Schiedamse feestrevue kreeg vlotte première ;e prestaties met ballet- en toneelgroep In Beurs gingen de benen van de vloer Grote deelname aan va kantie- bridge-drive Filmkomng Korda verdiende (en smeet met) miljoenen.... 0.S0 en 1.25 ,ALLE HENS AAN DEKEEST ART Vakantiefeest Spannende film voor de jeugd Schip en Werf Ouders, let op de kinderen Uit het dagboek van de politie Prijsuitreiking hengelconcours Dodelijk ongeval bij heiwerk Uitvoeringen in v. Kleefstraat Onvoorzichtig overgestoken: twee gewonden D Ongelukje in Lunapark Bromfietser tegen auto opgereden Windstoot rukt dak van een opslagloods af Wat zij vingen Kaarten bejaarden Burgerlijke Stand Niet in Plantage V isafsiag i- I' ll m m 532ste STAATSLOTERIJ 4ekios HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 DE REVUE „Alle hens aan dek", die maandagavond voor de eerste maal in het Passage Theater werd opgevoerd door Schie damse amateurs, mag als geheel genomen zeer geslaagd heten. Een vrijwel uitverkochte zaal heeft zich uitstekend geamuseerd met deze revue van P. Rhuis en P. J. Dorrenboom; het slotap plaus drukte oprechte waardering uit voor de vaak bewonde renswaardige prestaties van professioneel gehalte. Sketches Veel belangstelling bestond er voor de grote vakantie-bridge drive, ciie maandagavond in Musis Sacrum werd gehouden. 'Niet minder dan 63 paren namen er aan deel. De leiding van de drive was in goede handen bij de.heren J. Aarnoudse (van „Wilton") en Jac. van der Graaf (van „Schiedam-West"). glglp $*111» mÊm Paleis als kantoor 0e romans zt/n tn iedere boekhandel verkriigbaar en kosten slechts 6e lijst Eerste prijzen ZOALS MEN van een „moderne" revue mag verwachten, werden sketches, dansen en muzikale voordrachten op vlotte wijze ten to nele gebracht. Dat bij de kostumering geen geld gespaard is, bleek overduidelijk. Vele taferelen gaven blijk van goede smaak wat de enscenering betrof, niet in bet minst door een aardige combinatie van de toneelgroep en het ballet. Dit was o.a, het geval bij .London in the spring" waar zeer speciaal de danseresjes tin rococo-stijl) uitblon ken. Phyllis Lightstone verdient der halve alle lof voor haar werk met de zestien jeugdige revue-girls. Wij souden. het optreden van de in Schiedam al zeer bekende Russische zangeressen haast het hoogtepunt van de avond willen noemen omdat zij met hun charmante liedjes, afge wisseld met beweeglijke dansjes, be- Het programma van het va- kantiefeest luidt voor: DINSDAG Passage-Theater, 9-11 uur: Jeugdvoorstelling door Stichting „Nieuw Jeugdtoneel" onder regie van Cruys Voorbergh. 10 uur: Excursie Wilton-Pijen oord. 14-16 uur: Jeugdvoorstellingen door Scapino Ballet. - Grote Kerk, 14-16 uur: Toren- beklimmen. Wachtschip Splca, 14-17 en 19- 22 uur: Tentoonstelling Zeecadet- korps. 16 uur: Excursie Werf Gusto, Musis Sacrum, 19.30 uur: Grote vakantie-bridge-diive, Passage-Theater, 20 uur: Revue „Alle hens aan dek". Plantage, 20 uur: Utrechts By zantijns koor, Mastkllmmen en „Vrij en Blij". 10-12 en 2-4 uur: Bezichtiging marineschepen in Voorhaven. WOENSDAG Passage-Theater, 9 en 11 uur; Jeugdvoorstellingen door Nieuw Jeugdtoneel' van Cruys Voorbergh. 10-18 uur: Goochelaar Crochet brerigt'Kezoek aan; ziekenhuizen. 10 uur Excursie WUton-ITjen- oord. Van Ruysdaellaan, 14 uur, Jeugdbrandweerwedstrijd. Passage-Theater, 14 en 16 uur: Jeugdvoorstellingen door Scapino Ballet. Grote Kerk, 14-16 uur: Toren- beklimmen. Wachtschip Spica, 14-17 en 19- 22 uur: Tentoonstelling Zeecadet- korps. Schiedamse Schie, Overschiese- weg, 14.30-17 uur: Jeugdhengèl- wedstrijd. Nieuwe Haven, 15-16 uur: Roel- demonstraties, 16 uur: Excursie Werf Gusto. Gebouw Toonkunst, 19.30-22.30 uur: Fototentoonstelling. Grote Kerk, 20-21 uur: Orgel concert door Jacq. P. Bekkers. Passage-Theater, 20 uur: „Alle hens aan dek". Plantage, 20 uur: Cees de Lange „Zo zo.... Hallo!" 