Landelijke brandweer actief. Ontvangst van leden NVBC op stadhuis vo weer naar warme zuiden Maar de houtduif kan nog moeilijk scheiden CdK kwam even kijken nans jongetje voortreffelijk bekeken r Nieuw soort buizen voorkomt veel schade Schiedamse brandweer 50 jaar Jubileumfeest Singelkwartier Nieuws voor de ouden v. dagen Demonstratie blusapparaten Orgelbespeling Grote Kerk Jubilaris bij Excelsior i HET VRIJE VOLK ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 PAGINA 5 L jv HM Inzameling van bloemen en fruit Lager voetbal in bet weekeinde Diefstal Wilton rM O ONGEMERKT zijn we iveer iti de herfstmaand aan- f j geland en dat nog wel zonder dal we eigenlijk echt zomer hebben gehad! Vele bloemen en heesters zijn al uitge bloeid en veelheesters en bomen zijn al weer beladen met vruchten, De lijsterbesbomen, die weer een grote hoeveelheid oranje of rode bessen hebben le torsen, zijn daarvan een sprekend voorbeeld. De vlieren dragen eveneens al bessen, doch deze worden eerst in de loop van de volgende maand rijp. Met lijsterbes en andere bomen en heesters vormen zij in het najaar een zeer welkome voedselbron voor tal van vogels, die in de loop van de volgende maand tijdelijk of gedurende lange tijd hun bivak bij ons zuilen opslaan. Burgerlijke Stand Op de Beer Passage. PABLITO CALVO, de vijfjarige hoofdrolspeler van de film „Marcelino, brood en wijn", zal menigeen vertede ren. Dit Spaanse jongetje is werkelijk allerliefst en de makers van de film hebben hem voortreffelijk bekeken, zonder senti mentaliteit, maar met veel gevoel voor de bekoring van zijn grote zwarte ogen, zijn glimlach, zijn figuurtje. w&rnm Zangvogels Artsen op zondag Predikbeurten Wulp Foto boven: ,s' V WmM OP DE VLAARD1NGERDIJK bij de Laan Ons Genoegen be gonnen vanmorgen de landelij ke brandweerwedstrijden, die ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Schiedamse brandweer worden georgani seerd door het Algemeen Brandweer Wedstrijdcomité, Een oud, onbewoonbaar ver klaard pand aan de Laan Ons Genoegen diende als proefob ject; ijverig liepen de mannen van de vele korpsen rondom de plaats, waar verondersteld werd een hevige brand te zijn uitge broken. Brandweerkorpsen uit het hele land nemen aan de wedstrijden deel. Burgemees ter Peek zal vanavond tijdens een diner bij Wilton-Fijenoord de prijswinnaars onder de 44 deelnemende groepen aanwij zen. De Nederlandse Vereniging; van Brandweercommandanten houdt ter gelegenheid van het gouden jubileum der Schiedamse brand weer een congres in Schiedam. Vrijdagmorgen vond in Musis Sacrum de jaarvergadering van de Vereniging plaats, waarbij aller lei zaken van huishoudelijke aard aan de orde kwamen. Het gemeentebestuur van Schiedam ontving daarop de 150 deelnemende brandweercommandanten in de aula van het Stedelijk Museum. De burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, heette hen aldaar hartelijk, welkom namens liet ge meentebestuur. Mr. Peek was uiter mate verheugd dat men naar Schiedam was gekomen om de vie ring van het jubileum luister bij te zetten. De burgemeester dankte de heer A. Jonker, voor het uitstekende werk dat de Nederlandse brand weercommandanten in de loop dei- jaren hebben verricht. De toestand is nu zo, aldus de heer Peek, dat praktisch iedere ge meente over een technisch perfect apparaat beschikt, bediend door goed geïnstrueerde brandweerman nen. De burgemeester „als oud brandweercommandant voel ik me volkomen thuis in dit milieu" hoopte ten slotte dat het Neder landse brandweerwezen zich nog meer zal perfectioneren. Hierna dankte de heer Jonker de burgemeester voor de prettige ont vangst in Schiedam; hij bracht te vens hulde aan het jubilerende korps, waarbij hij zeer speciaal de commandant van de Schiedamse brandweer, ir. S. Moesker, prees