Ir. S. A. Posthumus sprak voor leden van PvdA Boeiende lezing over situatie na 13 juni Opru vakantiefoto's vergroten Nieuw schip voor ,Lloyd Ariëns schoenenhuis, Nieuwe Vlaard. Crt. hoeft belediging niet te herroepen Fodeha 's negerballet brengt kostelijke show gisteren reeds in dienst iming of geen opruiming Boete voor directeur KREUGER GEVONDEN VOORWERPEN Bouwkundige' knoeide met verkoop buizen Wat er zo al te doen is Vonnis president ruimt op! Ontheffing van winkelsluiting chiedammers onder elkaar RESTANTEN 10 korting HANSEN Kei Vrije Volk De grootste krant van Nederland CINE-FOTO-FiLM „HUIZE BRABANT"tuinlaan tel. e rooie rotzak Wandelaars naar de Vierdaagse Restanten in SPORTHEMDEN JANSE Honkbal SVV Visafslag HET VRIJE VOLK VRIJDAG 13 JULI 1956 PAGINA S la ccn feestelijk versierde zaal van het Volksgehouw waren vele leden van de Partij van de Arheid donderdagavond bijeen gekomen om zich met ir. S. A. Posthumus, secretaris van de Tweede Kamerfractie van de PvdA, te verdiepen over „de politieke situatie na 13 juni 1956". Uit het grote aantal vragen, dat na de uiteenzetting van de heer Posthumus door de zaal werd gesteld ook vele nieuwe leden waren ditmaal aanwezig bleek wel dat men met zeer grote interesse zijn rede had gevolgd. Men stelde zich niet al leen tevreden met de informatieve toespraak, maar wilde méér weten over de resultaten van de PvdA-overwinning en de pro blemen bij de kabinetsformatie. Concert in Kethel Het A- en B-jeugdorkest van de Schiedamse Accordeonvereniging Kunst door Oefening geeft zaterdag avond acht uur in de muziektent te Kethel een populair concert oJ.v. de heer P. van Hassel. 1 Behalve onze extra laag geprijsde ROTTERDAMSEDIJK 427 SCHIEDAM Populariteit V rijheidsbescheriners Weerzien Goed werk! Geef Ariëns schoenenhuis de ruimte! Laat Uw Laat U zich door ons voorlichten volgens het nieuwste KODAK-systeem, Uniek voor Schiedam en omstreken. Kwalitatief het beste voor de halve prils! Voor de ruime en de smalle beurs, voor iedereen ruim keus bij Broersvest 54 herenmodes DAT ZEGT ALLES Zie onze etalages Bovendien weer gedurende 14 dagen 10 korting op al onze kwaliteitsartikelen - Herenmodes Hoogstraat 93 - Schiedam Ir. Posthumus tvas verheugd om in Schiedam nader te kunnen ingaan op de politieke situatie van het ogenblik. Hij begon zijn lezing met een verdui delijking van de positie van de PvdA aan de vooravond van de verkiezingen. Daarna behandelde hfl de situatie; zoals die na 13 juni is ontstaan. Advertentie I.M Een bril dragen ia gaan jiref maar, went onxa moderne brilmonturen •taan „ebarmani". Talefoon 67649 De heer H. Leenderts, ambtenaar bij de PTT ie Schiedam, zal mor gen zijn vijftigjarig dienstjubileum vieren. Vorig jaar al heeft men de keer Leenderts gehuldigd, toen hij de pensioen-gerechtigde leeftijd had be reikt. Maar wegens personeelsgebrek bleef hij de PTT trouw en nog steeds werkt hij aan het loket van het hoofdpostkantoor aan de Tuinlaan. Het waren in 1955 dus maar (t) i9 jaren die de jubilaris bij de posterijen als all-round ambtenaar heeft ver werkt. Hij begon als telegram-bestel ler en kreeg in de loop van de jaren allerlei functies. Morgen zal in fa miliekring het jubileum ivorden ge vierd. Dan zal ook de directeur van de Schiedamse PTT zijn huis aan de St. Li&uinastraat bezoeken om hem de bronzen erepenning van de Pos terijen te overhandigen. Wij wensen de jubilaris vanaf deze plaats een prettige dag toe. En voorts: Proficiat.' Advertentie I.M. m: OVERHEMDEN ONDERGOED SOKKEN geven wij op al onze kwaiitcitsarUkelen; Sen 45-jarige Gouwenaar, die zich als bouwkundige uitgaf, h eft in liet verloop van ruim een jaar tal van goedgelovige lieden opgelicht voor een