Torenbeklimmen is een zeer leerzame bezigheid Schiedam van boven allerliefelijkste stad Biljartcompetitie gaat weer draaien Enthousiast gemusiceer Per amfibie-jeep rond aardbol ,Wie schönzegt Duitse torenbeklimmer Voor iedereen een mooie prijs Overdracht van Hr. Ms. Dranen Afscheidsavond oud-cursisten Stoelen vlogen door de lucht Twaalfde ronde van Schiedam Kunst in I kort 'Sportief genot maar tegelijk zelfmarteling' Vakantiefeest Benoeming van mevr. A. Holl DHS-Excelsior gaat met cloor Kri j gt Schiedam beiaardier? chiedammers onder elkaar Op Werf Gusto Jeugdprogramma Brandweermannen weer aan 't werk Roeiclemonstralie bij fakkellicht Concert, in Keil iel In gemeenteraad HET VRUE VOLK VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 mké, M*mÊk SJi T RGENS hebben wij bepaald bewondering voor de t>j Schiedamse Gemeenschap, die in het zo gevarieerde programma van deze drukke vakantiefeesten alles, wat Schiedam maar aan attractiefs bezitheeft benut. Zo bijvoor beeld het punt Torenbeklimmen. Iets, dat ver uitsteekt boven Schip en Werf'; iets ook, dal de door de hevige drukte wat zenuwachtig gestemde Schiedammer dankbaar zal aangrijpen om lot rust te komen. OMDAT wij ons ook eens aan het laag-bij-de-grondse gejoel wilden onttrekken hebben we de tweehonderd-en-twee treden van onze goede Grote Kerk beklommen. Wat we, na deze ietwat hijgende klim, boven te zien kregen was mooi, heel mooi. We boften, want het was donderdag de dag der dagen: helder weer, zonneschijn en niet te koud. 1500 bezoekers Toeristen En Schiedam zelf? Ach, van bo ven gezien is het een allerlieflijk- s-te stad. „Wie schön" zei achter ons een, Duitse torenbeklimmer, en hij wees naar onze oude hofjes, waarvan de daken moe tegen el kaar aanleunen. „Ja, wie herrlieh", antwoordde "zijn vrouw. En zij keek naar „De Schotse Poort". Het moet gezegd worden: Schiedam in vogel vlucht is inderdaad „schön" en „herrlieh", maar sommige zaken kan men beter niet met een verre kijker bezien Rechtlijnig De beiaard Toezicht JEUGDHENGELEN 0 l. T>EN CARLIN, een Ausfcrali- -*-* sche Ingenieur, zal waar schijnlijk de eerste (en de laatste man) zijn, die een reis om de gehele aardbol zal heb ben gemaakt met een (amfi bie-) jeep. Met zijn wankel voer- en vaartuig is hij jaren geleden uit Montreal vertrokken, dook daar aan de kust de zee in, reed er in Engeland weer uit, stak Het Kanaal over en zwierf steeds verder oostwaarts. S ROTTERDAM Wv QmZt Sr**»; Sinds het begin van de vakantie- feesten beklommen circa 1500 per sonen de Grote Kerk. Men telde 20 per dag 'n, 320360 bezoekers bij enigszins behoorlijk weer. Sn wie eenmaal tot de spits was gekomen nou ja, niet tot het haantje na tuurlijk bleek niet te worden te leurgesteld. Op onvergetelijke wijze strekt Schiedam zich in zijn benardheid uit voor de ogen van de onthutste toerist. Een blokkendoos gelijk. Jawel, het is waar, elke stad ziet er vanuit ï'n hoogste punt als een blokkendoos Vraagt men de Schiedamse ama teurs aan het einde van hun optre den in de revue „Alle hens aan dek", oi zij blij zijn dat het na vier avon den erop zit dan luidt het antwoord beslist: neen! Want velen hebben de smaak zo goed te pakken gekregen, dat zjj best nog een poosje het toneel van 't Passagetheater zouden willen bespelen. Maar het vakantiefeest loopt lang zamerhand ten einde en zo is het wachten dus weer op de evenementen van 1957. Men heeft spelers, regis seurs en de leidster van het ballet Phyillis Lightstone gisteravond