Lustrum-tentoons Blauwe Dol Ier in beurs Mr. M. M. van Praag opende expositie SW maakt goede kans tenen D ?S .telling Echte opera uitvoering zó op witte doek Honderden rond groeve van onge voetballer Sobere plechtigheid opAlg. Begraafplaats Vreemd verwijt van de Schiedamse Gemeenschap I remedaljes in brons voor ubilarissen bij de Ï.V. A. de Neeff mi i m Scliaakuitsla gen at er te doen is ogelexpositie Koopmansbeurs Karl Daliman in Cult. Centrum Hogere olieprijs wel nodig? Kanaries bekroond tjfoiëddinmers onderelkaar „La Gaieté" in de Passage geopend Artsen op zondag WISSELKOERSEN Predikbeurten Haarden, Schaatsen TER BRAAK Uitbreidingsplan in hoofdzaak Maassluisedijk m HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 PAGINA 5 IN DE SCHIEDAMSE Koopmansbeurs is gisteravond de post- duivententoonstelling, georganiseerd door de Blauwe Doffer ter gelegenheid van haar vierde lustrum, geopend door mr. ir. M. M. van Praag, directeur van de Woningdienst. Een wat vreemde combinatie misschien (postduiven en woningdienst) maar wan neer men weet dat deze dienst in de beurs is gevestigd dan is de samenhang alleszins begrijpelijk! Feestmiddagen Trein aandacht De duivensport lieeft de laatste tijd, aldus de heer v. Praag, zeer de aandacht van de gemeente ge trokken. Dit moge voor de vereni gingen een steun zjjn. Met het uit spreken van de wens, dat de ten toonstelling er groot succes zal worden, verklaarde hij de expositie voor geopend. Minnaars van de opera kunnen in Passage hun hart op halen. Men heeft het aangedurfd „Rigoletto" zo van het toneel in Rome over te brengen op het celluloid. De toeschouwer krijgt dus een nagenoeg natuurechte opvoering te zien. Nederhorst vraagt: m JWuTirT1*8 2' Een heerlijke lucht hangt over Schiedam. Ja, vrienden, het is weer zover. Steek de elektrische kaarsjes aan, poets de hallen op. De kerstbo men staan op kopers te wachten. Nu nog liggen zij on verscheidene pun ten in onze goede stad op een grote hoop, gezellig bij elkaar. 'Voor 't laatst. Straks zullen hel dere kinderstemmen en het verstan dig rumoer der volwassenen om hen heen klinken: pakjes en slingers zullen ze moeten torsen, om.ten slotte, na hun schitterend bestaan, een weinig eerzame dood tegemoet te gaan. Ach ja, dan is het ook weer feest. Grote brandende hopen oude kerstbomen, knappend onder een verzengende hitte, vies rokend om dat het in de tijd na Kerstmis al tijd nat is. In Nederland kan men een kerst boom gerust tot nieuwjaar bewaren. In drogere landen zou zulk. een boom er na de eerste week al volkomen kaal bijstaan. Van de prijzen weten we nog niets af. De verkopers bewaren een angst vallig stilzwijgen. Enfin, dat horen we gauw genoeg. Past u op met de kaarsfes? Een vreugde-vuurtje is natuurlijk altijd wel boeiend, maar 't zou zonde van de gordijnen zijn! De kaarten voor de feestmiddagen op 19 en 20 december van de Alg. Bond van Ouden van Dagen kunnen op vertoon van het boekje met gel dige zegel worden afgehaald in het Blauwe Huis, van 9B0-11B0 urn- en van 2 tot 4 uur. een Wederom staat er voor SVV t uiswedstrijd op het programma cn ditmaal is het het Amsterdamse mVS dat naar de Bosrand komt om de roodgroenen partij te geven. En stelliger dan tot op heden in de com petitie gezegd kon worden, sal SVV aanspraak maken op