swe er o^po#^ Ede gaat zandhertzuiveren en grote geweien kweken J 1 Engelsen hamsteren hoogstens wat thee Bijtsen?... Prachtbijts f 1 Anna Kethly logenstraft De Waarheid fi DEN l\ Opwinding in Hongarije Spreeuwenpraat Nederlandse piloot nu Captain in Canada 89.50 Nieuwe c.a.o. in metaal komt ÉÊk Sarco-globine "Verhoging van aanvullende voorzieningen per 27 augustus Gebruik minder vaste brandstof Eden (doodmoe) vertrokken Jolin studeerde persconferentie gedwongen in UHWIA HET VRIJE VOLK ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 PAGINA 3 Naar de ABVA Viskorf Vriendschap Smartzucht oORAt pastoe Met Pasteemeubelen kunt. U v -alle- kanten uit Sneeuwruimen en pleisterplaatsen Ongeveer zestig hectare groot is het hertenreservaat, dat het gemeentebestuur van Ede in de uitgestrekte 'bossen van De Hindekamp heeft ingericht. Vijftien edelherten en twee reeën hebben er reeds een on derdak gevonden. Bij dit aan tal zal het zeker niet blijven. GEEF SINTERKLAAS EEN WARM ONTHAALT FLOOR-HEATER Slechts f. Sidderstein in slechte staat Lawaai Tijdelijk Nog 36 gevallen van kinderverlamming moei zijn irikelk onderdeel belër! Minister Zijlstra: Friese beschuit In de spreeuwen- kolom van deze za terdag ziet ge een aardig tekeningetje van 'een vogel: de Australische magpie (ekster), die 'n paar dagen geleden heel even ter sprake 3s gebracht. Nu weet ik al veel meer van deze leuke vogels, dank zij twee lezers. De heer Langen.- berg van de Berken- iregin Boskoop heeft sr zijn Australisch vogelboek op nagekeken. Wij hebben één ekstersoort, maar in Australië zijn er verscheidene, schrijft hij. De blackbacked magpie (zwartrug-ek- sterster kan wonderlijk melodieus fluiten en ook bij de andere soorten en ondersoorten zijn uitstekende zangers. Uit de foto's blijkt, dat ze ongeveer even groot zijn als onze ekster, die wel allerlei geluiden kan nabootsen, maar geen groot zanger is. Het tsjak-tsjak-tsjak van de Ne derlandse langstaart klinkt inder daad nógal rauw. maar in de broed tijd maakt hij ook „niet onmuzikale geluiden", naar ik in de Vogelgids van Peterson c.s. lees. De tweede brief is afkomstig van een zekere Mac. P. Wie kan dat nou zijn? dacht ik. Geen adres: geen handtekening: on der de brief wél het getekende por tret van een Australische ekstersoort: de white-backed magpie (witrug-ek ster). Mac. P. betekent dus magpie: de vogel heeft zélf de pen ter poot genomenEn ik begrijp nu ook waarom. De vorige keer had een lezer ge vraagd, welke soort Australische mag pie wel eens men- ji&k. sen aanvalt. Dat is de witrug! „Mac F." vertelt nl„ dat mWt deze vogel zijn nest. sim met onstuimige I dapperheid verde- f digt. Een nieuws- %S«4 gierige sehooljon- gen werd onlangs 'T.A ernstig gepikt; hu IP" raakte er zelfs zijn petje bji kwijt. Dat petje is in het eksternest terug gevonden. De meest melodieuze van alle vo gelgeluiden zijn de fluittonen van de inooie, vrolijke en ondeugende wit rug-ekster, getuigt Mac. P. Hu komt voor in Zuid- en Midden-Australië en in Tasmanië. Ook de Australische ekster soorten en de verwante curra- wongs zijn uitstekende zangers. Maar weinig vogels zijn zo algemeen be kend als deze eksters, zowel in de vrije natuur als in gevangen schap. Tamme eksters zijn bijzonder vermakelijke vogels en goede fluitis ten. Ze nestelen graag in gombomen. Het komvormige nest is van stokjes en twijgjes gemaakt en gevoerd met boomschors, koehaar. wol en ander zacht materiaal. Fieter dankt Boskoop en de heer 'Mac P. voor hun moeite. Een lezer uit Rotterdam die in een andere stad te werk is gesteld bij een gemeentelijke sociale werkvoorziening vraagt daar er zijns inziens heel wat moeilijkheden zön op te lossen bij welke vakbond hij zich kan aansluiten. Pieter heeft er eens naar geïnfor meerd. Voorheen