CBS verzamelt wapens tegen de wonini Woningtellers komen dinsdag in actie I êA Voorjaarsexpositie CCG Paasconcert door HBS'ers Kind onder politie-auto JAN VAN HEELS KUNST GROEIT NOG STEEDS 1 \®ierbaar>/ I.D.W. 'Nijverheidsavondschool reikt diploma's uit OBKmet programma van klassieke werken Korfbalkansen Motor in volle vaart op auto Uit het dagboek van de politie Melk een cent goedkoper de grote show van moderne meubelen Ds. W. A. Zeydner met emeritaat HET VRIJE VOLK VRIJDAG 30 MAART 1956 PAGINA 5 Dinsdagochtend 3 april zullen vierentwintig dames en he ren, voorzien van legitimatiebewijzen, formulieren en een flinke dosis moed Schiedam intrekken. Het zijn de tellers, die in op dracht van de overheid en in het belang hunner stadgenoten, drie maanden lang zich bezig zullen houden met het tellen van woningen en het inzamelen van gegevens over de inwoners. In verscheidene plaatsen is de Algemene Woningtelling 1956 reeds gestart. Het doel van deze door het Centraal Bureau voor Statistiek georganiseerde actie is NIET, (zoals ten onrechte velen menen) het nagaan wie er voor inwoning in aanmerking komen, maar louter en alleen het verkrijgen van statistische gegevens. Gegevens, die zullen dienen om een juister inzicht te krijgen in de woningbehoefte en het woningtekort. Dat een juister inzicht in deze zaken de doeltreffendheid van het volks huisvestingsbeleid ten goede zal komen, behoeft geen nadere uitleg. Medewerking nodig SS bezoekt in onze vrijs bezichtiging Extra-onderzoek BRAND MUUR STORT IN CONTROLE mÊÊÊm^ÊÊSM mmmI E TENTOONSTELLING van werk van de schilder Jan van Heel in het Stedelijk Museum te Schiedam beslaat twee zalen. De zaal met het meest recente werk van de nu 57- jarige kunstschilder is het hoogtepunt van de expositie. Een kunstenaar kan het zich niet beter wensen want het betekent, dat Van Heels werk nog steeds een stijgende lijn vertoont. Grote sortering en voorraad bil BROERSVEST 43 - TEL. 67552 - SCHIEDAM 2-jarige cursus B Overige cursussen Bovag H: H. J. M. Groenendijk, 3, v. d. Meijden, C. van Rossen, J. J. de Wit. J. W. Vollebregt. Zeer velen zijn gisteravond naar het Passagetheater gegaan om te gaan beluisteren op welk punt OBK zich op weg naar de top bevin dt. Het ls immers een stedelijke gemeenplaats, dat dit beste der Schiedamse harmonie-orkesten zich niet stabiel op een zelfde niveau handhaaft, maar zich steeds verder ontwik kelt. De gegevens, die de vorige woning-1 inwoners en huishoudens, bevatten fling in 1947 heeft opgeleverd zi)n I de formulieren ook vragen over so- tefling T grotendeels verouderd en, voor zover zij nog betrouwbaar zijn, onvolledig. De vragenlijsten, die bij de huidige telling In 1947 heeft opgeleverd, zyn langer dan die in 1947. De tellers, die daartoe grondige in structies hebben ontvangen, moeten zélf de formulieren invullen aan de hand van de hun door de bewoners verstrekte gegevens en eigen waar nemingen. Zoals begrijpelijk is, kost een derge lijke telling veel tijd. De organisato ren rekenen op gemiddeld een half uur per woning. Daar de telling op 30 juni voltooid moet zijn, is het aan tal te bezoeken woningen per teller op ten hoogste 700 gesteld. Dagelijks, officieel tussen 8 en 21 uur, b'j voorkeur tussen 8.30 en 17.30 uur zullen de telsters en tellers deur in deur uit, trap op trap af gaan om hun verantwoordelijke taak te vol brengen. De medewerking van de be volking zal deze taak niet alleen ver lichten, maar ook de telling vlotter doen verlopen De lijst in te vullen vragen wij schreven het reeds is lang. Behal ve vragen over het aantal vertrekken, de kwaliteit der woningen, het aantal Advertentie LM. ï-i' Voot hen die belangstelling hebben Ê-33&& meubelen van deze lijd Nw. Binnenweg (naast CelandWast) '\y.Jageüjks van 10-12 uur en van 2-5 uur.