Overtuigende winst voor HBSS en GTB Hartelijk Ondanks hulp gaat het ooievaars de wind Geen winstpunten bij de eerste teams Drie hoofdagenten 25 jaar bij de politie Fraaie resultaten bi j 3e- en 4e-klassers ZATERDAGMIDDAGVOETBAL KORFBAL OP WEEKEINDE OBK I isai Kees Manders bij de Vegla Ie TOONKUNST""! CONCERT Bijeenkomst Vrouwen groep Het Zuiden met Mensen in nood Brei met de mode mee Serenade van HET VRIJE VOLK DINSDAG 2 OKTOBER 1956 PAGINA 5 chiedammers j elkaar onder "..-•iv "k v f - Giel Bakker Sland Schiedamse arbeidsmarkt AU eel Veldhoven goed op dreef Detective story voor Katli. Kring HET ROTTERD. PHILHARM. ORKEST Y oorwaardelijke straf en boete voor expediteur o i Burgerlijke Stand Job van Eijk biljart in select gezelschap Vrolijke intrige bij „Momedia"' Kleren in brand geraakt Wisselkoersen Oefening op emplacement HBSS en GTB zijn dit weekeinde in de zaterdagmiddagcom- petitie tot verheugende resultaten gekomen. Voor eerstgenoem de betekende dit de eerste overwinning en zelfs met niet minder dan 4-0 tegen SV '35 en GTB zette zijn overwinningenreeks voort. Ditmaal werd Stedos verslagen met 40. PPSC daaren tegen verloor opnieuw en ook GSS kon net niet tot winst komen. HBSS heeft volkomen verdiend de midvoor en rechtbuiten. Na de rust uitwedstiijd tegen SV 35 tot winst f trok men. zich in de verdediging te- Xfnf i^re£Sk'? cn heKk0.rle spel van de Schie- kans kreeg het technisch overwicht in doelpunten om te zetten. Voor het moreel van de ploeg zal deze over- wmnning ontegenzeggelijk van be lang zyn. De rust ging in met een 1—O-voorsprong door een doelpunt van de middenvoor en na de rust voerden de linksbinnen <2x) en links buiten de stand tot 40 op. PPSC heett het thuis tegen Spirit niet kunnen bolwerken. Met de rust hadden de gasten reeds een voor sprong van 02 door doelpunten van We hoorden gisteren het bittere verwijt uiten: het is de pers die de jeugd gek heeft gemaakt. Men zei dit in verband met de Rock 'n RoU- icl in de wereld. Dat luas de druppel die bij mij de emmer vol nieuwsgierigheid deed overlopen en 'k spoedde me naar een niet Schiedamse bioscoop in een na burige stad. Zo'n uitstapje is voor uw dienaar op zich zelf al een beleve nis. Hij stapte dan ook enigszins op gewonden de zaal in en keek gretig om zich heen. Dat moeten ze dan zijn, dacht hij, de oproerkraaiers, de wil debrassen, de bebroekte meisjes en de lawaaierige jongens. Dat viel al een beetje tegen, want er zaten naar verhouding 40 volwassenen en 60 jeugdigen in de saai. 't Was wel vol overigens. Wel, het blééf rustig. Van opwin ding was geen sprake, "k Heb meer- ir.alcn een ivilde western gezien. U weet wel, dat Amerikaanse schiet- werk. En dan ging het in een recht- gt. aarde zaal heel anders toe dan bij dit slappe, weke-weinig originele rock 'n roll. Ik heb alle registers van mijn ge voelens opengedraaid, maar het mocht niet baten. Goed, 'k oil niet beweren dat ik me erg verveeld heb. Enkele zang- en dahsnummers zijn bepaald grappig. Maar het hart ging er bij mij niel van kloppen. En de jeugddie „door de pers op gehitst wordt"zat zoet en stil te kij ken en te luisteren. Ik had verwacht politie aan de uitgang te vinden: geen spoor. Ik had verwacht dat men vb afloop schokkend de straat op zou springen, razend van rock 'n rall- dnft. Geen spoor. Nee, dan hebben ze in Enschede aardig toneel gespeeld. Ach ja, ze zijn er natuurlijk niets gewend. Heb ben nauwelijks van jazz gehoord. Ten slotte nog als meest sprekende bewijs voor het weinig opwindende van de film. Achter me zat een man. Hij sliep.' dammers bleek voor de hechte Spi rit-verdediging geen onoverkomelijke moeilijkheden op te leveren. Het harde werken van onze stad genoten bleef zodoende