Claxon zal waarschuwen als spoorbomen dalen NS:Verkeer moet onze zorgen begrijpen r Vlotte vergadering en voortreffelijke film HOCKEY NIEUWS Voorlopig nog geen sporthal en nieuw stadhuis SVV-PSV: een strijd op de rode streep eding Tot 't bittere einde: boeiende gangsterfilm CBT voert kort tegen reders Eis toege wezen Overweg Overschiesestraatweg Wat er zo al te doen is Jan v. d. Voort verlaat de sport Korfbalkansen Schiedams memorie van antwoord Bijeenkomst van de KvK Uit de PvdA AJC-nieuws Wat vingen zrj HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 PAGINA 5 „Kom maar 's kijken", had de Schiedamse stationschef, de heer W. Kippersluis, gezegd. Naar wat? Natuurlijk naar de spoor wegovergang aan de Overschiese straatweg, die al zoveel tongen en pennen in beweging heeft gebracht. „Valbijl hebben ze 'm genoemd," sprak de stationschef bitter, toen wij gisteravond op het spitsuur de boompjes op en neer, open en dicht zagen gaan. Prima oplossing! Predikbeurten Visafslag Ouderavond Comeniusschool B CAO niet nagekomen Maandag begint Kinderzegelactie De SVV-reserves Artsen op Zondag Nog geen sporthal Het college heeft de bouw van een schouwburg ot sporthal nog niet in overweging genomen. Wel zyn B. en W. bereid om aanvaardbare plannen hiervoor te steunen. Woningbouw Ten slotte een vraag betreffende de woningbouw. Omtrent de resultaten hiervan en plannen hiervoor deelt liet college mee, dat op het ogenblik behalve de drie torenfiats (in totaal 294 woningen) en de 228 woningen tussen Damlaan en Spoorbaan, nog 160 woningen iii aanbouw zyn. Burgerlijke Stand ff Passage. Vrijdag tot en met Donderdag: „Tot het bittere einde". Deze gangster-film van Fritz Lang wijkt niet sterk af van de gewone productie .in dit rauwe genre. Maar zonder twij fel is de film goed gemaakt en boeiend. Er wordt in verteld over een politieman, die tot taak heeft om de zelfmoord van een politicautoriteit te verklaren, maar in zijn werk door andere autoriteiten wordt gehinderd. Het gaat hard toe en 's mans vrouw komt er bij om. En de heren J. G. Henkc! en J. Holzbcrger, respectievelijk inspecteur Vervoer en technisch inspecteur Seinwezen, knikten bedenkelijk en keken bedroefd om zoveel onrecht, dat de Nederlandse Spoorwegen wordt aangedaan. 1 Dagelijks raken op deze spoorweg overgang auto's, motorrijders, brom fietsers en zelfs voetgangers knel on der ot tussen de dalende spoorbomen. „Valbijl; alwéér," schrijven de kranten. „Ze kijken niet naar het rode knip perlicht," aldus de NS. En de stationschef, die goed besla gen ten ijs komt, leest het wettelijke voorschrift voor; „Men is verplicht te stoppen als de bomen in dalende beweging zijn. Men is verplicht te stoppen als het rode knipperlicht zich laat zien." „Het knipperlicht is verkeerd op gesteld," schrijven de kranten. Van het agendabureau van de Schie damse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens: 2 November: Arcade, 20 uur: „KDO" T.g.v, het 12>£-Jar!g bestaan: „Sterren stralen uit Den Haag" door het Florida- cabaret. Musis Sacrum, 20 uur: Gemeen te Werken: Toneelavond, Irene, 1S.30 u.: Toneelver. „Slamat": Toneelavond. 14 November, Musis Sacrum, 20 uur: EJC, Vrouwenbeweging: T.g.v, het 40- jarig bestaan optreden van Cabaret de Vuurpijl. Irene, 20 uur: Grafische Stu diekring: Filmavond. „De bouw van de Willem Ruys" en „Het schone eiland Ball". 15 November. Musis Sacrum, 20 uur: VPRO: Benny Vreden met „Tante Post". Irene, 20 uur: Kerkkoor Oud-Mathenesse: Contact-avond. Volksgebouw, 20 uur: Coöp. Vrouwenbond: Kook- en Bakde- monstratle. 