- ciale omstandigheden. Wij willen er, om misverstand te voorkomen, met de grootste klem op wijzen, dat dergelijke informa ties niet ten doel hebben de in komsten e.d. van bepaalde perso nen te leren kennen. Deze gegevens zijn, evenals de overige, bestemd voor een statistiek. Zij zullen dienen voor de indeling van de bevolking ten behoeve van een overzicht van de wijze waarop de verschillende sociale lagen van ons volk zijn gehuisvest. Het is alweer het volkshuisvestingsbeleid dat hiermee gebaat zal zijn. De medewerking, die de „onder vraagde" de teller zal verlenen is dus uiteindelijk in zijn eigen voordeel, want welke Nederlander ziet het be lang niet in van een zo spoedig mo gelijke oplossing van het huisves tingsprobleem? Zoals bekend, zijn de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam in overleg getreden om gezamenlijk een regeling te vinden voor het woon-werk-vefkeersiiraagstuk in ver band met tunnel- en bruggenbouw. Evenals in beide laatstgenoemde steden, waar de woningtelling reeds gaande Is, zal in Schiedam een on derzoek worden gedaan naar de om standigheden, die dit probleem ten gevolge hebben. Bovendien zullen de gegevens, die de woningtelling oplevert, worden ge bruikt voor het vormen van het „skelet" van de aan te leggen wo ningcartotheek. Om de telling zo vlot mogelijk te doen verlopen is de gemeente Schiedam in wijken, buurten en tel- districten verdeeld en wel als volgt: Het centrum is wijk 00, het Singel kwartier wijk 10; het stadsdeel tus sen havens en grachten wijk 20, het zg. Westerkwartier wijk 30, de Gorzen wijk 40, het Buitenhavenkwartier (Nieuw-Mathenesse) wijk 50, Nieuw- land wijk 60, Kethel wijk 70 en het H00F0MAGA2UNEH Nw. 81NNENWEQ «8S-16S-170-172 ROTTERDAM Op 1 mei zal de oud-praeses van de Generale Synode der Nederlands Hervormde kerk. ds. W. A. Zeydner, predikant te Rotterdam, met emeri taat gaan. Ds. Zeydner werd op 4 december 1890 te Vollenhove geboren en kwam, na de gemeente Uithuizen als hulp prediker en 's-Heerenberg en De- demsvaart als predikant te hebben gediend, op 4 december 1932 in Rot terdam. In 1945 werd hij de eerste na-oor- logse praeses van de Generale Sy node. Op 29 april neemt hij in de Prin- sekerk afscheid van zfln gemeente. In de korfbalwereld is het niet ge bruikelijk, dat op de paasdagen com petitiewedstrijden worden gespeeld. Die worden allerwegen gebruikt voor verenlglngsserlewedstrijden, Ook de drie plaatselijke clubs hebben daar op ingeschreven. Schiedam en Succes nemen deel aan de jubileumseriewedstrijden van de Rotterdamse vereniging Ons Huis, die 25 jaar bestaat. Op 2e paasdag houdt deze vereniging een groot toernooi op het sportcomplex aan de Abraham van Stolkweg in Rotter dam. ODI heeft .x geschreven. voor de series van de Haagse vereniging VES. Sportclub Schiedam komt met een combinatie 1/2 uit in. afdeling 1, samen met Sperwers, Overkanters, WION, Fams en Phoenix. Schiedam 2/3 is ingedeeld in afdeling 5 samen met De Spartaan 2, Het Zuiden comb., De Raven 2, Overkanters 2 en Ons Huis 3. Succes neemt deel met een jeugd- en een adspirantentwaalf- tal. Het jeugdtwaalftal heeft als tegen standers in afdeling 6 Sperwers, Hil- lesluis, Phoenix en WION en het ad- spirantentwaalftal ontmoet in afde ling 7 Sperwers A, De Spartaan A, Phoenix A en Ons Huis A. ODI komt met het le twaalftal uit in de le klasse van de VES-series, met het 2e twaalftal in de 3e klasse en met een adspirantentwaalftal in de adspirantenafdeling. We zijn benieuwd naar de resul taten van de Schiedamse teams. Hoe die ook mogen uitvallen, als de weersomstandigheden meewerken, is men verzekerd van een allergenoeg lijkste sportdag. SLIEDRECHT Donderdagavond is op de Stations weg te Sliedrecht de motorrijder De Joda uit Woudrichem in dienst