Italiaan Baroni wint le etappe zonder strij Stuntelige start aankomst in Steenwijkerwold Egypte; Nog tijd tot 15 augustus B m W- B B m m Onze wielerploeg voor Kopenhagen Indonesië terug op oude standpunt Omvang schulden vaag RONDE VAN NEDERLAND Atletiekploeg naar buitenland Auto tegen boom, jongen gedood Doodvonnis voor Egyptisch soldaat Nederland naar de conferentie Akkoord tussen Pathet Lao en Laos Moordproees in Polen Hongaren honden VS-vJiegtuig op WW: WW Humanisten krijgen landelijk centrum Kinderen die alleen reizen hebben eigen paspoort nodig HET VRIJE VOLK DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 PAGINA 3 1* V (Van onze sportredacteur JAN LIBER) De Italiaan Mario Baroni is de eerste drager van de oranje leiderstrui in de Ronde van Nederland en hij heeft tegelijk de rood-wit-blauwe armband als leider van het militaire punten klassement. Hij passeerde als eerste van een groep van drie de eindstreep van de 210 km lange etappe in het militaire kamp van Steen wij kerwold. Zijn kameraden van de vlucht, die al na veertig kilometer begonnen was, waren zijn landgenoot Donato Piazza en de Zwitser Heinz Graf, die als tweede en derde wer den geklasseerd. Dadelijk raak 'Mooie Hugo' zag vandaag eea Wonde 'zesling' Koblet onvermoeibaar SMS %mm Nederland heeft besloten om aan de conferentie van 16 augustus over het Suezkanaal deel te nemen. Tot gisteravond hadden elf landen de uitnodiging aangenomen. Het Egyptische kabinet was gisteravond in speciale zitting bijeen. Volgens Egyptische persberichten zou het antwoord op de uitnodiging reeds in grote trekken gereed zijn. Een hoge Egyptische functionaris zei maandag dat Egypte geen haast heeft. „In feite hebben wij de tijd tot 15 augustus middernacht," zo zei hy. filtreert de zon! ZONNEBRAND-OLIE ■xsmt ORGANON In belang van Egypte Stenn voor Nasser j Het Indonesische standpunt over de grootte van de schuld aan Nederland is zeer verward. De Ronde van, Nederland is in Utrecht een beetje stuntelig ge start als gevolg van een ernstige jout van de gemeentepolitie, die het verkeer het DOS-stadion regelde. Toen ,.j karavaan vertrok, liet men het normale verkeer veel te snel door met net gevolg dat tientallen vrachtauto's, per sonenauto's en motorfietsen en autobussen midden in de stoet terecht kwamen en dat officiële volgers, waarin tal van auto's van juryleden, directie en jour nalisten daarvan werden afgesne den en het zeer geruime tijd duurde voordat het contact her steld was. De gehele dag door reden auto's en motorfietsen, die er niets te maken hadden, tussen de offi ciële wagens. Hel was in elk op zicht een weinig geslaagde, rom melige eerste dag. Wij hopen op beter. Met deze korte vermelding' is eigenlijk de gehele etappe gekarakteriseerd, want nooit heeft een etappe van welke ronde dan ook minder strijd te zien gegeven dan deze; nooit Is een aankomst sfeerlozer geweest dan in dit militaire kamp. waar de organisatie weliswaar voortreffelijk was, maar waar men vergat de winnaars toe te juichen. Toen enkele minuten nft de eerste drie het complete peloton binnenviel, keek men elkaar een beetje verslagen aan langs de kant Weken en weken was men bezig geweest met de voor bereidingen voor deze organisatie. Besprekingen in Den Haag op de ministeries waren eraan voorafge gaan, hoge legerautoriteiten waren eraan .te pas gekomen en nu was alles in enkele minuten afgelopen- De renners waren tegelijk weer in de daarvoor aangewezen gebouwen verdwenen; de winnaar Baroni was 'nergens meer te vinden, het beeld schone meisje dat klaar stond met haar bloemen en haar kussen stond een beetje bedremmeld te kijken. Niemand wist wat er nu moest ge beuren. Baroni werd door de luid sprekers bmgeroepen; zijn naam schalde luid over de legerplaats, maar Baroni kwam niet. Bijna was de wacht