16 November, Musis Sacrum, 20 uur: Wllton-Fijenoord: Muziekfilm Camegle Hall". Irene, 20 uur: Gemengd Koor ,,t Westen": Jubileumconcert 10-Jarlg be staan. Arcade, 20 uur: Kath. Arb. Bew,: Lezing. Voïksgebouw, 20 'uur: Alg. Be drijfsgroepen Centrale: Huldigingsavond 40- en. 25-Jarig lidmaatschap. 17 November, Passage Theater, 20 uur: Toonkunst Schiedam.; Concert Rotterd. Fhllh. .Orkest, solist Hans Henkemans. Irene, 20 uur: Wijkgemeente Wijk IV der NHG: „Levenslang" door de Chr. Toneel groep „Het Zuiden". Musis Sacrum, 20 uur; Coöp, „DES"; Feestavond. Volksge bouw, 20 uur: NVV Bestuurdersbond,.t Nederlandse Huishoudboekje" door de heer J. W, de Vries, Arcade, 20 uur: Har monie Orkest „St. Ambrosius", concert en cabaretavond. Na afloop bal. 18 November, Arcade, 19.30 uur: Har monie Orkest ,.St. Ambrosius", idem. Musis Sacrum, 20 uur; HBS- Vereniging „Onder Ons"; Toneelavond „Het Witte Schaap v, d. Familie". Irene, 20 uur: TBC Ver. „Zonnegloren", Toneelavond. Marijke, Broersveld, 20 uur: Ver. „Het Singelkwartier", Contactavond voor de jeugd. Dagelijks (behalve 's Maandags) van 9 tot 6 uur, 's Zondags van 11 tot S uur, Cultureel Contact Centrum. L. Kerk straat 34. tentoonstelling schilderijen van Brands. ZATERDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 4.15, 7 en 9.15 Tot het bittere einde (18 jr.). Monopoletheater, 3, 5, 7 en 9 uur: Amok in Silver Dode (14 jr.). Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. Cult. Contact Centrum, 9—6 uur: Expositie werken van Brands. Apotheek: Tot 13.00 uur: M. M. H. Lange Haven 81, tel. 68242. Evers, Diversen: Tivoli, 8 uur: Contactavond pers.- ver. Noordhoek. Irene, 7 uur: Toneelavond toneel- ver. Slamat. Musis Sacrum, 7 uur: Toneelavond pers.ver. Gemeentewerken. Arcade, 8 uur: Cabaretavond, Kunst Door Oefening. Voïksgebouw, 8 uur: Toneelavond en bai, Gruno. Sursum Corda, 8 uur: Opening groepslokalen, padv.groep Burg. v. Haar en. ZONDAG Bioscopen: Passagetheater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Tot het bittere einde (18 jr). Monopole-theater, 3, 5. 7 en 9 uur: Amok in Silver Lode (14 jr.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 2—5 uur: Eigen collecties. Cult. Contact Centrum, 115 uur: Expositie werken van Brands. Diversen: Lange Haven 70: R.k. Instuif, cul turele avond. ,.Het knipperlicht is alleen maar service van de spoorwegen." zegt in specteur Holzbergcr. „Binnenkort gaan wc nog meer service bieden op deze overgang. Zodra de bomen gaan dalen zal een claxon loeien, totdat de overgang geheel gesloten is. Dan hoort ook de automobilist, die in file rijdt en moeilijk het knipperlicht cn de bomen ziet, dat hü stoppen moet." ..Dat is een prima oplossing," schrij ven wü. Ten slotte is deze spoorwegover gang, die aansluiting geeft op een belangrijk industrie, en woongebied, aan zijn laatste jaren toe. De plan nen voor een onderdoorgang worden voorbereid en daarmee is alle narig heid achter de rug. Want narigheid geeft het wel, da^r bij de Overschiese straatweg. Daar kan overwegwachter Koster, of zijn collega, niet aan doen. Hij móét de bomen sluiten. Hij heeft geleerd, dat veiligheid voor alles gaat. Hij is ge- stationneerd op een post, waar 329 treinen per dag langs daveren: op een post. waarvan de bomen tijdens de spitsuren soms in totaal zo'n drie kwartier per uur gesloten zijn. De overwegwachter -weet. dat hü verantwoordelük is voor de veiligheid van het baanvak en daarom moet hü uiterst geconcentreerd en zorgvuldig werken. Daarom is lectuur op de post niet toegestaan. Om de zoveel minu ten passeert éen trein en één vergis sing;,; kan