kon een bij een ge meentelijke sociale werkvoorziening tewerkgestelde eea keus maken. Ver richtte. hij bijv. metaalarbeid, dan konhybü de Metaalbedrijfsbond te recht. Sinds korte tijd is dit anders geworden. Voor het NW behartigt nu de ABVA (Algemene Bond van Ambtenaren) de belangen van deze mensen. Pieter heeft overigens de indruk, dat er te weinig van deze tewerkge- stelden georganiseerd zijn. Ondanks het feit, dat er bij deze werkvoorzie ningen soms nog wel iets te wensen overblijft. Kent ge uw land? Dan weet ge na tuurlijk onmiddellijk waar men de Geinbrug kan vinden. Waar Viskorf ligt. Kn.m.hoek, Poort van Kleef (niet het biefstukkenpaleis in Am sterdam!) of Blauwbijl. Pieter kent zijn land vrij goed, maar deze namen moest ik toch ont dekken op een dagretour van de Twee Provinciën, toen wij van het goede Gorinchem naar het even goe de Vianen reisden. „Vriendschap", schrijft Cor van Prooyen onder aan zijn brief. Cor ver telt mij dat de AJC (afdeling Rot terdam-West) a,s, zondag in de gym nastiekzaal Cath. Beersmansstraat 78 de jaarlijkse tentoonstelling houdt. Er wordt op veel bezoek gehoopt. Cor schrijft: „Kom eens kijken. Dat brengt u weer een beetje dichter tot ons werk. Belangstelling hebben wy hard nodig. En u kunt zien wat uw kinderen in hun vrije tijd doen." Luister nu eens naar Richard Menk, Putseiaan 111b in Rotterdam- Zuid. Deze twaalfjarige zegt: „Van 16 november af heb ik trouw naar je gevonden voorwerpen zitten kij- jten, maar elke avond moest ik met een smartzucht de krant weer weg leggen en zonder troost naarbed gaan Vanwaar die smartzucht? Waar om geen troost? Richard verloor waarschijnlijk in lijn 3 tussen Van Maanenstraat en Hillesluis een rood-wit- gestreept zwembroekje, witte handdoek en een blauwe duik bril. „Het Sportfondsenbad, de po litie en de RET konden mij niet troosten", vertelt Richard nog. En Pieter vraagt: „Wie doet die smartzucht verdwijnen? Wie brengt troost.?" Aanbod WD besluiten deze week met de vol gende aanbiedingen: een stoel en een vloerkleed (bestemd). Kleding, kinder spelen en boeken van Van 1. uit de Heemskerkstraat, een kinderbedje (be stemd), twee ledlkantjes, een tel! (be stemd) en een autoped van B. van het jsria. Voor de speelgoedactle noteerden wij het- volgende: een doos speelgoed, van Van K_ uit de Paul Krugerstraat en een tekenbord van L. uit de Sint Andries- «traat. lectuur kregen we van D. uit dn Prol. Poelslaan en zUverpapier van V. uit de tweede Middelandstraat. De spreeuwenpot werd verrijkt met een gul den van B. uit Schevenlngen, van IV. uit de Moerkerkestraat en Van W. uit de Burgemeester Roosstraat. Onze dank is VONDST De heer Eeftens, Dlrcfc Hoflstraat 30b, in deze straat, een imker glacé hand schoen; de heer Friesman, Acaclaiaan 37, In lijn 14, een zilveren wajang popje van een manchetknoop: de heer Den Besten. Polderlaan 72 ben., z ij t a s- sen met inhoud; de heer Meerkerk, Rochussenstraat 376, 21 nov„ In de Wes terstraat, een lederen handschoen. Verlies Mevrouw Van der Does. Berkelstraat 43, verloor op 21 november ln de om geving van de Laan van Woudestein een blauw jongenspakje no. 54. De heer Van Veen. Oostzeedijk 362. miste op deze dijk een koperen contactsleuteltje aan een aluminium ring, waarin de naam J. Wannsr plus geboortedatum gegraveerd Is. Advertentie IML Bijna 20 jaar is Capt. van Rees uit Aerdenhout bij Haarlem piloot bij de KX.M. Thans loodst hij zijn DC-6B met 58 passagiers van Montreal naar Mexico en Cnra^ao. Voordat hij zich in 1952 voorgoed in St. Adele, Quebec vestigde, ▼loog Capt van Rees reeds 3 jaar de transatlantische route naar Canada. «Jaren geleden," zegt Capt. van Rees, „rookte ik mijn eerste Sweet Caporal, sindsdien heb ik ze altijd ge rooktIk hoop, dat jullie in Nederland ze even lekker vinden als ik". Orighule verklaring ligt ter inzage. Nederland schenkt het beste aan Canada, Canada schenkt het beste aan Nederland: CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Een zuivere Virginia voor slechts 80 cent Advertentie r M Tot het verschij nen van tie nieu we catalogus zen den wij U op aanvraag onder letter M gratis een brochure in 4 kleuren. U.M.S. Pastoe, Rotsoord 3, Utrecht. Toon- kamers: Utrecht, Catharijnesingel 34. - Rotterdam: Grooth andelsge- bouw, Conraüstr. 