de volle winst. De Schiedammers zijn namelijk duidelijk de inzinking te boven, het geen de wedstrijd tegen HVC jl. zon dag heeft: bewezen. Het gelijke spel was geenszins in verhouding met het «pelbeeM en slechts vrouwe Fortuna heeft SW de verdiende overwinning onthouden. Belangrijker was echter het feit, dat onze stadgenoten het ïeifvertrouwen blijken herwonnen te hebben en de onmiskenbaar stijgen de lijn in het spel van SVV zaï dan ook beslist tot meerdere puntenwinst leiden DWS, dat tot op heden slechts tot matige prestaties is kunnen komen en gevaarlijk dicht de rode lantaarn nadert, mag echter juist om deze reden niet onderschat worden. De stugge hoofdstedelijke club zal zich ongetwijfeld tot het uiterste verzet ten, 3ij SVV zal "Wink weer de spil- plaats bezetten en heeft de blessure van Van Pelt geen ernstige gevol gen gehad. Het elftal verschijnt dus in zijn sterkste formatie. Het tweede elftal gaat bij het Goudse ONA 2 op bezoek, terwijl ook het derde een uitwedstrijd wacht en wel teger Excelsior 3. Het vierde ontvangt het Krlmpense DCV 2. thuis. Voortbordurend op deze opmer kelijke samenhangtrof ons dus ook het beeld van de 816 post duiven, die in eenpersoons wo ninkjes op deze expositie zijn on dergebracht. Kleine, gekooide hokjes, waar de bewoners en be woonsters gisteravond met starre «oogjes om zich heen keken en niet de minste opwinding ver toonden toen de eerste bezoekers hen kwamen bekijken. Een leek zal weinig onderscheid zien, maar de Insiders wisten ons te vertellen dat er heel wat pronkstuk ken onder deze gevederde dieren zittenWas daar niet allereerst het parade-stuk van tie expositie, de vale doffer van de heer Jan Doe jaaren, welk dier in 1956 drievoudig kampioen werd en al »n 1954 en '55 prijzen behaalde? De duiventiefhebbers zal het wel licht interesseren dat deze doffer In begin 1957 aan een prima duivin zal worden gekoppeld, waarvan een kop pel eieren aars het rayon SVO ter beschikking zal worden gesteld. Vrijdagavond dan sprak mr. Van Praag een kort openingswoord, waar in bij o.m. opmerkte wèl een groot dierenliefhebber, maar zekei geen duivenkenner te zijn Hoewel hij in een dierentuin was opgevoed mr. v. Praag haastte zich te verduidelij ken: als bezoeker! waren voor hem alle duiven gelijk. Maar zeer goed wist hij het plezier en de toewijding der duivenliefhebbers te onderstre pen. Ook voerde nog het woord de eer ste voorzitter van de Rotterdamse Postduivenbond, de heer M. de Roo- de, die namens het bestuur zijn waardering voor dit initiatief van de Blauwe Doffer uitsprak. Dank bracht hu ook aan het erecomité, waarin om. burgemeester J. W. Peek zitting heeft. Vrijetijdsbesteding De duivensport neemt in de besteding van de vrije tijd een grote plaats in, so set de voorzit ter, en met dergelijke tentoon- stellingen zal het werk der ver enigingen. nog groter weerklank vinden. Welslagen en een goede opbrengst dis aan. hel rheuma- fonds zaï worden afgedragen wenste hij de organisatoren van harte toe. Hieronder volgen de voornaamste beoordelingen van .ie ingezonden duiven, vastgesteld door de juryleden L. v d. Eynden, A. A. de Rijk, E. v. d. Pol, H. J. Handgraaf en J Brandt. Deelnemende verenigingen, die aan gesloten zijn bij het rayon SVO, zijn: De Blauwe Doffer, 3CV de Postduif, Schiedam. Keer