weinig np voor Jenevertiller voor de rechtbank Eikenbroek klopte sterke v. d. Maarel Verdachten leggen bekentenis af «Niet tevreden en niet ontevreden' Niet altijd za Onderscheiden Rotterdamse jven naar Schiedam Gestolen als de raven' Auto glijdt uit en ramt bus WÊWÊmm Valpartijen IJspret op de plassen Burgerlijke Stand Biljart le klas libre Finale tweede klas libre SIJV beschikt over Spieringskoek VO Kethel houdt propagandafeest Brandweer redde zinkende sleepboot DE FRAUDE TE MOORDRECHT .100KOFFIE - 100% KOFFIE HET VRIJE VOLK DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 PAGINA 5 ONTEVREDEN is het bestuur van de Sctuedamse Vereniging veor Vreemdelingen Verkeer niet over de in 1955 behaalde re sultaten. Maar de belangstelling en medewerking die het VVV tot nog toe heeft ondervonden laat toch nog zoveel te wensen over, dat het jaarverslag niet kan spreken over volledige tevre denheid. Het VW~„klimaat" in Schiedam is (nog) niet uitgesproken gunstig, de financiële positie van de vereniging is uiterst zwak, het aantal donateurs is te gering, de medewerking van de ka merverhuurders was zeer slecht, het begrip van de Schiedamse bevolking voor het vele werk, dat in het bekende gebouwtje in de Plantage wordt verricht, is niet bijzonder groot Cijfers Voldoening 5? 55 mmmm a Nescafé is 100®/o koffie van de edelste soort - de lekkerste, die U ooit hebt geproefd. De speciale luchtdichte blikverpakking bewaart het kostelijke aroma» Bovendien maakt U Nescafé - in 2 tellen - klaar in Uw kopje. Geen malen - geen zetten - wat een winst aan smaak, geur en... tijd! Maar gelukkig is er een opti mistisch „maar" het bestuur gaat niet bij de pakken neerzitten. Er is reden genoeg om aan te nemen, dat het WV zich in de toekomst de plaats in de Schiedamse samen leving zal weten te verwerven, waar het recht op heeft. 1955 is bet eerste jaar geweest, waarin het WV zich. roeiend met de riemen die het had, meer heeft kunnen ontplooien dan in de voor gaande jaren. De onvermoeibare arbeid van de directeur van het WV-kantoor, heer H. van Lohuizen, daarin ge assisteerd door mejuffrouw E. Kievit, is niet zonder resultaten gebleven. Zo is bijvoorbeeld het aantal donateurs van 32 op 113 gebracht, bijna verviervoudigd dus. Wanneer wü echter nagaan, dat Schiedam ruim 75.000 inwoners telt, dan geeft dat cijfer ons te denken Veelzijdige taak Behaïve het verstrekken van in lichtingen op toeristisch gebied heeft het YW-kantoor nog vele, vaak niet minder belangrijke func ties. Het (veelai administratieve) werk ten dienste vande Nederlandse Jeugd Herberg Centrale vergt een niet te onderschatten deel- van de dagtaak van de VW-directeur. Fi nancieel gezien trekt heb WV van deze bemoeiingen weinig profijt, maar de grootste winst is in dezen de verworven „goodwill". Dan is er de verkoop en versprei ding van boekjes, tijdschriften, plattegronden, formulieren, spoor- gidsen, vlaggen en insignes enz. In totaal zijn er in 1955 1864 stuks ver kocht, De bemiddeling bij kamerverhuur is een taak, waarvoor het WV meer belangstelling dan medewerking on dervindt. Om. een voorbeeld te noe men: De kamerverhuurders (sters), die zich b{j de heer Van Lohuizen hadden 'aten inschrijven tijdens de E 55 waren het er niet minder dan 120! lieten het meestal na om het WV een seintje te geven, wanneer zij „bezet" ofwel weer „vrij" waren. Het behoeft geen na dere uitleg, dat dergelijke nalatig heden grote administratieve moei lijkheden met. zich brengen. Verder lezen wij in tiet jaarverslag dal de metste kamerverhuurders - of zijn het in dit geval vooral de ver huursters?? sterk de voorkeur ga ven aan mannelijke huisgenoten, zo dat het moeilijk was vrouwelijke kamerzoekenden onder te brengen. Een veelgestelde eis was boven dien. dat de huurder het weekeinde elders moest doorbrengen. Zoals 'elk jaarverslag bevat ook dit veel cijfers. Cijfers, die verschil lende wetenswaardige zaken duide lijk