32. Levering door le goede woning inrichter. De verplichting tot liet bestrijden van gladheid en tot het ruimen van sneeuw zal wettelijk worden geregeld. De voorbereiding daarvan is reeds voltooid. Dit deelt minister Algera mee in de memorie van antwoord op de be groting van Verkeer en Waterstaat. Met dit reservaat een unicum in ons land hoopt het gemeentebc- stuur van Ede niet alleen het rood wild te beschermen en het ras t4 verbeteren, maar ook de schade t« beperken die herten en reeën oi akkers en in bosaanplantingen ver oorzaken. Algemeen wordt verondersteld, dat in de streek tussen EdeArnhem en Apeldoorn nog ongeveer honderd- vijftig herten in het vrije revier leven. Dit vrije revier wordt door de uit breiding van dorpen en steden steeds •kleiner. Het bos gaf niet genoeg voedsel meer voor de herten, zij worden, vooral in de winter, gedwongen, de akkers en de jonge bosaanplant in te trekken voor voedsel. Het ontbreken van krachtvoer in de bossen is ook te zien aan de ge weien van de herten die in het vrije revier leven. Ze krijgen te wei nig eiwitten en kalk om de nieuwe geweien te vormen. Op het ogenblik vindt men ia het vrije revier flinke bokken met ge weien die drie vier kilo wegen. De heer Versteeg, beheerder van de gemeentelijke bossen van Ede en geestelijk vader van het reservaat plan, verwacht door het verstrekken van voedsel op voerplaatsen binnen acht tien jaar weer herten te zien met geweien van dertien A veertien kilo. De zorg voor het gewei is slechts een onderdeel van de rasverbetering die men met het reservaat in Ede hoopt te bereiken. Het Veluwse edel hert in het vrije revier heeft zich sinds de oorlogsjaren vermengd met het Silezische hert dat jaren geleden in het nationale park De Hoge Ve- luwe is ingevoerd. In de oorlogsjaren zijn vele ge- importeerde herten uit de wildbaan ontsnapt. De, kruising van Silezisch hert en Veluws edelhert is al ver voortgeschreden. Het oude zandhert komt echter nog in voldoende aantal Advertentie I.M. M Nóg beter: laat Sinterklaas er voor zorgeo, dat U iedereen een warm onthaal kunt geven. Een voortreffelijk SiDterklaascadeau is de INDOLA FLOOR-HEATEK, die door warmtespreidlng een gelijkmatige warmte schept over het gehele vertrek. VRAAC uw handslaas, voor om een slagen van de raszuive ring mogelijk te maken. Zeer belangrijk voor de rasverbete ring zijn de proeven die de Duitse deskundige Frans Vogt in het Gatter Schneaberg met herten nam. De resultaten van dit onderzoek, die Vogt publiceerde, zijn van groot nut voor het hertenreservaat in Ede. Het hoofd van de afdeling Jacht van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer W. J. Schuitemaker, heeft aan de plannen van Ede zijn goedkeurig gegeven. Als adviseur verleent hij bovendien medewerking. Anna Kethly heeft in een per soonlijk telegram een. van de leugen- berichten in De Waarheid over de Hongaarse revolutie tegengesproken. Volgens De Waarheid van 16 novem ber had Anna Kethly, die thans in New York verblijft, en probeert door de Verenigde Naties gehoord te wor den, een brief aan de Westduitse so cialistische partij geschreven waarin zij, aldus dit bericht 'toegeeft' dat het fascisme in Hongarije naar de macht greep, In een telegram aan de heer W. Spiekman, seeretaris van de Inter nationale van Handels- en Kantoor bedienden die te. Amsterdam is ge vestigd, deelt Anna Kethly mee dat dit bericht op leugens berust. Zij ontkent dat zij ooit een brief van deze inhoud hèeft geschreven. 