Hermes DVS had kleine zege wel verdiend maar schot was zoek Huisvrouwen duiken in woningbouwproblemen Op zoek naar wezenlijke behoeften der bewoners Geenjhr. mr. dr. A.A., maar gewoon: Karnebeekstraat DHS wint door betere techniek van SVDPW Kort geding in Den Haag Wie maakt de echte Haagse hopjes? Gezin Jovic kwam naar Vlaardingen 47 jaar bij één baas Schaap wint in vlot tempo twee partijen Biljarters van X Oosten in finale 2e klas libre WALD0-TAX! Uit het dagboek van de politie Duitse oorlogs misdadigers terug - en vrij Feest van Romi in Scliiedam Het Vrije Volk VIERDE KLAS KNVB Kostbaas doodt zijn kostganger TL-verlicliting in diergaarde Bankdirecteur in arrest Excelsoir M was PPSC te snel af Diefstal bij slager; buit: 2.000- De grootste krant van Nederland IN SCHIEDAMS RAAD 67570-69915 Esperanto-agendo Ruitentikker steelt zes horloges Brit binnengesleept DISTRICTSBILJART SCHIEDAM SET VRUE VOLK MAANDAG 16 JANUARI 1956 PAGINA 7 Voorbeeldige steun „Zo, jongetje, en vertel jij meneer nu maar eens waar je woont?" Het prille knaapje, tot wie deze vriendelijke woorden zijn gericht, fronst zijn voorhoofdje in diepe denkrimpels, haalt diep adem en antwoordt: „In de Jonkheer meester doctor A. A. van Karnebeekstraat, meneer." Kwalijk SchiedamDirkslünd Schiedam heeft op eigen terrein niet kunnen winnen van Dirksland. BURGERLIJKE STAND HONDERDBN HUISVROUWEN bevolkten maandag het Bouw centrum te Rotterdam. Een rede van architect ir. W. van Tijen betrok hen onmiddellijk in het hart van de problemen van be tere en snellere woningbouw, die hier gedurende de Maand van de Bouwnijverheid worden behandeld. „De woning moet ge bouwd worden naar de wezenlijke behoefte 'van de bewo ners," zei ir. Van Tijen. „Om die behoeften vast te stellen en door te voeren in ontwerp en bouw moeten we naar het leven in deze woning teruggaan." Schat van mogelijkheden Om niet door het bestaande van de aanvang af te worden geblokkeerd, moeten wij niet bij de ontwerpers be ginnen. We moeten eerst de zaak in beweging brengen door een schat van mogelijkheden aan hen voor te leggen. jleer dan vijfduizend toeschouwers zagen een boeiend en pittig fbalduel, waarvan een 11-geiyk spel het resultaat was. Door beide ploegen is enorm hard en geestdriftig gewerkt, aan welke elementen de schoonheid van het spel voor een belangrijk deel werd opgeofferd. Met deze puntenverdeling kregen zowel Leeuwarden als Hermes-DVS loon naar werken, hoewel er in het spel van de blauw- gebemde gasten meer lijn zat en zij op grond daarvan wellicht een kJeine zege hadden verdiend. In de eerste helft waren de aan vallen van Hermes-DVS talrijker en gevaarlijker, maar een voordelige corner-verhouding vormde daarvan het enig tastbare resultaat. De eer ste mooie kans was voor Leeuwar den. Kramer kreeg van dichtbij de bai vrij en zijn giftige schot werd door keeper Van Diest met moeite gekeerd. De meeste wapenfeiten kwa men daarna voorlopig voor rekening van Hermes-DVS. Dat rechtsbinnen Broeders na een kwartier de kleed kamer opzocht, betekende geen ver zwakking, want invaller Jansse was zyn plaats volkomen waard. Hij was het ook, die v, d. Burg en v. d. Tuyn er,sge malen in schotpositie bracht, maar deze spelers bleken geen geoo- ren schutters, want zij zochten het Friese doel op de verkeerde plaats en. toen v. d. Burg kort voor de rust wel zuiver aanlegde, dook Koopman naar de bedreigde hoek. Zonder twijfel had Hermes-DVS met een tikje meer doortastendheid en een vleugje fortuin de eerste helft met een voorsprong kunnen afslui ten. De 59-jarige boorder J. J. B. uit Botterdam werd zaterdagmiddag om 12 30 uur onwel op de Koemarkt. Een toevallig passerende