Laren zet voor zesde keer gezin op straat voor nog meer Brood en melk duurder RHEUMIN Vuelfittym Het eenzame gouden stoeltje 1 EEN WIT KONIJN (GftUnPIG) C-#7 J®?* «HSÉÜ VICHY- Schoolstrijd in F rankrijk .even van de baan De rollen van de Dode Zee HAMEA-GELEJ 'Sclioolsluiting' in Spanje m Schrijven naar Amerika OOKKÖUM, m. Wie laat Henk eens lachen? mJ:-r J Geduld is bitter, maar zijn vrucht is zoet neem elke avond PILLEN TONGEN VRIEZEN AAN HEKKEN... w ALLEEN THUIS ,.3 HET VRIJE VOLK ZATERDAG 18 FEBRUARI 1956 PAGINA 6 nw ttwrwr^r^r^rwttWKWKWRWttWRWRWftW KW TELEVISIE Advertentie LM. êjèttof t iiV4£> 1| mHIm Kicllt 1 De Engelsen regering heeft gisteren een aantal nieuwe econo mische maatregelen aangekondigd met het doel de inflatie in het land tot staan te brengen. ADVERTENTIE LM. Er was eens een jongen, dia een gouden stoeltje op zijn verjaardag kreeg. Nee, dit ls eigenlijk geen goed begin van het verhaal. Het klinkt als een sprookje en wat ik je nu ga vertellen ls écht gebeurd. Er is dus een jongen, Hugo heet hij, die een gouden stoel tje op zijn vijftiende verjaar dag kreeg. Het was niet altijd van goud geweest hoor, dat stoeltje, en eigenlijk was het dat nog niet. Het had alleen maar een dun laagje goud over zijn spil lebeentjes en zijn magere rug getje, die in werkelijkheid ge woon van hout waren. Dat gouden pakje had Hugo's va der hem aangetrokken. Hij had het er heel voorzichtig op geschilderd met een kwast je, dat hij in een potje goud verf doopte. X rST-wr*. Advertentie I.M. t5W (Jeao-Jacquej Rousseau) Elke miand besluiten thans ongeveer vijfduizend Nederlanders tot het kopen van een televisietoestel. Hoe lang zal dat plan bij hen hebben gesluimerdHet ia een belangrijke beslissing voor vele, vele jaren en zulk een aankoop doet men niet zonder zich volledig te oriënteren. Van de kwaliteiten en de technische perfectie van het toestel hangt het af, of men jaren genot van TV zal hebben. GRUNDIG TV staat volkomen op het als uniek erkende hoge peil van Grundig radio. Daarom ia het aantal Grundig TV-apparaten, dat maandelijks voor Nederland beschikbaar is, steeds onmiddellijk uitverkocht. Uw handelaar zal dus meestal "enige levertijd moeten bedingen voor een Grundig. Maar "Ou het niet buitengewoon jammer zijn, als u zich daardoor liet weerhouden, het béste toestel te kopen, dat de weteld bieden kan? Verlang daarom dat u een GRUNDIG TV wordt gedemonstreerd, vóórdat u een besluit neemt. Bezoek een demonstratie bij een Grundig-dealer of in de showroom van Grundig Radio Nederland, Grundighuis, Koningslaan 36, Amsterdam, tel. 71.99.66, waar u dage, lijki geheel vrijblijvend - alle voorlichting kunt ontvangen en waar elke Dinsdag en Donderdagavond van 8-10 uur demonstraties worden gegeven met Grundig televisie-apparaten. Bedenk dat het geduld bitter is, maar ztjn vrucht zoit! U zult de waarheid van dit gezegde eerst tin volle beamen, 'wanneer u geniet van uw volmaakte GRUNDIG TV, KW KWKWKWr KW «Si (Van een onzer verslaggevers) Al vriest het meer dan 25 graden, al sterven mensen en dui zenden dieren van de kou, het gemeentebestuur van Laren zal het gezin Jansma overdag, of midden in de nacht, op straat blijven zetten. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de heer Jansma weer zijn koffers gepakt en het huls op vordering van de politie verlaten. Zijn vrouw «n kind bleven thuis. IVe zulten er net zolang mee door gaan tot de heer Jansma begrijpt, dat hij een ander heenkomen moei zoeken,' deelde de loco-burgemeestet van Laren ons vrijdagmorgen mee Het is niet uitgesloten dat de kan tonrechter zal ingrijpen. De uitzetting in de nacht van woensdag op donderdag Is de vierde geweest. De politie heeft, zo moti veerde zij, dit tijdstip gekozen, omdat de heer Jansma overdag niet thuis Is. Kort na deze nachtelijke uitzet ting -- mevreuw Jansma en haai kind liet men in het huis achter ts de kamerbewoner weer naar bin nen gegaan om verder te slapen. De vólgende ochtend was de pólitit om zeven uur alweer present om d« ma nopnieuw het huis uit te zetten en het zovèelste proces verbaal or te maken. Ook vrijdag heeft zien deze 'procedure' herhaald. De heer Jansma heeft onlangs zijn eigen huis in Baam verkocht. Hij betrok met zijn vrouw en tienjarig zoontje clandestien een woning in Baam. Hij werd kort daarna uit de woning gezet. Daarop liet het gezin zich in La ren in het. bevolkingsregister schrij ven. In Januari Jl. betrok het, zo deelde ons de loco-burgemeester van Laren mede. zonder vergunning van huisvestingszaken een gedeelte wtn sen woning. Dit leidde ook hier prompt tot uit- aetting, doch de heer jansma slaagde erin bij ir. De Vries die een eigen villahuis bewoont, twee gemeubileer de kamers en een keuken te huren. Ete heer De Vries Is van mening, Sat het niemand iets aangaat of hij een gedeelte va nilin huis wil ver huren. Daarom verleent hij steeds tljn volle medewerking om de fami lie Jansma als deze weer op straat Haren De neiging om zélf te onderzoeken of het echt waar is dat een tong aan Ijzer vast kan vriezen, wint veld. In Muntendam likte donderdag de 6-jarige Okj Abee aan het ijzeren 6-jarige 'Okje Abee aan het ijzeren koffie aan te pas komen om haar te bevrijden. Met lichte ontvellingen kwam Okje er nog goed af. in Eindhoven was het een 7-jarig tongetje dat zich zelf met zijn tong aan een ijzeren hek kluisterde. In dit geval was het een tuinhek. Warme thee bracht uitkomst; fa gezet, weer in zijn eigen huis toe te laten. De loco-burgemeester van Laren maakte ons er nog op attent, dat de heer Jansma van tevoren schrif telijk is gewaarschuwd, dat hij i* Laren geen woonvergunning zou krijgen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie is van meet af aan op de hoogte van deze onver kwikkelijke geschiedenis en zal wel licht persoonlijk kunnen ingrijpen. De schoolstrijd In Frankrijk zal de eerstkomende weken geen aanlei ding geven tot grote moeilijkheden voor de regering-Guy Moliet. De kamer heeft nl, met een kleine meerderheid een voorstel verworpen om de afschaffing van de subsidies aan het katholieke onderwijs i „dringende" behandeling te nemen. De kamer heeft hiermee een ver standig besluit genomen, want de openbare mening zou slecht hebben' begrepen, dat de parlementsleden elkaar in de haren vliegen over de schoolstrijd, terwijl Noord-Afrika 'in brand staat. Zondag zal in alle katholieke ker ken een herdelijkc brief worden voorgelezen, waarin de katholieken worden opgewekt liet bijzonder on derwijs te verdedigen tegen „de vij anden van het christendom". De zevende en laatste