onbeloond. In de Rotterdamse afdeling zette GTB zijn zegemars voort ten koste van Stedos, dat met 30 werd ver slagen. Met het windvoordeel konden de gasten de score tot aan de rust nog zo laag mogelijk houden (10 door een doelpunt van de GTB-mid- voor), doch na de rust gaven de geel zwarten de toon aan. waaruit de linksbuiten het tweede doelpunt liet aantekenen. Ondanks het. dappere verzet van Stedos, was het nogmaals de Schiedarnse linksbuiten, die een goede pass in een doelpunt omzette hetgeen tevens de eindstand bete kende. De uitwedstrijd van GSS tegen Vulcyon/Zwaluwen is een spannende doelpuntenrijke wedstrijd geworden. (54). De verdeling der doelpunten viel zodoende in het nadeel van onze stadgenoten uit. Een gelijk spel en zelfs de overwin ning had binnen het bereik van onze stadgenoten gelegen, indien de ver dediging wat meer verband had ge toond. Met de rust stonden onze stadgenoten zelfs met 2—3 voor door twee doelpunten van Smit en een derde van debutant Putters, doch na de rust scoorde de ontvangende ver eniging nog driemaal, waartegen Smit slechts 1 doelpunt stelde. Vlak voor tijd werd er nog een GSS-doelpunt geannuleerd, zodat de Schiedammers op de valreep strand den. Wat de heer D. Schwagermann in j ruim vier jaar als conservator van I het Schiedams Stedelijk Museum voor het Schiedams cultureel leven heeft betekend, bleek zaterdagavond na afloop van het eerste museum- concert. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum heeft allerharte lijkst afscheid van hem genomen en daarna moesten hij en zijn echtgenote in een bovenzaal, tussen de moderne schilderijen, tijdens zijn ambtsperiode verworven, nog vele, vele handen drukken en woorden van spijt over zijn vertrek naar Den Haag verne men. I De voorzitter van de vereniging, j drs. S. Kamstra, liet aan de syrtipa- thie en de waardering voor persoon en werk van de heer Schwagermann geen twijfel en herinnerde in het bij zonder aan diens originele, frisse I initiatieven met o.a. de concerten en de zomertentoonstellingen. Hij bood I namens de vereniging een radio met pxek-up en een reeks grammofoon- pinten aan. De heer C. H. Buschmann, bu de I museumvnenden een van de oudere garde, prees het werk van de heer Schwagermann om het museum tot een cultureel centrum van geheel Schiedam te maken. De heer Schwagermann zelf dankte de vereniging niet alleen voor het fraaie geschenk, maar ook voor de plezierige samenwerking. Hij herin nerde eraan, dat hij in „erfopvol ging" aan het hoofd van het museum was gekomen en eerde zijn vader, die al m de twintiger jaren voor een eigen Schiedams museum had ge pleit en er in 1940 min of meer of ficieel mee begon. Met klem zei de heer Schwagermann, dat een museum niet slechts een opberginstltuut moet zijn, maar een levend cultureel brand punt, waar men durft te „avonturen" (Wij plaatsen vandaag nogmaals het verslag van het afscheid van de heer D. Schwagermann,' daar het gisteren door technische oorzaken in het ongerede raakte. Red. HVV), f -v .-Atf'. - f.' ""fV" j nnm't ii nr opperwachtmeester van de rijks- i\l uö "°"U IS er M politie in Slockteren richtte een I vice' verleend aan de paalnest op. Op een tien meter hoge j boomstam bevestigde hij een wagen- iSeaertanase ooievaars als dit wiel en meubileerde dat volgens hes recept-Driessen. In het kader van de Vegla (Ver enigde Glasfabriekenj bedrijfs- competitie werd zaterdagavond een feestavond gehouden in Musis Sa crum. Het programma werd verzorgd door Kees Manders met zijn revue „Gaat dat zien", een niet altijd even fijn zinnig maar overal boeiend schouw spel met voel muziek en nog meer violijkhe'd. In d" oauze reikte de heer J. Nieuwstraten namens de KNVB de in de