politie-auto bracht hem naar het gebouw van de DG en GD, vanwaar B. naar zijn woning is vervoerd. De derde machinist van het op de werf van Wilton-Fijenoord dok kende Liberiaanse schip „Santa Ele na" heeft zaterdag bij de Schiedamse politie aangifte gedaan van diefstal ran 300 dollar uit zijn hut. Toen de familie v. d. K .zon dagavond om 22.30 haar woning aan de Dirk van Wassenaarstraat bin nenkwam, bleken ongenode gasten op bezoek te zijn geweest, trit een dressoir hadden de onbekenden, die vermoedelijk over de schutting zijn geklommen en via de openstaande keukendeur het huis waren binnen gedrongen, twee horloges, enkele sie raden en een portemonnaie met in houd gehaald. Een langharige, witte bastaard- teef met zwarte kop en vlekken is vrijdag in Schiedam-West aangere den. Mejuffrouw Wuisman, Fabri- plein 30, tel. 64408 heeft het diertje, dat geen verwondingen heeft opge lopen, In huis genomen Zoals men verwachtte, heeft de vierdeklasser PPSC het zaterdag middag af moeten leggen tegen het sterkere Excelsior uit Maassluis. Al direct gingen de Excelsior-mensen tot de aanval over en gedurende twee maal drie kwartier gaven ze het heft niet meer uit handen. Vooral aan techniek (zuiver plaat sen!) en snelheid, waren de bezoe kers onze stadgenoten verre de baas. Met een 02-achterstand voor PPSC ging de rust in. De tweede helft liet geen veran dering zien. Éénmaal wisten de Schiedammers het vijandelijk doel te vinden, maar daar stelde Excelsior drie goals tegenover. Zo eindigde deze nogal eenzijdige wedstrijd met een ruime 1—5-zege voor de bezoe kers. ROTTERDAM De woning van de 38-jarige slager J. H. N. II. achter de slagerij aan de Beukelsdijk, is zaterdagnacht be zocht door enige onwelkome gasten. Er wordt een geldkistje met ongeveer f 2000,en vermoedelijk enige ju welen vermist. Dat dit niet gebeurde daarvoor moet tevens de Leeuwarden-achter hoede aansprakelijk worden gesteld. Speciaal spil De Linde stond weer als de rots in de branding, terwijl keeper Koopmans na een aarzelend begin eveneens uitblonk, Na de rust ontspon zich een geljjkopgaande strijd, waarbij het spel snel heen en weer golfde en er door alle spelers fanatiek om het bezit van de bal werd gevochten. Bij Hermes-DVS zwoegden de kanthalfs Van Oers en Schenk, dat het een lust was, maar Jansen en De Groot, welke laatste zijn voor' hoede vaak voorbeeldig steunde, stonden niet toe, dat het middenveld het onbestreden domein van de gas ten werd. Veel serieuze scoringskan sen deden zich overigens niet voor. Na negentien minuten wist Koopman een knappe doorbraak van Jansse r.og juist een halt toe te roepen. Het succes kwam aan de andere kant, waar "an der Ley op beheers te wijze de uitstekende stopper Bur ger In de luren legde om vervolgens een scherp schot los te laten dat Van Diest niet kon houden (1—0). Leeuwarden beleefde slechts kort plezier van die voorsprong. Nauwe lijks 5 minuten later maakte rechts binnen Jansse de gelijkmaker (11). In de resterende tijd bleven de verdedigingen de baas. Alleen «en knal van Hoekema zette Van Diest het mes nog even op de keel. (Van onze correspondent in Bonn) Zaterdagmorgen is aan de Duitse grens in Herleshausen een trein aan gekomen met de langverwachte 455 oorlogsmisdadigers uit Rusland, die niet onder de Russische amnestie vallen. Adenauer heeft beloofd, dat zij voor hun daden voor het gerecht zullen komen. Zondag zyn ze allen, vrijgelaten, zodat ze naar huis kon den gaan. De Duitsers, die per (zwaar be waakte) trein arriveerden, werden niet in het. doorgangskamp Friedland ondergebracht, maar in een kazerne in de buurt. Daar werden ze namens de regering toegesproken. Onder meer werd het