in het geweer geroepen om de onvindbare te zoeken, maar toen bleek dat de Ita lianen, omdat ze nu eenmaal toch aan het fietsen waren, maar ineens waren doorgefietst naar Meppel, waar zij in hotels waren onderge bracht. Eerst 's avonds op het feest, dat in de legerplaats ter ere van de aan komst van de Ronde van Nederland werd georganiseerd, kwam de Ita liaanse ploeg terug. Toen kreeg Ba roni zijn bloemen en zijn kussen van het meisje dat nog steeds op hem had gewacht. De commandant van de legerplaats kreeg ook zijn deel van de kussen en het feest was eigenlijk het mooiste van de hele dag, want de Ronde van Nederland was maar heel schuchtertjes be gonnen. Op de smalle stoffige kronkelende binnenwegen van Amersfoort naar Voorthuizen en van Voorthuizer Het grote standbeeld van Stalin dat op het Karl Marxplein in Leip zig stond, is verwijderd. Westelijke correspondenten, die op doorreis in Leipzig zijn geweest, hebben dit ge constateerd. Advertentie LM- Hugo Koblet is een vaa de weinige wegrenners die geen onmin stichten als vader zegt: Ik ga naar de Ronde kijken.' De vrouwelijke leden van de fami lie zijn namelijk dol op 'mooie Hugo' zoals de Zwitserse crack in het land der Alpen heet. En dit jaar zeker: want hij vertegenwoordigt Nescafé de koffie die hulsvrouwen soveel tijd spaart en zoveel compli mentjes brengt! Hugo is een vriendelijk man en wuift altijd galant naar zijn aanbid sters. Maar vandaag was het wel bed wonderlijk. Honderd meter van de start in Meppel sag Hugo een lieve blonde tweeling enthousiast naar hem wui ven beide met blonde paardestaar- ten, beide met vuurrode truitjes. Hugo groette en lachte. Een half uur later schoot de kop man van de Nescafé-ploeg een hoek om en keek wéér tegen twee blonde meisjes aan met rode truitjesZe wuifden. Hij lachte. Nauwelijks waren dertig kllometei onder Hugo's banden vergleden of in de dichte haag van toeschouwers vielen twee gezichtjes op met blonde paardestaarten, boven vuur rode truitjes... •Heeft Nederland aüemtói blonde tweelingen?' dacht de Nescafé-ren ner, 'of is dit een blonde zesling? Of zijn de rode truitjes het uniform van de Koblet-fan-club?' We zullen het raadsel voor je oplossen, Hugo! De twee blondjes rijn met hun va der uit Genève hier op vakantie en ze zijn zó dol op Je, dat ze met hun auto van plaats naar plaats snelden om je telkens wéér te kun nen zien! Voor de internationale atletiek wedstrijden te Edinburg op 18 augus tus en Boedapest op 19 en 20 augustus heeft de KNATJ de volgende atleten aangewezen om Nederland te verte genwoordigen. Naar Edinburg gaan Van Harde- veld op de 110 en 220 yards, en Ro vers,' die op de 2 mijl zal uitkomen. De Kroon en Koudijs komen waar schijnlijk aan de start voor de 880 yards. Bij de dames starten Selma Heystek en Hanny Bloemhof op de 100 yards. Voor de wedstrijden te Boedapest zijn Puck van Dyne-Brouwer inge schreven, alhoewel haar deelneming nog niet vast staat; Henk Visser op het nummer verspringen en Kees Koch op kogel en discus. Als eerste gaat Mario Ba roni in Steenwij kerwold over de eindstreep. Het vxis een finish zonder spanning, zonder sfeer. De organisatie was voor treffelijk, maar de toeschou wers vergaten te juichen. langs de Veluwezoom ln de richting van Nunspeet en Zwolle was de eer ste de beste demarrage van de donker getinte Italiaan Donata Piaz za dadelijk raak geweest. Zijn land genoot Mario Baroni, al vele jaren de waterdrager van Magni, ging hem gezelschap houden, Wim van Est zond zijn afgezant Thijs Boks en de vierde werd de jongere broer van de bekende Zwitserse renner Rolph Graf, Heinz. Die vier kregen met veel moeite" een armzalig minuutje op drie Jagers, de Belgen Roger Verplaetse en Willy Schroeders, beiden uit de ploeg van Germain Derijcke en de derde Ita liaan Donato Zampini, die