Bevolkingsaanwas to 14 miljoen verwacht aren een cent duurder maar dit is Uw kans Uw oude apparaat te vervangen man voeren van naar Europees kampioenschap ;en Vogler verzekert van flinke voorsprong FORMATIE Panter" blijkt lid van internationale bende HOE ZAL HET IN 1980 ZIJN? t Vrouwen buiten winkels gezet Groningen wint groepswedstrijd Crisis verwacht in Marokko Malinowski chef Sowj et-leger HET VRIJE VOLK DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956 PAGINA 3 (Vervolg van pagina 1 r De Rijksdienst voor het Nationale Plan en het Centraal Plan bureau hebben een nota opgesteld, waarin deskundigen zich voorlopig oriënteren op de vraag: 'Hoe zal het westen des lands er in 1980 uitzien?' De studie heet 'Het westen en overig Neder land'. Het laatste woord in deze materie is hiermee nog lang niet gezegd. De bestudering van de opgeworpen vraagstukken staat intussen gewoon door. Aaxbonnezen demonstreren Vasthouden Slaagt men erin, die trek naar het westen af te remmen door het oosten en het noorden van het land even aantrekkelijk te maken als woon- en werkoord, dan is er een goede kans, dat Nederland een wa terhoofd wordt bespaard. Het is d i t vraagstuk, dat de nota beheerst: hoe houden wij een half miljoen Neder landers, die tegen 1980 uit de rest van Nederland naar het westen zui len zijn getrokken, vast in hun eigen omgeving? Sneekweek Speerwerper raakt jurylid dodelijk Zelfs dit goedkope apparaat h technisch heten Gevolg: zachter scheren en bet mesje gaat langer mee. Harmonie op 't spel Beperking centrale training gevraagd Britse vakverbond Voor ontslag wegens automatisering is vergoeding redelijk BLADE iitnicni „goeie* U kunt bet Gillette systeem proberen voor maar 1 gulden mor e n b e glnt;%ni et téT Nog vele kansen Sympathie getaand Met touivladder RANDSTAD RANDSTAD Het maken van prognoses over d< groei van de bevolking is moeilijk. Vóór de oorlog rekende men erop, dat Nederland in 1950 tussen de 9,3 en de 9.9 miljoen inwoners zou heb ben. Wél, er kwam een oorlog tussen, maar desondanks waren er in 1950 10,2 miljoen Nederlanders! Daarom heeft men nu voor Ï98t twee cijfers genoemd: maximum 14,1 miljoen en minimum 13 miljoen. Maar meer dan de 10.8 van vandaag zullen het er in ieder geval zijn. Van alles méér Nu brengt deze bevolkingsaanwas niet alleen maar nadelen met zicb mee. Meer meiwen produceren meer. Zij geven meer geld uit en de bedrij ven, aangemoedigd door de zich steeds uitbreidende markt, gaan meer investeren. Bovendien, zorgen de klei nere afstanden voor een verlaging van de transportkosten. Maar een der nadelen van dat meer produceren is. dat er meer grondstoffen Ingevoerd moeten wor den. Om dat te kunnen doen, moeten wij weer meer afgewerkte produkten uitvoeren, .maar zal het buitenland die meerdere hoeveelheid van ons willen kopen? Dat is niet waarschijn lijk, want in andere landen groeit de bevolking en dus de vraag naar produkten, lang zo hard niet. Om genoeg klanten te vinden zul- ïen wij onze prijzen moeten verlagen. En daarmee Is een flink stuk teniet gedaan van het voordeel, dat de stij gende produktiviteit ons beloofde. Het gevaar dreigt zelfs, dat de werk gelegenheid daardoor onvoldoende wordt. Verkorting van de werktijd en emi gratie z(jn de aangewezen middelen om het werkïooshcldsgevaar te be roeren. Het Centraal Planbureau Maandagmiddag hebben de Am- bonnezen in Middelburg opnieuw on rust proberen te zaaien. Negen vrou wen uit het Middelburgse kamp, ver gezeld van een grote schare kinde ren, zjjn in hun mooiste lcleren de stad ingetrokken, met de bedoeling „voor rekening van de regering" le vensmiddelen In te siaan. De politie, die tijdig op de hoogte was, had de winkeliers reeds gewaar schuwd. Overal werden de vrouwen dan. ook buiten de zaken gezet. Le vensmiddelen werden niet meegege ven. De stoet is daarna naar het huis van de burgemeester mr. dr. N. 3ol- kestein gegaan, die echter met va kantie was, De