onderzoek naar hun daden aangekondigd. Voorts, dat de Russische stukken over hun oorlogsmisdaden nog niet binnen zijn. In Musis Sacrum in Schiedam heeft zaterdagavond de personeels vereniging ROMI een geslaagde feestavond gehouden. Door de Tru- xini Company werd de revue „Ach ter KlaarDraaien Maar" ten tonele gebracht. Hoogtepunt van deze revue was het optreden van Fantasio, de muzikale clown. De Mir litons. een dansorkest. zorgden vcor een 'prettige stemming met de nieuwste schlagers die het ten ge hore bracht. Joop Boeree was de conferencier. Ook trad hij op als parodist. Truxini en zijn partenn goochelden niet onverdienstelijk, Gerry en Marion brachten een acre- batennummer dat er zijn mocht. De Mirlitons verzorgden de muziek bij het „bal na". Aha, denkt de op olijke stukjes gestelde lezer onder u, aha! een grapje. Wij moeten hem teleurstellen. Dit is geen grapje, maar een ernstig be doeld toekomstbeeld. Een toekomstbeeld, dat werkelijkheid zal worden, wan neer het college van burgemeester en wethouders van Schiedam de door hen voorgestelde straatnamen voor Nieuwland ongewijzigd gaat toepassen. De raad-heeft vrijdagavond zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeu ring aan dit voorstel gehecht, maar niet voordat mr. H. B. Engels man (arb.) en de heer J. Alijk (k.v.p.) hun bezwaren hadden geuit tegen de lange, onpraktische namen, die het college had uitgezocht. De heer Engelsman bepleitte het geven van korte, voor iedereen be grijpelijke straatnamen en stelde voor dr. J. v. d. Tempel aan ds reeks „peetooms" toe te voegen. De heer Alijk deed de suggestie de Advertentie L M. (Van een onzer verslaggevers) Twee firma's, de Haagse N.V. Rademakers Cacao- en Chocolade fabriek en de Rotterdamse N.V. Frank Rademaker, hebben Zater dagmorgen voor de waarnemend-president, van 'de Haagse recht bank, mr, R. Prins, elkaar het recht bestreden, om zich maker van de enige echte Haagse hopjes te noemen. De derby tussen DHS en SVDPW, die op het DHS-terrein in Kethel werd gespeeld, is op een klinkende 51-overwinning voor de gast heren uitgelopen. Het was een vrij aardige -en bovendien sportieve wedstrijd, waarin vooral de DHS-spelers Van Bokkum en Schell zich onderscheidden. Reeds na drie minuten namen de gastheren de leiding, toen midden voor Schell een onhoudbare schuiver in de hoek van het SVDPW-doel plaatste. De gasten lieten zich deze snel opgelopen achterstand niet aan leunen, maar konden toch maar wei nig uitrichten tegen het technisch betere DHS, dat bovendien het wind- voordeel had. Een kwartier later werd het door Van Bokkum 20 en niet lang daar na., was het Krommenhoek, die de bal van Schell goed kreeg aangespeeld en voor DHS scoorde. Even voor de rust slaagde Van der Vlist erin een tegenpunt op zijn naam te brengen. Ook in de tweede helft toonde DHS zich sterker. Al gauw werd de voorsprong vergroot door een fraaie goal van Van Bokkum. Toen leek het even of de SVDPW'ers er genoeg van hadden. Zij kwamen wat sterker opzetten en bouwden enkele gevaar lijke aanvallen op. Doelpunten kwa men er echter niet van. Wel kwam er nog een goal, maar voor DHS. Het was Schell, die de turf volmaakte. In Helmond heeft vrijdagnacht de 53-jarige textielarbeider S. zijn 47- jarige kostganger met een broodmes doodgestoken. De kostganger, Van de L„ was be schonken zijn huis aan de Mierlose- weg binnengekomen en had tijdens een ruzie zijn kostbaas met een bier flesje aan het hoofd verwond. S. heeft na arrestatie zijn daad be kend. .De Haagse N.V. had een kort ge ding aanhangig gemaakt tegen P. Nieuwerkerk en Zn N.V., een dochter onderneming van Frank Rademaker. Aanleiding tot dit geding was een