om diens uitstekende capaciteiten. De vereniging „Het Singelkwartier" geeft op zaterdag 6 oktober in ge bouw Odeon te Rotterdam een groot jubileumfeest ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Het bestuur van de afdeling Schie dam van de Algemene Bond van Ouden van Dagen deelt zijn leden mee dat men op vertoon van de con- tributiekaart van 10 tot 15 september Diergaarde Bljjdorp te Rotterdam kan bezoeken a tien cent entree. Ook kan men zich maandagmor gen aan het Blauwe Huis opgeven voor de bustocht naar Leiden ter ge legenheid van de viering van liet ontzet van deze stad. O De Schiedamse Volkstuinders Ver eniging Klein Bahberspolder verleent dit jaar weèr haar medewerking aan de Nationale Bloemen- en Fruitdag op 15 september. Voor dit doel heeft men o.m. duizend boeketten nodig. De vereniging richt zich met een ver zoek tot alle belangstellenden om mee te helpen aan een inzameling van bloemen en fruit. Men zal daartoe starten -op vrijdag 14 september tus sen 7 en 8 uur 's avonds en zaterdag middag vanaf 2 uur aan het clubge bouw óp het complex aan de Vijf sluizen. Men hoopt op grote mede werking, opdat de actie volkomen zal slagen. Het programma voor morgen van de Schiedamse voetbalverenigingen, uitkomende in de afdeling Rotterdam van de KNVB luidt als volgt: le klas A; VNDWF en SFC— Sportvogels. le klas B; DemosEureka, le klas C: TOGBUrsus. Aanvang der wedstrijden 2.30 uur, behoudens de wedstrijd TOGB Ursus die om 2 uur begint. Verdacht van diefstal heeft de politie vrijdag een 29-jarige leerling- bankwerker H. W. D. uit Rotterdam aangehouden-, die bij Wilton-Fijen oord een voetlucht-drukpomp heeft ontvreemd. Geboren: Franciscus M.. zn van M. Breed veld en M. v. d. Heiden; Jo zef J. C„ zn van B. S. van der Wes tenen I. C. M. Klapdoor; Johannes J. W., zn van J. J. van Heemst en L. D. Tsjerbanj: Leonardus C., zn van L. van Noortwijk en A. G. M. van Dijk; Tini, dr van J. J. Witberg en P. Brinkman. i jongen uit de krop voeren, komen deze dus niets te kort. Hun familieleden dc tortels zijri in middels eveneens naar het zuiden vertrokken en evenals de gierzwalu wen, naar Afrika. Men neemt aan dat zij niet zo diep Afrika intrekken als vele andere vogels en dat zij zich In het noorden van dat werelddeel Dal aardig thuis voelen. De derde dui- vensoort. de holenduif of kleine bos- dulf, is evenals de houtduif, stand vogel, dat wil zeggen, dat deze ook in de winter in ons land blijven. Enkele jaren geleden is er in ons land een vierde soort bijgekomen, nl. de Turk se tortel. Deze was oorspronkelijk een bewo ner van de Balkan en kwam via Hongarije en Duitsland naar Neder land. Hij werd in 1946 voor het eerst op de Veluwc waargenomen en heeft zich sedertdien enorm verbreid. Thans broeden zij reeds In verschil lende provincies en hij is zelfs al op Voorne waargenomen. Ook deze soort is standvogel en ik hoop. dat wij op een goede dag nog eens kunnen vast stellen, dat hij ook in onze contreien gaat broeden. Op de Beer broeden jaarlijks meerdere duizenden visdiefjes, maar helaas komt er van de jongen te genwoordig niet veel meer terecht. Vroeger zagen wij ze in augustus bij honderden bij de Maaskant bo ven de rivier op de visvangst, doch sedert enkele jaren merken we daar niet vee! meer van. Dat komt door het wangedrag van de zilvermeeuwen, die van eieren en jongen der visdiefjes een enorme tol heffen. Dit is dan ook de reden waar om men het aantal zilvers wil beper ken en dat zulks heus noodzakelijk is, zal nu wel duidelijk zijn. Zoals men wellicht gezien zal heb ben, bijvoorbeeld vanuit de trein, ver toeven er in de weilanden nu zeer veel kieviten. Soms zijn er honderden bijeen. Op een gegeven moment kun nen ze 'ais op commando de lucht in gaan en dan zien we een warreling van zwart