Mattheus-vertolking onder Eduard Flipse Keur van mantelpakjes op show van Bervoets Gebouw Centrale Bond verkocht aan gemeente IS biljart le klas Nerveuze Hekman verloor van ijzig kalme Kooij ioen libre Binnen afzienbare tijd beslissende stap. Organist en dirigent Nogarede jubileert Uit het dagboek van de politie Volleybal Crescendo en Kunst na Arbeid in Passage Kraai was actief De achttien doden herdacht Uitspraken rechtbank Kerk naast de Colijnschool Beeld van Rembrandt IN SCHIEDAMS SINT-JANSKERK Feestavond voor CJMV-jeugd Lezing over sport en overheid Röntgen-kwartet speelt in museum m Politieke Jongeren Contactraad Burgerlijke Stand Twee politiemannen bespraken verkeer Visafslag GEESTELIJK LEVEN Eenheidsfront tegen communisme Geen wederzijdse afvaardiging synode HET VRIJE VOLK DINSDAG 13 MAART 1956 PAGINA 5 De uitvoering van de Matthüus-Passion in de Schiedamse Sl.-Janskerk is sinds enkele jaren de meest toonaangevende geworden voor Rotterdam en omstreken. Eduard Flipse, die het werk nooit in Rotterdam zelf dirigeert, wendt al zijn krachten aan om er Duiten zijn ivoon- en werkstad toch traditie mee te maken en er een zo hechte vertolking van te geven, dat zijn „eigen" publiek hem naar de „buurstad" volgt. De solisten Van een onzer verslaggeefsters) Hoe vaak hoor je niet zeggen „Er gaat toch maar niets boven een net mantelpakjeTot een dergelijke uitspraak moet viel haast ieder komen, die de voorjaarsshow van Bervoets be zoekt, waarvan gisteren Schiedam de première beleefde in Musis Sacrum. De tailleurs en deux-pièces volgden erkaar op in een bonte rij en wedijverden in fraaie stof, rake kleur en voor treffelijke snit. mmh 1 r - «K fg-WM- ff#? Op de laatste speelavond van het toernooi om het kampioen schap biljarten le klas libre heeft de ijzig kalme Schiedammer Kooij voor een bijzondere verrassing gezorgd. Wat niemand had verwacht gebeurdehij klopte de nerveuze Hekman gedeci deerd, waardoor de Vlaardinger het kampioenschap aan zijn neus voorbij zag gaan. Dit kwam nu terecht, overigens wel verdiend, bij Van Soelen, die zijn sterke tegenstander, v. d. Maarel uit Maassluis, na een spannende strijd wist te verslaan. Over het plan van de JOVD-er M. de Bruyne, die een Politieke Jongeren Contactraad in Schiedam wil, schreven we reeds eer der. Eveneens over de nogal welwillende reacties daarop van de andere politieke jongerenorganisaties, met name Nieuwe Koevs, de JOKVP en CHJG, Voorts deelde men ons mee, dat binnen afzienbare tijd weer een vergadering zal worden belegd, waarop al dan niet de be slissende stap zal worden gedaan. •M van dit sportieve Wanneer men bedenkt, dat telkenjare de helft van de circa tweeduizend toehoorders hun kaarten bestellen bij de administratie van het RPhO aan de Schiedamsesingel te Rotterdam, dan weet men voldoende, hoezeer Flipse's standaarduitvoering in het middelpunt van de belangstelling staat. En daar is alle reden voor. Niet alleen vanwege de uitnemende solis ten en het uiterst verzorgde orkes trale aandeel, doch bovenal vanwege de gezonde visie, die Flipse op het werk van Bach heeft. Een visie, wars van alle affectie, van romantisch ef fectbejag, wars ook van een verbrok kelend streven naar een toch altijd op de details betrekking hebbende historische reconstructie. Kortom, een massieve weergeving, van opzet, doordringend tot de geest van het werk door het accent te ieggen op de totale klank, de grote lijn, hetgeen in concrete neerkomt op de prevale ring van de koorfragmenten. Het tekent Flipse ten voeten uit: muzikant van het brede gebaar. Zijn opvatting voldoet in hoge ma te, ook al is er een andere denk baar, die intiemer van opzet is, en meer de nadruk legt op instrumen tale differentiatie en grotere aan wending van een verfijnd kleuren palet. Te bevragen aan. het hoofdbureau van politie, tussen 912.30 en 2—S uur: ge kleurde hoofddoek, handdoek en onder goed. Te bevragen bi) de vinders: kinder- portem. met inhoud, R. Kalden, W. Fran- kelandsestr.