2.30-4.30 uur Schiedamse Schie: Hengel wedstrijd voor de jeugd t/m 15 j. 10-12 en 2-4 uur: Bezichtiging marineschepen in Voorhaven. Maandag was het voor de Schie damse kinderen beneden de veertien jaar de dag van de film. In het Passagetheater wei'den voor de jeugd vier voorstellingen gegeven. Als hoofdfilm -vertoonde men de span nende rolprent „De duivelsrace". Die gaat over een autorallye, waarbij boze boeven brave burgers belagen. Aan gierende auto's en schurkachtige streken geen gebrek. Het hoeft geen betoog, dat de jeugd op zeer ver staanbare wijze meeleefde en het theater donderde van het gejuich, toen de brave burgers ongedeerd als eersten over de eindstreep gingen. Het voorprogramma bestond uit jeugdjournaal, een film over een In disch jochie en zijn aapje en een natuurfilm. wezen het publiek tot groot enthou siasme te kunnen brengen. Een van de aardigste scènes von den we „Chez Bibi", waarin het wilde even in een Apachenkelder werd uit gebeeld, Het thema op zich zelf was zeker niet nieuw, maar de entourage en de onbevangenheid van zanger en zangeres werkten verfrissend en dwongen bewondering af. Daarbij viel „De havenkroeg", een zogenaamd echt Schiedams tafereeltje, wel in het niet omdat de achtergrond te weinig meewerkte. We willen hier echter direct aan toevoegen dat het liedje bepaald me lodieus was en de voordracht goed. Trouwens, de muziek van de heer Dorrenboom, voor zover hij die zelf had geschreven, bleek voldoende kracht te hebben om ondanks de zwakke bezetting van het orkest, zo wel spelers als publiek, tot steun en aangenaam luisteren te dienen. Het cabaret In de revue kwam er misschien wat mager af. En dat speet ons wel. Want het nummer „Spaanse kolder" dat kostelijk van inhoud is, kreeg net niet die behandeling die zulk'een kolderstukje tot boven het ge wone verheft. Maar we zijn ervan overtuigd dat dit fraaie nummer, waarin vijf Sinterklazen optre den, in de .komende uitvoeringen nog wat zal worden bijgevijld. De sketches, verdeeld tussen zang en muziek, hebben de volle zaal tot welwillende hilariteit gebracht, ook ai duurden sommige wei wat lang. Voorts gaf „Wietje Kwetter", een bekende figuur in 'Schiedam, een De Algemene Bond van Ouden van Dagen maakt bekend dat kaarten voor het Passagetheater vanaf zater dag 10 uur kunnen worden afgehaald in het Blauwe Huis op vertoon van contributiekaart. Zondagmiddag is een record ge vestigd voor het aantal bezoekers aan de tentoonstelling „Schip en Werf' in het Stedelijk Museum. Vooral na drie uur was het uitermate druk in de vier grote zalen; soms moesten de bezoekers enige tijd wachten om een schilderij of scheepsmodel nauwkeu rig te bekijken. In het begin van de middag werd de vijfduizendste bezoe ker geboekt. Het was de heer H. J. Heesemans, Heenvlietsestraat 35, die de tentoonstelling met zijn beide zoontjes bezocht. Hem werd namens de Schiedamse Gemeenschap een herinneringsgeschenk aangeboden. In verband met de grote belangstelling voor de tentoonstelling wordt over wogen deze ook nog na de sluiting van het Zomervakantiefeest open te houden op zondag 2 september. Zeer binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met het baggeren van de mond van de Wilhelminaha- ven. De daarbij vrijkomende specie zal worden opgespoten op het in dustrieterrein ten westen van de Schie en in het Balkengat