Dr. DreesPvdA gaat vol elan de verkiezingen in ■rus ssrsrssa rrw sfs—vsrz WIE ER Episode' zonk, maar mlp was nabij.... Yorrinks borstbeeld voor partijbestuur 'PvdA verdedigt de menselijke vrijbéids in zwaar 'Heilloos streven van werkgevers Vianen vooruit Sneeuw wordt weggeveegd op elfstedenroute Thelicon us' redde drie Britten Geschenken op jubileumcongres Pont Kapseist: 22 scholieren verdronken die zenuwén Kamerlid Ruygers op jubileumcongres: B Sclieepsmacliinist bij explosie gedood HST VRIJE VOLK - MAANDAG 13 FEBRUARI 1953 (Van een onzer verslaggevers) "Wij hebben thans nog meer reden dan tien jaar geleden Whrven h hebb6n ta de grondslagen van onze party. De' terugohk op de jaren achter ons rechtvaardigt het vertrouwen zetten J 2ullen strijd voor de vrijheid voort- Lieftincks werk neem Beter geslaagd DE MACHINIST Valentine Sager uit Plymouth kan zijn 47-ste verjaardag vandaag thuis vieren, dank zij kapitein James Hagg (38) van de Engelse tanker „Theiicorius" (10.060 ton), die hem en de andere vier opvarenden van het zinkende jacht „Episode" redde en veilig in Rotterdam afleverde. De slotepisode van de in 1917 gebouwde tweemaster „Episode" begon donderdagmiddag ongeveer 90 mijl ten zuidwesten van Ouessant, toen het jacht lek geslagen 'werd tijdens een plot seling opgestoken storm en langzaam begon te zinken. Boot uitgezet Redding gelukt neerzette op zo'n hechte basis. Hij was de centrale figuur en de stuwende kracht. Beter dan hij had niemand de partij kunnen aanvoeren in haar streven naar consolidatie naar binnen en expansie naar bui ten*. Veertien boeken Het Gulden Boek bestaat overigecv uit veertien zwarte boeken voor de provincies en drie voor de grote steden. Overbodig Niet toevallig Ijsgang neemt toe De huidige stijging van de eco nomische bedrijvigheid noemde dr. Drees van bijzondere aard. Het be sef dringt thans door, dat de grond slag 'daarvoor indertijd is gelegd door de onbevreesde maatregelen van minister Lieftinck. Belangrijk en van principiële be tekenis was ook, dat de partij stel selmatig op het standpunt van de gemeenschapsverantwoordelijkheid (Van een onzer verslaggeefsters) Om voor half tien 'smrgens be gon de grote zaal van Bellevue in Amsterdam al vol te stromen met opgewekte congresgangers. Men zag vele van de getrouwen die zelden een congres van de Partij van de Arbeid overslaan. Men zag vele be kende en vooraanstaande mensen. Ome Jan van Zutphen was er na tuurlijk, verder de familie Vorrink, ds. Buskes, Coen van der Lende, oud minister dr. J. in 't Veld, staatsraad Joekes, de nieuwe" commissaris van de Koningin In Zuid-Holland mr. Klaasesz, de commissaris voor de emigratie ir. Haveman, staatssecre taris P. J. Kranenburg, staatsraad dr. A. A. van Rhljn, de voorzitter van het College van Ryksbemiddeiaarj mr. J. J. Berger, Klaas Toornstra, de NW-voorzitter H. Oosterhuis, de voorzitter van de Eerste Kamer mr. J A. Jonkman, de oud-wethouder van Amsterdam mr. J. J. v, <S. Vel de, de beide directeuren van de N.V. De Arbeiderspers de heren C. van der Waerden en H. van Kuilenburg, trrt er slechts enkelen te noemen. Er waren uiteraard vele kamer leden. Op het podium zaten o.a. de belde mannen die in de geschiedenis van de Partij van de Arbeid zo'n grote rol hebben gespeeld, dr. W. Drees en prof. ir. W. Schermerhom. Druk in actie waren de mensen ran radio en televisie. De Vara tendt grote delen van het congres lit, de televisie geeft donderdag- wond een documentaire over tien laar Partij van de Arbeid. Advertentie LM. HET ZENUWsnUEND, GEEN SLAAP VERWSKKENDj 8AYER PREPARAAT JDe zaai naa dr. Drees begroet reet een staande ovatie en een spontaan ingezette 'Socialistenmars', waarvoor de minister-president' zichtbaar ont roerd dankte. Drie vragen stelde dr. Drees in zijn redevoering. Wat was de plaats der partij in de laatste tien jaar? Waai staat zjj nu? En waar in de toe