Weer uit Vlaardin- gen en Blauwe Doffer te Overschie. Ook vandaag is de expositie nog van 7.30 tot 10 uur te bezichtigen. De beste van het geheel: J. Wes- terholt; op een na de beste J. Schrumf. Beste oude doffer: J. Schnimf; beste oude duif: J. Wes- terhoit, Beste jarige doffer: Jac. Stougie; beste jarige duif: G. Roo- denburg. Beste jonge doffer: L. Schuerman; beste jonge duif: H. J. v. d. Steen. Voor de huishoudelijke wintércom petitie gespeelde wedstrijden van het Zwarte Paard luiden de uitslagen: Groep A: W. Kerkhof!—J. Schenk 1—0 (afgebr. partij); M.v.d. Kraan— J. Witlox lh (afgebr. partij); H. v. d. KraanH. Offerman 1D. Groep B: C. GroenewegJ. Groe- neweg 01 (afgebr. partij)A. v. d. Veen—J. Zwart ïi(afgebr. par tij): J. v. ToledoJ. v. Mourik 0—1; C. v. MeerendonkC. Groeneweg, af gebroken; J. GroenewegP. v. d. Kraan, afgebr.; A. H. v. d. WalA. v. Bommel 01. Van het Agenda-bureau der Schle- damso Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens over het tijdvak 17 t.e.m. 23 december; 35 december; Chr. Soc. Belangen, 39 uur: WSV Wandelvrienden; Propaganda contactavond. 17 december: Lange Haven 33, 20 uur: Ned. Ver. v. Hulsvrouwen: Het maken van kerststukjes oJ.v. dhr. Krabben dam. 18 december: Irene, 14.15 uur: Ned. Ver. v. Huls vrouwen; Kerstmiddag: 20 uur: Wijkgemeentc III: KcrstwOdings- avond; Volksgebouw, 20 uur: Inst. v. Arb. Ontwikkeling: Voordrachtsavond door de heer Cor Breed; BKlaan 189a, 20 uur: Nieuwe Koers: „Het socialisme in Europa na de Tweede Wereldoorlog" door de heer Reehorst. 19 december: Irene, 20 uur: Wijkge- meente V: Kerstwijdlngsavond; Musis Sacrum, 20 uur: Wm. de Zwijgerscfaool: Feestavond. 20 december: Arcade. 15 uur: Het Le ger des Hells: Kerstmiddag; Passage Theater, 20 uur: Kath. Kring: Het Rot terdams Toneel brengt: „De Kalktuln" Amstelbron. 20 uur: Ned. Bond v. Oud- Strijders en Dragers v. h. Mobilisatie- kruls: Contactavond voor leden en do- bond NVV; Kerstbijeenkomst; 14 tmr: nateurs; Volksgebotiw: 10, 14 en 20 uur; Vrotiwenbond NW: Kerstbljcen komst; Irene, 20 uur: DOK: Kerstavond; Arca de. 20 uur: St.-Ambrosius: Donateurs avond. 21 december: Irene, 19.45 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond: Kerstvergadering; Arcade, 20 uur: St.-Ambroslus: Dona teursavond: Musis Sacrum, 20 uur: Wm. de Zwijgerschool: Feestavond: St.-Ja- cobsgasthuis, 20 uur: Vrouwenkoor Wil ton-Fijenoord: Concert. 22 december: Irene, 13.30 uur: CAB: Feestmiddag; Musis Sacrum, 14 uur; Hermes DVS: Filmmiddag voor Juniores; 20 uur: Ver. Het Singelkwartier: Kerst avond; Volksgebouw, 15 uur: ARMA: Jeugdmlddag t.g.v. het 30-jarig bestaan der Ned. Culturele Sportbond. 23 december: Musis Sacrum. 10.45 uur: Humanistisch Verbond: „Conflicten tus sen godsdienst en wetenschap" door de heer L. Glimmerveen; Rotterdamsedljk 293, 20 uur: J. en E.: Kerstavond; Arca de, 20 uur: TOP: Feestavond voor dona teurs; Lange Haven 70, 20 uur; RK In stuif: Mevr. Nina Jonkers brengt Hon gaarse liederen. t 22 december Stedelijk Museum van 10-17 uur: Tentoonstelling „Met Mees terhand getekend". 