Schiedamse vlag wappert op l Bejaarden met minder inkomsten dan f 3338 blijven in ziekenfonds Wat meer kleur zou niet overbodig zijn Verplicht verzekeren voor gewone en zware risico s RANG Kraamverzorgster stal 3.000 van vriend mm Officiële ingebruikneming door burgemeester Peek De lach in top voor de Schiedamse bejaarden Man valt in zwavelzuur Kiest de aettapde IN OOSTERHOUT 'NVAKANTIEOORD Prehistorische schoolbanken Wandelmars van NVV de lucht van transpiratie Uit het dagboek van de politie Fraai buitenhuis, maar: Toneelwedstrijd gaat door IC? W\ Van cle duiventil ■s W. Brouwerscliool liield onderavond Geslaagd aan TH *óe mxnapmttp. pan ate mók lang. Burgerlijke Stand het VRIJE VOLK DONDERDAG 12 JULI 1956 s PAGINA 5 HET SCHÖOLBUITENHUIS te Oosterhout in Brabant is dan eindelijk officieel in gebruik genomen. De gemeenteraad, hoofden van scholen en verdere genodigden trokken woensdagmiddag naar Oosterhóut om getuige te zijn bij deze heuglijke gebeurtenis. De Schiedamse vlag werd daar in Oosterhout gehesen. Voor vele Schiedamse kinderen zal dat binnenkort iets gaan betekenen PER TOURINGCAR vertrokken de Schiedamse belangstel lenden 's middags van de Grote Markt. Men bracht eerst nog een kort bezoek aan het natuurbad „De Warande" bij Ooster hout (waar de burgemeesters van Oosterhout en Teteringen, de heren F. A. J. Oers en W. v. d. Meulen ter begroeting aanwezig waren), voor men de tocht ging vervolgen naar het nieuwe bui tenhuis. Daar voerde dan allereerst de burgemeester van Schiedam, mr. J. W, Peek het woord. Hij sprak van de plannen, van de moeilijkheden, van het initiatief en het nut om dit Schoolbui lenhuis te bouwen. Lange tijd Planologische Dienst Dankbaar Slotwoord In enkele minuten verdwenen. Het naast elkaar bestaan var verplichte en vrijwillige zie kenfondsverzekeringen is on bevredigend. Er moet een ver plichte verzekering komen voor alle Nederlanders met een in komen beneden een bepaald bedrag en de premie moet naar draagkracht worden geheven. Waar zon is, is ook schaduw. Waar RANG is. is ook namaak» U kiest natuurlijk de zonzijde. Overtuigt u daarom, dat u de zonnige RANG ontvangt door te letten op de naam RANG op het beschermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol Het moet wel een blijde dag zijn voor al diegenen, die betrokken zijn bij de opvoeding van de Schiedamse jeugd, aldus de burgemeester. In zijn dankwoorden betrok hij de initia tiefnemers, de heren Sabel en Hoi, die ook de plannen hebben voorbe reid. Ir. L. A. de Haas, de stads architect, complimenteerde mr. Peek met dit nieuwe gebouw. Naast de stadrecreatie is de „echte", vrije na tuur onontbeerlijk en het verheugde mr. Peek zeer dat men in Oosterhout zulk een „echt" recreatieoord heeft gevonden. Het gebouw is efficiënt in gericht en zal ook zeker aan de ge stelde eisen voldoen. Natuurlijk heeft het Schoolbui tenhuis ook pedagogische betekenis. Het gemeentebestuur heeft de kos ten van de bouw destijds gaarne aanvaard, omdat hier, naast de lichamelijke gesteldheid, ook aan DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: The man with the golden arm (18 Jr). MONOPOLE-THEATER 2. 7 en 9 U.: De spelbrekers (13 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—3 uur: Schilderijen van- Cornellle. CULT. CONTACT CENTRUM, 9-8 u.: Werken vanNico Molenkamp. Apotheek: Nieuwland Apotheek. Wlbautpleln 17. Apoth. Jansen. Swammerdamsmgel 41. Diversen: MUSIS SACRUM, 1.30 uur: Cabaret ouden van dagen. VOLKSGEBOUW. 8 uur: ir. S. A. Posthumus voor PvdA. PARALLELWEG. 7 uur: Jeugd Jolijt, tafeltje dek je. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.lo uur: Goldrush (a.U. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: Het laatste gevecht (14 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur. Schilderijen van Cornellle. CULT CONTACT CENTRUM, 9-6 uur: werken van Nico Molenkamp. Apotheek: Nieuwland Apotheek. Wthautplein 17. Apoth. Jansen. Swammerdamstngel 41. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelavond „Onder Ons". ROTTER» \MSE BIOSCOPEN ARENA: Blond gevaar. 2 7 en 9.30 uur (14 jr). CAPITOL: Karavaan der verdoemden. 2, 7 en 9.15 'uur (14 jr). CENTRAAL: Het grote spel. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.35 uur. Het eiland der verleiding, 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Rtgoletto de gebochel de. 2, 7 en 9.30 uur (14 jr). HARMONIE: Blake helpt een handje. 2, 7 en 9.15 uur (13 Jr). LUMIÈRE: Gedoemd te twijgen. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). LUTUSCA: Lucy's carrière. 2.15, 7 en 9,30 uur (a.l.). LUXOR: LUI. 2 uur (a.l.). METRO: De vrolijke vagebond. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). REX: Drie mannen van Texas. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: Het zwaard en het kruis. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). THALIA: The trouble with Harry. 2.15. 7 en 9.31) uur (14 Jr). 't VENSTER: Hoffmann's vertellingen. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM DONDERDAG Toneel en muziek: s GROTE SCHOUWBURG, Zuidpleln. De (v)lach In top. Radio-revue- ensemble Rens van Dorth. 8 uur. 2 LUXOR-THEATER, Kruiskade. Toon Hermans in z'n grandioze „One- 2 man-show". 8 uur. <J HEEMRAADSPLEIN, Landskrona Blaasorkester. 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Negerballet van Kelta Fodeba, 8 u. 4 het geestelijk welzijn van de kin deren alle aandacht wordt gegeven. Geen kolonie Men mag. aldus de burgemeester, niet meer spreken van een vakantie kolonie. Dat woord is de laatste jaren in diskrediet geraakt. Het is ten slotte de bedoeling om de tenten hier blijvend op te slaanMaar toch hoopte hij dat aan het Schoolbuiten- huis dezelfde betekenis zal worden toegekend. De burgemeester beëin digde zijn rede met het uitspreken van de hoop. dat vele kinderer het er prettig zullen hebben en dut dit buitenhuis ook het levensgeluk van de gezinnen zai vergroten Hij ver klaarde daarmee het Schoolbuiten- huis voor geopend. „De vraag zal zijn: Waar Is de lange tijd voor nodig geweest om de school op te richten," zo begon de burgemeester van Oosterhout, de heer Oers, zijn toespraak. Het antwoord luidt: Vele instanties hebben iets bü de bouw te vertellen. Men had aller eerst geen enkel vermoeden, dat de te bouwen school zich op grondgebied van de gemeente Teteringen bevindt. Van die zijde moest men dus eerst op toestemming wachten. Ook werd de Planologische Dienst ingeschakeld in verband met de ge weldige groei van de Brabantse in dustrie. Want, zo betoogde de burge meester, het onbeperkt beschikbaar stellen van recreatiegebied aan niet- Midden nr> tic hei. staat hel schoolbuitenhuis, dat in juli door de eerste proefklasse zal ivorden bezocht. Brabantse gemeenten zou de bevre diging van eigen, Brabantse behoef ten aan recreatieterrein in gevaar kunnen brengen. Maar natuurlijk is men verplicht, zo zei hij, om de ge bieden. die weinig ontspanningsmo gelijkheden bezitten, te helpen. Men heeft spontaan en graag me dewerking aan Schiedam toegezegd en de heer Oers wenste het Schie damse gemeentebestuur ook namens zijn collega van Teteringen geluk met de opening. Vervolgens voerde het woord de heer