'Het artikel m De Waarheid maakt deel uit van de communistische pro paganda en van de campagne om de Hongaarse revolutie voor vrijheid en democratie te bezoedelen," aldus dit telegram van de Hongaarse sociaal democratie. Advertentie LM. VELE IOUPE-ZUIVERE BRILJANT KOOPJES BENEDEN FL. 250, VERRAS uw VROUW EENS I WEST-KRUISKADE SO Terwijl uit tal van landen een stroom van wilde hamsterhcrichten komt laat Engeland geheel ander geluid horen. Hier heeft de re gering het aangedurfd vier weken van tevoren de rantsoenering van benzine aan te kondigen. De benzinegebruikers zouden hierdoor alle gelegenheid hebben gehad om voorraden in te slaan. Maar zij hebben geen kans gekre gen, want de tankstations en gara ges trokken uit eigen beweging een lijn en leveren niet aan mensen, die met benzincbUkken of nog halfvolle autotanks komen. Overigens worden ook geen le vensmiddelen gehamsterd. De oor zaak is nie zozeer, dat het Britse volk verstandiger zou zijn dan de andere Europeanen. Het is daar entegen meer toe te schrijven aan de houding van de Engelsman, om zich niet van tevoren druk te ma ken over de dingen die komen kun nen en aan zijn grote mate van zelfdiscipline. Hierbij komt dan nog, dat de En gelsman, in tegenstelling tot de men sen in vele andere landen van Euro pa, geen honger heeft gekend en ook niet de angst ervoor, herinnert zich maar al te goed op Thee vormt een uitzondering. Men welke moeizame wijze in de oorlogs tijd dit voor de Brit zo belangrijke levensvocht verkregen werd en iedere huisvrouw heeft dan ook een voor- VANAVOND in het Showboat-programi geen Sidderstein, Viif acteurs van de c; "ANAVOND in het Showboat-programma geen Sidderstein. Vijf acteurs van de cast waren door verbintenissen met hun toneelge zelschap verhinderd voor de opname. Het is een gelegenheid tot overpeinzing. Sidderstein een fantasie van tekst schrijver Wim Meuldijk had een niet zo beste start. Dat hoefde nog geen maat staf te zijn voor het vervolg van de serie. Ook Mimoza was niet onmiddellijk een onverdeeld succes. Het had vijf uitzendingen nodig om op gang te komen. Sidderstein heeft inmid dels deze vijf ook achter de rug, maar met als verschil dat er nog steeds geen teke nen van verbetering zijn. Zonder te willen beweren, dat wij over een voorspel lende geest beschikken, ge loven wij toch niet, dat het programma die populariteit van zijn voorganger zal krijgen. Verre daarvan. Wim Meuldijk verzuchtte bij de aanvang, dat men toch wel zou zeggen, dat Sidderstein op Mimoza lijkt. Er zat iets in. De program maleiding trok dezelfde fi guren aan en dat bracht enig risico met zich mee Men kan zeggen, dat dit be sluit principieel fout was, omdat er inderdaad enige verwantschap is ontstaan. Meer echter niet. Mimoza bad een eigen karakter, Sidderstein mist dit ten enen male Elke uitzending was tot nu toe rommelig en vooral lawaaiig: een aaneenscha keling van schrille kreten, waarmee men vergeefs trachtte het gebrek aan hu mor in de tekst te dekken. Wij hebben ons moeten be dwingen de knop niet om te draaien om te voorko- jen in een soort van ver doving te geraken. De debacle, die zich op het ogenblik dreigt te vol trekken, is het gevaar van alle biokprogramma's. De KRO ging te lang door met zijn destijds voortreffelijke •Negen heit de klok'. De Vara heeft waarschijnlijk net een seizoen te lang de Showboat in de vaart wil len houden. Het vait een omroepver eniging uiteraard niet ge makkelijk van een pro gramma af te stappen op het succesvolle hoogtepunt. De ervaringen tot nu toe met Sidderstein bewijzen