DOEKEN VAN APPE KRAKEN ONDER DE Bovendien: expositie l-jongeren van Start-j g.eop SW krijgt oud-rivaal Emma op bezoek In Schiedams Museum Gisteravond Comedia brengt Wilde Rozen Uit het dagboek van de politie m cadeau Zoon uit groot gezin mag niet naar Canada Boeiend toneel door Amigo' Hms. Naardente water gelaten Lichting Margé begint maandag Woensdagavond geen film in Passage Artsen op zondag 'fèifBffielUètfé artikelen. Voorlichtingsavond Predikbeurten maakt 100 HET VRIJE VOLK ZATERDAG 28 JANUARI 1956 PAGINA 5 T1EISTALLEN felkJeurige schilderijen kan men gaan zien in het Stedelijk Museum te Schiedam. Alle afkomstig uit het Parijse atelier van de meestbesproken Neder landse schilder van deze tijd: Karei Appel. De Amsterdamse volksjongen is een willig onderwerp van vele gesprekken en talloze praatjes. Deze tentoonstelling zal ook weer bijdragen tot beiderlei soor ten conversatie. Appel de geweldenaar, zo heet hij bij de één; Appel de charlatan, doodverft hem rustig de ander. Vele pijlen Dwars doorsnee Passage t/m donderdag. Melodramatische tendensen in de film „Het moederhart spreekt." Jong regisseursgezin zonder kinderen besluit weeskind te adop teren. Pleegmoeder plant haar grote genegenheid voor haar man over op het kind, dat een dromerige natuur heeft en in haar moeder een goudharige sprookjesfiguur ziet. Pa daaren tegen laat zich alle vertroetelingen van vrouwlief wel aanleu nen, maar is veel prozaïscher. mmi in 10 M ATTPÏ ai Uw rnToucenDrtl I t A' klcdipg De ontmoetingen tegen het Dordtse Emma roepen bij de SVV- ers herinneringen op aan belangrijke beslissingswedstrijden en al staan beide ploegen momenteel niet in de hogere regionen, ook nu kan men in feite van een beslissingswedstrijd spreken. Zowel voor de rood-groenen als hun gasten is het van het groot ste belang te trachten de volle winst binnen te halen om als nog een kans te behouden voor de eindrace in deze competitie. In deze derby aan de Bosrand zal het zondag dan ook weer da nig gaan spannen. Bijna al het werk dat hier hangt is van de laatste tijd. We waren een klein jaar geleden in de gelegenheid iets van dat recente werk te zien in het Cultureel Contact-Centrum, ook al In Schiedam. We vonden toen, dat Appels schilderijen uit de vooraf gaande periode aanzienlijk sterker waren en spraken daarbij de hoop uit, dat hij ai experimenterende toch weer tot hoogtepunten zou komen, zoals hy die ook in het verleden heeft gehad. Welnu, zijn laatste werk is ons, na die eerste nog wat vage kennisma king, niet tegengevallen. Maar daarbij moeter. we wel onmiddellijk vaststellen, dat die meevaller te zoe ken is in drie of vier van de ruim dertig nieuwe schilderijen, die hier in Schiedam vertoond worden. Want die hebben nu weer net die raakheid, welke Karei Appel in zijn heiliga on schuld weet te benaderen. Naar ons gevoel blijven ze tot dusver onder de ontwapenende kracht van de beste van zijn eerdere schilderyen, maar een „oogst" van drie raken schoten in een produktie van dertig geeft toch \vel enige reden tot opmerk zaamheid. Want het lijkt ons toe, drt Appel, die er ingevolge zijn opzet (of eigeniyk zijn onopzettelijkheid) werkelijk maar wat op los schildert, de ene pijl na de andere afschiet op het doel, dat zijn begaafdheid hem wazig voor ogen tovert. Vele, vele pijlen evenzovele tubes verf missen de roos. Enkele raken het hart van de zaak en doen een bloeiend, soms prachtig sehildery ontstaan. Voor mensen, die, zoals gebeurt, Appels kopen „omdat men hem nu eenmaal m zijn verzameling moet hebben," is dit feit wel wat beang- Op zaterdagavond 11 februari zal de Schiedamse toneelgroep Comedia in de grote zaal van Arcade het to neelspel „Wilde rozen" van Joh, van Eekelen over het voetlicht brengen. Leden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen kunnen tegen een sterk gereduceerde prijs deze voor stelling bijwonen. Kaarten voor de toneelavond zijn aanstaande vrydag vanaf 10 uur