aan het eind van de laatste voorstelling grote hulde gebracht. De heer M. Holl, voorzitter van de Schiedamse gemeenschap sprak allen op enthou siaste wijze toe. Hij uitte zijn bewon dering voor de uitvoeringen van „Alle hens aan dek" In gloeiende bewoor dingen en bood de centrale personen van de revue geschenken aan. De geheel uitverkochte zaal stemde met een daverend applaus in en zo kwam deze feestrevue tot een groots einde. uit. Die vergelijking gaat ook voor Schiedam dus op. Maar waar ter we reld vindt men zulk een aaneenge sloten blokkendoos? Daar. is Botter dam, de machtige buurman. Een overgang is niet te zien. Ginds ver rijzen de nieuwe huizen van Vlaar dingen. Delft ligt op steenworpsafstand, Kethel handhaaft zich in z'n isole ment maar ligt toch ook weer heel dicht onder de rook. Duideljjk steken in de oude bin nenstad de plekken af waar gesloopt is. De gaten zijn niet talrijk en ze verstoren het mooie beeld nog niet. Fier, rechtlijnig en trots ligt Nieuwland in de verte. Wel fraai om zulk een moderne woonwijk te bezitten. Zeker, maar vanuit de hoogte gezien veel minder spectacu lair dan oud-Schiedam. De oude kleuren van stenen, tegels en be groeide daken is niet te vervangen. Dan maakt zo'n Nicmviand maar weer een heel povere indruk. Grappig is het de kerk zelf. al thans het schip, van bovenaf te zien. De blik stuit dan o.a. op een miniscuul torentje, dat tussen de twee schuine betegelde .daken is ge perst. Een onderkomen voor een boosdoener? Een schuilhokje voor een opstandig mens? Of een gevan genisje voor een losbandige prinses? We weten het niet. Naar de bestem- f Schiedam, gezien vanaf de i toren van de St. Jan, toont de hoge toeschouwer een aller- lieflijkst beeld. Rechts op de f foto ziet men het zakkendra- r gershuisje. ming van zulke romantische toren tjes kan men slechts gissen! Een verdiepinkje lager bespeelt Cor Don het klokkenspel. Hij slaat met vaste hand op de pennen van de beiaard, en hij heeft daarbij steeds veel bekijks. Jammer is het dat de klokken niet alle zuiver klin ken; er moeten er een paar hoog nodig in revisie. Maar als men op straat loopt hoort men weinig van de valse klanken. Het heeft ons verbaasd dat de hele rataplan van klokken-op- winden nog met de hand ge beurt. Tweemaal per week moet, met behulp van een lier, het zware klokkengewicht worden opgetrokken. En dat alles met mankracht. Hoe het ook zij, een bezoekje aan de Grote Kerk is boeiend en leer zaam. Voor kinderen vooral. De ouders hoeven niet voor de veilig heid der kinders te vrezen: overal vindt men behulpzame handen. Maar ze mogen niet te lang boven blijven, want er is slechts beperkt plaats. Langer dan tien a vijftien minu ten staat de heer M. van Deursen, die door de gemeente aangesteld is om toezicht te houden, niet toe. De toegangsprijs is laag: tien cent. Het was op de prijsuitreiking van het jeugdhengelen, donderdagavond om, zeven uur in de zaal „Liberty", dat de li-jarige Jan Verlioeven met een glunderend gezicht uit handen van de heer M. van Dijk van de Schiedamse Gemeenschap, een fraaie beker inontvangst kon nemen. Een beker met een stoere hengelaar plus vis erop en met de inscriptie „jeugdkampioen 1956". Ook aan de 8-jarige Mariene van Veelen, die acht visjes had gevangen, had de SG gedacht. Zij werd verrast met een mooi boterhammenbord en kop met schotel. De heer "Van Dijk bracht voorts zijn dank uit aan de jeugdhengel- commisie, bestaande uit de heren A. M. Degeling, D, Voefcs