maken. Wij lezen dat van de 5146 lieden, die het VW-kantoor met een be zoek vereerden 3961 uit Schiedam, 851 uit het binnenland (buiten Schiedam) en 334 uit het buitenland kwamen. Van de laatstgenoemde 334 be zoekers waren er 107 Engelsen, 59 Duitsers, 42 Amerikanen, 26 Zuid- Afrikanen, 23 Fransen, 20 Belgen, 7 Zwitsers, 5 Noren, 5 Denen, 5 Zwe den, 2 Indonesiërs, X Canadees, 1 Oostenrijker, X Italiaan en verder nog mensen uit Hongarije, Japan, Spanje, Zuid-Amerika, Griekenland, Australië en Mexico, Het zijn geen ontstellende hoge cijfers, maar we kunnen toch con cluderen, dat Schiedam bezoek „uit alle hoeken der aarde" heeft gehad. Uit de inlichtingenstatistiek blijkt, dat er over het buitenland in het totaal 107, over Nederland 2990 en over Schiedam zelf 1707 inlichtingen zijn gevraagd en verstrekt. Van de inlichtingen over Schie dam, betroffen 127 het verkeer, 42 de hotels, 490 de pensions, 215 de be zienswaardigheden, 181 de ontspan ningsmogelijkheden en 652 diversen, zoals .gemeentelijke instanties, kan toren, adressen van verenigingen enz. Met gerechtvaardigde voldoening gewaagt het jaarverslag van het aandeel, dat het WV heeft gehad in verschillende evenementen, die er in 1955 in Schiedam hebben plaats gehad, zoals de InHaBé, de Fiësta- parade en de propaganda voor de verscheidene tentoonstellingen. De steun, die- het VW van de Schiedamse Gemeenschap heeft on dervonden hoopt de vereniging in de nabije toekomst niet meer nodig te hebben, althans er niet meer af hankelijk te moeten zijn. Een in stantie als Vreemdelingenverkeer moet in een stad als Schiedam op eigen benen kunnen staaneven tueel met een ruggesteuntje van de overheid in de vorm van een ge meentelijke subsidie. Wanneer bruin het kan trekken, zal de service van het Schiedamse WV nog hoger worden opgevoerd, zullen tenminste 5000 folders over onze stad in het buitenland worden verspreid, folders waarin, naar wij hopen ook het Gedistilleerd Museum en het Café Bestaurant aan de Maasboulevard, de „stadhal", het recreatie-oord en het stadion zullen kunnen worden genoemd. Het VVV dient een goede zaak. Het VVV werkt In het belang van geheel Schiedam. Schiedams hele bevolking is met het succes van het streven van het VVV gebaat. Hopsnlijk zal het besef hiervan bij velen doordrin gen, opdat het jaarverslag over 1SS6 niet behoeft te spreken over geen reden tot ontevredenheid", maar zal kunnen juichen over prachtige resul taten! Wanneer u na het lezen van nevenstaand artikel mocht den ken, dat de directeur ven het WV Schiedam, de heer Van Lohuizen dag in dag uit gebogen zit over (op zich zelf dodecijfers, fanta sieloze statistieken, dorre formu lieren en altijd maar weer dezelf de reclamefolders, dan hebt u het mis. - Be heer Van Lohuizen komt in contact met levende mensen, d.wz. met mensen die vragen stellen. Sn al zullen deze vragen meestal van zakelijke aard, zijn, soms Wat denkt u bijvoorbeeld van de (natuurlijke met een fototoe stel gewapende! Engelsman, die komt vragen waar hij een „per mit" kan halen om het interieur van de ruïne van Mathenesse te fotograferen En dan die mijnheer, die een kamer komt wagen. Jdet of zon der pension?" informeert de heer Van Lohuizen zakelijk en het antwoord is: Zonder ponsion! Maar ik krijg er toch wel goed te eten?" De VW-directeur is ondanks de vele moeilijkheden het la chen nog niet verleerd. Gelukkig niet. „Deze man is in de pers wijntiller genoemd. Jenevertiller zon echter beter zijn geweest", zo meende officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank toen hij één jaar én negen maanden met aftrek eiste tegen de, 26-jarige los-werkman M. J. R. uit Rotterdam, die wegens oplichting terecht stond. Aan. B. was ten laste gelegd, dat hij vier drankhandelaren (drie in Botterdam en een in Schiedam) had bedot, Hii deed het voorkomen, alsof hij de vertegenwoordiger van enkele firma's was. In opdracht van deze firma's bestelde hit