Spr eeuwenslaapplaatsen zijn nogal luidruchtig Doofstomme bokser wereldtitel wil nu Verrassend biljartspel voor le klas libre Van kindertekening tot kunstwerk SVC-dames op weg naar 't kampioenschap Schaap kampioen ONZE VOGELS IN FEBRUARI: Groslijst van PvdA voor de Tweede Kamer Lang genegeerde D Agata tegen Robert Cohen Hagelschot leek eind aan zijn carrière te maken Van der Maarel op stoot èl m Lezing voor SSV ,Tot Steun in den Strijd' brengt klucht Contactavond van ,Het Singelkwartier' Ongeval op het ijs Burgerlijke stand Tegenwoordigheid van geest voorkomt ernstig ongeluk SS'iS DISTRICTSBILJART SCHIEDAM Esperanto-agendo m HET VRIJE VOLK DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 fn PAGINA 5 In ons vorig: artikel heb ik een en ander verteld over de z g slaaptrek der spreeuwen, doch hierover moet ik nog wat meer vertellen, aangezien er sedert enige tijd ook binnen onze gemeente zulk een spreeuwenslaapplaats is. Vermoedelijk zul- len vele lezers deze reeds hebben ontdekt en wel in de klimop van het Pompstation aan de Kotterdamsedijk. Tegen de avond komen daar verscheidene duizenden spreeuwen bijeen, doch voordat er van slapen sprake is moet er nog heel wat aan voorafgaan. Van alle kanten komen de vogels in grotere en kleinere troepen aangezwermd en zetten zich aanvankelijk op daken dakgoten of in de spaarzame boompjes in de buurt, ja zelfs,' en "ik zou' haast zeggen met voorkeur, op televisie-antennes. Elk plekje waar maai eiiiiele vogels kunnen plaatsnemen is dan ook bezet' inderdaad zitten ze mannetje aan mannetje. Een boeiend gezicht. Het gaat er bovendien zeer levendig toe, te meer omdat de spreeuw van huis uit niet op zijn mondje is gevallen. Ook in Rotterdam Kieviten Koolmezen (Van onze sportcorrespondent COR BRAASEM) MARIO D'AGATA is een naam, die wat zégt in de interna tionale bokswereld. Men moet heel wat in zijn mars hebben om een Europese bokstitel te veroveren en te meer bewonde ring moet men voor deze prestatie hebben als men weet, dat Mario D'Agata doofstom is. Er zijn meer uitblinkende doof stomme boksers, maar weinigen zullen zoveel moeilijkheden en tegenwerking te overwinnen hebben gehad als D'Agata. Het heeft jaren geduurd voor hij de sympathie van het Italiaanse bokspubliek veroverde en het Is vooral zijn manager Libero Cecchi geweest, die hem in de moeilijke jaren tot grote steun ls geweest. Over het onderwerp „Van kindertekening tot kunstwerk" hield de heer J. de Raat maandagavond in het atelier van de Sehïe- öamse Teken- en Schildervereniging „De Studievrienden" een lezing, waarin hij zowel op een ontwikkelingsgang duidde, als parallellen trok tussen het tekenen van kinderen en de schil derkunst in het algemeen. Geen medewerking Gelijk spel Moeder redde hem Kaar Australië Schaap is kampioen geworden van het district Schiedam 'oiljart over drie banden. Maandagavond speelde hij in „Thalia" zijn laatste partij, die feitelijk van geen belang meer was voor het kampioenschap (zie Het Vrije Volk van maandag ji.). Evenals alle voorgaande wist Schaap ook deze wedstrijd in zijn voordeel te doen eindigen. i&l rssi Al zit een bepaalde plek al vol vogels, toch willen er steeds nog enkele bij en aangezien aanvliegende vogels de zittende gemakkelijk kun nen verdrijven en dit steeds onder hevig protest van de laatste ge schiedt, kan men zich het daar heer sende rumoer wel voorstellen. Bo vendien zal de