- 69a; portera, met inh., A. e Bok, Potgteterstr. 54a; klnderportem. inet inh., Wessel, Visserstr. 5; klnder portem. met inh.. v. d. Hoeven. Futters- hoeksestr, 22; rood plaatio étui. L. Kas telein, Rotterdamsedljk 309c; geruit kin- dertasjc, van Gerven, Dwarsstr. 62; tas met inh, M. v. d. Vaart, Hogenbarrweg 51d; rode portem,, A. Reinhoud, BK Laan 258; portem. met inh., G. Bouman, 'Wa rande 73; apeelgoedvliegtuigje, S. v. d. Zijde, Frans Hafsplein 11b; bril, Dr. No- letstichting. Dr Noletstraat; sleutel, H. Kind, Boerhaveiaan 44: ketting met sleutels, R. v. Hagen, Steenstraat 5; zak mes, Postkantoor, Tuiniaan; zaklantaarn, Stuivenberg, Siachthuislaan 29a; bedrag aan geld, H. Stok Stadhouderslaan 52; bedrag aan geld, P. Meier, Bureau Bevol king, Nieuwstr. 26; bedrag aan geld, Brugman, tandarts. Warande 156; arm bandje, Weismann, Broersvest 58b: kin- aerringetje, J. Mekes, Vlaardlngerdijk 253a: bedrag aan geld, R. Munnlk, Prof. Kamerllngh Onneslaan 135a; zwart flets- pompje, K. Niestad, Rotterdamsedljk 415; witte sjaal met rode en blauwe stippen, B. Holwüder. Stadhouderslaan 100; pakje met wit kant, G. v. d, Kooij, Newtonstr. 48a: wit kinderwantje, Sandstra, P. Pot- terstr. 20b: grijze capuchon, Ch. Simons, Leibnltzstr. 18a:groene sjaal, M. van Loenen, Rozenburgsestr. 1een paar 'Ode kinderwantjes, Postkantoor. Tuiniaan; grijs kinderwantje (1). B. v. Gils, Lek straat 21a; een paar gele kinderhand- schoentjes. Govaarts, Groenelaan 109; een paar kinderwantjes. H. Cudde Bem- brandtlaan 17b; twee stofdoeken, H. Gudde, Rembrandtlaan 17b. i De Schiedamse CJMV bestaat ze ventig jaar en viert dit heuglijke feit deze week met drie feestavonden voor zijn leden in de grote zaal van het gebouw „Irene". De eerste feest avond, voor jongeren en junioren, was gisteren. De Schiedamse goochelaar Per- plexica won al spoedig de jeugd voor zich met het verrichten van zijn on navolgbare toeren. Ook de film „Tinker", die men draaide, werd zeer gewaardeerd. De voorzitter van de commissie jongenswerk, de heer A, van der Most, leidde de avond op de gebrui kelijke wijze in. Verder voerde, de voorzitter van de federatie van Schie damse CJMV'ers de heer H. Meeyers, nog even het woord. Ons werd ten slotte meegedeeld, dat de heer G. Katwijk, die 21 jaar jeugdleider bü de CJMV is geweest, dit loffelijke werk wegens drukke werkzaamheden niet meer kau voort zetten. De solisten passen geheel in de niet-geacheveerde vertolking van Flipse. Ditmaal ook de bas, die de voor Schiedam, bleek een volkomen betrouwbare opvolgster van Annie Hermes, wellicht minder Ingetogen van doordracht, maar ook krachtiger. De anderen, Corrie Bijster, Heinz Marten,' John van Kesteren en Leo Ketelaars waren zoals altijd, geheel bevredigend, met dat voorbehoud, dat de sopraan wel eens te hard van sta pel liep, een euvel, dat overigens ook aan het zingen van de felle John van Kesteren kleeft. Opvallend was ditmaal de rustige vertolking der koralen. In dit opzicht wint de uitvoering elk jaar aan ver innerlijking. W. J, BENNIS, Bü de familie V. aan de Paral lelweg 