SACRUM kennis MODESHOW IN MUSIS Schiedam maakt met nieuwe modelijnen Fa. Bervoets toonde de nieuwe collectie Succes zorgt toch voor 'n verrassing Onjuist proces-verbaal - eis luidt zes weken Corneille bekroond Winterprogramma van de Katholieke Kring ABC 0.90 en 1.25 Jeugdige dieven aangehouden Glasindustrie Nieuwpoortweg Van de duiventil Korfbal van het iveekeinde Uit het dagboek van de politie Auto tussen bomen opgesloten Promotiekansen gehandhaafd Wat zij vingen 532ste STAATSLOTERIJ 4e klas 14e lijst chiedammers onderelkaar Postagentschap Weer een fabriek TOG vierde het 25-jarig bestaan Visafslag HET VRIJE VOLK DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 PAGINA 5 IN EEN SMAAKVOL met bloemen versierd Musis Sacrum toonde gisteren de N.V. Kleedingmagazijn v.h. Gebr. Bervoets :%aar nieuiue herfst- en wintercollectie. Het was een rijkdom "van warme diepkleurige stoffen, verwerkt tot mantels, jurken "en tailleurs in de nieuwe lijn. De woorden door de Franse en Italiaanse modekoningen gesproken, hebben hun weerklank tevonden in de Nederlandse confectiekleding. 'Dat Nederland op het gebied van de mode niet langer achteraan luppelt, blijkt duidelijk uit de cijfers. Ruim viermiljoen mantels ierden in een jaar naar Zweden geëxporteerd. Hoeden Magneetlijn Vólkernen nieuw waren de jurken met de veelbesproken, magneetlijn van Dior. Of zij ingang zal vinden Finale Wf A'ader onderzoek SchiedamHaarlem 73 De romans m iedere boekhandel verkrijgbaar en kosten slechts •Bfl bet. zien van de collectie man- Js.die door vijf mannequins werden 'bracht, kan men de voorkeur van e Jbuitenlanders voor onze confectie sgrijpen. Wat de lijn der mantels etreft, deze varieert van wijde tweed issen bijeengehouden door een ren ceintuur naar strakke modellen i'smalle banen glad aflopend langs eupen en benen, soms met een bloe- and. rugpand. Heel bijzonder was de iet bontgevoerde mantel. Een prach- Hier ziet men een japon van pied de poule met afknaopbaar bolerootje; een zeer geslaagd geheel in een prachtig blauw. Eindelijk.' We hebben het gezien. De magneetlijn. Van de ongekroonde Parijse modekoning Dior, u weet wel, ie mandie ieder jaar weer de we reld van schrik doet beven met zijn nieuwste creaties. Jazeker, beven. Want elke vrouw, die zich zelf respec teert, is eigenlijk verplicht haar kast- Inhoud geheel te herzien wanneer de heer Dior het in zijn mode-hoofd haalt om de rokken weer eens een tikje korter (of langer) te ontwerpen, wanneer hij met opgevulde heupen wil experimenteren enz., enz. Voor een man zijn dit verbazing wekkende zaken, waar hij misschien wel liever ver vandaan blijft. Niets is zo onberekenbaar als de mode. En niets is meestal zo berekenbaar als zijn beurs Hoe dit ook zij, het is bepaald "boeiend om eens op een shoio te zien welke lijnen de vrouw van vandaag in extase kunnen brengen en wat de argeloze echtgenoot te wachten staat. Nu, die magneetlijn acht uw cursivist wel aardig; het is werkelijk zeer ele gant allemaal. En vooral die hoeden uit de glorietijd van Greta Garbo hebben hem bekoord. Die show was overigens voortreffe lijk verzorgd. Men vraagt zich alleen af: waar blijven al die mooie model len? is eenmaal de herfst of winter genaderd, dan draagt een groot deel van de Nederlandse vrouwen onte genzeglijk wel degelijke, maar juist niet de allermodernste confectie. En dat is toch zo jammer. Het zou bij zonder aardig zijn wanneer elke vrouw nu maar eens onmiddellijk zou overstappen op die pothoeden, de magneetlijn of de ligne hollandaise. O nee, dat laatste