oorspronkelijke eige naar van een goed plekje aanstonds trachten zijn plaatsje weer te her overen of een andere soortgenoot verdrijven, hetgeen wederom niet ge luidloos gebeurt. En zo gaat dit soms een hele tijd door. Als alle dieren ten slotte in de klimop of in de onmiddellijke om geving daarvan een plaatsje hebben gevonden, is het lawaai nóg niet ten einde. Helemaal rustig is het zelfs op een spreeuwenslaapplaats nooit Tegen het ochtendgloren verlaten de vogels weer de slaapplaats en be geven zich naar hun diverse stand plaatsen in stad en land. Dezer dagen las ik dat er in de Rotterdamse diergaarde eveneens een dergelijke slaapplaats is en dat men zich beijvert middelen te vinden om de vogels voorgoed te verdrijven. Dat zulks niet gemakke lijk is, zal men intussen wel onder vonden hebben. Ik weet maar één goed middel en dat is: twee maanden wachten, want dan houden de spreeuwen er van zelf mee op. Begin april, soms nog eerder, vertrekken de buitenlandse deelnemers al naar hun haardsteden en de dieren, die in ons land hun bakermat hadden, lossen zich lang zamerhand in paren op ten einde voor de instandhouding van de soort te gaan zorgen. De buitenlanders hebben een hele reis voor de boeg, want ring proeven hebben bewezen, dat een groot deel van deze vogels afkomstig is uit Finland en de Baltische landen. Hst komt niet vaak voor, dat we gedurende de hele maand januari kieviten in de polders aantreffen. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 7 en 9.15 u.: The Bridges ol Tofco-Ri {18 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: S&adia. (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 25 trar. „Start" en werken van Karei Appel en doeken van Sia Bakema. Apotheek: M, M. H. Evers, telef. 68242. Lange Haven 81. Diversen: IRENE, 8 uur: filmvertoning Leger des Hells. TIVOLI, S uur: contactavond „Schie dam". DE AM3TELBRON, 7 uur: lezing en film personeelsver. Gusto. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 7 en 9.15 u.: The bridges of Toko-Ri (18 jr). MONOPOLE-THEATER, 2 7 en 9 u.: Saadla (14 Jr) Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: „Start" en werken van Karet Appel, en doeken van Sla Bakema. Altijd ztjn er in december of januari wel enkele dagen van, strenge vorst, die de Kieviten noodzaken om een veilig heenkomen te zoeken. Precies tot de laatste dag van januari heb ben ze het volgehouden, maar toen werd het hun wat ai te bar en zijn zy in ijltempo zuidwaarts gevlogen. Jammer, want ik had al een stüle hoop, dat we het zeldzame feit zou den beleven, dat we de hele winter door kieviten zouden houden. Het is nl. zo, dat zelfs de door vorst ver dreven kieviten tóch in de eerste helft van maart weer terugkeren. De laatste dag van de vorige en het begin van deze maand hebben zodoende voor minder prettige ver rassingen gezorgd voor de vogels en vooral voor de watervogels ziet het er somber uit. Nog daags voordat de strenge vorst begon zag ik bij de Vijfsluizen een stuk of drie futen en twee dodaarsjes zwemmen en duiken dat het een lust was. Ik hoop, dat ze zich nog tijdig in veiligheid hebben kunnen stellen. Ook hoorden we voor de vorst- inval al verscheidene merels zingen en dat brengt je eigenlijk al een beetje in voorjaarsstemmmg. Dit is nu wel met één slag veranderd. Gelukkig is de temperatuur weer gestegen. Enkele kapmeeuwen heb ben zich reeds in hun voorjaarstenue gestoken en