verkrijgbaar aan het be kende adres: de bejaardensociëteit Blauwe Huis. In verband met een feestavond van Wilton Fjjenoord op woensdagavond 1 februari in het Passagetheater in Schiedam zal er die dag, evenals op donderdag slechts één filmvoorstel ling zijn en wel om 2 nur. stigend. Veel slechte Appels zijn er op het ogenblik, tegenover relatief weinig goede. Overigens: er zijn ook nogal wat slechte Van Goghs De conservator van het Stedelijk Museum m Schiedam maakte uit het eigen bezit en uit bezit van Schie dammers een kleine, maar zeer ver duidelijkende inleiding op het nieuw ste werk van Appel. Hier ziet men dan eerst weer die prachtige beestjes, die wellicht kinderiyk ïyken, maar het waarachtig net niet zyn en die in hun rake Ijjn en gloeiende kleuren een lust voor het oog worden. De overgang naar het nieuwste werk is niet verschrikkelijk groot: het is echter vaak ongebondener m totaal beeld en daar waar alleen de abstrac ties het woord hebben, misten Appels pijlen hun doel volkomen. Waar die ren of mensen geabstraheerd zün en zo recht uit het onschuldige Appel- hart zyn neergedrukt in een ware massa kleuren, klimmen de schilde ryen uit boven hun materiële essen tie van een beetje doek en een boel verf. Ten bewijze hangt daar in Schie dam in de grote zaal aan de achter wand een indrukwekkende voorstel ling van wat wij, voor 't gemak, maar voor een Maleise beer houden. Doeken kraken Een apart vraagstuk is de houd baarheid van deze doeken, die wel haast kraken onder de dikke verf- j lagen (op sommige plaatsen vyf cen timeter dikEr zyn nu reeds doeken, die aan de bovenzijde door vouwen demonstreren hoeveel draag kracht ervan gevergd wordt. Eerlyk gezegd, voor vele werken beangstigt ons de tand des tyds niet zozeer; ze verdienen niet veel beter en zouden toch maar curiosa worden en afbreuk doen aan de enkele doeken, waarvan het zonder meer zeer jammer zou zyn, wanneer de verflagen die vast nog niet droog zyn, het zouden he geven. Wie iets mee wil beleven van wat Karei Appel bezielt daar in Parys, hij ga hier kijken. Wie niet eniger mate gevorderd is in het zien van moderne kunst ga toch maar naar het Stedelijk Museum, maar bljjve dan beneden, waar een alleszins ge slaagde tentoonstelling wordt gebo den van het werk van enige der be langrijkste jonge moderne schilders van ons iand, Start is de titel van deze expositie, die de vierde is welke onder deze naam door ons land reist. De meeste exposanten verwierven de koninklyke subsidie; hun werk werd aangevuld met dat van schilders, die op een _elijkwaardig peil staan. Inderdaad kan vrijwel alles de toets der kritiek doorstaan, wanneer men van elke kunstenaar het beste ingezonden werk in aanmerking neemt. Hoogte punten in de tentoonstelling: Ko Oosterbeek, wiens warm coloriet een genuanceerde achtergrond vormt door de verticale lijnen der bomen in zyn sfeerryke landschappen. J. Stekelenburg, wiens werk het stempel van een doem draagt, welke magisch tot uitdrukking komt in het schilderij „Ville". Dick Zwier, die kans ziet in zijn abstracte vormen iets van geur en smaak weer te geven (Woonsche pen en Hoogovenhaven Velsen). Hans Engelsman, met expres- slonistischer werk dan de anderen. L o u Jonas, die sombere maar sterke composities maakt van land schappen en zyn aanleg voor wand schilderingen en glasramen niet ver loochent. Pierre van Soest, die Picasso in het hart draagt, het zo niet ver der brengt dan een morbide grapje, maar daarnaast uit zich zelf een zui ver werkstuk als „Vluchten" schil derde. Te zamen geven deze kunstenaars een bezienswaardige dwarsdoorsnee van veel wat belangrijk is in onze hedendaagse beeldende kunst. Hun werk getuigt ervan dat meer en meer de vele richtingen in de moderne kunst tot een gezonde synthese wor den gebracht. Deze jongeren lieten zich inspireren door het goede dat vele „ismen" de afgelopen decennia hebben aangedragen tot het arsenaal van de moderne kunstenaar. Boven hen