circulaire, waarin de N.V. Nieuwer kerk zich aandient als de fabrikant van de enige echte Haagse hopjes, Iedere andere firma, die zegt ze te waken, maakt zich schuldig aan ver draaiing van de feiten," heet het in deze circulaire. Mr, J. w. M. Peek, optredend namens de eiseres, noemde dit een kwalijk stuk. Hij herinnerde eraan, dat de eerste N.V. Nieuwerkerk iri 1933 failliet ging. De curator had to 1934 de recepten overgedaan aan Jacobus Brand, die deze op zijn beurt verkocht aan de Haagse Ra demaker, De tweede N.V. Nieuwerkerk ging eenter ook weer hopjes maken, nu onder de naam genie-hopjes. „Zo duidelijk is het allemaal niet," Keende de tegenpleiter mr. E. A. van meuwenhove" Helbach. Naar zijn oordeel was de vordering niet ont vankelijk, omdat Frank Rademaker de circulaire had verspreid en niet de gedaagde N.V. Nieuwerkerk. Bo vendien is de zaak te ingewikkeld voor een kort geding en is deze zaak biet spoedeisend: de circulaires zijn al in 1951 gemaakt. Volgens deze raadsman zijn in 1934 de recepten op papier aan Brand verkocht, maar de directeur, de heer Nieuwerkerk, heeft het recht behou den het recept, dat hij in zijn hoofd bad, weer te gebruiken. Hij betoogde voorts, dat de overdracht van de merken en de nieuwe inschrijving van de merken niet rechtsgeldig wa ven geweest. Hij gaf toe, dat Nieuwerkerk te ver gegaan door te stellen, dat hij de enige is die de enige echte hopjes Kaakt. In zyn repliek voerde mr. Peek aan, dat de heer G, Nieuwerkerk wel degelijk wist dat hij geen recht had hopjes te maken. Hij eiste onmiddel lijke stopzetting van de verspreiding van de circulaire. De waarnemend-president zal spoedig mogelijk uitspraak doen. zo Tegen het middaguur is in Vlaar- dingen gearriveerd het Kroatische vluchtelingengezin Jovic, dat gedu rende een elftal jaren in kampen heeft gewoond. Dit is het eerste ge zin dat door een Nederlandse ge meente op initiatief van de burge meester van Dordrecht wordt opge nomen. In hun nieuwe woning, die door Sociale Zaken werd ingericht, aan de Benthemstraat 10, werd het ge zin welkom geheten door o.m. wet houder Walstra en de directeur van Sociale Zaken, de heer De Jong. Het gezin bestaat uit zes personen: de 25-jarige echtgenoot Stype Jovic, de 26-jarige vrouw Katicha JovicZim- mermann en hun drie zoontjes: de zesjarige Peter, de ^tweejarige Bozo en de acht maanden oude Stype. Voorts behoort de 60-jarige groot moeder Elisabeth Zimmermann, tot 't gezin. Deze nieuwe Vlaardingse bur gers hebben langdurig in een Oos tenrijks kamp vertoefd. Jaudon, la 19an de januaro Klub- vespero ni legos kumune „Senna- ciulon" do kunportu la portu la las- tar. organon. Sidloko estas por ciu Garantiita ce fam.: v. Gink, Ploegstraat 19. Geboren: Johannes M„ z v F. C. M. v. d. Klink en H. Daalman; Ben jamin, z v W. A. E. Kramer Freher en J. C. E. van Buijtenen; Frederi- cus J., z v F. J. Huele en L. W. Schol- tus; Tirza en Ellen, d v H. Rosman eti C. Vrijland: Marie Louise, d v A. A. Krebbers en C. Morelis. Overleden: D. Mak, 88 j„ wed, van J. A. Cappon; D. C. v. d. Kooi), 84 j; H. J. Homburg. 69 j. wed. van W. v. d. Zwaai: S. Rosman, 87 j. We vinden allemaal dagelijks talloze dingen in onze woningen onjuist. Een raam tocht. Onze babv kan niet rustig slapen. Er is geen goede speelgelegenheid voor onze kleuters. In de keuken valt het licht verkeerd. Een raam is moeilijk te zemen, enz. Wij geloven, dat bij een systema tisch en gecoördineerd aanpakken van het vraagstuk van de indeling en de uitrusting van onze woning zal blijken, dat het zal gelukken een schat van materiaal, ervanng en mo gelijkheden byeen te brengen. Alles wijst erop, dat in een demo cratische