daar kan zelfs de streng ste vorst niets aan veranderen. Sommige exemplaren zijn nl. reeds in het bezit van een fraaie choco ladebruin gekleurde kop en naar gelang we dichter bij de lente komen, zai het aantal bruine koppen met de dag toenemen. Dat is het voor- jaars- of prachtkleed der kapmeeu wen. De koolmezen hadden vóór de vorst ook al het voorjaar in de kop en zelfs nu waagt het er wel eens eentje een kort liedje te zingen. Voor hen is overigens de voedselvoorziening geen probleem. Zonder moeite kun nen zjj zelfs tijdens strenge_ vorst aan de kost komen en niet in het minst dank zij de door vogelvrienden verstrekte pinda's, kokosnoten of vetbailen. Even weinig moeite heeft mijns vriend de grote bonte specht, die ik Kopmeeuw in prachtkleed dezer dagen weer in het bos ont moette en die ik om zo te zeggen al een paar weken lang misgelopen was. Dit laatste bleek een toevallig heid te zijn, want nu heb ik hem al enkele malen waargenomen, op merkzaam gemaakt door zijn opge wekt en helder geroep „tsjek-tsjek". Ik blijf nog steeds hopen, dat er dit jaar ook een mannetje in het bos zal verschijnen en dat zy getweeën ons zullen verrijken met een fijn broedsel jonge spechten, hetgeen De volgende groslijsten van de Party van de Arbeid voor de Tweede Kamerverkiezingen 1956, zoals vast gesteld in de vergadering van de partijraad van 4 februari 1956, is ge lijkluidend opgemaakt voor de kies kringen Leiden, Dordrecht en Mid delburg. Over deze iysten vindt thans de schriftelijke stemming plaats van de partijleden. 1 W. Drees; 2 J. A. W. Burger; 3 H. van Sleen; 4 G. J. N. M. Ruygers; 5 N. Stufkens; 6 J. Bommer;' 7 G. M. Nederhorst: S H. Peschar; 9 mevr. D. HeromaMeilink; 10 A, Vonde ling: 11 I. Baart; 12 Th. J. Wester hout: 13 C. I. Patyn; 14 H B, En gelsman; 15 H. van Es; 16 M. J. van Poelje; 17 mevr. T. v. d. Marei—v. d. sedert 1944 niet meer is voorgekomen. Meer; 18 A. J. Jongeleen; 19 H. B. Bouwman; 20 E. Meester; 21 J. P. v. Ten slotte moge ik de lezers drin gend verzoeken cm, zolang het vriest of wanneer er sncenw ligt, de vogels een handje te helpen om door de moeilijke tijd heen te komen. Strooit u wat vogelzaad, lijstervoer of brood kruimels op daarvoor geschikte plaatsen en de vogels zullen er dank baar gebruik van maken. Vooral geen stukken of stukjes brood, want daar weten ze omdat het door de vorst spoedig keihard wordt, geen weg mee. Spreeuwen en merels houden erg van klein gesne den korstjes kaas en rotte appels en let u er vooral goed op, dat het voer zo geserveerd wordt, dat de vogels tijdens de maaltijd niet door katten overvallen kunnen worden. Hoe het verder ook zij, de volgende maand is weer de lentemaand en als dan het weer wat meewerkt, zien wij in die maand de kieviten, gTutto's en tureluurs weer in de polders hun baltsvluchten houden. Daarover de volgende keer meer. A. DE JONG. Hedenavond zal de heer J. Bijlo, voorzitter van de afdeling Botterdam van de GOVS in het Volksgebouw een inleiding houden voor de Schiedam se Soheidsrechtersvereniging SSV op de sluitingsavond van de Praag; 22 A. H. Vermeulen; 23 me vrouw G. Mentzelvan Aken; 24 A. D. van Dijk; 25 S. W. Henry; 26 Chr, van Hofwegen; 27 H. B. Jager; 28 P. van Leeuwen; 29 A. Schipper; 30 C. A. van Goreum. De Sohied&mse Arbeiderstoneelver. „Tot Steun in den, strijd" geeft aan staande zaterdagavond een uitvoering in Musis Sacrum. Onder regie van de heer P. Rodenburg