Toekomstbeeld schaal op verkleinde onderzocht Parallelweg-bewoners richten zich tot raad Het lag op straat Dr. Barach sprak voor leden van Schiedams IvAO Net een groot speelgoedland m SG herdenkt Edw. den Hoed VARA-TV-club Israëlland met toekomst Uit het dagboek van de politie Voetpaden over overweg' Instructieve films voor ExPeGé het VRIJE VOLK WOENSDAG' 25 JANUARI 1956 PAGINA 5 DE BRUGGEN OVER DE OUDE MAAS TE ROTTERDAM zijn afgebroken en vervangen door drie tunnels. Het Noordereiland is weer een echt eiland. Op de noordelijke oever, achter een kloeke Maasboulevard, liggen de binnenhavens met nieuwe ver bindingen met de Maas, waardoor het scheepvaartverkeer en bet stromend water zonder haperen hun weg vinden. De Derde Petroleumhaven in het Botlekgebied is gereed om de tankschepen te ontvangen. 1 Permanent Halve kilometer Tunnels Hebt u vandaag uw Davitamon 10, al gehad Een 10 voor gezondheid! Afrastering ontoereikend De aanleg van het nieuwe goede ren-emplacement in verband met de vernieuwing van het station, geeft de schrijver van het verzoekschrift reden om het volgende naar voren te brengen: Hoewel de weersomstandigheden allerminst tot uitgaan nood den, waren dinsdagavond toch vele Schiedammers naar het Volksgebouw getogen om de lezing, die dr. J. S. Baruch voor het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling hield, te beluisteren. Zij zullen er geen spijt van hebben gehad: niet alleen de vlotte causerie over de staat Israël, maar ook de daarna vertoonde documentatie en de daarop volgende discussie waren de tocht door sneeuw en wind ten volle waard. Strijd om erkenning Moed ondanks alles LIKDOORNS WONDEROLIE Uitgegleden Plaat viel om Diefstal Onverbeterlijk Tcndverzorging op hoger peil In Noordoostpolder zijn de Maasbruggen al afgebroken TOEKOMSTMUZIEK? In werkelijkheid nog; wel, maar toch kunfc £e reeds op verkleinde schaal dat toekomstbeeld zien. Ver van Botterdam: in de Noordoostpolder, waar het beroemde Waterloopkundig Laboratorium van professor J. Th. Xhijssc de juiste omstandigheden vond voor een ideaal werkterrein in de open lucht. Op de vroegere bodem van het IJselmeer, waar nu snel groeiend hakhout en sparren een jong bos vormen, vond het Waterloopkundig Laboratorium alles wat het wenste: Ruimte, voldoende water, een stevige bodem en een bebossing als noodzakelijke windbescherming. Het beschikt over een terrein van bijna 140 hectare, tweede model korte metten gemaakt met de bruggen. Ze zijn radicaal verdwenen en onder het model lig gen al de tunnels: spoortunnel, tramtunnel en verkeerstunnel. Voor lopig liggen die ter hoogte van het Noorderedand. De eerste waarnemingen leverden al een verheugend resultaat op, want de tunnels veroorzaken geen moei lijkheden in het stroomgebied van de Maas. Althans niet meer moeilijkhe den dan de brugpijlers berokken den. „Een pak van ons hart," be kende een vertegenwoordiger van de Rotterdamse gemeentewerken! Een ander probleem is de wijziging in het binnenhavencomplex tussen Leuvehaven en Bethesda. Het model verraadt de toekomstplannen: Een keerstuw bij de Leuvehaven, een keerstuw bij het Boerengat en een' spoelstuw ter hoogte van Bethesda. De proeven hebben ook hier goede resultaten opgeleverd. Men houdt voldoende stroomsnelheid, opdat de havens niet vervuilen of volslibben en krijgt niet te veel stroom voor de scheepvaart,. Er zullen toch nog kleine wijzigingen in de oprspronke- lijke opzet aangebracht moeten wor den. Daartoe gaan vandaag of morgen de deskundigen van Stadsontwikke ling