van wethouder Gemeentewerken: Vlotte behandeling van 'n lange agenda sw Jeugd Jolijt met succes in Plantage besloten Waar blijft nieuwe vleugel ziekenhuis? vakantiefoto's VVD-fractie bleek innerlijk verdeeld Sparta krijgt het moeilijk Afscheid mevr. H. Pot van Huishoudschool Gehamerde Voorstellen Wielrijder ernstig gewond 25 jaar bij Havendienst F. v. 't Oever Het Vrije Volk naar H. Kornfeld in Schiedamse raad Afscheid Klaas de Vriesscliool Scliieclam-AW op Boshoek De heer Bosch nam afscheid cjkdammers onder elkaar De grootste krant Ouderavond van Comeniusschool A Prof. Casimirschoöl Waardering voor heer J. Penning CINE-F0T0-FILM „HUIZE BRABANT" xcinlaa» tel Wethouder Sabel opent expositie Honkbal Drie fietsen weg HET VRUE VOLK VRUDAG 27 JULI 1956 PAGINA 7 EEN NIET ONBELANGRIJKE agenda heeft de Schiedamse gemeenteraad donderdag avond binnen twee uur afgewerkt. Met soms wijd uitgesponnen, maar weinig imposante voorstellen maakte de raad korte metten. Wellicht lag dat ook aan de voortvarende wijze, waarop de wethouder van Onderwijs en Sociale Zaken, de heer H. Sabel, de voorzitters hamer hanteerde wegens afwezigheid van burgemeester J. W, Peek. Het nieuwe raadslid, de heer M. v. Harmeien, die niet op tijd ter plaatse kon zijn, verscheen wat later op de avond in de raad en legde de eed van trouw en zuiverheid af. De heer Sabel feli- citeerde het raadslid met zijn benoeming en heette hem wel kom in de raad. Bij het voorstel tot het In erfpacht uitgeven van een stuk grond aan de Oversehieseweg aan de firma Rietveld te Rotter dam sprak de heer J. J. Bieze (arb.) zijn ongerustheid uit over een eventuele blokkering van de Overschiesestraat. Alleen raderen Harpe Davids De chr. muziekvereniging Harpe Davids zal onder leiding van de heer Albert Meij zaterdagavond concer teren in de Plantage. Het programma bevat werken van Boieldleu, Ganne en Gerard Boedijn. Aanvang 8.45 uur. Niet tevreden Nog was de heer Bieze niet tevre den. Van de bouw van een brug wist hij niets af. Voor hem was echter de hoofdzaak dat de weg vrij zou blijven. Waar blijft aula? Te veel scholen Er wordt alle aandacht aan be steed, aldus wethouder v. d. Berg, maar de heer Sabel, de wethouder van Onderwijs, wil scholen hebtfen. Merkwaardigerwijs komen die scholen er ook, maar daardoor houdt men de stadsarchitect buitengewoon druk bezig. Men zal dus nog even moeten wachten, zo zei de heer v. d. Berg. Moeilijkheden De wethouder van Sportzaken, mr. P. v. Boehove, verduide lijkte de moeilijkheden, waarmee Hermes en de gemeente te kampen hebben. De eerste moeilijkheid is wel de constellatie van de terrei nen. Zoals men weet heeft de KNVB bezwaar gemaakt tegen ge meenschappelijk gebruik van de velden door Hermes-DVS en SW. Nu zou het uiteraard dwaas zijn om twee stadions te bouwen waar de sportterreinen zo vlak bij elkaar liggen! Huurprijs Wanneer? L&at UW Uniek voor Schiedam en omstreken volgens het nieuwste KODAK-systeem Laat u zich door ons voorlichten Kwalitatief het beste voor de halve prijs! H. Sabel stampt grond Bestaat er kans dat ook de schepen voor de wal komen? zo vroeg hij het college. Indien dit het geval mocht zijn leek het deheer Bieze onge wenst dat het desbetreffende terrein als werkterrein zou worden gebruikt. De praktijk heeft uitgewezen, zo be ioogde hij, dat in zulk een toestand geen verandering komt. Hij sprak zich uit tegen versmalling van de weg. De wethouder van Gemeentewer ken, de heer Th. J. L. van den Berg, stelde hem gerust. De fabriek legt zich slechts toe op, de fabricage van Schiedam mag dan wel zijn riante Sterrebos missen daar klagen nog dagelijks mensen over het Volks park mag er toch ook zijn. Natuurlijk, afmetingen zoals het befaamde bos die had zal men tevergeefs in het Volkspark zoeken. Vergeleken bij de uitgestrekte velden van toen is