maatschappij de woonbe hoeften van allen, (hetzü van boven, hetzij van beneden) het niveau van onze wezenlijke behoeften be ginnen te benaderen. Van onderen af, omdat men niet met minder ge noegen Wil nemen, van boven af, omdat men niet meer nodig heeft. Een bed van een bij twee meter past nu eenmaal ons allen. Dat is ook het geval met de breedte van een deur of de hoogte van een tafel of stoel. In al deze dingen worden onze be hoeften alleen werkelijk bevredigd, wanneer zy tot het wezenlijke wor den opgevoerd of teruggebracht. Juist dat feit zal ons vraagstuk be- studeerbaar maken. titels voor de namen achterwege te laten. Ten slotte uitte ir. K. J. J. Do- minieus (a.r.) zijn verwondering over het gebrek aan 'systeem, waar aan volgens de spreker de nasm- geverij mank ging. Muziektent zu]]en ons anereeVjt wenden tot de huisvrouwen om hun wensen te horen en daarna tot de deskundi gen op technisch, hygiënisch en sociaal gebied, om te horen welke op lossingen 7.1} ons kunnen aanbevelen. Nadat de heer J. Poot (c.h.u.) als j ?an tot de ontwerpers in de fabrie- oudste raadslid namens de raad de S *en en °P de architectenbureaus om nieuwjaarsrede van burgemeester mr. de apparaten, de meubels en de wo- Zoals wij zaterdag schreven: be halve de stadhuiskwestie leverde de lange agenda geen noemenswaardige moeilijkheden voor Schiedams vroede vaderen op. Veel van wat wij dan zullen wil len, zal niet zonder meer passen in de regelingen, die de overheid aan de woningbouw stelt. Het zal dan nodig zyn de publieke opinie en de overheidslichamen van het wense lijke van onze voorstellen te over tuigen. Tot slot gaf ir. Van Tijen een aan tal complete voorstellen, waarvan de belangrijkste waren: Voortzetting van. de studies over dit onderwerp: aan vulling daarvan door ruimtelijke stu dies met behulp van „verstelbare wanden": de vervaardiging van pro totypes van een aantal onderdelen van de woning (eventueel van wonin gen) de noodzakelijkheid van een nieuw onderzoek naar de invloed van het milieu op de woonbehoeften; de wenselijkheid van een onderzoek naar de invloed van de welvaartsvermeer dering op de woonstijl; de noodzake lijkheid van een onderzoek naar de economische gevolgen van het in overeenstemming brengen van de wo ning met de wezenlijke behoeften: en het toetsen van de standaardplatte gronden aan de wezenlijke behoeften. De vrouwen die deze rede aan hoorden en over de voorstellen van ir. Van Tijen discussieerden, ver tegenwoordigen verschillende afde lingen van de Nederlandse Huis- houdraad, of velerlei beroepen als woninginspectnce of maatschappe- lyke werkster, die onmiddellijk met dit vraagstuk te maken hebben. Een 'bijzonder interessante ontmoe ting was het niet. Dirksland speelde fors en met weinig techniek. Schie dam was technisch beter, maar miste alle stootkracht. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en een dubbel blanke stand was dan ook het resultaat van de eerste helft. In de tweede helft was 't de rechtsbuiten van Dirksland, die de gemoederen in beweging bracht. Na ruim een kwartier spelen onder nam hij tweemaal achtereen een voorbeeldige soloren, die beide malen met een fraai doelpunt werd beloond. Hetzelfde kunstje wilde Reinierse twintig minuten voor het einde ook in praktijk brengen. Hij kwam helaas niet verder dan één keer, maar redde nam in zyn antwoord een ~af wach- J. W. Peek in enkele hartelijke woor den had beantwoord, hamerde de voorzitter de agenda er in een be wonderenswaardig tempo door. Drie raadsleden vroegen nog het woord, toen het voorstel ter tafel kwam om een krediet van 25.000 te verlenen voor het aanleggen van een speelplaats met sierbestrating aan