wordt wegens ver raad ter dood veroordeeld. In de graftempel, waar hij levend wordt begraven, voegt Aïda zich bij hem. Fraai en meeslepend is de zang van Renato Tebaidi. Gino Beehi Giuseppe Campora en Giuiio Neri en het Romeinse Opera Baliet treedt onmiskenbaar groots op in deze zoete film naar het zoete verhaal. Mo no pole: Vrijdag t,m. Maan dag „Tarzan en de ivoordieven". De onveranderlijke, onvervangbare Tarzan reist deze weck weer per liaan door het oerwoud om dieren en mensen in nood de behulpzame hand te bieden. Dat is wel hard nodig, want jagers hebben het ge munt op veel olifanten-ivoor, dieren huiden en vet en de zachtzinnige Sukulu-stam, die het doden van die ren een doodzonde vindt, maakt er de gewoonte van om mensen, die er verdacht uitzien, in de leeuwenkuil onder te brengen. Tarzan ditmaal in de gedaante van Gordon Scott en zijn aap Cheta hebben het er erg druk mee om alles weer in het reine te "bren gen, Hij verbindt gewonde olifanten, redt een lief verpleegstertje uit een moeras en later met haar dokter ook uit de leeuwenkuil en brengt met z(jn oerwoudroep hele kudden dieren vreer op het goede pad. De altijd vermakelijke Cheta gunt hü onder weg zelfs nog de tijd voor een vrien delijke flirtation met een soortge- nootje. 1 De onvriendelijk kijkende jagers trekken wie zou het ook anders hebben verwacht aan het kortste ema en krijgen een symbolische straf. VLAARDINGEN Op 8 October vertoont Lode van Gent voor het Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling in de Harmonie en kleurenfilm Tussen Vulkanen en Wilde Dieren. Ook niet-leden heb ben er toegang. De film is door Lode van Gent in de Belgische Congo ge maakt. De tragische Aida met haar vader, die haar wil dwingen de Egyptenaren te verraden. (Passagej. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een persbijeenkomst aan boord van de „Willem Ruys heeft de chef arbeidszaken van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd Don derdag de alarmklok geluid over het tekort aan zeevarenden. Hij sprak over het onderwerp „Dreigt in het vanouds zeevarende Neder land het zeemansberoep in discrediet te raken?55 Gehuwd: C. Plooij 29 j. en A. J. van der Linde 23 j.; M. G. Snijders 36 j. en W. A. K. Klaverdijk 30 j. 1 Geboren: Wilhelm C. F., z v H. P. Klein en N. Huigen; Adrian us, z v A, van Gogh en W. C. Snijders; Sóphia H.» d v P. J. Blomsteel en W. A. J. Vermulst; Geraldine E,, dv P. H. van der Waal en J. van der Graaf. Overleden: A. F. Meijers 78 j., echtgenote van J. C. Snnts; K. Matena 22 j.; G. de Boer 74 j. Gehuwd: S. Steekstra 25 j. en P. A. Hormann 22 j.: F. R Henar 27 j. en B Immerzeel 24 j.: J. N. Zijdeveld 29 j. en M. H. van der Reijken 23 j.; A. Maan 21 j, en J. Storm 19 j.; A. Bezemer 36 j. en M. A. Dijkshoorn 36 j,; A. Jansen 28 j, en M, C. Hoek stra 23 j.; C. J. H. B. de Hair 27 j. en L. Jansen 23 j.; F. P. Bestebreurtje 23 j. en J. Meuistee 19 jr.; T. Verkade 38 j.; en J. Tas 38 j.; C. Holewijn 47 j. en E. Santing 31 j.; F. P. Baas 28 j. en A. J. van Beugen 20 j.: A. W. van Veen 27 j. en J. H. van Ree- nen 23 j.; J. C. Mulder 28 j. en P. E. Lems 29 j. Overleden: H. C. van der Hoeven. 25 j.; J. H. Beijer, 76 j. Geboren: Wijnand A. z. v. E. Wes- tèrveld en G. M. Goudzwaard; Albert z. v. B. May en J. M. van Lienden; Petrus H. z. v. H. J, A, de Groot en A. C. van Jole; Irene d. v. S. Tim- mers en J. van Hartingsveldt; Aart z. v. P. de Rover en E, den Haan; ïngrid M. d. v. T. C. Busemeijer ge naamd Lagemann en M. Jongepier; Maria B. L. d. v. A. H. Osterholt en M. A. de Weert. Ondertrouwd: A. J. Blokland 27 j. en J. Tettelaar 26 j.; j. K. Buisman 27 j. en T. T. Meyer 22 j.; H. van Dijke 26 j. en M. de Jager 26 j.; C. van den Hoek 31 j. en B. A. Visser 19 j.; P, H. Kegel 26 j. en C. Zeelenberg 21 j.; L. C. M. Rem merswaal 21 j. en T. F„ M. Renken „i* A' „J- Spelt 24 j. en A. Ooijkaas 27 j,; J. Vos 27 J. en H. Kemper 25 j. VLAARDINGEN Wegens het slechte weer konden de duiven van de PV „Keer Weer" Zondag niet worden gelost. Eerst Maandag te 10.55 uur werden de 124 in concours staande duiven met een sterke westenwind te Oldenzaal (180 km) in vrijheid gesteld- Aankomst eerste duif 13.47.29, aankomst laat ste 14.38.07. De uitslag luidde als volgt: 1 2 4 14 A Smit. 3 10 12 Vink, 5 G Scheffers, 6 Gebr Heinsius, 7 A Plomp, 8 Engelaan. 