het maar een plantsoentjeMaar we kun nen er ook veel goeds van zeggen. In de eerste plaats zeer goed onderhou den grasperken, die eenvoudig noden tot rusten. En bijzonder prettig is ook dat men zomaar in het gras mag. iets, dat voor Nederlandse begrippen be paald revolutionair mag worden ge noemd. Nergens treft mer de zo ha telijke bordjes „Verboden zich in het gras te begeven" aan. Nu ja, het is verboden te voetballen op de fraaie grasmatten, maar dat is alleszins be grijpelijk en dus aanvaardbaar. Voor de rest kunt u zich bij mooi zomer weer daar permitteren een middag slaapje te doen, Op gras, dat geurt naar vele lieve dingen. Naar zon, aarde, vakantie.Ja, we hebben het voor u even geprobeerd, daar in het Volkspark. Wij konden de verlei ding niet weerstaan. Zo even in het lunchuurtje.Iets voor u ook, dachten we zo, tandraderen, zodat van scheeps bouw geen sprake zal zijn. Boven dien zal de weg juist op die plaats moeten worden omgelegd; men Is derhalve met de fabriek overeen gekomen dat dit terrein later zal worden onttrokken. Met grote minzaamheid, de wethou der eigen, herhaalde de heer v. d. Berg zijn bewoordingen en toen bleek de heer Bieze wel content. De derde etappe van de uitbreiding van de Algemene Begraafplaats kost 50.000,—. Akkoord, zelden verscheidene raads leden, maar waar blijft de aula? De heer K. Bosch (v.v.d.) uitte daarover zijn ongerustheid. Hij vroeg naar de stand van zaken. Ook de fractievoorzitter van de PvdA, de heer J. v a n L i t h, drong aan op spoedige bouw van een aula. In zijn antwoord bleek wethouder v. d. Berg ietwat ontstemd over de vraag .van de heer Bosch. Volgens hem zou deze voldoende sop de hoogte kunnen zijn* van Me stand van zaken daar hij deel uitmaakt van de des betreffende commissie. De heer Bösch achtte het in „onze democratische samenleving heel ge woon," dat een commissielid eens punten van behandeling naar voren brengt. Hij hoopte dat de wethouder zijn belofte betreffende de bouw van een aula zal houden en dat de plan nen binnenkort ter tafel zullen Vermoedelijk doordat de bestuur der van een zandauto geen voorrang verleende aan de zeventienjarige wielrijder G. van G. uit Schiedam, heeft gisteren op de hoek van de Froitweg en de Viaductweg in Den Haag een ernstig ongeval plaats gehad. De wielrijder kwam met de vracht wagen in botsing en is in zorgwek kende toestand opgenomen in het ziekenhuis Westeinde. Getuigen wordt 'verzocht zich bij de verkeerspolitie (Alexanderplein 15) te melden. In het hoofdkantoor van de Ha vendienst vond vanmorgen de hul diging plaats van de heer W. Sjoers- ma. die 25 jaar als brug- en sluis wachter in dienst van de Havendienst is. De waarnemend havenmeester, de heer H. Groenhof, kenschetste de jubilaris'als een bekwaam, ijverig en correct werker, die uit het goede hout is gesneden. Aan hem kunnen de jon geren zeer zeker een goed voorbeeld nemen. Namens het personeel van de Havendienst ontving de heer Sjoers- ma een scheerapparaat en van de gemeente de gebruikelijke enveloppe. Ook mevr. Sjoersma werd in de hulde betrokken; haar werden bloemen aangeboden. De heer Sjoersma kwam als brug wachter 2e klasse in dienst bij de ge meente. In 1952 werd hij benoemd tot sluiswachter eerste klasse. De bekende achterspeler van Spar ta, F .van 't Oever, is voor het vol gende seizoen door SW gecontrac teerd. Naast de buitengewoon prettige medewerking, die dn organisa toren van de slotavond van Jeugd Jolijt hebben ondervonden van de zijde der autoriteiten, is het succes van de festiviteiten zeker ook te danken geweest aan het vriendelijke zomerweer, dat de diverse programma-medewerkers stimuleerde tot uitstekende prestaties. Nadat in de Huismanstraat nog maals „Tafeltje dek je" gespeeld was, vertrokken de kinderen om half acht van drie verschillende wijken, om zich op