drank (meest jenever)'.'die op een bepaald adres moest woruen afgeleverd. Maar toen een van de drankhandelaren de be stelde flessen bii een trap van de galerijwoningen aan de Justus van Effenstraat bezorgde stond verdachte al te wachten om de drank in ont vangst te nemen. Met zijn voorraadje verdween hii langs de andere trap De fantasie van deze man en ook zijn brutaliteit kon de officier van Justitie moeilijk waarderen. ,.U hebt er nóg plezier om. Waarom staat u anders zo te grinniken", vroeg hii B. Het antwoord luidde: _Dat is van de zenuwen." De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wijzen. Geboren: Theodora M, d v Th L Stieber en M J Schenk: Robert, z v J Veerman en M A Verhoef; Anne- mfefce, d v J Blom en E Vermaas; Hendrica A, d v H Druppers en. J W Krul; Johannes C, z v C J G Verbe ten en H M de Vette; Janna, d v H van Put- en A Valk; Anna M, d v J van Schijndel en A W v d Hof; Jo hannes E, z v A L de Bruin en J E v d Brink; Peter, z v P F Futselaar e» A J Jeup. Overleden: J Kool, 86 j; E Groeneweg 1 j. Marijke van Walsum, Riet Put ters en Karei Krohne, drie leerlingen trit de hoogste klas van de Prinses Ireneschool voor uXo, in Schiedam treden woensdagmiddag voor de radio op. Zij zullen deelnemen aan de in- terscholaire wedstrijd van het NCRV- programma „Jeugdland". In de Noordmoienatraat is gis teravond de 68-jarige mej. D. C. Ei-wicht uit de Noorderstraat door de gladheid gevallen. Zij moest met ver moedelijk een gebroken rechterbo- venarm" naar het" St. Franciscusgast- huis worden vervoerd. Maandagavond zijn in het clublokaal van de biljartvereniging „Het Oosten" de wedstrijden voor het districtskampioenschap le klas libre voortgezet» Er was een nerveuze spanning rondom de beide Wilhelminabiljarts merkbaar, toen v. d. Maarel tegen Eikenbroek, en Oostveen tegen Van SoeJen, aan stoot moesten om hun kansen te verdedigen. Daarvoor had Hekman zijn party, tegen Van Buuren, met een volhar dende vastbeslotenheid reeds tot een goed einde weten te brengen, waar mede hij de tweede zege in dit toer nooi in de wacht sleepte en kandidaat voor het kampfoenschap Wijlt. Hij klopte zijn tegenstander tn 28 beurten met een moyenne van 7,69. Be Schie dammer Kooy speelde een goede partij tegen Groeneveld in 30 beur ten en een moyenne van 646- Hij- maakte met 46 caramboles de hoogste serie van de avond. Oostveen en Van Soelen speelden remise, na een zeer spannende strijd. Aanvankelijk stond de Vlaardinger achter, doch kort voor het einde noteerde hij nog een serie van 43. Dit resultaat bracht Van Soelen van „Entre Nous" toch bovenaan de rang lijst, omdat v. d. Maarel tegen Eiken- broek bijzonder slecht op dreef was on zich door de Schiedammer ge decideerd liet kloppen, in een afmat tende partij van 40 beurten. Het moyenne van de Maassluizer was deze avond 2,82, waardoor zijn algemeen gemiddelde van 11.11 daalde tot 6.75 De uitslagen waren: Kooy Groeneveld Hekman Van Buuren Oostveen Van Soelen v„ d. Maarel Eikenbroek 200 136 200 183 200 200 113 200 30 30 26 26 25 25 40 40 46 17 39 28 43 44 29 29 6,66 4,53 7,69 6,53 8,00 8,00 2,82 5,00 De kopstand ia dit toernooi is nu: 1. Van Soelen 3 5 600 2. v. d. Maarel 3 4 513 3. Hekman 3 4 564 4. Oostveen 3 3 528 44 6,97 55 6,75 39 7,72 43 7,76 Bij KB is de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, toegekend aan mej. Geertje M. van den Bos te Schiedam, kan toorbediende bfl de distilleerderij W. Hasekamp en Co, By Schiedams college van B. en W. zijn van twee Rotterdamse bedrij ven grondaanvragen binnengekomen. De machine-reparatie-inrichting A, Avezaat, gevestigd aan de Zalmha ven heeft een verzoek om. 1050 vier kante meter en de n.v. Autosnel- dienst WEB, Lombardkade, heeft een aanvrage om 1400 vierkante meter ingediend. Beide bedrijven wensen zich te vestigen op het industrieter rein ten westen van de Schie. De firma Avezaat heeft het archi tectenbureau Swaneveld en Goslinga in