bednjfscompetitie gewonnen prijzen uit. Het personeel der Machi nefabriek A. Fontijne werd gelukkig gemaakt met de eerste prijs, cle twee de ging naar het personeel der Ver enigde Glasfabrieken en VVSO had beslag gelegd op de derde prijs. Een gezellig bal verzorgd door het dansorkest van C. Schilperoord, be sloot deze goed bezochte bijeenkomst. Ditmaal hebben de eerste teams bij de korfballers geen enkel winstpunt kunnen binnenhalen. De nederlaag van Schiedam tegen Quick is normaal, maar Succes had van Ons Huis niet behoeven te verliezen. OD1 kwam niet binnen de lijnen, omdat de wedstrijd tegen Vriendenschaar 2 werd uitgesteld. Dat nest werd wèl betrokken. In dominees, iunj trachtte een ander ooievaars- paar zich van die door laar. Burgemeesters, pastoors, poli tiemensen en boeren hebben ervoor ge zorgd, dat oude nesten werden met meer gebroed. QpJ verzoek van de burgemeester opgeknapt en nieuwe opge- )ok m Mastenbroek, bij Kampen. zorg(jen de zoons van de metselaar richt i!yn een paar 001evaArs een voor een nieuwe fundering Rll,ris- woning meester te maken. Er werd hevig ge- ten, toen daar m de omgeving op kraaien was gescholen. Ze probeerden te nestelen op een afgezaagde wilg. Het zou hun nooit zijn gelukt als een boer niet had geholpen door een autoband aan de boomtop te bevestigen. De ooievaars hebben op die band hun takkennest gevlochten. In Schoonrewoerd (ZH-> was het ooievaarsnest op de schoorsteen van vochten en daar- bet gemeentehuis zo goed als onbe- ni. werd er helaas woonbaar. De metalen plaat waarop na w era ei helaas hej ruslte ua£ namehlk doorgeroest In het Land van Altena (N.-B.) mogen de ooievaars ook niet klagen over gebrek aan medewerking. Daar hebben de dominee van Waardhuizen op het kerkedak en de pastoor van Hank in de pastorietuin nesten laten bouwen. Er kwamen wel ooievaars een kijkje nemen maar gebroed werd hier nog met. yeUs vlak bij Amsterdam is vorige week een ooievaarswoning ge ïnstalleerd. Het nest werd gemaakt op het clubhui* van de Amsterdamse Golfclub in Duivendrecht. omdat inen daar steeds een vogel had waargenomen. Over het gehee! genomen is men dit jaar te laat met de nestenbouw begonnen. Het is daarom de bedoe ling van Vogelbescherming het bouwprogramma voor 1957 al in het komende najaar te laten uitvoeren.- Tegen die tijd zal het ook bekend zijn, hoeveel paren deze zomer ia ons land hebben gebroed. Uit de gegevens, die thans bij Staatsbos beheer bekend zijn, blijkt wel, dat de broedresultaten nog verre van gunstig zijn. Evenals in Slochteren gmgen in tal van dorpen legsels verloren door vechtpartijen. Sinds- De verwachtingen voor dit seizoen nieuw nest gaan wonen. Ze hadden dien kwamen de vogels regelmatig zijn daarom niet hooggestemd. Op 30 augustus 1956 stonden inge schreven 79 mannen en 23 vrouwen, van wie er resp. 63 en 5 geheel werkloos waren. Het aantal inschrij vingen gedurende de maand septem ber bedroeg 127 mannen en 54 vrou wen; geplaatst werden 83 mannen en 31 vrouwen; af&evoerd werden 31 mannen en 14 vrouwen, zodat op 27 september nog ingeschreven stonden 92 mannen en 32 vrouwen, van wie ei resp. 77 en 9 geheel werkloos waren. Geduiende de verslagmaand wer den ontvangen 68 nieuwe aanvra gen van werkggevers voor mannen -n 54 voor vrouwen, terwijl op 27 sep tember nog 2136 aanvragen voor mannen en 153 voor vrouwen als onvoldaan stonden geboekt. Voor emigratie werden in septem ber 3 nieuwe gevallen genoteerd, terwijl 4 gevallen werden afgewerkt. Op 27 september waren nog 6 ge vallen in behandeling. De SVV'er Bert us Veldhoven heelt de afgelopen weken alle SVV-club- records op het midden- en lange af stand verbeterd en op zijn naam ge tracht. Vorige week werden in Rot terdam de 