204 brak maandagmiddag een schoorsteenbrandje uit. De brandweer gebruikte de ramoneur en er was ge lukkig geen schade. De heer C. de J., die sloopwerken uitvoert in de Hoofdstraat deed maandag by de politie aangifte van diefstal van zeventig vloerdelen en vier ramen. Weer kwamen maandag een paar jongetjes bij het politiebureau met een partijtje geweerpatronen aan dragen. zy hadden deze patronen ge vonden aan de Maas. Mej. J. mist haar fiets die zfj gistermiddag aan dee Boerhaveiaan neergezet heeft. Hij stond niet op slot. De politie heeft maandag aan de Singel aan de Lorentzlaan techni sche controle uitgeoefend op motor rijtuigen. Van de 44 aangehouden bestuurders kregen er 6 een bon. Maandagavond tegen acht uur liep de 55-jarige mej. C. D. uit de Van der Eiststraat tegen een bromfietser op die over de B. KJaan reed. Mej Christus-party zingt. Bruno Mtiller D. moest met een hersenschudding ligt in zyn vocaal uitstekende weer geving meer nuchterheid aan de da? dan Laurens Bogtmans eertyds deed, hoewel deze misschien een warmer stemgeluid heeft. Aaf je Heynis, nieuw door de GG en GD naar de Nolet- stichting gebracht worden. De com missaris van politie verzoekt de brom fietser zich te melden, evenals getui gen van het ongeval. Het eerste dames-zestal van de Schiedamse Volleybalclub heeft we derom een nederlaag geleden. Stond dit team enkele weken terug nog op de eerste plaats met gerede kansen op het kampioenschap, thans is zelfs de tweede plaats in gevaar gekomen. De Schiedamse meisjes gaven ook in de laatste wedstryd tegen ZVC te Rotterdam blijk van een zekere moe heid in het spel. SVC werd mét 40 geklopt. Dames 2 kwam gemakkeiyker aan twee punten, aangezien de tegenpar tij de wedstryd bij voorbaat gewon nen gaf. Heren 1 speelde een goede wed stryd met sterk aanvalsspel. Op overtuigende wijze wonnen de Schie damse heren met 31 van het Rot terdamse ZVC. Het programma voor de komende dagen luidt: 15 maart: Smash 2SVC 2 (heren 21; 16 maart: SVC—HVC (dames 11; 16 maart: R'dam-Zuid— SVC (he ren I); 19 maart: DRL 3—SVC 2 (dames 2). Het is moeihjk er een keus uit te doen, maar de meest modieuze voor keur moet toch wel uitgaan naar het pakje van witte wollen stof met fijn zwart streepje, waarvan het jasje is gevoerd met mandarine oranje, de zelfde kleur als die van. het bloesje met striksluiting aan de boord. Die wit-zwarte streep, in Frank rijk en Italië „hoog-mode", vinden we terug in een blouse-loos pakje van kamgaren met zwarte knopen en in een katoenen jurkje met etage- rok. De even moderne voorkeur voor oranje keert terug in een mantel met kaftan-iyn, veroorzaakt door diepe zijplooien. Kamgaren piqué is. het mater aal voor een juweel van een bruin-wit pakje met raglanmouw. In ue zwart- witcombinatie was van dit prettige materiaal een strakke mantel ge maakt met als enige versiering zwart fluweel, waarmee de kraag was in gelegd. Nog een paar aardige stoffen: naturel matting voor een knooploze mantel met laag op de heup twee ceintuur-accentjes. Tweed frotté van Italiaanse herkomst voor een strakke ohjfgroene mantel met lange reverslijn. Zwart-wit tweed lamé voor kraagloze mantel met bredepassen in 't voorpand, die in plooien uitlopen. Overigens biyft het niet by rechte mantels; de ge tailleerde met of zonder ceintuur is ook present. Een fraaie tunieküjn vonden we in een grijs ensemble: onder de ge schulpte tuniek komt een plissé rok te voorschyn. Wat we onder, of nog liever zonder de mantels kunnen dragen? Natuurlyk katoen en verder iinnen