naar de Noordoostpolder, want een door hen getekende scherpe hoek moet, ter wille van de scheepvaart, wat afgeflauwd worden. De waterbouw kundige model-rekenaars hebben dat al bekeken, Het zal duidelijk zijn, dat de ver binding van de Oude Haven met de Maas mettertijd dicht gaat. Even ten oosten van Bethesda (Oude Planta ge) komt een nieuwe ingang, waar door de inlaat van ebgaand water wordt gegarandeerd. Zo kan dan de Maasboulevard er komen. En bij deze onderzoekingen zal liet in de toekomst niet blijven. „We mogen aannemen, dat dit model van de Rotterdamse haven „Waterloopkundig - Laboratorium De Voorst" heeft het officieel. Het klinkt indrukwekkender dan het is, want db wetenschapsmensen hebben niet gewacht op grote en comforta bele gebouwen, maar zün meteen aan de slag gegaan In een. houten keet en op de rulle bodem. In de wijde polder verrichten zij hun minutieuze arbeid, die gebaseerd is op een grote waterbouwkundige kennis én- op een eeuwenoude erva ring van Hollandse waterbouwers. De waarde van het Waterloopkundig Laboratorium heeft in binnen- en buitenland erkenning gevonden. De waterbouwkundigen weten, dat zij op de bevindingen van die weten schappelijke knutselaars kunnen ver trouwen. Daarom heeft de gemeente Rotterdam om een nader onderzoek van haar havengebied gevraagd. Daarom ook kwam er uit de Afri kaanse havenstad Lagos een verzoek om de moeilijkheden met haar haven in model te bestuderen. Rotterdam en de Rijkswaterstaat hebben een gemeenschappelijke op dracht gegeven. Die opdracht betreft twee gebieden: De Waterweg tussen Poortershaven en Oude Maas en het havengebied tussen Kralingen en Parkhaven. De mogelijkheid tot uit breiding is aanwezig. Het bedrijfsleven en andere ge meenten zullen deelnemen en dan komt daar in de Noordoostpolder liet gehele stroomgebied van Maas en Waterweg gereed. Een model, dat 75 maal kleiner is dan de werkelijkheid, maar toch nog een halve kilometer lang. Iii dat model, waarin men de werkelijkheid in alle maar dan ook alle! onderdelen verkleind heeft nagebootst, kan men dan de gedragingen van het water nauw keurig gadeslaan en uit de bevin dingen de toekomstige realiteit vrij bijna geheel nauwkeurig berekenen. Wat onderzoekt men nu? De beste vorm van de monding van de Derde Petroleumhaven. En de wetenschaps mannen. onder leiding van ir. E. W. Bijker, zagen, dat een kleine krib aan de westzijde verrassende voor delen zou opleveien ten aanzien van de verslibbmg van die monding. Die verheugende ontdekking deden zij tenminste bij de nagebootste vioedstromen. Een nader onderzoek zal nu weer moeten uitwijzen of dat kribje bij eb geen nadeien zal op leveren. Eb en vloed worden met een vernuftig systeem van watergangen, sluizen, pompstations en inlaten precies nagebootst. Gelijktijdig onderzoekt men voor Rijkswaterstaat op welke manier men de bocht in het vaarwater bij Maassluis kan verbeteren. Het is grappig om met een ferme stap over de haven van Maasshiis te stappen en dan enige treden verder het ha ventje van Poortershaven te vinden. Mettertijd zal men voortgaande dan ook Hoek van Holland, het Noorderhoofd en zelfs een flink stuk zee voor de monding van de Water weg zien. De gevaarlijke Maasvlakte zal niet aan een nader onderzoek ontkomen. De mannen van het Waterloop kundig Laboratorium hebben in het Op het Noordereiland groeien spar retjes. Althans in de Noordoost polder, waar het Rotterdamse ha vengebied nauwkeurig is nagebootst. De bruggen zijn, zoals u ziet, ver dwenen en vervangen door