op,.deze drukke overgang de grootste gevolgen hebben. Op de spitsuren staan lange files auto's, en dikke rijen fietsers en voet gangers te wachten. Als de overweg wachter de bomen sluit moet hij on verbiddelijk zijn. De trein kan snel arriveren. Bovendien gaat direct het rode knipperlicht in werking. Tóch rijdt het verkeer voort. Omdat het volgen van de voorganger verleidelijk is en omdat het soms wéér minuten duurt voor men verder kan rijden als de bomen voor de heus dichtklappen. De Spoorwegen hebben gelük als zij streng op tüd de bomen sluiten. De Spoorwegen doen er goed aan een extra-claxon-installatie (de tweede in Nederland) in te richten. Geen weggebruiker kan dan nog het excuus aanvoeren: Ik zag het niet! En de kranten behoeven niet meer te schryven over de „valbül" De Spoorwegen beskuiten: „Tremen moeten op tüd rüden. Het wegverkeer moet deze (tüdelijke) zorgen begrij pen!" Het kan nog nét, voegden deze da mes elkaar toe bij tiet passeren van de overweg aan de Overschiesestraat- weg. Het kan eigenlijk niet, dames, want als u gewaarschuwd bent door het rode knipperlicht zakken de bo men snel. En zeg dan niet: Alwéér die valbijl.', want de spoorwegen kun nen nu eenmaal geen risico nemen. De Naaldwijkse athleet Jan van der Voort, Nederlands kampioen op de 10.000 meter in 1954, gaat de sport verlaten in verband met zün drukke werkzaamheden in de tuinbouw. Van der Voort liep indertijd de 10.000 m in Tilburg in 32.17.4. Dit is zijn beste prestatie. Van der Vooi't is nu vier en twintig jaar en zou ongetwüfeld in de toekomst grotere prestaties hebben kunnen leveren. Hü werd driemaal veldloopkampioen van Zuid-Holland. Hij werd viermaal Haags kampioen en is lid van de Haagse Trekvogels, die kampioen was van Nederland in de Cross Country over 14 km. De lievelingsafstanden van Jan van der Voort waren 10 km, 15 km en de 25 km. De Haagse Trekvogels ver liezen in hem een trouw athleet. Zün laatste wedstrüd liep hij in Strabeek in België, een 8000 meter door 600 deelnemers gelopen. Van der Voort werd daar tiende. Mejuffrouw G. L. uit Schiedam moest met een lichte hersenschud ding en schaafwonden naar het Ge meente-Ziekenhuis worden vervoerd, nadat zij Vrüdagavond omstreeks 8 uur op het slecht bestrate gedeelte van de Nieuw Mathenesserstraat met haar bromfiets over de kop was ge slagen. Hervormde Gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. J. D. Smids; 5 uur dr. L. J. Cazemier. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. K. M. Vogel, Maassluis; 5 uur vie. A. v. d. Ban. Westerkerk: 9 en 10.30 uur ds. J. G. Jansen; 5 uur ds. A. Hoffman. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. J. Gras, H. Doop; 7 uur Jeugddienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur prof. dr. W. Banning. Driebergen. Oud-Kath. Kerk, Dam. 28: 10.15 uur Hoogmis. Baptisten-Gem„ Broersvest 53: 10 en 7 uur de heer Seversma, Amster dam. Leger des Heils: 10 uur Heiligings- büeenkomst; 12,15 uur Zondags school; 6.30 uur openluchtprediking Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. De korfballers beginnen Zondag al aan hun eerste returnwedstrijd. Voor Schiedam is vastgesteld de uitwed- strüd tegen DKC. Op 11 September begonnen de roodzwarten tegen deze club zo veelbelovend in hun nieuwe omgeving. Sindsdien hebben zij geen enkel winstpunt meer kunnen bin nenhalen. De Deiftenaren wel. want zü heb ben nu drie winstpunten, behaald door een overwinning op eigen ter rein op Unicum en een gelijk spel tegen Blauw Wit '51 uit. Voor de positie van onze stadgenoten zou het wel heel belangrijk