hangt Appel in dit museum. En enkele van diens schil derijen rechtvaardigen het feit, dat men om hem te hereiken eerst een trapje moet bestijgen. ADRI LAAN. In de woning van de familie W. v. D. in de Nieuwe Maasstraat is vrijdagavond, omstreeks 9 uur brand uitgebroken toen wasgoed, dat boven een olietoestel te drogen hing, vlam vatte. Met één slang heeft de brandweer het vuur gedoofd. De verzekering dekt de (lichte materiële) schade. De veertienjarige leerling-druk ker D. G. uit Schiedam, is vrijdag op duidelijke wyze onder ogen gebracht, dat het voor heden onder de zestien verboden is een bromfiets te berij den. De politie heeft de brommer, waar mee de jongeman lustig door Schie dams straten toerde, voorlopig in beslag genomen. Vrijdagavond heeft de politie eens extra gelet op het naleven van de verlichtingsvoorschriften. De oogst aan processen-verbaal was weer overvloedig: 62. Hiervan werden 54 bonnetjes in het bijzonder voor „ver lichting-delinquenten" uitgeschre ven. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst in Schiedam waar: mevrouw C. DuysterJamin, Burg, Knappert- laan 156, tel. 69991; A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760; H. J. Ormel, Singel 76, tel. 68250 en G. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 68599. De dienstdoende apotheken zijn: C. J. Jansen, Swammerdamsingel 41, tel. '67734 en Nieuwlandapotheek, Dr. Wibautpleln 19, tel. 67532. tW - Jjf*v Een van de met verf beladen doe ken van Appel, in de voorstelling waarvan we een Maleise beer menen te mogen herkennen. 'sf y-'w- s Stekelenburg maakte een magisuh schilderij, dat hij Ville (Stad) noem de. "XÓbff. In de tot de laatste stoel bezette museumaula zijn de tentoonstellin- pel vrydagavond officieel geopend, gen van de Start-groep en Karei Ap- De korte plechtigheid vond een stylvolle ouverture in het optreden van de eerste fluitist van het Resi dentieorkest, Jolle de Wit, die een gave, innige vertolking gaf van het in 1953 door Rudolf Escher gecompo neerde „Air pour charmer un lezard". Na deze muzikale inleiding verwel komde de conservator van het Stede- iyk Museum, de heer D. Schwager- mann de talryke aanwezigen, onder wie zich Karei Appel en verschillende „Start-schilders" bevonden. De heer Schwagermann leidde zelf de expositie van Appel in. In enkele woorden schetste de spreker de ont wikkeling van de nonfiguratieve beeldende kunst en legde hierby de nadruk op de invloed die de beide wereldoorlogen op de jonge kunste naars hebben uitgeoefend. Advertentie I.M. 5feéittsj48hanrie'n hebt ze zó Dat leidt tot grote spanningen, wanneer de jonge vrouw komt te overlijden en de man bii zyn mate loos verdriet ook nog de zorg heeft voor het kind, dat hij niet begrijpt. Gecompliceerd wordt het geval wan neer de overleden vrouw zich enige malen voor het kind komt manifes teren om het van advies te dienen bij haar gedragingen tegenover de man. Die adviezen stoven met elkaar het gelukkige einde gaar. Een film die in haar beste delen toch wel gevoelig is. In de hoofdrollen Maureen O Tiara, John Payne en William Bendise. Monopole, t/m maandag. „Het laatste vuurgevecht" is een sympathieke Wild-West-fitm. Sym pathiek om de originele manier, waar op de nieuwe sheriff aan zijn functie komt en om de manier, waarop hü zijn ambt uitoefent. Eigeniyk heeft hij nog het meest te stellen met zyn assistent, die er maar moeilijk over heen kan komen, dat hij onschuldig kreupel werd geschóten. De knaap gaat het verkeerde pad op en is een voortdurende bron van bedreiging voor de sheriff, die zijn- leven heeft, gered. .Ten^lQtte.jaelapdt de rolprent in een bevredigend einde, bevredigend ook voor „de liefhebbers Advertentie IM. Met vurige waardering sprak de Appel, aan wiens meesterschap de conservator over het werk van Karei spreker onvoorwaardelyk geloofde. "Vervolgens stond mr. J. F. M. J. Jansen, hoofd van het Bureau Beeldende Kunsten van het Minis terie van O., K. en W, uitvoerig stil bij het probleem „kunst en samen leving". De heer Jansen constateerde, dat de belangstelling voor dit probleem in alle lagen van de bevolking en ook bij de overheid groeiende is, maar „dat de steen der wyzen nog niet is gevonden". De spreker vertelde hoe uit deze belangstelling de groep Start is voortgekomen en weidde uit over de betekenis, die destart-centoonstellin- gen zowel voor de jonge kunstenaars als voor het publiek hebben. De werken van Karei Appel zyn tot 27 februari, de tentoonstelling Start is tot 20 februari in Schiedams Mu seum te bezichtigen. 