zal het toneel gezelschap de klucht in drie bedrijven „Graaf Janus" van Jack Bess over het voetlicht brengen. Na afloop is er gezellig samenzijn voor leden, dona teurs en introducé's. De voorstelling begint om 8 uur precies. In onee rubriek. „Wat er zo al te doen is" meldden wij zaterdag dat de vereniging Het Singelkwartier aan staande woensdagavond in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen een contactavond voor de jeugd zou houden. Deze bijeenkomst, waarop mejuf frouw Witte van Pro Juventute een lezing zal houden en de toneelver- junior-spel- s eniging „Singelkwartier" het stuk regelwedstrijd. De bijeenkomst begint„Ais plicht gebied opvoert, is belegd om halfacht. voor leden en belt ngétellenden boven I de 18 jaar. i Libero Cecchi U onlangs in Barce lona geweest en al heeft deze be scheiden man. in het gesprek, dat lk met hem in Barcelona mocht hebben, nauwelijks met een woord over zijn verdiensten voor Mario D'Agata ge rept, ik heb van Italiaanse collega's van Cecchi gehoord, dat Mario D'Agata zonder Cecchi waarschijnlijk aooit gekomen zou zijn waar hy nu is: Europees kampioen en kandidaat voor de wereldtitel van de Fransman Cohen, Zaterdag won D'Agata te Manilla op punten van de Philippine Little Cesar. Dat maakte zijn kandidatuur voor een gevecht om de wereldtitel absoluut. In Milaan wil men voor de organi satie van deze party niet minder dan veertig miljoen lires, dat is een kleine 250.000 galden, beschikbaar stellen! Of men ook belangstelling voor deze strijd verwacht... Mario D'Agata is van Siciliaanse afkomst. Zijn. vader had moeite de kost te verdienen voor zyn vrouw en vyf kinderen, van wie drie doof stom zijn. Na een paar jaar onderwijs in een school voor doofstommen te Siena ging Mario, die erg handig was ba houtsnijwerk, werken bid een zaak Op de ijsbaan aan de Kerkweg te Waddinxveert kwam maandagmiddag de 12-jarige Dina Hoogendoom lelijk te vallen, zy brak haar rechterpols en moest naar het Diaconessehuis De Wijk te Gouda worden overge bracht. zy was een van de deel neemsters aan de voor de school jeugd te houden wedstrijden. Apotheek: M. M. H. Eters, telef. 68242. Lange Haven 81, Direr- .n: CHR. SOC. BELANGEN, 8 uur: com- tactavond „Het Singelkwartier". TIVOLI, 8 uur: contactarond Hennes DVS. IRENE. 2 uur: fllmmlddag wijk V. NHG. OPENBARE LEESZAAL. 8 uur: lite raire lezing. MUSIS SACRUM. 1.30 en 8 uur: film voorstellingen Wilton-Fijenoord. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Don Camillo contra Peppone. 2. 7 en 9.30 uur (al.). CAPITOL: De spelbrekers, 2. 7 en 9,15 uur (18 jr). CENTRAAL: Ontspoorde vrouwen. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Madame Butterfly. 5A0. 7.45 en 10 uur (aj.). COLOSSEUM: Love me or leave me. 2. 6.45 en 9.30 uur (14 jr). HARMONIE: 2e deel 08/15. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIÈRE: Blood alley. 2.15. 7 en S.30 uur (14 jr). UJTUSCA: Helena van Troje. 2.1S. 7 en 9.30 uut (14 jr). METRO; Tweestrijd. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). REX: Tarzan de aapmens. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: A prize of gold. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 Jr). THALIA: Frou Frou. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). 't VENSTER: Havenkwartier. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Madame Butterfly. 