Nu ook middelgrote fabriek met metaalbedrijfsschüoi 1 W 7i Postduiven vliegen voor het nieuwe ziekenhuis Elftal verenigingen doen mee aan vlucht Pas op uw fiets Schaakkampioenschap Schiedam Maatreg elen genomen voor evacuatie van Brabantse Biesboseh De CJMV in Schiedam bestaat zeventig jaar Lager voetbal in het komend weekend Onder toezicht van stichting Bemetel Schaken bij ESS SYMPATHIEKE WEDVLUCHT Ongeval Brand in de slaapkamer Niemand kent gevolgen van Deltaplan Als 't water dreigt Sportforum en cabaret I Cor du Buy speelt niet meer Nieuwe Koers en de Marokko-kwestie Kampioenschappen van de NRSB Vv 1 IvAO houdt vijfde j aarvergadering V oor drachtsavond S.T. Muziekschool Ereprijzen Saarlander leidt Nederl. B-België B Minister Spaak: Burgerlijke Stand Dordtenaar was oude bekende bij Haagse bof 10.000 Nederlanders naar Dusseldorf HET "VRIJE VOLK DONDERDAG 8 MAART 1956 PAGINA 5 Al een geslaagde §8 1 i* *"*-4 r' ZwitserlandNederland op 15 september te Lausanne Als er een heftige storm opsteekt verkeren, de bewoners van de Biesboseh in angst,, want als de kade niet opgewassen is te gen de kracht van de wind en het water, zullen zij in grote nood komen te verkeren. Bij storm is er grote kans dat het water tot in de boerderijen en de huizen zal doordringen en dat de bewo ners als er geen hulp komt opdagen in levensgevaar zullen verkeren. Het ziet er naar uit, dat er dit weekeinde-in de lagere klassen weer gevoetbald wordt. Het werd tijd. Of ook de wedstrijden van de afdeling Rotterdam doorgang zullen vinden, kan met minder zekerheid voorspeld worden. Verbindingen In navolging van vele grote industrieën heeft in Schiedam nu ook een middelgrote fabriek een bedrijfsschool voor oplei ding van jeugdige metaalbewerkers ingericht. Het is de N.V. Fontijne Machinefabriek te Schiedam en Vlaardingen, die in de Boterstraat een leeggekomen gedeelte van haar bedrijf voor de studie van het vak heeft bestemd. Jonge leden van het per soneel uit Schiedam en Vlaardingen, die door begaafdheid in staat worden geacht het vak grondig te leren, kunnen in deze machinehal onder leiding van een leraar, de heer P. Wies zich bekwamen. Het onderwijs wordt gegeven onder toezicht van de stichting Bemetel (Bedrijfsopleiding metaal- en elektrotechniek), die het onderwijs van ongeveer 10.000 leerlingen in Nederland in het oog houdt. De stichting wordt door het rijk gesubsidieerd. Woensdagavond werd onder grote belangstelling van ger.odig den de „schoolfabriekshal" in de Boterstraat geopend. Ook ouders van de jonge metaalbewerkers waren daarbij aanwezig. Directeur J. J. Fontijne hield eerst een korte toespraak, waarin hij zich dankbaar toonde voor het resultaat van de inspanning om de scholings hal te verwezenlijken. Goede gelegenheid Toen gaf hij het woord aan de heer W. Belgrave, voorzitter van de stichting Bemetel. De heer Belgrave vertelde in zijn toespraak, waarmee hij de bedrijfsschool officieel opende, het een en ander over de stichting. Hij legde hierbij vooral de nadruk op de goede gelegenheid die in het middelgrote bedrijf geboden kan wor den om een grondige opleiding in het metaalvak te krijgen. Hij wees op de taak van de jeugdige arbeiders, die later hun vakbekwaamheid in dienst kunnen stellen van de gehele indus trie en de welvaart. Daarna nodigde directeur Fontijne de aanwezigen, onder wie de direc teur van de Technische School in Schiedam, de heer J. Pulleman, en enige leraren (ook uit Vlaardingen) uit om de bedrijfsschool te bezich tigen. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Vera Crus (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: De zes der verloren schepen (al.). Tentoonstellingen: STEDELIJK MEUSEUM: tij {lelijk ge sloten. COLT CONTACT CENTRUM. 11-5 u.: werken van Krijn van DljKs. Apotheek: Flnsa Backer. St, telefoon 68364. Uduinastraat 58a, PASSAGE-THEATER, 8 uur. Rott. Flülh. Orkest o!.v. Ed. Fiipse, MUSISACRUM, 8 uur: Voordracht avond Kath. Kring. H. Oosthoek- Zoetmulder met „Elckerlyck". VOLKSGEBOUW, 8 uur: Jaarvergade ring IvAO. LEGER DES HEILS, 8 uur: vertel avond kapt. W. Krommenhoek over Suriname, Curasao en Trinidad. UtENE. 8.15 uur: receptie 70-Jarige CJM7. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 7 en 9.15 U.: Johnny knapt 't op (18 Jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Het meisje en de cowboy (14 Jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. OULT. CONTACT CENTRUM, 11-5 u.: werken van Krijn van Dijke. Apotheek: Firma Backer. St. Uduinastraat S8s, telefoon 68364. Diversen: TTVOLI, 8 uur: lezing Hoeks perso neelsvereniging. IRENE, 7.30 uur; feestavond Stich ting Clubhuiswerk ongeorganiseerde jeugd. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: You're never too young. 2, 7 en 9.30 uur (aj.). CAPITOL: Het laatste gevecht. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Madame Butterfly. 2, 7 en 9.15 uur (a.!.). CINEACJournaal van a tot 5.15 uur. De jacht op kapitein Ehrlich. 5.3(1. 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: De glorie van net leven. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). HARMONIE: Nachtdienst vrouwen- politle. 2, 7 en 0.15 uur (18 Jr). LUMIÈRE: Beau Brummeli. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). LUTUSCA: Contrabande en moordt 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Tiger In the sky. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: Tiger In the eky. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: De schat van de gouden Condor. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: To catch a thief. 2.15, 7 en 9.30 uur <aJ.). 't VENSTER: Doctor In the house. 2. 7 en 9.15 uur (aJ.). VICTORIA: Tennessee's partner. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM DONDERDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuldpleln. De Schouwspelers met „De twee wezen", 8 uur. LUXOR-THBATER, Kruiskade. Slees- wyks nieuwste Snip en Snap Revue .Hollandse nieuwe" (....tast toe!), 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Ned. Opera met „La Forza del Des- tir.o", s uur. -ATLANTA (dsktuinzaal). Coolstngel. Vereniging Vrienden van de Bin nenvaart, bijeenkomst, 8 uur. BOUWCENTRUM (lezingzaal). Weena 700. Genootschap Nederland-Duits land, afd. Rotterdam, de heer Kleppe spreekt over „Aufbaupro- bleme deutscher St&dte. tnsbeson- dere in Köln", 8 uur. selio De scliool, die al vier maanden aan de gang was, heeft 22 leerlingen, waarvan er één reeds geslaagd la voor het examen van Bemetel. Dat was de heer Theo Stobbe, die In recordtijd in verband met de mili taire dienst kans zag de stadie te voltooien. Hy kreeg van de directeur een hoek aangeboden. De bedrijfsschool is een ruime, met TL-buizen goed verlichte hal, waar de leerlingen onderwijs ont vangen In het machinebankwerker draaien, frezen en constructie- bankwerken. De theoretische vak ken volgen zy In de avonduren op de technische scholen. De bedrijfsschool is in het produk- tieproces van de fabriek opgenomen, doch het tempo is geregeld naar ad- vlezen van de stichting