23 december Stedelijk Museum van 14-17 uur; „Met Meesterhand getekend". VLAARDINGEN De begrafenis van de 27-jarige Harry Scïiruijer, die in het begin van deze week na een val bij de ENCK om het leven kwam, is een Indrukwekkende plechtigheid geworden. Rond de groeve hadden zich honderden belangstellenden opgesteld, toen vrijdagmiddag tegen drie uur de stoet de Algemene Begraaf plaats optrok. De baar werd eveneens gevolgd door honderden, die de zo wreed uit het leven gerukte jongeman naar zijn laat ste rustplaats begeleidden. De kist werd gedragen door spelers van de overledene meemaakten, be- van feet tweede elftal van de voetbal- vonden zich behalve familieleden, het vereniging .Fortuna.". Met dit eiftal bestuur var, de v.v. Fortuna leden van deze club en de talrijke vrienden, die- hjj had. Onder de aanwezigen merkten wij onder meer op de voorzitter van VFC de heer M. van Santen, de KNVB- consul de heer J. de Wilt en de Zwa luwenbestuurder de heer Van Noort. De baar werd voorafgegaan door de heer J. v. d. Windt, leider van het tweede elftal, en de heer J. v. d. Lugt, aanvoerder van dit elftal. Fortuna". Met dit elftal speelde wijlen Harry Schrujjer afge lopen zondag zijn laatste wedstrijd. Een dag later werd hy door het nood lottige ongeval getroffen, Onder degenen, die de laatste gang Van zaterdag 12 t/m zondag 29 ja nuari houdt de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers afdeling Schiedam een grote vogelten toonstelling ui de Koopmansbeurs. Deze expositie, waar- j ?aat Clay letcher (John Payne) om aan de gemeentelijke plantsoenen dienst en de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp medewerking zullen verlenen, zal vrydagavond 11 januari worden geopend. Twee jaar geleden organiseerde deze bond ook een dergelijke tentoonstel ling in de Koopmansbeurs. Dit werd een groot succes, want men telde on geveer 11.000 bezoekers. Schiedam heeft er ee bar-bodega bygekregen. Vrijdagmiddag opende de heer J, B. Wasman Czn, eigenaar van het café 't Vierkantje, zijn nieu we bar „La Gaieté" in de Passage. Een zeer druk bezochte receptie en de vele bloemen gaven bljjk van de passende belangstelling, in bijzonder korte tijd heeft men deze bar-bodega (het voormalige „Extase") geheel verbouwd en een totaal nieuw aan zien dus gegeven. Uitvoerder was de firma Donkelaar uit Rotterdam; bin nenhuisarchitect Evers maakte de desbetreffende ontwerpen. Van 18 december tot 9 januari zul len in het Schiedamse Cultureel Con tact Centrum schilderijen van de Duitse schilder Karl F. Dahmen wor den gexposeerd, Dahmen is 39 jaar geleden gebo ren te Stolberg (Rijnland). H(j stu deerde aan de Kunstgewerbeschule te Aken. Hij heeft o.m. enige tjja in Heerlen en Amsterdam gewerkt. Geslaagd: De oud-Schiedammer de heer J. J. Hollebrand, slaagde voor het doctoraal examen economie. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 De filmtechnische bewerking blijft voornamelijk beperkt, tot close-ups (die meestal treffend zijn genomen), een detailhandeling die op het to neel nu eenmaal niet mogelijk is en een enkele maal het dwalen van de camera door de coulissen. De muzi kale en vocale weergave van de ope ra is dus veruit de belangrijkste ge worden. Opera pur zou men 't kun nen noemen. Dat de beroemde bari ton Tito Gobbl echter een filmge- niek man is, zal niemand, die deze film heeft gezien, kunnen ontkennen. 