is dus kennelijk geïnspireerd op de Nederlandse vrouw. Dat hoeft dus niet. Maar de rest, tot in de perfectie tentoonge steld door alle huismoeders, zou toch waarlijk een proofs beeld opleveren. Alleen: iedereen zou zulk een hekel aan de nieuwe mode krijgen dat men vast en zeker weer terug zou vallen op het ouderwetse. Ouderwetse? En die Greta-Garbo- hoedjes, zijn die niet Ach, modeI Vriendenkring Ter gelegenheid van haar dertig jarig bestaan organiseert de SMHV .."Vriendenkring" op 22 september een gezellige avond in het Volksge bouw, - In verband met de uitvoering van verbeteringswerkzaamheden aan de Koemarktbrug. zal deze in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 september e.k. van 0.30 uur tot 5.30 uur voor alle verkeer zijn afge sloten. tig wapen tegen ons koude klimaat. Zeer opvallend was ook de col lectie hoeden, voor deze show ontworpen door Joop Knoppers. Ook bij hem een voorkeur voor hoge randloze hoeden, de meeste uitgevoerd in melusine, soms harmoniërend bi) de zachte bruine en leverkleurige mantels, soms fel contrasterend in paars, rood of groen. Ook voor de zich graag in spijker broek en slobberende truien kledende meisjes, waren een groot aantal aan trekkelijke modellen. Een eenvoudige camel-jas een roze-rood vilten rok met bolero, een groen jasje met rok, waaronder een wit vestje, eveneens vervaardigd van vilt. Frisse jurkjes in flanel met de hoge bustelijn, af gezet met een wit kraagje of zwart fluwelen strik, en een vlot mouwloos Jurkje van fel rood Amerikaans tin neroy. De politie heeft vier jongens van 12, 13 en 14 jaar aangehouden die zich in de afgelopen weken schuldig hebben gemaakt aan diefstal van koper en oud ijzer. Zo hadden zij o.a. uit de Gemeente Smederij ijzer meegenomen en soort gelijk materiaal ontvreemd .uit een schuit van de oudijzer-handelaar Van Gelderen. Tevens sneden de jongens een grondkabel van zes meter lengte af met het doel het vrij gekomen koper te verkopen. De kinderpolitie heeft de zaak-in onderzoek. In het perceel Westfrankenlandse- straat 138, waar de heer G. Etman een sigarenwinkel heeft geopend, zal met ingang van maandag een. post agentschap worden gevestigd. De gebruikers van het opgeheven post agentschap In de Vondellaan zullen derhalve van genoemde datum af hun postzaken kunnen doen in de Westfrankenlandsestraat 138. bij de Hollandse vrouw wordt betwij feld. De twee in brokaat en fluweel uitgevoerde modellen zullen in ieder geval niet te betalen zijn voor een vrouw met een normale beurs. Dit is niet het geval met de andere japonnen, gemaakt van flanel, jersey en andere winterstoffen. Van model zijn de jurken eenvoudig, de taille zit weer op de juiste plaats en wordt dikwijls met een ceintuur geaccen tueerd. Enkele modellen worden ge dragen met een bolero-achtig jasje. Bij de mantelpakken liepen de zeven-achtste jasjes gedragen op een rechte rok het meest in het oog. Deze jasjes worden ook gedragen op een jurk van dezelfde wollen stof. Ver der vielen op: twee mantelpakken van de haute couture confectie, een zwart pakje afgezet met hermelijn en een tailleur met persianer. Een heel mooi Royal Blue wijd jersey jasje op een geplooide rok, was nog even een herinnering aan de h-lijn. Met de finale van prachtige cock tail- en avondjaponnen werd de show, weike werd toegelicht door me vrouw Elias Smitt, besloten. In dro men van kant en brokaat en bloemen in hun armen liepen de mannequins langs het Schiedamse publiek, dat met een hartelijk applaus dankte voor de goed geslaagde modeshow, en de begeleidende