komst? Hij wees erop. dat prof. Schermer- hom xn het eerste jaar na de bevrü- fdüng minister-president is geweest en hij zelf daarna enige jaren deze functie heeft bekleed. Dit heeft ge maakt. dat men de partij meer dan met de werkelijkheid overeenkwam verantwoordelijk heeft gesteld voor de gebeurtenissen. Zoals de verhoudingen in Neder land liggen, waren en zijn gemeng de kabinetten onvermijdelijk en de PvdA moet eraan meedoen. Maar was dit vruchtbaar voor onze denk beelden? Dr. Drees wees erop, dat wij in die tien jaar natuurlijk geen zuiver so cialistische denkbeelden konden ver wezenlijken. Politieke en zakelijke belemmeringen zijn ervoor verant woordelijk, dat het bereikte is ach tergebleven bij wat wij hadden ge- wenst. Maar reeds in de tijd van grote materiële nood na de oorlog is Schermerhom er met zijn brede visie in geslaagd een wijder karakter te geven aan de taak van herstel en vernieuwing, die hij zich had gesteld. Hij werkte ook voor het herstel der geestelijke waarden, die ons volk hef zijn. Het herstel is beter geslaagd dan de vernieuwing, aldus dr. Drees, maar elementen van deze laatste zijn niet te miskennen. Dit komt al tot uiting in onze eigen beweging, Het Indonesische vraagstuk heeft van het begin af aan als een loden last boven ons land en onze bewe ging gehangen. Nu nog verwijt men ons de soevereiniteitsoverdracht. Maar laat men zich ook eens in denken, wat er gebeurd zou zijn, als wij die soevereiniteit niet ge geven zouden hebben. Ons doel was een regeling, zoals die thans bestaat met de Antillen en Suri name, Maar dat was helaas niet te verwezenlijken. In feite is de ontplooiing van zo- reei Nederlandse activiteit in Afrika tn Azië alleen mogelijk, omdat wi? biet meer te boek staan ais koloniale mogendheid. En hoezeer de teleurstelling over vele dingen ook. mij vervult, aldus dr. Drees, aan ons is te danken, dat door de manier, waarop de over dracht is geschied er nog enige ver bindingen zijn blijven, bestaan en er nog iets goeds voor ons land is uit gekomen. voor bestaanspeil heeft gestaan. en conjunctuur En waar staan wij thans? Men kan ons het succes van 1952. bijna niet vergeven, aldus dr. Drees. Er zijn pogingen, de heiningen weer zo hoog mogelijk op te trekken. Daar op zullen wy waakzaam zijn. nr zjjn nog grote zorgen: de wo ningnood en het onderwijs, de wor steling in de wereld voor vrijheid en vrede, de tegenstelling met de ko loniale gebieden, de worsteling om de Europese eenheid. Overweldigend zijn de problemen en radicaal zijn de oplossingen, die we als socialisten moeten voorstaan. De minister-president sprak in dit verband de opvatting tegen, dat hij zo gematigd zou zijn. Dat is in zover juist, dat ik mij altijd afvraag, wat er op het ogenblik feitelijk en poli tiek bereikbaar is bij het werk van alle dag. Maar over die eisen van het dage lijks werk heen, moet het oog ge richt zijn op hogere en verder gele gen doeleinden- De uitslag der verkiezingen noemde dr. Drees onzeker. Behalve duurzame hebben ook tijdelijke factoren meege werkt aan het feit, dat de PvdA In 1952 de KVP, enkele duizenden stem men voor is komen te liggen. Maar hoe het ook zij, men zal de Partij van de Arbeid bereid vinden te strijden voor haar idealen. Het koperkwartet, dat voor muziek zorgde, Wanda Reumer, die decla meerde, de Stem des Volks, de men sen, die voor de prachtige zaalversie- ring zorgden, de 'pleegouders', die de congresgangers onderdak verleen den, zy passeerden allemaal de rij in het dankwoord, dat Evert Vermeer sprak aan het slot van het congres Aan zijn dankwoorden tot de vier inleiders verbond Vermeer de uiting van zijn waardering voor de katho- liege partijleden, die in de storm- hoek staande stand hielden en voor de christelijke onderwijzers, die, mei ontslag bedreigd, toch trouw bleven aan de party. Voorts wendde hij zich tot professor Schermerhom, die zoveel