het ech ter maar zeer kort uithielden, want Za.nptni deed natuurlijk geen kop en toen was de aardigheid voor de Belgen er ook gauw af. Een iekke band dwong Thijs Roks af te stappen en van wiel te verwis selen en daarmee was tegelijk zijn kans verdwenen. In het peloton was de goede stemming er kennelijk ook nog niet en men onderwierp zich eigenlijk al te gewillig aan de wil der Italianen en Zwitsers, die er aan de kop van de groep sterk de remmen opzetten. Hugo Koblet, eens de dirigent van de Tour de Prance en nu voor het eerst op een Nederlandse weg, duldde geen enkele tempoversnel ling. Hij was onvermoeibaar in het terughalen van weglopers; Gerrit Voorttng was even onvermoeibaar in zijn demarrages, maar het gelukte niet en zo viel al vrij spoedig de zaak stil in de achterhoede. De drie weglopers kregen drie, vier, vijf minuten voorsprong en. in Zwolle, waar een zeer grote mensenmenigte op de been was gekomen, was het al 9i minuut geworden. De Duitser Jun- kermann en de Zwitser Fausto Lu- rati, weer geheel hersteld van zijn zware val in de Tour de France, wonnen nog een minuutje op het pe loton, maar zij. moesten terug toen het tempo in de laatste 25 km onder aanvoering van Gerrit Schulte en Piet v. d. Brekel, die in hun zwarte truien steeds aan de kop van het peloton waren te vinden, eindelijk werd ver sneld. Laatste kilometers In die laatste kilometers verschrom pelde ook zeer snel de voorsprong van de kopgroep, die nu sterk op de hielen werd gezeten door de Belgen Schroeders en Frans Gielen, bij wie zich ook de Nedejlauder Jos Suycker- buyck uit de ploeg van Schulte aan sloot. Dit drietal kon de kop met meer bereiken, daarvoor was de af stand te kort geweest, maar het ver schil was tenslotte niet meer dan twee minuten geworden. Bik van Looy won de sprint van bet grote peloton, dat zeventien seconden na de twee Belgen en Suy- ekerbuyek, die dus de eerste Neder lander was, au grand complet bin nenviel. L-uratl, op het laatst toch nog door pech achtervolgd, kwam als laatste binnen met ongeveer 4J minuut ach terstand op de winnaar en daarmee was de saaie vertoning op de eerste dag afgelopen. Piazza kreeg de dag prijs van honderd gulden voor de strijdlustigste renner. De officiële uitslag luidt: 1. Baroni (Italië). 2. Piazza (Italië). 3. Graf (Zwitserland). 4. Schroeders (België). 5. Gielen (België b) z.t. 6. Suycker- buyefe (Nederland a). 7. Van Looy (België a). 8. Verplaetse (België a). 9. Martini (Italië). 10. Roselle(Bel gië b). 11. Saelens (België b). 12. Luyten (België a). 13. Kooyman (Ne- derland c). 14. Fore (België a). 15. Van Est (Ned. b). 15. Müller (Duits land). 17. Vannitsen (België a). 18. Backat (Duitsland). Het ploegenklassement na de eer. sta dag luidt: 1. Italië. 2. Zwitserland. S. België b. 4. België a. 5. Nederland a. 8. Nederland b. 7, Nederland c. 8. Duitsland. Op de weg van Deurne naar Hel mond is maandagmiddag door nog niet opgehelderde oorzaak een auto in volle vaart tegen een boom ge reden. Een der Inzittenden, een drie- Jarig kind, werd vrijwel op slag ge dood. In de auto bevonden zich twee Engelse families, het echtpaar Do- nagh en de heer en mevrouw Brown met hun zoontje. De beide echtparen zfjn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis te Helmond overge bracht. De 49-Jarig® motorrijder 3. van Veen uit Haarlem is bij Franeker over de kop geslagen. Hij Is ernstig gewond naar het hospitaal te Leeu warden vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo zat, kreeg een hersenschud ding. Het ongeluk gebeurde, toen een Jeugdige wielrijder zonder uitkijken de weg overstak en de heer Van Veen moest uitwijken. De fietser kreeg geen letsel. Een jonge Egyptenaar is door de Israëlische krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij werd vier maanden geleden in de