Bemetel. Tijdens het werk hebben de leer lingen gelegenheid om overleg te ple gen met hun leraar P. Wies, die eigenlijk ook bedrijfsleider van de afdeling.is. Er waren woensdagavond al enige werkstukken te bewonderen die de afgelopen maanden vervaar digd werden. Voor de winterwedstrijd van ESS werden de volgende uitslagen geno teerd. Groep 1: Penning—Bijloo v. d. VeldeReitsma 01; v. Eden- Groen sr. 1—O.Groep'2: v. Grootveld Brouwer 10: Kleijheeg—v. Etten 10; Groen jr.Ahrens DonkhorstMalkus 0—1, Groep 4: Timmers—Parmet 0—1. Uitslagen percentagewedstrijdDe Boer—Marbus Koster—Im merzeel ViKleinendorst—Har- teveid 10. Vrijdag speelt het tweede tiental zijn laatste competitiewedstrijd te gen Charlois 2 in Rotterdam. Van de uitslag van deze wedstrijd zal het af hangen of ESS 2 zich zal handhaven dan wel degraderen. Charlois 2 staat op het punt kampioen te worden. Dat dit een spannende wedstrijd zal wor den staat al bij voorbaat vast. Cor dn Buy zal niet mre&- strijden of op toernooiei ,nen. Sedert enkele maanden st'_ _„rt hij voor de middelbare akte geschiede nis, terwijl hü de rest van zijn tijd vult met het geven van demonstra ties o.a, voor de militairen met John Cogh en het leiden van het Amsterdamse tafeltenniscentrum aan de Lijnbaansgracht, Een bijzonder interessante inlei ding kregen de leden van Nieuwe Koers, de jongerenorganisatie van de Partij van de Arbeid, op hun kern- avond, woensdag ten huize van de familie Boerman, te horen. Henk van der Pols vertelde name lijk het een en ander over de toe stand in Noard-Ajrika, in casu Frans- Marokko, Hij heeft daar zelf een jaar vertoefd, en, teruggekomen in ons land, een studie van dit onder werp gemaakt. Zonder tot ingeviik- kelde beschouwingen te vervallen, wist .hij veel van het politieke ge- schermutsel voor en achter de scher men opduidelijke' wijze uit de doe ken te doen. Na afloop een geani meerde discussie. Be volgende kemavond van Nieu we Koers is op donderdag 15 maart. Dan zal een concert (van Vivaldi tot Ravel) op grammofoonplaten worden gegeven. Het programma voor -maart vermeldt verder nog; een praatje over de United Nations met vertoning van filmstrips op" de "22ste en een inlei ding over he! liberalisme door de heer G. Dorsn an van de JOVD op 29 maart. De Nieuwe Boterdamse Schaakbond houdt in de maanden april en mei de wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van de NRSB. Iedereen, lid of geen lid van de NRSB mag hieraan .deelnemen. De wedstrijden worden gehouden op de maandagavonden in het clublokaal van de S.V. „Wester toren", Haven straat 132 te Rotterdam. Er wordt gespeeld van 19.30 uur tot 23.30 uur. De eerste speelavond is op dinsdag 3 april. Er wordt gespeeld in groepen van 10 spelers, verdeeld ln hoofdklasse, le, 2e en Se klasse. Er zijn in. elke groep 3 prijzen. De inschrijving dient te geschieden vóór zaterdag 17 maart. .V V -a' Donderdagavond houdt het IvAO in Schiedam de jaarvergadering ln het Volksgebouw aan de Tuinlaan. Het instituut bestaat nu vijf jaar en viert dus het eerste lustrum. De agenda vermeldt aast de jaar verslagen de bespreking van het zomerwerk. De aftredende bestuurs leden J. Smidt-Kosters en W. Schou ten zijn herkiesbaar. Na de afwerking van het huishoudelijke gedeelte wor den er filmstroken vertoond over de molens, de kastelen en over het cen trum voor basisonderwijs Patzcuaro. De politie waarschuwt de Schie dammers in verband met het grote aantal fietsendiefstallen van de laat ste dagen, de fietsen op slot te zetten, of beter, in huls te