bedrag, dat boven de ƒ50.000, ligt. Hij scharrelde met hypotheken, verkocht een huis dat niet bestond, nam geld op met als onderpand zijn eigen zwaar met hypotheek belaste huizen, reed in een dure auto, be taalde de benzine niet en stonte het ene- gat met het andere. De man is door de recherche aange houden, nadat een Haagse weduwe de politie in de arm had genomen. Bij zün aanhouding had de bouwkundige nog 51 cent «n v.nk. Uitvoerig stond spreker stil bij de krachten, die bij de verkiezingen zulk een grote rol hebben gespeeld. Al te duidelijk.is maar gebleken, zo betoog de hij, dat het bisschoppelijk mande ment geheel anders is opgevat dan men van katholieke zijde wel had ge wenst. Gezien de resultaten van de door braak heeft men kunnen bemerken dat ook in protestantse kringen een gevoel van onbehagen bestond dat de ieiders van de ARP en de Chr. Histo rische Unie in een debat en de strijd over de juistheid van 't mandement de KVP hebben gesteund. Zij- bleken uit angst voor de' doorbraak liever KVP te kiezen dan de PvdA. Wat tenminste zo belangrijk was als 't desbetreffende mandement noemde spr. de mededeling van de Generale Synode der Hervormde Kerk, waarin gezegd werd dat men een goed chris ten is, ook al geeft men zijn politieke waardering aan de Partij van de Ar beid. Sprekende over de verkiezingen zelf zei hij dat maar al te duidelijk Drees' populariteit die van Romme .ver heeft overtroffen. Wat men met Drees doet, dat kon niet met Rom me worden gedaan. Al te goed heb ben de katholieke kiezers ingezien, dat een regering met Romme slechts achteruitgang naar het con servatisme zou betekenen; vooor- uitgang is nu eenmaal de leuze van de PvdA! De „gepatenteerde" vrijheidsbe schermer Oud heeft ons weinig kwaad kunnen doen, aldus ir. Post humus. en de CPN bleek zo weinig strijdlustig om een rol bij de verkie zingen te kunnen spelen. In de burcht van de KVP, met name in Maastricht, werd grote winst voor de PvdA geboekt. Met zekerheid kan worden verklaard, dat van de drie inwoners aldaar er een op de PvdA heeft gestemd. De. verkiezingsuitslag in het zuiden laat aan de sterkte van de socialistische partij geen twijfel over. En men mag uit dit succes con cluderen. aldus ir. Posthumus, dat grote groepen in het zuiden van ons land hunkeren naar een redelijk sa mengaan met de PvdA. Nu geheel Nederland politiek gezien op drift is geraakt mogen wij de toekomst met groot vertrouwen tegemoet zien, ?.o besloot liij. De voorzitter van de afdeling Schiedam van de PvdA, de heer H. Sabei. heette aan het begin van de avond allen hartelijk welkom. Na de verkiezingen bestond er grote be hoefte om elkaar weer te zien om te praten over de klinkende over winning. En onze grote belangstelling naar de politieke situatie van het ogenblik was aanleiding om de spre ker van de avond uit te nodigen iets daarover te vertellen, aldus de heer Sabel. Uit de opbrengst van de Inzame lingsactie voor het Doorbraakfonds is wel gebleken, dat Schiedam meer volbracht heeft dan ,zün taak ver plichtte, zo zei de heer Sabel, en deze laatste mededeling werd met grote instemming ontvangen. De avond werd voorts opgeluisterd met voordracht door rr.ej. Gré van den Berg, lid van de Vlaardingse Jeugdgemeenteraad. Gegevens van het SG-Agenda Bu reau over het tijdvak van 16 tot en met 22 juli; 14 juli: Plantage, 15 u. Oranje Garde Start Koningin Wilhelminamars. 17 juli; Nw. Haven - Schoolstraat - Warande - Westerkade, 19 u. RC SchiedamZomeravondtoemooi t.b.v, „Het Zonnehuis"; Passage Theater, 10 u. Jeugdoperette „Perlefine" van Ant. v. d. "Velden, voor de school jeugd; Arcade. 14 u. Jeugdfilmmid dag'; Arcade, 20 u. Jeugdoperette „Perlefine" (voor volwassenen;. 