en J. Hoorn weg, voor hun organiserend werk. De heer Degeling zei zeer tevreden te zijn over de goede afloop van het concours en hoopte, dat er volgend jaar weer een georganiseerd zou wor den. Voorts had men voor elke deelne mer nog een fraaie verrassing in petto. Er stond een grote tafel vol met schitterende prijzen, waaruit de jonge hengelaars in volgorde van het vangklassement een keus mochten doen. De N.V. Werf Gusto v.h. Smulders te Schiedam heeft donderdagmorgen de kustmijnenveger Hr. Ms. Drunen overgedragen aan de Nederlandse marine Ter gelegenheid van deze overdracht waren verscheidene ge nodigden, onder wie scbout-bU-nacht W. J. Kruys, de chcf-nialerieel Com mandeur v. d. Schatte Olivier cn vele burgerlijke autoriteiten bijeengeko men in een tent aan de rand van de werf. Na een korte toespraak in het En gels door nu. F. Smulders en een rede van captain H. P. Webster, ver tegenwoordiger van de United States Navy, verklaarde Schout bij Nacht Kruys de mijnenveger te hebben overgenomen. Hij bracht dank aan dc regering der Verenigde Staten voor haar fi nanciële bijstand in het kader van het Off-shore Procurement Program, waarvan de helft nu is uitgevoerd. De commandant van de Drunen, luitenant-ter-zee H. Mioulet. sprak de aanwezige burgemeester van Dru nen. de heer A. D. C. Snels, hartelijk toie. Hi) beloofde de naam van de gemeente alle eer te zuilen geven. Hierop overhandigde de burgemeester hem een scheepsbel met stadswapen en een tekening voor de longroom, alsmede een schilderstuk voor het verblijf van de bemanning. In een met bloemen versierde zaal van Irene hielden oud-cursisten van dc Midde7istandscur$us Onvenuagt. De Pater. Meijers en Maas donderdag een afscheidsavond. De voorzitter, de heer A. L. Nuis, heette in zijn 00e- ningswoord in het bijzonder welkom de heer A. S. de Boer. inspecteur van het Centraal Handels-Onderwijs. Hij richtte tevens een dankwoord tot de docenten, die de vele cursisten onderwijs gaven De lieer De Pater feliciteerde de 66 geslaagde leerlin gen en roemde hun ijver. In een heldere toespraak wees de heer De Boer op de beunhazerij, die bij het middelbare schoolonderwijs nog maar al te vaak wordt ondervon den. De Schiedamse cursus noemde hij echter een volledige, deskundige opleiding. Verheugd sprak hij zich uit over het hoge percentage geslaag den (80 aangezien het gemiddelde in Nederland ver beneden dit cijfer ligt. De ere wijn die men na de redevoe ringen de cursisten aanbood, was dan ook alleszins verdiend. Mej. J. v. Noortwijk mocht, als leerlinge met het hoogste aantal punten, een boek in ontvangst nemen. Hierna volgde het gezellige gedeelte van de avond. Vooral de revue, opge voerd door de cursisten, sloeg in bij het publiek. Ook toonden de belang stellenden zich ingenomen met de goocheltrucs van de heer Uytdewil- ligen en .het optreden van een dei- cursisten. Natuurlijk is ook .het tweede deel van de .Jeugd-brandweerwedstrijd een opwindend spektakel geweest. Weer stonden knapen van elf en twaalf jaar aangetreden (ditmaal aan de Boerhavelaan) om te laten zien dat zij de kunst van het blussen behoorlijk machtig waren. De koppels liaden tot taak om al lerlei obstakels op vlugge en vlotte wijze te nemen, oin de brandslangen goed te bevestigen, kortom, zij voer den een reeks van geroutineerde handgrepen uit die de ervaren brand weerman een verbaasd „zo zo" uit lokte. De prijzen werden als volgt toege kend: le prijs M. Witsel en D. v. Bokkum; 2e prijs