bij het architectenbureau J. O. v. d. Hout te Sliedrecht in volle vaart op een auto gereden. Met een ernstige beenbiessure moest het slachtoffer naar het ziekenhuis te Gorkum wor den overgebracht. kleine expositie. Het werk, dat er te zien ls, draagt het stempel van verfijning en past daardoor zeer goed bfl de gebruiksartikelen, die verder het tentoonsteflingszaaltje vullen. Er is grafiek te zien van Miro. Tanguy, Van Kruiningen, Studer, Kievit. Jean en anderen. Ook Picasso Is vertegenwoordigd, zij het niet met een zeer belangrijk Bijstaand plaatje van een teke-j stuk werk. Tot 31 april kan men ning van Henri Matisse geeft een by CCC terecht, indruk van het karakter van deze Het Cultureel Contact Centrum In Schiedam is voor de dag gekomen met een gevarieerde voorjaarstentoon stelling. Uit eigen collectie worden hier grafische werken getoond van velerlei kunstenaars, onder wie en kele zeer beroemde. De expositie is aangevuld met kunstnijverheïdsar- tikelen. %j - De woningtellers zullen geen woning overslaan! industriegebied ten westen van de Schie wijk 80. Kethel is op zijn beurt onderver deeld in buurten: Oud-Kethel buurt 70, Tuindorp buurt 71, Biydorp buurt 72, het recreatiegebied (drie boerde rijen) buurt 73, Noord-Kethel buurt 74 en ten slotte een aantal verspreide woningen; buurt 79. Elke wijk is -weer ingedeeld in de teldistricten, waarvan Schiedam er 36 telt. Op de legimitatiekaart, die elke teller by zich dient te hebben, is be halve de naam van de teller, het ge meentestempel en de handtekening van de met de actie belaste gemeen te-ambtenaar, ook het nummer en de omschrijving varii het door de tel ler te „bewerken" gebied vermeld. Mochten er dus Schiedammers zijn, die de onbekende bezoekster of be zoeker niet vertrouwen: u kunt haar of hem controleren, maar dan ook uw volledige medewerking verlenen! Met een variatie op een bekend spreekwoord zeggen wij: waar uw goede wil is, is een weg naar de op lossing van de woningnood. Leerlingen van de h.b.s. hebben voor een grote verrassing gezorgd door met koor en orkest een paas- programma uit te voeren in de Kerk van de Protestanten Bond aan de Westvest. Dit geschiedde met zoveel animo, maar ook met zoveel muzika liteit, dat iedereen alleen maar kan hopen, dat hier sprake was van het begin van een traditie. Het schoolorkest „De Mathenesser- kring", dat voor de gelegenheid ver sterkt was met andere dilettanten, blijkt heel wat meer mans dan enkele jaren geleden, toen de heer A. C. Pak ermee begon. Nu gehoorde uitvoerin gen van orkestsuiten van Fur cell en Corelli gaven althans al meer te horen dan een onlosmakelijkheid van het notenbeeld. Het schoolkoor is, lijkt ons, gehan dicapt door een gebrek aan oudere leerlingen. Die zouden de nu wel eens doffe klank kunnen verhelderen. In werkjes van Bach, Palestrina en enkele anonymie, bleek echter wel de degeiyk geschoolde muzikaliteit. Zeer nauwgezet klonk overal de poly fone opzet. Het was een avond, die voor de uitvoerenden al een even groot ge noegen was als voor de talryke toe hoorders. ROTTERDAM Op de hoek van de Mijnsherenlaan en de Dordtselaan is gistermiddag de vierjarige Peter Kuise uit de Olean derstraat by het oversteken door een radiowagen van de politie overreden. Het kind. werd zwaar gewond. De jongen stak plotseling de straat over, voor en vrachtauto langs, die voor hem stopte. De bestuurder van de politiewagen kon het kind, on danks heftig remmen, niet meer ont wijken. Het slachtoffer liep vermoe delijk een schedelbasisfractuur op en is in het Westerziekenhuis opgeno men. By heiwerkzaamheden in de „put" by de Koemarktbrug is donderdag ochtend om 11.45 uur een heipaal, die reeds gedeeltelijk de grond in was gedreven afgeknapt. Een 11 meter lang stuk viel uit de stelling en