of shantung. Veel mouwloze jurkjes met verlaag de taillelijn, wijde rokken en lage ronde halzen. Vaak jasjes erover bv de caraco van Dior, wiens naam vaak op deze show vorokomt). Des sins in tere kleuren, strepen in com- De Schiedamse Bond voor Licha- ir.eiyke Oefening houdt op 23 maart een buitengewone ledenvergadering, waai- de heer K. van Driel, referen daris van de afdeling onderwijs en volksontwikkeling van de gemeente Rotterdam, zai spreken over een door hem in beginsel ontworpen nieuwe organisatievorm voor bet overleg te Schiedam tussen ove; beid en sport beoefenaren. binatie met bloemetjes en royale fris se strepen voor het strand. Bleu marine biyft altijd stand houden. Er is een mooie shantung japon van met wyde rok en ronde, iets teruggeslagen hals, waaruit een geschulpt keursje, opgewerkt met witte broderie te voorschyn komt; van dezelfde broderie een brede baan rond de rok. ?i Tussen de cocktail- en'avondjapon-- nen vonden we ook een enkel „ka toentje", zoals het kashmir dessin,, van hoofdtoon blauw met rood en groen. Een met hardgroen gevoerde stola completeert deze originele en styivolle japon, die nog eens bewyst dat voor een goede avondkleding lang niet altijd dure stoffen noodza- keïyk zyn. De arbeidersmuziekver, „Cres cendo" en de arbeiderstoneelvereni ging „Kunst na Arbeid" geven don derdagavond een concert- en toneel avond in theater Passage. Op deze avond zal dirigent D. van Seuren zyn dirigeerstokje neerleggen., na vijfen twintig jaar voor „Crescendo" ge werkt te hebben. Na de pauze speelt de toneelgroep een biyspel van Gleun Melvyn: „De kat en de strafschop". Er zUn nog ongeveer vjjftig plaatsen beschikbaar. Men kan ze halen by de bestuurders van de verenigingen en aan de kassa van Passage. In de aula van het Stedelijk Mu seum te Schiedam wordt vrijdag avond een concert gegeven door het Röntgen-kwartet, dat op het ogen blik nog in Zwitserland optreedt. Medewerking verleent Wieb de Rook, sopraan, die de Mariënlieder- cyclus zal zingen, dat door Herm. Ziehier voor sopraan en strijkkwar tet geschreven werd. Het Röntgen-kwartet (Joachim Röntgen, viool, Piet Nyiand, vlooi, Emanuel Steuer, altviool en Cömelis Pruyt, violoncel) zal kwartetten van Mozart en Beethoven ten gehore brengen. Het concert wordt gegeven onder auspiciën van de Vereniging Vrien den van het Stedeiyk Museum te Mannen van het Gemeenteiyke Elektriciteitsbedryf te Dordrecht hebben twee dagen door de klei moeten baggeren. De registratie- meter m het bedryf had aange streept dat er iets niet in orde was by de hoogspanningsiyn. Bewapend met verrekykers zyn de mannen erop uitgetrokken. Na bijna twee dagen speuren hadden zy het euvel ontdekt. By een mast in Sliedrecht zagen zij een stukje metaal bengelen. Waarschyniyk had een vogel, men veronderstelt dat het een kraai is geweest, dat stukje op een of andere wyze op deze draad gedeponeerd. De vogel was uiteraard gevlogen Met het verwijderen van dit stukje metaal kwam het einde van deze speurtocht. Ernstige storingen zyn door de activiteit van deze vogel niet voor gekomen. mimi 'c IVr-\ 3WTS;- "5 VLAARDINGEN Vandaag is het vyftien jaar gele den dat de eerste achttien slachtof fers van het verzet op de Waalsdor- pervlakte - werden gefusilleerd. Zes hunner waren afkomstig van de Geuzengroep uit Vlaardlngen en hun stoffeiyke resten zyn na de oorlog ter aarde besteld op de algemene be graafplaats aldaar. Vanmorgen is dit feit op sobere wyze herdacht. Na mens de afdeling Vlaardingen van expolitleke gevangenen werd een