zijn als zij nu weer aan het langste eind trokken, maar DKC is ongetwyfeld belust op revanche en daar biedt de eigen om geving de beste gelegenheid voor. We zien Schiedam dus niet gemak kelijk tot winst komen, maar mis schien lukt het tot een puntenver deling te geraken. Succes ontvangt op eigen terrein het Rotterdamse Sperwers, waarvan op 11 September met 73 werd ver loren. Het is niet waarschijnlijk, dat de rollen nu worden omgedraaid, maar wellicht komt er nu een beter resultaat uit de bus. ODI heeft ditmaal weer vrijaf. Voor de resefvetwaalftallen staan op het programma Actief 4—Succes 2; Schiedam 2Zwaluwen 3; Succes 3 Charlois 4 en Oranje Nassau 2—- ODI 2. Dc derde-twaalftallen van Schiedam en ODI zyn eveneens vrij. In het adspiranten-programma zijn voor de Schiedamse teams opge nomen de wedstrijden Ahov aSuc ces A. Rozenburg eSucces b en ODI bOranje Nassau b. ROTTERDAM, 11 Nov. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis en 60 kg paling en spiering aange voerd. De prijzen waren: Tarbot klein 1,00—1,10; griet 0,65—0,90; schol midd. 4045; klein 2427; schelvis gr. 4042; midd. 3539; klein 30— 34; kabeljauw gr. 4547; midd. 40— 47; klein 2628; makreel 2428; zeehanen klein 3037; wijting 30— 34; haring verse 2426; spiering 0.75 0,85; levende paling ciik 4,004.10: dun 2,40—2,50. De eerste ouderavond van de Comeniusschool B in het nieuwe winterseizoen behoort al weer tot het verleden. Vrijdagavond kwamen de leden van de oudercommïssie in de grote zaal van het gebouw „Irene" bijeen voor het houden van een jaarverga dering. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte van de avond vertoonde men de boeiende rolprent „Tom Brown". Het hoofd der school, de heer J. Bijloo, opende de vergadering, die onder meer werd bygewoond door de heer M. Holl, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs, en de heer H. H. J. Hol, secretaris van de stich ting Volksonderwys. Het belangrijkste punt op de agen da was de verkiezing van twee leden der Oudercommissie. Aftredend en niet herkiesbaar waren mevrouw J. Wiingaard-Hartkoom en de heer W. J. J. Brehm. In hun plaats koos de vergadering de heer H. Robbe en mevrouw A. Droge. De heer Brehm is vijf en een half jaar lang voorzitter van de ouder commissie geweest en heeft in deze functie zijn werk voor de school im mer met accuratesse en grote toewij ding gedaan. Zodoende was een kleine huldiging wel op haar plaats. De heer Brehm ontving naast vele woorden van lof zowel van de „school" als van de oudercommissie een tastbaar blijk van erkentelük- heid in de vorm van een boek. De overige punten van de agenda werden vlot en in goede orde afge werkt. De jaarverslagen, uitgebracht door de secretaresse, mevrouw Wijn gaard—Hartkoorn en de penning meester, de heer K. W. Wielhouwer, waren gunstig. Voortreffelijk was de RKO-film „Tom Brown". Deze rolprent geeft de toeschouwer een goede indruk van het schoolleven In Engeland. Maar de grootste verdienste van deze film ligt toch wel in de overtuigende en „kleurige" schildering van de beleve nissen van een nieuwbenoemd schoolhoofd, die zyn theorieën over opvoeding in de moderne stjjl ten uitvoer wil brengen. Of wü zün methoden al dan niet Juist vonden, laten we in het midden. Er zijn natuurlük altijd „voors" en „tegens". In ieder geval was de film buitengewoon onderhoudend en leer zaam. Vrüdagavond 18 November is er voor de ouders gelegenheid om op school het werk van hun kinderen te bekijken en een praatje met de leden van het onderwüzend personeel te maken. Hoewel het nog niet de laatste speeldag van de maand