smakte op het dak van een juist passerende RET-bus. Het dak van de autobus werd vrij ernstig beschadigd, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Naar wij vernemen komt een der gelijk ongeluk hoogst zelden voor. Desondanks heeft Gemeentewerken extra veiligheidsmaatregelen ge troffen. De politie heeft voor alle zekerheid het westeiyk trottoir langs de brug voor voetgangersver keer afgesloten. Omstreeks 12.30 uur brak er don derdagmiddag een brandje uit in de bakkerij H. de L. in de Kreupel- straat. Het vuur ontstond in de opslag ruimte achter de oven en sloeg over naar de zich boven de bakkerij be vindende meelzolder en het dak. Onmiddellijk was de brandweer ter plaatse en ging het vuur met drie stralen te lijf. Na 20 minuten waren de spuitgasten de brand meester. De vermoedelijke oorzaak is. dat gloeiende sintels uit de oven terecht zijn gekomen in de met briketten en mot gevulde bergplaats. De schade ls slechts van mate riële aard. Een deel van de tneel- zoldervloer en het dak is de prooi der vlammen geworden. In de laan Ons Genoegen stortte donderdagavond, omstreeks 18.15 uur de voormuur van een onbe woonbaar verklaarde woning in. De bewoner, de 65-jarige J. C. v, G., die juist bezig was de gammele muur te stutten, werd getroffen door val lend gesteente. De GG en GD ver voerde hem naar de dx. Noletstich- ting. Bjj een donderdag door de ver keerspolitie gehouden extra controle op het naleven van de gedragsre gels zyn 43 processen-verbaal opge maakt. HET VRUE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20- TeL 68798 Dit eenzame ezeltje staat in een Spaans landschap van Jan van Heel, dat in het Ste delijk Museum te Schiedam te zien is. Advertentie lil. PRIJZEN VANAP PRACHTIGS MODELLEN OVERAL AGENTEN U kunt met PASEN al rij den! Informeer direct naar de prettige beta lingsservice! De leerlingen van de Gemeentelijke Nijverheidsavondschool Schiedam hebben de cursus '55-'56 er weer opzitten. Donderdag hebben in totaal 145 kandidaten het einddiploma veroverd. Af gewezen werden er 24 en drié leerlingen ontvingen een aante kening. De lijst der gelukkigen vermeldt de volgende namen: 3-jarige cursus A Klasse 3 W: R. C. Boer, F. W. J. Bijloo, A. G. Hinten, L. A. v. d. Kemp, H. de Koster, J. G. van Lieshout, H. H. A. M. van Luyn, G. H. Marinas, P. D. G. Romeijn, G. A. Slavenburg, G. J. Smirren, G. H. Sprong, A. Veld hoven. Klasse 3 AR: J. Beumer, D. de Schipper, R. Witberg. Klasse 3 E: A. J. C. Rosse. Klasse 3 KO: A. de Bruyn, C. Gun- newegh, J. de Heer, W. J. v. d. Hoek. Klasse 3 PL: C. van Gend, C. H. van Gerven, D. Kinds, C. Landzaad, H. E. de Koster, W. H. Noordzij, W. Veldhoen. Klasse 3 SB: A. v. d. Berg, G. J. den Boef. A. v. d. Most, P. W. J. den Ouden, "W. van Uden, H. R. Akker-* man. Klasse 3 T: L. H. Duizendkunst. Klasse 3 SCH: T. Avoird, A. But- selaar, M. Min. Klasse 5 Wl: Th. J. M. Bakker, J. Bezemer, D. Christen, P. Th. Dol leman, J. M. Eysberg, J. A. M. van Geene, E. van Gils, J. Gunneweg, J. P. van Heest, A. de Jager, J. Jagt, den Hartog (aantekening), W. J. B. de Jong (aantekening). Klasse 5 M: H. Bontebal, W. v. d. Hoeven. Klasse 5 SCH: C. M. J. Haas, A. v. d. Slot, J. Winter, A. M. Groenen- daal. Scheepsb. v. volw. H: H. C. Donatz, A. van Dordt, G. L. H. van Elswijk, A. v. d. Ende, M. van Erkel, A. Groen heide, G. J. M. den Hollander, K. van Hoogdalem, I. Lussenburg, A. Mul der. B. Oost, P. C. J. v. d. Poel, W. D. Slee, K. van Straten, J. H. IJpe- ren, A. Breederveld, C. Nesse. Aanbouwers II. volw.: K. Boets, H. Dikboom, E. Forsten, K. H. Jager, F. Norder, G. Orsel, D. A. Pastoor,: H. Poelman, "H. Schut, J. Smid. --De algemene vereniging voor H. Kiela^J^ J. P. Klem. A. B. Krui- melkvoorziening deelt ons mede, dat-in de-.plaatsen waar de melk- distributie niet