NW-ers genoten van perfecte op Verwachtingen voor het komend weekend Viering van zevende lustrum vaSPSV Een ton voor Schiedams ouden van dagen 8750 Burgemeester opende de Bartimeüs-bazar LEIDSE DEKENS B. en W. doen voorstel tot aanschaf van mobilofoon FLIEREFLUITERS OPONTHOUD' LAGER VOETBAL TURMIX Particuliere bouw Schiedam gaat 12 mïllioen lenen H.TK. y. i* VLERK Dames 'T WOLHUIS v. d. L E E D E N ZUIVER WOLLEN v.a. 39.75 W. A. VERWAÏJEN Commissaris vraagt ooggetuigen Tankschepen in Wilhelminahaven SET VRIJE VOLK VRIJDAG 21 OCTOBER 1955 PAGINA 5 De opvoering van het toneelspel „Flierefluiters oponthoud", die het jonge beroepsgezelschap De Verenigde Spelers Donderdag avond in het Passagetheater voor leden van het NVV heeft gegeven, is een succes geioorden. Met geestdrift en overtuiging brachten de acteurs het fragment uit A. M. de Jongs Merijntje Gijzen-cyclus over het voetlicht. De afdeling Schiedam van de NVV-Bestuurdersbond heeft het wmterprogramma, dat geheel in het teken zal staan van het gouden NVV-jubileum, met een goudenavond ingezet. Fragment Eerlijk spel De overwinning, die Hermes-DVS behaalde in zijn laatste wed strijd, bracht onze stadgenoten op de derde plaats met slechts 1 punt achter de lijstaanvoerder de Baronie. Menigeen had verwacht, dat Hermes deze ontmoeting met ruim verschil zou winnen, doch in onze voorbeschouwing meenden wij te moeten waarschuwen tegen onderschatting van Rheden en inderdaad, de Oosterlingen speelden een enthousiast en pittig partijtje voetbal. Het duurde dan ook tot ver in de 2e helft voordat Her mes deze ploeg op de knieën kreeg en het resultaat was een kleinst mogelijke overwinning nl. 21. Hetgeen echter niet wegnam, dat Hermes beslist de betere ploeg was en de over winning ten volle verdiende. Vierde klas DHS ontvangt in Kethel een ge duchte tegenstander: Poortugaal, Beide elftallen nemen een zeer goede plaats op de ranglijst in en dus lijdt het geen twijfel, dat ze er beide op gebrand zijn te winnen en daarmee hun goede positie te verstevigen. Ver Toen de gemeenteraad van Schiedam op 21 Januari van dit jaar in vergadering bijeen was, deed de voorzitter de verblij dende mededeling, dat de wethouder van Sociale Zaken een gift van 100.000 had gekregen van een particulier, die onbe kend wenste te blijven. Deze milde onbekende had als voor waarde gesteld dat het bedrag bestemd zou worden voor de uitbreiding van het Sint Jacobs Gasthuis, het tehuis voor ouden van dagen. H. P. v. d. PAVOORDT Aparte wandklok met belslag F eestavond Zaterdag Afd. Rotterdam Voor onze n rr UNIC Handbreimachine vragen wij enkele VOOR DEMONSTRATIE MET DE7E MACHINES AAN HUIS. Zij die reeds in het bezit zijn of reeds bekendheid genieten met machinaal breien genieten voorkeur. BROERSVEST 4 „BARTIMEüS" is een Christelijk blindeninstituut te Zeist, waar blinde kinderen een volledige school- en vakopleiding krijgen, zodat zij later een plaats kunnen innemen in de maatschappij. Het is echter momenteel zo gesteld, dat vele kinderen niet kunnen worden opgenomen wegens plaatsgebrek. Tevens kampt men met een andere moeilijkheid: het instrumentarium voldoet niet geheel meer en is* ten dele verouderd. Zaalberg en Van Wijk Dagelijks bestuur van Swarttouws Vrienden VRIJDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 7 en 9,15 uur; On the waterfront (18 jr). Monopole-theatcr, 2, 7 en 9 uur; Nachteskader (14 jr.). Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 25 uur: „Bali" Cult, Contact Centrum, 9—6 uur: Expositie Dook Everse. Apotheek: Fa. Westendorp, 67674. Singel 81, tei. Daar de voorzitter, de secretaris en de penningmeester van het bestuur niet aanwezig konden zijn (zij volgen een bestuurderscursus in het Troelstra- oord) was het de voorzitter van de ANMB, de heer B. v. d. Berg, die de avond met een kort woord opende. Voor alle spelers een woord van lof voor de duidelijke verstaanbaarheid, ondanks het dialect. Marja Lemaire verzorgde de goede oostumering en de doeltreffende, maar vrij fantasieloze decors. Een uitverkochte zaal beloonde De Verenigde Spelers met een geestdrif tig en honderd procent verdiend ap plaus. De spreker wees het publiek op de belangrijke plaats, die het NW in zijn 50-jarig bestaan in onze samen leving heeft veroverd. De resultaten, die het vakbewegingswerk geboekt heeft, lieten weliswaar dikwijls lang oo zich wachten, maar het geduld is dan ook rijkelijk beloond. Wanneer wy slechts even stilstaan bij het feit, dat de bestuurders van de beweging op het ogenblik in een vacantie-oord zich kunnen verdiepen in de proble men, die hun taak met zich mee brengt en w|j realiseren ons, dat een halve eeuw geleden het begrip va- cantie voor de arbeiders niet bestond, dan kunnen wij met reden trots zijn op hetgeen het NW gepresteerd heeft. Na deze woorden werd het doek gehesen voor Flierefluiters opont houd. Flierefluiters oponthoudt" is geen toneelstuk in de strikte betekenis van het woord. Het is, zoals wij reeds schreven, een fragment uit een ro man. Hoewel de toneelbeioerking van dit fragment zeer speelbaar is en ontegenzeglijk, de toeschouwers van begin tot einde vermag te boeien, mist het stuk een logische structuur, mist het een climax, mist het een duidelijke omlijning. Dit alles doet echter niets af van de prestaties van de actrices en ac teurs individueel, van de theater- goep als eenheid en van de regisseur Henk Schaer, die van de_ dikwijls brokkelige veelheid van scènes een vloeiend'geheel wist te maken. Wij schrijven vloeiend. Misschien is liet woord smeuig hier meer op zijn plaats, gezien het smeuige en knap volgehouden bijna-Brabantse dialect van de tekst. De tonelisten hebben van De Jongs onvergetelijke figuren gemaakt,, wat er van te maken viel. Het spel was eenvoudig, eerlijk, zonder overdre ven effecten. Het enthousiasme enerzijds, de be scheidenheid van de spelers ander zijds doen de kleine tekorten graag vergeven. Gerard Schild bracht een onbe zorgde, vitale, maar in de scènes als het laatste gesprek met Merijntje en bij het sterven van de partoor een ontroerende flierefluiter. Deüev Pols' Merijntje (een geens zins gemakkelijke rol!) was over het algemeen zeer aanvaardbaar. Gerrit Lmdenberg gaf een innemende ver tolking van Meneer Pastoor. Bijzonder lief was Jeanne van Wely als Nelleke (Blozekriekske). Vooral in de scène waarin zij haar pop ver- J troetelt was deze jonge actrice ont wapenend door haar echt kinderlijke spel. Lies de Wind typeerde raak en geestig Flierefluiters geliefde en Nel- lekes moeder Marjanne. En wanneer wy Jans de huishuishoudster (Jean ne Hunsche-Verkade) het laatst noe men, wil dat zeker niet zeggen, dat haar spel de minste waardering zou verdienen. Haar mimiek, haar dictie, haar houding (die kostelijke schou derschokjes!) was af. Nelleke interesseert Merijntje voor haar pop. Vol aandacht volgde het publiek in het vassagetheater de gebeurte- Mejuffrouw Jans brengt een „bak kie troost" naar de pastoor en Flie refluiter. Wanneer Schiedams vroede vade ren ermee accoord gaan, dan zal op de eerstvolgende gemeenteraadsver gadering besloten worden tot a)het aangaan van kasgeldlenïngen t/. hoogstens twaalfmillioen gulden; b). het vaststellen van het maximum van de in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten in Den Haag op te nemen gelden op twee en een half millioen gulden; c.) een zelfde vaststelling ten aan zien van de Amsterdamse Bank N.V. in Amsterdam