aan de sportvelden gaan door H. Kleis debuteert in SVV-voorhoede Schiedam bewust zien Duister* mysterie zes Fernand Onderscheidingen met koninginnedag SCHIEDAMS RAAD BESLUIT: HET GROOTSTE EN MODERNSTE RADIOBEDRIJF HIER TER STEDE Caféls tot één uur open Rotterdamse band werd Dordts CAE-toeliten voor dit seizoen Baldadigheid in Julianapark Onvoorzichtig oversteken Vreemde ziekte onder vee eren Kermis aan de Fransenstraat If et Vrije Volk Alle apparaten in voorraad bij De speciaalzaak OP DE HOEK VAH REMBRANDT- EN MESDAGLAAN TEL. 65734 Demonstratie aan huis. ook 's avonds Wij leveren uit voorraad chiedammen j elkaar onder Assistente leeszaal Lorentzlaan verlaat haar post Boeiende lezing Bestuurdersbond Artsen op zondag in Predikbeurten BurgerKjke Stand De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK ZATERDAG 28 APRIL 1956 PAGINA 9 De gemeenteraad van Schiedam heeft vrijdagavond het voor stel van B. en W. om f 200.000 extra-krediet te verlenen voor de voetbalvelden aan de Poldervaart zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Het werk kan dus voortgang vinden. Alleen de heer ir, K, J. J. Dominicus (a.r.) stelde nog enige vragen over het project. Hij wilde o.m. weten of er nog meer extra-kredieten voor dit project zouden moeten komen. Voorts wees hij erop dat het voorstel niet aan de commissie van gemeentewerken was voor gelegd. Binnenkort bespreking Concert Euphonia Het Gemengde Zangkoor Euphonia o.I.v. de heer C. P. Vredebregt, ,;af vrijdag voor de patiënten van het Zonnehuis een concert, met mede werking van de sopraan Eveline Leithe. Namens het koor overhan digde men de directrice van Zonne huis, mej. C. Rijksen, 60 ten be hoeve van een zomerbootreis langs de Rijn. Euphonia Werd, na een dankwoord door mej. Rijksen uitge nodigd in Apeldoorn voor het Zon nehuis te concerteren. Carillonbespelingen Op koninginnedag en op de na tionale feestdag zal de stadsbeiaar- dier de heer F. Timmermans een ca rillonconcert geven. Inenting Tribune: in stadie Wat betreft een tribune vanwaar 20.000 mensen het sportgebeuren kunnen volgen merkte de wethouder op, dat dit een onderwerp van studie is, „In ieder geval zal liet rendabel moeten zijn," zo oordeelde de heer Van Boehove. Benoemingen Onderwijs MejJ. C. van Hillegondsberg *io jüATTPY -11 Uw maakt 10O°!o wat&cp-caof De reserves: SW 2 gaat dit weekeinde op bezoek bij TTVS 2, een lastige uitwedstrijd voor deze reserves. SW 3 speelt in Rotterdam tegen Neptunus 2, ter wijl SW om 10 uur thuis de Rotter dammers HOV 2 ontmoet. EEN ABSTRACT SCHILDERIJ en een directeur van een Dordts scheepvaartbedrijf hebben onlangs de hoofdrollen ge speeld in een zeldzaam Dordts mysterie. Het schilderij is van de hand van de Dordtse kunstschilder Bouke IJlstra. Het hangt nog maar enkele weken in het gebouw van de Kamer van Koop handel voor Dordrecht en omstreken. Van deze: kamer is de directeur van dat scheepvaartbedrijf een toegewijd lid. Op kousevoeten. Stadsuitbreiding Passage, t/m donderdag, „Het schaap met 5 poten." Fernandel, die onvergetelijke, speelt in deze lilm niet minder dan zes rollen en toch is het helemaal niet moeilijk om die zes Fernandels uit elkaar te houden. Het lukt hem. nu eenmaal om altijd zich zelf te zijn en altijd een ander. Zie de Philips advertentie elders in dit blad HOOGSTRAAT 119 - TEL. 69572 REMBRANBTLAAN 64 - TEL. 66QS4 Burgemeester mr. J. W. Peek gaf wethouder Th. J. y. d. Berg het woord om de vragen te beantwoor den. De wethouder wees erop, dat het