Duidelijke demonstratie van Scliiedamse bouw 10.000ste woning in onze stad opgeleverd Eind oktober gereed Vakantie Demonstratie HEDENAVOND 8 UUR RADIO BLANKEN 1 Gemeenteraad akkoord met bouw 2500 huizen Gevel-behandeling is nu in Emalux-handen Gerrit van Straten won in Rijswijk Jeugdige musici geven leerlingen-uitvoering KLEURENTELEVISIE? TELEVISIE IN KLEUREN? ZOaar/ieei Stuiversroman in Passage Chauffeur had geen rijbewijs Wat er zo al te doen is Uit het dagboek van de politie Hamerstukken Kantoor KvK verhuist Van het witte doek Inenting pokken Burgerlijke Stand Honkbal voor bet weekeinde Predikbeurten Artsen op zondag het VRIJE VOLK ZATERDAG 30 JUNI 1956 SCHIEDAM BELEEFDE vrijdag een soort bouwdag", Twee zeer heuglijke gebeurtenissen vonden plaats en beide hadden betrekking op de uitbreiding van de stad. Natuurlijk was Nieuwiand de plaats, waar vele autoriteiten naar toe wa ren getrokken om getuige te zijn van het vlaghijsen door de burgemeester en om ook de 10.000ste woning te bezichtigen, die de Rotterdamse firma Muys en De Winter sinds Baar be- staan heeft gebouwd. Het was uiteraard een toeval dat die 10.000ste woning juist in Schiedam werd opgeleverd. HEEL HOOG wapperde vrijdagmorgen de gemeentevlag. Om precies te zijn: 35 meter boven de grond, op de Torenflat aan de Burgemeester van Haarenlaan. Het hoogste punt was be reikt en op uitnodiging van het Bouw- en Aannemingsbedrijf Muys en de Winter verrichtte Schiedams burgemeester, mr. J. W. Peek, de traditionele plechtigheid. In april 1955 werd begonnen met de bouw van deze Torenflat; per 15 juli lioopt men met de ruwbouw gereed te zijn en eind oktober zal het gehele werk voor bewoning in aanmerking ko men. Men treft er twee, drie en vierkamer-flats aan. Niet iedereen thuis Gelukkige keuze Opgang Bomvprojecten OVER 3 OVER 10 JAAR! (Geschikt voor ieder apparaat) Natuurlijk bij DE televisie-specialist op de hoek van de REMBRANDT- EN MESDAGLAAN MET GROTE EENSGEZINDHEID en met de blijde herinnerin gen aan de gebeurtenissen van vrijdagmorgen hoogste punt Torenflat en 10.000ste woning nog vers in het geheugen heeft de Schiedamse gemeenteraad gisteravond de agenda afgewerkt Daartoe behoorde o.m. het voorstel om 2500 woningen volgens het Muwi- systeem te bouwen verdeeld over vijf jaar. Voorts zullen de bewoners van de woningen aan de Slacht huislaan verheugd zijn, want unaniem besloot de raad de ver betering van de gevels volgens het systeem Alpha-Sasnotex ter hand te laten nemen. De wethouder voor de Woningdienst, mr. M. J. M. van Kinderen, gaf de raad te kennen dft er in tussen opnieuw geëxperimenteerd is met een ander procédé om tot verbetering van de muren te komen. Het nieuwe middel heeft de naam van Emalux en schijnt te voldoen. PAGINA 5 Geen uitstel Vlot gehamerd De Toonkunst-Muziekschool zette vrijdagavond haar leer- hngenprogramma voort met een uitvoering door verschillende muziekklassen. Foor ouders en genodigden was het een bijzonder plezierige a.vond, want zij maakten op alleszins aanvaardbare wijze kennis met de vorderingen van de kinderen. advertentie IJL koffers alle maten alle prijzen ROTTERDAMSEDUK 264 „De mooiste vrouw ter wereld^. Deze allerschoonste vrouw is nie mand minder dan Gina Lollobrigida en het verhaal waarin zy speelt is een allergezelligste stuiversroman. Men aanschouwt de carrière van Gina, die begint als arm zangeresje in een derderangs theatertje en die opklimt tot gevierde-, beroemde zan geres die optreedt in theaterpalel- zen, In dit sprookje ontbreekt de prins natuurlijk niet. Trouwens, hele maal een sprookje is het niet, want het verhaal is gebaseerd op ware gebeurtenissen. (Passage.) „Paniek in Gibraltar" is van Ita liaanse origine. Niet een sociaal maar een