is, gaat Asvion Zondag toch „bekeren". Dit doen zij om een niet te grote achterstand in de verwerking van de bekerwedstrijden op te lopen. Het programma is het zelfde als dat van veertien dagen geleden, toen de regen spelbreker was. Een dames- en drie herenelftallen van Asvion binden de strijd aan tegen Kameleon uit het Gooi. Wat het eerste herenteam betreft, lijkt een gelijk spel ons het waarschün- lykste resultaat. De heren van het tweede en het derde zullen ongetwij feld wel weten te winnen. De ver wachtingen voor het eerste dames- B. en W. van Schiedam hebben hedenochtend de memorie van antwoord op het verslag; van het onderzoek der gemeentebegro ting voor 1956, die aan het eind van deze maand in het open baar zal worden behandeld, gepubliceerd. In een indrukwek kend boekwerkje geeft het college antwoord op een aantal vra gen, die de afdelingen, waarin de raad is gesplitst, hebben ge steld inzake de woningbouw, de financiële toestand, het verkeer, de volksgezondheid en andere actuele problemen. De beantwoording van enkele vragen laten wij hieronder volgen om later uitvoeriger op deze memorie van antwoord terug te komen. Op de vraag hoe het staat met de restauratie van het oude St.-Jacobs- gasthuis en of het mogeiyk is, dat bü de verdere restauratie het aanbren gen. van een uurwerk in de plannen wordt opgenomen, antwoordt het col lege: „Het bestek voor de restauratie van het voormalige gasthuis (nu het Stedelijk Museum) is in voorberei ding. Omtrent de kwestie van het uurwerk zal met Monumentenzorg overleg worden gepleegd". Een andere vraag geldt de bouw van een nieuw stadhuis. Uit het ant- van cennicuw stadhuis. Uit het ant woord wordt duidelük, dat het zeker nog vijf jaar duren zal voor met de bouw van dit project kan worden be gonnen. Alleen al de zgn. „Nutswct", die tot stand moet komen om de no dige percelen te onteigenen en af te Woensdagmiddag vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas in het Han delsgebouw te Vlaai-dingen. Op de agenda staat onder meer het pro bleem van de huisvesting der Kamer. B. en W. hebben zich immers kor telings tot de gebruikers van het Handelsgebouw gewend over de ont ruiming van dit gebouw. Maandag zal het Schiedamse Kin derzegel-Comité opnieuw de verkoop voor dit winterseizoen beginnen. Van die dag af zal men in de hal van het postkantoor aan de Tuinlaan terecht kunnen voor het kopen van Kinder zegels. Ook zal men weer een keuze kun nen maken uit de Kerst- en Nieuw jaarskaarten, welke men vanzelf sprekend frankeert met Kinderzegels. Vorige jaren heeft het Schiedamse comité steeds een groot bedrag kun nen afdragen voor het zo welbeken de goede doel. Ook dit jaar vertrouwt het Comité weer op een ruime vraag nen naar Kinderzegels, opdat weer een bevredigend resultaat mag worden bereikt. Als secretaresse van het Schie damse Comité treedt op: Mevrouw M. Blaissevan der Vüver, Nieuwe Haven 149, tel. 68116. De SVV-ers hebben door hun laatste nederlaag tegen Enschede liun aanhangers enige kommervolle weken bezorgd, want zij zijn in middels gevaarlijk dicht de geduchte rode streep genaderd. Zondag wordt het weer één en al spanning aan de Bosrand. Dan komt het sterrenelftal van PSV binnen de krijtlijnen. De Eindhovenaren hebben de laatste weken hun voetbalreputatie weer alle eer aange daan met een. daverende overwinning van 50 op Sittardia en vorige week hun verdiende zege op het beroemde Weense wonder- team van RAPID in de competitie voor de Europa-cup. Voetbal- feiten die de rood-groenen zeker tot nadenken zullen stemmen met deze strijd op de rode