de muziek van „De Harmo nie", „De Jonge Harmonie" en „De Oranjegarde" gekostumeerd naar de Plantage te begeven. Het programma werd niet alleen genoten door een openluchttheater vol kinderen, maar ook door vele (oudere) belangstellenden, die even enthousiast de zang, dans en voor dracht volgden. Na de dans-spelen der AJC-jongeren (de Zwaluwen), zong men gezamenlijk enkele liedjes, om vervolgens te genieten van Martie de Majeur en zijn sprekende pop. Bij een kinderfeest hoort een pop penkast en met dit programma-punt naderden we alweer het einde van deze uiterst genoeglijke avond, die besloten werd met muziek van de Harmonie. De feestelijkheden die tot nu toe voor een groot deel te danken zijn geweest aan de medewerking van de AJC, CJNV, CJVF, clubhuis St.-Jorisdoelen. vereniging Het Sin gelkwartier en de Rennersclub Schie dam, zal men in komend jaar zoveel mogelijk trachten voor te bereiden met eigen krachten uit de vereniging „Jeugd" Jolijt". komen. De raad verleende toen het desbetreffende krediet. Opheldering Opheldering wenste de heer A. Hoek (am) bjj de behandeling van het door B. en W. ingediende voorstel om voor eigen rekening een verplaats baar kleedlokaal te bouwen, dat aan Hermes-DVS in pacht zal worden ge geven. De heer Hoek vond vooral de passage in het voorstel betreffende de plannen ten aanzien van de sportvel den bijsonder vaag. Voorts vroeg hij inlichtingen omtrent het huurbedrag, dat Hermes de gemeente zal betalen. Hermes zal echter over een kleed lokaal moeten beschikken, maar in verband met het voorafgaande is het lastig om een juiste plaats voor dit gebouwtje te bepalen. Mr. v. Boehove noemde de gevonden oplossing prak tisch, daar bi! de kosten ook de aan leg van waterleiding Is begrepen. Die leiding zal toch moeten worden aan gelegd. Ten aanzien van de tweede vraag van de heer Hoek over de huurprijs verontschuldigde de wethouder zich over het nog niet kunnen vaststellen van de huurprijs. Hermes richtte zich pas tien dagen geleden tot de ge meente In verband met de tekort komingen door het wegvallen van de bij terreinen. Men heeft toen naar een nood-op lossing gezocht; het huurbedrag zal later worden vastgesteld. Wat betreft de verdere kosten voor het overplaat sen van de lichtmasten naar het zo genaamde korfbalterrelntje in het Volkspark deelde de wethouder nog mee dat dit veld niet langer dan een Jaar in gebruik zal worden genomen. Dat men voor de" problemen bij de sportvelden bewesten de Poldervaart nog geen oplossing heeft gevonden hangt ook samen met het plan LangeDe Planologische Dienst schijnt hier dus eveneens een rol te zullen spelen! Op de vraag van de heer Hoek hoe lang men dan nog moet wachten eer de zaak in kannen en kruiken komt. antwoordde de wethouder dat ook hij daarover nog in het onzekere ver keert De raad aanvaardde daar op het voorstel om 53.000uit te trekken voor' de bouw van de kleed gelegenheid (en aanleg van waterlei ding) en het verplaatsen van de lichtmasten. Leerlingen van de Comeniusschool A hebben donderdagavond afscheid genomen van hun leraren. De voor zitter van 'de oudercommissie, de heer J. Zeelessen, sprak de leerlingen har telijk toe. Meisjes en jongens van de vijfde en zesde klas brachten daarna een aantrekkelijk programma met pianospel, hersengymnastiek en man doline- en ac'cordeonmuziek. Vooral de meisjes Nel van der Meulen en Atle van der Bos oogstten veel succes met hun spel. Ook werd nog een smalfilm van het schoolreisje naar Lunteren ge draaid. Later op de avond volgde de diploma-uitreiking en boden de leer lingen het personeel boeken aan. Tot slot hield het hoofd van de school, de heer Th, van Woerkom, een af scheidsspeech, waarin hij de leerlin gen veel geluk in hun verdere leven wenste. Advertentie I.M. h hij «en ti«!