evenwel, dat het beter is die kracht op te brengen. Advertentie Ï.M. raadje aangelegd, waar ze onder geen beding aankomt. Dat de Engelsman niet hamstert wijst er verder op. dat hij de huidige situatie als tijdelijk beschouwt. De gemoederen zijn zo ver tot rust ge komen, dat hij voor de kersttijd zijn hotelkamers aan de kust reeds heeft besproken. Ook de kaarjes voor con cert en schouwburg in de feestweek zijn al besteld en het ziet er naar uit, dat de komende feestdrukte nor maal zal zijn, temeer daar de Brit zelf mag uitmaken, hoe en wanneer hij zijn 350 autokilometers per maand wil besteden. Over de nieuwe c.a.o. voor de me taalindustrie, die per 1 januari van kracht moet worden, is tussen par tijen op vier punten overeenstemming bereikt. Er zal een verbeterde gemeente klasse-indeling komen en wel in streekverband, waardoor de loonver- schillen kleiner worden; de premie voor het bedrijfspensioenfonds zal al leen herzien worden voor wat de loon stijging van 1 april betreft; de ziekte- uitekering, per 1 april vastgesteld op 94 pet. van het brutoloon zal worden gehandhaafd en ten slotte hangt de vaststelling van de loonschalen af van allerlei maatregelen, verband houdende met de invoering van de ouderdomswet, evtl. huurverhoging e.d. In de klein-metaalnijverheid zal nog moeten worden onderhandeld. De vakorganisaties willen de uiteenlo pend overeenkomsten in dit bedrijf baseren op een algemeen geldend contract met een variabel gedeelte voor de verschillende branches. Over de lonenen en de diploma-toeslagen moet onderhandeld worden. De be sprekingen hiervoor zijn nog niet be gonnen, aldus deelt „De Metaalkoé- rier," het blad van de ANMB mede. Advertentie LM. la de «tr({d om Uw gezondheid... is Sarco-globine e«n machtig wa pen, Wat Uw licbaam tekort komt. vindt U in mime mate in dit kxacht- tonicom. Snel bloedvormend en zenuwsterkend. VRAAGT 11W APOTHEKER Of DROClSI In de week van 11 tot en met 17 november zijn 36 gevallen van kin derverlamming aangegeven. Hiervan waren 29 met verlammingsverschijn selen, zes zonder dergelijke verschijn selen en één zonder nadere aandui ding. De 29 gevallen niet kinderverlam mingsverschijnselen zijn aangegeven: m Groningen drie, in Friesland drie. in Overijsel twee, in Gelderland vier, in Noord-Holland drie, in Zuid-Hol land tien, in Noord-Brabant twee en in Limburg twee. Advertentie I.M. De verhogingen van de aan vullende sociale voorzieningen, die minister Suurhoff dezer dagen heeft aangekondigd zullen met terugwerkende kracht in werking treden per 27 augustus. De sociale werkvoorzieningsregelin gen voor hoofd- en handarbeiders worden verbeterd. Zo zullen de lonen met 6 percent worden verhoogd, de vakantietoeslag wordt gebracht van 2 op 4 percent en het aantal vakan tiedagen wordt verhoogd van 12 op 15 per jaar. De verhogingen betreffen voorts de uitkeringsnormen van de sociale voorzieningen, de zeifstandigenrege- ling, de voorziening voor blinden, de regeling sociale opdrachten beelden de kunstenaars en de hulpverlening aan ex-militairen. De kinderbijslagen blijven voorals nog ongewijzigd. Advertentie LM. h.iR.TS" (Van onze parlementsredactie) •Er is een blijvend tekort aan steen kolen voor huishoudelijk gebruik. Daarom zal men zich moeten gaan Instellen op een overgang van het ge- oruik van vaste brandstof naar dat van andere vormen van huisbrand, Afgezien dan van de gevolgen van de auidige internationale gebeurtenis sen.' Dit heeft minister Zijlstra giste ren in de Tweede Kamer gezegd tij dens de behandeling van het laatste jnderdeel van de begroting van Eco nomische Zaken, het mijnwezen, dat tegelijk met de begroting van de staatsmijnen aan de orde was. Beide begrotingen zijn zonder hoof delijke stemming aangenomen. De 3PN wilde geacht worden tegen de segroting van Economische Zaken te hebben gestemd. Advertentie LM. voor uitgestepen stepersf Vr*»« V>*% -dr**m(»n4". G'Al'Vuilg»**- V#n". KAWi FABRIEKEN H.V.; WINSCHOTEN Premier Sir Anthony Eden van Groot-Bnttannië is vrijdagavond met zijn vrouw vertrokken naar Jamaica, waar hij op advies van zijn doktoren een rustkeer van drie weken zal on dergaan. De premier zag er bij zijn vertrek zeer vermoeid uit. Eden erkende dat hij het bijzon der betreurde Engeland op dit ogen blik te moeten verlaten. 