moeilijk van tevoren te zeggen was of het sportvelden-complex nog meer zou gaan kosten. B. en w. stellen zich op het standpunt dat de gemeente verplichting heeft t.a.v. de verenigingen om de velden speel- klaar te maken. Over de outillage van de velden wordt zeer binnenkort met de bestu ren van verenigingen een bespreking gevoerd. Op een vraag van de heer Domi nicus of men van plan was door gemechaniseerd werk mankrachten uit te sparen antwoordde wethouder v. d. Berg bevestigend. In verband Advertentie I.M. SENSATIONEEL SPAARSYSTEEM, Da ABO (Algemene Bon Centrale) stelt alle BLEEKERTJE-gebrulkers la de ge legenheid om te sparen met 50 cn zelfs 100 wlnet. Vraag 'n formulier by uw kruidenier. Ha, een hond, had het groepje ste debouwkundigen geroepen, nadat het 't eerste levende straatdier had ge zien. Dat was in Kopenhagen, zo'n uiterst nette stad moet u roeten. Geen vuiltjq op straat, geen onnette straathond, iedereen loopt keurig over de oversteekplaatsen, men zal er niet aan denken iets tegen de regels van het verkeer in te doen. Hoe wij aan die wijsheid komen? Wet, Schiedams stedebouwkundige, de heer J. M. Horvath, heeft dat bij de inleiding voor de 1 mei-wandeling verteld. Hij sprak van zijn bezoek aan Denemarken en hoe „barbaars" de Nederlandse bezoekers zich wel in dat keurige land hebben gevoeld. Maar tenslotte bleek toch wel, al dus de heer Horvath, dat de Denen, ondanks hun mooie huizen, speel plaatsen voor de kinderen en centrale rcasplaatsen, het niet „beter" hebben dan wij. En dat was voor de Schie dammers onder elkaar een hele troost. Op beide dagen begint het concert des morgens om half elf. Op 1 mei van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de GG en GD. Tuinlaan 80. - Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen van de kindaren medebrengen. met de commissie zei de heer v. d. Berg, dat het niet raadzaam was lang te aarzelen voor dit werk aan de zo urgente sportvelden. De heer Dominicus was echter nog niet geheel tevreden, zodat ook wet houder P. van Boehove nog een toe lichting gaf. Hij zei, dat elke.ver eniging voor haar eigen outillage dient te zorgen. De raad heeft zich uiteindelijk vlot door de agenda heengewerkt en alle voorstellen werden aangenomen. Burgemeester Peek hanteerde de hamer en de raadsleden zwegen meestal in alle talen, afgezien van een opmerking van de heer P. Hoffman (k.v.p.) in verband met de tweedelige bewoning van het oude raadhuis van Kethel. Hij bracht onder de aandacht van de voorzitter, dat er een. groot gezin met veertien kinderen is, dat de huidige woning moet verlaten, om dat deze dient te verdwijnen voor de verbindingsweg Blydorp-KetrieL Het voorstel werd z.hst. aangenomen. Met de voordrachten voor verschil lende benoemingen ging de raad na stemming akkoord. Zo zal de com missie van de Openbare leeszalen er als volgt uitzien: A. Bakker, A. H. J. Kuijper, H. J. Ormel en mej. A. C. Suijver. De heer W. M. van Hoogdalem wordt lid van de commissie voor de woonruimtewet. De heer J. Bal zal benoemd worden als onderwijzer aan de Klaas de Vriesschool. De heer P. Akkerman wordt benoemd als onder wijzer aan de Willem de Zwijger- u.i.o. De heer P. C. van Vliet kan In gevolge het goedgekeurde raads voorstel aan de Kommiezenlaan ten noorden van de Parallelweg een ga rage met werkplaats en bovenwoning gaan bouwen. Ook de kasgeldlening van een mil joen ging vlot onder ae hamer door. De St.