tunnels. Toekomstmogelijkheden worden onderzocht. en het stroomgebied van Maas en Waterweg permanent zal wor den," meende ir. Bijker. Later moet men immers nog tal van proeven nemen. De aanleg van de nieuwe oeverver bindingen, de uitbouw van 't Botlek- gebied, het graven van nieuwe ha venbekkens van zee- en binnenvaart en nog tal van andere vernieuwingen in de zich fel ontwikkelende haven zullen steeds weer nieuwe voorberei dingen eisen. Het Waterloopkundig Laboratorium in de Noordoostpolder is paraat. Oók voor het Deltaplan! Reeds nu kan men een gedeelte van het Ha ringvliet zien. Het stuk tussen Goe- ree, Stellendam en Hellevoetsluis. Een ringdijk geeft de plaats aan, waar men de bouwput voor de spui- sluis wil bouwen. Aan de rand is een werkhaven gemaakt Welke invloeden zullen die ringdijk en dat haventje, met aan de noorde lijke oever een grote bouwput voor de schutsluis, hebben op de stromin gen? Onderzoekingen in de Noord oostpolder zullen dat leren. En later ook hoe men die dijk het best kan bouwen en vervolgens de storm- stuw Indrukwekkende kennis Zo bereiden daar in de Noordoost polder een groepje jonge weten schapsmensen (afgestudeerde inge nieurs, MTS'ers en studenten) onder de beproefde leiding van hun groot meester, prof. Thijsse, grote en be langrijke waterbouwkundige wet ken voor. Ze doen dat nauwgezet met een indrukwekkende kennis van zaaen. Hoe gedraagt zich het water in het Buizengat als de Spoelsluis bij Bethesda in gebruik is. Twee deskun digen van het Waterloopkundig La boratorium De Voorst doen nametin gen in het model. Achter hen is de Maas. Het Waterloopkundig Labo ratorium De Voorst in de Noordoostpolder lijkt een groot speelgoedland. De Maas en Waterweg, het Noordereiland en de Maasboulevard zijn alle in miniatuur aanwezig. Op die verkleinde schaal van 1 75 ne men jonge -wetenschapsmensen zeer belangrijke proeven. Zij bereiken dat niet alleen door de werkelijkheid te ver kleinen, want men kan niet zo maar klakkeloos alles zoveel kleiner maken. Dan zou men de werkelijkheid niet precies na bootsen. Horizontaal is het weer anders dan verticaal en stroomsnelheden zijn wéér an ders verkleind. Het is prachtig en ingenieus werk. Men moest met zout wa ter werken, zoals de zee dal levert. Zout water in een pas drooggelegde polder? Dat nooit! Met kolensltk heeft men een mengsel weten te maken, dat precies op zout water lijkt. Over enige tijd gaat in de Noordoostpolder de Zoutiaa- terfabriekf' werken. Dan kun nen ze ook de aanslibbing en verzilting aan nog nauwkeuri ger proeven onderwerpen. Op zo'n verkleinde schaal worden zandkorrels kleine rotsstenen. Het zand nog fijner maken, leverde eveneens be zwaren op. Geen nood: Maal radiokasten en andere voor werpen van dezelfde makelij tot gruis en dat gedraagt zich in het model als zand Een bezoek aan De Voorst stemt tol nadenken. En tot grote bewondering. Vooral als men weet, dat de bevindingen van het laboratorium, als regel volkomen juist zijn gebleken, toen ze in de werkelijkheid werden getoetst. Advertentie I.M af; Eén enkeie dragée Davitamon-10 (met de hoge vitaminewaarde) heft vitaminetekorten radicaal op Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks 1 dragée Davitamon-10 per persoon: ORGANON-OSS De leden van de Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen en van de Vereniging Voormalig Verzet kwa men dinsdag in de grote zaal van het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen voor een contactavond bij een. Gasten op deze avond waren en kele heren van de