streep in het vooruitzicht. Ondanks de laatste nederlaag in Enschede hebben de SVV-ers zeker niet slecht gespeeld. De Schiedamse voorwaartsen hebben echter steeds te veel doelrype kansen om zeep ge bracht hetgeen in deze zware en be langrijke competitie ongetwüfeld een te grote luxe betekent. Daarom wordt het hoog tüd om Zondag elke kleine kans uit te bui ten. Kanonnier Van Pelt en techni cus Könemann zullen dan eens be- hoorlyk van leer moeten trekken tegen deze PSV-verdediging, waarin o.a. doelman Steiger en de back van ons Nederlands elftal, Wiersma. Wü behoeven er dan ook niet aan te twüfelen of de gehele SVV-aan- vaslinie za! erop gebrand zün deze befaamde Eindhovense defensie be- hoorlijk van repliek te dienen. Ook de verdedigers van onze Gor- zenclub zullen het zeker niet gemak kelijk krygen tegen de rappe Philips- voorwaartsen, waarbü alweer man- met klinkende voetbalnamen aantreden, zoals Coën Dillen. Frans- sen en de coming-man in ons Ne derlands elfal, Brusselers, knapen die over goede schutterscapaciteiten beschikken en waarvoor men de zaak achter potdicht moet houden rand een ware parade van voetbal sterren, zodat er alle kans op is, dat er van een hoogstaande partü kan worden genoten waarbü het aan spaning niet zal ontbreken. Als scheidsrechter voor deze wed- stryd is aangewezen de bekende K. L. v. 'd. Meer. SW 2 heeft Zondag een rustdag. SVV 3 speelt om 10 uur thuis tegen Sparta 3, een strüd waarbü het zeker fel toe zal gaan tussen beide rivalen. SVV 4 gaat op bezoek in Gorinchem voor een ontmoeting met Unitas 3. inter puiuiwit uiucn uuuuon. wu»* Het wordt dus Zondag aan de Bos- 1 68035 De volgende artsen nemen gedu- ende het weekeinde de medische dienst waar: W. H. F. Meyer, Swam- nerdamsingel 43, tel. 69696; F. Jun- gerius, Vondellaan 2, tel. 67355 en A. Hoogendük, Tuinlaan 74, tel. 68785. De dienstdoende apotheek is* Fa. Gouka Co., Groenelaan 127, tel. breken, vergt een termijn van drie a vier jaar. Over de plaats waar het stadhuis •zal verrüzen, kunnen B. en W. nog geen nadere mededelingen doen. Ook de Maasboulevard komt ter sprake. Uit het antwoord op de vra gen over dit onderwerp citeren wij: „Ons college heeft gemeend de bouw van een restaurant, echter niet die van een hotel, te moeten bevorderen, In verband met de bouw van bedoeld restaurant by de terrassen van de Maasboulevard, de aanleg van een jachthaven en de bouw van enige flats, zijn in het afgelopen jaar vele besprekingen gevoerd. Binnenkort sullen nadere plannen betreffende deze aangelegenheid aan de raad worden aangeboden". En voorts over de toegang van de Havendük naar de Maasboulevard: De hoofdtoegangsweg vanaf het wes ten naar de Maasboulevard kan pas worden aangelegd, zodra de panden van de firma Hasekamp en Co. zyn onteigend en gesloopt en de haven achter genoemde panden en'het Bal- kengat zal zyn gedempt. De tydelüke toegangsweg zal worden bygewerkt en voor voetgangers en wielrijders zo goed mogeiyk begaanbaar worden gemaakt. De jeugdverkeersbrigades geven ook stof tot vragen. Voldoen zü en is het de bedoeling het aantal uit te brei den? De commissaris van politie, zo zegt de memorie van antwoord, is van oordeel dat de jeugdverkeersbrigades in alle opzichten voldoen. Er is gedacht aan een uitbreiding voor het eind van het jaar op het kruispunt Burgemeester Knappert- laan-Warande, B. en. W. merken hierby op. dat een te grote uit- Het Schiedamse afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid heeft de jaarvergadering vastgesteld op Donderdag 8 December. Op deze vergadering zullen o.m, de jaarverslagen