pianomuziek van Joop Daniels. Begin december zal de Glasindus trie Pieterman N.V., welke firma reeds in Schiedam (Westvest) en in Den Haag gevestigd is, de nieuwe fabriek aan de Nieuwpoortweg te Schiedam in bedrijf stellen. In deze omvangrijke fabriek, waar de vlakglasbewerkmg plaatsvindt, zal tevens de afdeling thermometers instrumenten worden geplaatst. Deze afdeling bevindt zich nog m het Haagse bedrijf. In de fabriek aan de Nieuwpoort weg zuilen ongeveer 150 arbeiders te werk worden gesteld. Met de bouw werd in februari van dit jaar een aanvang gemaakt. De SCV de Postduif organiseerde een wedvlucht vanuit Kesteren; deel name 359 duiven. Uitslag: 1. L. Borzani, 2. H. Crama, 3 mevr. Bakker, 4 J. Verboom. 5, 6, 10, 12, 13 en 14 J. Doejaaren, 7 Poel man, 8 L. Verheugen, 9 G. Kiela, 11 P. Hinten, 15, 17 en 19 C, Verlinde. 16 N. in 't Hol, 18 J. de Waard, 20 Gebr. Harmeien. De Blauwe Doffer hield een wed vlucht uit Kesteren (77 km). De dui ven werden om 8.30 gelost. De eerste duif kwam aan 9.22.44, de laatste 9.35.43. De uitslag is als volgt: 1. A. Broeders. 2. A. J. Kazenbroot, 3. Wijnties, 4. A. v. Gogh, 5 en 10 J. W. Kazenbroot, 6 en 12 Kerkhof, 7 en 15 J. Wentler, 8 A. Limborgh, 9 M. Pot ters, 11 K. v. d. Wenberg, 13 Deursen, 14 Zonneveld, 16 H. Pot, 17 Sebaechts, 18 H. Dick, "19 W. v. d. Hoeven, 20 J. «V-» VS? AA. ZOALS TE verwachten was is het eerste programma van het sei zoen 1956—1957 geen gemakkelijke opgave geweest voor de Schie damse korfbalverenigingen. Schiedam en ODI hebben dat duidelijk ervaren, maar Succes zorgde toch voor een prettige verrassing. Dat heeft trouwens ook het tweede team van deze vereniging gedaan. De tegenstanders van de blauwwit- ten, Chariois uit Rotterdam, zou on getwijfeld aan het langste eind heb ben getrokken, indien, men zijn beter spel in de eerste helft en het eerste deel van de tweede helft in doelpun ten had weten uit te drukken. Door goed verdedigen van de thuisclub kon dat echter worden voorkomen. D. Drop nam voor Succes de leiding, maar daar antwoordden de Rotter dammers met twee tegenpunten op. H. Bons kon daarna gelijkmaken. De rust ging echter in met een 23- achteistand. Na de hervatting kon Charlols de korf niet meer vinden. Na een kwar tier herstelde mej. A. E. Kauffman het evenwicht en 10 minuten voor het einde Met Drop het winnende doel punt door de korf glijden (43). On der grote spanning verliep het laat ste deel van de wedstrijd. Schiedam trof Blauw Wit '51 in een wel uitzonderlijk productieve bui. Zelf waren de roodzwarten verzwakt door invallers, maar dit sterktever- Ues kwam In het veldspel niet zo zeer tot uitdrukking. Voor de korf schoten onze stadgenoten ten enenmale te kort en daar waren de gasten juist bijzonder goed op dreef. K. Tettelaar opende perspectieven voor Schiedam door zijn club een 10-voorsprong te geven, maar aan alle illusies werd spoedig een einde gemaakt toen de scoringsmaohine van Blauw Wit '51 op gang kwam. Toen het signaal voor rusten werd gegeven wees het scoringscijfer 18 aan. Na de thee was Schiedam door een doel punt van H. Verschoor weer het eerst aan bod. maar daar volgde andermaal acht Dordtse treffers op. Het schut tersfeest werd besloten met doelpun ten van mej. H. Korpershoek en K. Tettelaar, waardoor de eindstand op 4—16 werd gesteld. Een weinig hoop gevend begin voor de roodzwarten. ODI stelde eveneens teleur. Tot de rust kon men het aardig bolwerken tegen Pernix 2 en bood een 13- achterstand nog perspectieven, maar na de hervatting toonden de Leide- naren zich heer