P. Sneykens en Th. v. Maagdenburg; 3e prijs A. Putter en J. Willcms: 4e prijs Th. Schippers en B. Dobbelaar. Evenals gisteren was de leiding weer in goede handen bij de heer D. de Jager, brandweer-commandant. Men hoeft geen Lionel Hampton te heten om liefhebbers van al te ru moerige muziek tot de grens van hys terie op te zwepen. Dat bewezen de mannen van Paul Francy's Show band donderdagavond in de hallen van de Colafabrieken te Schiedam. Want de stoelen vlogen door de lucht en de spanten van deze akoestisch onovertrefbare hal konden het geluid nauwelijks dragen. Tegen het einde van dit als Jazz concertaangekondigde programma stonden velen van de 800 bezoekers op hun stoelen. Het enthousiasme ontlaadde zich ten slotte in een spon taan gegooi met zitbanken in de richting van het toneel, icaardoor echter niemand werd getroffen. Wel sneuvelden enkele stoelen. De politie hoefde niet in te grijpen maar hield de verdere avond een welwillend oog op de verhitte menigte. Op het parcours Tuïnlaan/Lange Nieuwstraat zal zaterdagmiddag de twaalfde ronde van Schiedam worden gereden. Renners als Tb. Sijthoof, K. Kuitwaard. P. Muilwijk, D. dc Ruyter, T. v. d. Knaap, F. v. Velf- hoven en G. v. Gooi hebben voor de ronde ingeschreven. Aan de start voor nieuwelingen (60 km over 52 ronden) verschijnen 56 renners; in de klasse amateurs komen 78 renners aan de start voor de rit over 80 km (70 ronden). Start en finish in de Lange Nieuw straat. Aanvang half drie. Bezitters van auto's worden ver zocht hun wagens na 1 uur niet meer op het parcours te parkeren. Na half twee zullen de Tuiniaan en Lange Nieuwstraat voor hel verkeer worden afgesloten. Een boot, fraai verlicht en bemand met leden van het Zeecadetkorps „Jacob van Heemkerck, gleed don derdagavond stil door het water van de Nieuwe Haven. Dit was dan de roeidemonstratie van de cadetten, die bestond uit het heen- en weel varen met de sloep. Het licht van de brandende fakkels vermengde, zich met de lampjes van het kermisterrein en dat gaf de Nieuw Haven daar door een extra feestelijk aanzien. Vele Schiedammers onderbraken dan ook hun wandeling door de stad om even te blijven kijken naar dit ori ginele vakantlefeestgebeuren. Jeugdige bezoekers van de kermis, die nog tot zaterdag duurt, schrikken geenszins aj van de hoge stellage, die Sky Rocket heet en de argeloze kermisganger laat kennisma ken met sensationele gevoe lens Hier gaan er weer drie de hoogte in, nadat zij in duize lingwekkende vaart een. „ra vijn" hebben genomen. Volgende week komen de Schiedamse, "Vlaardingsc en JMaassluise biljarters weer in actie voor de niemve competitie van het district Schiedam van de Nederlandse Biljartbond. De persoonlijke wedstrij den, die moeten worden gespeeld, zullen in een sneller tempo worden afgewerkt, zodat de competitiewedstrijden meer op_de voorgrond zullen komen. Voor het kampioenschap 5e klasse libre hebben 24 spelers ingeschreven, die in drie groepen zijn onderge bracht. Voor groep 1 zullen de wed strijden bij OBK (Vlaardingen) wor den gespeeld, voor groep 2 in Schie dam bij Confiance en voor groep 3 bfj ,.De Confiance" in Vlaardingen. De best 8 geplaatsten komen in de eindstrijd. Voor het kampioenschap 4e klasse libre schreven 21 liefheb bers in. die eveneens in drie groepen zullen spelen, o.a. bij.bet Volksge bouw (Vlaardingen), Entre Nous (Schiedam) en Eureka (Schiedam). Voor het kampioenschap klein biljart driebanden behoeft titelhouder M. Schaap geen voorwedstrijden