1500 meter en de 5000 me ter verbeterd iti i espectisv'jlijk 4 min. 03 sec. (oude ïecord 4.06,9 sec) en 15 min. 35,4 sec. (oudfi record 16 mi nuten, 01,2 sec.). Op de sintelbaan te Rotterdam verbeterde deze atleet zondag weder om een record, ditmaal op de 3000 nieter, 8 mm., 53,8 sec. (oude record 9 mui., 05 sec.). Het record op de 800 meter had deze SVTer reeds op zijn naam staan met 1 min., 58,7 sec. De atleet v. d. Meer eindigde in de finale op de 100 m als goede twee de in de ty'd van 11,4 sec. Een goed besluit van het atletlekseizoen 1956 voor de SVV-attrien. Het is nu wel overduidelijk, dat Scmedam m de 2e klasse een zwaar seizoen moet doormaken. Een licht puntje is de nederlaag van Hou Stand, waardoor de mogelijkheid bluft oestaan. om boven deze Haagse club uit te komen, Quiok heeft alle gelegenheid gehad zijn technisch kunnen tegen onze stadgenoten te demonstreren. De wedstrijd moest kort na het begm wegens hevige regen worden gestaakt, inmiddels was reeds een 21-stand bereikt, naaat 1. Veer de score had geopend en zijn club een 01-voorsprong had bezorgd. Na het regeninterrnezzo demonstreerde Quick noe men op een glad veld en met een gladde bal te werk moet gaan. Schiedam poogae er het beste van te maken, maai de dames en heren schoten in hun pogingen te kort. Al spoedig naa qu.ck de stand op 52 ge bracht. Mej. J. Camere kon toen 0—3 maken, maar deze verkleining van df achterstand was van korte duur. Bij de officiële ruat leidde Quick met 73 en daarna was het met alle verzet van Schiedam ge daan. Na 9—3 bracht J. v. d. Tuuk de stand op 94 en daarmee was het Schiedamse, maar niet het Dordtse kruit verschoten. De eind stand wees 124 aan. De eerste helft van de wedstrijd Ons Huis—Succes probeerden onze stadgenoten zich het best bij de moeilijke omstandigheden zwaar veld en moeilijk te hanteren bal aan te passen. Zouden zij dit stre ven ook daarna hebben volgehouden, dan zou de uitslag ongetwijfeld an ders zijn geweest. Nu profiteerden de Rotterdammers terecht na de rust van te slap spel van de blanw- witten en haalden zij verdiend de overwinning binnen. Ons Huis open de score, maar A. van Krogten en H. Bons zorgden ervoor, dat met 12 werd gerust. Daarna meende men het wel rustig aan te kunnen doen. Ons Huis dacht er anders over en won daardoor ten sïotte met 42. De nederlaag, die Swift in deze afdeling tegen Charlois leed (64), heeft weer spanning in de kopgroep gebracht. Merwede wordt nu weer favoriet voor de titel. Van de prestaties van de reserve twaalftallen springt die van ODI 2 het meest in het oog. Dit reserve twaalftal behaalde In zijn nieuwe omgeving de vierde achtereenvol gende overwinning. DIO 2 werd met 6—2 het slacht offer. Schiedam 2 deed eveneens goed werk door met 63 van De Spartaan 2 te winnen. Succes 2 paste tegen Het Zuiden 8 niet de juiste tactiek toe, waardoor deze belangrijk ewedstrijd met 32 werd verloren. Een tegenvaller. ODI 3 speelde tegen Spirit 3 met 11 ge lijk en de jeugdploeg van Succes verloor met 50 van Sperwers. Bij de adspiranten behaalde Schiedam a in zijn eerste wedstrijd een winst punt door met 11 gelijk te spelen tegen Rozenburg c. ODI a verloor met 20 van Spirit a. Het Nederlands Toneelgezelschap zal op donderdag 28 oktober voor de Katholieke Kring te Schiedam het toneelstuk „Detective Story" door Sidney Kingsley opvoeren. De regie heeft Edward Deleu. Aan dit toneelspel m drie bedrijvenwerken 27 spelers mee. Drie hoofdagenten van .de Schiedamse politie zijn maandagmiddag op hartelijke wijze gehuldigd in de met vele bloemen versierde kantine van het Hoofdbureau. De jubilarissen, die allen hun zilveren dienstjubileum vierden, waren de heren .1. Groenexoegen, J. JJonk en