roi van de zogenaamde „rollen van de Dode Zee", die in 1947 door een herder in de woestijn van Judea zijn' ge vonden, bevat verhalen, die ook in Genesis worden aangetroffen, aldus heeft de president van de He breeuwse universiteit te Jeruzalem, prof. Benjamin Mazar, medege deeld. Een gedeelte van dc- rol is door professoren van de universiteit ver taald. De stijl van de verhalen is echter anders dan die van Genesis. Volgens een der vertalers is het mo gelijk dat de rol deel uitmaakt van een groter apocratief werk over het boek Genesis, De verhalen in het manuscript zijn in het Aramees en in de eerste persoon gesteld. Advertentie I.M. maakt ruwe handen in 1 nacht gaal en xacht Na de opzienbarende verhoging van de rentevoet van de Bank van Ehge- land van 4} op 55 procent, die donderdag werd aangekondigd, bracht dc niéuwe minister 4n Financiën, Harold Macmillan gisteren de afbetaling een slag toe. Bovendien worden brood en melk duurder door verlaging v de subsidies op levensmiddelen. to een verklaring voor het Lagerhuis kondigde hij contante betaling bij afbetaling wordt verhoogd van 15 en 33,3 .procent van de aankoopprijs tot resp. 20 en 60 procent. Er gomt ook controle op de aan koop van kapitaalgoederen. De helft van de, koopprijs moet in contanten worden voldaan, de andere helft In twee laar worden afbetaald. Daar komt bij dat de verhoging van de bankrente waarschijnlijk ook zal leiden tot een verhoging van de afbe talingstarieven in Engeland. Maemillan deed een beroep op de banken, de kredietverlening nog ver der te beperken. Nieuwe kapitaal- emissies mogen alleen in gevallen van dringende noodzaak worden toege staan. De subsidies op levensmiddelen zullen met acht en dertig miljoen pond sterling 1410 miljoen gulden) worden verlaagd. De broodprijs gaat met 1 penny (44 cent) per brood omhoog. Melk wordt een halve penny per pint (ruim een halve liter) duurder. Deze laatste verhoging gaat Pas op 1 juni in. De beiastlngfaciliteiten voor Inves teringen worden beperkt. De voorraadvorming voot de defen sie wordt beperkt om tien miljoen pond te besparen. De posterijen moeten 34 miljoen pond besparen Bij de genationaliseerde bedrijven ral nog verder op de investeringen moeten worden bezuinigd, zodat in totaal 70 miljoen pond (750 miljoen gulden) wordt bespaard, door reorganisatie. De Britse regering acht de econo mische situatie klaarblijkelijk zo ern stig, dat zij niet heeft gewacht tot de Indiening van de jaarlijkse begroting in april met de afkondiging van nieuwe beperkingen. In Madrid ls, zoals bekend ls. plangs de "protestantse school' ge- joten. Het betreft hier geen school j de eigenlijke zin van het would, fa de burgeroorlog ls leder protes- mts onderwijs door de regering erboden. In het gebouw waren kin- feren ondergebracht, die geen tehuii hdden. Ook was in dit gebouw d« redikantsopleiding ondergebracht, fcn opleiding, die door de vereniging 2et Evangelie in Spanje" financieel fcsteund wordt, zo schrijft de Neder- mdse vereniging 'Het Evangelie ln panje'. Hoewel de maatregel tot sluiting pjo dit gebouw reeds per regerings- tder van 28 november 1955 wa» epaaiö, ls daartoe eerst overgegaan p 23 januari Jl. Kinderen en stu- tenten werden uit het huis ver rijden! en de lokaliteiten werden erzegeld. De