filmdienst van de Caltex, die het programma van deze bijeenkomst verzorgden. Men ver toonde niet minder dan vijf kleuren films. De rij werd geopend met een bij zonder instructieve rolprent over „Aardolie", waarvan de opnamen ge maakt zijn op het zusterbedrijf van de Caltex op Midden-Sumatra, na melijk de Pacific Petroleum Com pany. Minder leerzaam, maar des te vei- makelijker, was de film „Munkey tale", waarin een apenfamilie aan vankelijk als slechte, later als goede weggebruikers optreedt. Veelzijdig was het programma al leszins, Want daarna vertoonde men een film over het leven der bijen in en om de korf en een rolprent, die een gedocumenteerd beeld gaf van de klppenteelt in Amerika. Ten slotte draalde men de fraaie natuurfilm .Argentinië". Deze films werden ingeleid door de heer E. J. Kelder, public relation officer van de Csltcx De avond werd met een enkel woord geopend door de voorzitter van ExPoGe, de heer A. Aardoom, die o.m. meedeelde, dat de verenigingen in september een trip naar Parijs hopen te maken, waar dan de voor malige Maquis als gastheer zullen optreden. Op de eerste bestuursraadvergade ring in 1956 van de Sehiedamse Ge meenschap heeft de voorzitter, de heer M. Holl, de in december over leden secretaris, de heer Edw. den Hoed, herdacht en zijn verdiensten voor de Gemeenschap geschetst. De vergadering heeft staande enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Vervolgens werd ter voorziening in de vacature Edw. den Hoed tot lid van het dagelijks bestuur gekozen de heer G. W. van Bergen Walraven, lid van de bestuursraad. De begroting van de Sectie Nat Feest- en Gedenkdagen voor de feesten op 30 april en 5 Mei werd behandeld en goedgekeurd. Er is besloten een slagpenning te ooen slaan, een verkleinde repro ductie van de ere-penning, welke bi) voorkomende gelegenheden als pen ning van verdienste zal kunnen wor den uitgereikt. Bijna driehonderd bewoners van de Parallelweg in Schiedam hebben zich schriftelijk tot de gemeenteraad gericht met het verzoek om, in het belang van de algemene verkeersveiligheid voetpaden te doen aanleggen over de spoorwegovergang aan de Overschieseweg. Uit het adres, dat behalve deze kwestie, nog enkele andere urgente problemen aansnijdt, citeren wij het volgende: „In verband met het steeds toe nemende verkeer wordt de situatie bij de spoorwegovergang aan de i Overschieseweg voor de voetgangers 1 met de dag gevaarlijker. Een oplossing hiervoor bestaat (aldus de adressanten) uit het aan leggen van een voetpad aan de zijde van de overweg tot aan de Parallel weg en aan de andere zijde tot aan de bushalte voor het station." Voorts wiist het chrijven de raadsleden op de behoefte, die er bestaat aan twee zogenaamde "abri's", wachthuisjes, ten gerieve van hen. die onder alle weersom standigheden bii de dikwijls en lang gesloten overweg moeten wachten. Terloops brengen de adressanten de slechte verlichting en bestrating van de Parallelweg onder de aan dacht van de vroede vaderen. „liet verdient eveneens aanbeve ling u te wij :en op de afrastering van het nieuw aan te leggen goede ren-emplacement. Deze biedt totaal geen waarborg, dat de spelende kin deren niet tot aan de spoorlijnen kunen komen." Ten slotte wijzen de adressanten erop dat genoemde afrastering de verstuiving van zand onvoldoende tegengaat, zodat de bewoners van de Parallelweg veel last van het zand ondervinden. Ongetwijfeld gaat het hier om en kele problemen, die niet alleen voor de Parallelweg-bewoners, maar voor geheel Schiedam van groot belang zijn. De raad oordcle. De leden van de Sehiedamse Vara- Teïevisieclub kunnen zaterdagavond genieten van de maandelijkse studio- receptie, die Cees de Lange houdt. ■Verder staat op het programma voor zaterdagavond „Een carnavalsavond in Saint Germain des Prés" met o.a. Tom Manders en enkele Limburgse gasten en het Filmverzoekprogram- ma. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen S 12.30 uur en 25 uur: marinekraag; vulpen. Te bevragen bij de vinders: dames- portemonnaie, M. de Rauw, Potgie terstraat 36b; lederen akten tas met inhoud, C. v. Walsum, Ploegstraat 15; plastic portemonnaie, J. v. d. Meulen. Rotterdamsedijk 429b; kin- derportemonnaie, v. d. Hoeven. Alei- dastraat 12a; geruit damestasje met inhoud. Vogt, Broersveld 91; brede schakelarmband, J. Verzijl, Buijs Ballotsingel 5; zilveren kinderrin getje, Postkantoor, Tuinlaan; dia deem. J. Rijkuiter, van Musschen- broekstraat 10b; fietspompslang, N. Vermeulen, v. Leeuwenhoeckstraat 47b; ring met kettinkje met sleutels en nagelvijl, N. Jongman, Pascal- straat 9a; sleutel, Postkantoor. Tuin laan; nagelschaartje, C. Buitenhek, Rubensplein 17c; schaartje, H. Arends, Da Costastraat 36; sleutel, Vogt, Broersveld 91; bril, J. v. Heij- De spreker bleek een onderhoudend, rad verelier, die zijn verhaal zowel uit een grondige theoretische kennis van de achtergronden en ontwikkeling van de joodse staat als uit eigen ervaring, opgedaan tijdens het halve jaar, dat dr. Baruch in Israël woonde en werkte, putte. Het was niet de eerste keer, dat de heer Raruch voor een afdeling van het IvAO over rit onderwerp sprak. In afwijking echter van zijn gewoon te om een algemeen oriëterend praat je te houden over de gang van zaken ir. en de bevolking van Israël, ves tigde de spreker deze keer in het bijzonder de aandacht op de politieke situatie, waarin de jonge staat zich thans bevindt, de aandacht. Een situatie, die, zoals vrijwel da gelijks uit de berichten op de voor pagina's van de kranten blijkt, alles behalve rooskleurig is. De wederwaar digheden van het joodse volk hebben in de loop der eeuwen dikwijls voor paginanieuws opgeleverd, merkte dr. Baruch op, en maar zelden was dat opwekkend nieuws. In dit verband wees de spreker op het feit, dat het joodse volk ais het ware een gTaadmeter was en is van de politieke situatie in een bepaald land of in de wereld. De dictators, die zich in de loop der geschiedenis vergrepen aan de joden, zouden ook de niet-joden niet met rust laten: jodenvervolgingen, -deportaties en -moorden waren waarschuwingen. In korte trekken schetste dr. Ba ruch de historie van het volk Israels vanaf de verwoesting van Jeruzalem in 70 na Chr., toen dus de Diaspora (verstrooiing) een aanvang nam, tot bijna 2000 jaar later de procla matie van de staat Israël op 15 mei 1948. Vanzelfsprekend noemde de heer Baruch de grondlegger van het Zion- nisme, de Weense verslaggever Theo- dor Herzl, die toen hij in 1896 in Pa rijs de Dreifusz-affaire bijwoonde tot de conclusie kwam, dat slechts een eigen staat de joden die vrijheid en veiligheid zou schenken, waarop zij) als ieder volg recht hadden. Van grote invloed op de groei van het Zionnisme is uiteraard de tweede wereldoorlog geweest. Zes miljoen joden werden vermoord. Zou dit ge beurd kunnen zijn, wanneer de joden een eigen staat hadden gehad? Dr. Baruch herinnerde de aanwe zigen eraan, met hoeveel weeën de geboorte van de nieuwe staat gepaard ging. De omringende Arabische lan den wilden en willen de joodse staat, een democratisch, socialistisc