en wit. Een schitterend gezicht. Maar afgezien daarvan; ieder jaar verdwijnen zi) omstreeks dezelfde tijd, dus dat heeft met het weer weinig te maken. Zelfs vertrokken zij geen 'dag vroeger dan het vorig jaar en toen was het volop zomer. Het moet voor deze rappe vliegers een (dein kunstje zijn om deze verre reis te maken en ik denk, dat de hele tocht in enkele dagen wordt afgelegd. Nu duurt het weer tot begin mei van het volgend jaar eer we ze weer terugzien en hun fluitend en schel Bij de wedstrijden, die zo realistisch mogelijk zijn ge maakt, worden de door brand getroffen „slachtoffers" uit het huis gedragen. Vanmorgen gaf van zijn belang stelling voor de wedstrijden ook de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, blijk. Hij werd vergezeld door de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek. De nodige toelichtin gen werden gegeven door de heer A. Jonker, voorzitter van de Neder landse Vereniging van Brandweer commandanten. Honderden toeschouwers verzamel den zich langs de Vlaardingerdijk tij dens. dit bezoek. De draaiende molen op de hoek van Laan Ons Genoegen en het met veel vlaggen versierde terrein der icedstrijden boden hun een imposant schouwspel. Het uitgebreide programma, op gesteld ter gelegenheid van 't vijftig jarig bestaan van de Schiedamse brandweer, bevatte o.a. een demon stratie met brandblusapparaten, die vrijdagmiddag plaatsvond op de zandvlakte bij de Westfrankelandse- du'k. Gedemonstreerd werd met appara ten van de firma Nu-Swift, waarbij verschillende soorten branden de bruikbaarheid van het materiaal moesten aantonen. Over het algemeen kan men zeggen dat de branden in zeer korte tijd wer den gedoofd. De ene keer gebeurde dit met een blusser, bevattendè water en een koolzuur-drukpatroon. Men had een houten gebouwtje in brand gestoken; binnen enkele minuten was men de brand meester Een tweede vulling van het apparaat, dat binnen een minuut weer bedrijfsklaar was, doofde het vuur volkomen. Bij de blussing van brandende vloeistoffen werkte men met een blusser, inhoudende tetrachloorkool- stof en koolzuurgas. Veel last onder vond men van de straffe wind, ook al kon dit natuurlijk niet als door slaggevend excuus voor een hardnek kig brandje, dat ook met het mo dernste apparaat niet erg vlot kon worden geblust, gelden, vond in de directiekamer en in de veel belangstelling. Jac. P. Bekkers zal woensdag in de Grote Kerk een concert op het orgel geven met medewerking van de cel list Robert Dispa. Het programma luidt; 1. Praeludium en Fuga in g; G. Frescobaldi (1583—1643). 2. Sonate in e; a. Adagio; b. Allegro; c. Largo; d. Allegretto (cello en orgel); Bene detto Marcello (1668—1739). 3. Parti ta Sopra: „Jesu meine Freude"; J. G. Walther (1713). 4. Sonate II in D; a. Adagio; b. Allegro; c. Andante; d. Al legro (cello en orgel); J. S. Bach. 5. Pastorale; J. S. Bach. 6. Sonate II in d; a. 'Andante sostenuto; b. Fuga (Allegro); c. Adagio; d. Allegro (cello en orgel)G. F. Handel. 7. Cantabile; C. Franck. 8. Troisième Choral; H. Andriessen. De laatste orgelbespeling in dit sei zoen vindt woensdag 26 september Plaats m.m.v. het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente. Vandaag is dc heer VV. dc Jong. wonende te Kethel, veertig jaar in dienst van de N.V. Metaalbuizen fabriek Mij. Excelsior te Schiedam. Dc heer De Jong kwam op 1 septem ber 1916 in dienst en bezat de capa citeiten om zich onmiddellijk in het bedrijf op te werken. Meer dan 25 jaar vervulde hij de functie van baas in de trekkerij. Ter gelegenheid van dit jubileum vond in de directekamer en in de kantine van Excelsior de huldiging plaats. Daarbij werden, o.m. door de bedrijfsleider, de heer B. Platschart, vele waarderende woorden 'gesproken over zijn ijver en plichtsgevoel en al het goede werk dat de heer De Jong in de loop der jaren heeft verricht. Van de directie ontving hij een tele visie-toestel. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd. De jubilaris ontving tevens van de Maatschappij van Hande! en Nijver heid de gouden draagpenning en het gouden leg-insigne. alsmede een diploma. Bij de huldiging waren zijn vrouw en twee zoons aanwezig. Mevr. De Jong werd met bloemen in de hulde betrokken. P.v.v. 3 De film „Marcelino. brood en wijn" of in welluidender klanken: „Marce lino, pan y vino" vertelt een wonder verhaal. De portier van een klooster met twaalf waardige monniken vindt op een dag een zuigeling. Zijn ouders blijken gestorven en de monniken voeden het kind op. Uitvoerig wordt ons beschreven hoe het jongetje leert en speelt, door de liefderijke monniken wordt verpleegd en onderwezen en hoe hij", om zijn eenzaamheid te verdrijven, 'n vriendje bedenkt, Manuel, met wie hij in voortdurend gesprek is. Het jongetje mag de zolder niet op. Hü doet het natuurlijk toch en schrikt dan erg van een groot kruisbeeld. Maar ten slotte wekt de magere Christus zijn medelijden en h(j gaat brood halen om Hem te voeden. Chris tus aanvaardt het brood. En dan haalt het jongetje dagelijks uit de keuken brood en wijn en brengt het aan Christus, die van het kruis daalt om met hem te praten en te eten. De monniken, die het jongetje Dit is Pablito Calvo in de film „Marcelino. brood en wijn" Passage-theater bespieden, omdat zij hem van dief stal verdenken, ontdekken het won der. Het jongetje leeft dan al niet meer. Hij heeft van Christus toe stemming gekregen om naar zijn moeder en Moeder Maria te gaan en is gestorven. Voor niet-katholieken is het won derverhaal moeilijk te aanvaarden en de dood van het jongetje eerder pijn lijk dan verheven. Maar ook voor hen is in de film velerlei te genieten. Want de regisseur Ladislao Vajda heeft alleraardigst het kloosterleven en de monniken beschreven en zün zachtzinnige humor ia heel bekoorlijk. Aardig is ook de ballade „Marcelino". Op een sierlijke melodie wordt het dagelijks leven van het jongetje met kinderlijke poëzie beschreven. De film is heel wat beter dan het boekje waarnaar hij gemaakt is en dat ook in Nederlandse vertaling is verschenen. J. M. Sauche-Silva heeft het geschreven. Monopole, zaterdag- en zon dagmiddag. „Robinson Crusoe <So." De dunne en dikke (LaLurel en Hardy) dazen in deze film weer eens ouderwets rond. Eigenlijk is alleen hun dolzinnig heid ouderwets, want de film ver toont verder heel wat moderne op schik. In plaats van op het verlaten eiland van wijlen Crusoë voetsporen te vinden, ontdekt het tweetal ura nium. Wij zullen u niet het zoals gewoon lijk héél fantastische verhaal, naver tellen. Het geeft u alle gelegenheid tot lachen, al is Laurel meer dan in de vorige films de „tragische" figuur. Monopole. t/m maandag: „Die man is gevaarlijk". Twee vijandige benden proberen een miljonairsdochter te schaken om pa een kleine vermogensbelas ting op te leggen en alle twee willen ze Lemmy voor hun karretje span nen. Ze houden hem voor een gangster en het valt Caution niet moeilijk die rol tot het bittere eind te spelen. De schurken doen hun best elkaar op te ruinjen en de overlevenden vallen door Lemmy'? toedoen In handen van de Franse politie, die met grote tact zo lang mogelijk op de achtergrond blij ft. Monopole, dinsdag t.m. donder dag „The Constant Husband" (zes vrouwen en een man heet de film, die Astoria maandag en dinsdag draait. Rex Harrinson speelt er de hoofdrol in. Hij is een ongelofelijke vrouwen veroveraar en men ziet het hem aan. De film houdt hem de hele voor stelling door in het middelpunt. U krijgt niet meteen alles over hem te horen. Langzamerhand dringt pas tot u door wat deze man eigenlijk