M. Bijpost, rijksinspecteur voor het lager onderwijs, die vergezeld was van de heer R. L. J, Warnars. Hij sprak de wens uit dat de jeugd door een verblijf in het Schoolbuitenhuis tot hernieuwing van het contact met de natuur zal komen. Namens de Stichting Vakantiever blijven voor de lagere-schooljeugd sprak de secretaris-penningmeester, de heer J. G. Beurs. Dankbaar was hij voor het vertrouwen dat de ge meente stelt in de stichting, die de verzorging van de schooljeugd op zich neemt. Hij overhandigde twaalf ge zelschapsspelen als geschenk bij deze opening. Als hoofd van een school met .de langste ervaring sprak nog de heer Th. v. Woerkom (hoofd van de Co- meniusschool A), die van zijn blijd schap over de totstandkoming van het buitenhuis1 getuigde. Ten slotte voerden nog het woord de heer Hogendam namens de Ver eniging voor Gereformeerd School onderwijs en mr. J. Snoep namens de Vereniging tot Bevordering van Chr. Onderwijs te Schiedam. Hij bood namens het schoolbestuur een klok aan. In zijn slotwoord dankte burge meester Peek alle sprekers voor hun vriendelijke woorden. Iedereen is te vreden, aldus de burgemeester: hij wenste de stichting, die met de lei ding belast is, veel succes toe. Mogen duizenden en nog eens duizenden kinderen spoedig het Schoolbuiten huis bezoeken, zo eindigde hij. Hierna maakte het gezelschap een rondgang door het huis. Laat in de middag startte men voor de terugweg naar Schiedam. Afsluiting bruggen In verband met de uitvoering van werkzaamhe den zal de Koemarktbrug in de nacht van 13 op 14 juli om 0.30 uur tot 5.30 uur zijn afgesloten voor alle verkeer, dus ook voor voetgangers, terwijl de Koninginnebrug in de nacht van 12 op, 13 juli van 22 uur tot 6 uur zal zijn afgesloten voor alle rijrerkeer. We schrokken toch wel een beetje toen we het leslokaal bin nenliepen. Daar stonden oude, al te stevige banken in. Datpaste helemaal niet bij de rest van de omgeving, dachten we. Een der schoolhoofden ant woordde ons op onze vraagover. de leeftijd van die schoolbanken: „Ach, die zijn nog niet zo :oud.;nc denk 20 tot 25 jaar." Ietwat prehistorisch, vonden'wij. Maar gelukkig werd -al gauw ver teld dat er binnenkort nieuwe banken (of misschien tafeltjes met stoelen?) zullen worden ge plaatst. We vonden dat een hele geruststelling. Maar wat. ons wel verbaasde-is het feit, dat elke school voer eigen banken moet zorgen. Is dat niet een tikkeltje onhandig Zoals reeds eerder vermeld, zai op 21 juli te Rotterdam ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het NTW een grootse wandelmars worden gehouden onder auspiciën van de „Wandeisportkring voor Rotterdam en Omgeving". De afstanden zijn resp. 10, 18 en 25 kilometer en ook Schiedammers kunnen hieraan deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt voor personen tot en met 18 jaar en voor militairen 0,85 en voor personen bo ven 16 jaar 1.10. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bü het secretariaat van de NVV-Bestuurdersbond Schiedam, Vlaardingerdtjk 57a, tel. 66764. op welk adres ook inschrijvingen gedaan kunnen worden tot en met woensdag 18 juli. Behalve een prachtig persoonlek aandenken dat kan worden verdiend, is het ook nog mogelijk om in groeps verband met de NÏTV-Bestuurders- bond Schiedam een bijzondere prijs te winnen. Schiedammers: laat TJ bij deze sportprestaties niet onbetuigd! Advertentie lit M»j. Jo 5ta«l, Brtnkgr«vcr- weg. Deventer, «chrjjh „Ik durfde gewoon niet meer uitreen, went ik tremplreer ontzettend en det ook voor on deren «rg Kinderlijk. Ik heb toen meer eens geprobeerd of Arrld erèmo zou helpen en ja Koor. ne enkele minuten hield de transpiratie op en was de lucht ook weg.