tak witte seringen gelegd aan de voet van het monument, dat te hunner nagedachtenis vorig jaar op hun graf is geplaatst. DE RECHTBANK te Rotterdam ver oordeelde dinsdagmorgen de 29- jarige schilder C. A. F. de B. uit Rotterdam, die in een café aan de Koningshaven had ingebroken, tot een jaar en zes maanden met af trek van voorarrest. Er was twee jaar met aftrek tegen hem geëist. De 49-jarige stoker L. K., zonder vast woon- of verbbjfplaats, die by deze diefstal behulpzaam was, kreeg overeenkomstig de eis acht maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardeiyk en drie jaar proeftyd. DE 56-JARIGE boekhouder P. A. de B. uit Ryswyk, die 64 winkeliers uit Maassluis voor een tientje had WEGENS DIEFSTAL van kippen werden de 71-jarige P. A. en de 56-jarige J. F., beiden zonder be roep, veroordeeld tot zes maanden met aftrek. Er was tegen A., die al 20 keer is veroordeeld, en tegen F. tien vonnissen) anderhalf jaar met aftrek gevorderd. opgelicht en tegen wie de officier van Justitie veertien dagen geleden een jaar had geëist, werd veroor deeld tot vyf maanden. Deze win keliers hadden contributie betaald voor een middenstandsvereniging, die alleen maar in de fantasie van de boelshouder bestond. EEN MAAND voorwaardeiyk met twee jaar proeftyd alsmede een boete van twintig gulden of acht dagen was het vonnis in de zaak teger de 36-jarige N. A. M. en de 25-Jarige E. G. L., beiden uit Krim pe,- aan den IJssel, die twee min derjarige meisjes, die onder toezicht van de voogdij stonden, verborgen hadden. Tegen M. was een maand en tegen L. twee weken geëist. Maandagavond zijn de vertegenwoordigers van de vier genoemde jongerenorganisaties ten. huize van de familie Boerman In een besloten verga dering bijeengekomen. Naar een woordvoerder ons na afloop meedeelde, xjjn er nog geen definitieve besluiten genomen, maar is er wel een voortopige leidraad opgesteld. Hieruit kan men opmaken, dat de vertegenwoordigers, alvorens over te gaan tot de oprichting van de contactraad, eerst ampei overleg willen plegen in eigen kring. Aan deze beslissende wedstrijden gingen nog de party en Oostveen— Eikenbro»" -n Van BuurenGroene- veld vooraf. Eerstgenoemden hadden niet minder dan 46 beurten nodig om tot een beslissing te komen. Daar door werd het moyenne niet bijzon der hoog, zelfs beneden het gemid delde dat voor de eerste klasse geldt. De stand werd hier: Oostveen Eikenbroek 178 46 30 3,86 200 46 38 4,34 Door dit resultaat eindigde Eiken broek in dit toernooi met een alge meen gemiddelde van 4,50, net vol doende om zich te kunnen handha ven. Tussen Van Buuren en Groeneveld ging het spannender toe, ofschoon de eerste veel poedels op zyn naam bracht. Daartegenover stonden ech ter enkele goede series, waaronder een van 50 caramboles, het hoogste aantal van de avond. Groeneveld noteerde in deze party nog een serie van 44. De uitslag was: Van Buuren 200 30 50 6,66 Groeneveld 186 30 44 6,20 Eppo Hekman, die het kampioen schap als het wa re voor het grij pen had, kon te gen Kooy niet op <toot komen. De Schiedammer bad reeds 62 caram- loles in vier beur- en op zyn naam taan, waartegen- ver Hekman vier loedels stelde. De Schiedammer peelde beheerst verder en stond na 23 beurten 88 caramboles op de Vlaardinger voor (13648). Hekman herstelde zich daarna enigermate, maar kwam toch niet verder dan 151 caramboles. De stand werd hier: •Kooy Hekman 200 33 29 6,06 151 33 24 4,57 Op het andere biljart speelden Van Soelen en v. d. Maarel Intussen een enerverende party. Na negen