allemaal op zijn geweten heeft en hoe weinig hem dat wordt kwalijk geno men. Een kostelijke Engelse comedie met voortdurend komische verrassingen. klinkend sie-sie-sie te horen is. onophoudelijk De zangvogels, die overigens niet meer zingen, zijn langzamerhand door de rui gekomen en kunnen zich dientengevolge weer wat mak kelijker bewegen. Enkele, zoals fltis en tjiftjaf, gaan zelfs zo ver. dat zij omstreeks deze tijd weer gaan zin gen, zij het dan, dat deze zang veel minder spontaan en korter is dan de voorjaarszang. Niettemin is het w&t aardig naar hun afscheids- gezang te luisteren. De enige voge! die zich niets aan trekt van het scheiden van de zomer, is de houtduif. Dagelijks hoor ik hem nog lustig koeren alsof het volop voorjaar is. Nu is het zo. dat de houtduiven meerdere broedsels per jaar hebben en zelfs in deze maand en soms ook nog de volgende maand jongen in het nest hebben. Een keer heb ik het meegemaakt dat er jongen in november waren. Maar dan moet er wiet veel gebeuren of de jongen komen van de koude om. Het voedselprobleem is lang zo moeilijk niet voor hen als voor da in- sekteneters, aangezien de oude dui ven altijd wel mat graan, peulvruch ten of groen weten te vinden en om dat zij evenals de tamme duiven, de De volgende artsen nemen ge durende het weekeinde de medische diensten waar; dr. F. Jungerius, Von dellaan 2. tel. 67355; dr. P. J. W. Beukers. Burg. Knappertlaan 76, tel. 68004; dr. C. ui 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23, tel. 68599. De dienstdoende apotheek is apoth. Gouka, Groenelaan 127, tel. 68035. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J. Gras; 5 uur ds. J. D. Smids (H.Avondmaal). Nieuwe Kerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes: 5 uur dr. L. J. Cazemier. Wester Kerk: 9 en 10.30 uur ds. L. J. Cazemier; 5 uur ds. J. Gras. Vredes Kerk: 9 en 10.45 uur ds. A. Hoffman; 7 uur ds. J. G. Jansen. Ned. Protestantenbond; 10.30 uur- prof. dr. G. J. Sirks. Oud-Katholieke Kerk; 10 uur hoog mis. Baptistengemeenschap; Lange Ha ven 59, 10 en 7 uur ds. J. Secaar. Leger des Heils: 10 uur Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur Zondagschool; 6.30 uur Openluchtprediking G. Ver- boonstr.; 7.30 uur Verlossingssamen- komsi. Religieus Spirit, Ver. Harmonia: zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70, 10.309 uur wij duopcieeu.se. Bij liet projecteren vein gas- en waterleidingen voor Nieuwlcind werd in 1952 besloten te trachten zowel de gas- als wat er hoofdleidin gen onder te brengen in de souterrains der nieuw te bouwen lüonin- gen. Aangezien vele straten in Schiedam verzakkingen vertonen als gevolg ivaarvan in sommige zelfs één maal per twee jaar de leidin gen moeten worden opgehaald, was hier teel een bijzondere reden te trachten de leidingen een vaste ligging te geven. De moeilijkheid wordt dan echter verplaatst naar de overgang van het in de straat komende, nog wèl ver zakkende deel op het vast in het woningblok liggende gedeelte. Bekend was dat in Rotterdam het gedeelte der gasleiding, waarin de vier scharnierende bochten zijn op genomen, in staal werd uitgevoerd. Op verzoek van de Gemeentelijke Technische Bedrijven werd aan de buizengieterij der Hoogovens een proef genomen met vier normale, ge goten ijzeren bochten, waarbij onder zocht werd of deze onder toepassing van een druk van zes atmosfeer scharnierbaar waren. Deze proef toonde aan dat bij het zwaaien van de bocht geen lek optrad; maar ook, dat alle aandrukringen in de bochten worden tegen los- geborgd moeten draaien. Op grond van deze proef werd de gasleiding in het souterrain uitge voerd in stalen buis. Gedurende drie jaren is thans er varing verkregen met ca. een km lengte gegoten ijzeren buis in sou terrains. tijdens welke periode