gesaneerd is, de ad viesprijzen van melk en karnemelk, los en In flessen, met Ingang van 1 april a.s. zjjn verlaagd met 1 cent per liter. Voor los verkochte melk betekent dit. dat in westelijk Nederland een uniforme adviesprys geldt by verkoop aan de consument van 29 cent per liter. ning, J. H. B. Lansbergen, S. H. Man tel, J. J. H. Pattenier. Klasse 5 W2: C. Boer, C. A. Mul der, C. van Nieuwenburg, J. H. Ooms, L. Oosterom, G. J. v. d. Pol, B. van Slobbe, A. sommer, A. den Uyl, H. C. M. Vlek, A. Wessel, E. A. Wöhler, H. J. Zijlstra. Klasse 5 E-I: R. A. Domselaar, W. Geerlings, C. v. d. Giessen, J. de Graaf, G. den Hartog, G. M. Heshof, J. C. Krabbendam, A. P. Meyer, E. Roza, A. G. Streng, W. de Vries, C. D. v. d. Windt. Klasse 5 KO: J. van Genderen, O. E. Jung, M. Korpel, J. v. d. Kraan. Klasse 5 PL: H. J. Kardas. J. G. Krabbendam, B. Kramer freher, J. A. Verhoek. Klasse 5 SB: H. Hamerslag, J. C. Tanis. Klasse 5 T: P. Aleman, J. G. P. Flanderyn, G. J. van der Hoek, C. A. Kruse, C. Molenaar, H. E. Reyken, F. J. Stinissen, B. van der Toorn, C. Uitenbogaard (aantekening), H. Vermeer. Klasse 5 ST: P. J.'M. J. Bakker. V. A. M. Biemans, D. van Dijk, A. M. Gyzen, F. van 't Hoff, J. J. Maag denberg, C. B. M. v. d. Zouwen. Klasse 5 MO: G. A. Fyten, R. J. Wanneer we van zijn eerder werk met een gerust hart mogen zeggen, dat het zich "beweegt in een sfeer van allerbeminiykst tot verfü'nd expres sionisme, dan moeten we bij zijn laatste schilderyen denken aan een steeds breder visie en beknopter vor mentaal, waarbü de intimiteit nooit het slachtoffer wordt. Dat leidt soms tot magnifieke doeken. Van Heel is bescheiden in zijn ge bruik van kleur. Over al zijn doeken hangt mede daardoor een waas, dat de suggestiviteit van het werk ver hevigt'en bijdraagt in het onderling verband van het op het doek uitge beelde; waarby niet zelden een ele ment van onverwachte associaties meespeelt. Wie Van Heel wel eens heeft gezien zal al gauw ontdekt hebben, dat hij een beminiyk man is, benept met enige zeer levenswüze trekjes, die hem in staat stellen af stand te nemert van de problemen, welke hem bezighouden. Deze aard van aanvaarding, gekruid met wat melancholie, verloochent zich ook niet in het werk van deze kunstenaar. Van Heel schildert wat hij ziet zonder toevoegingen. Dat het uitge beelde telkens weer boven zich zelf stygt, geïntensiveerd wordt, maakt zijn kunstenaarschap uit. Van Heel profiteert van wat de moderne schil derkunst zich aan uitdrukkingsmoge- lykheden verworven heeft en voelt zich kenneiyk geheel in deze tyd thuis. Overzicht groei De tentoonstelling biedt een over zicht van zün groei. Met geliefde on derwerpen als dode dieren, clowns, danseressen bouwde hy een oeuvre op, waarin nu de nadruk ligt op de elegantie, dan op de sfeer, dan weer op een brede vlakverdeling. Ritme telt bö Van Heel mee en In de groei naar een steeds kernachtiger expres sie schuift zich meer en meer de ab stractie als een lantaarnplaatje voor het In aanleg naturalistische werk. De voorbeelden daarvan vindt men in de eerste plaats by de reeks gouaches, die hier te zien is, maar ook bij de recentste schilderijen, zoals „Schaatsenrijden" aan de rand van de stad" en „Volkstuintjes". De hier vlakbij hangende Spaanse land schappen zün eveneens stuk voor stuk knappe schilderijen en hoeveel Van Heel vermag blijkt uit het te- 1 dere Spaanse Landschap (33) waar in een verlaten ezeltje by een bron voor een wit huis staat. Tot en met 29 april kan men het werk van Van Heel bekyken. ADRI LAAfr Advertentie Enige tyd geleden was de stichting van het jeugdorkest een Teden te meer om de toekomst met veel ver trouwen tegemoet te zien. En biykens gisteravond gedane mededelingen ls dat gegro-iJ. Er wordt door enkele tientallen iongens (zelfs