-Willïbrordusstichtlng krijgt verschillende bedragen toegewezen voor de verbeteringen aan de scho len onder het beheer van deze stich ting. Zonder hoofde 'jjke stemming werd bovendien besloten een krediet van 125.000 te verschaffen voor de chr. gXo.-school om het gebouw met drie lokalen uit te breiden. Het buitenwerk van het gemeente ziekenhuis kan worden geverfd, want ook aan dit voorstel heeft de raad de goedkeuring gehecht. Het gemeentepersoneel van Schie dam krijgt de uitkering van drie procent Ineens over het jaar 1955. De aankoop van verschillende ge reedschappen voor de Vervoers-, Rei- nlgings- en Ontsmettingsdlenst en de Dienst van gemeentewerken. Vroeg in de avond kon burge meester Peek de hamer voor de laat ste maat laten vallen. Het besluit1 om het extra-krediet van de sport terreinen te verlenen zal ongetwij feld de Schledamse voetbalvereni gingen iets dichter bij het einde van de terrein-moeilijkheden brengen. Op 1 mei zal mejuffrouw J. C. van Hillegondsberg wegens het bereiken van dc pensioengerechtigde leeftijd, haar functie van eerste assistente neerleggen en de Gemeente-BiMio- theek van Schiedam verlaten, waar ai) sinds november 1921 werkzaam is geweest. Met- deze bijna 35-jarige ambtspe riode heeft zjj al haar collega's over troffen, voor wie de bibliotheek zen der mejuffrouw Hillegondsberg dan ook een moeilijk voorstelbare toe komst zal zijn. Niet alleen de oudere en de jongere personeelsleden, die haar persoonlijk zo zeer waarderen, zullen haar mis sen. Ook de Schledamse lezers en met name die van haar eigen filiaal aan de Lorentzlaan zullen het betreuren zich niet meer tot haar met hun ver langens en vragen over begeerde lec tuur te kunnen richten. Met dankbaarheid zien allen terug op de prettige samenwerking, die zij steeds van haar mochten ondervin den, op haar droge humor, waarmee zij ons dikwijls verraste en op het vele werk, dat zij op haar bescheiden en onopvallende wijze, maar met toe wijding en tempo steeds heeft verzet. Wij wensen haar nog veie jaren om van haar „vrijheid" te genieten. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 29 - Tel. 68798 Zondag komt De Graafschap lilt Doetinchem op bezoek bij SVV. Aangezien, de Doetinchemmers ongetwijfeld zullen trachten hun kansje op de negende plaats te behouden, zal het er aan de bos rand -wel stevig toe gaan. Met de rood-groene wil het nog steeds niet. Woensdagavond werd er tegen PSV weer uitstekend gevoet bald, maar de doelpunten bleven uit. Voor zondag zullen de SVV-voor- waarten er derhalve goed aan doen hun gebrek aan schotvaardigheid eens over boord te gooien en de Graafschap-verdediging extra onder 3Chot te nemen. Advertentie IM minuten I1H I I LA kleding Op maandag 30 april (koninginne dag) en zaterdag 5 mei (Bevrijdings dag) mogen de café's uiterlijk om één uur des nachts sluiten. Muziek mag er dan zijn tot 24 uur mits de belas ting is betaald. Dancings mogen open blijven tot één uur. Op vrijdag 4 mei mag er in café's na zes uur geen muziek meer worden gemaakt en zullen er geen vermake lijkheden mogen worden gehouden. Een zeer boeiende en leerzame avond was het gisteren voor de deelnemers aan de op dinsdag te houden 1 mei-wandeling. Schie dams stedebouwkundige, de heer J. M. Horvath, vertelde in 't Volks huis over Schiedam, zoals het er nu voor staat. Men kreeg, zoals de heer HorvMh zei, een hand toegestoken bü het ont dekken van de stad. Het gaat erom bewust te zien en men lean daarbij gerust geholpen worden door degene, die dit gewend is te doen. Dat onze stedebouwkundige een gids bij uitstek