militaristisch onderwerp is ech ter voor de film gekozen. De rolprent geeft een beeld van de acties van „kikvorsmannen", die tweepersoons duikboten bemannen, dwars door hevig bewaakte en met stalen net ten beveiligde bases breken en met ladingen springstof voor anker lig gende slagkruisers tot zinken bren gen. (Monopole t.m. nu. Gestolen liefde. Drie mannen hou den van éën en dezelfde vrouw. Ze willen alle drie met haar trouwen, maar dat kan ook in Italië niet. Nu wordt het wel iets eenvoudiger, door dat de vrouw slechts van één van het drietal houdt, maar omdat de rest darr geen genoegen mee neemt, kwam er de stof voor een film. Na vele opwindende gebeurtenissen krijgen de vrouw en de man, die zij bemint, elkaar natuurlijk, waartoe een inmiddels geboren zoontje veel bijdraagt. Soms. is de film heel boeiend, soms bijzonder traag. De mooie Maria Canale en de on weerstaanbare Marcello Mastroianni spelen de hoofdrollen. Voor enkele bijfiguren zy'n prachtige types ge kozen. (Monopole, di. t.m. do.) Het tweede punt van liet bouw programma speelde zich af bij de Van Hoogendorpstraat, waar de be woners van flat 3448 vrijdagmor gen een hele drukte te verwerken kregen. Er stonden op de trappen van dit riimplex huizen (228 woningen) tien tallen mensen om een glimp op te vangen van die gelukkige bewoners. Omdat namelijk, juist daar die 10.000ste woning door het bouwbe drijf was opgeleverd bood de heer D. de Winter dé acht gezinnen waarde bonnen aan. En burgemeester Peek feliciteerde de bewoners met hun nieuwe woningen en informeerde be langstellend naar hun bevindingen. Niet iedereen was thuis. De man nen hebben er hun werk niet voor in de steek kunnen laten. Maar hun echtgenoten waren wel zo vriendelijk om de heren even bin nen te laten. Mevr. E. de Rldder-Poppes was de eerste die verblijd werd met het bezoek van autoriteiten en aan nemers. Haar gezin werd ook ver tegenwoordigd door de vijfjarige Emmy, die de drukte met grote ogen bekeek. Zo ging men van deur tot deur. En wie niet thuis was hoeft niet te treuren: men weet het adres! Na de rondgang in dit flathuls beerde het gezelschap terug naar de grote tent, die naast de Torenflat was geplaatst om een provisorisch onderdak voor deze bijeenkomst te bieden. Allereerst voerde mt, J. W. Peek het woord. Hij noemde het een ge lukkige keuze om op de verjaardag van prins Bernhard nog een vlag te hijsen. De bijzondere symbolische betekenis komt hier wel heel goed tot zijn recht; de kroon op het werk, dat een waardige aanwinst voor Schiedam mag worden genoemd. Nu al maakt de flat. aldus de burge meester, een prettige indruk en hij meende ervan overtuigd te zijn dat ae 98 gezinnen er goed zullen wonen. De burgemeester achtte de be klimming van de Torenflat symbo lisch voor de opgang van de bouw- f activiteiten in de stad. Thans zijn in aanbouw 1045 hulzen, zo zei mr. Peek en hü herinerde aan de jaren dat de bouw vrijwel stil had gestaan. Ten aanzien van de continuïteit m he,, bouwbedrijf uitte de heer Peek zich zeer hoopvol. Er is een gegronde hoop, aldus de burgemees ter, dat de perspectieven beter zullen worden. Het mag zeker nooit meer voorko men. dat een heistelling naar een andere gemeente wordt overgebracht en pas veel later in eigen stad ge bruikt kan worden. Voorts roemde hij het organisatie vermogen van de firma Muys en De Winter, met welk bedrijf men steeds op de prettigste wijze heeft kunnen samenwerken. In zijn antwoord op de rede van de burgemeester bracht de heer De Winter het uithoudingsvermogen van zijn huizen ter sprake. Zijns in ziens kan men er honderd jaar mee doen. Het bedrijf heeft op het ogenblik verschillende bouwwerken in uitvoe ring. Daar zijn allereerst de twee andere Torenflats aan de