en meester. Eind stand 310. ODI 2 deed het heel wat beter. Het debuut ln de tweede klasse werd met een 0—4-overwinning op 't Water schip in Hoogvliet afgesloten. Succes 2 schoot met scherp tegen DOP 4. De tegenpartij werd met met minder dan 190 verslagen. Schiedam 2 verloor zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse eervol met 86 van Charlois 2. De wedstrijden van Schiedam 3, ODI 3, de jeugdploeg van Succes en de ODI-adspiranten werden uitge steld. In plaats van met twee ad- spirantentwaalftallen neemt ODI aan deze competitie deel met een vierde seniortwaalftal en een adspiranten- twaalftal. Het vierde twaalftal speel de reeds tegen DIO 5 en begon moed gevend met een 42 overwinning. Een vrachtauto, waarvan de open laadbak vol lag met oud ijzer, veroorzaakte maandagmiddag schade aan een caravan, die op de Rotter- damsedijk geparkeerd stond. Bij het passeren van de caravan begon de lading te schuiven. Een bint van twee meter lengte scheurde de zij wand van de caravan open, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen de bestuurder van de vrachtauto, de heer J. A. M. v. d. G. uit Rotterdam, is proces-verbaal opgemaakt. Bij het passeren van een brom fiets verloor de 12-jarige scholiere Wilhelmina B. gistermiddag op de Burgemeester Knappertlaan haar evenwicht en viel van haar fiets. De schaafwonden werden ter plaatse verbonden. In de pauze van een voetbal wedstrijd op het terrein van Wilton ls uit een kieedhokje ten nadele van de heer P. L. B. te Schiedam een portemonnaie met ƒ25,gestolen. Dezt combinatie van japon en mantel was een. der fraai ste mod'^en van de modeshow- De mangel ts gevoerd met bont en past qua kleur uitstekend bij de japon. „Ik meen, dat uit deze vier getuigenverklaringen duidelijk is vast komen te staan dat de inhoud van dit proces-verbaal bezijden de waarheid was," sprak de officier van Justitie te Rotterdam, mr. Van de Roemer, toen hij dinsdagmorgen zes weken onvoorwaardelijk eiste tegen de 31-jarige spoorwegbeambte C. J. H. uit Vlaardingen. Deze man stond terecht omdat hij een onjuist proces-verbaal zou hebben opgemaakt van een gebeurtenis op de inmiddels opgeheven overweg bij Vlaardingen-Oost. In de zaak tegen de 54-jarige sta tionschef G. J. H. uit Vlaardingen die wegens hetzelfde feit terecht moest staan, vorderde de officier vrijspraak. Mr, v. d. Roemer heeft in een uit voerig requisitoir verteld, dat een incident dat vaker op een overweg voorkomt, zich ontwikkelde tot een rechtszaak, waarin vele verklaringen zijn afgelegd. Op 14 juni van het vorig jaar reed de makelaar K. op de overweg toen de bomen volgens zijn verklaring zo plotseling gesloten werden, dat zijn auto voor een geslo ten sluitboom op de overweg bleef staan. De overwegwachter zou ge weigerd hebben om de boom te ope nen. Ook zou hü niet hebben gerea geerd toen de angstige makelaar hem vroeg uit welke richting de trein zou komen. De heer K. zou toen zijn auto in de vrij brede ruim te tussen de sporen hebben gepar keerd. De officier van Justitie merkte nog op, dat de overwegwachter de heer K. bij deze gelegenheid „onge lofelijk heeft beledigd.'' „Ik geloof niet. dat ik dit persoonlijk genomen zou hebben. De heer K, wilde er echter geen werk van maken." sprak mr. v. d. Roemer. Van dit incident is door de over wegwachter proces-verbaal opge maakt dat door de stationschef naar het hoofdkantoor werd opgezonden. De heer K. werd gedagvaard' om voor het kantongerecht in Schie dam te verschijnen, waar hij echter werd vrijgesproken. De verklaringen die tijdens