is, spreekt vanzelf. Met lichtbeelden en verhelderend commentaar wees hü op de zieke plekken in de binnenstad, op de soms zo saaie bebouwing van latere tijd en de enorme tegenstellingen tussen oude architectuur en nieuwe gebou wen. In de SW-voorhoede heeft men ditmaal een plaats ingeruimd voor de jonge speler H. Klels, die zondag als linksbuiten zijn debuut in het eerste elftal zal maken. Het schilderij, waarin Bouke IJl stra de Dordtse handel en nijverheid in strakke lijnen en felle kleuren uit beeldde, prijkt metershoog in het mooie kantoor van de secretaris van de Dordtse Kamer. Begin april, bi) de opening van het gerestaureerde gebouw van de Kamer van Koophan del, trok het schilderij grote belang stelling. Zowel van bewonderaars als van ietwat verbouwereerde gasten, die meenden dat zo'n modem schil- derswerk in het uit de achttiende eeuw stammende gebouw niet thuis hoort. Verder scheen de. kritiek op het schilderij niet te gaan. Totdat kort geleden de stemmige sfeer in het gebouw verstoord werd door een grote consternatie. De architect, die voor. de restauratie van het gebouw zorg droeg, ontdekte op een morgen dat iemand het schilderij met een fikse kwast verf had bewerkt. De onbe kende had zeer zorgvuldig een veran dering op het schilderstuk aange bracht Het scheppende toeval had gewild, dat over de pijp van een sleepboot een rood geschilderd vlak liep. De ontdekking van de architect betrof dat vlak, dat op de sleepbootpjjp de indruk maakte van een rode bond, zoals die door een bekende Rotter damse rederij wordt gevoerd. Die rode band bleek verdwenen. In plaats daarvan werd de pijp nu ge sierd door het schoorsteenembleem van. een. eveneens bekende Dordtse rederij. De consternatie was niet zo groot, of men wist het mysterie op te helde ren. Het onwaarschijnlijke, maar ware verhaal wil nu, dat de direc teur van. deze Dordtse rederij, dat Frank, Sinatra in Young at heart" De CAB heeft het programma van de autobustochten bekendgemaakt. Donderdag 3 mei is er een tocht naar de bioemboUenvelden en naar „Groenendaal" te Heemstede. Het ontspanningsoord „Oud Valkeveen" bij Muiderberg is het doel van de tocht op donderdag 7 juni. In juli, op donderdag de vijfde, gaat de CAB riaar het „Jagershuis" te Zeist. Don derdag 6 september gaat rnen naar Brabant. Het is nog niet bekend waarheen. Op donderdag 31 mei houdt de CAE. de jaarlijkse cabaretavond in. Passage. Een ernstig geval van baldadigheid werd vrijdagmorgen in hel Juliana park geconstateerd. Over een lengte van ca. twintig meter (ter weerszij den van het beeld) zijn tulpen uit de grond gerukt. 165 rode tulpen zijn verdwenen. De onverlaten moeten van de nachtelijke uren gebruik heb ben gemaakt. De politie, vrijdagmor gen ter plaatse, heeft de zaak in on derzoek gesteld. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst waar: mevr. G. Duyster-Ja- min, B.K. laan 156, tel. 69991; dr. A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760; dr. W. A. de Ridder, Stadhou derslaan 46, tel. 67590. De dienstdoende apotheek, is; Nieuwland Apotheek, dr. Wibautplein 19 en apotheek Jansen, Swammer- damsingel 41, tel. 67734. Met maquettes en kaarten gaf de heer Horvath een goed beeld van de in ontwikkeling zijnde stadsuitbrei ding en de algemene sanering. Op deze wij2e kregen de aanwezigen hun te bewandelen l-meiroute op Illustere wijze te zien. De avond werd geopend door de voorzitter van de NW-Bestuurders- bond, de heer A. v. d. Wel. toegewijde lid van de Dordtse Kamer van