Vlaardin- gerdijk, waarvan de eerste eind fe bruari van het volgend jaar gereed is. De tweede Torenflat hoopt men in april 1957 klaar te hebben. Voorts zijn in aanbouw 900 wo ningen aan de Damlaan. Dit zijn flats met vier tot acht verdiepingen, 37 garages en enkele winkels. De eerste woning zal eind september kunnen worden opgeleverd. Een proefpaal voor deze 900 woningen ging vrijdagmiddag de grond in. De 545 in aanbouw-zijnde wonin gen aan de Damlaan zullen eind december 1957 klaar komen. Advertentie IJL. NU! vsfm Het schoolreisje van de Oranje- Nassauschool aan de Francois Haver- schmidt dreigde vrijdagmorgen te mislukken, toen na een onderzoek van de politie op de betrouwbaarheid van de autobussen bleek, dat één der chauffeurs niet in het bezit was van het rijbewijs DE. De chauffeur kon niet bekeurd worden, omdat hij de bus nog niet bestuurde. Hem werd echter het-rij verbod opgelegd. Na een half uur vertraging kon het schoolreisje toen, dank zij een invaller voor de betrap te bestuurder, toch nog doorgaan. Op dinsdag 3 juli des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de G.G. en GX>., Tuinlaan 80. Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen mede brengen. Op grond hiervan verzocht hij de raad de behandeling over te willen la ten aan de desbetreffende firma, aan gezien het toe te passen glazuurpre- paraat verbetering en verfraaiing garandeert. De heer G. J. Smit (arb.) sprak de hoop uit, dat door tussenkomst van dit nieuwe procédé, dat, zoals de wethouder zei, een aanzienlijke kos tenbesparing oplevert, geen uitstel gecreëerd zou worden. De heer H. M, Willemse <k.v.p.) informeerde naar een eventuele behandeling met zandstralen, waardoor er wellicht later tóch nog allerlei narigheden zouden optreden. De wethouder kon de bezorgde raadsleden tevredenstel len en dat betekende aanvaarding van het voorstel.. Op de Torenflat, 35 meter boven de grond, hees de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, de vlag van de gemeente. Geboren: Hendrika, d van D. van der Raaf en H. de Vos; Cor nells J. j„ z van H, B. C. Harmsen en A. Verhoeckx; Johannes W. A., z van j, t. A. de Koning en M. de Goederen. Overleden: A. Lamens, 65 jaar, vr. van Van der Waal; T, A. van Dam, 76 jaar, wed. van Dubbeldam. Het Haagse Sparta organiseerde vrijdagavond zijn Ronde van Rijswijk voor amateurs. Deze door de regen van 80 tot 56 km ingekorte rit had de belangstelling van een aantal heel sterke Zuid hollandse renners, waarvan de Schiedamse Gerrit van Straten de meest tactische en snelste was. Van het Agendabureau van de bchiedamse Gemeenschap ontvingen J«J de vo'gende gegevens over het tij vak van 2 tot en met 8 juli: 3 juli; Irene, 20.00 uur Willem de Zwijgerschool: Ouderavond. 4 juli: Irene, 20.00 uur Ned. Rode Kruis: Film. Arcade, 20,00 u. Coöperatie „DES": Feest- en propaganda-bij eenkomst. 8 juli; Parcours aan de Gust»weg, 9.30 uur Rennersclub Schiedam: Inter elubont meting met zusterverenigin gen uit Rocterdam en Vlaardingen. Arcade, 20.00 uur Congregatie Frankenland: Bijeenkomst. Dagelijks in het Cult. Contact Cen trum van 9 tot 6 uur (zondag en maandag gesloten): Tentoonstelling werken van Frits Klein. In het Sted. Museum van 2 tot 5 uur: Tentoonstelling werken van Corneille. De wedstrijd was nog maar kort gevorderd, toen v. d. Leij, die er best in gaat komen, op avontuur uit wilde. Hij kon echter de juiste weg niet vinden en liet de kans om kort daarop met Ribbelink, Van Rijn, De Ruig, Van Gooi, Frans Veldhoven en Van Straten uit het peloton weg te komen, aan zijn neus voorbijgaan. Theo Sytihoff kwam zich na een kloeke sprong voorin melden, Ba- chetti. Rozenburg, v. d. Knaap en v. d. Ley evenzo en wellicht zou nog een hereniging hebben