** Een beetje Arrid in de okselholten - een voudig en vlug. Meteen stopt d» trans piratie, geen spoortje geur meer te be kennen. Arrid werkt volgens een geheel nieuw principe: het bevat Transtop.' waardoor de crème direct bij het aan- brengen tot diep in de onderhuid door dringt. Daarom is het zo afdoende - al is het nog zo warm. Uw oksels blijven s en droog en bederf van kleren jtnt niet meer voor. Arrld-crème werkt bovendien verzachtend en ontsmettend. Begin vandaag nog met Arrid. de crème waarvan specialisten hebben vast gesteld dat het anderhalf maal langer, zekerder en veiliger werkt. Delicaat geparfumeerd, prijs f, 1.SS. (Van een onzer verslaggevers) Als op 1 januari 1957 de Ouderdomswet wordt ingevoerd, zal een nieuwt regeling moeten worden getroffen voor de ziekenfondsverzekering van dt bejaarden. Waarschijnlijk zullen de bejaarden met een inkomen tot f3338 in de verplichte verzekering worden opgenomen tegen betaling van de helft van de premie. Deze mededeling deed de voorzit ter van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen, de heer C. J. van Lienden, gis teren op de algemene vergadering te Utrecht. De heer Van Lienden zei dat in Ieder geval van de huidige groep bejaarden die in de verplichte ver zekering valien, niemand zal worden gedupeerd. Zelfs zal er nog enige verruiming komen in deze kring van verzekerden. De kosten voor de ziekenfondsen zullen in 1956 en. 1957 verder stijgen, ondermeer als gevolg van de loons verhogingen, De heer Van Lienden verwachtte dat dit opnieuw zal lei den tot premieverhoging voor de verplichte zowel als voor de vrijwil lige verzekering. De Centrale Bond heeft gepoogd via de ziekenfondsraad een regeling te treffen, waardoor degenen die door de loonsverhogingen meer dan 6000 gulden zijn gaan verdienen, voorlopig verplicht verzekerd kun nen blijven. Overleg in de Stichting van de Arbeid is thans gaande. De bondsvoorzitter heeft verder de maatregelen besproken die nodig zijn om tot een grotere eenheid in het zie kenfondswezen te komen. Het streven vp'a de Centrale Bond De Schiedamse politie heeft de 22- jarige plaatwerker P. M. uit Schie dam, die verdacht wordt van diefstal van een uit de stalling van Wilton- Fijenoord verdwenen bromfiets, in verzekerde bewaring gesteld. De Haagse politie kon de man in zijn kraag pakken, toen hij aldaar pogin gen ondernam om de brommer te verkopen. Thans is gebieken dat uit de kantine van het SW-terrein choco lade is gestolen. De politie heeft een 1T-Jarige jongen, H. de K„ die uit een inrichting was ontsnapt, aan de Amsterdamse politie overgegeven. De 11-jarige scholier te Schie dam, Alex J., reed woensdagmiddag met zijn fiets tegen een stilstaande auto op de Vlaardingsedijk op. Hij viel en kreeg een hersenschudding. Per GGD werd hij naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht. Ten nadele van- mevr. A. B.-K. is op de Westmolenstraat een fiets gestolen. De fiets stond gistermorgen op slot voor een pand aan die straat. Bü de politie heeft de 13-jarige Irene S. aangifte gedaan dat haar polshorloge uit een kleedhofcje van het zwembad aan de Westfranke- landsestraat is ontvreemd. Bij het kampeercentrum Katjeskelder, ligt, verscholen achter eikenhout en vliegdennen, het Schoolbuitenhuis. Men vindt het nog niet zo gemakke lijk, omdat er geen drukke verkeerswegen naar toe leiden. Gelukkig maar. Men kan. daarom de plek waar het huis staat gerust idyllisch noemen. Bussen en autojs kunnen enkele honderden meters ervoor, bij