« hoer, maar mat aan van onrtt Irinderbrillen blijft hij „aen echto Jonflcm" SkUdulnasföt 1^" SCHIEDAM Telefoon 67649 De prof. R. Casimirschool heeft donderdagavond In het gebouw aan de Burgemeester Honnerlage Grete- laan afscheid genomen van de heer J. Penning, hoofd van de BLO- school, die de pensioen-gerechtigde leeftijd heeft bereikt. Namens het gemeentebestuur sprak dè heer M. H. Holl, gemeentelijk in specteur voor het onderwijs. Spreker herinnerde aan de oude behuizing aan de gedempte Baansloot en hij betreurde het dat de heer Penning daarin dertien jaar als hoofd heeft moeten onderwzen. Als oud-hoofd voerde het woord de heer K. J. Heij- boer, die de heer Penning als ouder wijzer in 1920 uit Delfsthaven haalde. Gedurende 22 jaren heeft men aan de heer Penning een voortreffelijk leer kracht gehad, die steeds met vole liefde zijn werk deed. Tevens gaven, de heren A. v. d. Voet, waarnemend hoofd en J, Sterk, als oudste der aanwezige collega's, uiting van hun waardering voor zijn werkzaamheden. Namens het perso neel sprak de heer W. de Graaf: hij bood 't scheidende hoofd een pick-up aan. De heer Van Wamelen vertolk te de dank der ouders en overhan digde de heer Penning eenserie lang speelplaten. Ook de heer G. P. Ko ning, hoofdleider van de kinderaf deling van het Hervormd Weeshuis „De Lindenhof" gewaagde van de prettige samen werking met de heer Penning, welke laatste men slechts node ziet vertrekken. Nemens beide naburige scholen richtte de heer A. Houfcsma nog het woord tot het hoofd, waarna de heer Penning, enigszins ontroerd, dankte voor de vele blijken van waardering. f Het voorstel om j 50.000.beschikbaar te stellen voor de aanleg van verwarming in het Gemeente-Ziekenhuis had meer voeten in de aarde dan ogenschijnlijk te verwachten was. Want de raad bleek plotseling ontstemd over het feit, dat omtrent de plannen van een nieuwe vleugel bij het ziekenhuis steeds maar niets wordt bekend gemaakt. Met name de heer W. Kok (c.h.u.) wilde wel inlichtingen hebben, over de plannen van de nieuwbouw. Enigs zins ongerust maakte zich de heer Hoek (a.r.) over de Inrichting. En de heer H. Kornfeld (arb.) bracht even eens naar voren dat twee jaar gele den reeds vragen over de nieuwe vleu gel in de raad waren gesteld. Voorzitter H. Sabel, wethouder van Sociale Zaken, die het ia zijn functie van loco-burgemeester voor mr. J. W. Peek in dit debat moest opnemen, uitte zijn verwondering over de ge stelde vragen. Hij kon volledig in stemmen met hetgeen gevraagd was, maar meende dat men beter bij de algemene beschouwingen over het ziekenhuis dergelijke punten zou kun nen aansnijden. „En die verwarming moet er toch komen," zo stelde hu vast. De win ter staat al voor de deurHij gaf toe dat ait laatste wat ai te pessi mtstisch was uitgedrukt, maar dat nam niet weg, dat een spoedige be- HET VEUE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Advertentie IJM. Plan Maasboulevard eensgezind aanvaard „IK ZIE ER TOTAAL niets in en dring aan op uiterste voor zichtigheid". Dat zei de heer H. M. van Niemvkerk (vvd) don derdagavond in de raad, toen het voorstel tot principiële in stemming met de bouw van het café-restaurant aan de Maas boulevard werd behandeld. Hij was de enige opposant uit de raad en het was begrijpelijk dat iedereen ietwat onthutst op keek. Had zijn fractiegenoot, de heer K. Bosch, zoëven niet juichend lovenswaardige woorden gericht tot het college wegens het flinke initiatief der gemeente en de bereidwilligheid van het bedrijfsleven bij de totstandkoming van dit recreatieve oord aan de Maas? Achtte de heer Bosch het plan niet volkomen verantwoord? Nu, er was kennelijk enige ver deeldheid onder de vvd-leden De heer v. Nieuwkerk had niet de minste bewondering voor dit voorstel. De ge meente mag geen' enkel borg stellen, zo betoogde hij. Het bedrag van 100.000, dat nodig is