bij de Maasboulevard. Het is bekend dat dergelijke plaat sen een grote aantrekkingskracht uit oefenen op de jeugd. Het is daarom, dat langs deze weg een beroep wordt gedaan op de ouders en wel speciaal op diegenen onder hen, die in de na bijheid van bovengenoemde plaatsen wonen, om hun kinderen te waar schuwen voor het grote gevaar dat in ope,spoten terreinen schuilt. Deze terreinen immers, waar 1 A die hierop terechtkomen, zakken on herroepelijk weg. Ook naderhand, wanneer de bovenste laag enigszins hard Is geworden, blijft dit gevaar bestaan. Het is dan misschien zelfs nog gevaarlijker, aangezien onder de vaste laag, welke gemakkelijk breekt, de slappe grond nog aanwezig is. Het is derhalve dringend geboden, dat niemand zich op deze opgespoten terreinen begeeft en zeker geen kin-, deren. Voor alle zekerheid zullen de desbetreffende terreinen worden af gerasterd en zullen daarbij waar schuwingsborden worden geplaatst. natuurlijk geen betoog, dat het vooral Schiedams jeuga hier naar toe was getrokken. Tot omstreeks elf uur hebben de jongeren zich uitstekend vermaakt met dansen en luisteren. Het voor treffelijke orkest De Windmolens oi.v. Johïmy Holshuysen zorgde voor mu ziek. Daarbij kon men nog genieten van de perfecte zang van de ons al ler bekende Truusje Koopmans en Dick Doorn. Een extra-attraotie was de gram mofoonplaten wedstrijd, waarbij ae beste amateurzangers en -zangeres sen uit het publiek een plaat konden ■winnen. Geboren Martina en Mietje, dv j. v. Eijk en C. Paul; Hans R., zv A R. Geudeke en N. van Voorst; Willem C„ zv T. van Abkoude en C. Luiten; Antonlus, zv A. Baas en M. C. van Pinxteren; Johanna C. M., dv C. W. v. d. Knaap en A. M. M. v. d. Burg. Overleden; A. T. J. Hggelman, 84 J. geslaagde persiflage op Schiedamse toestanden. Zoiets deed het goed. Lovenswaardig achten wij het van de samenstellers der revue dat men zich gelukkig niet te veel tot de lokale sfeer heeft bepaald, want de zeevaart en wat daarmee samen hangt, Is ten slotte niet uitsluitend een Schiedamse aangelegenheid Proloog en finale (de laatste in variété-stijl anno 1890) wezen dui delijk op de grote nauwkeurigheid die de regisseur heeft nagestreefd. Natuurlijk liep alles niet even ge routineerd; hier en daar was de plankenkoorts merkbaar, zonder echter tot narigheden te leiden. Een bezwaar Een bezwaar leek ons het ge mis aan microfoons. De tekst, zowel van enkele sketches als van duetten en solozang, was al op de voorste rijen onverstaan baar. Met name de eerder ge noemde „Spaanse kolder" zou zeker geluidsversterking behoe ven. Ondanks deze overigens gemakke lijk te verhelpen oneffenheden kan men .Alle hens aan dek" alleszins geslaagd noemen, dank zij ook de rijke kostumering. De decors waren van de firma W. Beyne Zn. te Amsterdam; de kostuums en grime van de firma D. v. Nooyen uit Rot terdam, Onder de vele genodigden zagen wij de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek. Tijdens graafwerkzaamheden ach ter het woonwagenkamp bij de Qude- dijk hebben arbeiders een granaat gevonden. Het gevaarlijke ding dat dateert uit de tweede wereldoorlog (een luchtafweer-granaat) heeft men veiligheidshalve naar de politie ge bracht. In de brandschakelkast van het Rotterdams Nieuwsblad aan de Broersvest brak maandagavond door kortsluiting brand uit. De transfor mator ging in vlammen op. De brandweer o.l,v, de heer De Jager hoefde geen dienst te doen. Ten nadele van de heerC. J.D.is in het Sportfondsenbad een horloge gestolen. De diefstal moet tussen 3.30 en 4.30 uur zijn gepleegd. Een tafel vol met fraaie en nuttige prijzen was maandagavond