43e prachtige muziek van Giuseppe Verdi komt uitstekend tot haar recht. De vele liefhebbers van dit genre zullen zeker genieten van de duetten die worden gezongen door Rigoletto en zijn dochter er> het be roemde kwartet bU het moordenaars huis, Het ötemmenmateriaal, waar over Italië beschikt, garandeert een juiste opvatting. M o n o p o 1 e, t/m maandag. Dat je het recht toch vooral niet in eigen hand moet nemen, dat leert de film „Ei Paso" ons, nadat er eerst anderhalf uur lang op de meest onbeschaamde manier eigen rechtertje is gespeeld, zelfs door de jongens, die ons nog enig vertrou wen in moeten, boezemen. Het is ook wel moeilijk voor advo- in de algemene moordparty niet een beetje mee te gaan schieten en dat gebeurt hier dan ook volop. Natuur lijk is een stel gewetenloze schurken, die het plaatsje E! Paso terroriseert, de aanleiding, Gelukkig zyn et ook enige humoristische noten, waarvoor de schilderachtige figuur Pesky (George „Gabby" Hayes) zorgt. Voor het overige het vaste recept van schieten, vuistslagen en hoefge trappel. Monopol e, dinsdag t/m donder dag. Het ls altjjd een beetje hachelijk om met de oorlog nog in het Wij willen eerst nu terugkomen op het artikel in het blad van de Schiedamse Gemeenschap, waarin Het Vrije Volk ver weten wordt geen commentaar te hebben gegeven op een ingezonden brief van de heer J, D. Schewe, die zich in deze krant verontrustend uitliet over de adviezen, die de SG meent te moeten geven bij het vaststellen van subsidies, in dit geval van een subsidie aan de plaatselijke NATU. Volgens het lijfblad der SG hadden wij daar heel simpel antwoord op kunnen geven. En hei vervolgt met een moraliserend betoog over de wenselijkheid en belangrijkheid van de NATU, die in de ogen der SG „bij lange na niet zo belangrijk is als in andere plaat sen". De NATU kan het daar voorlopig mee doen. Maar wij willen hier toch gaarne, en met geduld, iets recht zettenIn de eerste plaats dit: het gaat in 't geheel niet om de belangrijkheid van de NATU. Dat was niet het uitgangspunt van het betoog van de heer Scheuie. Het kardinale punt was wel de vraag, of de Schiedamse Gemeen schap competent is adviezen te geven. En nu willen wij ten aanzien van. de Sectie Toneel (een onderdeel der SGJ helemaal geen kritiek uitoefenen. Om de doodeenvoudige reden dat men nergens over kan spreken zolang er geen zaken van enig belang aan de orde zijn. Maar ook al zou de Sectie Toneel lovenswaardige activiteiten, 'buiten hei' gezichtsveld van de oppervlakkige buitenstaander, ontwikkelen, dan nog past geen woord van kritiek Waar wij ten slotte dan wél iets willen aantekenen is bij het feit, dat ook in de Schiedamse raad afkeurenswaardig is gesproken over 9de voorafgaande vakantiefeesten. De Sectie Toneel had daaraan (ge lukkig!)" maar een geringe bijdrage geleverd, maar als geheel moet de SG verantwoordelijk worden gesteld. Het gaat dus niet aan nu luide van de toren te schetteren dat de SG zoveel voor de toneelverenigingen heeft gedaan, terwijl zij bij een veel invloedrijkere culturele spreiding schro- mei ijk te kort is geschoten. Wij hopen dan ook dat de SG de f suggestie, eveneens in de raaö gesteld in verband met de komende vakantieweek, ter harte zal nemen. geheugen een oorlogsfilm te gaan zien uit bet kamp, dat tegen de geallieerden vocht. Zo is het ook met „Menselijke torpedo's", een Italiaanse film. Hier in wordt de heldenmoed van