9 Middendorp, 11 Schoonhoven, 13 M J Heinsius, 15 Strooband, 16 17 Sonneveld. 18 L van Brandwijk, 19 C Letene, 20 A Schou wen. De duiven hebben het op dez® laatste vlucht niet cadeau gekregen. Op hun thuisreis hebben zij met sterke tegenwind en regenbuien te kampen gehad. Daarom ontbraken "s avonds nog verschillende duiven op hun hok. Het clubhuis St. Jorisdoele is weer geopend. Met enthousiasme heeft de leiding zich op het „winterwerk" geworpen. Elke avond is het clubhuis aan het Doeleplein geopend van 7 tot 8.15 uur voor de 12- en 13-jarigen, van 8.30 tot 10 uur voor de 14- tot 23-jarigen. De Donderdagavonden zijn gere serveerd voor de meisjes en de jon gens hebben óp Vrijdagavond het rijk alleen. Elke eerste Dinsdag van de maand is het clubhuis gesloten, daar dan de leidster en leiders vergadering houden. De overige Dinsdagavonden zijn gewijd aan het zogenaamde groeps werk. Dit groepswerk biedt de meis jes en jongens volop gelegenheid hun hobby's uit te leven én er zich onder deskundige leiding in te bekwamen. Het groepswerkprogramma, dat de heer Scholten en de zijnen heb ben samengesteld is uitermate ge varieerd en vermeldt (om maar iets te noemen) zowel timmeren als dansen, zowel lekenspel als klaver jassen, knutselen, mondaccordeon- spelen, schilderen, enz. In October is er, behalve de „ge wone avonden" heel wat extra's te beleven. Zo is er Dinsdag 4 October een bonte avond voor de kampeer ders en hun ouders. Woensdagmid dag 5 October is er om 2 uur een filmvoorstelling voor de kinderen. De andere Woensdagmiddagen zijn er weer twee voorstellingen: om 1.30 uur voor de 8- en 9-jarigen, om 3 uur voor de 10- en 11-jarigen, Verder vermeldt het Octoberpro- gramma onder meer een vaardig heidsavond met klaverjas- en billard- heidsavond met klaverjas- en biljart wedstrijden, dansavonden, bonte avond, enz. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst waar: W. H- F. Meijer Swam- merdamstngel 43 tel. 69696; L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; P. J- W. Beukers. Burg. Knapperslaan 76. tel. 68004. De dienstdoende apotheek is: Rem brandt, Rembrandtlaan 5. tel. 68855. In de cantine van het hoofdbureau van politie te Schiedam hebben superieuren en collega's Vrijdagmiddag afscheid geno men van brigadier A, L. Koremans, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt en met ingang van heden dus oud-briga dier is. Dat de heer Koremans geliefd was bij het Schiedamse korps, bleek duidelijk uit de vele hartelijke'woorden die de scheidende brigadier werden toegesproken. Hoofdinspecteur W. H. Kloeseman verhief zich als eerste van zijn zetel. Hij memoreerde dat de heer Koremans in 1921 als agent van politie dienst had genomen bij het Schiedamse korps. In Juli 195] volgde de promotie tot brigadier. De heer Geijsen somde een aantal factoren op, die naar zyn mening inderdaad de trek naar zee doen ver- mindeqpn: De industrialisatie van Nederland, gevolgen van de tweede wereldoorlog, de belasting, ongun stige omstandigheden in buitenlandse havens, huisvesting aan de wal en de houding van de vrouwen. Hij beweerde met klem, dat het met de aanmeldingen voor de oplei ding tot zeevarenden zeer somber is gesteld. Ook de zeevaartscholen krij gen onvoldoende leerlingen. Er dreigt een achterstand te ontstaan. De verder gaande industrialisatie zuigt vele technici van zee. Stuur lieden blijken bij verschillende in dustrieën zeer in trek. maar dat geldt ook voor werktuigkundigen. Het gevolg is een verloop naar de wal. De rederijen willen pogen door goedgeriehte propaganla weer meer belangstelling voor het zeemansbe roep te kweken. Voorts zullen, zo verklaarde de heer Geijsen, alle mo gelijke maatregelen genomen worden om het verblijf aan boord van de schenen en in de buitenlandse havens zo prettig mogelijk te maken. Naar ons oordeel is de rede van Je heer Geysen onvolledig ge veest. HU heeft verzuimd te spre ken over de arbeidsvoorwaarden, die voor een groot deel de aantrekke- iUkheid van een beroep bepalen. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan de verlofsregeling, die nog steeds te wensen overlaat. Indien de offers, die de zeelieden brengen niet in de arbeidsvoorwaar den worden gecompenseerd, zullen de mensen een betrekking aan de wal verkiezen. En daar behoeven zij In deze tUd niet lang naar te zoeken. De hoofdinspecteur haalde vervol gens enkele hoogtepunten uit de carrière van de scheidende op: het redden van een drenkeling, zijn dap per gedrag tUdens de bezettingstijd en zyn bijzondere verdiensten bij de buitendienst. Namens het politiekorps bood de heer Kloeseman de brigadier een horloge en een korpsfoto aan. Me vrouw Koremans werd in de bloe metjes gezet. De gemeente schonk een gratificatie. Als tweede beklom inspecteur D. Kniepstra, de chef van brigadier Ko remans het sprekersgestoelte en uitte in het bijzonder zyn waardering voor de plichtsgetrouwheid en stiptheid, waarmee de brigadier zijn werk al die jaren had vervuld. Namens de Schiedamse Politie- Sport-Vereniging voerde inspecteur II. Willems van Beveren het woord. De heer Koremans was niet alleen een voortreffelijk voetballer, maar beoefende ook de paardrijkunst met succes. De inspecteur overhandigde de scheidende het traditionele SPSV- geschenk: een vulpotlood. Inspecteur C. van der Haagen sprak daarna ais voorzitter van het politie-muziekgezelschap. In 1955 is deze vereniging opgericht en drie jaar later kon het agent Koremans als lid inschryven. Ais marstamboer v. cl. Haagen bood brigadier Kore mans een schemerlamp aan. Op 6 September was brigadier Ko remans 30 jaar lid (waarvan acht jaar als penningmeester) van de Christelijke Politievereniging. Namens deze vereniging sprak de heer J. Korpel en uit naam van zyn oud-collega's sprak als laatste agent P. v. d. Spek. Laatstgenoemde over handigde de brigadier een rokertje. Daarna was het pauze. Onder vrolijk gezang dronken de dames en heren een kopje thee om daarna de hand te schudden van brigadier Koremans, die voor alle vriendelijke woorden en prachtige geschenken bedankte. Wy willen de ouders van de kin deren, die hebben deelgenomen aan de Vacantieschool in Oosterhout er op attent maken, dat in het bureau van de Schiedamse Gemeenschap diverse nog niet afgehaalde gevon den voorwerpen aanwezig zyn. zoals jasjes, handdoeken, onderkledfng. enz. Deze voorwerpen blijven nog ge durende één week ter beschikking op het SG-bureau. De na 10 October nog en penningmeester heeft hy zich zeer niet afgehaalde goederen zullen een verdienstelijk gemaakt voor de mu- andere bestemming krijgen sicerende dienaren der wet. De heer Het was Vrijdagavond een feeste lijke drukte in de zaal Marijke, waar „Dirks Vrienden" het derde lustrum van hun biljartvereniging vierden. Tevens was op deze avond de uit reiking der prijzen van de afgelopen nederlaag-competitie. Dirks Vrienden" werd aan het be gin van de oorlog geboren. In 1950 sloot men zich aan bij de Koninklijke Nederlandse Biljartbond en m het afgelopen seizoen is men kampioen van het Gewest Zuid-Holland klasse E geworden. Voor de nederlaag-com petitie waren zeventien prüzen be schikbaar gesteld. De eerste vUf wa ren voor achtereenvolgens: Lion d'Or uit Schiedam, Het Oosten uit Vlaar- dingen, Raadhuis uit Vlaardingen, De Sluis uit Schiedam en Bellevue uit Maassluis. Op deze feestelijke avond huldigde men de drie oprichters van de vereni ging, te weten de