beurten stonden beiden genoteerd voor 67 ca ramboles. Daarna nam de Maasslui- zer een kleine voorsprong, doch in de 18e beurt kwam de Schiedammer pas goed los. Drie beurten later stond hy op 150 tegen v. d. Maarel 109. Met een serie van 16 en later nog een van 25 probeerde deze de balans in zyn voordeel te doen overslaan, maar Van Soelen gaf de partij niet meer uit handen. De stand werd: v. d. Maarel Van Soelen De eindstand toernooi is nu: 173 28 25 200 28 38 6,17 7,14 EPPO HEK MA .nerveus. Geboren: Arnoldus J, z v A J van Bekhoven en M J Kremers; Alexan der D,.z v H K Rodi en H C v Leeu wen; Pieter K, z v P A Verheugd en K pynacker; Johannes E, z v J E v d Berge en O van Baaien; Maria Fr., d v G Sterrenberg en I A de Wit; Hetty M, d v L Mulder en A E M Wunderink; Martina, d v K F Kulik en W A Goedendorp; Jan, z v W Piek en P F Koolmees: Wilhel- mina V, d v K J Tanis en E F Het- tinga; Jaco'oa M F, d v J J Mulder en L F M Meyer; Suzanna d v M Groenendyic en C S v d Sande; Gerrit, z v C Kloote en M de Moor. Overleden: IV Zonneveld, 83 j; C. van Saarloos 77 J, wed van J A da Rooy. 1. Van Soelen 2. Hekman 3. v. Buuren 4. Oostveen 5. v.d. Maarel 6. Kooy 7. Eikenbroek 8. Groeneveld lipt. 10 pt. 8 pt, 7 pt. 6 pt. 6pt. 6 pt. 2 pt. 1361 178 103 7,64 1315 195 49 6,74 1283 215 1249 241 1270 200 969 168 1067 237 1051 216 56 5,96 44 5,18 55 6,35 46 5,76 38 4,50 44 4,86 VLAARDINGEN Het pand van de Centrale Bond van Werknemers in het Transportbedrijf is door de gemeente aangekocht. Er zullen waarschijnlijk de BB en de Sociale Raad in onder gebracht worden. Dit aan de Oosthavenkade hoek Willem Beukelszstraat liggende pand werd verkocht in verband met de nieuwe situatie per 1 januari. Per die datum ging de Centrale Bond op in de grote en nieuwe or ganisatie van vervoerspersoneel, aan gesloten bij het NVV. VLAARDINGEN Door de kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk is het terrein in erf pacht gevraagd naast de Dr. Coiyn- school aan de Burgemeester Pruis singel. Er bestaat een plan op deze grond een kerk te bouwen. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. .2, 7 en 9.15 uur: Johnny knapt 't op (18 jr), MONOPOLE-THEATER, 2, 1 en 9 u.: Typhoon (a.l.) Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: kunstnijver heid uit eigen bezit. Apotheek: Firma Van Westendorp. Singel 81, telefoon 67674. Diversen: IRENE: Ned. Cbr. Vrouwenbnd, film strook Gezlnsbegrotlngsinstituut, 3 uur. VOLKSGEBOUW. IvAO-lezlng: dr. P. J. Idenburg: De culturele taak van bet socialisme. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 7 en 9.15 u.: Johnny knapt 't op (18 jr). MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: Typhoon (a.l.i. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Kunstnijver heid uit ctgen bezit. Apotheek: Firma Van Westendorp. Singel 81, telefoon 67674. Diversen HET ZONNEHUIS, film Irene-ronds, 7.45 uur. ARCADE. Feestavond Het Groene Kruis Kethel, 8 uur IRENE, CJMV-revue, 8 uur. MUSIS SACRUM: Wllton-Fljenoord brengt ..Bltjt zitten waar je zit," 8 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De voddenrapers van Abbe Pierre. 2. 7 en 3.30 uur (14 Jr). CAPITOL: The naked street. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). CENTRAAL; Marcella. het eircusklnd. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. M'sleur ia Caille. 5,30. 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Helena van Troje 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). HARMONIE: Mannequins voor Rlo. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUMIÈRE: Het verloren continent. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Gentlemen Marry Brunet tes. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 jr). METRO: Johnny knapt 't op. 2, 7.en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: De radeloze Indringer. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: De prins der piraten. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). TH ALIA: To catch a thief. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). 't VENSTER; Doctor In the house. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). VICTORIA: M'sieur la Callle. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM DINSDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein, Het Nationaal Volkstoneel met ,,De witte non." 8 uur. LÜXOR-THEATER, Kruiskade. Slees- wijks nieuwste Snip en Snap Revue „Hollandse nieuwe" (....tast toei). 8 uur. KRALINGSE VOLKSHUIS, Anne Bylsma (cello) en Bram Boelee (plano), 8 uur. ROTTERDAMSE 8CHOUWBURG, Concertgebouworkest, 8 uur. GROOTHANDELSGEBODW (Dakpa- vtljoen). voorjaarsmodeshow, 8 u, DE LANTAREN. Gouvernestraat. Filmliga, Illmvoorstelhng „De Jeugd van Maxim Gorki," 8 uur. De 78-jarige organist en koor dirigent C. J. Nogarede hoopt 1 April a.s. een dubbel jubileum te vieren. Hij zal dan zestig jaar als organist in Rotterdam werkzaam zijn en vijftig jaar als koordiri gent. De heer Nogarede werd 1 April 1896 benoemd tot organist van de Gereformeerde Nieuwe Oosterkerk aan de Goudseweg. vyftien jaar later ging hy over naar de Gereformeerde Kerk aan de Prins Hendriklaan en in 1916 naar de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Wolfshoek, Tot de vele koren, die onder zyn leiding hebben gestaan, behoren het mannenkoor „Oranje Nassau", het mannenkoor van Van der Meer en Schoep, het christelijk gemengd koor „Feijenoord" en koren in Dordrecht, Vlaardingen, Van Soelen aal nu ook deelnemen aan de gewestelyke kampioenschap pen le klas libre, die binnenkort in Leiden zullen worden gehouden. De heer M. Oostveen, voorzitter van de biljartvereniging „Het Oosten" heeft de kampioen gelukgewenst met zyn prestatie, en hem daarby namens de deelnemers een bloemstuk aangebo den. Twee hoofdagenten van de Rot terdamse politie, de heren J.* J, H. van Velzen en L. v. d, Noll hebben maandagavond de leden van de zakenkring verteld van de vele pro blemen, waar het moderne verkeer mee te kampen heeft. De heer Van Velzen wees erop dat er in Neder land vyftienhonderd mensen per jaar om het leven komen by ver keersongevallen. Als men dit getal vergelijkt met de 1700 slachtoffers van dé watersnood en beseft dat dit in het verkeer ieder jaar terug komt, dan is dat bijzonder bedroevend. De leden van de zakenkring konden horen wat de resultaten waren van een onderzoek naar de kennis van de verkeersregels op de E 55. Het is gebleken dat men over het algemeen weinig van het verkeer afweet. Ook het grote aantal bromfietsers was een punt van'bespreking. Na afloop werden er nog enige filmpjes ver toond. ROTTERDAM, 12 maart Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden, Scheveningen, Stellen dam en elders 400 kisten verse zeevis aangevoerd. De pryzen waren: Tong gr. 2,50— 2,60; id, midd. 2,20—2,60; id klein 2,102,20; id. slips 2.00Tar bot gr. 2,602,70; id. mi> i,5Q— 2,30; id. klein 0,75—1,10; Griet 0,85— 1,00, alies per kg: Schol gr. 2526; id. midd. 24—25; id. klein 21—22; Zebot 9—11; Schelvis gr. 60—62; id midd. 3848; Kabeljauw gr. 4042; id. midd. 