om de grond, waar het gebouw op zal verrijzen, klaar te maken vond hij te hoog. De deelname van de gemeente 18.750) in het aandelenkapitaal kon bij de heer v. Nieuwkerk geen genade vin den. Ook toen de wethouder van Ge meentewerken, de heer Th. J. L. van der Berg (a.r.) tegenwierp, dat die deelneming in het niet valt bij de bedragen, die door de bedrijven zul len worden geplaatst, bleef de heer Van Nieuwkerk er geen brood in zien. De tentoonstelling Schip en Werf, die door de Schiedamse Gemeenschap ter gelegenheid van de Vakantie feesten 1956 in het Stedelijk Mu seum wordt gehouden, zal op don derdag 2 augustus 's avonds worden geopend door de loco-burgemeester, de heer H. Sabel. De directeur-generaal voor Scheep vaart, de heer W. L. de Vries, zal een inleidend woord spreken over het be lang van scheepvaart en scheeps bouw voor ons land. Ter gelegenheid van deze tentoon stelling zal het orgaan „De Schie damse Gemeenschap" met een spe ciaal scheepvaart- en scheepsbouw- nummer uitkomen, terwijl in de be kende Miniaturenreeks een deeltje zal verschijnen over de geschiedenis van de Schiedamse scheepvaart en scheepsbouw in de vorige eeuw. Gedurende de tentoonstelling be staat 's avonds om 7.30 en 9 uur ge legenheid .deei te nemen aan een rondleiding met voorlichting en de monstraties; op nader bekend te ma ken avonden zullen korte maritieme films worden vertoond. Ten. slotte trachtte de heer v. d. Berg het v.v.d.-raadslid te overtui gen van de wenselijkheid van een representatief restaurant door te wij zen op de gunstige exploitatie van een „dergelijke" inrichting „elders". En de raad zat In gedachten naar het Vlaardingse Delta-Hotel te kij kenMaar de heer v. Nieuwkerk stemde tegen. Als enige. Daarmee was ook het voorstel een jachthaven in de Oude Spuihaven voor 185.000 in te richten, aan vaard. Ir. K. J. J. Dominieus (a.r.) vroeg de wethouder om. de tarieven van de liggelden nog eens onder de loupe te willen nemen. De heer Col- lée (c.pji.) drong aan op hulp van de gemeente bjj de overplaatsing van de ligplaatsen van de Wilhelmina- haven'naar de oude Spuihaven. Die toezegging stond overigens al in het voorstel.... De raad kon eveneens instemmen met het verlenen van een krediet van 225.000 voor de uitvoering van wer ken aan de oever van die Spuihaven. Al met ai betekent dat een grote winst voor de watersportverenigin gen, die binnenkort over een fraaie haven zuilen beschikken. Het Haarlemse HHC kan zondag een stap dichter by het kampioen schap in de le klasse A. komen, wanneer het op Spangen Sparta zal weten te verslaan. Met een werper van internationale klasse als Jan Smidt zal de overwinning zeker mee naar Haarlem gaan. Zou O VVO za terdag tegen Ajax een puntje ver spelen dan kan HHC zich reeds kam pioen noemen. Voor de overgangsklasse B. is vast gesteld de derby tussen RFC 1 en Sparta 2, die zaterdag om 5 uur aan 1 de Esseriburgsingel zal worden ge speeld. Zowel' RFC als de Sparta- reserves kunnen nog wel een puntje gebruiken, zodat dit een spannend duel kan worden. Neptunus gaat zondag naar Amsterdam voor de wedstrijd tegen De Spartaan, die van geen belang meer Is. i Schiedam, dat vorige week onge slagen het kampioenschap behaalde treedt zaterdag aan tegen Allen Weerbaar, terwijl SW zondag de Hazenkamp ontvangt. Het programma voor rayon Zuid- Holland luidt: Zaterdag: 3e kl. A. Neptunus 2 Celerltas 1; B. ADO 2Storks 1; 4e kl. A. DVH 2Wassenaar 1 B. Feyenoord 2SW S; Overmaas Ondina. Zondag: 4e kl. A. Storks 2Laak kwartier 3; Tjikalong 2Celeritas 3. B. Neptunus 3—Schiedam 3. C. Cele ritas 2XerxesJ' Storks 3Sparta 3. Afscheid nemen is eigenlijk een trieste zaak, maar de manier, waarop de zesde-klassers van de Klaas de Vriesschool B hun school vaarwel plegen te zeggen doet het afscheid zelf vergeten. De leerlingen hebben donderdag avond in het Volksgebouw op prettige wijze een programma ge bracht, dat even boeiend als veel zijdig was. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer M Boomsluiter, hield een korte toespraak, waarna twee leer lingen een originele conference ten beste brachten. De Bloemencantate „Geertruida van Fladdderscke" die gezongen werd door meisjes van de vijfde en zesde klas, bleek een wel luidend, muzikaal geheel. De piano partij speelde de heer W. G. J. Boer. Men genoot voorts van toneel en declamatie (dank zij de bezielende leiding van de heer Sehilperoord), af gewisseld met accordeonspe! en gym nastiekoefeningen. De oefeningen stonden onder leiding van mej. Van Woerkom, de gymnastiekonderwijze- res van de school. Als aandenken ontvingen de schel dende leerlingen een kleine Bos-afcias of een boek en de beste wensen voor de toekomst van hun hoofdonderwij zer, de heer J. Schenk. De Huishoudschool heeft mevrouw H. Pot, adjunct-directrice don derdag een hartelijk afscheid bereid. Per 1 september heeft mevrouw Pot een benoeming aanvaard als directrice van de nieuwe Huishoud school te Gouda, zodat aan haar werkzaamheden te Schiedam een eind is gekomen. In de kring van bestuursleden, leerkrachten en medewerkers van de school is de scheidende adjunct-di rectrice hartelijk toegesproken en zijn haar verscheidene blijken van waardering meegegeven. De voorzitster van het bestuur, me vrouw H. Houtzager-Kruizinga, ge waagde van gemengde gevoelens van trots en droefheid. Ieder bemerkte al spoedig na het aanvaarden van uw werk aan onze school, dat u de rechte vrouw op de juiste plaats was. laat een lege plaats achter in onze school, sprak de voorzitster van het bestuur, die mevrouw Pot har telijk dankte voor alles wat zij voor de schoolgemeenschap had gedaan. De directrice, mejuffrouw H. J. Ybes, sprak daarna op collegiale wijze de scheidende adjunct-direc trice toe. Vele jongere collega's zien u met lede ogen vertrekken, aldus mejuffrouw Ybes, die een fraai ge schenk overhandigde. Namens de collega's sprak ook me vrouw A. in 't Hout-Borgers, die haar goede wensen in dichtvorm tot uitdrukking bracht. Mevrouw Pot dankte ten slotte voor de goede woorden en geschenken. Mejuffrouw S. F. E. Bink, die an derhalf jaar aan de school verbon den was en per 1 september is be noemd aan de huishoudschool „Licht, liefde, leven" te Den Haag, kreeg uit handen van de directrice een bloem pot ten afscheid. De leerlingen, die donderdag de diploma's ontvingen, hadden al eer der afscheid van mevrouw Pot ge nomen. Schiedam speelt zaterdag om half vijf op Boshoek z'n laatste thuiswed strijd voor de competitie tegen het Bussumse Allen Weerbaar. De be zoekers verkeren nog in degradatie gevaar en zij zullen er alles op zetten om de ongeslagen kampioenen de eerste nederlaag toe te brengen waar door zij zelf uit de gevarenzöne kun nen komen, die zjj dan na de re cente overwinningen o.a. op SVV overlaten aan Blue Lions. In de uitwedstrijd is gebleken dat Allen Weerbaar ondanks z'n slechte plaats op de ranglijst over een goede slagploeg beschikt, zodat verrassin gen niet uitgesloten moeten worden geacht. Aan Schiedam de sportieve eer de ongeslagen positie te handhaven. Zondag is er geen honkbal op de Boshoek, slissing van groot belang is. De heer Kok was met dit antwoord niet bevredigd. Hij drong aan op verder onderzoek. Daarentegen was de heer Hoek het wel met de wethouder eens. Toch moet men het de raad niet kwalijk nemen, aldus de heer Hoek, dat der gelijke vragen naar voren komen. Buiten de orde wees de heer Bosch (v.v.d.) nog op de ernstige vertraging, ontstaan door het in dienen van nieuwe plannen na de terugkeer van de geneesheer-direc teur, De oude plannen met betrek king tot de nieuwbouw moesten worden omgewerkt, aldus de heer Bosch. Tot slot zei de heer