en de bestuursver kiezing aan de orde komen. Voorts vermeldt de agenda: behandeling van voorstellen cn candidaatsteiling voor de gewest-vergadering. Het be stuur verzoekt de leden, die voorstel len of namen van candidaten wensen in te dienen, dit te doen voor 1 De cember. Het huisbezoek bljjft regelmatig voortgaan. De Oost-wijk is nog niet geheel „bewerkt", daarom worden de helpers (ook nieuwe zijn van harte welkom!) opgeroepen om Dinsdag 15 November om 7.30 uur op het Van 't Hoffplein aanwezig te zjjn. breiding tevens mankracht zal kos ten, daar de politie toezicht .zal moeten uitoefenen op hun jeugdige collega's. Enkele leden hebben hun licht eens opgestoken over de kwestie van hei dierenasyl. Het antwoord van het college is vaag: „Voor zover mogelijk zal ons college medewerking verlenen aan de totstandkoming van een die renasyl. De vraag waaruit deze me dewerking kan bestaan is -in onder zoek". In 1955 zün tot nog toe 217 wo ningen gereedgekomen. Men ver wacht, dat dit jaar nog 54 hieraan kunnen worden toegevoegd. Hoeveel woningwetwoningen in 1956 zullen worden gebouwd, hangt geheel en al af van het te verlenen contin gent. Over het aantal van de door par ticulieren te bouwen woningen kun nen nog geen voorspellingen worden gedaan. Zaterdagavond komen om 7 uur de Trekvogels bijeen op het bekende adres aan de Dwarsstraat, waar Zon dagmiddag om 3 uur de Rode Wach ters worden verwacht voor: sport en spel. Zondagavond houdt Karei Scholte voor de AJC-ers een lezing in het Volksgebouw. Deze bijeenkomst be gint om haljacht. Gehuwd: J C Valkenburg 25 jr en C N J DUkshoorn 23 jr; A M Kleü 24 jr en LI W Luycx 21 jr; W D P Keessen 30 jr en M Mark 27 jr. Geboren: Yolanda A dr van J Bos en A H Verkouteren; Anna M J dr van A Peeters en P E Otjiens. team zijn niet zo gunstig en men rekent hier dan ook op een Schie damse nederlaag. Dames 2 van Asvion gaat op be zoek by TOGO 4. Dit is een compe- titiewedstryd. De dames hebben nl. door de overgang naar een andere klasse een competitie-achterstand opgelopen. Hoewel de TOGO-dames thuis altijd moeilyke tegenstandsters zijn, is een geiyk spel toch wel het minste, dat de Schiedamse dames kunnen behalen. Onderbond. Het vierde herenelftal van Asvion krijgt het derde van Tempo '34 op bezoek. Met enige moeite kunnen de Schiedammers deze ontmoeting winnen. Jeugd. Het programma voor de jeugd luidt: voor de jongens: Groen Geel aAsvion a, Dordt bAsvion b. Voor de meisjes: Tempo '34 aAs vion a, Spirit aAsvion b. Binnen te ScheveningenSch 132 met 30 last en 160 kisten verse ha ring; 104 met 34 last en 80 kisten verse haring; 37 "met 25 last en 200 kisten verse haring; 53 met 33 last en 100 kisten verse haring; 8 met 14 last; 402 met 23 last on 200 kisten verse haring; 40 met 24 last en 209 kisten verse haring; 305 met 23 last en 100 kisten verse haring; 285 met 23 last en 200 kistQn verse haring. Vangstberichten van hedenmorgen: VI 70 170 k nog 10 netten; VI 78 8 k; VI 78 60 k nog 30 netten; VI 85 50 k nog 30 netten; VI 172 17 k; VI 203 100 k thuisvarend; VI 205 10 k; VI 206 10 k; VI 207 9 k; VI 208 32 k; VI 216 5 k; VI 29 102 k; V! 86 10 k; VI 97 4 k; V) 114 8 k; VI 115 55 k; VI 142 5 k; VI 190 13 k Voor de president van de Haar- lemse rechtbank heeft de Centrale Bond van Werknemers in het Transportbedrijf Vrijdagmiddag een kort geding aanbangig gemaakt tegen de Reders Vereniging <van Vissers vaartuigen te IJmuldcn en de rederij N.V. Piscator te Vlaardingen, wegens het niet nakomen van de cn.o. voor de trawi-vissery. De rederü N.V. Piscator heeft op 31 October de trawler