een aan tal speciaal getrainde jongens van de Italiaanse marine beschreven, die met doodsverachting in 1940 Engelse schepen bij Kreta gaan torpederen. Ze doen dat in boot-torpedo's, waar uit zij op het laatste ogenblik weg moeten springen. De film is inderdaad adembene mend spannend en bijzonder sugges tief gemaakt met het zwaar aange zette spel (Raf Vallone speelt de hoofdrol) dat de Italianen kenmerkt. En toch wil he) algemene doekje voor het bloeden nl. dat al die dapperen ook liever vrede dan oorlog beleven er niet goed m. Overigens is er een uitgebreid^ scène over aen gezonken onderzeeër, die weinig met het eigenlijke verhaal heeft uit te staan. In die tijd kan men dan be komen van de gemengde gevoelens, die de rest van de film beslist op wekt. De volgende artsen nemen gedu rende het week-einde de medische diensten waar dr. J. v. Buret;Buys Ballotsingel 72-76, tel. 69661: dr. L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassauiaan 5.9, telefoon 68067 dr. Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. De dienstdoende apotheken zijn: Apotheek Nieuwland, Wibautpleln 17, Fa. Jansen, Swammerdamsingei 41. 14 december Engels pond 10.63S-10.64i Amerik. dollar 3.82f—3.831 Franse frank 1.0807Ï1,08171 Belgische frank 7.598—7.591 Zwitserse frank 86A24—86.871 Zweedse kroen 73.55173.605 Duitse mark 90.75—90.80 Deense kroon 54.91—54.96 Noorse kroon 53.344—53.39) Zwitserland (vrij) 89.34—89.39 Canada 3.985—3,98? Italiaanse Ure 60.584—60.636 Japanse dollar 3.762—3.771 Turkse dollar 3.801—3.801 Sprekers Aan de groeve vond een sobere plechtigheid plaats. Door verschil lende sprekers werd het woord ge voerd. De heer Van Dorp, personeelschef van de ENCK, het bedrijf, waar de overledene als bankwerker werkte, voerde het woord namens de directie. Vervolgens sprak de heer A. Struis Hznchef bij de ENCK, die in de overledene een bekwaam vakman herdacht. Daarna was het de voorzitter van de v.v. „Fortuna" de heer Ti. Hadde- man, die in een korte toespraak van de gevoelens van de vereniging ge tuigde. In ronde bewoordingen schetste hij de trouw van de over ledene aan Fortuna. „In hem heb ben wij een goed lid verloren," zo zei hij. Spreker besloot met een woord van medeleven aan de naaste familie leden van Harry Schruijer. Ten slotte sprak kapitein J. Berg- sma van het Leger des Heils woor den van vertroosting. Hij ging voor m gebed. De vader van Harry Scïiruijer dankte in een bewogen slotwoord. Het lid van de Tweede Kamer Nederhorst (arb.) heeft de minister van Economische Zaken vragen ge steld naar aanleiding van de laatst bekend geworden gegevens over de winsten van de Koninklijke Shell- groep en de aangekondigde verho ging van de prijs voor benzine en olie. De heer Nederhorst vraagt onder andere aan de minister of hij het gezien deze winstcijfers en de gun stige vooruitzichten niet onjuist acht, dat dit concern onmiddellijk tot ver hoging van de benzine- en olieprijs is overgegaan. Hij vraagt dit te meer, omdat het zwaartepunt van de pre d uk tie van de Koninklijke Shell- groep niet ligt in het Midden-Oosten, maar op het westelijk halfrond en het bezit van een eigen tankervloot deze maatschappij in staat stelt een aanmerkelijk deel van de te betalen duurdere vrachten voor chartersche pen te ontgaan. De heer Nederhorst