heren G. H. Voge lenzang, J. Frijn en D. Folet, waar van de laatste onafgebroken vijftien jaar penningmeester is geweest. Alle drie ontvingen ze een insigne uit de handen van de voorzitter van de feestcommissie de heer M. Schwager- mann. Ook zes dames, die vanaf de In stelling van de feestcommissie heb ben meegewerkt aan het doen slagen van elke feestavond, werden flink in de bloemetjes gezet. Men bracht de avond heel gezellig door met muziek en gezelschapsspelen. Na afloop was er een groot bal. Voor de muziek zorgde een bandje, bestaande uit eigen leden, namelijk de heren G. Groenewegen (accordeon) W. v. d. Doe (slagwerk) en J. Kalkman (gi taar). De voorzitter van de feest commissie de heer Schwagermann opende de avond. Op het kantoor van de Rotterdamse Bank in Schiedam waren Vrijdag middag de hele personeelsstaf en een aantal belangstellenden van andere kantoren bijeen om de heer G. H. Bergkotte, die zijn veertigjarig dienstjubileum vierde, te huldigen. Nadat de heer en mevrouw Berg kotte feestelijk waren ingehaald, na- de heer Kamstra, directeur van het kantoor, het woord. De spreker uitte zijn grote waardering voor het werk van de jubilaris en overhandigde de heer Bergkotte een couvert met in houd, mevrouw een bos bloemen. Vervolgens reikte de heer Hovingh, secretaris van het departement Schiedam van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, het vererend getuigschrift en de grote legpenning van de Maatschappij uit. Ten slotte bood de heer Blokland, procuratiehouder van het kantoor, namens de collega's de jubilaris een leeslamp, een tafelaansteker en si garen aan. Na deze waarderende huldiging waren de aanwezigen nog geruime tUd gezellig bijeen. De overweg aan de Kerkweg in Kethel is Vrijdagavond omstreeks halfzes een uur lang gesloten ge weest. dank zij de halsstarrigheid van de bestuurder van een perso nenauto. Deze automobilist, de Deljtse tuinbouwkundige J. v. d. D,, naderde de overweg toen van de andere kant een vrachtwagen kwam aanrijden. V. d. D. wilde de wagen op de. overweg passeren. De overwegwachter had echter be zwaar tegen het passeren der beide wagens op zijn overweg, wegens de geringe breedte ervan. Beide auto's reden terug. V. d. B. bleef met zijn wagen vlak voor de overweg staan en weigerde verder terug te rijden om. de vrachtwagen te laten pas seren. Daar er een trein op komst was sloot de overwegwachter de bomen. De bomen bleven een uur lang gesloten. De Delftenaar bleet bij zijn weigering. Intussen had den zich bij de vrachtwagen twee andere vrachtauto's en twee per sonenauto's gevoegd. Toen schel den, smeken, bevelen v. d. D. niet vermurwen kon, moest de politie er aan te pas komen. Een Schie damse hoofdagent maakte verbaal op tegen v. d. D. en gelastte hem door te rijden. Eindelijk gaf de halsstarrige automobilist toe. De bomen gingen omhoog. Door de sanering van de binnen stad. waren wij genoodzaakt uit te zien naar een nieuwe winkel en be drijfspand. Dat stond op de uitnodi ging, die de heer W. C. Verhuist ons stuurde. Hij deelde daarin ro.ee, dat zyn nieuwe rijwielzaak. wagen- en carrosseriebouwbedrijf thans aan het Van SchravendUk- plein 16 is gevestigd. WU nemen aan, dat de heer Verhulst geen spijt heeft van dit onderdeel van de sanering van de binnenstad, want hy heeft thans wei een bijzonder mooi onder komen. Zijn winkel heeft een mooi front. De inrichting is modern. Er zijn lichte kleuren toegepast. Daar achter ligt het bedrijfspand, dat ruim is en waarin het bedrUf zich wel zal kunnen ontwikkelen. Bij de officiële opening zijn vele vriende lijke woorden gesproken o.tn, door ds Van Iterson, die zijn gelukwensen voegde bU die van vele anderen. Evenals vorig jaar hebben weer vele trouwe klanten van Femina zich op de openingsdag een vroege wande ling getroost om te behoren tot de eerste honderd die voor hun moed en volharding het verzilverde Femina- lepeltje kregen