te spe len. Deze ontmoetingen vinden in Pleinzicbt te Schiedam plaats. Hier aan zullen 14 spelers deelnemen. Voor de competitie-afdeling E hebben in geschreven Confiance, HVO met twee teams, Entre Nous. RES en de Klei ne Confiance. In afdeling D komen HVO, Confiance, RES. De Unie (met twee teams) en de Kleine Confiance uit. In C vindt dit seizoen geen com petitie plaats. De clubcompetities be ginnen in de derde week van septem ber. Al met al gaan de biljarters van district Schiedam weer een belang rijk seizoen tegemoet. Enthousiast musiceren kon men men donderdagavond zien cn ho ren (vooral horen!)) in de Coca Cola-hal, waar de Belgische 18- mans showband van Paul Francy compleet met zanger en zangeres optrad. Zo „enthousiast", dat we eerlijk moeten bekennen, dat voor ons op de eerste rij de klankenproductie wel eens wat te rijkelijk was. In ieder ge val was het gebodene als show een boeiend schouw- en luisterspel. Maar met echte jazz (in het SG-vakantie- boekje stond, dat Koning Jazz zou tegeren) had het toch maar weinig te maken. Het meest in die richting kwamen nog de vertolkingen van de competi ties van Kenton, Porter, Ellington en Gershwin. Vooral.Stan Kenton kwam goed tot zijn recht gisteravond. Het programma was wei zeer onge lijk samengesteld. Zo kreeg iedereen wel iets naar zijn zin, maar niet ge noeg. Daarenboven was de uniformi teit, waarmee jazz en mambo. swing en topsing werd gebracht, wel eens hinderlijk. De R.K. Harm. St. Radboud (dir. C. L. van Beurden) geeft zaterdag een concert in Tuindorp Kethel; aanvang 7.30 uur. Het programma luidt ais volgt: 1. Dam 12e Regiment mars Th. Fur- ter: 2. Prins van Oranje Ouverture, Latann: 3. Les Saltimbangues. L. Ganne: 4. Les quatrè ages d' homme. E. Méhul: 5. Maritana fantasie arr„ Kessels; 6. Op Mars, marspotpourie, W. Ciere; 7. Finale. Ter gelegenheid van het negentig jarig bestaan van de Koninklijke Zangvereniging „Schiedams Mannen koor" vindt zaterdag een jubileum feestavond plaats in Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Het programma ver meldt het optreden van André Car rel, Marianne v. d. Bergh, Les Deux Pico's, Tonny Schifferstein. Micky Noble en de goochelaar Crochet. Nu is hy in Japan aangeland, waar hjj tot volgend voorjaar moet wach ten voor de tocht over de Pacific, op weg naar het beginpunt: Montreal. In de tweede wereldoorlog had Ben Carlin zich uitsluitend moeten bezig houden met het bouwen van we's aan alle geallieerde fronten ter we reld. Het was dan ook begrijpelijk, dat hij na afloop van dc oorlog wel eens wat anders wilde voordat hij weer naar Australië terugging. Hij zag op een verlaten vliegbasis van de Amerikanen in Pakistan een oude, verroeste amfibiejeep, die hem op een idee bracht. H(j -reisde met zijn vrouw Eiinore naar de "Verenigde Staten, kocht daar bij een dump een amfibie- jeep en noemde dit merkwaardig uit ziende vervoermiddel 'Half - Safe' (Half Veilig), een speelse variatie op Henry Hudsons schip 'Half Moon' (Halve Maan). Twee jaar lang prutste hij aan zijn autoboot, toen liet Hij zijn vrouw in stappen, reed van het strand de Atlantische Oceaan bij Montreal in en 'reed' naar de Azoren, dwars door een vreselijke storm, die zijn vrouw zwaar zeeziek maakte. Hij nam, de tijd Hij bleef drie jaar in Engeland, schreef een boek over zijn vreemd soortige oceaanreis en dokterde voortdurend aan zijn jeep. Hij maakte het voertuig meer zeewaar dig door het wat te stroomlijnen en langer te maken, hij