vraagt, voorts of de minister niet van mening is, dat deze hogere prijzen, die de ver bruikers moeten betalen, voor een belangrijk gedeelte betaald moeten worden voor produkten, die stammen uit voorraden aangelegd voor het Suezconflict, Had de regering, zo vraagt het kamerlid zich af, in deze niet een offer mogen vragen van de vervangingswaardetheorie. De heer Nederhorst wil in zijn slotvraag graag weten welke maat regelen de minister denkt te nemen ten einde de prijzen van benzine en olie terug te brengen op een redelijk peil, indien hij de andere vragen bevestigend beantwoordt. Hervormde GemeSfote: Grote Kerk 10 u ds A. J. Plug, 5 u dr. P. D. Tjalsma, Den Haag. Nieuwe Kerk; 10 uur ds. J. D. Smids, 5 u ds. J. G. Jansen. Wester Kerk: 9 en 10.30 u ds. H, W. Hemmes, 5 u ds. A. J, Kret, Krimpen aan de Lek. Vredeskerk 9 en 10.45 u ds. L. G. Cazemier, u ds. A„ Hofman; Pr. Marijkeschool 10 u ds. M. M. Schra le. Delfshaven. Ned. Protestantenbond: 10.30 u ds. J. A. Hebby. Oud-Katholieke Kerk: 10 u Hoog mis. Baptistengemeenschap: Lange Ha ven 59 10 en 7 u ds. J. Segaar. Leger des Hells: 10 u Heiligingsbij eenkomst; 12.15 u zondagsschool; 6.30 u openluchtprediking, (Gerrit Verboonstraat; 7.30 u Verlossingsbij eenkomst. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw: 7.30 u Film: „Het geluk van de Nleu- we-WereldmaatschappijWoensdag 8 uur Wachttorenstudie en dienst- vergadenng. Drie jubilarissen, waarvan twee uit Vlaardingen en één uit Maassluis ontvingen vrijdag een koninklijke on derscheiding, Vijftig jaar waren zij in dienst bij de Machinale Kuiperij N.V. Advertentie GROTE MARKT 3 Op de door de kanarievereniging „Ons Genoegen" gehouden zangwed strijd zijn vogels van de volgende heren bekroond: Klasse I, 4e vogels eigen teelt: Ie pr. D, de Haan; 2e pr; J. Bogert. Klasse II, 2 vogels eigen teelt: le pr. J. Bogert; 2e pr. H. Mak. Klasse III, 1 vogel eigen teelt: le pr. D. de Haan; 2e pr. J .Bogert. Klasse IV, overjarig eigen teelt: le pr. C. van Pelt. Klasse V, open eigen teelt: le pr. J. loeren Het door Het Vrije Volk geschon ken boek werd gewonnen door de heer J. Bogert. A. ie Neeff te Maasluis. Het drietal bestond uit (v.l.n.r. op de foto) uit de heren Albertus van der Veer, Es- serstraat 9, Maassluis, een 62-jarige kuiper; Daniel Lengton, A. Hoog- vhetstraat 73. Vlaardingen, een 61- jarige perser on Jacob Bakker, Rem- brandtstraat 1, Vlaardingen, een 62- jarige kuiper. Geheel rechts op de foto ie heer P. v. d. Snoek loco burgemeester van Maasslms, die aan, de jubilarissen de ere-medaille beho rende bij de orde van Oranje-Nassau in brons uitgereikt. Hij deed dat mede op verzoek van de burgemeester van Vlaardingen. Het was waarschijnlijk do laat- ste keer, dat de heer P. v. d. Snoek, als loco-burgemeester in het burge- meesterloze tijdperk van Maassluis optrad. Veertien maanden heeft hij deze functie vervuld. De drie jubilarissen hebben een groot aantal geschenken in ont vangst mogen nemen. De directie van A, de Neeff schonk gouden arm bandhorloges. Het CNV, Je vakorga nisatie, waarvan de jubilarissen lid zijn, schonk hun een zilveren asbak en een. kistje sigaren. De personeels vereniging kwam met en kaptok, een theeservies, een straalkachel en fruit manden. Ook de jabriekskern het san zijn duidelijke belangstelling blijken. De plechtigheid die plaatsvond in dc kantine van het bedrijf, werd voorts bijgewoond door ds perso neelsleden, die langer dan 25 jaar bij de kuiperij in dienst zijn. VLAARDINGEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlaardingen maakt. Ingevolge het bepaalde in artikel 37. 