18 juli: Arcade, 20 u. Jeugdoperette „Perlefine"; Musis Sacrum, 14 u. r.k. Bond v. Bejaarden en Gepensioneer den: Jaarfeest 3-j. bestaan; Grote Kerk. 20 u. Orgelbespeling door Jacq. P. Bekkers. 19 juli: Arcade, 20 u. Jeugdoperette „Perlefine". 20 juli: Arcade, 20 u. Jeugdoperette „Perlefine". 21 juli: Arcade. 14 u. Ver. „Het Sin gelkwartier": Kindermiddag. Dagelijks Cultureel Contact Cen trum van 9 tot 6 uur Cs zondags en 's middags gesloten). Tentoonstel- Iingwerken Nico Molenkamp. Advertentie I.M. Advertentie I.M. 464 DE SCHOEN VOOR IEDEREEN t Mr. J. Berenschot, president van de Rotterdamse rechtbank, heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het kort geding dat door de Delftse drukker Van der Drift tegen de Nieuwe Vlaardingse Courant was aangespannen. Advertentie I.M. In zijn vonnis stelde de president; dat de drukker van het-advertentie blad Groot Vlaardingen, Van der Drift, door de kwalificatie ex-NSB'er in de Nieuwe Vlaardingse Courant van 18 juni beledigd is. Hij meende voorts, dat deze drukker in opspraak is gebracht. Zijn conclusie was dat de NVC een onrechtmatige daad had begaan door te handelen tegende zorgvuldigheid die in het maatschap pelijk verkeer noodzakelijk is. Daar uit kan voor de drukker mogelijk schade voortvloeien. Het verweer van de NVC, dat de kwalificatie ex-NSB- WAT EEN MENSEN'. De hele avond door hebben gisteren de negers en negerinnen van Keita Fodeba's ballet gedanst en ge zongen, hun kracht en hun gratie, hun hartstocht en humor getoond. Het meeslepende ritme van de tam tam, de heldere muziek van de Afrikaanse harp (de cora), de tintelende geluiden van de ramme laars begeleidden hen. De muziek hield niet op. Zonder onderbreking, met een rustige afwisseling van zang en dans, werd de voorstelling afgewikkeld. Keita Fodeba had er, in zijn pers conferentie op gewezen dat hij Afrika wilde tonen zoals het was. Niet alleen de oude folklore van rituele dansen, maar ook de nieuwere folklore, door het westen min of meer beïnvloed. Hij wees erook op. dat de negers grote invloed hebben gehad op an dere volkskunst, dat de Zuid-Ameri kaanse muziek zich ontwikkeld heeft dank zij "de kunst, die de negers mee brachten. Wat Zuid-Amerikaans aandeed in zijn show, was oorspron- Het telefoongesprek, dat de 68- jarige J. F, II. O. uit Vlaardingen, directeur van een wasserij, op 13 april met het Bureau Arbeidsrecht van het SVV voerde, gaat 25,06 kosten, zoals de Rotterdamse politie rechter vanmorgen uitrekende: zes cent voor de PTT en 25,—, die de directeur ais boete moet betalen. De rechter achtte namelijk bewezen dat O. tegen een employé van het bureau „Stik, rooie rotzak" had gezegd. O. had over 'n ontslagkwcsiic een geschil gehad met een werknemer. De werknemer had de zaak voorgelegd aan het Bureau 'Arbeidsrecht, dat de directeur in een brief om enkele in lichtingen vroeg. De verdachte had het bureau op gebeld en zijn standpunt over het ge schil uiteengezet. Hij gaf de politie rechter toe, dat hij zich had kwaad- gemaakt en het gesprek had besloten met de uitdrukking: „Stik. rooie rot zak". Volgens de employé van 'net bureau had hij bovendien gezegd: „Al die vuile rooien zouden ze moe ten ophangen". De officier meende dat de directeur meer zelfbeheersing had moeten tonen en eiste 25,— kelijk, vertelde hij. Afrika had Ame- riika beïnvloed, niet omgekeerd. Of Keita Fodeba erin geslaagd is om ons Afrika te laten zien zoals het is, kan ik niet beoordelen. Hy is er echter zeker in geslaagd om een wes ters publiek op meeslepende en sym pathieke wijze te boeien. Zijn opzet om oud en nieuw te verenigen gaf hem alle kans om voor variaties te zorgen. En die kans heeft hij benut. Barbaars aandoende, onbegrijpelijk