moeiiyk- heden te verduren kreeg, maar tooi) midden in de party bleef staan Professor Schermerhom keeeg een hartelijk open doekje van het congres. Een zelfde harteiyk applaus gold andermaal dr. Drees, toen Vermeel hem dankte voor het feit, dathy de Party van de Arbeid wil aanvoe ren in de komende verkiezingsstrijd. Laten wy, aldus besloot Vermeer, VOoral in de komende maanden overa! gaan zeggen, wat ons bezielt, wat onze opdracht en onze roeping is. Ons socialisme heeft tot taak de op bouw van een maatschmappy, waarin de mens zich waariyk zal kunnen ontplooien. Met het zingen van de So cialistenmars werd het congres be sloten. De Partij van de Arbeid blijkt voorspoedig te groeien. Aan het slot van zijn openings rede deelde Vermeer mede, dot terwijl hij sprakde partij was gegroeid van 129.868 leden tot n? $63. Des middags moest Vermeer meedelen, dat het inmiddels 130.025 was geworden, maar op het zelfde moment was de afde ling Vianen aan de telefoon. Daar had. men 's morgens al voor zes nieuwe leden gezorgd nu had men er weer zes. Zodat de eindscore volgens Bartjes is: PvdA: 130.031 leden. (Van een onzer -verslaggevers) Er is zondagavond in Fries- Iand;veel sneeuw gevallen. Zo veel, dat de organisatoren van de Friese Elfstedentocht die eerst van plan waren vrijaf te hemen, het toch maar raad zaam vonden voltallig bijeen te komen in hun avondverga dering. Hoe krijgen we al die sneeuw tijdig van het ijs. Dat moet het belang rijkste agendapunt op deze avond zijn geweest. Het antwoord op die vraag is niet uitgebleven want het bestuur zag in deze vrij hevige sneeuwval geen aan leiding de Elfstedentocht uit te stel len. In verschillende gemeenten gaat men de sneeuw met bulldozers en mo- terbezems te liif. Kapitein William Dickinson (53) een ervaren zeeman, vertelde: „Wij probeerden met machinepompen het schip «kijvende te- houden, maar toen deze uitvielen was er geen redden meer aan. Wy wisten ons verloren. Slechts een. wonder zou ons van. de dood kunnen redden. Zo'n> klein jacht in de vallende duisternis ty- dens een woedende storm is immers nauweiyks te zien Het wonder geschiedde. De beman ning van de tanker „Theliconus", op weg naar Rotterdam, merkte de prooi van de zee op. Onmiddellijk wijzigde kapitein Hagg koers tot hij vlakbü het jachtje was. „Eerst hebben wy een boot uit gezet," aldus de ronde, gemoedelijke kapitein Hagg, „maar het gelukte niet dedrenkelingen aan boord te nemen. Onze eigen mannen kwamen in ernstig gevaar. Toen de duisternis Iniviel, besloot ik. betere weersom standigheden af te wachten." Zo bleef de grote tanker een gehele avoiid, een gehele nacht in de buurt van het kleine jachtje, dat steeds verder' onttakeld werd door het noodweer. Kapitein William Dickinson, stuur man John Marshall (53), Valentine Sager,-Anthony Hampton- (28) en de jonge DenisCollin, die slechts 17 jaren telt, bleven" goede moed hou den. zy wisten de machtige tanker naby, zy wisten, dat kapitein- Hagg alles in het,.werk zou stellen om hen te. redden. IN GESPANNEN AANDACHT: geheel links Jan van Zutphen. en mevrouw Dreesmidden op de foto Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamerrechts o.a. H. Oosterhuis, voorzitter van het NVV. Walter Bethell, organisator van een plaatseiyke campagne voor af schaffing van de doodstraf in En geland', heeft aangeboden als proef konijn voor „ophanging" te dienen om aan te tonen, dat deze wijze van executie in Engeland niet humaan is en langzame verstikking veroorzaakt. Zyn enige voorwaarde is: medische hulp om hem tijdig weer los te snij den. (Van een onzer verslaggeefsters) Nu ik zelf tien jaar midden in een politieke partij heb gestaan, begrijp ik te beter, dat het zich zelf opheffen van de SDaP voor velen een groot offer geweest moet zijn. Van de aanvang af is er een groot begrip geweest voor het feit, dat de doorbraak behoort tot die fundamentele