60THISCHE KAMERS SUUPUMRS BEBOER I? Wv SLAAPBANKEN 8ANKSTELLES KARPETTEK GOUDSESINGEL 49-51-53 TELEF. 26975 ZEER GEMAKKELIJKE BETALING De in 1953 naar Canada geëmi greerde familie T. D. D. te Nymegen heeft indertyd een vijftienjarige zoon in Nederland achtergelaten, omdat de jongen door de Canadese keu ringsarts niet geheel geestelijk vol waardig werd geacht. De Nijmeegse metselaar, die met vrouw en elf kinderen emigreerde, heeft kortgeleden geprobeerd alsnog zijn twaalfde kind naar Canada te laten overkomen. De Canadese autoriteiten hebben echter geweigerd toestemming te geven voor de emigratie op grond van het medisch rapport van de keu ringsarts, zich daarby baserende op de Canadese immigratiewet. De betrokken jongen woont by zyn oom en tante en wordt opgeleid tot metselaar. Hy Is leerling van de op leidingscursus van de Nederlandse Aarmemeisbond en de leider van deze cursus, de heer Den Dolder uit Arnhem, noemt hem een goed vak man. Thans wordt de mogeiykheid over wogen door Nederlandse medici aan Een spannend en mysterieus to neelstuk bracht het Schiedams To neel „Amigo" vrydagavond in de grote zaal van het Volksgebouw voor het voetlicht. Jammer, dat het zaterdagavond was, want daardoor was er minder publiek dan gewoon lijk. Maar zy, die gekomen zijn, heb ben er beslist geen spijt van gehad en intens genoten van „De kat en de kanarie". De plaats van handeling is al suggestief genoeg. Een afgelegen landgoed, waarvan de eigenaar al jarenlang dood is en dat sindsdien is beheerd door een nogal zonderlinge dienstbode. De intrige is simpel, het gaat om een waardevolle erfenis. Het geval wil, dat alle adspirant- erfgenamen twintig jaar na de dood van de heer West in zijn landhuis samenkomen, waar dan pas het tes tament van de overledene 's nachts om twaalf uur wordt geopend. Als bekend is, wie de erfgenaam is, gebeuren er allerlei vreemde dingen. Er komen verschuivende panelen, gemaskerde lieden en moordaansla gen aan te pas. Natuurlijk vindt het stuk zijn be kroning in een adembenemende ont knoping en een geruststellend happy end. Over het algemeen speelden de to nelisten met veel flair, in het by- zonder willen wy de namen noemen van de dames \V. Schellebeek en A, Hermans en de heren P. Burg, K. Wester en D. Scheffers. De heer D. Kooy, die wegens ziekte niet mee kon spelen, werd uitstekend ver vangen door de heer Van Kampen. Rest ons nog de naam te noemen van de regisseur, de heer P. Burg, die met „De kat en kanarie" weer een succes op zyn naam heeft ge bracht. De avond werd met een enkel woord ingeleid door de voorzitter, de heer J. Spey, die in het byzonder de ouden van dagen verwelkomde. Na afloop was er bal op de muziek van grammofoonplaten. De Schiedamse firma D. de Bruin heeft voor dinsdagavond, in samen werking met Philips N.V. een voor lichtingsavond voor slechthorenden georganiseerd in de benedenzaal van „Amstelbron". Deskundigen zullen het een en ander vertellen over de HERV. GEM.: Grote Kerk 10 uur: ds. H. W. Hemmes; 5 uur: jeugd dienst; Nieuwe Kerk 10 uur: ds. J. D. Smids (H. Avondmaal); 5 uur: idem; Westerkerk 9 en 10.30 uur: ds. A. Hoffman; 5 uur: ds. J. Gras: Vredeskerk 9 en 10.45 uur: ds. J. G, Jansen (H. Avondmaal); 7 uur: ds. J. G. Jansen. NED. PROTESTANTENBOND: 10.30 uur: ds. J. B. Schouwink. OUD KATH, KERK, Dam 28, 10.15 uur: Hoogmis. BAPTISTEN GEM. 10 en 7 uur: ds. J. Segaar, LEGER DES HEILS 10 uur: hei ligingsbijeenkomst; 12.15 uur: zon dagsschool; 6.30 uur: openluchtpre- diking, G. Verboonstr. 