Koophandel, die'rode band een doom in het wellicht wat chauvinis tische oog was. Hetzelfde verhaal, wil, dat deze directeur naar. men hardnekkig zegt: op kousevoeten: onder be scherming van de duisternis het ge bouw van zijn kamer is binnenge gaan. Gewapend met verfpot en kwast. Vaststaat, dat' hjj tot op püp- hoogte voor het schilderij Is geklom men en daar eigenhandig zijn eigen embleem over het „ongewenste", Rot terdamse embleem heeft geschilderd. Vast staat ook, dat de architect en de secretaris van de Kamer van Koophandel door die ontdekking hoogst verstoord werden. Maar het staat evenzeer vast, dat da boosheid inmiddels weer is geweken. Want toen enkele speurders had den ontdekt wie de nachtelijke schil der was, is deze op een duister uur opnieuw het gebouw binnengeslopen. Opnieuw gewapend met verfpot en kwast. En toen de secretaris van de kamer de volgende, morgen zijn bu reau binnenstapte, stond op het Dordtse schilderij in de Dordt se Kamer van Koophandel weer een Rotterdamse sleepboot.... Op het kruispunt Nassaulaan-Bur- gemeester Knappertlaan werd de zevenjarige Pauline v. L. van de Wil- iemskade vrijdagmorgen door een combinatiewagen, bestuurd door -'3 heer J. G. uit Vlaardingen, aangere den. Met schaafwonden en een lichte hersenschudding werd zij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Na behandeld te zijn kon zij huiswaarts gaan. Hervormde Gemeente: Grote Kerk, 30 u. ds. J. D. Smids; 5 u ds. J. D. Smids (H.A.). Nieuwe Kerk, 10 u. ds. A Hoff man; 5 u. ds. J. Gras. Wester Kerk, 9 en 10.30 u. ds. J. G. Jansen, 5 u. ds. H. W. Hemmes. Vredeskerk, 9 en 10.45 u. ds. H. W. Hemmes; 7 u. ds, J. G. Jansen Ned. Prot. Bond, 10.30 u. ds. J. A. Hebly. Oud Katholieke Kerk, Dam 28, 10.15 u. Hoogmis van de vierde zon dag na Pasen. Baptistengemeente, Broersvest 53, 10 en 7 u, ds. J. Segaar. Leger des Heils: 10 u. Heiligings- bijeenkomst; 12.15 uur: zondags school; 6.30 u. Openluchtprediktng Gerrit Verboonstraat; 7.30 u. Verlos singssamenkomst. Edouard Saint-Forget (Fernandel) heeft zijn dorp grote voorspoed be zorgd door een vijfllng te verwekken: vijf zoons. De dorpelingen stellen nu voor om de veertigste verjaardag van de vüf te vieren en een oude dok ter neemt op zich de vijf mannen te gaan opzoeken. HU komt daarbij in vreemde situa ties. Want de eerste zoon, Alain, (Fernandel) blijkt een schoonheids- Instituut te hebben. De vierde zoon, Désiré (Fernandel), is glazenwasser. De vijfde Etienne (Fernandel) is ka pitein op een vrachtboot. De tweede, Bernard (Fernandel), is redacteur der rubriek „Gebroken harten" van een weekblaadje. De derde zoon Charles (Fernandel) heeft het 't moei lijkst van allemaal. Hij kan het name lijk in het dorp. waar hij pastoor is niet meer uithouden. Iedereen lacht hem uit, want hij lijkt sprekend op een beroemde pastoor uit een film; Don Camillo.,,. van Fernandel. Enfin de vijf mannen komen allen naar hun geboortedorp en daar doet de vrouw van Désiré dan nog zes meisjes geboren worden. De film valt, vanzelfsprekend, uit elkaar in verschillende komische fragmenten. Zij zijn eigenlijk alle heel amusant. Dat iemand zich bij deze vlotte en geestige dwaasheid 73 j. niet zou vermaken, kunnen wij ons moeilijk voorstellen. Monopole-Theater, maan dag: „Young at heart". In deze film spe len en zingen Doris Day en Frank Sinatra de hoofdrollen, maar alleen Doris Day is eigenlijk jong van hart. Want Sinatra Is een pianist en ar rangeur, die uitmunt, in zelfbeklag en cynisme, zich zelf een