in de zaai Liberty te zien. Was, want dezelfde avond werden al die mooie prijzen uitgereikt aan de winnaars van het hengelconcours, dat zaterdagmiddag In de Delfshavense Schie Is gehouden. De heer C. de Nijs, voorzitter van de hengeleommissie, opende de avond en bracht namens alle vissers zijn dank uit aan de Schiedamse Ge meenschap en zijn mede-commissie lid, de heer A; Burggraaf, die zich wel bijzonder heeft ingespannen voor de organisatie van het concours. Namens het vakantie-comité van de SG was de heer M. van Dijk aanwezig, die de fraaie zuil, beschik baar gesteld door de SG voor de beste vereniging, aan de voorzitter van 't Voorntje, de heer Lupker, uit reikte. De heer Van Dijk zei voorts blij te zijn, dat ondanks het slechte weer de vangst (twee emmers!) beter was dan vorig jaar. De 42-jarige heibaas Joh. van Schalck uit Asten (N.B.) is gister middag bij de ln aanbouw zijnde brug over de Maas bij Venlo door een val lende heistelling getroffen. Van Schalck was op slag dood. Vermoedelijk is een der palen van de stelling bezweken, waardoor het gehele gevaarte omlaag stortte. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Een andere heibaas liep bij het ongeval lichte verwondingen aan het achterhoofd op In verband met het slechte weer zullen de openluchtuitvoeringen in de Plantage voor de resterende avonden van het Vakantiefeest plaatsvinden in de hallen van de Coca Cola-fabrieken aan de Van Kleefstraat. ROTTERDAM, 27 augustus He den werden aan de Visafslag alhier van IJmuiclen, Den Helder en elders 300 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot midd. 135 "140 per kg; Schol midd. 2734; id. klein 18—22; Schelvis midd. 18—24; id. klein 8—11: Kabeljauw klein 12 16; Makreel 1821; Zeehanen klein 1025; Wijting 1214 per kist. Vanmorgen omstreeks kwart voor tien Is op de Burgm. Knappertlaan tussen de Warande cn de Thomas A Kempisstraat een ongeluk gebeurd ten gevolge waarvan twee personen ernstig werden gewond. De 73-jarige heer G. J. C. L. wo nend, in het St. Liduinagesticht stak op onvoorzichtige wijze de drukke rijweg over en werd daardoor aan gereden door een motorfiets. De be stuurder, de achttienjarige Schie damse kantoorbediende M. W. de G. werd tegen het wegdek geslingerd en bleef ernstig gewond liggen. De voet ganger kreeg eveneens Dij dit onge luk 'are verwondingen. De GGD bracht de slachtoffers naar de Dr. Noletstichting waar bleek dat bei den een zware hersenschudding en vele schaafwonden hadden opgelo pen. De motor van de heer De G. reed alleen verder en botste tegen een personenwagen, die uit de richting Nieuwe Haven naderde. Daarbij werden motor en auto be schadigd. reigende onweerswolken pakken zich samen boven de uit. toen- de successierechten waren nalatenschap van de Engels-Hongaarse filmmagnaat Sir betaald-, van de erfenis van bijna Alexander Korda. Als de familieleden van de aan het vier ™u'oen g"'den bleef geen cent begin van dit jaar gestorven pionier van de Engelse film niet nZ"k™x"e?%aZk-Kor"*? met tot overeenstemming kunnen komen over de verdeling van de alleen niets te hebben nagelaten, erfenis, dan zal er ongetwijfeld een proces volgen. maar nog een bedrag van ongeveer En tijdens dit proces zal dan bekend worden, dat Korda, de man, die 41.000 gulden aan schulden te heb- enorme sommen verdiende, op veel te grote voet leefde. Hij was een ver- ben. kwister van groot formaat, grotendeels op kosten van mensen, die in hem geloofden. Degene, die van plan ls over de erfenis te procederen, is Korda's eerste vrouw. Maria Farkas. dertig jaar geleden een van de hel dinnen van de stomme