Iglesia Evangélica Espanola en jlesia Reformada, de beide protes- mtse kerken, waarvoor ae predi- entsoplelding voornamelijk ls be- temd, hebben onmiddellijk by de egering geprotesteerd. Deze oplei- ïng was van het begin van de jranco-regering bij deze regering «ekend en was stilzwijgend toege- taan. Er werden predikanten op- eleid voor kerken, wier samenkom- ten door de Spaanse regering niet erboden zijn. In verband met de sluiting van het eminarie zijn ook door de Ameri- aanse, Duitse, Zwitserse en Neder- Midse ambassade stappen bij de ipaanse minister van Binnenlandse iaken ondernomen. In de buurt van Parijs wordt onder auspiciën van het nationaal centrum voor wetenschappelijk on derzoek een gebouw van honderd bij dertig meter gezet, waarin men met alle factoren, die de plantengroei beïnvloeden, zal kunnen experimen teren. Men hoopt er versnelde plan tengroei te kunnen bereiken en nieu we insecten-verdelglngsmiddellen te kunnen ontwikkelen. De vader van Hugo had het stoel- tje op de rommelmarkt gevonden. Het stond daar, dun en teer, te ril len in de wind tussen een verroeste kolenkit en een lampetkan met een barst in zijn buik. Het was al heel oud, het stoeltje, maar lang geleden was het echt .mooi geweest. Het stond in de salon van een rijke me vrouw en er gingen alleen maar rijke mevrouwen op zitten, die stoeltjes spillebenen helemaal onder hun zij den rokken verborgen. Zoveel mensen hadden het stoeltje gebruikt, dat zijn naakte hout aan alle kanten door de zwarte lak van zijn pakje heen kwam. kijken en de zijden zitting was zo versleten dat je het patroon niet eens meer her kende. Erger nog: stoeltjes ingewan den, de kapok, staken er op de hoe ken dwars doorheen. Vroeger was het stoeltje trots ge weest op zich zelf. Maar van die trots was al lang niets meer over. Het is natuurlijk nooit zo goed om trots op je zelf te zijn, maar er was nu ook geen enkele reden meer voor. Ik zal hier wel moeten blijven staan, tot mijn beentjes me niet meer willen dragen, dacht het dik wijls bij zich zelf. Niemand wil me meer hebben. Zelfs niet voor de ene rijksdaalder die mijn baas voor me hebben .wil. Het is,-trouwens hele maal de vraag of ik nog iemand dragen kan,. Ik voel me zo zwak. Toen, op een dag, kwam de vader van Hugo langs. Wat «en lief stoeltje dacht hij bij zich zelf. Ik ge loof dat het nog uit de tijd van keizer Napoleon is. Als ik het zelf wat opknap, geef ik het Hugo voor zijn verjaardag om er zijn huiswerk op te maken. Wat was het stoeltje blij! Het vond het niet eens meer erg, dat Hugo's vader nog twee kwartjes op hem af- dong. Het had wel graag helemaal niks meer willen kosten als het maar weg mocht van die afschuwelijke rommelmarkt. Hugo's vader was ook blij. Want toen hij het stoeltje prachtig puur goud had gelakt en bovendien nog een nieuw hemdje van groen fluweel met roze bloemetjes had aangetrok ken om op te zitten, waardoor Je niets meer van de gaten in zijn' on dergoed zag, nou toen leek het wel een stoeltje van een prins. En ieder een zou zeggen: komnou,' als ze zouden weten, dat ditzelfde stoeltje voor minder dan een rijksdaalder tussen een roestige kolenkit en een kapotte lampetkan van de rommel markt was weggelopen.... Maar kijk, wat gebeurde er toen? Zo gauw het stoeltje klaar was en zich zelf in dj spiegel bekeek, kreeg het zijn vroegere trots weer terug. Het keek eens om zich heen en dacht bij zich zelf: Moet ik bij dat afschuwelijke bureautje staan? Daar ben ik veel te fijn voor gebouwd. Het 'afschuwelijke bureautje' was tot nu toe Hugo's dierbaarste bezit geweest. Hij had het zelf getimmerd van oude sinaasappelkistjeseahij "was er erg 'trots op natüürlijk.'