vernieuwingen, die slechts kans van slagen hebben, ais men bereid is eigen bestaan op spel te zetten. Aldus sprak zaterdagmiddag op het jubileumcongres van de Partij van de Arbeidhet Tweede-Kamerlid G. Ruygers. (Van een. onzer verslaggeefsters) 'Grote dank zijn wij ver- speelt, heeft er toe geleid, dat het boek nog lang niet vol is'. Er zijn pas ruim 18.000 handieke- SChuidigd aan Koos Vorrink, ningen binnen en dat moeten er die de Partij vari de Arbeid 7-cker twee maal zoveel worden. Pro- Deze woorden sprak zaterdag tegen het eind van de ochtendzitting van het jubileumcongres van de Partij van de Arbeid, mr. J. W. Burger. Als voorzitter van. de VARA bood hy het partijbestuur een borstbeeld aan van de ontslapen voorzitter, dat de VARA heeft laten maken door de Rotterdamse beeldhouwer Cor van Kralingen. Het kleinzoontje van Koos Vorrink trok de vlag weg, die het beeld om hulde. Zwijgend drukte Evert Ver meer Burger de hand; zwijgend en in grote aandacht keken de congres gangers enige ogenblikken naar de expressieve kop van Vorrink. Hierna was het moment gekomen voor het Gulden Boek. Daarin moe ten de handtekeningen komen van de velen, die in 1946 bij de oprich ting lid werden van de Partij van de Arbeid. Maar. zoals professor Banning zei, de wet van de traagheid, die blijk baar ieder eroot lichaam Darten fessor Banning gaf de trage afdelin gen een maand de tijd. om him ver zuim goed te maken. Het partijbestuur mocht ze even in kijken en moest ze daarna weer te ruggeven, opdat de ontbrekende handtekeningen er alsnog ingezet kunnen worden. Bij het Gulden Boek hoort een be drag in geld 35 000 'gulden in hope, zei professor Banning voor het Koos Vorrinkfonds voor de buiten landse dienst. Evert Vermeer sprak woorden van dank tot de Vara voor bet treffende geschenk. Nog dageiyks ervaart het partybestuur, hoezeer men de inspi rerende Jlguur van Vorrink mist zei hij. De aanwezigheid van zijn borst beeld in het partijbureau zal te meer een aansporing 'zijn het werk voort te zetten in zijn geest. Dankbaar ook is het partijbestuur voor het Gulden Boek en de geiden voor het Koos Vorrinkfonds. Woorden van erkentelijkheid richtte Vermeer tot Henk Evers, die het initiatief heeft genomen tot. dit Gulden Boek en de inzameling, voor i#t fonds en een groot deel van zijn werkkracht geeft voor de verwezenlijking daar van Opnieuw heeft de Partij van de Arbeid blijk gegeven van deze be reidheid na het mandement. Toen werd duidelijk verklaard, dat als het de katholieken onmogelijk gemaakt, zou worden een plaats te vinden in de Partij van de Arbeid, dit onver mijdelijke gevolgen zou hebben voor "de mogelijkheden tot kabinetsfor matie en de bestaande politieke samenwerking. Hiermee werd de KVP, die beweert,1 dat het socialisme slechts strijdt vooi materiële waarden, gesteid voor d( werkelijkheid: de Partij van de Ar beid was bereid haar positie als re gcringspartij op het spei te zetten tcrwille van de doorbraak als zuivel ideële waarde, tenville van de poli tieke en geestelijke vrijheid in dé land. Na de verkiezingen van 1952 is di KVP zich met steeds zwaarder ao cent gaan presenteren als de plicht matige katholieke -eenheidspartij Men wilde daarmee trachten dt nederlaag te boven te' komen, maai daarmee komt de democratie in he1 gedrang. Wanneer het de katholieken ir Nederland onmogelijk.wordt.gemaak) om in vrijheid een persoonlijke po litieke keuze te doen, dan zijn vooi ruim een derde van ons volk verkie zingen praktisch overbodig geworden Dit is voor de Partij van de Arbeid onaanvaardbaar, omdat wij in deze wereld als eerste opdracht hebben de menselijke vrijheid te verdedigen Aan de hand van citaten, van bui tenlandse katholieke autoriteiten be toogde de heer Ruygers, dat vrijheid van opvatting ten aanzien van de politieke en sociale organisaties niet een afwijking, doch juist een ken merk is van een ware christelijke