zij het indrukwekken de dansen van zonderling schokken de bewegingen werden afgewisseld door liederen. Gemoedelijke scènes uit het volksleven volgden op dra matische taferelen. En de muziek ging verder, opzwepend ritmisch of melodieus. Wat een mensen! Men geloofde graag dat een aantal van hen nog niet lang in Europa is, en op het toneel, in aangepaste versie, doet was het thuis in een Afrikaans dorp heeft gedaan. Zij hadden een innemende allure van natuurlijkheid, de magere, krachtige mannen, van diepzwart tot licht bruin, en de allerliefste, jonge meis jes met hun gladde, harde, bewege lijke lichamen, hun zwarte gezichten en daarin, telkens weer, hun lach als de dageraad. Toen zij met schelle kinderstemmen het refrein zongen van het lied „Nina", schitterde in dat diepe zwart het wit van hun tanden en 'gloeide hoogst bekoorlijk telkens het lichte rood aan van hun tohg en hun mond. Kleurig, in al zijn overdaad heel bescheiden, precies en zonder aan stellerij, is de. show voorbijgetrok ken. Het toneel was aangekleed met in alle eenvoud heel smaak vol!# en suggestieve decors. Onder de muzikanten viel vooral de trom melslager op. Vanavond en morgenavond is het ballet van Keita Fodeba nog in dc Rotterdamse Schouwburg Na het succes van gisteravond (Keita Fode ba bedankte na afloop met enige «oorden voor de ovatie) kan men voor de twee resterende avonden het beste verwachten. ALFRED KOSSMANN. drukker gerectificeerd is, achtte de president slechts ten halve aanvaard baar. Hij kwam tot de conclusie, dat de NVC zich heeft te onthouden van de kwalificatie Delftse ex-NSB- drukker of soortgelijke mededelingen, evenmin mag gesteld worden, dat de anonieme schrijver in Groot Vlaar dingen Klaas Vlaring vanuit een NSB-milieu schrijft. De president wees eiseres een dwangsom van 10.000 toe voor elke herhaling van deze of soortgelijke mededelingen. Overigens verklaarde hij eiseres slechts ten dele ontvankelijk in haar eis. De Nieuwe Vlaardingse Courant behoeft in zijn kolommen niet te herroepen de kwalificatie Delftse ex-NSB-drukker of dat Klaas Vla- ring vanuit een NSB-milieu schrijft. De president vond dat de eis op dit punt te vaag was. Het vonnis zal een maand lang aangeplakt worden aan het stadhuis te Delft en te Vlaardin gen. De NVC werd veroordeeld tot de kosten van het geding. Gedaagde heeft veertien dagen om van dit von nis in appel te gaan. Advertentie I.M. A.«. maandag Kreuger Herenmodes Broersvest 8 S. W. S. O. V. wandelaars, naar de Vierdaagse te Nijmegen. Zes wandelaars van S.W.S. O.V. nemen deel aan de Vierdaagse te Nij megen. Zij zijn op verschillende af standen aanwezig, namelijk op de 55, 40 en 30 km. Tevens gaat er een verzorger mee, die nu voor de vijfde keer de lopers van de Vierdaagse bij eventuele kleine voorvallen za! ver zorgen. Het ligt in de bedoeling van S.W.S. O.V., als alles naar wens verloopt het zevental op eenvoudige wijze te huldigen. Woensdagavond zijn in Algiers m ruim een uur tijcis vijf aanslagen gepleegd door Mohammedanen. Drie Fransen en twee soldaten werden ge wond, terwijl drie aanvallers werden doodgeschoten. Er is veel materiële schade. Acht verdachten zijn aan gehouden. OVERHEMDEN met vaste en losse boorden SOKKEN, ANKLETS ONDERGOED tegen extra lage prijzen. De vloot van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd is gisteren uil gebreid met het nieuwe enkelschoef turbine vracht- en pas- sa- ersschip „Bengalen". Dit 35ste schip van de Lloydvloot is vanmiddag reeds naar zee vertrokken, een maand eerder dan werd verwacht. De „Bengalen", gebouwd door C. v. d. Giessen en Zonens Scheepswer ven te Krimpen a d. Ussel. heeft dezelfde hoofdafmetingen en is van nagenoeg hetzelfde type