2, 7 en 9.15 uur (a.L). ROTTERDAM DINSDAG tUXORTHEATER. Kruiskade. Renê SleeswSjk's Nederlandse Revue .Hol landse Nieuwe" fcasfc toe), 8 u. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. De Haagse Comedle met „Sybrech Willemsdochter". 8 uur. BEURSGEBOUW (Blauwe saai), lezing door Henk Du Mée jr. over het boek van Anthony van Kampen ..Incident op Corsica", 8 uur. DB LANTAREN: Rott. Filmliga, film- voorstelllug, 8 uur. ODEON, Gouvernestrast. Reisbureau MEGGA, retinle-avond. 7.30 uur. X STADSTIMMERHins, Goudserljweg. Heisclub voor invaliden door ln- validen, feestavond, 8 uur. j> De secretaris van .De Studievrien den". de heer P. J. Baris leidde de avond met een enkel woord in. Hij heette ia het byzonder de gasten op deze bijeenkomst, de leden van de schilderclubs „Beati" en „Centaur" en de Schiedamse kunstschilder De Faat. die tevens artistiek leider van ..De Studievrienden" is, welkom. De heer De Raat begon zyn lezing roet het geven van een aardige karak teristiek van de schilderkunst door deze te vergelijken met het spelen van een kind: .Het gaat om het spel en niet om de knikkers." Om even bij het kind te blnven. de heer De Raat besprak in korte trek- ken het tekenen als spel en uiting van het kind. Het eerst komt de zoge naamde krabbelperiode. Op latere leeftijd krijgt het kind plezier m kleuren en treedt ook de vormgeving meer op de voorgrond. Op een gegeven moment heeft het kind een rondje getekend, dat hem aan een gezicht doet denken. Er ko men nu een paar ogen. oren, een mond en een neus bij. Men moet zo'n expériment-erend kind" nooit op fouten wijzen. Het is volkomen natuurlijk, dat het kind het karakteristieke van iets zeer sterk in. zijn tekening naar voren laat komen en voo rzijn twaalfde jaar nog geen gevoel voor perspectief heeft. Wat het tekent is zün geestelijke belevenis. Door op fouten te miizen wordt het kmd onzeker en vaak wordt zodoende de normale ontwikkelingsgang ge remd. Via de kindertekeningen kwam de heer De Raat bij de grote schilder kunst terecht waarvan hy in het bijzonder de verschillende richtin gen en stromingen uit de afgelopen, vijfhonderd jaar onder de ioep nam. Aan de hand van reprodukties van werken van primitieven tot abstrac- ten lichtte de Schiedamse kunst- schlder het besprokene toe. Hij toon de aan. dat lijnen en kleuren een taal spieken. Da Vinei zei reeds, dat een gewone man heuvels, weiden, wolken, etc. waarneemt, terwyi een kunste naar lynen, kleuren en vlakken ziet. Verder wees hij erop dat de taak van een kunstenaar is dat naar voren te brengen, dat in hem leeft. De heer De Raat kwam tot de uit spraak, dat een kunstenaar zich net zo moet uiten, als de wiize waarop een kind tekent. Dus het werk behoort zuiver en oorspronkelijk te zyn. en voorts moet de kunstenaar nooit iets volkomen naturalistisch weergeven (dat is de taak van een fotograaf), maar er een persoonlijke visie op geven: dat is scheppeni Op de tweede speelavond, voor het kampioenschap le klas libre van het district Schiedam van de Nederlandse Biljartbond, heeft de Maassluiser v. d. Maarel voor een grote verrassing gezorgd. In een knap gespeelde wedstrijd, met een hoog moyenne, hoger zelfs dan Hekman vorige week in zijn partij tegen Oostveen noteerde, plaatste hij zich voorlopig aan de kop. Van Soelen neemt de tweede plaats in. Hekman, die vorige week tegen zyn clubgenoot Oostveen, bultengewron sterk speelde, liet nu tegen Van Soe len een steek vallen, door