deze 'zitting zijn afgelegd, zijn er echter de oorzaak van geweest dat de zaak nader werd onderzocht. Ook voor de Rotterdamse rechtbank heeft de overwegwachter volgehouden, dat de makelaar over de overweg reed toen de bomen al in dalende beweging waren. De vier getuigen waarbÜ een RET-chauffeur en een mede passagier van de heer K. ver klaarden echter het tegendeel. In zijn requisitoir heeft de officier van Justitie nog opgemerkt dat een zaak als deze gelukkig niet veel voorkomt. Het gaat om de deugde- In zijn tweede promotie-wedstrijd heeft Schiedam kans gezien de twee punten in eigen huis te houden. In een spannende en dikwijls fraaie strijd moesten de Haarlemmers met 73 het onderspit delven. Schiedam dankt zijn overwinning in de eerste plaats aan het goede werpen van Reynierse en de prima steun die deze van zijn velders kreeg, in het bijzonder van G. Kok. Twee veldfouten en een homerun leverden S. C. Haarlem drie punten. De aanval van de Schiedammers stelde de tegenpartij voor vele pro blemen en diverse werpers werden geprobeerd om de slagploeg te be dwingen. Hierin slaagde de laatste werper het best, die met zijn drop- curves veel resultaat bereikte. Toch kwamen vele Schiedammers door honkslagen op de honken en door scherp honklopen werden di verse fouten in het H&arlemveld uit gebuit, waardoor de stand regelma tig opgevoerd kon worden tot 73. Door deze overwinning blijven de promotiekansen voor Schiedam ge handhaafd. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 lijkheid van een proces-verbaal en dat is een zaak van belang. Mr. v. d. Roemer noemde het een ergerlijke tekortkoming dat de verdachte niet aan de heer K. had willen vertellen uit welke richting de trein kwam. De officier vond het gelukkig dat de overweg bij Vlaardingen-Oost in middels ls opgeheven. Hij was een onding voor de weggebruikers maar ook voor het personeel. Mr. v. d. Roemer noemde de taak van een overwegwachter ondankbaar en ver antwoordelijk. Hij had alle begrip voor de moeilijkheden van deze ambtenaren. Dit neemt echter niet weg dat de inhoud van een proces verbaal juist moet zijn. Vervolgens heeft de raadsman mr. Van Lijnden zijn pleidooi gehouden. Mr. Van Lijnden was in zijn be toog van mening, dat er in dit ge val zeker geen sprake was van een onjuist proces-verbaal. De overweg wachter heeft eenvoudig opgeschre ven wat hij heeft gezien. Van enig opzet was volgens de raadsman, die vrijspraak bepleitte, niets gebleken. De rechtbank zal over veertien dagen vonnis wijzen. De schilder Comeille heeft de Ne derlandse prijs van de Amerikaanse Guggenheim-stichting gewonnen met zijn werk „Ville hostile" (vijandige stad), een schilderij, dat door het Van Abbe-Museum te Eindhoven ge kocht ls. De prijs, duizend dollar be dragende, is hem toegekend door een jury, bestaande uit prof. Hammacher, prof. Wiegers en de kunstcriticus C. Doelman. Deze jury heeft tevens Comeille met zijn schilderij „Pierre et Fleur" (steen en bloem), dat het eigendom is van het Stedelijk Museum te Schiedam, voorgedragen voor de In ternationale Guggenheimprijs. groot tienduizend dollar. Daartoe zijn ver der de schilders J. Diederen en Frise ten Holst aangewezen. De Guggenheimprijzen zijn in het begin van 1956 ingesteld. Vangstberichten van hedenmorgen: VI 70 40 k nog 35 netten: VI 85 50 k; VI 203 8 k nog 35 netten: VI 205 28 k nog 50 netten: VI 207 8 k; VI 208 12 k nog 60 netten: VI 216 60 k uit halve vleet; VI 29 geen vangst; VI 86 12 k nog 35 netten; VI 115 15 k nog 30 netten; VI 190 3 k; VI 196 7 k nog 35 netten; VI 53 14 k nog 35 netten; VI 53 14 k nog 35 netten; VI 61 40 k nog 10 netten; Vi 83 5 k; VI 166 50 k nog 10 netten; VI 14 12 k; VI 84 2 k nog 35 netten; VI 89 20 k; VI 112 15 k; VI 132 1 k. Prijzen van gistermorgen: Trawl- hanng: g-roen 50.