als de vier „Wono"-schepen, die in de laatste jaren door de Lloyd in de vaart zijn gebracht en waarvan er ook twee door Van der Giessen zijn gebouwd. In afwijking van de ..Woiio's'' wordt de „Bengalen" aangedreven door een stoomturbine-installatie. Bovendien, kan de „Bengalen" tot een grotere diepgang worden geladen. Het is het eerste Dloyd-schip, dat uitgerust is met McGregor-luiken, die opengerold kunnen worden. Deze „rolluiken" vereenvoudigen en ver- snellen het laden en lossen. De „Ben- galen" heeft een lengte van 155 meter een breedte van 20 meter, een draag- i vermogen van 12.000 ton en een bru- j to-tonnage van bijna 10.000 register- ton. De dienstsnelheid is 16 mijl per uur. De tien passagiers worden onderge bracht in tweépersoorishutten. Alle verblijven, ook die van de bemanning, zijn airconditioned. Gezagvoerder is kapitein H. v. d. List uit Den Haag. Bij de vlagwisse- ling aan boord werd gistermorgen het woord gevoerd door de heer P. J. v. d. Giessen en de heer B. E. Ruys. Van der Giessen heeft thans nog twee motorvrachlsehepen van het type „Maas Lio.vd" voor de Lioyd in opdracht. Deze schepen komen begin 1957 en eind 1958 in de vaart. Te bevragen aan het hoofd bureau van politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2—5 uur. Rozenkrans, grijs kinderjasje, halsket ting im. parels, zwart fietspompje. Te bevragen bij de vinders: Naaimandje, C. Landsbergen, v. Es- veldtstraat 18a: schildpad, Kleljheeg, Lange Nleuwstraat 65; kop van rijwiel lantaarn, F. v. Leeuwen, Lange Niéuw- straat 149/6; Bory-pen van aanhangwa gen, Stokhof, Broersveld 26; zadeldek van bromfiets, A. Looman, Brugmanstr. 8b; nummerplaat, A. Schaper, Damlaan 51a; bedrag aan geld, J. Meijninger, Alb. Cuypstr. 8a; broche, H, Krabbendam, Jan Steenstr 6a; bedrag aan geld, Pop- pelaars p/a Oomes. W. Frankelandstr 41b bedrag aan geld in zakje, B. de Winter, v. Marumstr 17b; bedrag aan geld, J. v. d. Meulen, Rotterdamscdijk 429b; kin- derpistooltje, C. Groeneweg, Beierlandse- straat 8; speelgoedautootje, J. v. d. Sloot Galilelstr 32b; rolschaats, J. Pannekoek, TeijJerstr 8a; springtouw, G. de Jonge, Rottèrdnmsedijk 15; drlewielig kinder fietsje, S. v. Gerven, Den Bommelsestr 23; poppenschoentje. D. Opschoor, Ga lilelstr 66b; kinderschep, W. v. Egmond, Rembrandtlaon 58b; beige jongensjas, D. Verschuur, Lekstr 6a; ceintuur van re genjas, K. Kleinekoort, Hoogstr 72b; grijs Jongensjasje, Th. de Groot, Singel 49b; zijden damesshawl, G. Toebale, Hogeii- banweg 20c; wollen shawl, A. Wigmans. Pr. Fred. Hendrlkstr 3a: zwembroek en baddoek, v. Geene, Rldderkerksestr 10b; 1 p witte dameshandschoenen, N. Jon- gerlus, Strijensestr 46b; kinderschoentje, v. d. Bos, Schiedamse weg 224 Kethel; jongenswindjack, F. Wlllemse, Dr. Za- menhoffstr 145; zwembroekje en baddoek Krabbendam, Singel 194; beige jongens jasje, M. Stoppel, Buijs Ballotsingel 71a; j blauw kinderjasje, W. Lepair, Groen Prinstererlaan 53; bos sleutels, v. d, Beij, St. Llduinastr 11b; bril. v. Velzen, Prof. Kamerllngh Onneslaan 107; ballpen, J. Christen, Bakkershaven 45; contactsleu teltje, C. Balleijns, Rldderkerksestr 20a; sleutel, J. v. d. Pelt, Ouddorpscstr 20a; portemonnale met lnh, G. Wouters, Lan ge Haven 8c; portefeuille en ballpen, N. de Hoop, Archlmedesstr 7b; damesporte- tnonnaic m lnh, N. Vermeulen, J. Ver- toeerstr 22b; portemonnale m inh, J. H. Ering, Geervlietstr 2; 'plastic boodschap- pentasje. mevr. Daraen, Charlotte de Bourbonstr 7; portemonnaie m lnh, A. Barzilay, Ploegstr 25; knipportemonnale m lnh. Spits, Mlddelharnlssestr 2; por tefeuille m. lnh., Visser, Boerhavelaan 13b. Advertentie. I.M. Zondag speelt SVV weer een thuis wedstrijd tegen DOS. We geloven dat het een pittige strijd zal worden, want beide spelen om de tweede plaats. De wedstrijd begint om 2.30 uur. Het tweede negental speelt even eens thuis en wel om 11 uur tegen ADO 2. Het derde gaat zaterdag om 4 uur naar Feijenoord. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij met het oog op de dan te houden Ko ningin Wilhelmina-mars voor zater dag 14 juli 1956 algemene ontheffing hebben verleend van 't verbod om een een winkel geopend hebben op werk dagen na 18 uur (art. 2, sub c der Winkelsluitingswet 1951). zodat op die dag alle winkels tot 21 uur ge opend mogen b! ij ven. onder voor waarde evenwel, dat het winkelper soneel na de normale sluitingstijd (18 uur) geen dienst mag doen. ZIE ONZE ETALAGES REMBRANDTLAAN 83, TELEFOON 69877 ROTTERDAM, 12 JULI. Heden kwam aan de Visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmuiden, Stellendam en elders 150 kisten verse zeevis en 50 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: Tong, gr. 3,55 3,60;midd, 3.30 3,35; klein, 2,75 2,80, slips, 2.25 2,30; Tarbot, r. 2.05 -- 2.10; midd.. 1,50 1,60: klein, 0,85 1.10; Griet. 0,90 1,90; Alles per kg. Schol gr., 46 48; midd.. 49 51; kl-in, 30 32; Schar, 28 30: Schelvis midd., 38 40; klein, 22 26; Kabeljauw gr., 46 50; midd., 26 29: klein, 20 22; Makreel 20 29; Zeehanen midd., 46 -- 48; klein, 25 28; Wijting, 12 25; Ha ring verse, 29 31; Pieterman, 42 44; Alles per kist. Levende paling, lik, 4,20 4,25; dun, 2,40 2,50. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur' Goldrush. (a.l.j. MO.VOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Hei laatste gevecht (14 Jr). Tentuons tellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur. Schilderijen van Cornellle. CULT CONTACT CENTRUM. 9-6 uur: werken van Nico Molenkamp. Apotheek: Nieuwland Apotheek. Wlbautpleln 17. Apoih. Jansen, Swammerdamfilagcl 41. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelavond „Onder Or.s". ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Goldrush (a.l.i. .UONOPOI-E-THEATEH. 3. 5. 7 cll 9 uur: Het laatste gevecht (14 Jrj. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: Schilderijen van Cornellle. CULT. CONTACT CENTRUM, 9-6 U.: Werken van Nico Molenkamp. Apotheek: Nieuwland Apotheek. Wlbautpleln 1". Apoth. Jansen. Swammerdamslhgei 41. Diversen PLANTAGE. 3 uur: start Koningin WliheiminaniBrs. KOTTERÜ AMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldrush. 2, 7 en 9.30 uur la.I.j. CAPITOL: Dc terugkeer van het monster. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Wie Is zonder zonden. 2 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Het eiland der verleiding. 5.30. 7.45 en 10 uur (18 jri. COLOSSEUM Brigitte, het meisje van Place Plgalie". 2, 7 en 9.30 uur (14 Jr.. HARMONIE: Voetstappen tn de mist. 2 7 en 9.15 uur (18 Jr). LU.MIERE: Leve de Jantjes. 2, 6 45 en 9.30 uur (a.l.J. LUTüSCA: Lady and the tramp. 2.15, 7 en 9.30 uur la.L). LUXOR: Geneviève, 2 uur (a i.) METRO: Dc luit droeg een rokje. 2. 7 en 9.15 uur (al.). PRINSES: 3ij ons op Hawaii. 2.15 7 en 'J 30 uur 18 Jr). HEX: Rebellen van de prairie 2 7 en S> 15 uur (14 Jn. THALIA: The trouble with Har-y 2.15, 7 er. 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: Hoifmann's vertellingen 2. en 9.15 uur (li Jr). VICTORIA: De levensroman van Jo- bana Strauss, 2, 7 en 9.15 uur (a.i.). ROTTERDAM VRIJDAG toneel en muziek: GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein. De (V)iach in top. Radlo-revue- euscmu.e Kens van Dortb. a uur. LUXOR-THEATER, Kruiskade. One- man-show door Toon Hermans. 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Negerbaüet van Keita Fodeba. 8 u.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1