halen. Zij wijst er ®P dat het opsporen van de dader over het algemeen moeilijk is. De po- utie vraagt de inwoners dadelijk te waarschuwen als zy iemand by een nets zien scharrelen. .Mevr, K. v. N. mist haar fiets voor een huis aan de Noord- ffiolenstraat plaatste. Het rijwiel dat met op slot stond moet ln de nacht van dinsdag op woensdag ontvreemd hjn. - Woensdagavond miste mevr. v. d. t, 81 ïiets die voor een pand san de Nieuwe Haven stond. POSTDUIVEN ZULLEN vliegen voor het nieuwe ziekenhuis in Vlaardingen. Op Hemelvaartsdag (10 meizullen naar schatting 2500 duiven, uit Roozendaal een wedvlucht ondernemen. Aan deze vlucht doen elf verenigingen mee uit MaassluisVlaardin genSchiedam en Overschie. Daarnaast wordt er een verloting gehouden, waarvan de op brengst voor hetzelfde doel bestemd is. De geneesheer-directeur, dr. J. Ris, zal t.z.t. een bestemming voor de gelden kiezen ten behoeve van het nieuwe ziekenhuis. De organisatie van deze sympathie, ke wedvlucht berust by de concours commissie van de samenwerkende postduivenhoudersverenigingen. De daarin deelnemende verenigingen zijn: „Snelpost en Snelheid", Maas sluis; „Adelaar", „Luchtbode", „Vre desduif" en „Keer Weer", Vlaardin gen; „Vrijheid", .postduif", „Blauwe Doffer" en „Snelvliegers", Schiedam en „Blauwe Doffer", Overschie. Het initiatief tot deze wedvlucht is gebo- De voordrachtsavond, of liever gezegd de openbare les, die de Schiedamse Toonkunst Muziekschool woensdag ln de grote zaal van het Gebouw voor Christelijk Sociale Be langen hield, was goed bezocht. Leer lingen van de muziekschool demon streerden hun -vaardigheid op diverse instrumenten, terwyi hun ouders toe hoorden. Naast solisten traden ook enkele groepen op, zoals de blokfluitklas van Louis van. den Hoonaard en de eerstejaarssolfègekias van Wilhelmi- na Menning. Composities van Bach, Mozart, Haydn, Dvorak e.a. werden vertolkt. De avond werd met een enkel woord ingeleid door de voorzitter van de stichting, de heer A. S. H. Blaisse, en stond onder leiding van de ad- junc-directeur, de heer L. van den Hoonaard. De wedstrijden om het per- soonhjk schaakkampioenschap ran Schiedam, georganiseerd door «e gezamenlijke Schiedamse schaakverenigingen, zullen dit laar gehouden worden van 6 april 15 juni. De achttienjarige J. J. H. uit Schie- stak woensdag de Broersvest ™er om de bus te halen. Hij werd *®igereden door een fietser. H. liep" b® hersenschudding op en moet ln 1 ienTr* NoIel:5ticiat;inS verpleegd wor- Gespeeld zal warden in hoofd-, le, 2e en 3e klasse. Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen de leden van alle Schiedamse schaakverenigingen, als mede in Sohiedam woonachtige le den van niet-Schiedamse schaakver enigingen en tevens alle schakers uit Schiedam, die niet by een schaak vereniging aangesloten zyn. De wedstrijden, die om ha If acht heginnen, zullen op vrydagen wor den gespeeld in de. kantine van de werf Gusto Maasdijk Schiedam. zy, die aan de wedstrijden wensen deel te nemen worden verzocht zich vóór 23 maart a_s. aan te melden door storting van 1.50 op girore kening 593177 van de heer H. F. G. Sonnemans te Schiedam. Behalve naam en adres dient ook vermeld te worden de speelsterkte en van welke vereniging men eventueel lid is. ren op de hijzonder geslaagde ten toonstelling van de betrokken vereni gingen, die verleden jaar in de Har monie in Vlaardingen werd gehou den. De vlucht uit Roozendaal gaat over een afstand van ongeveer 50 km. Het gaat niet in de eerste plaats om de sportieve prestaties, maar