Sabel uiter aard op de hoogte te zijn van een en ander. Bij de begrotingsbehandeling zullen de nieuwe plannen aan de raad worden voorgelegd. En met die woor den zette hij een streep onder de dis cussie. die culmineerde in het aan vaarden van het voorstel. Het WD-raadslld, de heer K. Bosch, nam donderdagavond voor de laatste maal deel aan de Schie damse raadsvergadering. De heer Bosch verlaat de raad om ge zondheidsredenen. Vanaf mei 1845 tot januari 1946 was hij tijdelijk burgemeester van Schiedam. Na tien jaar raadslidmaatschap zegt de heer Bosch thans vaar wel; hij zal worden opgevolgd door mevr. A. Moll-Llps, onder wijzeres ter plaatse. De heer Bosch nam donderdag zeer onofficieel afscheid van ver schillende raadsleden. Weinigen bleken op de hoogte te zijn met de plannen van het raadslid. De volgende voorstellen werden donderdagavond vlot gehamerd: AANSCHAFFING van een Cadillac- ziekenauto voor de GO en GD; kosten 31.000,—. OPHOGING VAN de plantsoenen, langs enige opgehoogde straten in het oosten van de stad, langs de afrit van de Rotterdamsedijk en in de omgeving van de Marconi straat: kosten 29.000, KREDIET VAN 180,000,— beschik baar te stellen voor omlegging van de Oversehieseweg In verband met bouw van viaduct. HET OP DIEPTE brengen van de mond van de Wilhelminahaven en het opspuiten van het industrie terrein bewesten de Schie ten be drage van 700.000,™ VOOR HONORARIA van architecten en. voor grondonderzoek ten be hoeve van de 904 woningen in Nieuwland 190.000,— beschikbaar te stellen. Drie fietsen zijn in de loop van woensdag en donderdag uit Schiedam ontvreemd. Ten nadele van mevr, A. M.S.-v. K. werd een rijwiel gestolen dat onafgesloten voor een pand aan het Broersveld stond. De heer J. O. miste zijn fiets, die hij voor een huis aan de Groenelaan had geplaatst en een leerling van de b.l.o.-school aan de Burgemeester Honnerlage Grete- laan kwam tot de ontdekking dat zijn rijwiel uit de stalling was verdwe nen. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 ea 3.15 uui: De duvelstoejager (a.l.). MOSO POLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: Lucky me (a.l.). Tentoonstellingen: CULT. CONTACT CENTRUM: 9-6 U.l Werken van Nico Molenkamp. Apotheek: FA. WESTENDORP, Singel SI. Diversen: IRENE, s uur: Goeman Borge&lus- school, ouderavond. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: De duvelstoejager (ai.). MONOPOLE-THEATER, 3. 5, 7 an B uur: Lucky me (a.l.) Tentoonstel!! ngen CULT. CONTACT CENTRUM. 9-6 U.! werken van Nico Molenkamp. Apotheek: Fa. Van .Westendorp, Singel 81. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The goldruah, 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). CAPITOL: A As C al» loodgieters. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CENTRAAL: Zeebonken. 3, 7 en 9.15 uur (aJ.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. De naakte oorlog. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Geef hem de ruimte, 2. 7 en 9.30 uur (a.l.). HARMONIE: Oh, mijn papa, 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). LUMIBRE: My sister Eileen. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Jacht op goud en Ivoor. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr), LUXOR: Fernandel als modekoning. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr!. METRODon Camlllo contra Peppone. 2, 7 en 9.15 uur (aj.). PRINSES: Zet 'm op George. 2.15 7 en 9.30 uur (aJ.). REX: Ounga D!n. 2, 7 en 8.15 uur (14 Jr). THALIA: De terugkeer van Lemmy - Caution. 2.15, 7 en 8.30 uur (14 ij, 2 t VENSTER: De woestijn leeft. 2 7 9 en 9.15 uur (aJ.J. X VICTORIA: Geef hem de ruimte. 2 X 7 en 9.15 uur (a.l.). ROTTERDAM VRIJDAG 2 GROTE SCHOUWBURG. Zuidpleln. 2 De Schouwapelers niet „De nacht X van de 16e Januari", 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1