demonstratie werd voortgezet voor het stadhuis. Er was echter geen aanleiding voor de po litie om in te grijpen. Na terugkeer in het kamp heb ben kinderen ruiten van de keuken ingegooid. Hetzelfde gebeurde vrij dag in Westkapelle. waar kinderen na een demonstratie van de Am- bonnese vrouwen ruiten in het kan toor van de kampbeheerder ingooi den. dag In Westkapelle was het maandag rustig. In het. Middelburgse kamp is na de onrust van maandagmiddi weer politiebewaking geplaatst. (Van onze sociaal-economische redactie) Pe fabrikanten van sigaren zijn van plan de prijzen van hun pro dukten met ingang van 1 oktober met een cent per stuk te verhogen. Deze prijsverhoging zal voor alle merken gelden, zodat de goedkopere merken evenveel in prijs zullen stij gen als de duurdere merken. Procentueel zal de prijsverhoging voor de goedkopere merken echter aanzienlijk hoger zijn. De goedkoopste kleine soorten zul len in het vervolg 9 cent per stuk gaan kosten tegen tot nu toe 8 cent per stuk, wat neerkomt op een prijs verhoging met 12,5 procent. Dure 30-centssigaren zullen voort aan 31 cent per stuk gaan kosten, een verhoging dus met slechts 3 1/3 procent. De in de sigarenindustrie bestaan de kartels hebben hun leden-fabri kanten per donderdag aanstaande in vergadering bijeengeroepen om over deze prijsverhoging te beslissen. heeft al eens eerder uitgerekend, dat een emigratie van dertigduizend per sonen per jaar gewenst is. TVTederland is met zijn ruim 325 in- woners per vierkante km één der dichtstbevolkte landen ter wereld. En in Nederland zelf is het westen weer het dichtstbevolkte deel: 48 pet. van de gehele bevolking woont in Noord- en Zuid-Holland of Utrecht Zal weldra de helft of meer dan de helft van heel Nederland zijn samen gebald in het westen? Als de trek van de overige delen van het land naar het westen doorgaat zeker, zelfs als men aanneemt, dat er tot 1980 jaarlijks zeventienduizend Ne derlanders blijven emigreren. tToe maakt men de gebieden buiten de randstad Holland aantrekke lijk? Door er zoveel mogelijk dezelf de voorwaarden te scheppen, waar aan het westen zijn stormachtige groei te danken heeft. Het half mil joen mensen, dat als er niets gedaan wordt,- in 1980 vah oost en noord naar west zal zijn gekomen, moet werk kunnen vinden in de eigen streek. Er zal voor hen een be staansmogelijkheid geschapen moe ten worden. Deze twee kaartjes illustreren duidelijk de groei van de rand stad Holland. Links ziet u aan de zwarte kern hoe klein de steden in 1S50 nog waren en ntm_ het grijs er omheen, hoe ze in een eeuw tijd gegroeid zijn. Het kaartje rechts toont de te verwachten groei van de randstad, die in 1980 min stens vijf miljoen inwoners zal hebben, een miljoen meer dan nu. De grote steden dreigen aan elkaar vast te groeien en de uitlopers hebben de neiging binnen te dringen in het agra risch middengebied, om zich daar_ te verenigen met de uit groeiende kleine steden. Recre atiegebieden als het Gooi en de Utrechtse heuvelrug worden be dreigd, Wat doen we ertegen? Satel lietsteden bouwen? Een- half miljoen mensen heeft twintig satellietsteden nodig als Wape ningen 20.000 inw.) of acht als Deventer 50.000 inw.). Er is eenvoudig geen ruimte voor. omdat er toch na het afknabbelen van dertig- a veer tigduizend hectare een opper vlakte als van de Noordoost polder) nog enig groen, moet overblijven. Bovendien toont 'de grijze strook langs de kust wat er beslist vrijgehouden moet worden voor de bollenteelt, de tuinbouw en de waterwinning. Na de trieste regendag, waarmee do Sneekweek zo onfortuinlijk open de en na de stormachtige zondag, die de wedstrijden zelfs onmogelijk maakte, was het gisteren uitgezocht zeilersweer met een heerlijk zonne tje en een prachtige bries. Zelden kon een zo mooie Sneekweekdag worden geregistreerd. De Groninger 16 m= zeilers konden zich na deze dag in hun handen wrijven. Met een royale voorsprong o» Holland en een