om het doel van de vlucht. En dat is het zie kenhuis, Als deze vlucht slaagt, is men van plan in de toekomst op de zelfde basis, maar dan over een gro tere afstand een wedvlucht te houden. Inmiddels krijgt men al van vele zijden kosteloze medewerking. In dit verband moet genoemd worden de Rotterdamse Postduivenhoudersbond, die de deelnemende duiven gratis ver zendt, waardoor dus de netto-op- brengst zo hoog mogelijk wordt. Een belangrijk element bij het sla gen van een vlucht zijn de prijzen. Hoe meer prijzen, hoe aantrkkelijker het Is voor de liefhebbers om mee te doen en... hoe meer inschrijfgeld er komt. In dat verband is het goed te we ten, dat het NW in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam drie stedelijke prijzen ter beschikking heeft gesteld. By de familie K. aan de Brielse- straat 7 brak woensdag een brandje uit. Het zoontje des huizes speelde in de slaapkamer met een brandend schemerlampje dat omviel op een houten toilettafeltje. Het tafeltje vat te vlam evenals een nachtkastje en de dekens. De brandweer wist het vuur met een straal te blussen onder leiding van brandmeester Jan J. Keu zenkamp. De schade van ongeveer duizend gulden is door verzekering gedekt. Het zijn wandborden, waarop in re liëf een' duif staat afgebeeld. Ook de Rotterdamse bond zal een aantal prijzen afstaan. Naast al deze sym pathieke gebaren moet genoemd wor den het werk, dat öe heer Wout van Leeuwen ook ditmaal weer verricht om het concours te doen slagen. Het gaat er dus om,-dat er zoveel mogeiyk prijzen komen voor deze byzqndere wedvlucht Hier ligt een mooie taak voor instellingen, het zaken- en bedrijfsleven en anderen, die voor dit goede doel wellicht ere prijzen ter beschikking zouden kun nen stellen. De heer M, de Roode, Ketheiweg 17, Vlaardingen hoort er graag nader van. De wedstryd Nederland B—België B op 7 april te Tilburg za, geleid worden door de Saarlandse scheids rechter W. Ommerbom; Voorts zijn de KNVB en de Kon. Belgische Voetbal Bond het erover eens ge worden, dat op 20 april 1957, zater dag voor Pasen, een wedstrijd België BNederland B zal worden gespeeld. De plaats voor deze ontmoeting is nog niet aangewezen. X 8® u Mannus van Meel, 75 jaar, Nederlands luchtvaartpionier, heeft eerst gisteren zijn groot militair vliegbrevet gekregen Bat brevet is gedateerd 1 Juni 1913, de oprichtings datum van de luchtvaartaf- deling Soesterberg. Een halve eeuw geleden vloog Van Meel reeds, zelfs met 'eigen-gebouwde toestellen. Maar in die dagen bestond er nog geen brevet Op Soesterberg overhandigde ■le chef van de luchtmachtstaf, uditenant-generaal A. Baretta, het document aan de oude vlieger, in burger staande naast vier sergeant-vliegers, die ook gebrevetteerd werden. Tot nu toe vloog Van Meel altijd nog op een oud Frans brevet, dat' niet erkend was. Prins Bemhardheeft Mari nas van Meel een telegram, met gelukwensen gezonden. De voetbalwedstrijd tussen Zwit serland en Nederland, welke aan het begin van het seizoen 1956/1957 wordt gespeeld, is definitief vastge steld op zaterdag 15 september. De Zwitserse voetbalbond heeft het prachtige stadion van Lausanne aangewezen voor deze ontmoeting. Op zondag 16 september wordt in een nog nader aan te wyzen stad in Nederland de wedstryd Nederland BZwitserland B gespeeld. De wedstryd tussen het Neder lands B-elftal en het Duitse B-team, vastgesteld voor 21 maart te En schede, zal worden geleid door de Franse scheidsrechter Pierre Schwinte, Hy wordt by gestaan in zyn taak door zyn landgenoten, de