op twee millioen gul den en d). het uitlenen van tijdelijk overtollig kasgeld tot ten hoogste twee millioen gulden. Het college van B. en W. merkt bij dit voorste] op, dat het, daar de om standigheden op de geld- kapi taalmarkt niet zijn gewijzig-' ..et ook voor het jaar 1956 gt. enst is een zelfde maximum voor het op te nemen kasgeld als dit jaar f 12.000.000.te bepalen. Diversen: Aula Sted. Museum, 8 uur: Con cert muziekgez. Obrecht. Ger. Jeugdhuis, 7-11 uur: Bazar Bartimeus. Irene, 8 uur: Feestavond, pers. ver. Gusto. ZATERDAG Bioscopen Passagetheater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: On the waterfront (18 j.). Monopoletheater, 3, 5, 7 en 9 uur: Nachteskader (14 j.). Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 2—5 uur: „Bali". Cult. Contact Centrum. 9—6 uur: Expositie Dook Everse. Apotheek: Tot 13 uur: Fa. Westendorp, Singel 81, tel. 67674. Diversen: Volksgebouw, 8 uur: Toneelavond „Amigo". Ger. Jeugdhuis: 12.30-11 uur: Ba zar Bartimeus. Arcade, 8 uur: Toneelavond, padv. ver. De Trekvogels. Musis Sacrum, 8 uur Feestavond pers. ver. Roelants. Sportfondsenbad, 8 uur: Kring- zwemwedstrijden. Marijke, 8 uur: Contactavond, reis- ver. Harmonie. Liberty, 8 uur: Contactavond hen gelsportver. Scheiam en Omstreken. Julianakerk, 8 uur: Filmvoorstel ling CFA. Tivoli, 8 uur: Cabaretavond, pers. ver. Breeuwwerkfabriek. Zondag komt voor Hermes de vuurproef, want dan gaan de biauw-witten naar Breda om de leiders te bekampen. Deze wedstrijd is wel van zeer groot belang omdat het om de directe bezetting van de le plaats gaat. De Baronie beschikt over een snelle, technisch behoorlijk spelende ploeg, die in deze competitie reeds bewezen heeft grote plannen te hebben. Men kan ervan verzekerd zijn, dat Hermes-DVS met deze wetenschap het veid zal betreden en daarom zjjn onze stadgenoten zeker niet kansloos. Maar dat het duchtig zal spannen in Breda is zeker. Het 2e elftal, dat dit seizoen zo verrassend goed voor de dag komt, ontvangt om 10 uur aan de Damlaan UVS 2 en moet, afgaande op de reeds geboekte successen, In staat zijn om te winnen. De wedstryd voor het 3e lijkt ons moeilijker. Om 10 uur speelt dit elftal op Charlois tegen CVV 2. Met hard werken in een zo hoog mogelijk tempo kan er toch wel gewonnen worden. De Schiedamse Politie Sport Vereniging vierde Donderdag zijn 35-jarig bestaan, 's Middags was er op het Boshoekterrein een veteranenwedstrijd van Schiedamse tegen Amsterdamse politie-ambtenaren. De feestelijkheden werden bekroond met een „knal-avond" in Musis Sacrum. De voetbalwedstrijd werd een 3-0- nederlaag voor de Schiedammers, hetgeen echter beslist geen afbreuk deed aan de uitermate prettige en kameraadschappelijke stemming. "Voordat het beginsignaal klonk, over handigde de aanvoerder der Hoofd- Nu zit er aan het schenken van een dergelijk bedrag aan de gemeente meer vast dan het zeggen van „als tublieft". Er is een formele regeling nodig, waarin alle voorwaarden, wederzijdse verplichtingen enz. enz. tot in de puntjes omschreven zyn. B. en W. hebben thans een raads besluit ontworpen, dat zij de raad ter goedkeuring zullen voorleggen en dat in het kort hierop neerkomt: De schenking zal aanvaard worden in drie gedeelten, periodieke uit keringen van 33.333,33 per jaar. Bij overlijden van de schenker voor de laatste uitkering, op 30 December 1957, zal de geschonken periodieke uitkering eindigen met dien verstan de, dat dan aan de gemeente zal worden uitgekeerd het bedrag van de uitkering, berekend over het tijd vak vanaf de laatste verschijndag tot en met de sterfdag. De betaling van de jaarlijkse uit keringen zal moeten geschieden m gangbaar Nederlands geld, zonder extra-kosten, korting of