de Perenlaan in Tuindorp— Kethel. De heer A. J. van Lith (arb.) betuigde zijn instemming met het voorstel maar zou graag zien, dat de muziektent verplaatst werd naar het plantsoen aan de overkant van de Schiedamseweg, daar anders de speelplaats in het gedrang zou ko men. De heer A. Sonnevelö (ch.u.) zag in zijn verbeelding de baldadige jeugd reeds de muziektent „Kethels culturele centrum" afbreken en stelde voor deze te beschermen door middel van een afrastering. Als derde spreker wierp de heer F. Hofman (k.v.p.) zich m de strijd en betuigde vol vuur zijn instemming met de suggestie van de vorige woordvoerder. Wethouder Th. J. L. v. d. Berg ningen te ontwerpen, waarin het ge vondene kan worden toegepast cn ten slotte tot publiek en overheid om het voorgestelde in toepassing te brengen. ROTTERDAM De gunstige uitkomsten van het afgelopen boekjaar hebben de Dier gaarde in staat gesteld een verbete ring aan te brengen, die men zich at geruime t{jd geleden had voerge nomen: een verlichting met TL- buizen an de kassen met tropische planten en vogels en enkele dieren verblijven. De nieuwe verlichting, die uiter aard vooral in de wintermaanden wordt toegepast, is heilzaam voor de planten en doet de kleuren van. de vogels heel fraai uitkomen. Het Apenhuis en de neushoomsta! heb ben deze TL-buizen nu ook, evenals het binnenverblljf van Rajah, da olifantestier. In de nacht van zaterdag op zon dag heeft een ruitentikker zijn slag geslagen bi) de horlogerie R. aan de Lombardkade. De etalageruit werd met een steen vernield, De eigenaar, de 34-jarige G. T. H. vermist zes horloges ter waarde van 266,—. DE HEER J. WEYLING. die 47 jaar in dienst is geweest bij de N.V. Cleton aan de Nieuwe Haven te Schiedam, nam zaterdagmiddag al daar afscheid van de N.V. wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Zowel van de zijde der directie ais van het perso neel viel de heer Weyling een hartelijke huldiging ten deel. daarmee toch de eer van de Schie dammers. De directeur van de N.V. Commer ciële Bank ln Den Haag, mr. Ch. J. F. van H. is op last van de officier van Justitie, mr. dr. Maris, in arrest ge steld als uitvloeisel van een tekort van een half miljoen gulden, dat ge constateerd is bjj de inmiddels geli quideerde bank. Mr. Van H. heeft, voor zover be kend is, zelf geen voordeel uit de ma nipulaties bij de bank betrokken, maar zou zeer lichtvaardig te werk zijn gegaan bij de beleggingen. Drie employé's van de bank zijn ge arresteerd op verdenking van ver duistering. Deze verduistering zou een van de aanleidingen tot de liquidatie zijn geweest. Mr. Van H. werd naar Den Haag ontboden (hij woont in Genève) om verhoord te worden in verband met deze verduistering. In het verhoor vond de justitie aanlei ding tot arrestatie over te gaan. In deze zaak is ook de voormalige Haagse wethouder, ir. L. J. M. F., aan een verboor onderworpen. Hij was ge delegeerd commissaris van de bank. Het zou in deze zaak voornamelijk gaan om het ten onrechte overbren gen van gelden uit de Commerciële Bank naar de Algemene Exploitatie Maatschappij, waarvan ir. F. direc teur is. tende houding aan: „Laten we eerst wachten op eventuele reacties of ad viezen voor wij tot verplaatsing of iets anders dan voorgesteld is over gaan." En de discussie werd besloten met een interruptie van wethouder mr. F. v. Bochove: „We kunnen wach ten wachten tot 'ie Instort...." De sleepboot „Maas" van L. Smit en Co.'s internationale sleepdienst heeft zaterdagmiddag het Engelse motorschip „Blyth Trader" de Nieu we Waterweg binnengesleept. De Engelsman, die 6743 brt. meet, had schade aan de stuurinrichting opge lopen. Een onvergetelijk moment was