plaatsgehad toen ook Geluk en Basteiaar zich gingen roeren aan het hoofd van het peloton. Deze beide laatsten verdwenen met de komst van de regen van het toneel, hierin voorgegaan door verscheidene anderen, voor wie het inderdaad glad- geworden parcours zorgen baarde. Onder hen waren o.a. ook Van Gooi, Van Rijn en Van Houwelingen. Ach ter de resterende negen koplopers bleven er weinig over, in staat nog iets te ondernemen. Oosterwijk streed met Gerard Veldhoen en Van Iersel een moedige strijd, maar zij zagen hun even in gelopen achterstand tot een dikke minuut aangroeien. De Schiedammers Van Straten prettig hem weer eens te zien winnen nam de laat ste bocht voor de finish het eerst en dus op de spekgladde laatste meters minder risico. Hij behield zijn voor sprong en finishte in de tijd van 1.13.54 vóór F. Veldhoven (Poeldijk), C. de Ruig (Rotterdam), Th. Sijt- hoff (Rotterdam), A, Bachetti (Rot terdam), A v. d. Knaap (Poeldijk), K. Rozenburg (Den Haag), G. Rib belink (Delft) en A. v. d. Leij (Rot terdam: 10. op 1,13 G. Veldhoven (Poeldijk); 11. A. van Iersel (Rot terdam); 12. op 1,28 C. Oosterwijk 13. op 1,41 A. Wouters (Rotterdam); 14, op 1,50 I. Knegt (Rotterdam)15. H. van Adrichem (Poeldyk): 16. A. Romijn (Rijswijk). B-junioren reden een leuk wed strijdje vooraf, welke drie Feijen- oorders op de ereplaatsen bracht. Winnaar Dik Vyfvinkel ging kort na de start aan de haal met een drietal Spartanen en samen bouw den zy zich een flinke voorsprong op, Eén knaap viel terug en in de laatste bocht verongelukten De Best en Caffa. Vijfvinkel won en na hem arriveerde Paul de Jong. die in de laatste ronde uit een achtervolgend groepje, waarvan Aad Kalkman de spurt won, was weggesprongen; 4. J. van Dijk; 5. P. de Haan. Op de Broersvest vond vrijdagmid dag een aanrijding plaats tussen een scooter en een vrachtauto. De be stuurder van de scooter, de 22-jarige vertegenwoordiger uit Gouderak, A. J. T. slipte met zijn voertuig toen hij een vrachtauto wilde passeren. Hij kreeg een gebroken linkerbeen en verwondingen aan zijn linkervoet. De GGD heeft hem naar het Bergweg ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De volgende agenten van poli tie behaalden een diploma: agent J. Voorend, en B. Kroon verwierven het diploma Aa, het diploma A kregen de agenten T. J. H. Kuypers en M. J. de Gruyter en de adspiianten ,J. H. T. Gunnewegh en N. A, Zwaan. Mevr. K. J. N. de J. bemerkte vrijdagmiddag tot haar grote schrik dat uit de zijzak van haar boodschap pentas een portemonnaie met ƒ22,50 was verdwenen. Vermoedelijk heeft een zakkenroller haar tijdens het doen van boodschappen bestolen. Zondag om half drie begint op de Boshoek de voor het Schiedamse honkbalwereldje belangrijkste- wed strijd van het seizoen. Gezien de stand op de ranglijst moet SW deze wedstrijd van de zwart-witten win nen, wil het in deze competitie nog een rol van belang spelen. Voor Schiedam staat een ongeslagen posi tie op het spel. De uitslag van deze wedstrijd is, gezien het feit dat bij een plaatselijke ontmoeting heel an dere maatstaven gelden dan bij nor male ontmoetingen, moeilijk te voor spellen. Het tweede negental van Schiedam zal zondagmorgen om 11 uur aan treden tegen het eerste negental van ADO uit Den Haag. Hervormde Gemeente: Grote Kerk, 10 u. ds. A. Hoffman, H. Doop: 5 u. ds. G. Samson, Feijenoord. Nieuwe Kerk, 10 u. ds. K. Vogel, Maassluis; 7 u. dr. L. J. Cazemier en ds. W. A. Krijger. Wester Kerk, 9 en 10.30 u. ds. H. W. Hemmes. 