geen enkel lek is opgetreden. Ook is ge durende de felle vorstperiode in het voorjaar van 1956 geen bevriezing of breuk voorgekomen. Hoewel de aan- icgkostcn door het souterrain niet lager zijn is dit wei het geval met de onderhoudskosten, vooral bij slap pe bodem, waarin ook spoedig door te weinig gronddekking bevriezing der dienstleiding optreedt. en Ook ontmoeten we thans wulpen in de polder en ook de iets kleinere regenwulpen, 's Avonds en 's nachts horen wc deze vogels dikwijls over vliegen en aan de trekroep kun je precies vaststellen, welke van de twee het is. De gewone wulp roept een enigs zins melancholiek „tjui-tjui", erg hoog, en de regenwulp een tamelijk bits klinkend „bi-bi-bi-bi-bi". V moet daar beslist eens op letten. A. DE JONG Honderden kieviten kan men i in deze maarid in de uieilan- i den zien. In een warreling van wit en zwart gaan zij als op commando de lucht in, fascine- rend met hun geweldige vlucht, f ZATERDAG- - Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Marcelino. brood en wijn (a.1.1. MONOPOLE -THEATHR3, 5, 7 en 9 uur: De man die gevaarlijk Is (13 Jr). Apotheek: Nleuwland an fa. Jansen. Diversen: MUSIS SACRUM. 8 uur: De DUlettam met ..Venijn". BEATRIX. 3 uur: Viering 25-Jarlg be staan TOG. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Marcelino, brood en wijn (a.L). MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: De man die gevaarlijk is (18 Jr). Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN' ARENA: Johnny Concho. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 3.30 uur (14 jr). CAPITOL: De ratten van Houston. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Kaïsenvalzer. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.L). CINEAC; Journaal van 9 tot 5.15 ut:r Charlle's tante. Zaterdag en zondag 5.30, 7.45 en 10 uur 13 Jr). COLOSSEUM: Clske de Rat. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Het laatste schot. Zater dag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 jr). LUMIÊRE: Rock around the clock. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 et 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Rijpende jeugd. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en .9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Gas-ol). Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr). METRO: Kiss me deadly. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Clske de Rat. Zaterdag en Zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). REX: Vallei der wetteloosheid. Zat. 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: De wereld der stilte. Zater- dag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (a.L). 't VENSTER: Summer madness. Zat. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15. 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORL4: Clske de Rat. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.39 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM ZATERDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuidpleln. De Schouwspelers met „O. o, die vrouwtjes". 8 uur. NIEUWE OOSTERKERK. Boezemsin- gel. Kerkconcert, 8 uur OPENLUCHTTHEATER ,.DIJKZIGT". Slultlngsconcert door de Mariniers- kapel. 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rouerdams Toneel met ..De volle waarheid". 8 uur. SIMONSKERK. Schlekade. Orgelcon cert door Dirk Jansz Zwart, 8 uur. WILHEL.MINAKERK, Oranjeboomstr. Improvisatie-concert door Piet van Egmond, 8.15 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuidpleln. De Schouwspelers met „O o die vrouwtjes", 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rotterdams Toneel met „De volle waarheid". 8 uur, PRINSES-THEATER, Schiedamsewes. speciale kindervoorstelling, 2 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1