J. Keyzer. Die strijd tegen de woningnood hun oorspronkelijke woning veria- op het nest. onder de ooievaars heeft liier en daar resultaat opgeleverd: enkele, broedparen hebben grif gebruik ge maakt van de hulp die de mensen hun boden- De hulpverlening was hoofdzake lijk te danken aan de propaganda die de Nederlandse vereniging toe bescherming van vogels dit voorjaar heeft gemaakt. Er was alle reden voor deze actie van Vogelbescher ming. Het gevaar, dat de ooievaar als broedvogel zou verdwijnen, was niet denkbeeldig. Voor de oorlog waren ooievaars al vrij zeldzaam. Het aantal bewoonde nesten bedroeg toen 200 tot 300. De telling, die Staatsbosbeheer in 1950 hield wees uit, dat er nog maar 83 nesten bewoond waren en dat er 197 jongen waren uitgevlogen. Vorig jaar bleken deze cijfers zelfs te zijn teruggelopen tot 58 nesten en 96 jongen. Een van de oorzaken voor de ach teruitgang is stellig de woning nood. Talloze nesten waren door de wind zo gehavend, dat ze geen goede broedgeiegenheid meer boden. Vogelbescherming heeft daarom het advies gegeven nesten te res taureren en zo nodig nieuwe te bouwen volgens dë methode van de landbouwer Willem Driesseti uit Duiven. Driessen had namelijk succes gehad toen hij nesten had gemaakt van graspollen, takken en. bij wfjze van extrastoffering, een laag verse paardemest. In de Gelderse vallei, bij Ede en Veenendaal, zijn volgens zijn sys teem nesten gebouwd. Er zijn daar dit jaar echter geen ooievaars komen nestelen, vermoe delijk doordat die bouwsels pas vol tooid waren, toen de broedvogeis al in ons land waren gearriveerd. In Groningen ging het beter. Eeif Alle service ten spijt... Advertentie I.M. Donderdag 4 oktober 1956 - 8 uur PASSAGE THEATER Gastdlrigent Hein. Jordans Soliste; June Kovach - plano Piano-concert Schumann en 5e symphonie Tschaikowsky De verkeerskamer van de recht bank te Rotterdam heeft dinsdag morgen vonnis gewezen in de zaak tegen de 46-jarige expediteur G. N. van der B. uit Schiedam, die met zijn vrachtauto een invalidenwagen tje had aangereden. Het wagentje kantelde en de inzittende, een vrouw, werd ernstig gewond. Het ongeluk was ontstaan, omdat de expediteur niet oplette: een bijrijder gaf hem nl. vuur. De rechtbank heeft de expediteur, die veel spijt- over het gebeurde be toonde. veroordeeld tot een voor waardelijke straf van drie weken met twee jaar proeftijd alsmede een boete van 150 of 75 dagen. In het lagere KNVB-voetbal zijn alleen Excelsior '20 en DAZ met een teleurstellende nederlaag uit de bus gekomen. Onze overige ver tegenwoordigers namen met niet minder dan de volle buit genoegen waarbij vooral DHS met een 40-overwinning op Hillegersberg een uitstekend figuur sloeg. Evenals DHS behaalde ook Martinit zijn tweede overwinning De Vrouwengroep van de PvdA houdt vanavond om 8 uur een bij eenkomst in het Volksgebouw. Mevr. J. H. Duykers-Kranenburg uit Rot terdam zal over voetverzorging spreken. Deze avond is belangrijk voor iedereen. Geboren: Catharina A. E„ d. v. O. A. Arends en C. A. E. van Groot- veld' Christiana J. d. v. J L. v. d, Kruijt en G. van Oossanen; Jo hannes W„ z. v. M. J. van Poppelen en E. Over de Vest: Antoiu], z. v J. Mak en J. van Walsum: Margje, d. v. H. L. op ten Berg en M. Snoeu Adrianus T. z. v. A. T. J. M. Heeze <>n A. v, d. Knaap; Margaretha G. d. v. G. L. v. d. Berg en D. G. L. v. Waas; Johnny, z. v. E. A. H. Capitain en A. J. v. d. Linden. Overleden; J. C. Bitter 69 jr.; C. Holmgren 76 jr. Hec jeugdige Excelsior heelt tegen het geroutineerde VOC geen stand kunnen houden. De Rotterdammers waren over de gehele linie sterker. Het slechte afwerken der Excelsior- voonvaartsen en het ontbrekende schot waren de oorzaak dat onze stadgenoten in