5 u. ds. J. D. Smids. Vredeskerk, 9 en 10.45 u. ds. J. D. Smids; 7 u. ds. J. C. Jansen. Ned. Protestantenbond: 10.30 u ds J. Hebly. Oud Katholieke Kerk: 9.30 uur Hoogmis. Baptistengemeenschap, Broersvest 53: 10 u. ds. J. Segaar. Leger des Heils: 10 u. Heiligings bijeenkomst: 12.15 u. Zondagsschool: 6.30 u. Openluchtprediking Gerrit Verboonstraat; 7.30 u. Verlossingssa menkomst. Ver. Harmonia. zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70: 10.30 u. Wijdings- dienst. Zoals gezegd: die 2500 woningen werden vlot „gehamerd". Maar te voren vroeg de heer K.Bosch (v.v.d.) zich nog af wat het college bedoelde met de zinsnede in het voorstel: „Het college zal de nodige aandacht be steden aan de particuliere woning bouw". Hij wilde weten of er voor dergelijke bouw voldoende grond aan wezig is en welke mogelijkheden op het gebied van de particuliere wo ningbouw openliggen. De heer P. Mak (ax.) hij achtte het voorstel bij voorbaat uiterst be langrijk was enigszins bezorgd over de. bezetting van de woningen in Nieuwiand. Deze worden volgens hem te veel door hoog-gesalarieer- den bewoond. Meer inlichtingen Hierop verontschuldigde wethon- der v. Kinderen zich allereerst door op te merken dat er nog geen bouw- nota is verschenen, waardoor de raadsleden zieh wellicht niet vol doende op de hoogte hebben kannen stellen van de ontwikkeling van de woningbouw. Op grond daarvan wilde hij een en ander wel uit de doeken doen. maar dan in besloten zitting. Omdat de toestemming van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting nog ontbreekt, zag hij verder gaarne dat in het voorstel gesproken zal worden van „maximaal 2500 wonin gen". Het is namelijk mogelijk dat, alhoewel die kans klein is, de toe stemming tot bouw van het totale aantal huizen niet verleend zal wor den. Nadat de raad dus de toezegging had gekregen om verdere details in besloten bijeenkomst te vernemen, werd het voorstel zJi.s. aangenomen. J. Weergang Aan het begin van deze raads vergadering wijdde voorzitter mr. De raad aanvaardde vrijdag avond zonder hoofdelijke stem men de volgende voorstellen: Bouw van een nieuwe Ulo school met achttien leslokalen en twee gymnastiekzalen aan de St Liduinastraat: Bouw van drie noodlokalen in Nieuwiand voor het openbaar prot.-christeiyk onderwijs; Medewerking te verlenen bij de bouw van een l.o. school in Nieuwiand met zes leslokalen en een lokaal voor vakonderwijs. J. W. Peek enkele woorden aan het aftreden van het PvdA-raads- lid, de heer J. Weergang. Zeer lange tijd is de heer Weergang een toegewijd raadslid geweest, zo zei de burgemeester. Vooral op het gebied van de drankbestrijding heeft hy zich door grote energie laten kennen. Ook zijn interesse voor de technische bedrijven li. r Weergang steeds duideiyk tot uiting. Zoais men weet is in plaats van de heer Weergang tot nieuw raadslid benoemd de heer M. van Harmeien, wiens geloofsbrieven door de fractie voorzitter, de heer J. van Lith aan vaard en goedbevonden werden. J.D verband met de ontruiming van het Handelsgebouw te Vlaardingen ZV h£fc bureau vaM de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas verplaatst worden naar de Schiedamseweg 49 te Vlaar- dingen. De telefoonnummers blijven onge- wyagd. Het postadres wordt postbus 17, Vlaardingen. In verband met de verhuizing zal het kantoor op maandag 2 juli voor het publiek gesloten zyn. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGZ-THEATER. 2. 4.15, 7 en 0.15 uur: De mooiste vrouw ran de wereld (14 jr). MONOPOLE-THEAXER. 2. 5. 7 en 9 "uur: Paniek in Gibraltar (14 Jr). Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 20. Tentoonstellingen: CULT. CONTACT CENTRUM. 3—8 u.: werken ran Frits Klein. STEDELIJK MUSEUM, 25 uur: wer ken ran Corneille. Diversen: VOLKSGEBOUW. 8 uur: Buurtver. Voltastraat, toneelavond. TIVOLO, S uur: SW Demos, feest avond. ZONDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2. 4.1S, 7 en 9.15 uur: De mooist* vrouw van d» wereld (14 Jr). MONOPOLE-TWEATER, 2. 