Rotterdam opdracht gegeven tot het ontwerpen van een bescheiden werkplaats, die wanneer de be- tiokken instanties er hun goedkeu ring aan hechten zal verrijzen aan de Jan van Riebeeckweg. Het ingenieursbureau voor Bouw wezen en Industrie Van Wijk-De Vries-Wierenga bereidt de plannen voor een bedrpfs- en expeditieruimte plus dienstwoning aan de Bettoweg voor in opdracht van de WEB. „Deze mannen hebben een jaar lang gestolen als de raven," zei de officier van Justitie, mr. Van Doorn, toen hij dinsdagmorgen requisitoir hield In de zaak tegen vier voorma lige personeelsleden van een Schie damse metaalhacdel die ten nadele van hun patroon voor 8000,aan brons en koperdraaisel hadden gesto len. Dit metaal is o»a. in Rotterdam verkocht. De officier van Justitie noemde de 28-jarig byryder J. J. T. B de hoofddader en eiste tegen hem een jaar met aftrek waarvan drie maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In de zaken tegen de 43-jarige chauffeur A. J, D„ die voor het ver voer had zorg gedragen, en de 60- jarige metaalsorteerder L. H„ die geld van de opbrengst had aangeno men. vorderde de officier resp. negen en acht maanden met aftrek, waar van in beide gevallen drie maanden voorwaardelyk en drie jaar proeftijd. Tegen de 24-jarige voorman T. H. M. K. is ten slotte nog zeven maan den met aftrek geëist. Uitspraak over veertien dagen. In het kader van de finale van het district Schiedam voor het nationale kampioenschap biljart tweede klas libre speelden Schaap (Rembrandt) en De Koning (Karseboom) zondag avond in het café Heinsbroek te Schiedam een inhaalwedstrijd. Schaap won. De ui' dag luidt: Schaap 150 43 14 3.49 De Koning 138 43 15 3.21 Het programma voor vrijdag is als volgt: Van Duikeren—Van der Lee, AlphenaarDe Koning, Schaap Van der Steen en Dijkshoorn—Van Rees. Dank zij de medewerking van de heer W. Blaisse is het de Schiedamse IJsvereniging gelukt de beschikking te krijgen over de sproei-ijsbaan Spieringboek. Maandagavond is de baan sneeuw vrij gemaakt en opnieuw bespoten. Vanaf hedenmiddag 2 uur kunnen de leden van de Schiedamse IJsver- j eniging en natuuriyk ook de overt- j ge Schiedammers, zy het dan tegen betaling op Spieringshoek hur. baantjes trekken. By het inhalen van fietsers moest de door de Vlaardinger G. R. van E. bestuurde personenauto maandag ochtend omstreeks 6.50 uur op de Vlaardingerdyk in Schiedam ter hoogte van de vyfsluizenbrug uitwij ken naar links en slipte. Van E. kon een botsii.g met de door R. K. uit Rotterdam bestuurde RET-bus niet voorkomen. De bus werd licht, de personenauto vrij ern stig beschadigd. Van E. is met vleeswonden aan het hoofd en een hersenschudding door de GG en GD naar het Gemeente- lyke Ziekenhuis in Vlaardingen ge bracht. De afdeling Kethel van de stich ting Volksonderwijs zal dinsdag 21 februari een propaganda-avond hou den in het Verenigingsgebouw. Aan de bijeenkomst, die om 8 uur begint, verleent de Schiedamse On derwijzers Toneelvereniging haar me dewerking. Wat het vervoer betreft: voor de Kethelaars zal een extra-bus rijden. Kaarten zijn, voor zover nog voorradig, aan de zaal verkrijgbaar. &VS/£4. -Yc 4^-m Tussen de Verenigde Staten en West-Duitsland is een overeenkomst getékend betreffende samenwerking by onderzoek naar het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Maandagmiddag kwart over vier kreeg de Zwyndrechtse brandweer een eigenaardige opdracht te vervullen. Zij was door de sleepdienst „Broeder trouw" opgeroepen om hulp te ver lenen b« een zinkende sleepboot, die gemeerd lag aan het Zomerlust. De motorspuit was spoedig ter plaatse en had tot taak inplaats van water te geven, water te nemen om de zin kende sleepboot te behouden. Het ge lukte de boot dryvende te houden (Van onze dierlijke medewerker) Ze komen over ons praten. Afgevaardigden van de 112 afdelingen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, komen op 18 en 19 mei in Schiedam over