^'èa terecht. - - En toén hét stoeltje' Hugo op 'zijn verjaardag eindelijk zag, dacht het weer: Moet die jongen met rijn smoezelige broek op mijn mooie roze bloemetjes zitten? Wat afschuwelijk.' Het vreemde was. dat Hugo onge veer hetzelfde dacht, toen hij net gouden stoeltje zag. Hij was er heel Mij mee Wschriktelijk blij zelis. :viaar toen schoot hem door rijn hoofd. Het is zo mooi,heb is te mooi om er op te gaan zitten. Er zou eens een vlekje op kunnen komen. En hij zette het stoeltje bij rijn bureau, maar als hij zijn huiswerk maakte nam hij weer de oude keu kenstoel die hii altijd had gebruikt. Hij zei tegen iedereen in huis: 'Fas op, dat jullie niet op het stoeltje gaan zitten hoor, ik doe het immers eok niet.' En als hij op school zat, in de houten bank, had hij zijn hoofd dikwijls helemaal nie| bij de sommen of de thema's. Hij moest aldoor maar denken aan kleine Wim- pie die net begon te lopen en zich overal aan. vasthield. Als Wimpie nou in hemelsnaam maar niet met zijn vuile vingertjes aan ZIJN stoel kwam... Hugo heeft het stoeltje nou ai we ken en het wordt nooit gebruikt. Iedereen loopt er omheen. Iedereen kijkt er naar, maar ZITTEN, néé. En weet Je wel, dat het stoeltje zich nu nog ongelukkiger voelt dan vroeger op de rommelmarkt? Het begrijpt er niets meer van. Het is al zijn trots al lang weer kwijt, het zou wel willen gillen: 'Ben ik dan niet goed genoeg? Zijn jullie soms bang, dat ik een besmettelijke ziekte heb? Zien jullie dan niet, dat ik dolgraag net zo wil zijn als het schrijfbureautje, doodgewoon van hou f in plaats'van goud,' als'jullie maar niet net doen of ik niet besta?' Ik denk, dat JOK nu' maar 'eènó" bij Hugo op bezoek ga. Ik zal het stoel tje een beetje helpen. Voordat Hugo iets kan zeggen, zit ik al en ik ben zelfs best bereid om er een beetje thee op te morsen. Want als die eerste vlek er maar eenmaal op zit zal Hugo niet meer zo bezorgd en het stoeltje niet meer zo eenzaam hoeven te zijn. Denk jij dat ook niet met MARUCE Een groep meisjes nit Amerika wil graag met Nederlandse meisjes cor responderen, Meisjes, tussen 10 «n 15 jaar, die in het Engels kunnen schrijven moeten dat doen aan Mrs, Ardjjee Winter, 4105 Morningside Ave. Sioux City 20 Iowa, USA, Zij zorgt verder voor adressen. En wie wil dichterbij correspon deren met: Annie Kramer, Nleuwstraat 10, Cu- lemborg (j. of m. van 14 J,), Ada Bretcler, Ohmstraat 41, En schede (j. of m. van 14 J.), Ria Pier, Zuiderstraat 22, Eenrum (j. of m. van 1415 j,). J. van Kampen, Hoofdstraat S, Eenrum <j. of m. van 15—16 j.), Foeke Dongo, Regnerusfalcostraat 3, Sfciens (Belgische jongen van 11—12 j.). Cobie Rombaut, Beekmanstraat 28, Bussum (j. of m. van 15—16 j.). Loe» Otte, Eekhoornstraat 20, Hil versum <m. van 12 J.). Roelof do Bejj, Molenstreek 149, Veendam (m. van 1516 j,). Hanneke Ziggers, Prinses Irene- straat 6, Markelo (m. van 32—13 