film. Verwonderlijk is dit wel, want hoe wel Maria Paritas 26 jaar geleden scheidde van de filmmagnaat, on dersteunde deze haar voortdurend, omdat ze in behoeftige omstandig heden leefde. Misschien heeft dit regelmatig toestoppen van geld ertoe bijgedragen, dat ze zich niet verzet heeft tegen de twee huwelijken, die Korda nadien heeft gesloten. Nu. vier maanden na zijn dood. Is ze opeens met de bewering gekomen dat het tweede en het derde huwe lijk ongeldig waren. Hoewel haar scheiding voor de rechtbank is uit gesproken, zegt ze, dat de huwelijks band tussen haar en Korda tot aan diens dood heeft blijven bestaan, hetgeen betekent, dat ze universeel erfgename is. Uitzigeunerkamp Korda heeft Maria Farkas veer tig jaar geleden, toen hij nog een jonge toneelspeler uit Boedapest was. in een Hongaars zigeuner kamp 'ontdekt'. Ze trouwden in Boedapest en via Wenen belandde het echtpaar ln Berlijn, waar Ma ria een snelle carrière maakte. Als alom gevierde filmster baande zij voor haar man de weg naar de roem. Snel achtereen werd hij van toneelspeler assistent-regisseur, daarna regisseur en» produktielei- der bij de Duitse film. In 1929 vertrok net Hongaarse ar- ciestenpaar naar Hollywood, en niet lang daarna ging het uiteen, Korda hertrouwde, met de filmster Merle Ob er on, en ging naar Engeland. Hij liet zich nogmaals scheiden en trad voor de derde maal ln het hu welijk, nu met de Canadese A1 e x a n- dra Bovenn. Als geen ander heeft Korda in zijn veertigjarige fiimloopbaan ups en downs beleefd. Nu eens was hij ver mogend, dan weer arm, en niet lang daarna miljonair. Dat miljoen ging weer op, en hij begon opnieuw. Rijke erfenis Toen hij stierf Het hij volgens zijn testament 385.000 pond na, een zeer kostbare schilderijenverza meling, een paleis in de 'miljonairs straat' van de Londense wijk Ken sington, een groot jacht, een Rolls Royce en de vertoningsrechten van bijna al sijn oude films. Vier van deze films, die meer dan twintig jaar geleden in première zijn ge gaan, hebben hem alleen al 34.000 pond aan rechten opgeleverd. m zijn testament vermaakte Kor da een kwart van zijn vermogen aan zijn derde vrouw, zijn broers Vin cent en Zoltan kregen elk een acht ste en zijn zoon Peter ontving de rest. Maria Farkas, die ln Parijs woont, ontving 2000 pond. Nadat een menigte van notarissen, Juristen en ambtenaren van de be lastingen zich drie maanden lang met het testament hadden bezig ge houden, kwamen zij tot de conclusie dat de overledene weliswaar 385.000 pond zou moeten hebben bezeten bij zijn dood, maar dat hij tevens nog enkele schulden tot een totaalbedrag van 160.000 pond had. Nog onvunst'ger zag de zaak er -■> Maria Farkas en Peter Korda laten het er echter niet bij zitten. Zij ge loven, dat er hier en daar nog geld is. De bewijzen, die ze hiervoor ter tafel zullen brengen, moeten pikante bijzonderheden bevatten over de on gelofelijke spilzucht van Korda, die op een even ongelofelijke manier tal jit» SIR ALEXANDER KORDA: geen cent over van mensen bij de neus heeft ge nomen. Toen de fllmmagnaat na zijn schipbreuk in Amerika naar Enge land trok, maakte hij een lange reeks van films, die hem niet alleen een adellijke titel bezorgden, maar ook zijn banksaldo aanzienlijk deden aanzwellen. Op het hoogtepunt van zijn car rière, wist hij twee miljoen pond los te kloppen van een verzekerings maatschappij, en bouwde met dit geld de grootste filmstudio van Europa, Denham Studios. Tevens stichtte hij 'London Films' en 'Bri tish Lion' van de verzekeringscenten en financierde er een aantal films mee. In Piccadilly kocht hij een palels» naar