Antje no. 15 met een bemanning van negen kop pen naar zee gestuurd, terwül de c.a.o. elf man voorschrüft. Voorts heeft de rederij een contract met de bemanning gesloten, dat belangrijk afwijkt van de c.a.o. Als verweer verklaarde de directeur van de rederü, de heer P. Brouwer, dat men anders het schip niet meer naar zee had gekregen. Mr. C. J. Polak, optredend namens de eiser, verklaarde, dat de Centrale Bond wel begTip heeft voor de moei lijkheden, maar dat het niet aangaat om zonder de andere ondertekenaar erin te kennen de c.a.o. op zü te leggen. Hij verzocht de president de N.V. Piscator te bevelen op straffe van een dwangsom van 1.000 per dag zich onmiddellük van iedere inbreuk op de bepalingen van de c.a.o. ta onthouden. Hij verzocht de president tevens de Reders Vereniging te ver oordelen binnen 24 uur bekend te maken, dat de c.a.o. door haar leden nagekomen dient te worden op straffe van een dwangsom van 250 voor iedere dag van verwüh Voorts de beide gedaagden te veroordelen tot de betaling van de kosten van het geding. De president van de Haarlemse rechtbank mr. A. M. baron Van Tuyll van Serooskerken heeft van morgen de eis van de Centrale Bond van Werknemers in het Transport- bedrüf. gesteld in het kort geding te gen de Vereniging van Reders van Vissersvaartuigen en de N.V. Visserü Maatschappü „Piscator" te Vlaardin gen, toegewezen. Deze rechercheur, Bannion, weet dat de activiteiten geleid worden door Mike Lagana, een machtig man, en begrijpt al spoedig dat de zaak uit zal komen na de dood van de weduwe Duncan. Niet hij zelf doodt de weduwe. Dat doet een meisje, dat eerst de vriendin was van een van Lagana's handlan gers, maar dat tot de tegenpartü overloopt. Zy is daar nog nauwelijks mee begonnen of die handlanger werpt haar een pot gloeiende koffie Een scène uit de film. Tot het bittere einde. Passage tem» in het gezicht. Verminkt moet zü ver der door het leven. Het duurt niet iang, want zü werpt haar sadistische vriend eveneens een pot koffie in het gezicht en wordt door hem dood geschoten. De man zelf wordt weer door Bannion aangepakt. Zo gaat het in deze sombere film van misdaad 'en mishandeling, waar in Gienn Ford, Gloria Grahame en Jocelyn Brando beiangrü'ke rollen spelen. Monopole, Dinsd. tju. Dond» „Het grote avontuur" is een uitste kende Zweedse rolprent, waarvan vooral de dierenvrienden bijzonder zullen genieten. De cineast Arne Sucksdorff ont leende het verhaal direct aan het dierenleven, dat zich afspeelt in en rond een boerderij. Knappe opnamen laten nu eens met treffende teerheid het leven zien. om dan weer in boeiende taferelen te vertellen van de wreedheid van het roofdier. Vos en lynx slaan voor het ver borgen oog van de camera hun slag en even later zyn het de vogels, die in hun vredige leventje betrapt wor den. Diep menselijk is de verfilming van twee broertjes, die gedurende de winter een jonge otter verzorgen om te voorkomen, dat het dier in handen van een stroper zou vallen. Het geheel is een simpel, maar daar om zeker niet minder goed verhaal, Monopole, Vrydag t.m. Maand. „Amok in Silver Lode". Een rustig burger, vertolkt door John Payne, geëerd in Silver Lode, wordt plot seling door vier vreemdelingen be schuldigd in het verleden een laffe moord te hebben gepleegd. Het zün schavuiten, die op de ondergang van die burger uit zijn. Dat zij in hun opzet niet slagen ervaart de bioscoop bezoeker pas in de laatste spannende meters. Ér zün dan echter al heel wat revolvers leeggeschoten. Het theater davert ervan.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1