deze wedstrijd niet tot doelpunten konden komen. Tot de rust kon men de achterstand nog tot 1 doelpunt beperken, doch na de rust wist VOC nog vier maal te sco ren. Eindstand 50. Martinit heeft aan de verwachtin gen voldaan door Saturnus met 12 te kloppen. Saturnus nam na 20 mi nuten de leiding door zijn midden voor. nadat de Schiedamse verdedi ging door het uitvallen van spil Schrumph enigszins was verzwakt. Na de rust is Martinit fel in het offensief gegaan, waaruit Wolthuis, nadat Coster (invaller voor, Fabri) en Schrumph tegen de lat hadden geknald, de partüen op gelijke voet bracht. Na diverse doeli'ijpe kansen gelukte het uiteindelijk de Schiedamse mid voor uit een goede pass van Schrumph koppend te scoren. Doel man Troost liet Saturnus met meer gelijk komen. SVDPW heeft het bezoekende Hoek van Holland de volle winst afge dwongen. De met de rust verkregen 21-voorsprong heeft men toe het einde toe weten te handhaven. Feijen en v. d. Vlis zorgden voor de Schie damse doelpunten. Voor de rust vooral speelde SVDPW een goede wedstrijd. Na de rust werden twee Schiedamse doelpunten geannuleerd. Voor de tweede maal zorgde DHS voor een prettige verrassing door nu Hillegersberg met 48 te verslaan. Vooral in de eerste helft, waarin met wisselende kansen werd gespeeld, slaagde DHS erin tot een behoorlijk spelpeil tc komen. Roozen zorgde voor een 1—0-rust- stand, terwijl hij nogmaals met Gud- de (met een bijzonder fraai doelpunt) en v. d. Windt (solo-doelpunt) de stand tot 40 opvoerde. Schiedam herstelde zich goed, door na de nederlaag van vorige week nu met 32 van Merwede te winnen. Burnnk had hierin met twee doel punten het grootste aandeel terwijl Stolk het derde doelpunt voor zijn rekening nam. Het geheel was het aanzien stellig waard VerburchDRZ (43) was een zeer goede en sportieve wedstrijd van beide partijen. Na ongeveer 12 min. spelen maakte Verburch (in buiten spelpositie) 10. Na 25 min. spelen wist Verburch nogmaals te doelpun ten, na weifelen der verdediging van DRZ. Nog voor de rust inging wist de DRZ-middenvoor C. Wigmans met een zeer beheerst schot de stand op 21 te brengen. IN een offensief na de rust bracht D. Muilwijk de stand op 22. Doch ook Verburch gaf zich niet gewonnen en 10 min. later wist de rechtsbinnen van Verburch er 32 van te maken. DRZ nam hier geen genoegen mee en 8 min. voor het einde wist W. Zeeman de par tijen weer op gelijke voet te brengen uit een hoekschop, 3 minuten voor tijd stelde Verburch met een aan vechtbaar doelpunt de zege veilig. Met een in 't geheel zeker niet on verdienstelijke uitvoering heeft de Christelijke toneelgroep Het Zuiden zich zaterdagavond voor een volle zaal in gebouw Irene weer gepresen teerd. Men had voor deze avond hec nogal dramatische toneelspel ..Men sen in nood" van Will. Brakenberg uitgekozen en het bleek een alleszins speelbaar en te aanvaarden stuk te zijn. Onder regie van de heer C. Paar- denkoper kregen de aanwezigen een vrij gave voorstelling te zien, waarin enkele spelers tot opmerkelijke pres taties kwamen. Aan aeze avond ver leende het Jocoio Trio muzikale me dewerking In zijn openingswoord heette de heer C. Paardenkoper speciaal wel kom een vertegenwoordiger van de NATU en enkele vertegenwoordigers van christelijke organisaties. De bekende Vlaardingsc biljarter Job van Eijk heeft een vererende uit nodiging ontvangen om, als enige vertegenwoordiger van het district Schiedam van de Kon. Nederl. Bil jartbond, deel te nemen aan een be langrijke invitatiewedstrijd in Thalia te Schiedam. Aan dit invltatietoernooi nemen de bekende Rotterdamse biljarters Born- kamp, Eichelsheim, Horsten, Van Gils. Barzilay, Lieshout, Van Amen en Boersma deel. Er wordt klein