en wes- ters-georiënteerd eiland in een zee van achterlijkheid en plutocratie, niet erkennen en beantwoorden elk pogen van Israël om tot een vreedzame op lossing van de vele moeilijkheden te komen met een vijandige aggressivi- telt. De spreker had weinig waardering voor de houding van de UUno, die weliswaar in mei 1949 Israël officieel erkende, maar niet achter de in het nauw gedreven staat durft of wil gaan staan uit angst de Arabieren on welgevallig te zijn. Zowel de Russen als de westerse mogendheden dingen naar de gunst van de Arabische landen of liever: naar de petroleum, aldus dr. Ba ruch. Nog steeds is er wapenstilstand, geen vrede, daar het aangaan van vredesonderhandelingen (iets wat de Israëlische president herhaaldelijk heeft voorgesteld) voor Egypte c.s. een erkenning van de joodse staat zou inhouden. Ais illustratie van deze opmerkin gen citeerde de spreker enkele citaten van generaal Nasser en anderen, waaruit onverbloemd bleek, dat de Arabieren Israël allesbehalve vrede lievend gezind zijn. Uitvoerig stond dr. Baruch nog stil bij de situatie in Israël zelf. De spreker vertelde van de dankzij de immigratie enorme bevolkingsaan was, van de taalproblemen en de talrijke economische en financiële moeilijkheden, waarmee de jonge staat te kampen heeft binnen eigen grenzen De Israëlies, ze besloot de heer Baruch zijn lezing, zijn echter vol moed en zelfvertrouwen. Zij putten hun geloof in de toekomst uit hun bewogen historie, uit de aan de voorvaderen gedane beloften, uit hun eigen, jonge kracht. Na deze inleiding zagen de IvA-ers een instructieve film over het ver leden en heden van Israel. Beelden van het prachtige landschap wissel den met schrijnende taferelen van jodenvervolgingen, levendige opna men uit de opkomende industrie met schrille oorlogsbeelden. Deze docu mentaire vormde derhalve een goede aanvulling van en illustratie bij het geen de inleider had verteld. Na het vertonen van de film maakten veleen gebruik van de ge legenheid om de heer Baruch vragen over het door hem behandelde on derwerp te stellen. De afdelingsvoor zitter. de heer P. Spruit, leidde deze uitmuntend geslaagde avond. Bij de na afloop van de avond ge houden collecte ten bate van het noodfonds Israël Is f 23.bijeenge bracht. ningen, Gasstraat 39; 1 zak antra ciet, J. Pijnacker, Vlaardingerdijk 283; 1 p. rode kinderwanten, E. Ei bers. Marconistraat 101; 1 p. san dalen., F. de Boer, v. Ostadelaan 21b; zwembroek met handdoek, Breur, Rotterdamsedijk 12a; 1 p. glacé dameshandschoenen, Postkantoor, Tuinlaan; d. blauw kinderwantje (1.), Sruik, Molensingel 3, Kethel; 1 p. bruine glacéhandschoenen, Gillard, L. Achterweg 14; 1 p. bruine kinder wantjes. C. Zaal, D. A. de Jongh- straat 9a; 1 p. groene wantjes, A. v. d. Gaag, G. Reindersstraat 3a; zwarte gymschoen, A v. Leeuwen, v. Esveldstraat 22b; grijze want, Herscheid, Potgieterstraat 16b; witte wollen shawl, H. Combrink, Alb. Cuijpstraat 21a; wit kinderwantje (r), C. Kemper, Alb. Thijmstraat 3a; grijze handschoen, (r), C. v. Collen- burg, Potgieterstraat 25b; blauw wantje (1), De Veth, St. Liduina- straat 57b; d. grijze herenhoed, Tet- telaar, B.K.laan 247a; bruine san daal. Oudshoom, Singel 81; bruin kinderwantje, N. Sprong, Potgieter straat 14b; 1 p. zwarte glacé dames- handschoenen. J. K. Scheuler, West Polderstraat 3„ Kethe!; witte gym schoen (1), A. Christen, Vlaardinger dijk 6. i Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 en 25 uur: Metalen armband, domme kracht. lege eierklst. 