hij zijn kantoren onderbracht. Brieven naar het buitenland schreef bij helemaal niet meer, telegraferen of telefoneren was veel makkelijker. Zijn medewerkers kregen zeer hoge lonen, want Kor Ja wilde alleen de beste vakmensen in dienst hebben en bovendien was hij van nature teer gul. Wanneer hij eens bankroet ging, dan duurde zijn staat van faillisse ment toch maar slechts enkele da gen. Talloze rijke lieden lieten zich hypnotiseren door de niet ophou dende woordenstroom van de film-, magnaat. Hij had niet aUeen nooit moeite met het lenen van geld, ster ker nog, men was zelfs blij, als hij geld aannam. Engelse en Amerikaan se rijkaards zagen hun geld ln Kor da's handen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Ze zwegen. Ze beklaag den zich niet over zijn verkwistin gen. Onder toezicht Slechts toen de Engelse regering hem bij de arm pakte om het aan zien van de Engelse filmindustrie te redden, moest Korda inbinden en het goed vinden, dat een deel van zijn inkomsten en uitgaven werden gecontroleerd. Ondanks zijn moeilijke financiële omstandigheden leefde Korda er vrolijk van. Twee dagen voor zijn dood kocht hij nog voor 30.000 gul den een Rolls... Het zal Peter Korda en Maria Farkas moeilijk vallen uit te zoeken waar zijn miljoenen zijn gebleven. Zeker ls het, dat hij ze eens heeft gehad. Maar even zeker is het, dat hij ze even vlot weer heeft uitge geven... De negenjarige Henk Swagermann uit de Beijerlandsestraat 21 kwam maandag zo ongelukkig op de trans portband van het Lunapark terecht dat hij een gekneusde pols en lin kerhand opliep. De GGD verbond hem ter plaatse; later werd hij naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Al die bewegende apparaten ln het Lunapark had Henk goed „genomen" maar toen hij op de transportband werd gegooid maakte hij een val. die het bovenstaande tot gevolg had. ZJjn windjack werd vernield HOGE PRIJZEN SOOO 1501 ƒ1500 3058 10559 13849 ƒ1000 2002 3595 6845 11527 11740 14228 f400 3110 5239 6261 10544 16498 17052 18273 1S488 ƒ200 2162 2S3S 4828 5861 6124 7621 792? 3073 8580 8625 8862 9235 9431 9656 12059 12593 13240 13824 14928 1^64 167M 18687 18808 18818 20029 2043S 20484 21426 21701 SBÜS PRIJZEN VAN ƒ80— 1111 131 274 330 338 389 430 438 648 954 966 2065 081 247 280 404 427 636 641 701 713 724 752 852 878 986 3014 048 103 334 392 554 758 791 835 4051 052 097 182 841 881 921 931 956 5011 036 120 217 244 2S4 312 314 343 371 380 550 664 729 800 900 9S8 6011 096 122 144 171 195 267 298 308 324 331 358 370 631 635 664 634 710 817 897 920 939 960 7010 144 251 477 560 696 735 778 859 955 8i<15 417 419 427 595 762 809 818 904 929 930 9017 019 103 279 304 332 344 389 501 510 511 570 593 603 616 619 857 893 918 926 100SÜ 181 234 349 444 481 517 771 864 866 11036 104 225 254 308 341 416 606 886 899 NIETEN 1009 015 016 056 062 063 069 098 119 146 211 215 267 269 292 347 352 362 382 443 456 458 462 464 490 493 512 516 526 529 563 579 5S6 599 611 641 646 650 653 665 669 689 767 800 812 878 879 884 941 943 943 2012 094 098 157 238 259 264 305 312 318 334 349 367 424 451 469 611 615 618 635 663 664 672 685 787 840 865 868 882 920 942 946 990 999 3018 036 085 089 166 220 230 270 324 344 353 362 3S9 402 431 450 460 463 535 574 578 596 612 615 627 733 746 775 790 818 c,( 4007 COS 036 048 122 138 161 179 198 210 217 231 283 353 370 384 486 494 515 537 600 607 627 639 641 705 738 753 754 778 787 804 506 844 859 S93 919 920 929 934 994 991 - 5009 059 129 161 240 247 297 300 313 330 364 415 438 502 504 522 565 597 644 669 712 737 739 740 759 852 865 874 892 903 f>17 989 6121 143 184 240 301 313 317 345 383 385 3S8 397 454 490 515 543 682 707 726 779 793 813 846 867 888 8S9 901 905 933 944 949 963 7143 170 20Ü 203 211 213 257 416 433 483 524 563 587 614 637 697 704 721 731 776 813 818 835 842 843 847 852 S94 949 958 959 991' 8002 021 039 043 067 138 163 174 185 226 272 289 297 328 330 356 374 442 444 489 508 532 592 596 717 724 725 734 758 812 859 901 926 946 966 8020 180 222 262 324 334 403 435 488 532 560 572 594 623 666 701 723 747. 