deze in 31 beurten te verliezen, Zyn tegenstan der maakte de 200 caramboles vol. terwijl de Vlaardinger het niet ver der dan 164 wist te brengen. Daar door moet hij voorlopig genoegen ne men met de derde plaats op de rang lijst, terwyl zyn kans op promotie naar de hoofdklasse weer een stuk is gedaald. Van Soelen kwam aan een moyenne van 6,45, iets lager dan vo rige week, maar Hekman bleef op 5.20 staan. Oostveen zorgde voor een over winning op Van Buuren, maar had 47 beurten nodig om zyn party tot een goed einde te kunnen brengen. Hy noteerde een moyenne van 4.25, ook stukken lager dan in zijn eerste partij tegen Hekman toen hy op 8.00 kwam te staan. De Schiedammer Eiken- broek behaalde in 34 beurten een dui delijke zege op Groeneveld (Belle- vue), die ook beneden zyn moyenne van vorige week bleef. De gemiddel den van deze drie partyen wijzen uit, dat er niet bepaald slecht is ge speeld, maar v. d. Maarel stond deze avond, toch op eenzame hoogte. Hij speelde tegen Kooij in hoog tempo en uitermate trefzeker. Het werd zijner- GEBOREN: Joannes w L zn van J A Melchers en H P C Dubbelman; Ronald J za van P v Veen en C E v Zwieten; Phllipptna dr van Ph Touw en H Trouw: Anna A dr van T de Bruin en J Vertinde; Robbert H zn van B de Kruif en A de Vreugd; Jacomina J dr van H 't H-.rt en H R Richters; Gerardus H S zn van A Nijveen en Th J C P Lóke; Johannes A en Antonius P. zns van A J Beekmans en J J Govaers: Johannes P zn van W J Jansen en W M Waraawa: Doreen L dr van C J de Wit en C J Helbers: Dirk zn van D Korbljtt en A de Kloe. OVERLEDEN: M Brutnsel 1 jr; A v d elde 80 jr wed van K de Jong; F M Har- rer 58 jr vtouw van H J van Gerven; M B Stoltz 991 Jr wed van W de Wolf. rijds een vlotte partij en in een styl, die voor de kennende, weken nog veel doet verwachten. Zijn tegenstander kwam slechts tot een totaal van 58 caramboles en na 14 beurten was de stryd reeds beslist, met een moyenne van 14.28. Ook op deze tweede avond maakte v. d. Maarel, met 37 caram boles, de hoogste serie. De uitslagen waren: 200 157 Oostveen Van Buuren Hekman. Van Soelen Eikenbroek Groeneveld v d. Maarel Kooy 164 200 200 98 20Q 58 47 47 31 31 34 34 14 14 20 26 22 30 35 12 37 15 4.25 334 5.20 6.45 5.88 2.88 14.23 4.14 ï-HA VAft ,'A't 'rsA',/ 'i?' t&'h tt&r J&M a '*{pS "A/Ai /"A/.. die doodkisten leverde. Mario moest de doodkisten met houtsnywerk ver sieren Zijn vrye uren ging Mario naar de plaatselijke boksclub, waar trainer Libero Cecchi van beroep kolen handelaar en slechts in zyn vrye tyd oefenmeester van de club, wel wat zag in de kleine doofstomme jongen. En na enige tijd ging Cecchi de training zo serieus aanpakken, dat hij zijn kolenhandel van de hand deed om zich volledig op zijn werk ais boks- trainer te kunnen concentreren. Ondanks het feit, dat de 68-jarige H. W. de 80-jarige G. W. met wie hy maandagmiddag omstreeks 15.15 uur op de wegberm van de Rotterdamse- dijk in Schiedam stond te praten, snel wegtrok toen een slippende vrachtauto met aanhangwagen een geparkeerde bestelauto het fietspad opschoof, kwam de 80-jarige toch nog te vallen en moest door de GG en GD met een hoofdwond via het Gemeente Ziekenhuis naar zyn wo ning worden gebracht. Het ongeval, dat ter hoogte van het Rode Hek plaatsgehad zou onge- twyfeld ernstige gevolgen hebben ge had, wanneer H. W. niet die tegen woordigheid van geest had getoond om z(jn metgezel voor de bestelauto