Negevwoestijn gevangengenomen bij een gevecht met Egyptische com mandotroepen, die Israëlisch gebied waren binnengedrongen. De gemengde Israëlisch-Jordaanse wapenstiistandscommissie heeft Israël schuldig bevonden aan de botsing in. het Beisamdal, waarbij twee leden van de Jordaanse burgerwacht het leven verloren. De secretaris-generaal van de VN heeft tegenover de Veiligheidsraad verklaard, dat de incidenten van 24 en 25 juli tot nu toe het grootste ge vaar voor de wapenstilstand hadden betekend. Bij deze incidenten wei-den vier leden van de commissie van toe- zich der VN gewond. Gisteren kwam het bi) Gaza weer tot een schietpartij, maar hierbij vie len aan Israëlische, noch aan Egyp tische zijde slachtoffers. In een Lunapark te Genova (Co lumbia) zijn maandag zes personen om het leven gekomen ea minstens dertig gewond toen een zg. „Chicago Wheel" door een mechanisch defect plotseling tot stilstand kwam, waar door de inzittenden eruit werden ge slingerd. „Een kleinzielige en onhoffelijke daad er op gericht om te hinderen", zo heeft het Amerikaanse ministerie zo heeft de Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken het Hon gaarse verbod op het vertrek van een Amerikaans vliegtuig uit Boedapest genoemd. Het vliegtuig zou de Amerikaanse gezant in Boedapest vervoeren, doch het kreeg enkele minuten voor het vertrek de boodschap, dat het niet mocht opstijgen „omdat de lucht on veilig was door de aanwezigheid van Amerikaanse propagandaballons". Het State Department zegt. dat dergelijk optreden de Amerikaans- Hongaarse betrekkingen slechts kan schaden. Volgens radio-Caïro heeft de voor zitter van de Arabische Liga, Abdel Challek Hassoena, od een persconfe rentie verklaard dat Egypte niet aan de conferentie zal deelnemen, ,,De resultaten van de conferentie zullen kennelijk in het nadeel van Egypte zijn. omdat men reeds over eengekomen is geweld te gebruiken als op vreedzame wijze geen oplossing wordt gevonden." De Egyptische president heeft tij dens het afgelopen weekeinde een koortsachtige diplomatieke activiteit ontwikkeld: hii ontving de Russische ambassadeur niet minder dan drie maal en sprak voorts met de ambas sadeurs van de VS, India, en Zuid' slavië. m b^ Advertentie LM. 'Va# m Ook tussen de buitenlandse diplo maten onderling heerst een zeer druk verkeer. Dit geldt trouwens voor de meeste hoofdsteden. Zo ontving de Franse minister van Buitenlandse Zaken enige diplomatieke vertegen woordigers van genodigde landen, waaronder Nederland. Colombo heeft nog niet geantwoord omdat het nog op gevraagde ophel dering over het doel van de coni'e rentie wacht. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken heeft de diploma tieke vertegenwoordigers van 21 lan den van Latyns Amerika verzocht hem vandaag te bezoeken. Ook hier zal over de kanaalkwestie beraad slaagd worden. Egypte heeft alle belang bij de scheepvaart door het Suezkanaal, Het zal daarom alles ln het werk stellen, om het kanaal te verbreden en uit te diepen en hiervoor een groot gedeelte van de winst uit de genationaliseerde maatschappy gebruiken, zo heeft de Egyptische ambassade in Rome na mens haar regering verkaard. Alle stukken over»het technische onder houd van het kanaal zullen in het Arabisch en het Frans gesteld wor den. Het Bureau van de Arabische dele gaties naar de VN in New York heeft nogmaals verklaard, dat Egypte de vrije doorvaart naar het kanaal zal handhaven, te meer, daar dit in het belang van Egypte zelf is. In geval van oorlog zal Egypte er echter niet voor terugdeinzen het kanaal te vernielen en de Arabische landen zullen in samenwerking met Egypte de olieleidingen vernielen. 