2 ruitenwissers (auto). Te bevragen bij de vinders: Papieren j zakje met geld. Burger Broersveld 178, j gouden ring, G. Gras, lepeniaan 23. Kethel; zilveren ringetje, W v. d. Toorn. Stephensoastraat 20a: portemonnaie met Inhoud. J. F. de Koning, Troelstra- laan 123; portemonnaie met mhoud. R. den Beste, PKO-laan 91a: portemon naie met inhoud, S, Romijn. Kerklaan 13; portemonnaie met inhoud. G. Ver veen, L. Costerstraat 6; schooltas met Inhoud, Engelse, Deensestraat 9a, Rot terdam, telef. 37039; portemonnaie-étui, A. Gordijn, D v. Wassenaarstraat 4, kin- derboodschappentasje. G. Kinds, Boer- havelaan 44a; portemonnaie met Inhoud, belastingkantoor. Lange Haven 67; kln- derportemonnaie met inhoud, A. Mel- vogel. Herenpad lib; aktentas met in houd, Hoppe, Maasstraat 2; etulporte- monnale met inhoud. C. de Gooier, BK- laan 2; ondergeblt, T. Frenay. Stations- straata 31b; shagdoos met Inhoud, G. v. d. Weg, JullanaJaan 50; 1 paar rode handschoenen, J. HeinJger. Alb. Cuijp- straaat 8a; bruine handschoen, W. de Graat, Schiedameeweg 194c, Rotterdam-, wit gebreid kinderwantje, N. Nlehot. Singel 134; herenhandschoen, R, J. Schwippert, Rotterdamsedijk 287a: zwar te dameshandschocn (r), v. Pijl, Hujjs- mansstraat Bib; blauwe capuchon, H. Bieze, v. Marumstraat 26b; rood bruine dameshandsehoen, A. Vis, Maasdamse- straat 7; 1 paar glacé's, T. Specker. Breedstraat 64; kinderschoentje. De Backer, Groenelaan 8; blauw wollen want. Herabach. Overschiesestraat, lede ren jekker. Kerkhof, Singel Bi; dames- glacéhandschoen, (r), mevr. Romein, Zwaansteeg 6; 1 paar kinderhandschoen tjes, J. v. TUborg!' Geert Reindersstraat 40; lederen werkhandschoen, R. M. We ber, Potgieterstraat 27a; 1 paar wollen herenhandschoenen, F. Domlne, Gor- donstraat 9b, blauw kinderwantje, mevr. V. Veen, Kortlandstraat 3; Jongenspe: Meelder, v. Esveldstraat 18c; witte wol len sjaal, M. Mulder, BK-lann 249; 1 paar overschoenen, J. Zouwer. Jan steen straat, groen kinderwantje M. Wiezeu Lange Achterweg 14; llpssleutel ln etui.' S, Wachtendonk, v. Ostadelaan 33b, hulssleutel, Barls, Voltastraat 33: kln- derbrll. Schulze, Vlaardingerdijk 5a. haak van padvindersriem met 2 sleutels. D. Hoftljzer. V, d. Elstraat 1c. Advertentie l.M IVnAABMC restwtjoreo MET Weg met onhandige llkdoornnngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXaCORN, neemt de pün weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en aL Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Llkdoornmiddel van t L35 bespaart U veel ellende (60) Een door de 59-jarige chauffeur be stuurde vuilniswagen van de ge meente is maandagavond bij het achteruitrijden naar de stortplaats voor huisvuil aan de de Jan van Rie- beeckweg uitgegleden en m de 2% m diepe kuil gekanteld. De wagen zakte door de rijplaten heen ten gevolge van de door de langdurige regenval drassige bodem gesteldheid. Met de wielen omhoog belandde de auto ln de kuil. De chauf feur en de bijrijder, de 57-jarige A. V. wisten nog net op tijd de cabine te verlaten, zodat persoonlijke onge lukken niet te betreuren zijn. Dinsdagochtend omstreeks 930 uur is de 25~jarige betonwerker J. M. Z. uit Rheden gewond bij werkzaam heden in de aan de Celsiusstraat fn aanbouw zijnde loods van Gend Loos. Z. was bezig de vloer te vegen, toen een stalen plaat, die los tegen een muur stond, omviel en eerst Z.'s rug, daarna diens been raakte. De GG en GD bracht het slachtoffer met een gebroken rechterbeen naar het gemeenteziekenhuis. De heer J. heeft dinsdag bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van