mentaliteit. Het confessionele partijenstelsel leidt er onvermijdelijk toe, dat over levensbeschouwelijke vraagstukken ten slotte wordt beslist met meerder heid van stemmen. Dat brengt een voortdurende bedreiging met zich van de geestelijke vrijheid. Wanneer de politieke koers vari een partij echter het resultaat is van een .voortdurend gesprek tussen men sen van verschillende levensovertui ging, dan ligt daarin een-'waarborg oesloten voor de democratische en geestelijke vrijheid, zoals het con fessionele partijensysteem niet kan geven, In de loop van de voorbije tien jaren, aldus spreker, is niet alleen de KVP, maar zijn ook de katholieke partijen van Frankrijk en Italië in conserva tief vaarwater geraakt. Het versterkt de indruk, dat de onmacht om de keuze te doen voor een duidelijke progressieve politiek, niet te wijten is aan toevallige omstandigheden, maar gelegen is in de structuur van het 'confessionele partijensysteem zelf. Hun hervormingsbereidheid reikt niet verder dan het kader van de gevestigde orde: hun politiek is daar om in wezen een neo-liberale poli tiek. In de strijd om de doorbraak heb ben de katholieken in de laatste tien jaar op een moeilijke en zeer om streden plaats gestaan. Misschien hadden wij het allang opgegeven, aldus de heer Ruygers, ais wij niet wisten, dat wij strijden voor een- bovenpersoonlijk ideaal, waarvan-wij de verwezenlijking zien als een zegen voor ons volk en een zegen voor de kerk. - De strijd, die wij tien jaar geleden samen zijn begonnen, zullen wij samen voortzetten tot de overwin ning is bereikt „Toch waren de nachteiyke uren de langste, die ik ooit heb mee gemaakt," vertelde kapitein Dic kinson monter by aankomst in Rotterdam. „Eerst vrydagmorgen tegen acht uur is de redding ge lukt. - Het is een prachtig stukje zeemanschap geweest. De tanker voer langszij ons Jachtje en toen konden wy man voor man over springen, omdat de golven het wrak, steeds hoog optilden...." Onmiddeliyk.nadat het vyftal compleet was, zette de tankér op nieuw, koers naar Rotterdam. Zon dagmorgen kwam het schip in de Maasstad aan met- aan boord vyf gelukkige, dankbare mannen. Slechts hun papieren hadden zij mee kunnen nemen. Zondagmiddag vertrokken zy van Schiphol naar Londen. Het jacht was eigendom van Wer ner Coates, - een katoen-planter uit Portugees-Oost-Afrika. Woensdag ver trok het uit Plymouth om naar de eigenaar gebracht te worden. Het zal daar nooit aankomen.... w»s J ii Met een zelfgemaakte slee vol met zakken voedsel hebben vier mannen van het politie bureau Linnaeusstraat zaterdag een tocht gemaakt naar het wak aan het eind van de Am sterdamse rioleringsbuis in het IJselmeer, waar duizenden wa tervogels een zware strijd tegen honger en kou strijden Na een moeilijke tocht van anderhalf uur konden de man-, nen het voedsel bijde vogels uitstrooien. Voor velen zulten het brood en graan redding hebben betekend, voor honder den andere kwam. het 'al te laat: zij zaten als zielige zwarte stippen vastgevroren. Gisteren zyn bij het omslaan van een pont in een klein kanaal by Dekernes in Egypte- 22 scholieren tussen de 12 en 18 jaar verdronken, onder wie 10 meisjes. Kapitein James Hagg van de Engelse tanker „Theliconus" omringd door de geredde opvarenden van het jacht épisode". Geheel links de baardige stuurman John Marshall, daarna de 17-jarige Collin, Anthony Hampton. Geheel rechts de kapitein William Dickinson en aan de linker zijde van kapitein Hagg de machinist Valentine Sager, die vandaag zijn 47ste verjaardag in Plymouth viert. HET ZWEEDSE ZEESCHIP „Barbara" (3500 ton) is zondagmorgen op de Oude Maas in liet zware drijfijs vastgelopen. De zeevaarder zat muurvast in een ijswal gevangen. Twee Rotterdamse ijsbrekers hebben drie uur gewerkt om het schip weer in open water te krij gen. Zondagmiddag om halt zes kon de „Barbara" in de "Vlaardingse Vulkaanhaven voor