onze belangen dat wil zeggen- niet alleen over die van- paarden natuurlijk, maar die van alle"die ren vergaderen. Dat Schiedam, voor dit landelijke Algemene Con gres is uitverkoren is te danken aan. het feit, dat de Schiedamse afdeling dit jaar haar zevende lustrum zal vieren. Twee dagen lang zullen de hoofdbestuursleden en de afgevaardig den in Musis Sacrum de vele problemen onder de loep nemen, die er zo al aan de vereniging en aan de zorg voor ons verbonden zijn. Bovendien zal burgemeester mr. J. W. Peek, die beschermheer van de Schiedamse afdeling is, met het gemeentebestuur de congressisten officieel ontvangen, er komen een gezamenlijke lunch en een diner. Het Schiedamse bestuur zal nog heel wat werk moeten verzetten, voor alles in kannen en kruiken is. Het gebeurt per slot van rekening niet elke dag, dat Schiedam tot congresstad wordt gebombardeerd. Zoals wij reeds eerder meldden heeft de rijkspolitie te Moor drecht vorlg-e week gearresteerd de 78-jarige emeritus-predi kant B. N. en de 44-jarige ambtenaar J. A. de J., die ervan beschuldigd worden jarenlang fraude te hebben gepleegd ten nadele van de Drost-IJsermanstichting te Moordrecht, waar van zij resp. voorzitter en secretaris-penningmeester zijn. Na. hun arrestatie, vorige, week maandag, hebben zy by de politie een bekentenis afgelegd. Vrijdag zyn zy voor de officier van Justitie te Rot terdam geleld. Zy zyn opgesloten in het huis van bewaring aldaar. Advertentie li; isnafé...^ !i tofiie! DE BESTE BEREIDINGSWIJZE WiaoeerUNeacafé ia het kopje hebt gedaan 1«rwfcoke nd water erbij, 2. dan paj suiker eo melk naar smaak toevoegen. VLAARDINGEN Ondanks het feit dat het gemeente- personeel in Maassluis intensief de gladheid bestrijdt, bleven ongelukken niet uit. Zondag kwam de 75-jarige mevr. F. V. op de Jokweg zo ongelukkig te vallen dat zij de rechterpols brak. Door de arts P. L. Wekker en een lid van de EHBO werd de eerste hulp verleend. Na behandeling in het zie kenhuis te Vlaardingen son. mevrouw V. naar haar woning worden vervoerd. Maandag kwam de onderwijzeres mej. J. W. T., die per fiets op weg was van school naar huis, zo ongelukkig te vallen dat zij haar enkel brak. Op medisch advies is zij opgenomen in het ziekenhuis te Vlaardingen. De „Drost-IJsermanstichting", ge vormd met de nalatenschap van de familie Drost IJsennan, is eigena resse van het weeshuis te. Moor drecht, dat sinds 1940 aan het Gere formeerd Burgerweeshuis te Rotter dam is verhuurd. De stichting geeft financiële bijdragen aan zgn. „stille armen". N. en De J. worden er nu van beschuldigd, gelden van de stichting, die werden geboekt als uitkeringen aan stille armen, onvoorziene uitga ven op een apart spaarbank boekje te hebben gestort en te hebben gebruikt, om er samen met andere regenten reisjes van te maken e.d. Een andere regent en een regentes hebben bekend van het door N. en De J. verduisterde geld voordelen te hebben genoten. De regent is aangehouden, doch na verhoor op vrije voeten gesteld. Naar het ANP van de burgemees ter van Moordrecht verneemt, is de zaak aan het licht gekomen nadat de echtgenote van de burgemeester die enige jaren geleden regentes werd, argwaan had gekregen. Toen daarna het gemeentebestuur, dat met het toezicht op de stichting is belast de jaarrekening 1954 voorgelegd kreeg, merkte de burgemeester dat- daarop merkwaardig veel posten met ronde cijfers voorkwamen! Een onderzoek door het verifica- tiebureau der Vereniging van Neder- landse Gemeenten bracht ten slotte' de fraude aan het licht. De J„ die tot .voor kort bedrijfs leider was van het watcr'ei'Jinzüo dryf en het elektriciteitsbedrijf te Moordrecht, wordt er bovendien van beticht eerstgenoemd bedrijf voor enige honderden guldens te hebben benadeeld door niet kwitanties te knoeien. Toen hij fa het begin van dit Jaar een functie in Gouda aanvaardde en spn kas door het verificatiebureau der Ver. van Ned. Gemeenten werd onderzocht, werd dit ontdekt. Hoewel de fraude bij de Drost- IJsermanstichting zich over een veel langere periode moet hebben uitge- i J> strekt, zal slechts de gang van zaken van 1950 tot heden worden onder zocht. Het verduisterde bedrag in deze periode wordt op 5500,ge schat. DINSDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2. 