4142; Wytlng 25—27; Een miljard gelovigen, katholieker en mohammedanen, zullen zich ver enigen om een eenheidsfront te vor men tegen het atheïstische commu nisme. De eerste by eenkomst hierto» is enkele dagen geleden te Rome ge houden. Vry wei alle mohammedaanse vertegenwoordigers by de Italiaanse regering en het Vaticaan waren aan wezig. Voorgesteld is een 'derde macht' te vormen, die niet zal over heersen, maar de belangen van de wereldvrede zal dienen. De Nederlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken zullen geen wederzijdse afvaardiging naar beide synoden zenden. Dit blijkt uit een verslag van de Hervormd-gere- formeerde gesprekscommissie. De gereformeerde synode wilde slechte deputaten benoemen ter voor lichting van het gereformeerde stand punt, indien nodig. Wederzijdse af vaardiging ter synode wezen de gere formeerden af. Dr. H. Berkhout, lid van de ge sprekscommissie was persoonlijk van mening, dat het weinig zin heeft een commissie in te stellen van louter incidenteel voorlichtende betekenis nu er voor een commissie tot for mulering van gemeenschappelijke standpunten geen plaats Wijkt te zijn. Professor Van Ruler achtte het nodig een verklaring namens de sy node uit te doen gaan om droefheid over deze gang van zaken uit te spreken. KERKELIJKE BEROEPEN ENZ. N'ed. Herv. Kerk. Beroepen te Leer broek en Ter Aa (TT.) dra. E. F. Ver- gunst, prop. te Leiden; te Gemert ftoez.) J. Kuiper, vlc. te Meppel Bedankt voor Beetgum S. Rlemers Jr., eervol ontslagen pred. te Zeist: voor Putten O. D. Vei; H. Harkema te Zeist. Geref. Kerken. Beroepen te Beetgum A. J. de Bakker te Onderdendam. Chr, Geref. Kerken. Beroepen te St. Jansklooster H. v. d. Schaaf te De Krlm (O.). Geref. Gemeenten. Bedankt voor Slikkerveer Chr. v. d. Dam te Barne- veld. Den Haag en Delft. Vooral voor het beroemde ,.A Capella Koor" in Rot terdam heeft hij veel gedaan. Een comité' onder leiding van Piet van den Kerkhof zal de Jubilaris hul digen, o.m. met een bijzonder concert, dat zaterdag 7 april In de Nieuwe Zuiderkerk wordt gegeven. Er zullen 250 zangers uit verschillende koren en verscheidene solisten aan mee werken. De heer Nogarede zal zelf psalm 8 dirigeren. Koos Bons treedt als o.ganist op. Het com té zal gaarne bydragen tot het huidoblyk in ontvangst ne men. Penningmeester is de heer D. G. Hazelzet, Berkelselaan 60 b te Rotterdam, gironummer 283403. De Rembrandt-commlssic in Lei den wil een opdracht verstrekken aan een Amerikaans en een Neder lands beeldhouwer, om een beeld te ontwerpen van Rembrandt. By de nationale herdenking in de Pieters kerk op 12 juli hoopt men een defi nitieve opdracht in deze geest te hebben verstrekt en enigszins te weten, hoe die opdracht zai worden uitgevoerd. Het oorspronkeiyke plan, een prys-- vraag voor dit beeld uit te schrijven, kon niet doorgaan. Er zyn financiële belemmeringen en bovendien is ge bleken, dat de grote hedendaagse beeldhouwers over het algemeen geen belangstelling hebben voor prijsvra gen. Uit mededelingen van het dageiyks bestuur, van de Stichting Rembrandt- herdenking, zaterdag in hetstedeiyk Museum De Lakenhal gedaan, blykt dat van regeringszijde geen mede werking is te venvachten. Bovendien is de bereidheid van het bedrijfs leven tot krachtige financiële steun gering. Toch kan, zo meent het bestuur, voor een snw herinneringsbeeld in Leiden, d; -boortestad van Rem brandt, worden gezorgd. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie cn Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1