het voor de scheidende, toen de heer H. Cleton hem de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau opspelde en hem het getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende verguld zilveren legpenning overhandigde. Het was ook de heer Cleton, die de grote afscheidsspeech hield. Hij was vol lof over de nimmer aflatende toewijding en nauwgezetheid, waar mee de heer Weylmg steeds zijn taak heeft vervuld. De heer Cleton roem de het vakmanschap van de heer "Weyling en sprak de hoop uit, dat de directie in de toekomst nog wel eens een beroep op diens medewer king mocht doen. Voorts voerden het woord de heer D. Wijnmaaien namens het personeel avn de N.V., de heer J. Geus uit naam van het filiaal, de heer B. Roos, voorzitter van de personeelsvereni ging en de heer C. Riekwel als ver tegenwoordiger van de oude kern. De genoemde sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van vele fraaie geschenken, waartoe een groot radiotoestel, een klok, een radiotafel, huishoudelijke artikelen en een en veloppe met inhoud behoorden. Ook de echtgenote van de heer Weyling deelde in de hulde. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 7 en 6.15 Terug uit de hel <14 Jr). MONOPOLE-THBATER. 2,T«aÖ UUT1 A. en C. ln. stofzuigers (s4.)* Tentoonstellingen 8TEDELIJK MUSEUM, 2-5 U.: collecties. Eigen De vierde speelavond voor het districtskampioenschap biljart Schiedam over drie banden, die vrijdag; in Thalla. werd gehouden, is ditmaal bijzonder vlot verlopen. Bij de partfj WaldaSchewe verving Ruggenberg Schewe, die wegens werkzaamheden niet tijdig aanwezig kon zyn, Hü kwam evenwei later opdagen, en speelde toen alvast zyn partij van 3 februari tegen Schaap. Zodoende werden vrijdagavond vijf in plaats van de gebruikelijke vier wedstrijden gespeeld. De Vlaardingse biljarters hebben, over het algemeen genomen, weer een uitstekend figuur geslagen in de voorwedstrijden voor een plaats in de wedstrijd om het nationale kampioenschap 2e klas libre. Niet minder dan drie spelers van Het Oosten plaatsten zich in de finale, die volgende week vrijdag in Schiedam begint. Dit waren Dijkshoorn, v. d. Lee en Alphenaar, die met 4.80 het hoogste moyenne noteerde en bovendien naar de le klas van het district Schiedam promoveerde. In. deze voorwedstrijden, die op de prima biljarts van Eppo Hekman werden gespeeld, is uitstekend partij gegeven. Het algemeen moyenne, voor promotie naar de eerste klasse was op 4.50 gesteld en het mag voor Alphenaar wel een voldoening zijn geweest, dat hy nog met 0.30 hier boven wist te eindigen. Een prach tige prestatie. In de laatste partij tegen Dijkshoorn scoorde hij de hoogste serie met 34 caramboles, ter wijl hij met 54 caramboles de hoogste serie van het toernooi op zijn naam bracht. De Wilton-Fijenoorder Van der Velde heeft in zijn partij tegen Schikhof (Entre Nous) ten slotte nog even gedemonstreerd, dat hij wel wat in zijn mars heeft, al schaarde hij zich niet by de finalisten. Hiervoor plaatsten zich; Dijkshoorn (Oosten) 4.35 8 Van der Lee (Oosten) 4.25 8 Schaap (Rembrandt) 4.23 8 Van Rees (Conflance). 3.34 8 Van Duikeren (Sluis) 3,85 7 Alphenaar (Oosten) 4.80 6 Heinsbroek (Sluis) 3.79 6 De Koning (Karseboom) 3.17 6 Van de niet geplaatste deelnemers behaalde Van der Steen het hoogste algemeen gemiddelde met 4.41. Daar na volgden v. d, Velde met een moyenne van 4.16. Hartig met 4.14 en Schikhof met 3.71. Hun puntenaantal was echter onvoldoende om zich in de finale te kunnen plaatsen. Voor het nationale kampioenschap 3e klas libre behaalde Grava in het Volksgebouw te Vlaardlngen zijn eer ste overwinning. Hy won van Bakker in 47 beurten en een hoogste serie van 