een paar meisjes) hard gewerkt onder leiding van de heren Carree, Straatmans en Bokhorst, en binnenkort hoopt men uit het instrumentenfonds nieuwe aankopen te gaan doen. En dan is het wachten op een eerste uitvoering. Het concert van gisteren deed ver moeden, dat dirigent D. Koster lang zamerhand wil overschakelen op moeiiyker speelstukken uit het meer klassieke repertoire. Dat ls verheu gend en wel omdat het hier geen pre tenties betreft, die noodzakelijker wijs worden gevolgd door teleurstel lingen, maar die wis en zeker waar kunnen worden gemaakt. OBK heeft zeker de capaciteiten cm een werk als de ouverture 1812 van Tsjajkowski min of meer gaaf uit te voeren. Dat dit gisteren nog niet in details het geval was, leek te wyten aan een te korte studietyd, bovenal aan plotselinge ziekte van D. Koster. De heer W. Straatmans, die hom vrijwel onvoorbereid moest vervan gen, deed voortreffelijk werk. maar kon niet voorkomen, dat er wel eens „geslipt" werd. Overigens dwingt zyn wyze van dirigeren bewondering af en wat hij deed in deze moeilyke ouverture, als mede In de uitstekend gespeelde mars „Gammatique" van Boedyn en or kestparty van Webers klarinet con certino, rechtvaardigt zyn keuze als tweede dirigent volkomen. Arie de Bruin was de solist in We bers werk, en wederom zal hij be sturen van andere harmorde-orkes- ten jaloers hebben gemaakt. Want zo'n klarinettist is een rijk bezit voor de eerste lessenaar en tevens zeld zaam. Met technisch gemak en een fraai genuanceerde toon (vooral in lage re gisters) speelde hy het briljante (ook een beetje verouderde?) stuk. Natuur - iyk behaalde hij veel succes. De overige uitgevoerde werken wa ren van minder importantie, maar door de goede uitvoering toch alles zins het aanhoren waard: Strauss en Wallace. Na de pauze werd een film ver toond. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 7 en 8.15 11.: Don Camtllo contra Peppon» (&.I.). MONOFOLE-THEATER, 2. 7 en 9 Tl.: De man u!6 Laramie (14 Jr). Tentoonstellingen stedelijk museum, 2—5 uur: wer ken van. Jan. van Heel. CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 u.: kunstnijverheid en grafiek. Apotheek: M. M. H, Evers. Lange Haven 81, telefoon 68242. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: Camlllo contra Peppon» (a.l.). MONOPOLE-THEATER. 3, 5. 7 ea S uur: De man. uit Laramie (14 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken van Jan van Heel. CULT. CONTACT CENTRUM. S—6 U.: ■kunstnUverheid en grafiek. Apotheek: M. M. H. Evers. Lange Haven 81, telefoon 68242 (tot 13 uur). Diversen BEIJERSBEKGEN, 8 uur: contact- avond SZC. MUSIS SACRUM. 8 uur: feestavond Motorclub Schiedam. TXVOLI, 8 uur*, caba-ret SVDFW. JÜLIANAKERK, 8 uur: JeugdbUeen- kornst. CHR. SOC. BELANGEN. 8 uur: club avond Werkende Jeugd. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Benny Goodman stor-,, 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). CAPITOL: Die drei von der Tankstelie. 2, 7 en 9.15 uur (aX). CENTRAAL: De geveltoerist. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Slaven van de NUL 5.30, 7.45 en. 10 uur (14 jr). COLOSSEUM: A en C in stofzuigers, 2. 1 en 9.15 uur (aX). HARMONIE'. Modern times. 2. 7 ea 9.15 uur (a.L), LUMLÈRE: Het glazen muiltje. 2.15. 7 on 9.30 uur (aX). LUTUSCA: Ontmoeting Lendon-Alr- port, 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUXOR: Roman Holiday. 2 uur (aX). METRO: Doctor at sea. 2. 1 en 9.15 uur (aX) PRINSES: Moeder wat een klap. 2,15, 7 en 9.30 uur (a.L). REXDe brokkenpiloten. 2. 7 en 915 uur (a.l.). THALIA: Paris canaille. 2,15, 7 en 9.30 uur (18 jr). 't VENSTER: Animal farm. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA: Slaven van de Nljl. 2, T en 9.15 uur (14 jr).

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1