weg te trekken De vraehtwageh, bestuurd door A. v, d. B. uit Mijdrecht werd met, de geparkeerde bestelauto werd zwaar beschadigd. Het eerste dameszestal van de Schiedamse Volleybal-Club SVC heeft in de afgelopen dagen een paar prachtige successen geboekt. In Rotterdam wisten de SVC-dames het nog ongeslagen Concordia de eerste nederlaag toe te brengen; na een zeer spannende strijd zege vierden de Schiedamse dames met 31. In eigen zaal moest HVC het onderspit delven en toonden de SVC-dames zich de ste^rksten door ook deze wedstrijd met 31 te winnen. Dit eerste team heeft nu wel aan getoond tot een der sterkste teams uit de eerste klasse te behoren .SVC staat nu op de tweede plaats van de ranglyst met slechts twee punten achterstand op Concordia. Een keurige prestatie voor het eer ste jaar in de eerste klasse. Dames 2 kon het tegen leidster Rammehlaars niet bolwerken en moest met 31 de eer aan de Rot terdamse dames laten. Heren 1 speelde een spannende strijd tegen het team van EVCH- Olympia cn kon met moeite een 22- gelyke stand als eindresultaat boe ken. Het tweede herenteam viel uit de toon door in een zeer slechte partij volleybal tegen ZVC 2 uit Rotterdam de zege met 40 aan de ZVC-ers te laten. Heren 3 verloor met de klassieke cyfers, 40, van USC 2, terwyl de juniores op fraaie wijze hun tweede plaats op de ranglijst verdedigden door het Rotterdamse DOS met 40 te kloppen. I' programma voor deze week lu. 8 februari: Shell 2—SVC 2 (da mes); 9 februari: SmashSVC (he ren) 10 februari: SVC 2Concordia 2 (heren); 10 februari; SVC 3—-Te- naco 2 (heren). SCHIEDAM Een jongensfiets, die de 12-jartge scholier H. den maandagmiddag, zonder op slot te zetten ,voor cle Julianaschool in Schiedam stalde, is spoorloos ver dwenen. Onbeheerde rijwielen zyn nog altijd gewild by de heren zwyn- fcjesjagera. Mevrouw D'Agata, die ooft doofstom is, is bij elke wed strijd van haar man aanwezig. ook behandeld had al» Veel succes, had Mario D'Agata voorlopig niet. Hy won wel steeds zyn wedstrijden in zijn gehele loopbaan heeft D'Agata slechts twee wedstrijden verloren! maar het pu bliek liep niet warm voor hem en Cecchi kreeg veel tegenwerking te overwinnen omdat hy niet behoorde tot de 'kliek' managers, die de lakens uitdeelde in Italië. Toch kon men de successen van D'Agata met volkomen negeren en zo kreeg hij ln de halve finale om de Italiaanse titel zyn kans tegen de op dat moment zeer populaire Gianni Zuddas. Tegen iedere voor spelling in won Mario overtuigend en ook in de revanchewedstryd te Mi laan bleef hy ver in de meerderheid Zuddas bad vooral in Milaan vee) supporters en het publiek ging vööi en tijdens de wedstrijd zo hevig te keer in z(jn aanmoedigingen voor mevr boksen. Maar rij vergisten rich Zuddas, dat D'Agata aan rijn ma na- ger vroeg wat er wel aan de hand was, dat iedereen zo opgew onden was Cecchi reageerde meesterlyk op dez« vraag: "De mensen moedigen jou zc hartstochtelijk aan. Zjj willen, dat j( deze wedstrijd wintVan dit mo ment af kreeg Zuddas geen roet meei aan de grond! aaa, üoefi jen vader. En ook op voorstellen om door om- coping bepaalde wedstrijden il heel jemakkelyk te winnen, gr j Mario nooit in. Hij vroeg in zulke gevallen 'japier en potlood en schreef er in :ijn nogal kinderachtige handschrift de volgende woorden op: 'Dio non k> /ogUa' (God wil dat niet). De moeilijke tijd had Mario D'Agata nu achter de rug. Hy werd