20 heeft een vooraanstaande Egyptische ambtenaar gezegd. „Ais het om de vrijheid gaat, is Egypte zeifs bereid schade aan de eigen economische be langen toe te brengen", zo voegde hij eraan toe. Hier is het Britse vliegdekschip Theseus' vanuit de lucht gefoto grafeerd bij het verlaten van de haven van Portsmouth. Aan boord bevinden zich parachutis ten en tankbemanningen. Het doel van de reis is; de Middel landse Zee. Nog twee vliegdek schepen staan paraat. De Bul warki' zou vandaag vertrekken en „Ocean" 1oordt zeeklaar ge maakt. ginnen over eventuele represaille maatregelen, Men denkt hierby aan een boycot van westerse schepen in het geval van. gewapende strijd en aan het eerder genoemde vernielen van de olieleidingen door Arabische landen. Intussen blijft Engeland troepen en oorlogsmateriaal naar de Mid dellandse Zee zenden. Maar ook Egypte maakt zich gereed. Er zou den zich reeds meer dan een mil joen jonge vrijwilligers gemeld heb. ben voor het leger Overigens is alles In het land zeer rustig. De Amerikaanse Zesde Vloot houdt thans oefeningen in het midden van de Middellandse Zee. Volgens een marinewoordvoerder houden deze echter geen verband met de kanaal kwestie. De plannen waren reeds maanden geleden uitgewerkt. De regering: van het konink rijk Laos en de onder commu nistische. Leidingstaande Pa- thet Lao hebben na een lang durig overleg besloten hun strijdkrachten samen te voegen en de twee stukken, waarin het land sinds de conferentie van Genève verdeeld was, te her enigen. Dit hebben de premier van Laos, prins Soevana-Phoema en prins Soe- vannoevong, de bevelhebber van de communistische Pathet Lao-stryd- krachten, in een gezamenlijk com muniqué bekendgemaakt. Op grond van de overeenkomst van Genève, die een einde maakte aan de oorlog in Indo-China, mocht de Ps- thet Lao twee noordeiyke provincies van Laos bezetten, maar moesten beide partijen biyven pogen tot een akkoord te komen. Volgens het nu uitgegeven com muniqué hebben beide regeringen besloten zich te zullen houden aan de vijf coëxistentie-beginselen, die door de Indische premier Nehroe op de conferentie van Bandoeng in hoofdlijnen zyn uiteengezet. De twee provincies, die onder be stuur van de Pathet Lao hebben ge staan, zijl!en weer onder het gezag van de koninklijke regering komen en de strydkrachten van de Pathet De sportcommissie van de KNWU heeft de renners aangeduid, die zullen worden ingeschreven voor de wereldkampioenschappen wiel rennen, welke van 25 augustus tot 2 september in Kopenhagen worden gehouden. In Zweden heeft een konlngs- paradysvogel, afkomstig uit Neder lands Nieuw-Guinea, in gevangen- schap eieren gelegd en uitgebroed. Dit is, voor zover men weet. nog nooit eerder voorgekomen. De Jonge vogels maken het goed. Wat betreft de ploegen voor de wegwedstryden professionals en amateurs is de keuze reeds defini tief bepaald, voor de baankampioen- schappen is nog een enkele wijzi ging mogelijk, hetgeen afhangt van de resultaten, weike tijdens de Ne derlandse kampioenschappen op 11, 16 en 17 augustus, worden behaald. De aangewezen renners zyn: Wegwedstrijd professionals: Wim van Est (St.-Willebrord), Daan de Groot (Amsterdam), Piet van der Lyke (Groede)Wim Rusman (Haar lem), Michel Stolker (Zuilen), Ger rit Schulte (Den Bosch), Adri Voor- ting (Haarlem), Gerrit Voorting (Roosendaal). 1ste reserve:: Jan Westdorp Cs-Heerenhoek), 2de re serve: Thijs Roks (Zundert), 3de reserve: Marinus Verhelst (Axel). Wegwedstrijd amateurs: Jan Buis (Badhoevedorp), Piet de Jongh (Made), Jacques Kersten (Siebenge- wald), Frans Mahn (Amsterdam), Coen Niesten (Beverwijk), Jan Rol (Alkmaar) Sprintprofessionals: Jan Derksen (Amsterdam), Jan Hüzelendoorn (Amsterdam), Peter Post (Amster dam) en Arie van Vliet (Woerden). Sprintamateurs: Joop Capteyn (Amsterdam), M. Gerritsen (Am sterdam) en H. Marinus (Amster dam). Achtervolging professionals: Daan de Groot (Amsterdam), Peter Post (Amsterdam), Jan Plantaz (Eind