het kampeercentrum, worden gestald. Dan voeren nog slechts paden naar het buitenhuis. De indeling is als volgt. Allereerst 'n recreatiezaal, die ook als eetzaal wordt gebruikt. De ramen zijn vrij Met een uitbundig cabaretprogramma heeft de afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Ouden van Dagen woensdagmiddag haar tienjarig bestaan gevierd. Zeer vele bejaarden waren naar het Musis Sacrum gekomen om de cabaret-revue van Eens van Dorth „De (v)lach in top" te zien. Het werd een uitermate geslaagde middag, gezien de ovaties die men het gezelschap voor het gebodene gaf. De voorzitter van de ontspannmgs- commissie opende de middag met een kort woord over de groei van de af deling. Op 16 juli 1946 namen zestien leden het initiatief om in Schiedam een afdeling op te richten. Begon men aanvankelijk met een klein groepje, nu telt de Schiedamse af deling 1700 leden. Hij overhandigde voorts aan vier van de zestien initiatiefnemers een fraai aandenken. Dit mochten de da mes Kamerling en Van Ruiven en de heren v. Beek en v. Lochem in ont vangst nemen. Na hem sprak de voorzitter van het afdelingsbestuur, tevens voorzit ter van het Bondsbcstuur, de heer W. v. Beek, die de leden-opwekte ook in deze tijd van hoogconjunctuur waakzaam te bljjven, opdat het ouderdomspensioen gehandhaafd moge blijven. En toen zette de revue De (v)lach in top in: een bont programma van liedjes en sketches, van. muziek en zomaar malligheden, bracht de volle zaal enkele uren van plezierig amu sement. Van hun belangstelling voor deze middag gaven de heren Hartog, Bruijs en Schoof van het hoofdbe stuur blijk. Ook commissaris K. Rfjp- ma van de Schiedamse politie was aanwezig. Vanmiddag volgde een herhaling van het programma. Leerlingen van de Willem Brou- werschool verzorgden woensdagavond in het Volksgebouw een ouderavond. De ouders van de kinderen hebben genoten van allerlei voordrachtjes en muziekuitvoeringen. Er werd gezon gen en gespeeld, kortom, een ouder avond, die door allen zeer op prijs werd gesteld. DIT IS HET nieuwe gebouw van de Schiedamse Cartonna- gefabriek, die er over circa veertien maanden zo uit zal zien. De afwerking van het pand is zo sober mogelijk gehouden, maar aan de personeelsruimte zal de grootst mogelijke aan dacht'worden besteed. Daarbij zal men komen tot een geheel los van het pand staand per- soneelsgebouio in drie lagen, waarin zich naast een zeer ruime hal de fietsenkelders, de was- en kleedgelegenheden, de douchecellen, de kantoren van de personeelsafdeling en een kantine bevinden. De kantine zal de gehele bovenste laag in beslag nemen. Ten behoeve van de voorna melijk met vrouwelijk personeel werkende afdelingen wordt ge zorgd voor een aangename werkruimte met veel licht. Het gebouw zal op 345 palen komen te rusten en krijgt een vloeroppervlakte van ongeveer 11.200 ml. De Schiedamse Cartonnage- fabriek is opgericht in 1920 en was aanvankelijk gevestigd aan de Lange Haven (waar nu de Griffioenstraat is). Toen de bedrijfsruimte te klein toerd, betrok hel bedrijf In 1930 het pand aan de Oranjestraat. In de loop van de jaren vonden daar zeer noodzakelijk geble ken verbouwingen en uitbrei dingen plaats. groot, zodat voldoende licht naar binnen kan vellen. Het meubilair is vriendelijk, afgestemd op het gebruik door schoolkinderen. Het materiaal is stevig, want duizenden kinderen zullen er gebruik' van maken. Maar: men krijgt bi, de inrichting van het Schoolbuitenhuis de indruk, dat meer aandacht aan de stabiliteit van het meubilair is besteed dan aan de uiterlijke verfraaiing. Beide zijn be