j), Steven Methorst, Klaaskaterstraat 117, Veenendaal (j. van 10 j.). Joke Pot, Érasmusstraat 30 b, Rot terdam N. (Brabants m, van 12—18 jaar). Joop van Duuren, Gasthuisstraat 7, Gorinchem (m. of j. van 13—14 jaar). Bas van Wijngaarden, Peperstraat 29, Rotterdam, (j. van 13 j.). Ria Wismeyer, Kral. Plaslaan 141, Rotterdam, (j. of m. van 14 J.), Miep Lozet, P. Hadijkstraat 109, Den Haag (j, of m. van 14—15 j. niet uit Den Haag). Ria Ploeg, Essenburgstraat 13T, Rotterdam (m, van 13—14 j.). Locs Pleterse, Weizichtstraat 18, Rotterdam (m, van 13—14 j.), Hannie Haavekost, Lepelstraat 93 UI, Amsterdam (m. van 31 jaar uit Den Haag),, Tussen haakjes staat, wat wordt gevraagd. Er was niets aan te doen. Ik moest tien dagen op reis. Marian zou dan bij tante Gerda gaan logeren, dat hadden we tot nu toe altijd zo opgelost en 't ging prachtig. Maar tot" nu toe waren we nooit met z'n DRIEËN geweest. De grote vraag was: WAAR MOET BOMMEL NAAR TOE? 'Niet naar tante Gerda,' zei Marian meteen, 'dan eet Dorus haar op.' 'Tante Gerda's Dorus is een kater en zes keer zo groot als Bom. Als Dorus een andere poes ziet komt die stakkerd met één oor of een halve staart thuis, want Dorus is een vecht jas. Er zou niks van onze Bommel over zijn als ik terugkwam. Dus niet naar tante Gerda. Maar waar dan wel? Ik heb nog een paar vrienden, maar dé een heeft een buldog met enorme slagtanden en bij de andere is ook een hond met niet zo'n vriendelijk gezicht. Geen logeeradressen voor Bom dus. •En in een poesen-hotel doen we haar ook niet,' zei ik. want ik zag haar al in een hokje achter tralies met. a'iemaal andere Bommels .waar ze alleen maar naar kijken mocht. Onze Bom heeft niets gedaan en ze hoeft dus niet in een gevangenis. En stel je voor, dat er één zit met een besmettelijke ziekte of vlooien. Niks voor Bom. 'Laat haar-maar rustig thuis," zei klaargespeeld heeft, weet ik niet, maar het ergste komt nog. Ze heeft mijn gordijnen het roe en al naar beneden gehaaid en de roe is zo ver bogen. dat we hem met geen geweld meer recht kunnen krijgen. Het be hang is ook kapot gekrabd. En over al ligt turfmolm: op de stoelen, in mijn boekenkast, in mijn bed, over at' Ik zat een ogenblik versteld. Die brief kwam vrijdag en dit was maandag al gebeurd. Het hele huis zou nu dus zo langzamerhand we! een puinhoop zijn. Maar het was onze eigen schuld. Die kleine lieve Bom, Dan hadden we haar maar niet alleen moeten laten. Ik wilde het liefst meteen naar huis toe, maar dat kon niet, het kon pas de vol gende dag. Ik zat zo vreselijk in spanning en'jullie moeten ook nog maar even.in spanning zitten, want ,hoe ik haar terugvond hoor Je pas de volgende week van MARIKE Waar de Eskimootjes wonen In een land, hier ver vandaan Hébben ze allemaal rode Iconen Daar kun je van op aan. Want daar bij de Eskimootjes Is het altijd even koud Ze eten walvisvlees in mootjes Ze kennen daar geen havermout Ze kennen daar geen auto, En ook geen scooter, nee Die Tcleine Eskimootjes Die reizen wel per slee. Al de Eskimootjes Hebben een bontjas aan Want een licht zomerjurk}» Dat is daar niets gedaan. Ze dragen velletjes van beren Die zo'n Eskimo geschoten heelt De kleur kan hun niet deren Als het maar warmte geeft. De kleine Eskimootjes Die gaan nooit naar school Die hoeven