bil jart libre 71/2 gespeeld, met een han dicap voor hoger geklasseerde spelers Lieshout, Barzilay, Van Amen, Van Gils en Eichelsheim moeten 400 ca ramboles maken, tegen 350 door Hor sten en Boersma, 320 door Bomkamp en 300 door onze stadgenoot Van Eijk. Woensdagavond half acht worden de eerste partijen in Thalia gespeeld nl BarzilayHorsten, Van Amen—Van Gils, BarzilayVan Gils en Van Amen—Horsten. Vrijdagavond wordt het toernooi voortgezet met de par tijen Eichelsheim—Boersma, Lieshout Bornkamp, BoersmaLieshout en EichelsheimVan Eijk. De Schiedamse Toneelvereniging Comcdie opende zaterdagavond het winterseizoen met de klucht „De Firma Jacobsen Zn." van de heer Vasbinder. Nadat de secretaris der vereniging, de heer Saas, die tevens de regie voerde, het openingswoord had ge sproken, brachten de Comedlanten de vrolijke intrige op de daarvoor vereiste vlotte manier. Een vrekkige huiseigenaar, die z'n zoon slechts verloofd wil zien met meisje, dat er financieel goed voor zit. wordt door middel van een slim me nicht bij de neus genomen en als gevolg daarvan weet het meisje van zoonlief's keus zich in de fami lie te dringen. Eingenlijk is dit het hele verhaal tje, het eind is happy als immer en ofschoon de geschiedenis wel wat erg simpel is, wisten de spelers er door aardig spel en amusant geheel van te maken. De avond werd besloten met een gezellig bal. De commissaris, de heerK. Rupma, heeft op sympathieke wijze de ver diensten van de jubilarissen in het licht gesteld. Hij prees hun verdien sten en overhandigde hun ten slotte een geschenk onder couvert. De hoofdinspecteur D. Kniepstra sprak als onmiddellijke chef de he ren, die vergezeld waren van echt genoten en kinderen, eveneens harte lijk toe. De heer H. Willems van Beveren, voorzitter van de Politiesportver- eniging. belichtte de sportieve pres tatie van de heren. Inspecteur C. van der Haagen, voorzitter van het Politiemuziekge- zelschap, richtte zich in een wanne toespraak meer in het bijzonder tot de heer Keyzer, die een van de mede oprichters van het gezelschap is. Twee bestuursleden van politie vakorganisaties hebben de jubilaris sen eveneens gelukgewenst.' de bri gadier G. van den Toom, van de RK Bond van Politieambtenaren „Sint Michael", en de brigadier M. Slavenburg, van de Algemene Bond van Politieambtenaren. Verscheidene sprekers lieten hun goede woorden vergezeld gaan van geschenken. Blijf bij met de mode door breien. Hoe dit kan was maandag middag en -avond te zien in Musis Sacrum op de brexshow, ge houden door Nevada. Brei met de mode mee. was het motto van deze shoiu van breimodellen, die getoond werd onder auspiciën van de Leid- scie Wolspinnerij N.V. Met zeer aantrekkelijke en mo dieuze, gebreide kleren tracht men de dame» op ie wekken de pennen weer ter hand te nemen en het hele gezm m de wol te steken. Naast de sportieve jumpers waren zeer fijne en op de mode afgestemde pullovers en zelfs mantelpakjes te zien. Talloos waren ook de kleuren combinaties en ruitdessins, hoewel toch de effen pasteltinten overheers ten. Natuurlijk was op deze show de befaamde breimachine niet vergeten. Vele van de patronen, die op zulk een geraffineerde wijze in de mo dellen zijn gevlochten, kunnen ont staan dank zij het gebruik van een dergelijk apparaat. In de woning van de 68-jarige heer N. v. E., zonder beroep, in de Archimedesstraat 46, is maandag middag omstreeks drie uur een kleine brand uitgebroken. Tijdens afwezigheid van de bewo ner is een kledingstuk, dat boven een kachel hing te drogen, gevallen en in brand geraakt. Acht handdoe ken en verscheidene andere kleren vatten daarna ook vlam. Een toevallige voorbijganger, de 73-jarige heer J. A. B„ van de Nieuwe Haven, heeft