—: klein 2731.50; groot 32.40—33,60; Ijle hanng 27.10; Vleet haring groot 30.7033.40; klein 29.6033.90; Vleet ijle haring 21.40— 22.50Steurharing 20.5024.10. DE SCHIEDAMSE Katholieke Kring heeft thans ook het program ma voor het komende seizoen vastgesteld. Er is, zoals elk jaar, weer veel plaats ingeruimd voor toneelvoorstellingen, die in het Passage- Theater zullen plaats vinden. Ook komt er een operette-voorstelling en het Ballet der Lage Landen zal zich hier eveneens voorstellen. Donderdag start de Katholieke Kring met een voorstelling door het Nederlands Toneel-Gezelschap. Op gevoerd wordt het stuk „Schrompei- kopje". Op 4 oktober volgt een filmvoor stelling. Men zal dan de kleurenfilm „Onder de zon van Ceylon" van de heer Hustmx vertonen. Het Nederlands Toneel-Gezelschap komt voor de tweede maal op 25 ok tober; het te spelen stuk zal nog nader worden bekendgemaakt. De 35 leden tellende reisvereniging „Tot Ons Genoegen" vierde zater dagavond in zaal Beatrix haar 25- jarig bestaan met een genoeglijke feestavond. Op deze avond werden verschillende leden, die in de afge lopen periode belangrijk werk voor de vereniging deden, uitbundig ge huldigd. Allereerst kwam de voorzitter, de heer L. Schwagermann aan de beurt. Wegens ziekte had hij zijn functie moeten neerleggen, maar men me moreerde in waarderende bewoor dingen datgene, dat hij tot stand heeft weten te brengen. Ook me-, vrouw T. Schwagermann-Zagwijn werd in de hulde betrokken. De heer D. Deyl, die 25 jaar lid en 20 jaar bestuurslid van de ver eniging is geweest, was de derde .Jubilaris" van deze feestavond. De nieuwe voorzitter, de heer A. Jan- son, uitte zijn dank aan allen en. sprak de hoop uit de vereniging op goede wijze te zullen besturen. Aan deze avond verleende muzi kale medewerking de accordeonist J. Gijzeler, die het door de leden verzorgde programma op aangename wijze Illustreerde met zijn optreden. HOGE PRIJZEN 5090 5833 1500 6532 14094 16906 1000 2135 2248 8113 9831 14867 15002 20576 20865 21610 21S56 21905 f 400 IÜS04 12368 16318 1.7036 19955 19958 20629 21527 f 200 1895 2473 30S3 4604 5310 5910 5962 6288 7116 7172 7853 8461 9571 10506 11472 12070 12703 13057 1317S 13718 13724 14770 15027 15245 15278 16073 17039 17814 18023 18621 19341 21300 21980 PRIJZEN VAN ƒ80 12117 191 363 442 515 670 773 780 830 874 961 986 13046 055 102 248 259 298 314 329 469 534 835 924 14168 229 339 529 601 647 773 831 S92 940 1507S 144 251 398 735 910 946 16039 078 113 231 255 276 422 425 432 497 *vR7 RR*> Q7fl Q7A 17046 058 059 076 097 110 169 438 444 459 645 18003 192 310 372 436 459 475 496 724 725 931 977 19002 075 080 082 167 214 221 283 286 534 547 609 649 734 800 20035 037 101 155 167 249 357 362 523 778 870 21000 21073 094 131 217 325 385 415 514 522 530 559 847 872 935 956 627 648 658 667 718 737 743 754 768 783 804 833 851 SS3 928 929 978 991 992 12003 010 038 062 092 114 198 239 254 233 344 385 407 408 411 449 489 532 587 613 617 622 641 645 652 654 6S1 693 715 722 728 774 803 S05 810 812 837 885 892 896 939 978 13012 021 023 073 121 131 134 188 207 213 214 217 236 239 271 309 368 40.1 438 465 473 478 499 536 546 585 620 628 641 647 666 687 707 775 844 877 894 901 911 942 QSQ ÏWC7 QQO QQO 14014 056 069 072 0S1 118 124 159 214 223 236 401 458 473 477 483 520 540 544 