vergoeding. Baten cn rente van het geschonken geld zullen door de gemeente voor geen ander doel mogen worden ge bruikt dan voor zorg voor de bejaar den binnen Schiedam. Dit komt dan neer op de uitbreiding van het St. Jacobs Gasthuis en/of de inrichting van een instelling met hetzelfde doel. Zolang het geld niet onmiddellijk kan dienen voor het verwezenlijken van de zojuist genoemde doeleinden, zal de gemeente hebben te zorgen voor een belegging in staats-, provin ciale- of gemeentelijke obligaties. Advertentie IJVL Hoogstraat 92 Radio - Televisie Stofzuigers - Scheerapparaten enz! Voor rekening van de heer W. J. van Uden te Rotterdam wordt bin nenkort begonnen met de bouw van vier herenhuizen te Schiedam en 20 woningen te Kethel. De bouw staat onder architectuur van de architec ten Van Kluyven en Van den Boo gaard te Schiedam. Advertentie I.M. R'DAMSEDIJK 268 SCHIEDAM stedelingen de heer C. Houwelingen aan zijn Schiedamse collega de heer K. Verkaik een bos bloemen en een fraaie zilveren asbak met inscriptie. In het begin van de strijd ging het spel vrijwel gelijk op, maar na een half uurtje tekende zich een veld- meerderheid ten gunste van de Am sterdammers af. De rust ging in met een 01 achterstand. In de tweede helft scoorden de mensen van de APGS nog twee keer en daarmee was het voor onze „klabakken" af gelopen. Inspecteur H, Willemr-vanBeveren opende de avond en heette in het bijzonder commissaris K. Rijpma, oud-commissaris J. H. van Veen, hoofd-inspecteur W. H. Kloeseman, inspecteur D. Kniepstra en hun echtgenoten, de veteranen en de Amsterdammers in de „engelenbak" welkom. Hij memoreerde nog even de hechte band, die bestaat tussen de Amsterdamse en de Schiedamse politie-sportlieden. Daarna kwamen de vlce-voorzitter en de secetaris van de Amsterdamse Politie Gymnastiek- en Sportver eniging, de heren G. Kolk en J. Mol- leman, nog even voor het voetlicht. De heer Molleman overhandigde een leren bal en de heer Kolk een me daille van de APGS aan inspecteur WillemsVan Beveren. Het Schiedamse polilie-toneelge- zelschap „Het Maskertje" voerde de kostelijke klucht van R. Feenstra „Schandaal in de Groene Kakatoe" op. De tonelisten buitten op voor treffelijke wijze de komische voor vallen uit en slaagden er uitstekend in de luchtige Franse sfeer te treffen. Over het geheel genomen kan men de rollbezetting zonder meer goed noemen, maar enkele namen willen wij toch vermelden. De heer J. van Waas gaf bijvoorbeeld een sublieme typering van de „razende" reporter Joujou. Mevrouw van Waas gaf een voortreffeijke vertolking van de van alle hooghartigheid warse aristocra- tendochter. Ook de heer A. van der Berg als de jolige baron en de heer M. den Uijl lieten zeer goed spel zien. De avond werd klankrijk ingeluid door de politieband „De Optimisten" o.l.v. de heer J. van der Biezen, Na afloop kon men nog gezellig dansen op de muziek van het Marimbo-trio. van een gelijk spel af zal de uitslag niet zijn. De voetballers van Schiedam krij gen een harde noot te kraken. Op bezoek komt namelijk lijstaanvoerder OVV. We zijn echter van (het tech nisch goede) Schiedam wel wat ver rassingen gewend, zodat we geen voorspelling durven te doen. De derde-klasser FBSS ontvangt Excelsior uit Pernis. De Excclsioranen beschikken over een bijzonder vecht lustig in de goede zin des woords elftal met een behoorlijk produc tieve voorhoede. Dat wordt een be nauwde Zaterdagmiddag voor onze stadgenoten. De vierde-klasser PPSC gaat buiten de stad een kijkje nemen, of hij kan winnen van Duinoord. Deze ploeg is zeer middelmatig, zodat het best mogeïyk is, dat de Schiedammers de puntjes in de wacht slepen. GSS krijgt als gasten The Red Stars en waarschijnlijk wordt deze