langrijk. Gaat men het portaal door dan treedt men binnen in- het les (school )- lokaal, waar plaats is voer circa 35 leerlingen, die er onderwijs kunnen krijgen in de uren, dat anderen, weer buiten spelen of hoe dan ook bezig worden gehouden. Voorts zjjn er slaapzalen voor meis jes en jongens apart, degelijk inge richt. Graag hadden we enkele leuke, voor kinderen geschikte en aantrek kelijke wandversieringen gezien. Voorlopig heeft men alleen de eetzaal voorzien van fotos' van Schiedamse stadsbeelden. Maar een beetje meer kleur zou o.i. geen kwaad kunnen Die slaapzalen vindt men in de zij vleugels. Verder zijn er een ruime keuken, met bijkeuken, een centrale voor de verwarming ketelhuisen waslokalen, die een even kleurige als stevige vloerbedekking hebben. Daar dus wel kleur (hel blauw); de rest van het gebouw heeft een bruin- beige gewaad, dat niet overal hele maal geslaagd is. Maar wellicht zal een verdere aankleding nog veel goed maken. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor de candi- daatsexamen voor bouwkundig inge nieur: N. J. Bekker, Delft: W. C. A. van Heeswijk. Wateringen en C. J. Wagenaar, Delft. Geslaagd voor het ingenieursexa men voor bouwkundig ingenieur: J. J. van den Ent, Delft. Geslaagd voor het canaidaatsexa- men voor elektrotechnisch ingenieur: C. KoU (met lof), Rotterdam; F. J, Planteijdt. Delft, en C. Wit, Delft. Gestaagd voor het ingenieursexa men voor elektrotechnisch Ingenieur; A. el Kareh, Delft: F. E. Mauser, Delft; J. van Messei, Rotterdam; B. W. F. Overefjnder, Rotterdam; C. Rotmans, Rotterdam: W. Schapink, Dordrecht; A. W. van 't Slot (met lof), Rotterdam; H. van der Sluis, Delft, en J. M. Verloop, Delft. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor elektrotechnisch inge nieur: J. H. Berger, Rotterdam; R. W. Bruins, Schiedam: F. W. Hoge- stseger. Rotterdam; F. J. Kramer, Delft; K. Leentvaar. Rotterdam, en A. van der Ree, Delft. Is gericht op samenwerking en samen voeging van de fondsen en van de centrale organisaties. Een van de be lemmeringen is echter de sterk uit eenlopende bestuurssamenstelling. Aan de hand van een aantal stel lingen betoogde de heer Van Lienden dat ln de') eerste plaats de vertegen woordiging van de medewerkers huis artsen specialisten, tandartsen, apo thekers) dient te worden geregeld. Zij zullen naast de vertegenwoordi gers van de leden, van de werknemers organisaties en van de middenstands organisaties een plaats moeten krij gen in de fondsbesturen en In het hoofdbestuur. Om te voorkomen dat de medewer kers in het centraal bestuur Invloed kunnen uitoefenen op de onderhan delingen over het eigen honorarium, kan een 'permanente raad voor de honorering en rechtspositie-regeling der medewerkers' in het leven worden geroepen. Van deze raad zouden de medewerkers geen deel mogen uit- Aan boord van het motorschip N'Umegen VII, dat gistermiddag voor de Merwcdekade te Dordrecht lag, is een ernstig ongeluk gebeurd, waar van de dekknecht W. Kuiter» uit Nijmegen het slachtoffer werd. Tijdens het iaden van grote flessen zwavelzuur viel een fles op het dek in scherven. Kusters gleed uit, viel in de scherven en kreeg grote hoe veelheden zwavelzuur over zijn lichaam en in zijn gezicht. Hij liep ernstige brand- en snijwon- wonden op en verloor zijn gezichts vermogen. Het slachtoffer werd in het Dordtee gemeenteziekenhuis opgeno men. Zijn toestand is ernstig. Aan de tegenwoordigheid van geest van de kapitein van het schip, de heer G. Fransen, was het te danken dat. de gevolgen nog niet ernstiger waren. Toen de dekknecht viel snelde de