558 575 599 644 650 777 796 861 885 909 D29 969 15008 031 041 045 051 138 153 179 259 260 317 320 392 397 480 483 493 523 528 534 554 557 575 589 590 607 727 797 810 833 853 861 937 16016 027 050 082 092 143 147 148 194 198 220 270 314 331 333 390 394 409 435 446 449 469 478 479 501 521 580 612 625 629< 659 810 903 930 962 9SÖ 17004 013 016 028 037 Ü81 082 099 122 126 144 187 202 209 215 239 252 256 292 364 367 417 449 465 475 476 493 510 317 544 545 561 580 593 598 601 610 616 617 643 661 663 680 856 894 926 936 954 955 958 18027 044 072 075 077 120 124 139 262 284 289 323 327 330 384 398 454 4S2 477 512 517 518 532 539 543 576 584 631 640 652 661 676 734 737 802 810 838 867 890 919 921 941 19016 019 026 040 061 118 120 143 195 248 266 275 315 363 381 395 406 429 443 458 460 479 501 502 506 509 585 590 602 633 683 705 714 729 770 778 823 841 852 862 868 896 923 928 940 966 987 20010 021 043 048 073 087 088 105 121 169 177 215 220 232 246 277 369 386 3SS 394 397 430 453 489 552 55S 560 564 568 597 614 615 631 640 654 656 897 727 734 748 759 818 866 953 963 994 21032 054 083 088 090 13S 145 146 171 183 219 237 249 264 302 335 355 448 451 300 526 573 579 638 681 892 747 755 781 788 791 S46 S51 889 922 925 931 942 948 951 984 Ueze mst wurdt gepubliceerd under ruorbeboud van eventuele «eln- ol zetfouten 1022 179 222 264 346 351 449 475 547 556 692 835 2006 111 115 149 187 194 337 471 513 562 640 734 786 812 8130 274 395 407 426 434 456 507 509 550 642 662 678 821 877 4030 089 184 202 309 327 520 576 637 966 80US 065 093 175 230 293 341 426 496 552 577 610 625 673 721 S56 859 S77 952 6085 100 1S2 523 739 755 765 826 9SS 7173 347 489 863 S99 932 936 953 8026 347 386 434 527 679 744 7S9 820 841 848 S70 8S2 892 937 9051 176 296 357 369 500 504 518 533 618 935 10052 144 157 318 345 368 375 389 425 433 522 642 652 754 783 795 825 934 12042 075 101 184 270 404 476 535 568 580 835 8SS 942 957 982 S1E 1011 013 024 030 059 083 135 168 169 226 235 243 261 27S 453 494 507 558 590 621 652 754 787 802 855 S86 905 909 913 950 952 956 2008 015 026 040 05S 083 119 141 166 171 174 232 234 287 314 3S6 403 415 431 453 454 480 489 504 558 561 579 594 625 626 651 700 70S 723 739 768 813 83S 867 875 929 931 3028 055 134 141 162 165 191 219 239 242 246 266 389 475 500 510 543 591 602 606 617 644 649 676 725 743 757 773 774 814 839 SS7 917 996 401S 032 041 093 102 109 135 142 190 197 224 2S9 317 322 337 341 347 358 385 422 426 434 435 464 471 518 533 548 552 555 622 625 64S 655 668 677 696 724 727 805 829 S30 836 S51 858 873 8S2 S84 S91 900 923 926 939 976 995 999 5004 029 047 072 074 077 0S6 096 100 107 122 132 148 155 412 429 506 514 531 561 600 619 632 694 696 709 711 714 7S5 S57 S95 929 933 993 6013 036 041 036 0S8 090 115 147 214 219 254 2S6 295 306 327 344 354 363 390 406 426 429 434 455 46S 505 507 508 527 551 552 571 623 678 72S 770 7S2 812 S59 S72 890 895 919 994 7020 025 027 067 081 082 140 16S 187 190 196 221 22S 237 264 27S 2S3 305 323 390 44o 512 527 531 555 566 573 5S8 599 657 678 709 732 745 772 S02 S04 S07 S51 876 SS9 952 969 974 977 8011 019 038 042 112 11S 123 131 148 246 293 310 320 348 372 375 43S 441 443 449 491 513 523 550 581 582 664 675 6S2 712 715 735 777 805 807 Sll 837 S60 S97 93S 90U3 014 021 033 040 047 056 066 068 076 077 113 125 134 148 149 18S 20S 229 244 252 291 311 337 349 351 385 393 406 448 524 52S 529 536 599 621 625 626 627 652 667 716 763 795 859 868 883 889 907 943 952 973 989 100-10 069 085 087 156 159 166 177 182 201 231 232 321 344 371 422 456 467 