ontmoeting een overwinning voor de Gusto-mensen. De Schiedamse eerste-klassers in de afdeling A krijgen het Zondag niet ai te moeilijk. Martinit gaat op be zoek bjj het zeer middelmatige DOK cn Ursus ontvangt het weinig be tekenende Noorderkwartier. Hier ver wachten we zeer zeker twee over winningen. In de afdeling B ontvangt WF RCR/DKS. Beide ploegen zijn onge veer van gelijke sterkte, zodat het er wel om zal spannen. Een gelijk spel moeten de scheepsbouwers toch wel kunnen behalen. In de afdeling C gaat SFC op be zoek bij Het Noorden en Demos bij TOGB, Zowel Het Noorden als TOGEI beschikken over een kordaat elftal en bekleden een goede positie in. da ranglijst. Het ziet er dus niet erg hoopvol uit voor onze stadgenoten. De tweede-klasser Singelkwartier bezoekt Activitas. de hekkesluiter van de afdeling. Waarschijnlijk wordt dit een Schiedamse zege. De Schiedamse Boys in de derde klas krijgen bezoek van hun naaste concurrent Abbcnbroek. Beide heb ben negen punten uit vijf wedstrij den. Natuurlijk kan men hier niet zeggen, wie zal winnen. Advertentie 1. M. Men wil nu de scholen eu interna ten te Zeist uitbreiden en het in strumentarium vernieuwen. Om een gedeelte van het voor de uitbreiding benodigde geld bijeen te krijgen heeft men te Schiedam in het Gerefor meerd Jeugdhuis Lange Haven een bazar georganiseerd, die Donder dagavond door burgemeester Peek officieel werd geopend. Vele genodigden woonden de ope ning In de „concertroom" bij. Na een inleidend woord door de voorzitter van het Bazarcomité Schiedam de Advertentie I.M. ZO JUIST ONTVANGEN: HOOGSTRAAT 184-186 TEL. 67581 - SCHIEDAM De commissaris van politie te Schiedam verzoekt ooggetuigen van het ongeluk, dat Donderdagochtend in de Gerrit Verboonstraat plaats had, zich bij het bureau te melden. In aansluiting op ons bericht over bedoelde aanrijding, kunnen wij thans meedelen, dat het slachtoffer,, de 65-jarige P. S. uit Schiedam, een wervelfractuur, een rugwond en in wendige bloedingen heeft opgelopen. SCHIEDAM Geboren: M. I. S. d. v. D. C. Kok en L. D. de Jongh; M. W. C. z. v. H. van Zomeren en J. S. den Brinker; C. d. v. J. Kalis vaart en C, Brinkman. De commissaris van politie in Schiedam en mét hem vele anderen hebben reeds geruime tjjd gewezen op het belang van het aanschaffen van een mobilofoonuitrustinf ten behoeven van het politickorps. Een dergelijke installatie bestaat uit een zogenaamd „moederapparaat" en een aantal zend en ontvangapparaten die op auto's kunnen worden gemonteerd. Thans schrijft het college van B. en W. aan de raad: Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat in de 60 plaatsen in ons land die over zulk een installatie be schikken, hiermede zeer gunstige er varingen zijn opgedaan. Van bijzondere betekenis is het (het moederaoparaat) ook aan de Brandweer goede diensten zal kunnen feit. dat het ontvang- en zendstation bewijzen, indien genoemde dienst eveneens over ontvang-zendappara- ten op twee brandweerauto's beschikt. De totale kosten voor moederappa raat en 4 ontvang-zendappax-aten op auto's worden geraamd op 25.000. Bij ingebruikstelling van de mobilo. foomnstallatie zal de politiepost aan de Grote Markt opgeheven kunnen worden. Met de jaarlijks terugkeren de kosten van deze post zal dan het budget van de politie worden ontlast. B. en W. stellen voor aan de politie en de brandweer elks een crediet van 12.500 te verlenen. In de toekmst. zo merkt het college ten slotte op, zal het wellicht ook wenselijk zijn de G.G. en G.D. van enkele ontvang- en zendapparaten te voorzien. In de Wilhelminahaven te Schie dam zijn de eerste tankschepen bin nengevaren om daar te worden schoongemaakt. De N.V. Tanker Cleaning Schiedam Is er bezig op de terreinen van het voormalige Schie- veen een installatie voor ontgassen en schoonmaken van tankschepen te bouwen. Hiertoe wordt een ketelhuis ge bouwd, waarvoor reeds de funda menten zijn gelegd. Bovendien kwa men er reeds drie ketels aan, welke te Vlaardingen-Oost werden ge bouwd. Het eerste schip was de „Craddle of Liberty", die ongeveer 2? 