grensrechters Lequesne en Deveü- (Van onze Brusselse corres pondent) Niemand kan de mogelijke weerslag op de AntwerpenRijn verbinding en zelfs op het regime van de Schelde als gevolg van de verwezenlijking van bet Delta plan met volstrekte zekerheid af meten, Twee zeearmen znUen openblijven: die van de Schelde zelf en die van de Nieuwe Water weg. Een ommekeer in het water- regime zal daarvan het gevolg zijn; het water zal wel ergens heen moeten. Dit heeft minister Spaak van Bel gië geantwoord op vragen van de senaatscommissie van Buitenlandse Zaken over de begroting van zyn departement. De Schelde is een levensader voor België. Nederland moet rampen als die van, 1953 voorkomen. De Nederlanders hébben van do beste bedoelingen blijk gegeven door de Belgische regering uitvoerig in te lichten over him plannen. Minister Spaak deelde mede, dat zijn departement een nota voorbereidt voor de regering in Den Haag. waar in het gehele waterwegenvraagstuk behandeld zal worden. Er zijn thans maatregelen getroffen om de bewoners van de Bies boseh en speciaal zij, die wonen op polders die niet van de wal af zijn te bereiken, zo snei mogelijk ter hulp te komen. De rivierpolitie en militairen van Keizersveer, Dordrecht en Geertrui- denberg zullen zich met boten en vletten gereedhouden. En ook de ver bindingsdienst van de bescherming Bevolking ln kring 5 van de provincie Noord-Brabant zal worden ingescha keld. Deze maatregelen tot evacuatie in geval van watersnood zyn getroffen door de evacuatiecommissaris in de provincie Noord-Brabant, de heer F. J. 3. M. van der Kroon, en de burge meesters van Werkendam. Dussen en Hank en Made en Drimmelen. Rayons Men heeft de Brabantse Bies boseh verdeeld in drie rayons. Het eerste rayon is Made en Drimmelen, het tweede Werkendam èn het derde Dussen. De grenzen zy'n als volgt: Rayon 1: Amer, Bergsche Maas, Sfceurgat, Rulgt. de grens van Wer kendam en Made en de Nieuwe Mer- wede. Rayon 2: de Nieuwe Merwede, de De Schiedamse CJMV viert vanaf vandaag tot volgende week don derdag feest ter gelegenheid van zijn zeventigjarig bestaan. De verenigingdie liefst elfhonderd leden telt, heeft in de loop der jaren zich ontwikkeld als een rijk gevarieerd, jeugdleven. Er is de voetbalvereniging HBBS, het tamboers- en pijperkorps „Har monie", een mondaccordeonvereni- ging „Bravo", een toneelgroep ODG en de turnvereniging DOK, die nu op eigen benen staat. Ook de zieken- dienst van de CJMV die. alle moge- iyke hulp aan zieken wil verlenen en De derdeklasser Excelsior '20 treedt zondagmiddag-na weken van werke loosheid in het veld tegen Archipel. 'De Schiedammers zullen ongetwijfeld hun handen vol hebben aan deze bezoekers. Geboren: Rudi. z v J D Kruijs en P Sonneveld; Cornells B W, z v C G M Albers en J M v d Brink; Taco, z v N Singer en F T Lippinkhof; Ar- noldus, z v A Rab en J C van den Bout. Overleden: G. Graveiyn, 61 jr. Deze week laat Hermes DVS weer een voetbaltoto verschynen, om dat er voor zondag weer een normaal programma te verwachten Is. In de vierde klas F speelt DRZ een uitwedstrijd tegen Belvédère, waar van onze stadgenoten met enige door tastendheid wel van kunnen winnen. Schiedam is vrij. In G zal SVDPW proberen zyn positie te verbeteren. Maar dat zal de jongens van de Parallelweg niet meevallen, want het nogal sterke 's-Gravendeel komt op bezoek. DHB ontvangt DEH en hier verwachten we zonder meer een zege voor de kampioenspretendenten. Afdeling Rotterdam. De eerste klasser Martinit, In A, dat nog steeds fier zonder