een portefeuille met inhoud uit zijn in de Westfrankelandsestraat gepar keerde auto. Dinsdagmiddag heeft de politie drie van de zeven knaapjes, die onlangs waren aangehouden wegens een serie diefstalletjes, weer betrapt, toen zij op het punt stonden in te breken in de school aan de Fahrenheitstraat. Op het bureau bekenden de onver beterlijke jongens, dat zij na maan dag al weer heel wat op hun kerfstok hadden; twee petten uit een woning, broodjes en (lege) zakjes uit een bak kerskar, mandarijnen van een groen tewagen, een flesje limonade uit een melkcarrier en nog enkele andere „kruimeldiefstallen". Bovendien had den zij de ruiten van een voetbalkeeü ingegooid. WOENSDAG Advertentie LM. Tut* 70-95 ct AHeen «n Apotheek en Dfogttenj Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 7 en 9.15 U.. Berucht (18 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2 7 en 9 u.: Sensatie op Rijksweg 101 (14 jr). Tentoonstellingen STEDELUK MUSEUM. 2—5 uur: Eigen collecties. CULT. CONTACT CENTRUM. 9—8 u.: Expositie werken van Gooi Smit. Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29, tel. Diversen: VOLKSGHBOUW, 8 uur: Vergadering en filmvertoning ABVA. CHR. SOC. BEL., 8 uur: Filmavond Lasclub Schiedam. CHR. BEL., 7 uur: Jaarvergadering Ned. Herv. Jeugdraad. IRENE. 8 uur: Wij ka vond wijk m. MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelvoor stelling Gexon. AMSTELBRON, 8 uur: Jaarvergade- rlng Oud-gtrUders. TOONKUNST, 8 uur: Contacts vond Alg. Fotokring. DON DERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 7 en 9.15 II.: Berucht (18 jr). MONOPOLE-THEATER, 2 7 en 9 U.i Sensatie op RljWeg 101 (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2-5 U Eigen collecties CULT. CONTACT CENTRUM. 96 U.J Expositie werken van Gooi Smit. Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29, tel. 68080. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: Toneel voorstelling NVV Besturenbond. MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelvoor stelling Geron. IRENE. 8 uur: Filmavond Zonne gloren. CHR. BEL.. 7 uur: Jaarvergadering Ned. Herv. Jeugdraad. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De duivelsgeneraol, 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Ei Tlgre, de vurige. 2, en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Ontspoorde vrouwen. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. De Uesdesroman van een koningin. 5.30. 7.45 en io uur (ad.). COLOSSEUM: De dief des .konlnga. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Jacht op blond. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUMIERE: De helden zijn vermoeid. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: Drie mannen in de sneeuw. 2.15, 7 en 9 30 uur (a.l.). LUXOR: Heuvel 24 antwoordt niet,... 2, 7 en 9 30 uur (14 jr). METRO. Les dlaboliques. 2. I en 9.15 uur (is jr). PRINSES: The tall men. 2 15 7 en 9.30 uur (14 jr). REX. De held der Apachen 2 7 en 9 15 uur (14 jr). THALIA: Summer madness 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). 't VENSTER; Het testament van Dr. ™a5.use- 2- 7 en 9«15 uur (18 jr). VICTORIA: De dief des koning 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM WOENSDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuldplein. Rott. Phllh. Orkest, concert 8.1S u. ROTTERDAMSE bCHOUWoURG. Hoofdstadoperctte met ..Hor" meln Lied. Violetta", 8 uur. SPEö. Dordtsestraatweg. Rott. Toneel Ensemble „Spel na Arbeid", toneel avond, s uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1