uitgereikt. Weet u hoe vroeg de eerste er stond? Om. kwart over zessen precies. Tot de vele snufjes die Femina dit Jaar in opmerkelUke mate tot een aantrekkelijke beurs maken, behoort een hoorbril van Europese makelij die beter dan het vroeger op de markt verschenen Amerikaanse product de hardhorende hulp geeft die hij of zy behoeft. In de „benen" van het mon« tuur is listig aan de ene kant een mi nuscuul batterijtje, aan de andere kant een liUiputterig microfoontje verborgen. Nog altijd durven de standhouders in de Ahoy'-hal het niet goed in de hoogte te zoeken, hoe zeer de ver houdingen van deze expositieruimte daarom ook vragen. De enkele moe digen die het aandurfden (u moet eens letten op het verrassende effect van de draaiende melkfles in het midden van de hal en op de wereld bol van de opticiens) trekken daar duchtig profijt van. Hun bouwsels vormen uitstekende blikvangers! Oud-Beijerland 30 Sept. James Grieve 4354; Ellison Orange 36 61; Cox Orange 41—70; Tr. de Cron- cel 3343; Campagner 2733; Zoete Kroon 33—35; Codlin Keswick 22— 30; Pater van de Elze 2329; Le- moenappel 2535; Allinghton 30 37; Glorie van Holland 31-34; Schel- linghouter 44—52; Manks Codlin 30- 37; Zigeunerin 27—32; Conference 32—53; Maagdepeer 2637; Bon Louis 42—56; Br. Hardy 57—64; Br. Clairgeau 3144; Bergamot 2940; Nouveau Poiteau 15—31: Br. Diily 4144; Zoute Wellen 3537; Late Franse 2640; Herzogin Elza 2238; Gieserwildeman 3740; Sodat La- boureur 3340; Triumph de Vlenne 5056; Gonseiller de la Cour 31— 32: Frankenthaler 125—127; Alicant 128; Golden Champion 120; Tomaten 2036; Peen 5; Groene kool 79; Rode kool 4%7; Savoye kool 56; Andijvie 610; Dubb. Princessen 62- 80; Uiten 1215, alies per kilo; Per ziken 411; Sla 9; Komkommers 14- 17, alles per stuk. We geloven, dat ODI ditmaal weer het beste resultaat kan bereiken. Na de goede prestatie tegen Pernix van. jl. Zaterdag lijkt ons een be scheiden overwinning wel mogelijk. De tegenpartij van Schiedam, het Dordtse Zwervers heeft twee iaar geleden in de le klasse gespeeld en probeert natuurlijk dit verloren ter rein te herwinnen. Veel kans bestaat daarop niet, want thuis wonnen de Dordtenaren benauwd van Achilles en verloren uit van Olympiaan. Hoewel we onze stad genoten niet veel kans geven hun te genstanders verder verlies te berok kenen is een verrassing toch niet uitgesloten, vooral omdat de reis naar Dordrecht met een nagenoeg volledig twaalftal zal worden gemaakt. Succes zien we Trekvogels weinig in de weg leggen in de opmars van de Rotterdammers naar de 2c klasse, die ze het vorig seizoen na een be slissingswedstrijd tegen DKC moes ten verlaten. Van KNS won. Trekvogels uit met niet minder dan 4—9. Van dezelfde club verloren ae blauw-witten jl. Zondag met een dozijn doelpunten. Toch nemen we aan. dat het Zondag niet zover zal komen, nu ook Succes op het programma Succes 2Ahoy 2, Schiedam 3Overkanters 3, Rozen burg 7Succes 3. ODI 2—Blauw-Wit 2 en Spirit 4ODI 3. Schiedam 2 heeft vriiaf. In hefc adspirantenprogramma zijn voor de benjamins de volgende wed strijden opgenomen: Blauw-Wit a ODI a Succes aAhoy a en Succes bOns Huis d. VLAARDINGEN Voor leden en belangstellenden van Humanitas sprak gisteravond mej. Dijkstra uit Amsterdam over maatschappelijk werk. Op uitvoerige wijze gaf spreekster een overzicht van de activiteiten welke Humanitas ontplooit in de secties Kinderbe scherming, Reclassering, Bejaar denzorg, Gezinsverzorging en Alge meen Maatschappelijk Werk. Na de lezing werden enige huishoudelyke zaken afgedaan en het bestuur van de afdeling gekozen. De voorzitter deelde mee dafc a.s, winter een cur sus zal worden gehouden, speciaal bestemd voor leden welke bereid ztia in vollediger samenstelling kan aan- j gevonden om practisch werk te ver treden. j richten. Er meldden zich een aantal Voor de lagere twaalftallen staannieuwe leden aan.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1