een enkele verliespimt bovenaan staat, krygt zondagmiddag om halfdrie het weinig gevaariyke Bloemhof op bezoek. In dezelfde af deling speelt Ursus tegen Noorder kwartier uit. Ook hier zijn de papie ren voor de Schiedammers het gunstigst. In B speelt WF uit tegen GLZ. In C ontvangt SFC Het Noorden en Demos DJS. De scheepsbouwers heb ben niet by'zonder veel te duchten, maar de andere twee 'ploegen mogen wel goed voorbereid binnen de lijnen treden. Zaterdagmiddag De derdeklasserHBSS, dat er nog steeds weinig rooskleurig voorstaat, gaat zaterdagmiddag by het sterke Excelsiorin Pemis op bezoek, wy vrezen voor de HBSS'ers. Gunstiger zyn de kansen voor de vierdeklasser PPSC dat Duinoord ontvangt. Een overwinning achten we Izeer wel mogeiyk. Afd. Rotterdam. De - technici van de GTB ontvangen zaterdagmiddag om kwart over vier op het terrein Havendyk DVO '32. De laatste staat er op papier beter voor. De tweedeklasser GSS speelt uit tegen Rozenburg. Ontelbare malen is de 43-jarige Bordtse landarbeider P. W. van der M. reeds voor oplichting en verduiste ring veroordeèld. Woensdag kwam hij voor de zoveelste maal voorhet Haags gerechtshof in beroep tegen een vonnis va» de politierechter in Dordrecht. Ditmaal ging het om de verduiste ring van een bromfiets. Hoewel Van der M. ln vroegere zaken steeds een bekentenis aflegde, ontkende hy< dit maal ten stelligste. In Dordrecht had de politierechter de verduistering be wezen verklaard. Van der M. werd veroordeeld tot vier maanden. De ad vocaat-generaal bij het Haags ge rechtshof eiste verzwaring van de straf tot zes maanden en tevens ge vangenneming by de uitspraak op 21 maart. de sterrenclub Supernova maken deel uit van de jubilerende vereniging. Er is een uitgebreid programma samen gesteld voor de feestehjkheden. Vanavond is er receptie in „Irene" van kwart over acht tot halftien. Maandagavond is er voor de junioren en jongens een feest avond waar de goochelaar A. Noordhoek zal optreden. Na - de pauze vertoont men voor de jon gens de film „Tinker". Het begint om kwart voor acht. Woensdag wordt er in „Irene" een feestavond gegeven voor de jonge mannen met ouders en belangstellen den. Er wordt een revue opgevoerd „70 jaar CJMV in Schiedam". Don derdag wordt dit programma her-" haald voor oud-leden en belangstel lenden. Hoe- meer de dag van de.landen- wedstryd DuitslandNederland--na dert, des te heftiger woedt de stryd om de laatste beschikbare toegangs kaarten. Het kantoor van de voet balbond van de Neder-Rijn wordt elke dag talloze malen opgebeld door mensen die zeggen dat ze dringend een paar kaartjes nodig hebben voor hun zakenrelaties in Nederland Een levendig „grensverkeer" schijnt gaande te zijn bij de pogingen om aan goede plaatsen komen. Zoals bekend zouden ongeveer 40.000 landgenoten graag de Oranje- ploeg tegen de Duitsers in actie willen zien. Er zyn slechts rond 8000 kaarten voor hen beschikbaar, "maar aangezien heèl wat toegangsbewyzen hun weg over de grens gevonden hebben, rekent mem erop dat, onge veer 10.000 Nederlanders de wedstrijd zullen bywonen. Daarenboven ont ving' het Nederlandse consulaat- generaal nog- vele bestellingen af komstig vanin - Duitsland wonende landgenoten. Op de 14e maart zullen vier extra- treinen naar Dusseldorp lopen, maar men verwacht dat de meeste Neder landers per bus of in eigen auto's de-reis zullen maken. grens tussen de gemeente Werken dam en Made, Ruigt, Westkil, Bak- kerskil en Nieuwe Merwede, Rayon 3: Bergsche Maas, Dussensa Buitendijk, dijk