493 499 537 54S 550 607 609 628 645 667 674 675 6SS 764 782 856 8S5 907 923 952 11003 013 014 023 047 059 100 123 15S 165 174 179 211 237 256 277 319 320 336 355 403 432 44S 460 499 544 574 576 57S 590 Het bekende Marionetten-Theater van Bert Brugman treedt -12 novem ber op. Het Zuidelijk Toneel (dir. Louis Saalborn) presenteert zich ver volgens op 29 november. Op 20 december kan men het Rot terdams Toneel zien met „Zo oud als de wereld" en op 26 december is ar een kmderfeest. Een Nieuwjaarssoi ree staat voor 1 januari op het pro gramma. In 1957 volgt op 10 januari de op voering van „Die lustige Witwe" door een operette-gezelschap en op 23 januari zal Georgette Hagedoom een voordrachtsavond verzorgen. Het Nederlands Toneel-Gezelschap treedt dan weer 7 februari op met een nader aan te kondigen stuk en op 22 februari is er een Vastenavond feest. Tijdens de Vasten; Graalkoor. Ten slotte nog op 25 april het Bal let der Lage Landen, op 30 april het traditionele Oranjebal en tot besluit op 16 mei een toneeluitvoering door de Nederlandse Comedie. ROTTERDAM, 10 sept. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den, Vlaardingen en elders 300 kis ten verse zeevis en 30 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: tarbot gr. 2,85 2,90; id. klein 0,80—1,25 per kg; schol gr. 40—41; ld. midd. 36—37; id. klein 1832; schelvis midd. 3337; kabeljauw gr. 4446; id. midd. 43 44: id. klein 1820; makreel 2628; wijting 13—18; haring verse 2126; geep 2930, alles per kist; levende paling dun 2,55—2,50 per kg. zijn DINSDAG Bioscopen: PASAGE-THEATER, 2 en 8.15 UU?: Marcelino, brood en w^n (a..). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 8 U,{ Zes vrouwen, en een man (14 Jr). Apotheek; Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 6S035. Diversen MAISON WESTHUIS, 2.15 uur: Ned. Ver. van Huls vrouwen. ARCADE. 3 uur: Fersoneelsavond la. Fontijne. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en 8.15 uur: Marceljno, brood en wijn (a..). MONOPOUS-THEATER, 2. 7 en 9 tl.: Zes vrouwen en een man (14 jr). Apotheek: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. Diversen: AMSTELBRON, 3 uur: ledenvergade ring Oudstrijders. MUSIS SACRUM, 8 (uur: (Filmavond Wilton Fijenoord. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Johnny Concho, a, 7 en 930 uur (14 Jr). CAPITOL: De ratten van Houston. 2, 7 en 9,15 uur (18 jr). CENTRAAL: Kalserwalzer. 2, 7 en 9 15 uur (ai.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante. 530, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Ciske de Rat.'2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Het laatste schot. 3. 7 en 9.15 uur (14 Jr), LUMÏÊRE: Rock around the doek, 2.15, 7 en 8.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Rijpende Jeugd, 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Gas-oil. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Kiss me deadly. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Ciske de Rat. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). HEX: Vallei der wetteloosheid. 2, T en 9.15 uur (14 Jr). THALIADe wereld der stilte. 2.15, 7 en 2.30 uur (ai.). t VENSTER: Summer madness. 2, 7 en 9.15 uur (13 jr). VICTORIA: Ciske de Rat. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM DINSDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Ned. Comedie met „Een huwelijk onder Lodewijk XV", S uur. BEURSGEBOUW, Coolsingel. Kant- demonstratie. 7.30 uur. RTVIÈRAHAL. Ned. Invaliden Bond, zomerfeest. 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1