anker gaan. De „Barbara" vertrok 's morgens i om tien uur uit Dordrecht, gesleept door de sleepboten „Linge" en „Gouwe". Maar toen het schip ter hoogte van Puttershoek op eigen kracht sou verder gaan, liep het vast. in het ys. Een snel onderzoek van de „Gouwe" leerde, dat de zee vaarder in een ijsdam zat. Een onderonsje tussen de minister-president, dr. W. Drees en 'Ome' Jan van Zut phen. Rechts mevrouw Drees, op de achtergrond minister Mansholt in gesprek met een der Engelse gasten. (Van een onzer verslaggeefsters)' Drie sprekers op het jubi leumcongres ven de Party van de Arbeid hebben in hun re devoeringen aandacht gewijd aan het conflict, dat rondom de Stichting van de Arbeid Is uitgebroken. Mr. J. W. Burger, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, sprak van ontbindingsver schijnselen. Het mandement heeft er toe ge leid, dat de Raad van Vakcentralen is uiteen gedreven. De werkgevers hebben getracht daarvan te profi teren door beslissingen op de lange baan te schuiven.- Reeds in november werd aange drongen op een. nieuwe loonronde, 'maar hierover is nu een conflict ont staan binnen de Stichting van de Arbeid; tegenover de volkomen rede lijke verlangens van de werknemers tonen de werkgevers zich onwillig. Dit is een van de verschijnselen van de laatste tijd, die dulden op een heilloos streven naar de weg terug. Dr, W. Drees, minister-president, zei: 'Tot dusver was er een goede verstandhouding tussen de regering, de werknemersorganisaties en die van de werkgevers. Die staat nu op losse schroeven. Maar gelet op de geaard heid van ons Nederlanders heb ik er vertrouwen in. dat dit toch wel weer in orde zal komen.' Verder in zijn redevoering prees dr. Drees de zelfbeheersing van 6e Nederlandse arbeiders, waaraan onze welvaart voor een niet. gering ge deelte te danken is. Laat men evenwel niet denken, aldus de heer Drees, dat de arbeider! steeds weer hiertoe bereid -zullen zijn, ais blijkt, dat zij het alléén zijn, die offers weten te brengen. Ten slotte de voorzitter van d« PvdA, Evert Vermeer, in zijn sluitingsrede: *Dat de Stichting van de Arbeid uiteen dreigt te vallen, komt. omdat in deze tijd van wel vaart met grote klem de vraag aan de orde is, of'wij alien zullen delen in de welvaart, die het resultaat i! van ons aller arbeid. In die strijd staat de Partij van de Arbeid met grote kracht achte' de georganiseerde arbeid.' De sleepboot „Siberië" werd na overleg met Stockholm naar de Oude Maas gestuurd. Voordat desterke breker echter het schip kon naderen, moest hy eerst een half uur ploeteren om door een zware ysdam te komen tussen Westgeul en Puttershoek. Daarna was het pleit vry snel beslecht. Een Groningse kustvaarder profi teerde van- de gebroken vaargeul en kwam zonder haperen in het kielzog van de „Barbara" nanr de Waterweg varen. De (jsgang op de benedenrivieren wordt met het uur zorgwekkender. Het Rotterdamse IJscomité is zondag met zeven ijsbrekers de Lek en de Noord open gaan breken. Het ijs had zich nog niet gezet, maar vooral bo ven Schoonhoven was sprake van zeer zwaar dryfijs. Vanmorgen om zes uur zijn weer vier ysbrekers de benedenrivieren opgegaan. Verwacht werd, dat ook Rykswaterstaat vandaag ysbrekers zal oproepen voor de rivieren rond Dordrecht. In de Rotterdamse haven, waar zich de goederen voor het ach terland opstapelen, zal men morgen de Waalhaven openbreken om lich ters vry te kry'gen voor opslag. De tweede machinist van de Gro ninger coaster „Eagle", de- 25-iange Roelof Dykstra uit Haxlingen Is van nacht, byeen ontploffing in de machinekamer van de „Eagle" op slag gedood. De „Eagle" wordt in de loop van vandaag in Rotterdam venvacht. In Annecy zyn zes koeien ge- elektrikuteerd doordat een rat ver ward raakte ih de elektrische draden waardoor de stroom door de drink bak van de koeien werd geleid.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2