verbeterde de waterdichtheid, vergrootte de ben zinetank en verving veel metalen de len van het huikje door aluminium en plastic om het gewicht omlaag te krijgen. Met het Zi ton zware zwemjeepje dook hij Het Kanaal in op weg naar Frankrijk. Ze reden over de Simplon naar Italië, dwaalden door Zuidslavië, Griekenland en over de eenzame hoogvlakten van Turkije. In Iran dacht men te doen te heb ben met een Russische tank en de Half Safe werd onder zware militai re escorte naar de grens van Pa kistan geleid. Ze kregen de moesson regens bij Calcutta en liepen een mankement aan de stuurinrichting op. Hier gaf Eiinore op. Ze was op 7,ce doorlopend zeeziek en gruwde bij de gedachte de Golf van Benga len en stukjes Indische Oceaan en de Zuidchlnese Zee te moeten over steken. Door midde! van een advertentie in Australische kranten kwam er een man over, de 23-jarige Barry Hanley, die voldeed aan de in de ad vertentie gestelde eisen: -een goede zwemmer, een goede mecanicien (ook voor bootmotoren), kennis van d« radipteiegrafie, met voldoende geld om op eigen gelegenheid naar huis terug te reizen als er iets fout ging.' De Golf van Bengalen stak Carlin moederziel alleen over en hij ontmoette zijn 23-jarige metge zel in Akyab in Birma. Samen gingen ze naar Thailand, waar de verwaarloosde militaire we gen zo slecht waren, dat Carlin later verklaarde: 'Daar rijd ik van mijn leven niet meer, al gaven ze me tien mille en Grace Kelly en de troon van Monaco tóé .1 let vuurwerk en parades Verder door Kamboósja en Viet nam. Omdat de bruggen over de wegen langs de kust toch opgebro ken waren, reden ze maar zee in en voeren over de Zuidchinese Zee naar Formosa, waar ze met vuurwerk en parades begroet werden. Maar onderweg hadden ze toch nog een benauwd avontuur meege maakt: de motor gaf de geest om dat er looddeeltjes in de benzine bleken te zitten. Wiebelend op de golven wisten ze toch de kleppen te repareren en kwamen veilig over. Op Okinawa (waar in de tweede wereldoorlog zo bitter werd gevoch-) ten) ging dat anders. Het eiland is nu één grote en zéér geheime Ameri kaanse basis. Carlin en Hanley wer den door de straaljagerpiloten met gejuich binnengehaald, maar door officieren van de Amerikaanse Vei ligheidsdienst werden ze even snel weer van het eiland in zee gereden. De Half Safe is nu in Japan en moet wachten tot volgend voorjaar voor de oversteek van n500 kilo meter over de Pacific naar Alas ka. Dan resten er. nog 'siechts' 12000 kilometer over iand naar Montreal. Carlin gaat voorlopig geld verdienen in Japan door En gelse les te geven en Hanley gaat als mecanicien werken. Als ze in Montreal aankomen heb ben ze nog net voldoende geld over voor een enkele reis naar huis 1 Australië) 'De pret is dan voorbij.zei Caian onlangs in Tokio. 'Hoewel het niei altijd pret was.. Deze reis was tot nu toe een mengeling van sportief ge noegen een mocie test voor onze technische kennis en zelfmarteling. Het programma van het Va kantiefeest luidt voor VANDAAG Grote Kerk. 14-16 uur: Toren beklimmen. Wachtschip Spica, 14-17 uur: Tentoonstelling Nassaulaan. 14.30 uur; Rol- schaatsw.edstrij d. Nieuwe Haven, 15-16 uur: Roei- demonstraties. 16 uur: Excursie Werf Gusto. Gebouw Toonkunst, 19.30-22.30 uur: Fototentoonstelling. Nieuwe Haven. 21-22 uur: Roel- demonstraties met fakkellicht. Plantage. 