Nieuwendyk, Kille, Bakkerskil, Nieuwe E31, Steurgat en Bergsche Maas. Als er. gevaar dreigt zal in rayon Made en Driimnelen de vaar- en dui- kerschool te Geertruidenberg worden ingezet, in het rayon Werkendam de 30lste Transportcolonne uit Dor drecht, en in het rayon Dussen het 112de .pontonnlersbataljon te Kei zersveer. Deze militairen zullen in totaal be schikken over zesendertig vletten met aanhangmotor, een bergingsvaartuig, twee motorsloepen, een motorboot en drie stalen boten. De militairen zullen by het ver lenen van hulp samenwerken met de rivierpolitie. Voor elk rayon wordt, er een politieboot ter Be schikking gesteld. Voornamelijk zal de politie als gids optreden. Zodra het telegram wort verzonden om de beperkte, bewaking in te stel len, zullen de boten en vletten naar bepaalde plaatsen ln de Blesbosch worden gedirigeerd. Ook de verbindingsdiensten zijn. ge regeld. De politie beschikt over mobi lofoons en de militairen over een radiografische verbinding. Daarnaast zal ook beschikt kunnen worden over de verbindingsdienst van de Bescher ming Bevolking. Er zal een mobilo foon woTden opgesteld in de Spie- ringsïuis, een ln Dussen en een in Nieuwendyk. Deze hebben verbinding met'de. commandopost te Almkerk, die weer rechtstreeks telefoonverbin ding heeft met de gemeentehuizen o.a. van Dussen en Werkendam. De geëvacueerde bevolking zal wor den ondergebracht in Werkendam en Dussen en Made. Ook het vee zal worden geëvacueerd. Oefening De burgemeesters zjjn bevoegd om in spoedgevallen zelfstandig opdracht te geven tot evacuatie. In andere ge vallen moet er overleg gepleegd wor den met de cvacuatlecommlssaris. Het ligt in de bedoeling om binnen kort een oefening te houden zowel met de militairen als met de burgers en de politie te vrater. Be 52-jarige loodgieter B. Rijper is gisteravond by het oversteken van de Bisschopsweg te Amersfoort door een auto gegrepen en tegen de weg geslingerd. De man'liep een schedei- basisfractuur op en is op weg naar het ziekenhuis overleden. De Schiedamse Scheidsrechtersver- eniging organiseert dinsdag 27 maart in de grote zaal van het Volksgebouw een .Aportfeestavond" ten bate van. het fonds „Het oortje van het konyn". Dit fonds stelt zich ten doel de na gelaten betrekkingen van de voetbal lers, die tijdens een wedstrijd een en- geval met dodelijke afloop kregen een aanvullende financiële steun te ver lenen. De netto-opbrengst van deze avond is bestemd voor dit doel. Op dit sportfeest zal o.m. een Sportforum zitting houden, dat zal bestaan uit de heren D. Nys, E Grif horst, S Heiden, H. van Zon en Pliida Wolf. Vervolgens Is er een cabaretpro gramma, waaraan medewerken: Har ry van Zelm (accordeon). Wim vaa der Doe (drums). Goof van der.Bor den (conferencier), Cor Nielson (jo- delzanger). Wim Scholte (zanger). The Vocal Guys (met Amerikaanse liedjes). Zowel de leden van het sportforum als de optredende artisten verlenen belangeloos hun medewerking. Vragen op sportgebied kunnen reeds nu schrifteiyk worden gericht aan: Sportforum, per adres van het secre- tariaat'der SSV, de heer H. van Veen Goeman Borgesiuslaan 39 te Schie- dam. Of 's avonds aan de zaal voor half acht. De toegangsprijs (alles Inbegrepen) bedraagt een gulden per persoon. Kaarten zyn verkrijgbaar by onder staande adressen. L, van SljH, Hout- sÉxaat 26; H. van Veen, Goeman Bor- gesiuslaan 39; p. Slingerland, Lelie straat 21; C. Bel, Cortesiusstraat 16: H. van der Veer, Villastraat 14. Allen te Schiedam

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1