typische pechvogel noemt en ondanks zijn huwelijk met Doris Day uit wanhoop zelfmoord probeert te plegen. Hij komt pas vrij laat de film bin nen en te voren hebben wij dan uit voerig kennis gemaakt met drie zus jes (van wie Doris Day er één is). Tante Jessy en een vader die doctor in de muziekwetenschappen is en met zijn dochters eenvoudige stukjes kamermuziek uitvoert, Geboren: Cornelia M, d v J I van Gelderen en G Schenk; Marijke, d v T van Loenen en H Langenbach; Cornells H, z v C H Groeneweg en E Krohne: Peter J, z v G P Jansen en A Bosdijk. Overleden: R J van Leersum, 60 j; ASH Bongartz, 69 J; H M Seleski, Bij verschillende' Asperense vee houders zijn ziektegevallen onder de koeien, en in enkele gevallen ook bij paarden waargenomen, waarvan men de oorzaak tot op heden nog niet heeft kunnen vaststellen. Natuurlijk werd na de eerste ver schijnselen slechte melkgift. ge brek aan eetlust etc, direct een veearts geraadpleegd. Over diens be vindingen is oris' niéts bekend, maar' vermoed wordt, dat inen hier met vergiftiging te doen heeft. Om dit vast te stellen, worden onderzoekin gen ingesteld en proeven genomen door enkele laboratoria en de ge zondheidstoestand voor dieren. Hoewel thans het levensgevaar wel is geweken, is -de schade toch vrij groot. Lange tijd zal het zeker duren aleer de koeien met haar melkgift weer op het normale peil zijn. Daar enboven wordt de melk van thans niet door de fabrieken aangenomen, waaruit dus blijkt, dat deze voor consumptie ongeschikt is. VLAARDINGEN In verband met de feesten ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin en de Bevrijdings dag zullen van 28 april t.m. 5 mei aan de Frausenstraat enkele verma kelijkheden worden geplaatst, die echter op 29 april en 4 mei (her denking van de gevallenen) gesloten zullen zijn. Op 1 mei stopt deze ker mis van 7 tot 8 uur. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het schaap met vijf poten (a.!.). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en i uur: De bende van Marady (14 jr). XenioonsteiUngen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken van Jan van Heel en moderne CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 U.: Kunstnijverheid en grafiet. Apotheek: ?lrma Van Westendorp. Singel telefoon 67674, tot 1 uur. Diversen: VOLKSGEBOUW. 3 uur: Kinderfeest ANB t.g.v. 50-jarig bestaan. ARCADE, 8 uur; ..De Amateur" met Plet Bakkers Ciske de Rat. IRENE, 8 uur: Kinderkoor Lente klanken. MUSIS SACRUM. 8 uur: Cabaret en bal Schledamse Cartonnagefabr. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2,. 4.15, 7 en 9.15 uur: Het schaap met vijf poten (a.l.). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: De bende van Maraby (14 Jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken van Jan van Heel en moderne grafiek. Apotheek: Nieuwland Apotheek, Dr. Wibautplein 19 en apotheek Jansen. Swammer- damstraat 41, telef. 67734. Diversen: ARCADE. 8 uurBonaventure, toneel avond. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The man with the golden arm. Zaterdag, zondag en konin ginnedag 2, 4,30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Vrouwen en soldaten. Zaterdag, zondag en koninginnedag 2, 4.30, 7 en 9.15 uu? (18 jr). CENTRAAL; Zwei blaue Augen. Zat. 4. 7 en 9.15 uur. Zondag en konin ginnedag 2, 4.39. 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. De klokkenluider van de Notre Dame. Zaterdag, zondag en konin ginnedag 5.30, 7.45- en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Onderbroken melodie. Zaterdag 2, 7 en 9,15 uur. Zondag en koninginnedag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a..). HARMONIE: Een meisje ia slecht gezelschap. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Koninginnedag 3.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUMIERE: Als mannen kerels zijn. Zaterdag, zondag en koninginnedag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA, Simon and Laura, Zater dag, zondag en koninginnedag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Pete Kelly's blues. Zaterdag zondag en koninginnedag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (13 jr). METRO: De helden zijn vermoeid. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Koninginne dag 3.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Ik stierf duizend doden. Zaterdag, zondag en koninginnedag 4.30, 7 en 9.30 uur (18. Jr). REX: Tarzan en de duivelin. Zaterdag zondag en koninginnedag 2, 4.30,. 7 en 8.15 uur (14 jr). THALIA: The ladylüllers. Zaterdag, zondag en koninginnedag 2; 4.30. 7 en 9.30 uur (14 jr). 't VENSTER- The constant husband. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag en koninginnedag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA: The French line. Zater dag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Koninginnedag 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). ROTTERDAM ZATERDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuldpleln. Rott. Toneel met „Eva Bonheur", 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Het eeuwig mis verstand". 8 uur. WHHELMINAKERK, Oranjeboomstr. Orgelconcert door Felke Asms, 8.15 uur, ZONDAG AULA MUSEUM BOYMANS. Rott. Plano Trio, Mozart-herüenking. 14.30 uur. GROTE SCHOUWBURG, Zuldpleln. Balletschool Netty v. d. Valk, ballet voorstelling. 14.30 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Eva Bonheur", 8 uur. MAANDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Ned. Opera met „La Bohème". 8 u. Bij koninklijk besluit is verleend j *s Rijks belastingen ter inspectie der de ere-medaille in goud verbonden belastingen, G. van Rhijn. onderbaas aan de Orde van Oranje-Nassau injin de afdeling branders bij de dok- goudaan: en werfmij. Wilton-Fijenoord N.V., L. E. E. L. van der Leest, gep. hoofd commies bij de techn, bedrijven te Schiedam. P. v, d. Spek, adj. van gem. politie, J. Alderlieste, construc teur-groepsleider op de tekenkamer scheepsbouw van de dok- en werfmij. Wilton-Fijenoord N/V., A, F. v. d. Gaag, constructeur-groepsleider op de tekenkamer van de afd. Werktuig bouw van de dok- en werfmij. Wil ton Fijenoord N.V., B. A. Strasters. sous-chef op de tekenkamer van de afd. scheepsbouw van de dok- en werfmij. Wilton Fijenoord N.V. In zilver aan: A. men, adj .-commies van der Ham- Ie klasse van Rosendaa). wonende te Rotterdam, controlerend opzichter bij de dok- en werfmij. Wilton Fijenoord N.V., P. Bode, wonende te Zwyndrecht, werk- zaan by de dok- en werfmij. Wilton- Fyenoord N.V. In brons aan: mej. E. Graper, zon dagsschool-onderwijzeres van de evangelisch Lutherse gem,, J. Mol- kenboer, verbandmeester by de dok en werfmij. Wilton Fijenoord N.V., A. D. M. Visser, wonende te Rotterdam, mailencontroleur by de dok- en werf- maatschappü Wilton-Fijenoord N.V., A. Hljgemann. wonende te Rotterdam bankw. by de dok- en werfmij. Wil ton-Fijenoord N.V., RADIO BLANKER RADIO VAN DIJK Zie de Philips advertentie elders in dit blad

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1