4e lid, der woningwet, bekend, dat op de ge meentesecretarie (afdeling stadsuit breiding) van 17 december 1956 tot cn met 16 januari 1957 voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp van een uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gebied, begrensd door de Nieuwe Maas, de grens met de ge meente Maassluis, de spoorbaan Rot terdam-Hoek van Holland en de oostgrens van de zogenaamde ring- spoorbaan (uitbreidingsplan in hoofd zaak Maassluisedijk), en dat belang hebbenden gedurende die termijn eventuele bezwaren bij de gemeente raad kunnen indienen. Advertentie IJM. ROTTERDAMS TONEEL hed«n en morgen uur DE WILDE EEND Toneelspel van Henrik Ib»en. woenjdag 19 dec. 8 uur EEN KANS OP DE HEMEL Blijspel van Albert Hutton. NEDER1ANDSCHE OPERA maandag 17 december 8 uur PIQUE DAME Opera van F. L Ttchaikowdcy. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 8.15 uur: Rigoletto (14 Ir). MONOFOLE-THEATER, 3, 4, 7 en S uur: El Paso (14 Jr). Apotheek: Fa, Evers, Langs Haven 31, tal. 53242, Diversen - M'UIS SACRTTM, 3 «uurSteun, in da Strijd, toneelavond. ARCADE, 8 uur: Comedia, tonoel- avond. GEBOUW CHR. SOC. BELANGEN. 8 uur: contactavond, Wandelvrien- den. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Xunat na Arbeid, toneelavond. MARUKE, 3 uur: prijsuitreiking Singelkwartier. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 3. 4.15. 7 en 9.15 'uur. Rigoletto (14 Jr!. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: El Paso (14 Jr). Apotheek: Nieuwland Apotheek, Dr. Wibautpleln 17 en apotheek Jansen, Swammer damsingei 41. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Vier mannen der duisternis. Znterd3g en zondag 3, 4.30, 7 en 9 30 uur (14 Jr). CAPITOL: Het complot der valse munters. Zaterdag en zondag 3, 4.3e. 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Het trottoir. Saterdag 4, 7 cn 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC. Journaal van 9 tot 5.15 uur. Marguerite de la nult. Zaterdag en zondag 5.30, 7.45 en. 10 uur (14 ir). COLOSSEUM: De zoon van Anna Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur 14 Jr), HARMONIE: Alarm la de Pacific. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4 30, 7 en 9,15 uur (14 jr). LUMIÈRE: Annie get your gun. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Aanranding. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr) LUXOR; Flroschlca. Zaterdag en zon dag a, 4.30. 7 en 9,30 uur (a.l.). METRO: Wie ls zonder zonden. Zat. 3.30. i er. 3.15 uur. Zondag 2 4 30 7 en 9.15 uur. PRINSES: Love me tender. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (14 ir) REN: Ivan de witte duivel. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30 en 9.15 uur (1 jr). THALIA: De man die te veel wist a de-Jarig meisje ont- Saterdag 7 en 9.15 uur. Zon- da? 4,30. 7 en 9.15 uur (18 tri 'tVENSjnm: Les enfant* du p^adis Za.erdag 1.30 en 3 uur. Zondag i* 4.30 en 8 uur (18 Jr).

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1