7 en 9.15 u.: De glorie van het leven (18 Ir). MONOPOLE-THEATER. 2, - en 9 u.: De IJzeren handschoen ((aj.l. Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—S Uur: „Start", werken van Karei Appel en doeken van Sla Bakema. CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 U.: Expositie werken van Krijn van DUke. Apotheek; Pa. Oouka A Co., Groenelaan telefoon 68035. 12T. De Reeuwijkse plassen werden maandagmiddag weer druk bezocht door schaatsliefhebbers. Het was een gekrioel op de ijsvlakte van mensen die op de ronde en rechte schenkels amuseerden. Dat er weinig animo bestond voor het ijszeileo één sportliefhebber was hiermede bezig kwam omdat er voor deze sport te weinig wind atond. Er reden en gleden verschil lende auto's op plas EMhoeven. Som mige met daarachter een hele stoet schaatsers die zich op deze manier met grote snelheid over het ys lieten trekken. De gekste capriolen werden met de auto's verricht. Tientallen me ters schoven de auto's al draaiende als een tol over het ijs, als de bestuur der op de rempedaal trapte. De geur van de warme erwtensoep, worst en punch, trokken d schaatsliefhebbers de hotels en café's binnen, waarby dan ook gretig gebruik werd gemaakt. Dtverxcn: VOLKSGEBOUW. 8 uur: IvAO. lezing en film. IRENE, 7.45 uur: Ned. Cbr, Vrou wenbond, boekbespreking. CHR. SOC. BELANGEN:, 8 mor:start puzzle-tocht. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 7 en 9.1S U.: De glorie van het leven (18 Jr). MON "'O'E-(HEATER. 2. 7 en 9 u.: De IJzeren handschoen (fa.l.). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur en 710 uur: .Start", werken van Karei Appel en doeken van Sla Baterna, CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 U.: Expositie werken van Krijn van DUke. Ipotheek: Fa. Gouka en Co.. Groenelaan 127, telefoon 68035. Ole-s.-ii VOLKSGEBOUW. 8 uur: cabaret avond. Mercurlus. HJSiS SACRUM, 8 uur: filmvoor stelling. Wilton Fljenoord. -IRENE, ii unr: toneelvoorstelling, wijk V. NHG MAISON WE3THÜ1S, 2.15 uur: le- denvergadering Ned. Ver. v. Huis vrouwen. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Semtramls. courtisane van Babylon. 2, 7 en SAO uur (18 jr). CAPITOL: Het bataljon der gedoem- den. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: 't Nachts op de Boule vards. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Jacht op het groene vuur. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Haven, der begeerte. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). HARMONIE: Johnny Guitar. 2 7 en 6.15 uur (13 Jr). LUMIÊRE: Het meisje van de rivier. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA; Meisjes van. Montmartte. 2.15. 7 en 9.30 nur (14 jr). METRO: The tall men, 3, 7*et> 9.1S uur (14 jr), PP.INSES: De witte Non. 2.15. 7 en S.30 uur (18 Jr). REX: Om het goud van Nevada. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). TH ALIATo catch a Unlet. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.l.). 't VENSTER: H„venkwartier 2 1 en 9.15 uur (18 )r>. VICTORIA: Jacht op hec groene vuur, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM DINSDAG GROTE SCHOÜWbl-RG. Zuldpleto. De Schouwspelers met „De twee wezen,"S uur. LLXOR-THEATER. Kruiskade, Slees— wijks nieuwste Snip Ar Snap Revue ..Hollandse nieuwe" (....tast toe!) 8 uur. ROTTEP.DAMSE SCHOUWBURG, concert door her. Concertgebouw Orkest. 8 uur BEURS tzaal 6) Ingang Meent 110 openingsavond van de Stichting s> „De Duitse Taalkring". 8 uur. -,s DIL LANTAREN. Gouverneatraat. Filmliga, filmvoorstelling „Fauat". 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1