het brandje geblust met een slang op de water leiding. De brandweer, die even later ter plaatse verscheen, behoefde slechts voor de nablussing te zorgen. De schade bedraagt f 200,aan de inboedel. Engels pond 10,625—10,631 Amerik. dollar 3,8213,83 Franse frank 1,0810—1,0820 Belgische frank 7,622—7,631 Zwitserse frank 86,9587.00 Zweedse kroon 73,57)—73,62) Duitse mark 90,76—90,81 Deense kroon 54.95155,00) Noorse kroon 53,1653,21 Zwitserland (vrij) 89,34)89/591 Canada 3,92 3.52r> Italiaanse lire 60,821—60,87) Japan 3.731—3,80 Turkije 3,793—3,79; Dinsdag zal de Harmonie OBK een serenade brengen aan de heer J. v. Unen, Prof. K. Onneslaan 90b, in verband met diens vijftigjarig lid maatschap van de Harmonie. De heer v. Unen is ook vijftig jaar als muzi kant en bibliothecaris aan het mu ziekgezelschap verbonden. De afmars is gesteld om half acht vanaf Tivoh aan de Nieuwe Haven. OBK geeft zondag m de Plantage haar sluitingsconcert onder leiding van de heer D. Koster. Aanvang 8 u. De Dienst Bescherming Beyolidng zal op 4 oktober, in samenwerking met de Bedrijfs Zelfbescherming van de Nederlandse Spoorwegen, een oefening houden op het stations-em placement. De oefening begint om half acht 's avonds. Geslaagd voor het propaedeu- tisch examen in de economische we tenschappen aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam: E. Stibbe te Schiedam. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.1S uur: Gekweld geweten (18 Jr). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: De terugkeer van het monster (14 Jr). Apotheek: F». Gouka, Hoogstraat 29. tel 68080. Tentoonstellingen CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur. Schilderijen van Theo Bitter. Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: Vrouwen groep PvdA, lezing. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Gekweld geweten (18 Jr). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: De terugkeer van het monster (14 Jr). Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29. tel 68080. Tentoonstellingen CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 105 uur. Schilderijen van Theo Bitter. Diversen: IRENE, 8 uur: Contactavond Bescher ming Bevolking. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Mars door de hel. 2. 7 en 9.30 uur (18 jr). CAPITOL: Privé-hotel In Marseille. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Onrust In Marseille. 2. T en 9.15 uur (18 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante. 6.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Het kasteel la de scha duw. 2. 7 en 9.30 uur (14 jr). HARMONIE: Operatie Tlrpltz, 2, 1 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIêrE: In de sloppen van een wereldstad. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jrj. LUTUSCA: De avonturen van Quen- ttn Durward. 215. 7 en 9.30 uur (14 Jn. LUXOR: Een nacht van 1000 angsten, 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Vrouw van Rome. 2. 7 en 9 15 uur (IB jr). PRINSES: Rock around the clock. 2,15 7 en 9.30 uur (14 Jr). HEX: Opstand In Allegheny. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: De hofnar. 2.15, 7 en 9.30 uur (aJ.). 't VENSTER: Ralces. 2. 7 en 9.15 uur <18 Jr). VICTORIA: The Benny Goodman story. 2, 7 en B.15 uur (a.l.). ROTTERDAM DINSDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. „Sonna". Indisch toneelspel van Jan Fabrlctus t.g.v. diens 85ste ver- Jaardag door het gezelschap de Kon, Ned. Schouwburg te Antwer pen. 8 uur GROTE SCHOUWBURG. Zuldplela. Tik-Tak show 1956—1957 „Veilig Vertier", 7.45 uur. FEJHNa. Ahoy'geaouw, dagelijks ge opend van 1017 uur en van 19—23 uur. Zondags gesloten.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1