3. 7 en 9 uur: Paniek In Gibraltar (14 Jr). Apotheek: Fa. Evers. Lange Haven SI. Tentoonstellingen stedelijk mussum. 2—5 uur: Schilderyen van Cometlle. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The desperate hours. Zater dag en zondag 2. 4.30, 7 en 0.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Een ku» voor )e sterft. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9 15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Strangers on a train. Zaterdag 4. 7 en 8.13 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.13 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Botsende Jeugd. Zater.'ag en zondag 5.30, 7.45 en. 10 uur i3 Jr). COLOSSEUM: The rose Tattoo. Zat. 2. 7 en 9.13 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.13 uur (18 Jr). HARMONIE: Comanche! Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 3. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIERE: The return of Jack. Sladi. Zaterdag en zondag 2, 4,30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Jacht zonder genade. Zat. en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUXOR: De politie volgt het spoor. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). i METRO: Berucht. Zaterdag 3.30. 7 en 9.13 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Onsterfelijke Uc/de. Zat. en zondag 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: De dief van Damascus. Zaterdag 4. 1 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De prairie verdwijnt. Zat. en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.J 't VENSTER: Hoffmann's vertellingen. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA Het meisje van de rivier. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr). ROTTERDAM Toneel en muziek: ZATERDAG SIMONSKERK, Slmonastr? at. Orgel concert door Dirk Jansz Zwart. 8 u. WILHELMINAKJCRK, Oranjeboomstr. Orgelconcert door Plet van Esmond. 8.15 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuldpieln. De (v)lach In top dc-ir het Radio- rerue-ensemble van Reus van Dorth. 8 uur. Verenigingsleven ZATERDAG BEURSGEBOUW, Meent 110. Blauws Zaal, Rott- Cabaret „De Spleghel", toneelavond, 8 uur. ODEON, Gouvemestraat 30. Clubhui» De Arend en De Zeemeeuw, feest avond, 8 uur. Diversen: ZATERDAG HFC-TERREIN. Essenburgidngel. Nat. Inst. Steun Wettig Gezag, propa- ganda-avond, 7.30 uur. ZONDAG PRINSES-THEATER. Schiedamseweg. Speciale kindervoorstelling. 2 uur. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar: Dr. A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, te lefoon 68785. dr. L. B. E. Houthuyze, Nassaulaan 59. telefoon 68067:"dr. W. H, F. Meijer. Swammerdamsingeï 13. telefoon 69696. De dienstdoende apotheek is: Fa. M. M. H. Evers, Lange Haven 8i. tel. 68242. Uit de klassen van o.a. Wilhelmine Menningh, Gerrit van Uden, Adri Siootmaker, Louis v. d. Hoonaard en Carry de Bruin kwamen vele leerlin gen naar voren om werken van klas sieke meesters uit te voeren. En dat gebeurde vaak goed. De meeste ver tolkingen werden gaaf ten gehore ge bracht, ook al ontbrak er zo hier en daar wel eens iets aan. ™faf«!comt aan Ben van As en Riiy Plomp, die met grote begaafd heid een werk van B. Godard voor piano en klarinet uitvoerden. Voor de pauze kon men genieten van een voordracht door Mieke Sle- K„z!l droeg voor .Kleine Eeuwig- hoi1ti»an F' ^agen en een ver haaltje van Annie M. G. Schmidt eea Ize« goed gevulde zaal mochten de jeudige musici voor hun ülmeii"mgSn V6S* 13 6 ontvangst VËttl'F'Ft ,de Schiedamse Toonkunst-Muziekschool een eind uitvoering in .Musis Sacrum". Hier Slaan blokfluit-leerlingen uit de klasse van Louis van den Hoonaard op het podium.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1