'Ik ga, omdat de doktoren zeggen dat ik moet en dat het de snelste manier is om beter te worden. Ik ben ervan overtuigd, dat ik bij miin terugkeer mij weer veel beter zal voelen en in staat za! zijn mijn werk volledig te hervatten. Ik hoop u allen zeer binnenkort te rug te zien.' Eden laat, zo seint Reuter uit Londen, een angstige en diep ver deelde natie achter. Zijn vertrek betekent een verbijsterend element te meer voor het publiek, dat al ernstig geschokt is door de chaos, waarin het land politiek en econo- misch verkeert. Er vormen zich lange rijen voor d« bonboekies voor benzine, de weerslag doet zich ook gevoelen op de effec tenbeurs (die de voorafgaande maan den nogal hoog was), er gaan ge ruchten over spoedig op handen zijn de algemene verkiezingen, en zowel de politici als de kranten vragen zich af wat de volgende stap dient te zijn. (Vervolg van voorpagina) Het nieuws van de arrestatie ging als een lopend vuur door Boedapest waar de bevolking in de grootste op winding raakte. Niemand in de Hon gaarse hoofdstad gelooft, dat Nagy vrijwillig naar Roemenië is gegaan, aldus de telefonische mededeling uit Boedapest, die in Wenen is ontvan gen. Ook overigens blijft de toestand in Hongarije kritiek. Weliswaar hadden de arbeidersraden in Boedapest gis teren de afgekondigde 48-uurs-sta- king afgelast, nadat de regering- Kadar een aantal van hun eisen had ingewilligd, maar de meerderheid van de arbeiders werkte toch ook voor dien niet en bovendien gold de op heffing van de staking alleen voor de hoofdstad. Gistermiddag van twee tot drie uur leek Boedapest een uitgestorven stad. Geen voorbijganger of voertuig was in de straten te zien, behalve dan Russische patrouillewagens. Deze zwijgende betoging was het gevolg van een oproep, donderdag gedaan, omdat het gisteren een maand ge leden was dat de revolutie uitbrak. Advertentie LM. „Mijn God, meneer de openbare aanklager, ik heb dikwijls overwogen de hand aan mij zelf te slaan. U kunt dit achter de officiële tafel niet be grijpen." Opgewonden riep dr. Otto John, de vroegere chef van de Westduitse in lichtingendienst. dit uit, nadat de vijf rechters en de openbare aankla ger, Max Guede, hem aan de tand hadden gevoeld over zijn bewering, dat hij tijdens zijn verblijf van 17 maanden achter het ijzeren gordijn wel gedwongen was op te treden als een communistisch paradepaardje. Mr. Guede had hem eerder ge vraagd: „Heeft u zich ooit wel een enkele maal tegen de Russische eisen verzet? "Vreesde u voor uw leven?" Bij alle vragen ging het erom. waarom John indien hij door de Russen ontvoerd was op de pers conferentie, die de communisten drie weken na zijn aankomst gaven, niet had laten uitkomen, dat hij ontvoerd was. John antwoordde, dat dit onmoge lijk was geweest, omdat ai zijn ant woorden op deze persconferentie da genlang met acht communistische functionarissen waren voorbereid. John betoogde-, dat hij op de perscon ferentie minder gezegd had, dan de Russen hadden gewild. De president merkte toen scherp op: „Dit is des te'erger; hieruit blijkt, dat u zich tegen deze vernederende vertoning had kunnen verzetten zon der groot risico te lopen." Advercentie LM. i ai bteke N^TSjteeuw '«ctw

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2