20 uur; Revue „De (v)lach in top" van Rens van Dorth. ZATERDAG Passage Theater, 1012 uur: Filmvoorstelling voor O. v. D. 10 uur: Excursie Wilton-Fijen- oord. Grote Kerk, 1416 uur: Toren beklimmen. Gebouw Toonkunst, 14.3016 uur: Fototentoonstelling. Parcours Lange Nieuwstraat Tuiniaan, 14.30 uur: Wielerronde van Schiedam. 21 uur: Fantastisch vuurwerk aan Vlaardingerdijk. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de léden van de Gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie (afd. Alg. Zaken - Stad huis) voor een ieder ter inzage is ge legd zijn besluit ter benoeming van mevrouw A. Moil-Lips tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer K. Bosch. In verband met het verschenen be richt betreffende het niet laten voet ballen door junioren i.v.b. niet de kinderverlamming, gaan de voor za terdag vastgestelde wedstrijden voor de DHS-junioren niet door. Dit be treft de wedstrijden DHSExcelsior '20. Naar alle waarschijnlijk zal de heer Cor Don. beiaardier te Vlaardingen. per 1 oktober benoemd worden om ook in Schiedam de beiaard van de St. Jarf te bespelen. De heer Don is als zodanig'ook te Rotterdam werk zaam. t SCHIEDAM VRIJDAG Bioscopen: 5J PASSAGE THEATER. 2 cn 3.15 uur: 2: Ptcntc (a.Lj. MONOPOLE THEATER. 2, 7 cn 9 uur: Piraten van Tripoll (14 Jr). t Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 1—5 en 7— 10.30 uur: „Schip en Werf*. JULI AN AP ARK, 7.30-12 uur: Flora !la. GEBOUW TOONKUNST. 19.30—22.30 Jg uur: Fototentoonstelling. 2* Apotheek: x Fa. F. H. BACKER. St. Llduinastraat X 58, telefoon 683G4. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: Picnic (a.l.). MONOPOLE-THEATER. 3. 5. 7 en 9 g uur: Piraten van Tripoll (14 Jr). Tentoonstellingen; -$> STEDELIJK MUSEUM, 1—5 cn 7— 10.30 uur: „Schip en Werf' JULIANAPARK. 7.30-12 uur: Floraila. g GEBOUW TOONKUNST. 14.30-19 uur. J Forotcntoonfteüins. x Apotheek: Fa. F. H. Backer, St. Liduinnstr. 53 tel. G83G4. -§> Diversen: MUSIS SACRUM, S uur: Jublleum- feestavond Schled. Mannenkoor. g ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Bonjour Kathrin. 2, 7 en 9.30 Jr uur (a.l.). j? CAPITOL: Menselijke torpedo's, 2, 7 JU en 9.15 uur (14 jr). x CENTRAAL: Kaiserwalzer. 2, 7 en x 9.15 uur (a.l.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 u. g Charlie's taute, 5.30, 7.45 en 10 uur (10 Jaar). COLOSSEUM: Beklemmende uren, 2, X 7 en 9.30 uur (18 Jr), HARMONIE: De zwarte ridder, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). tLUMIERE: Rock around the clock, 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). fLUTUSCA: Inspeteur Callaghau en. de geheime code. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr,). J? LUXOR: Gas-oil, 2. 7 en 9,30 uur <13 Jr). x METRO: The man with the golden arm, 2. 7 en 9.15 uur (is jr), PASSAGE: Picnic, 2 en 8.15 u. (a.l.)» PRINSES: Het salvo der dapperen, 2.15, 7 en 9,30 uur <14 jr). REX: Buffalo Bill grijpt in. 2. 7 en 9.15 uur 14 jr), THALIA: De wereld der stilte, 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). 't VENSTER: summer madness, 2, 7 x en 9.15 uur (18 jaar?. X VICTORIA: Charlie's tante, 2, 7 en g 9.15 uur (18 jr>. VRIJDAG Toneel en muziek GROTE SCHOUWBURG, Zuidplein: De Schouwspelers met „O o, die vrouwtjes". 8 uur. NIEUWE ZUIDERKERK. Westzee- dijk*. Orgelconcert, 8 uur. OPENLUCHTTHEATER „DLIKZIGT". Museumlaan: Concert door Harmo nie-orkest S.H.V., 8 uur. RIVIERahal; Opera Gezelschap Forum uit Enschede, met „De Parelvissers", 8.30 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG: Rotterdams Toneel met „Thee CU sympathie". 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1