niet te rekenen Maar maken altijd jool. Doch al Uee]t een Eskimootje Het nog zo fijn IT zou toch nooit Een Eskimootje willen zijn. GERDA VAN VEEN, Korhaanstraat 43a, Rotterdam-Zuid. HENK WAGTER is zevertien jaar en van 3l die jaren heeft hij er veer tien, VEERTIEN, in ziekenhuizen ge legen. Laatst is hij aan rijn heup geopereerd en toen moest hij acht weken alleen maar op rijn buik liggen. Dit 'fa geen mooi bericht. Stel je eens voor: Henk komt eigenlUk nooit op straat, hij weet niet wat fijn buiten spelen ls om over schaatsen rijden of voetballen nog maar te zwijgen. Op het ogenblik ligt hij in het Re- validatle-centrum "De Hoogstraat', Leersum, En dan fa èr een vee! jonger vriendje, Roelof Woudstra, die in de Willem Barendzstraat 45 in Meppel woont. Die ligt al maanden in bed met twee ziekè nieren en 't duurt nog wel even voordat hjj beter is. Dat rijn er twéé vandaag. Twee jongens, die allebei snakken naar een toetje afleiding en die zo blij zonden ijn, als jullie eens een kaart of een oreifja stuurden. Ik durf het tegenwoordig te; vragen. Ik durf er zelfs twee in één keer te noemen. Want ik weet, dat jullie -weer je best zullen doen om de brie venbus vól te maken. Vól plezier voor Henk en Boelofl tante Gerda. 'Een poes is het liefst in haar eigen huis, al is ze er alleen. Al» ze maar te eten krijgt natuurlijk en een beetje spelen kan. We gaan elke dag een uurtje naar haar toe. Je zult zien, het gaat best.' Nou, goed dan, dacht ik, maar naar vond ik het wel. De hele dag alleen en 's nachts alleen en al leen wakker worden en weer een hele dag hetzelfde liedje Tien dagen en nachten. Als dat maar goed gaat. dacht ik. Op reis, stuurde ik de eerste dag dadelijk een kaart aan Marian: TAS JE GOED OP BOM?' En elke dag bleef ik maar kaarten sturen.: HOE IS HET MET BOM? EET ZE WEL? ZORG JE WEL IEDERE DAG VOOR EEN HALVE BOKKING MET ALLE GRATEN ER UIT? Enzo voorts, enzovoorts. Marian schreef eerst helemaal niks terug en lk maakte me hoe langer hoe bezorgder. Maar na vier dagen kwam het bericht: 'Bommel maakt het best. Ze is nog nooit zo Hef ge weest. ze duwt je haast van de sok ken. zoveel kopjes geeft ze als Je komt.' Die schat, het gédt dus, praatte ik tegen me zelf. Al zal ze het niet leuk vinden, natuurlijk. Maar een dag voor ik terugging kwam er eindelijk weer een brief met nieuws. Vreselijk nieuws. 'Bom heeft verschrikkelijk heim wee,' schreef Marian. 'Toen ik maandag thuiskwam, wat ze niet meer te houden. Ze had alles van mijn wastafel gegooid. Ze bad alle platen boven mijn bureautje van de muur gerukt, en op de grond aan snippers gescheurd. De prak boeren kool die ik de vorige dag in de douchecel had gezet, lag voor de helft onder mijn bed. Hoe ze dat I-' tl? «Stif WJiewltje ls een wit konijn, zo wit als een pepermuntje Zijn jas is wit, zijn oren zijn zo wit als wit maar wit kan zijn En zijn neus is een wit puntje. Als 't sneeuwt is ook Wiewitje wit Dan is hij gewoon verdwenen. 'tKan zijn, dat hij vlak naast je zit. maar zien doe je geen sikkepit, al loopt hij voer je benen Daar steken wij een stokje voor. Twee strikjes gaan we binden sen rode om zijn rechteroor, een groene onder zijn buikje door. Dan kunnen we 'm altijd vinden. PETER KH'pmfc»

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2