761 769 833 865 944 9S4 99, 994 10006 075 146 185 191 263 269 292 296 348 370 331 397 400 446 465 496 630 650 654 694 724 750 757 763 T77 786 822 843 851 857 861 915 917 968 11000 11037 046 057 091 134 155 161 201 218 234 248 251 339 346 394 397 411 423 449 463 489 563 577 588 598 624 645 650 654 700 963 12026 030 351 401 639 662 766 853 935 942 13115 165 187 222 292 387 400 495 513 580 648 685 781 787 793 806 875 14003 219 252 3Ü7 309 3S5 371 407 565 631 673 697 781 899 9S4 1S083 135 256 332 417 457 495 626 687 756 753 826 16008 019 028 037 118 130 149 212 251 315 337 471 499 639 '713 742 17103 219 220 312 557 S16 984 18009 010 013 136 182 407 478 629 805 983 19189 407 426 594 664 688 718 894 929 26038 110 127 130 135 191 221 251 524 582 683 753 809 822 21.113 179 220 273 338 410 437 441 455 477 740 750 777 85S 706 722 731 742 758 770 843 858 901 904 933 977 12050 071 084 097 211 218 225 229 249 290 305 314 322 340 366 445 490 518 648 684 707 708 735 741 781 845 848 958 990 15024 032 097 124 147 164 174 184 185 216 267 263 322 332 333 351 433 481 497 498 515 527 545 556 589 610 625 634 675 679 715 739 754 739 762 733 819 833 853 854 S69 871 885 890 891 907 915 916 919 921 940 14011. 034 048 061 135 144 175 273 274 275 2S0 234 292 374 380 385 389 484 489 496 SOI 541 560 593 605 635 653 6S0 733 742 760 776 809 851 S63 871 950 952 973 15054 113 122 .133 148 186 196 200 218 221 234 249 252 333 369 371 399 402 440 4S3 562 566 563 580 582 601 617 640 651 665 700 704 710 773 778 783 816 822 953 957 973 979 1601.1 031 084 094 133 163 172 183 191 192 221 246 254 278 285 294 309 326 455 477 490 505 510 540 552 576 601 606 630 637 666 719 779 845 853 885 923 989 17015 020 032 069 104 174 175 193 231 247 250 278 385 424 430 467 509 564 612 625 633 035 643 690 739 751 764 77S 821 828 830 839 867 887 902 181104 041 ÜS2 096 249 288 340 353 355 360 374 393 434 486 499 520 537 642 651 665 674 757 842 843 847 888 953 953 969 972 18038 064 067 26S 298 314 329 368 411 432 441 475 492 503 548 552 600 636 643 666 110 719 749 761 765 798 E04 813 816 824 866 895 907 935 942 979 382 990 SCU26 027 039 061 065 082 096 098 166 196 206 229 235 260 263 282 310 344 377 384 451 469 503 571 586 594 605 644 714 715 742 755 SST 847 888 864 912 942 959 892 993 31015 017 020 095 105 114 ISO 178 227 243 256 288 315 322 381 433 438 456 459 509 519 6?0 632 635 661 663 667 703 704 7.1.9 724 748 770 823 831 835 844 874 878 879 906 949 De heer Van der Graaf, die tevens lid ls van de sectie Bridgen van de SG, sprak het openingswoord uit, waarin hij de deelnemers een spor tieve en genoeglijke kamp toewenste. Voorts voerde het woord de SG- voorzitter, de heer M. Holl, dit er zich over verheugde, dat het aantal paren ln vergelijking met vorig jaar weer is toegenomen. Men speelde volgens het Howel- systeem en wel in acht groepen van acht paren, waarbij elk paar to die groep tegen alle andere zeven paren uitkwam. Met drie giften per tafel maakte dat dus 21 spellen voor elk paar. Voor elke groep had men twee eerste en twee tweede prijzen be schikbaar gesteld. Tot omstreeks elf uur werd er gespeeld. Om half twaalf werden