10 caramboles. Bakker verloor tevens van Van Lingen in 42 beur ten, terwijl v. d. Zanden baas bleef over Schellebeek in 40 beurten. Hy maakte tijdens deze partijen met 12 caramboles de hoogste serie. De stand is nu: 1. v. d. Veer 6 pt., 2. v. d. Zan den 6 pt„ 3. Leyte 4 pt., 4. Van Lin gen 4 pt., 5. Eggelmeyer 4 pt., 6. Schellebeek 2 pt., 7. Grava 2 pt. Al leen v. d. Veer en Leyte zün neg en- geslagen. Schaap (Rembrandt) was weer bij zonder goed op dreef. Hy maakte in de 58ste beurt de veertig caram boles vol, terwijl zyn tegenstander Smits (Pleinzicht) niet verder kwam dan zeventien (van de gestelde der tig). Ruggenberg (Rembrandt) fcreeg zyn veertig caramboles in de 63ste beurt, waarby Walda de 22 haalde. Tegen Gouka (Entre Nous was Rug. genberg, die als vervanger van Schewe optrad, minder gelukkig. Gouka haaide de dertig in 'de 41ste beurt, terwijl de Renibrandt-speler niet meer dan de helft van de ge stelde veertig caramboles wist te ver garen. Eikenbroek (Pleinzicht) maakte in de 54ste beurt de dertig vol, waarbij hij Schilperoord, die elf caramboles van de gestelde dertig haalde, ver achter zich Het. De 3-februari-party werd eveneens een zege voor Schaap, die de veertig in 59 beurten haalde, terwijl Schewe (Entre Nous) niet verder kwam dan veertien (dertig was de eis). De ueiKtiijdeii weiden weer geleid door de heer H.'Kempers sr. Het programma voor aanstaande vrydag luidt: EikenbroekWalda, SmitsSchilperoord. Schaap—Gouka, Schewe—Ruggenberg. Apotheek: Fa. Westendorp. Singel Si, tel. 67674. Diversen: IRENE. S uur: Pers.ver. Gusto, Film voorstelling. AMSTELBR.ON, 3 uur: Demonstratie Ned. Kappersbond. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 7 en 9.15 u.: Terug uit de hel (14 Jr). UONOFOLE-TKEATER, 2. T en 9 uur: 'n Vrouw zonder vrees (14 jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: Eigen collecties. CULT. CONTACT CENTRUM. 9—6 u.: Expositie werken van. Goof Smit. Apotheek: Fa, Westendorp. Singel 31. tel. 67674. Diversen ARCADE, S uur: St. Raphaèl. feest avond, LANGE HAVEN 70, S uur: Voor drachtsavond. R.K. Instuif. VOLKSGEBOUW, 8 uur: ANMB, Filmavond. IRENE, 2.30 uur: Ned. Ver. van Huis vrouwen. IRENE. 3 uur: Pers.ver. Gusto, Film voorstelling. CHR. SOC. BELANGEN. 8 uur: Ver. Het Str.gelkwartier. contactavond. ARCADE, 8 uur: Kath. Soc. Centrum, Lezing. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Goud van Napels. 2. 7 en 9.30 uur (18 jr). CAPITOL: The Kentucklan. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Ontspoorde vrouwen. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). CINEAC: Journaal van B tot 5.15 uur. Het begon ln Parijs. 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Meisjes zonder beroep. 2. '7 en 9.15 uur (13 jr). HARMONIE. Een vrouw ln opspraak, 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). LUMIÈRE: Het kasteel ln de schaduw. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 jr). LUTÜSCA: Johnny knapt 't op. 2.15, 7 en 930 uur (18 Jr). LUXOR: Morgen zie lk je weer. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.), METRO: Ontspoorde vrouwen. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). PRINSES: Een vrouw in opspraak, 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: De wraak der Quantaxo'e. 2, 7 en 9.15 uur !14 Jr). THALIA: Summer madness. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). VICTORIA: Het begon ln Parijs, 2. 7 cn 9.15 uur (18 jr). 'fc VENSTER: Het testament van Dr, Mabuse. 2, 7 en 9.15 uur. ROTTERDAM GROTE SCHOUWBURG. Zuldpleln. Kalanag en Gloria in do magisch» muzlkale-wonder-revue „Sim Sail Bim 1955", 2 en 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1