kapitein toe en dompelde hem on middellijk buitenboord in het water. Daardoor werd een nog fataler in werking van het zwavfelzuur voorko men. Naar wij van de Schiedamse Gemeenschap vernemen zal de aangekondigde toneelwedstrijd in het komende seizoen wel doorgang vinden. De deelnemende vereni gingen zullen maandag 16 juli in Arcade bijeenkomen om de data van opvoering en de te kiezen stukken te bespreken. (van een onzer verslaggevers) Bovendien is het gewenst een ver plichte volksverzekering voor de zwaardere risico's in het leven te roe pen. Dit is van veel belang voor dege nen, die een hoger inkomen hebben, maar toch niet in staat zijn de kosten van de meer kostbare vormen van medische hulp en van langdurige verpleging te dragen. Ook zij zullen een premie naar draagkracht moeten Betalen. Fen maximum kan worden vastgesteld voor het Inkomen, waarover premie is verschuldigd. Aldus kan de mening van het be stuur van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen over enige van de belangrijkste vraag stukken in het ziekenfondswezen worden samengevat. Omdat verwacht wordt, dat de nieuwe regering zal trachten het zie kenfondswezen een wettelijke rege ling te geven, heeft de voorzitter van de CBOZ, de heer C. J van Lien den woensdag op de ai gemene verga dering de opvattingen van het be stuur uiteengezet. Wat de premiebetaling betreft, dient te worden overwogen een deel van de bijdrage voor de volle dig verplichte verzekering door het ziekenfonds aan huis te laten incas seren. Door bemiddeling van de belastingdienst zou het overig# deel; van de premie kunnen worden geïnd. Voor degenen, die uitsluitend voor de grote risico's zijn verzekerd, zou 3e premie-inning geheel kunnen ge schieden door de belastingdienst. Advertentie l.M. Verkrijgbaar in diverse smaken:' sinaasappel, citroen, frambozen enz. los a 32 cent per 100 gram en in rollen 3 17 cent. Wegens diefstal van een bedrag van ongeveer 3000,eiste de officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank dinsdagmiddag 9 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd tegen de 31-jarige kraamverzorgster 5L IV. T. De recht bank doet op 21 juli uitspraak. Een lederwarenhandelaar, met wie mej. T. bevriend was, miste in 1954 bankbiljetten uit de geldtas, die hij 's nachts onder zijn hoofdkussen be waarde. Hij zocht tevergeefs naar de dader van de diefstallen en schafte zich, toen hij geld bleef vermissen een stalen kistje aan, dat hij onder zijn bed plaatste. Maar ook uit het kistje verdween geld. Tot de man in begin 1956 arg waan opvatte tegen de kraamverzorg ster en muntstukken merkte. Mej. T. bleek de schuldige. Het geld pl.m 3000 had zij gespaard. Volgens het psychiatrisch rapport was de verdachte in lichte mate ver minderd toerekeningsvatbaar. De officier hield er met zijn eis rekening mee. dat het gestolen geld was terugbetaald en dat de kraam verzorgster nog niet met de Justitie in aanraking was geweest. De Blauwe Doffer hield een .wed vlucht uit Ruffee, afstand 710 km. Gelost 5 u. De eerste duif kw&co 2.20 uur; de laatste om 3.15 uur. 1 Hop- stein; 2 Limburg; 3, 7 gebr. Lems; 4 mevr. Domenie; 5 v. Leeuwen; 6 v. d. Steen; 8 H. J. Brokling; dlpl. Kerk hof. Zaterdagmiddag inkorven van jonge duiven van uit Breda. Inkorven van 4 uur tot 6 uur, Schie 62. Geboren: Johannes F., z v F. J. Veringmeier en A. C. Lansbergen; Adriaan, z v A. Koster en G. Lolkus; Petrus J. M. z v H. J. Ebbelinghaus ook wel genaamd Wirxel en G. T. Gordijn; Jacobus C„ z v J. C. M. J. Zeij en H. C. v. d. Oever.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1