verpletterende voorsprong op Friesland en Over- ijsel wonnen zij de groepswedstrijden in hun klasse. Groot was weer het succes van de Friezen In de strijd van de Hegen- bogen, die in de ene klasse drie Sne- kers op de eerste plaatsen bracht (Oppenhuizen, Zwart en Hendriks) en die alleen in de andere klasse een Hollandse penetratie toeliet. Daar won de Rotterdammer Bakker, maar de Snekers Vrolijk en De Wit volgden in zijn zog en daarna kwam pas de tweede Hollander, de Rotter dammer Tol. Dat belooft wat voor de teamwedstrijden, die woensdag en donderdag worden verzeild! Van de acht beschikbaar gestelde wisselprljzen konden er zes worden uitgereikt. Zij kwamen alle In han den van Friese zeilers: Oppenhuizen (Regenbogen), Van der Meer (30 m' klasse), Atsma (Schouwen), Prins (16 m" eenheidsklasse), De Jong (Pampusklasse) en Borkent (Vrij heidsklasse) De winnaars in de 16 m'-eenheids-, streep- en stipkiassen er. in de Val- kenklassen zullen moeten afwach ten. of de protestcommissie nog ver» andering in de uitslag brengt Te Saloniki is een van de juryleden van de atletiekwedstrijden ernstig gewond. Een speerwerper maakte een verkeerde manoeuvre, waardoor de punt van zijn speer de borst van het jurylid trof en deze dodelijk ver wondde. Advertentie LM. regering zal met positieve geien in het uiterste geval Nadat de Syrische president een beroep op gratie had verworpen zijn ees wegens .spionage voor Israel" ter dood veroordeelden b(j Kimeitra (Sy rië) - terechtgesteld. De maatrege zelfs met verboden de activitei ten in de gebieden buiten het wes ten moeten stimuleren. Ook dan zal het westen nog blijven groeien, maar alleen door het normale geboorte overschot. De stimulerende politiek zou in overig Nederland meer welvaart moeten scheppen. Er zullen daartoe In de agrarische sector verbeterin gen moeten worden doorgevoerd, maar de oplossing van het vraagstuk ligt In de toenemende industrialisa tie van overig Nederland. Dat deze methode succes zal heb ben, wordt nu al bewezen door Bra bant en Limburg, die hun inwoners meer dan vroeger weten vast te hou den, omdat de industrie in die twee provincies werk genoeg biedt. En waar industrie is, stijgt ook het verzorgingsnlveau, het welvaartspeil, het culturele leven! Tegenover Brabant en Limburg staan provincies als Zeeland en Fries land en het zeekleigebied van Gro ningen, die een groot deel van hun Inwonertal naar het westen zien trek ken. Als die trek zou aanhouden, dreigt niet alleen gevaar voor het westen, maar ook voor de achterblij- venden, die een samenleving van ouderen gaan vormen met alle nade len vaadien. Daarom ia het probleem, waarvoor de toenemende bevolking ons stelt, meer dan een simpele kwestie van ruimtegebrek: de harmonie van de gehele Nederlandse samenleving staat op het spel. Welke maatregelen er getroffen moeten worden om die harmonie te verzekeren, kan pas na een nadere studie vgn de talrijke problemeD worden gezegd. De nota van de Rijks dienst voor het Nationale Plan en het Centraal Planbureau geelt alleen een leidende gedachte: er zullen bul ten het dichtbevolkte westen nieuwe bestaansbronnen moeten worden aan* geboord. De Industrialisatie zal beter moeten worden gespreid en allerlei maatregelen, die nu nog op zichzelf worden bezien, zullen deel moeten gaan uitmaken van een samenhan gend. en doelbewust volgehouden be leid. Dat zijn de conclusies van de nota. De lezer van de brochure, waarin deze nota in beknopte vorm Is ver vat, heeft er na het zien van de prognoses maar één conclusie aan toe te voegen. Deze: er zal niet te lang meer gewacht mogen worden met het uit stippelen van dit beleid. Want tot 1980 is nog maar vierentwintig jaar... De waterpolowedstrijd tussen Robber, 1 (Hilversum) en Neptunus 1 (Arnhem) voor de promotie naar de hoofdklasse heren is door de Rob ben met 5—1 gewonnen. Onder leiding van de heer G. Rruiver vergaderden de technische commissie van de KNVB en de leden van