000 ton meet. Er zullen thans geregeld an dere schepen komen, waardoor de Wilhelminahaven een heel ander beeld zal gaan opleveren. Lange tijd heeft de haven gediend voor het opleggen van schepen, die niet meer in de vaart, konden worden gebracht. De Wilhelminahaven was een dode haven. Om aan het nieuwe scheepvaart verkeer het hoofd te bieden er is heer W. C. Mudde bracht de heer W. van Haaften, penningmeester van het christelijk Blindeninstituut, zijn dank uit aan allen, die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de bazar. De heer Van Haaften noemde Schie dam één der grote steunpilaren van „Bartimeüs". De burgemeester zei in zijn ope ningswoord, dat de zienden de ver plichting hebben zoveel mogelijk „licht" te brengen in het leven van hen, die niet kunnen zien: wij moe ten meewerken aan de maatschap pelijke en culturele opheffing van de blinden. De blinden willen één zijn met de anderen, zij willen een waar devol onderdeel van de gemeenschap vormen. Het Nederlandse volk aldus de burgemeester moet en zal het blindenvraagstuk tot een volledige oplossing brengen. Belangstelling, medeleven en hulpvaardigheid zijn hierbij van groot belang. En juist om dit op te wekken heeft het comité deze bazar ingericht. De burgemeester sprak tot slot de hoop uit, dat de bazar de belang stelling krijgt, die hij verdient. Daarna was er een rondleiding door het gebouw. Om acht uur werd de bazar voor het publiek opengesteld. Wij hebben niet veel toe te voegen aan de inhoud van de Bartimeüs- bazarcourant, die iedere Schiedam mer dezer dagen wei in zijn bus zal hebben gevonden. Eén ding staat vast: de bazar is beslist een gang naar de Lange Haven waard. En dit niet alleen omdat het hier om een goed doel gaat. Wie het nut tige (er zijn tal van artikelen te koop) met 't aangename (er zijn vele attracties, te veel om op te noemen) wil verenigen, die neemt eens een kijkje in het Ger. Jeugdhuis, Lange Haven 97. Buiten de gebruikelijke bazar- attracties valt er ook een hele brok amusement te genieten in de „con certroom". Zang, muziek, film, variété, het programma is gevarieerd genoeg en een keur van ras-artisten werkt eraan mee. De bazar is Vrijdagavond geopend van zes en tot elf uur en Zaterdag van één uur 's middags tot elf uur in de avond. Op de laatste avond is tevens de trekking van de loterij. Het dagelijks bestuur van „Swart touws Vrienden", de dit jaar opge richte hengelaarsvereniging van het personeel van Swarttouws Construc tiewerkplaatsen en Machinefabriek in Schiedam is thans als volgt sa mengesteld Q. H. Bonefaas, voorzitter, N. W. v. d. Vlies, penningmeester en J. L. Pronk (Heenvlietsestraat 19), secre taris. De kustvaarder „Trito" van Hudig en Veder te Rotterdam is niet geluk kig. Nadat hii Zaterdag ji. by "t ver trek uit Rotterdam ter hoogte van Vlaardingen getroffen werd door een ontploffing, waarbij drie gewonden te betreuren waren, moest de „Trito" vandaag de haven van Dublin bin nenlopen met een lekkage. De kust vaarder was onderweg naar Belfast. De reparatie zal vermoedelijk enige dagen in beslag nemen. zoals bekend ook een nieuwe scheeps werf In aanbouw zal de haven uitgediept worden, zodat er uit eindelijk ook grote tankschepen lig plaats kunnen nemen. Men is thans ook bezig de oude boeien door nieuwe te vervangen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1