de uitslagen bekendgemaakt. De tweede prijzen gingen naar de dames DrijverMalcorps; de heren De LangeSnel, Veldberg—Jorrlts- ma, mevr. Van Duylhr, Heykoop, hr. Nijssen sr. en jr., echtpaar Boon, echtpaar Van Loon en de heren SteensVan der Knaap. De eerste-prijswinnaars waren de heren MaasBeek, PluymerMuil- stee; echtpaar De VosBurghard; de heren Reijnders—Finite (die te vens de hoogste score haalden, name lijk 92 punten of 73 de heren HermansDe Ruyter, Bisschop Moe ren, echtpaar De Groot en de heren VesterGelderen. Deze koppels ko men vanavond in de foyer van Mu sis nogmaals bijeen voor de eindstrijd, voor de titel van „paren-kampioen van Schiedam". Met een diepe hoofdwond en enige kneuzingen moest maandagavond de 55-jarige P. G. J. uit Rotterdam naar het Zuiderzickenhuis worden overgebracht, nadat h|j door een auto op het kruispunt Groenekruis- wegRingdijk te Geervliet met zijn brommer geschept was. VLAARDINGEN Een plotselinge windstoot rukte maandagmiddag het dak van een opslagloods van het aannemings bedrijf Van Eesteren aan de Oost- havenkade te Vlaardingen. Van liet dak werd 160 m2 opgetild en gedeeltelijk op een nabijgelegen loods geworpen. De rest kwam op het terrein en de straat terecht. Dit gebeurde om kwart over vijf toen er geen arbeiders meer aan wezig waren. Persoonlijke onge lukken kwamen dan ook niet voor. Prijzen van 400,—: 16498 moet zijn 36489. Nieten: toevoegen 10807. Lees Juist 20469. Deze lijst wordt gepubliceerd onder voorbehoud van eventuele sein- of zetfouten Vangstberichten van hedenmorgen: VI 79 20 kantjes, VI 203 45 ktj., VI 206 10 ktj., VI 208 8 ktj.. nog 35 net ten, VI 29 51 ktj., nog 35 netten. VI 86 5 ktj., VI 114 10 ktj., nog 35 net ten, V! 115 14 ktj., VI 142 35 ktj., VI 190 34 ktj., VI 196 15 ktj., VI 197 34 ktj., VI 53 25 ktj., VI 61 10 ktj., VI 89 50 ktj., nog 50 netten, VÏ 112 50 ktj. DINSDAG Btuscopcn: MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Carsou City (14 Jr.). (In Pas- sago-Theater om B uur revue Alle hens aan dek). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 1—5 en 7— 10.20 uu?:-„Schip Veri". JULIA NAPARK. 7.30-12 uur: eioraüa. Aputüeek: Fa. F. H. BACKER, St. Llduinaatraat 53, telefoon 68364. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Ontsnapt uit Chiku Shan (14 jr). (In Passage-Theater om 3 uur revue Alle hens aan dek). Tentoonstellingen STEDELIJK IUSEUM. 1—5 en 710 uur: „Schip en Werf". JULIANAPARK, 7.30-12 uur: Fioraila. Apotheek: Fa. F. H. Backer, St. Llduinastr. 58 tel. 68364. Diversen: zaal MARUKE, 211 uut: Motor en scootershow. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Golürush, 2, 7 en 9.30 uur (a.L), CAPITOL: Oestry, 2. 7 en 9.15 uur (18 jaar). CENTRAAL: Kalscrwalzer 2, 7 en 9.15 uur ia.I.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 u. Charlie's tante, 5.30, 7.45 en 10 uur C8 Jaar). COLOSSEUMA 4 C als loodgieters. 2, 7 en 9.30 uui (a.l HARMONIE: De duvelstoe'ager 2 7 en 9.15 uur (a.l.). LUMIÊRE: Het congres danst 2 15 7 en 9 30 uur (a.l.). LUTUSCAChaplin's Kolderparade, 2.15. 7 en 9.30 uur (aJ.). LUXOR: Carousel, 2 7 en 9.30 uur (14 Jaar). METRO Da twee wezen, 2, 7 cn 8.15 uur (a.l.). PRINSES: Avontuur ln Hongkong. en 9 30 uur (14 jaar). REX: Duivels der zee, 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). THALIA: De wereld der stilte. 2, 7 en 9.30 uur >a.l.). 't VENSTER: Summer madness, 2, 7 en 9.15 uur (18 jaar). VICTORIA: Charlie's tante. 2, 7 en 9.15 uut. ROTTERDAM DINSDAG Toneel en muziek ROTTERDAMSE SCHOUWBURG: Het Rniterduns Toneel met ..Krlk- fcrak", 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1