de keuzecommissie maandag avond in Den Bosch, te zamen met de leiders van de clubs waarvan spe lers zij n aangewezen voor de cen trale training. Van de veertien clubs die waar schijnlijk spelers leveren aan het Ne derlands elftal dat 15 september in Lausanne tegen Zwitserland uit komt, waren er tien vertegenwoor digd. In de vergadering deden enkele clubbestuurders en trainers de sug gestie, de centrale training te beper ken en er niet eerder dan drie weken vooi een interlandwedstrijd aan te beginnen. De overige voorbereiding van de internationals zou dan, In overleg met de technische commissie, in de clubs zelf moeten geschieden, De technische commissie zal een en ander in haar eerstvolgende ver gadering bespreken. In het algemeen Is wel gebleken, dat de clubs ervan overtuigd zijn, dat de belangen van de KNVB en het Nederlands elftal parallel lopen met de belangen van de clubs. In het zuiden was men bovendien wel te spreken over het besluit, het centraal gelegen Boxtel als tralnings- plaats aan te wijzen. Het congres van de Engelss vak vereniging heeft zich maandag uit gasproken voor het recht der arbei ders op schadevergoeding voor ont slag ten gevolge van de invoering der automatisering. In zün jaarverslag verklaarde de machtige arbeidsorganisatie, die acht miljoen werknemers vertegenwoor digt, dat schadevergoeding in geval len van ontslag wegens inkrimping een „eerlijke en redelijke eis" is. '""niirn (Van. onze zeilmedewerker) Maandag, de eerste dag van de zeilwedstrijden om het Europeso kam pioenschap Finnjollen te Loosdrecht, was zowaar een zomerse dag. Slechts een enkel bultje, 's ochtends met een paar windstoten van zo om en nabij de tien meter pêr seconde, maar middags zon en een heel goede zeilwind. Van de ingeschreven deelnemers verschenen de Poo! Wlodzimierz Fischer en de Oostenrijker dr. Wolfgang Erndl niet aan de start. Do Oostduitser Jürgen Vogler beert al de eerste dag een goede slag ge slagen. Hij werd 's ochtends eerste en 's middags bezette hij de tweede plaats. Waar zijn tegenstanders 's ochtends vaak geheel andere plaat sen bezetten dan 's middags, kon Vogler al meteen een flinke punten- voorsprong nemen. De Westduitser Curd Ochwadt, die 's middags van start af met een grote voorsprong won hij kwam een kleine drie minuten voor num mer twee binnen hinderde in de ochtendrace de Fin Sten Rydgren en moest de strijd staken. De Rus Yuriy Shavrin begon slecht. Al direct na de eerste start moest hij, wegens een begane overtreding, opgeven, 's Middags werd hij, na zeer wissel vallig zeilen, we zagen hem dan weer eens in de kopgroep, dan weer zowat achteraan bengelen, vijfde. De Zwitser Willy Pieper sloeg in de eerste race om, een voorbeeld, dat door de Engelsman Richard Murray gevolgd werd. Hij lag i op de .vierde plaats. Murray zag echter kans, zijn jol weer* overeind te krij gen en zeilde hem vol water, al balancerend, als twaalfde over de finishlijn. Onze landgenoot Bob Marcus hij zeilt onder zellnummer dertien! bracht het, ondanks vele hardnek kige pogingen om van zijn tegen standers los. te komen, 'sochtends niet verder dan de zevende plaats, 's Middags waagde hy iets te veel bij de start. Hij kon niet tijdig en hoog genoeg wegkomen en toen er nog een paar tegenstanders boven hem kwa men liggen, raakte de vaart uit zijn schip en dreef hij op een startboe!, waarmee voor Marcus de middag wedstrijd geëindigd was. In de eerste race viel het zeilen van de Noor Erik Rudström op. Aan vankelijk in het middenveld huizend, werkte hij zich reeds in het eerste kruisrak naar de eerste plaats, Pas in het allerlaatste rak moest hij de eer aan Vogler laten. André Nells, aanvankelilk voor liggend, mopsl zich ten slotte .tevreden stellen met de derde plaats. In de tweede race had de West duitser Ochwadt aanvankelijk, het meest te duchten van de Rus Sha vrin, maar toen deze 'wegzakte' was de Fin Rydgren een tijd lang de ge vaarlijkste man voor