Vijftig jaar NW: H. Sabel oud-voorzitter van PvcL4. LOSSE FLODDERS IN OUDE de toekomst? C. Maltlia Jubilea in '56 De toekomst is een schip, dat op de woelige golven de gekste sprongen kan maken. Daarom is het vaak een uiterst hache lijke zaak om definitieve uit spraken te doen. Laten we het zo stellen: met een naar zeker heid neigendg waarschijnlijk heid kan Schiedam in 1957 ver zekerd zijn van het bezit van: het openluchtzwembad bij Ke- thel; 12.478 gevonden voorwerpen; een Spuisluis, een Poldervaart- brug; een brug over de Noord- vest; een gerestaureerde linker vleugel van het Stedelijk Museum (zeer onvoorzichtige uitspraak!); verder van een niet-sluitende be groting, vier nieuwe verenigingen, waarmee het totale aantal op 435 komt; een nieuwe Westerkerk in Nieuwlanü en heel misschien een Stichting Cultureel Ponds. En In de verre toekomst rijzen de volgende beelden voor Schie dam op: Een nieuw gemeente-ziekenhuis; een café-restaurant aan de Maas- boülevard; een sporthal een industrie-hal; verder een nieuw stadhuisf?), meer verkeerslichten, een geasfalteerde Rotterdamse- dijk, een wat oudere, maar geens zins onttakelde wethouder van Gemeentewerken; ten slotte een stadion, achttien nieuwe vereni gingen. een Sportraad een .prachtig wegennet voor de ver binding met Vlaardingen, enz.; een Overdekte Schouwburg!?). een Gedistilleerd Museumeen ge restaureerd Stedelijk Museum en een. herboren Schiedamse Ge meenschap. De fijnzinnige lezer zal hebben gemérkt; dat wij zo vrijmoedig zijn enkele wensen tussen deze toe komstplannen te schuiven. Opdat zij'in.'vervulling mogen gaan! In het Wijkcentrum 'van Nieuwland werd het oud-raads lid Joh. Weergang beheerder: Noem 't alsjeblieft geen buurt huis, zei hij. En we gaven aan zijn wens gehoor. Zijn opvolger in de raad is de heer M. van Harmeien. Op X mei hadden wy dr. Drees in ons midden. Hij sprak in het Volksgebouw de 1-meirede uit, en het was een goede avond. De kin deren waren die dag in Musis Sacrum de gasten van Vrouwen- bond cn Vrouwengroep, en het was een goede middag. In de Ko renbeurs kwamen de jonge socia listen by een om het 1-mei-bal te vieren. expositie in het Wijk centrum was een waardig sluitstuk van de onlangs gehouden wervingsactie. DE POLITIE als steeds paraat, nam plechtig de nieuwe mobilofoon-instal latie in gebruik en wist er al goede resultaten mee te behalen. Van de rock 'n roll hadden de wakers der openbare orde weinig last; er is wat ge stoeid met niet-afgeslo- ten fietsen, er waren, ook' daar jubilarissen en kort om, het hele apparaat liep gesmeerd,, vooral' met de nieuwe instrumenten van het politie-muziek gezelschap! DE SCHIEDAMSE GE MEENSCHAP had het met de feesten van de vakantieweek natuurlijk erg druk. Een fraai schouwspel bood Floralia, dat minder bezoekers trok dan men had gehoopt; maar de tentoonstelling „Schip en Werf" was een groot succes. Voorts wa ren er de openluchtfees ten, de jeugdwedstrijden en de lollige avondjes. Een opmerkelijk initiatief was de door de SG geor ganiseerde toneelwed strijd, die in maart van '57 zal worden beëindigd. KUNST: Twee nieuwe bewindsmannen op cul tureel gebied hebben in '56 de kunstzetels bezet: de Toonkust Muziek school kreeg een nieuwe directeur, de heer F. Moonen en als opvolger van conversator D. Schwagermann nam de heer P. L. A. Janssen de museum-scepter over. We hebben vaak goede orgel concerten van J. P. Bec kers in de Grote Kerk be luisterd. De museum-con certen stonden, zoals steeds, op hoog niveau, evenals de uitvoeringen van toneelgezelschappen voor de Schiedamse Kunstkring en de Katho lieke Kring. En toen, in juni, kwamen de verkiezingen. Wy behaalden een grote, overtuigende zege. Er be stond geen twyfel: wij zouden weer een socialistische minister president krügen. Maar niemand kon vermoeden, dat er eerst nog een „kabinetscrisis" moest komen; dat wy ons door de politieke on wil heen moesten worstelen om een slotte een oude getrouwe als hoogste regeringsambtenaar terug te zien: onze IV. Drees, opnieuw voor vier jaar minister-president! Verschillende bedrijven en instel lingen vierden in 1956 veelkleurig ge- unte jubilea: om. was de Eerste Schiedamse Bewakingsdienst in:juli veertig jaar. De heer P. de Bruin en de zijnen hadden daarmee een mijl paal in de geschiedenis van dpze zeer nuttige instelling bereikt. Ver der bestond o.a. de Capsulefabriek „Holland' vijftig jaar en de Anker en Kettinglabriek Schiedam vierde in april haar zilveren, jubileum. De vereniging Het Singelkwartier en de damclub Schiedam bestonden even eens 25 laar. VOOR IEDEREEN! -z&ï- C

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2