Italiaans kampioen en zou de kans krijgen op een titelgevecht om de Europese titel. Op dat ogenblik scheen de sportloop- baan van Mario in één slag verwoest te worden. In zijn wassery in Arezzo, vlak bij Florence schoot een zekere Giovanni Petitto hem een schot ha gel in de borst na een hooglopende ruzie over een zakelijke kwestie. Mario's moeder redde haar zoon, door op het moment van het schot tussen Petitto en Mario in te sprin gen. Zij kreeg een gedeelte van de hagel, die voor Mano bestemd was. in haar lichaam, maar dat nam niet weg, dat de doofstomme bokser zwaargewond werd opgenomen in het ziekenhuis. Dagenlang zweefde hy tassen leren en dood, maar ten slotte zegevierde zijn sterke gestel. Ook Mario's moeder genas voorspoedig. Over één ding waren de doktoren het echter eens, D'Agata zou nooit Maar ai won Mario D'Agata va: Zuddas, toch werd hy nog niet dooi iedereen in Italië ais titeikandidaa erkend. Pas toen Cecchi en zijn bok ser op goed geluk zonder één con tract in de zak naar Australië warer vertrokken en daar m een paa: maanden tijd een reeks opvallendf successen hadder geboekt, werd"- plotseling alle bokri-inger. m Ital.' voor Mario geopend. Er waren plotseling vele managers die zich gmgen interesseren voor di doofstomme bokser en meer dan een: kreeg hy prachtige aanbiedingen orr zich onder de hoede te stellen var éëh van de groten uit de Italiaans! promotorswereid. Mario ging er ech ter nooit op in. Hy bleef trouw aar de man, die hem niet alleen ontdekt Mario ging weer in de ring. won zijn gevecht om de Europese titel en is nu één van de meest serieuze kan didaten voor de wereldtitel van Cohen! Grootse hulde Hoe populair Mano d'Agata mo menteel ts, bleek onlangs by zyn huwelijk met de knappe Luana Basci, die hn op een dansfeest had leren, kennen en die evenais haar echtge noot doofstom is. Een overweldigende menigte bracht het Jonge paar een greotse hulde Alle sporte-ontbcdeu van Florence, o.a. Bartali, namen aan de huldiging deel. Dit fe de levensgeschiedenis van Mano Ei Agata, zoals manager Libero Cecchi hem my vertelde. Miljoenen Italianen zien met ongeduld uit naar het titelgevecht van de Europese kampioen met de Fransman Cohen en velennopen wederom een stralend gezicht van Mano D'Agata op het televisiescherm te zien. Evenals nu ruim een jaar geleden, toen hij de Europese titel behaalde, vele Italianen zyn nameiyk die tele visie-uitzending nog niet vergeten. Mario zyn supporters na- tuurlyk niets, maar de vreugde in syn ogen sprak voor zich self Het was een der ontroerendste televisie- Zijn tegenstander was ditmaal Schilperoord, die bij voorbaat al kansloos op een zege werd geacht. Tot en met de vyftiende beurt ging de stryd vrijwel gelyk op, maar daarna liep Schaap meer en meer uit. In de 72ste beurt maakte Sebaap (Rem brandt) de veertig caramboles vol, waarby hy Schilperoord (RES) op twintig liet staan. Schaap was ook het vorig jaar kampioen, zodat zyn triomf een voort zetting van zyn heerschappij in het district Schiedam betekent. Gouka eindigde met vyf verloren en twee gewonnen partyen als tweede. Eiken broek en Ruggenberg deelden samen- de derde plaats met elk vier gewon nen, een gelijk spel en twee verloren wedstryden. Jaudon la 9an de februaro. Ni kun- venos kaj legos „Sennaciulon" ce fa- müio v, Gink, Ploegstraat 19. Kunportu vian non. A -3 I li'

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1