hem. Ten slotte liet deze zich echter door Vogler 1 (Oost-Duitsland) verdringen. De Noor Rudström, 's ochtends tweede, kwam nu als tiende binnen. Het zei len van de Italiaan Adelchi Pela- schiar stelde ietwat teleur; een vier de en een zevende plaats is nu niet zo groots. Hoewel dus Vogler een heel goede dag gehad heeft, hij staat precies duizend punten voor op nummer twee, de Noor Rudström, kan er toch nog van alles gebeuren. Een misslag en al de anderen, die in puntenaantal nog niet veel voor elkander onder doen, staan weer vlak naast hem. Hieruit moet Marcus dan maar de moed putten om de overige wedstrij den met ongeschokt zelfvertrouwen in te gaan. De Chinese communisten hebben twee Jezuïeten-paters, die in septem ber van het vorige jaar waren ge arresteerd, weer op vrije voeten ge steld. Doordat een vrachtauto in Co- lumbië van de weg af reed en in 'n ravijn stortte verloren, twaalf mensen het leven en raakten 23 personen ge wond. Anton 1). Bestebreurtje, stichter en oud-president van de Nederland se Kamer van Koophandel in de Verenigde Staten van Amerika, Js gisteren. 67 jaar oud, in New York Henri Beaudot, een van de drie opvarenden van het vlot „l'Egaré" („De verdwaalde") is maandag op viertien mijl van de kust van Cornwall door een reddingboot van boord gehaald om maatregelen te treffen voor het binnenslepen van het vlot in Falmouth. „l'Egaré" is 87 dagen geleden met vier man aan boord uit Halifax (Canada) vertrokken. Een opvarende werd na een maand van boord gehaald wegens ziekte. Twee Britse reddingboten hebben het vlot kort voor middernacht, toen het zich 15 mijl ten zuidoosten van Lizard bevond, op sleeptouw genomen naar Falmouth. Henri Beaudot is de gezagvoerder van het vlot, de twee andere man nen die met hem de reis volbracht hebben zij de 31-jarige Gaston Van- aeker en de 27-jarige Mark Modena, Alle drie wonen zij In Montreal. De laatste dertig dagen van hun reis hebben de vrijwillige schipbreu kelingen van regenwater en de vis vangst moeten leven, omdat hun voorraad levensmiddelen op was. Het vlot, dat gebouwd is uit ronde balken, met touw samengebonden, is op sleeptouw genomen, omdat men niet het gevaar wilde lopen dat het op de rotsen van Cornwall terecht zou komen. De opvarenden van „De verdwaal de" zijn wel wat vermagerd en zeer vermoeid, doch hun gezondheidstoe stand is goed. Voorts hebben zij een baard van een maand, omdat zij zich bij gebrek aan vers water de laatste weken niet meer hebben, kunnen scheren. Dé vorige week ls het vlot nog ln een zware storm terechtgekomen, waarbij het met golven van twaalf meter hoog te kampen kreeg, terwijl het zelf maar zes bij vier meter groot Is. Vorig jaar hadden Canadezen ook reeds geprobeerd met een vlot de Atlantische Oceaan over te steken, doch toen mislukte de poging. Na 66 dagen strandden zjj op de kust van New-Foundland, Marokko staat voor een politieke crisis: de nationalistische party Is tiqlal, de grootste en radicaalste van de coalitie, heeft besloten al haar tien ministers uit de regering terug te trekken. Zy beoogt hiermee een regering van één party, de Istiqlal, te vormen. De regering van Si Bekkai, die in december gevormd werd, bestaat, be halve uit de tien genoemde minis ters, uit zes personen van de meer gematigde nationalistische democra tische onafhankeiykheidspartij en uit vijf onafhankeiyken. De Istiqlal wenst de evacuatie van de Franse troepen uit Marokko, ac tieve steun aan de rebellen In Algerië en directe onderhandelingen met de Amerikanen over de toekomst van h-in lur"*'"■«■"s in het land. Volgens een bericht in „Rode Ster", het orgaan van het Rode Le ger, staan de Sowjet-landstrijd- krachten thans onder bevel van maarschalk Malinowski. Zijn voor ganger was maarschalk Iwan Koniew, di^. verleden jaar benoemd werd tot opperbevelhebber van de strijd krachten van de landen, die het verdrag van Warschau hebben on dertekend. De 57-jarige maarschalk Mali nowski