7.30 uur: ver lossingssamenkomst. van veel doden." Maar daarom heet de film ook „Het laatste vuurge vecht." James Cagney speelt de rol van sheriff. Monopole. dinsdag t/m don derdag: „Aasgieren van Texas." Aasgieren zuiveren de wildernis van kadavers en dat is goed werk. maar als men mensen „aasgieren" noemt, zijn het meestal bandieten en nooit mannen van de reinigings dienst. Zo ook in de kleurenfilm. Handlangers van de Fransen, die Maximiliaan tot keizer van Mexico willen uitroepen (het verhaal speelt in 1863), vormen een legertje van Mexicaanse boeren aan de grens van Texas. Er zyn mooie natuuropnamen, veel paarden en talrijke treffende typeringen. De echtgenote van de burgemeester van Naarden, mevrouw Ivf. Visser-de •Tong, heeft vrijdagmiddag óm 16.45 uur onder grote belangstelling op de werf van Wilton-Fyenoord in Schie dam, het zestiende schip van de 32 mijnenvegers, die in het kader van het Off-shore procurement pro gramme op verschillende werven in Nederland worden gebouwd, met goed gevolg te water gelaten. De „Naarden", zoals het schip is gedoopt, behoort tot de zogenaamde .jDokkum-klasse", genoemd naar het eerste schip van de serie, de Dckkum, die eveneens by Wilton gebouwd is. Nu de laatste mynenveger, die Wil ton hi dit kader voor de Koninklijke Marine heeft vervaardigd, te water is gelaten, zal in het vrijgekomen dok zo spoedig mogelijk begonnen worden met de bouw van twee onderzeeboten. Nadat de „Naarden" van de helling was gegleden en het muziekkorps van Wilton-Fyenoord het Nederlandse en Amerikaanse volkslied had gespeeld, begaven de genodigden zich naar de kantine „Het Blaasje". Daar voerden achtereenvolgens het woord ir. E. J. Woltjer namens de directie van Wilton, commandeur A. M, Valkenburg, plaatsvervangend vlagofficier materieel en Naardens burgervader, de heer Jur. Visser, Onder de veie burgerlijke en mili taire autoriteiten, die de plechtig heid bijwoonden, merkten wij op: captain Hugh P. Webster, die de USA-marine vertegenwoordigde, de kapitein ter zee P. A. Riedel van het hoofdbureau aanbouw van mijnen vegers en de kapitein ter zee B, Poort man. commandant van de mijnen vegers. De kleine Ivan-Toni in de ontroe rende film Het moederhart spreekt" Advertentie M constructie en de ontwikkeling van Canada een rapport over de toestand j gehoorapparaten en er worden en- van de jongen te laten uitbrengen. I kele films vertoond. De Dordtenaren hebben na het vertrek van C. v. d.. Gijp het in deze com petitie niet zo goed meer gedaan. Deze praktisch geheel vernieuwde Emma- pioe" beschikt echter over een groot enthousiasme en doorzettingsvermogen, zodat men deze tegenstanders zeker niet behoeft te onderschatten. Janus v. d. Gyp, de enige overgeblevene van deze voetbalfamilie is nog steeds de gevaarlijke man in de voorhoede die, met zyn medespelers, o.a. de oud-SVV'er Buitenhek, menige verwarring in de defensie van de tegen partij kan stichten.. De SVV-ers zijn dus op hun hoede. De rood-groenen hebben overigens na de twee goede overwinningen in het nieuwe jaar zondag een lelijke steek laten vallen met de nederlaag tegen Elinkwyk. Ondanks het zeer zware terrein werd er echter door de SW'ers weer eens goed voetbal gespeeld. De stootkracht in de voorhoede was ook nu weer niet hevig genoeg. Het enige recept voor de SW-voorwaartsen is dan ook „doelpunten". De uitslag in Dordrecht was destijds 41 in het voordeel van SW. Scheids rechter voor deze ontmoeting is de heer M. Schings. De SVV-reserves SVV 2 heeft zondag een rustdag, terwyl SVV 3 een iterke tegenpartij krijgt, nl. RFC 3. De wedstryd in Rotterdam werd verloren met 61 zodat de SVV- ers in deze revanche wel wat goed. te maken hebben. Aanvang 10 uur. SW 4 gaat op bezoek by RFC 4. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het moederhart spreekt (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: Het laatste vuurgevecht (14 jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: ..Start" en werken van Karei Appel. CULT. CONTACT CENTRUM, 11-5 U.: Expositie werken van Goor Smit. Apotheek: Pa. Gouka, Hoogstraat 29. tel. 68080. tot 13 uur. Diversen: IRENE, 7 uur: Jaarfeest mondacc.ver. VTOS. ARCADE, 8 uur: Feestavond Gem. Koor SO cn OV. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Cabaret avond „Vriendenkring". NIEUWE HAVEN 121. 8 uur: Film avond KAJ. CHR. BELANGEN, 2.30 en 7.45 UUT: Filmvoorstellingen KeFiCo. BEIJERSBERGEN, 8 uur: Contact avond szc. LIBERTY. 8 uur: Contactavond hen- gelsportver. Schiedam en omstr. ARCADE (boven), 7.30 uur: Contact- avond DWS. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en 9.15 - uur: Het moederhart apreekt 14 jr). MONOPOLE-THEATER. 3. 5. 7 en 9 uur Het laatste vuurgevecht (14 jr). Ten toon stellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: „Start" en werken van Karei Appel. CULT. ONTACT CENTRUM, 11—5 u.; werken van Goot Smit. Diversen: PAROCHIEHUIS Rijnstraat, 3 uur: Toneelavond r.k. Jeugd. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Don Camillo contra Peppone. Zaterdag en zondag 2, 4.36, 7 en 9,30 uur fa.).). CAPITOL: Kiss me deadly. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 ir». CENTRAAL: Ontspoorde vrouwen. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (18 jr), CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Razzia. Zaterdag en zondag 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Terug uit de hel. Zat. 3 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9 15 uur <14 Jr). HARMONIE: Moeder: Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.20, 7 en 9 15 uur (18 Jr) LUMIÈRE: De helden zijn vermoeid. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur (18 Jr). LUTUSCA: Helena van Troje. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur <14 Jr). METRO: La strada. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: De onkwetsbare Mr. Moto. Zaterdag en Zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (18 jr). REX: Knockout In kruitdamp. Zat. 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9 15 uur (14 jr» THALIA: Summer madness. Zaterdag en Zondag 2, 4 30. 7 en 9.30 uur (18 jr). "t VENSTER: Havenkwartier. Zaterdag 2. 7 cn 9.15 uur. Zondag 1.30. 4.15, 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Razzia. Zaterdas 2, 7 en 9 15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM ZATERDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Rott. Toneel met „Het eeuwig mis verstand", 8 uur. FLEVO, Twaalf Provinciën. Hoogstr. Ver. van oud-Groningers „Gruno" herdenkt haar 50-jarig bestaan, 8 u. GROTE SCHOUWBURG. Zuldpleln. KPC, toneelvoorstelling m.m.v. LLV „Union", 8 uur. DE LANTAREN. Gouvemestraat. Toneelver. „Ameta", toneeluitvoe ring. 8 uur. OLD VIENNA, Proveniersstraat 52. Revue- en toneelver. ,,REOS", toneelavond, 8 uur. HST VRIJE VOLK (kantine). Slaak 34. IvAO. filmavond over Duits land, 8 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuldpleln. «s Kindervoorstelling, 2 uur ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. 5 Rott. Phüh Orkest, concert 2.30 u. g ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. X Rott. Toneel met „Moord en dood- I slag". 8 uur. X LUXORTHEATER, Kruiskade. KPC, film- en concertochtend, 10 uur. Het bergingsbedrijf Van der Graaf en Mulder N.V. te Rotterdam zal maandag een begin maken met de lichting van het Groninger m.s. .Margé", dat donderdagmorgen in de Oude Maas by Dordrecht na een aanvaring zonk. Eerst moet de lading, bestaande uit driehonderd ton in papieren balen verpakt cement, gelicht worden. Dit is een moeilyk en tydrovend karwei, omdat het cement door de inwerking van het water hard is geworden. In een week hoopt men het schip boven water te hebben.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1