hoven). Br zal wellicht nog een vier de kandidaat in aanmerking (voor inschrijving) komen. Achtervolging amateurs: Piet van Heusden (Amsterdam), Arie van Houwelingen (Sassenheim) Stayers: Norbert Koch (Utrecht) met gangmaker Bertus de Graaf (Amsterdam), Jan Pronk (Egmond aan Zee) met gangmaker Jupp Mer- kens (Duitsland), Wil Vreeswyk (Alphen aan den Rijn) met gangma ker Leon van der Stuyft (Parijs). John Kelly, die betrokken schijnt te zijn by de recente Londense dief stal van ruim een miljoen aan Juwe len, is maandag door twee detectives van Scotland Yard te Kaapstad ge- arresteerd. Hij zal met de „Pretoria j Castle" vrydag naar Engeland wor den teruggestuurd. Het Humanistisch Verbond heeft. In samenwerking met de plaatselijke gemeenschap van het verbond te Utrecht en de plaatselijke afdeling van de vereniging voor maatschappe lijk werk op humanistische grond slag, Humanistas, het pand Oude Gracht 172 te Utrecht aangekocht, teneinde daarin een centrum voor landelijke en plaatselijke activi teiten te vestigen. Het centrum zal worden geëxploi teerd onder de naam: Stichting Erasmushuis. Alle landelijke activi teiten zuilen hier worden geconcen treerd. Vrijdag zal de inter-Arabische vak. Lao zullen onder opperbevel van de bondsfederatie een conferentie be- koning van Laos komen. Kinderen, die staan bijgeschreven op het paspoort van ouders of voogd, zullen per 1 september alleen zelfstan dig naar het buitenland kunnen gaan als ze een eigen paspoort hebben. Nu kunnen kinderen nog zonder be geleiding de grens overschrijden als ze bij de douane het paspoort kun nen overleggen waarin ze staan ver meld. Bovendien moeten ze van de houder van het paspoort een ver klaring hebben waaruit blijkt dat hij geen bezwaar heeft tegen de reis. De nieuwe regeling gekit ook voor het Bewijs van Nederlanderschap. (Van 0nes sociaal-economisch* redactie) Volgens de RTC-akkoordon erken de Indonesië een schuld van byna een miljard gulden, waarvan ƒ870 miljoen ln de vorm van staatslenin gen en niet by het publiek geplaat ste leningen. Daarop werd tot februari 1956 vóór de eenzijdige verbreking van de Nederlands—Indonesische Unie regelmatig en op tijd afgelost en rente betaald. Op het moment van de 'opschor ting' van de rentebetaling en aflos sing door Indonesië, stond volgens Nederlandse opvatting nog 552 miljoen aan staatsleningen open. Deze zijn gegarandeerd door de Nederlandse Staat. Aan niet bij het publiek geplaatste leningen had Indonesië nog een schuld van 98,5 miljoen. Totaal dus 650,5 miljoen, plus 'opgeschorte' rente, tezamen 661 miljoen. Hoe Indonesië een bedrag van f 3661 miljoen aan schuld weet te becijferen is dan ook niet duidelijk. De enige redelijke verklaring is, dat de Indonesische regering is te ruggekeerd naar het standpunt dat aanvankelijk bij de onderhandelingen vóór het afsluiten van de BTO- akkoorden werd ingenomen. Toen becijferde de Indonesische delegatie, dat het in feite «en vor dering op Nederland had van ƒ1700 miljoen. Men stelde zich daarbij op het standpunt, dat Nederland zou moe ten betalen wegens de schade, door de militaire acties veroorzaakt. Het door Indonesië erkende be drag aan schuld zou hierdoor wor den omgezet in een vordering op Nederland. In de week, voorafgaande aan de beslissing over het niet langer er kennen van de schuld aan Neder land, hebben tal van Indonesische kranten het besluit van Nasser om het Suezkanaal te naasten, toege juicht en ten voorbeeld gesteld aan de Indonesische regering om de eigen moeilijkheden met Nederland op te lossen. In Krakau (Polen) staat Wladys- Iaw Mazurkiewicz terecht, een 43- jarige beruchte figuur in Poien. HQ wordt er van verdacht, dertig vrouwen vermoord te hebben, die niet op zijn afpersingseisen wilden ingaan.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2