heeft een belangrijke rol in de Tweede Wereldoorlog gespeeld. Hij bracht Sn 1942 voor Stalingrad 'n zware nederlaag toe aan de troepen van Von Manstein. Vervolg van voorpagina B(J deze versmalde basis zou slechts een der twee grote fracties betrokken zijn. Ondanks het feit, dat de opdrachten aan de formateurs Drees en Romme ruimte in deze rich ting lieten, hebben zij daarvan geen gebruik gemaakt. Het is de informateur voorts ge bleken. dat andere fracties (waarbij kennelijk gedoeld wordt op de AR- fraetie) het niet in de eerste plaats op hun weg achten te liggen de ver antwoordelijkheid voor de totstand koming van een kabinet op versmal de basis op zich te nemen. Ten slotte, aldus de woordvoerder, bleek het de informateur dat by en kele fracties de sympathie voor een poging in deze richting tengevolge van het tijdsverloop en de daarmee samenhangende factoren ernstig was getaand. Deze verklaring namens de informateur laat er geen twijfel over bestaan, in welke richting de Infor mateur thans zijn onderzoek doet. Andermaal wordt bevestigd, dat getracht wordt langs niet parlemen taire weg een kabinet te vormen, dat straks in de praktyk het vertrouwen van het parlement zal kunnen ver overen. Aangezien de informateur reeds vorige week heeft laten weten een regeringsprogram gereed te hebben en hjj thans bezig is kandidaat-mi nisters te polsen kan binnen niet al te lange tijd uitsluitsel omtrent het nieuwe onderzoek van prof. Lieftinck tvorden verwacht. (Van onze correspondent te Stockholm) De 35-jarige Hagenaar H, K., die van talrijke in Scandinavië gepleegde diefstallen wqrdt verdacht, heeft maandag tegenover de politie van de Stockholmse voorstand Lidingö bekend, dat hij deel uitmaakt van een internationale inbrekersorganisatie. Men vermoedt dat de centrale van deze organisatie zich in Den Haag bevindt. H, K. beweerde echter, dat zijn werk slechts een onbelangrijk deel heeft gevormd en dat hij in opdracht heeft gehandeld van veel gewichtiger agenten die zich tijdens zijn opera ties eveneens in Zweden bevonden. KL wordt in verband met eventuele ontzettingspogingen, waarvan men vreest dat zij door zijn helpers on dernomen zouden kunnen worden, uiterst streng bewaakt. Ondanks de grote hoeveelheid bewijsmateriaal waarover de politie beschikt, weigert hij directe bekentenissen te doen. Men heeft thans van de Parijse politie Informaties gekregen.: terwijl men in Kopenhagen aanneemt dat K. zich aan een serie inbraken schul dig heeft gemaakt 'die daar in de voorzomer zijn gepleegd. De buit zou ste'eds langs omwegen naar ons land gesmokkeld zijn. Tij dens zijn Scandinavische tournee was hij vah een kleine iransportauto voorzien, waarin zich behalve een bed en een zeer luxueuze garderobe, tal rijke zeer geraffineerde inbrekers werktuigen bevonden De Nederlander liep tegen de lamp, toen hij een hoeveelheid gou den sieraden en juwelen die hij in Lidingö had begraven en die door drie jongens van acht tot twaalf jaar toevallig waren ontdekt, kwam op halen. Zijn totale buit zou een waarde van ongeveer 200.000 gulden hebben. Onder meer vond men. sieraden terug die op 8 augustus tijdens een sensa tionele inbraak in het huis van de Engelse ambassadeur te Stockholm waren ontvreemd. De man die een zeer elegante in druk maakt, is klein van postuur en spreekt vloeiend Frans, Duits en En gels. Hij heeft zijn werk met groot vakmanschap verricht en hij bediende zich daarbij om. van een speciaal ge construeerde touwladder, waarmee bij via de gevels.de balkons bereikte. Uit zyn notitieboekje bleek, dat hü nog een bezoek aan de zomerresidentie van de Zweedse koning ir, Zuid- Zweden en aan het buitenverblijf van minister-president Erlander op zyn programma had. In zyn pas staat het beroep van kassier vermeid. Op de vraag bii wie hij als zodanig was aangesteld, ant woordde hij. dat hy deze functie voor zich zelf uitvoerde.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2