Mr. P. VAN MET EEN ZEER Zilveren jubileum als Schiedams advocaat REALIST VISIE In Maasoord wordt S VVmoet hekkesluiter EMMA kunnen slaan Egyptische slaven Motor valt uit: buiklanding Was redding wél mogelijk? ROTTERDAM, STAD WAAR MUZIEK IN ZIT je in cle Nieuwelaan Binnenbrand Tweede ronde schaaktoernooi Meisje door auto gedood DEPARlfëNU TER BRAAK HET VRIJE VOLK ZATERDAG 5 JANUARI 1957 PAGINA 7 P 7 JANUARI zal mr. P. van Bochove zijn zilveren jubi- I 1 leum als advocaat en procureur vieren. Hij zal dan het V_/ feit herdenken dat hij 25 jaar geleden als 25-jarige jonge man door de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam werd beëedigd. Toen een wat bedeesde, verre van zelfverzekerde jonge Schiedammer; nu de welbekende advocaat, de brood nuchtere wethouder van Financiën en Personeelszaken van Schiedam en een bekende figuur in het maatschappelijk leven. Een slechtere tijd om te begin nen kan men zich nauwelijks chiedammers r elkaar onder Mr. v. Bochove heeft zich, zoals men dat noemt, een naam ver worven. Naast zijn advocatuur had hij tijd om voorzitter van Hermes-DVS te worden en hij be hoort tot de oprichters van de Schiedamse Kunstkring. De sport was en is zijn hobby; voetbal en cricket zijn bij hem favoriet. Zijn goede smaak die onmiskenbaar is wanneer men zijn werkkamer We komen op het terrein van de sport. Dat is haast onvermijdelijk. ..Het ziet er naar uit", aldus mr. Van Bochove. „dat Hermes en SVV dit jaar nog niet op het gemeenschap^ peiijk terrein kunnen spelen.- Zolang er geen stadion is kan er van samen spelen geen sprake zijn. De zaak ligt overigens lang niet eenvoudig. Het SVV-terrein zal moeten wijken voor de uitbreiding van De Jong's Scheeps werf. Het Hermes-veld wordt steeds meer omsloten. Verder: een sporthal? Het heeft er alle schijn van dat SVV het nieuwe jaar met een overwinning zal gaan inzetten. Onze stadgenoten gaan op be zoek bij het Dordtse EMMA, dat in deze competitie nog tot wei nig opvallende wapenfeiten is weten te komen en als gevolg daarvan dan ook de onderste plaats bezet. HAARDEN SCHAATSEN Predikbeurten den. Maar in het gezin van de ju bilaris zal dit zilveren jubileum zeker niet zonder enige feestelijk heid voorbij gaart. MILJOENEN GULDENS worden alleen in Rotterdam al jaarlijks uitgegeven voor muziek. Salarissen worden uit gekeerd aan conservatoriumleraren en orkestleden; blad muziek en instrumenten worden gefabriceerd en aangeschaft; muzieklessen en grammofoonplaten, toegangskaarten voor con certen en bijdragen aan de Dienst Luistervergunningen zijn maar een bloemlezing uit de bedragen, die geheel of gedeeltelijk worden uitgelegd in de eredienst van Euterpe, de muze van de lierzang. Juist nuchtere Nederlanders zullen zich afvragen, of dit geld en de vele arbeid, aan de muziek besteed, uiteindelijk rendabel zijn. Is muziek alleen maar ontspanning, dan kan het ook wel wat goedkoper. Maar schuilt er ook waarheid in de vaak ge hoorde bewering, dat muziek een levensbehoefte is? Monopo 1 e, tot en met maandag: Veel bont vertoon in .massale scènes, opgenomen in de gloeiende verlatenheid van de Egyptische woestijn, vormt het immer wisselende decor voor de film „Slaven van de Nijl", een produkt dat ons doet meenemen naar de tijd van een goede vijfduizend jaar geleden. Western Artsen op zondag Wisselkoersen De Schouwspelers naar Vlaardingen Geen vraag Wanneer deze arts ons verzekert, dat hU in zijn geneesmethoden een belangrijke plaats aan de muziek in ruimt, dan hebben we daarmee al een positief antwoord op de waag, of muziek meer is dan een tijdver drijf of een vak. Wanneer muziek bij psychisch gestoorden helpt, de bui ten hun oevers getreden emoties in hun bedding terug te brengen, heeft ze dezelfde functie bij gezonde men sen. 1 Levenskracht De muziek, die in Maasoord ais geneeswijze wordt toegepast, wordt vanzelfsprekend niet wilekerig geko zen. Dat niet ieder ritme bruikbaar is, is zonder meer duidelijk, wanneer men zich even realiseert, welke in vloed de rock 'n roll zelfs op de gezonde mens heeft. 'i'vT..'' x."> a:-' Visafslag Een gesprek met de heer Van Bochove in zijn lichte, en sober in gerichte werkkamer aan de Rotter- damsedijk 268 kan gemakkelijk op gang komen omdat hij onmiddellijk een soort zakelijke vriendelijkheid ten toon spreidt. Gezeten achter zijn bureau, zich telkenmale verontschul digend voor het moeten opnemen van de telefoon, maakt hij de indruk van advocaat zou worden, ach, misschien zou hij daar op zijn vijftiende niet van hebben gedroomd. Hij deed in 1928 het Staatsexamen, ging naar Leiden en studeerde er rechten. In 1930 beëindigde hij zijn studie daar. - een zeer beweeglijk, zeer „bezig" man. voorstellen. Europa zat midden in De kern van „een zaak" vatten, of die nu op gemeentelijk of maatschap pelijk gebied ligt, dat is een van de eigenschappen van deze man. Op en top realist, en daarom geen pessi mist; Pieter van Bochove werd in 1907 te Schiedam geboren. Hij mocht zich 'in het bezit van een goed stel hersens verheugen en hij kreeg de kans om te studeren,'hoewel de beurs van zijn vader.' een bekend hoofd van een schooi te Schiedam, smal was. In 1921 deed de jonge Van Bochove eindexamen r.h.b.s. en dit diploma bepaalde zijn verdere weg. Vader Van Bochove had graag een medicus in zijn zoon gezien, maar de zoon zeif voelde bepaald meer voor een admi nistratieve baan. Dat hij ten slotte de crisisjaren. De malaise was groot. Begin dan maar aan een advocatuur! De 23-jarige, piep jonge meester in de rechten ging links en rechts solliciteren om er gens administratief geplaatst ts worden. Het was moeilijk. Een verzoek aan burgemeester en wet houders van Schiedam om hem als volontair (zonder loon) op het stadhuis in dienst te nemen „in de hoop iets te leren" werd zelfs afgewezen. Om iets ,,te doen" te hebben ging hij college lopen aan de Economi sche Hogeschool te Rotterdam. Maar eens moest dc grote slap wor den gezet. Mr. P. van Bochove ves tigde zijn kantoor in Schiedam, en fmancjgje beschouwingen reiken ver- Het is raak, ditmaal in het Pas sage Theater. Elders in dit blad vindt u wel de bespreking van de film ..Alexander de Grote". Jonge jonge, er wordt me daar danig ge vochten. Terecht merkte iemand op: Na elke voorstelling moeten ze het bloed.van het doek vegen! Oorlog op oorlog, veldslag op veld slagDe'speren vliegen door de lucht alsoj het niets is. Nu ja, niets Het iuordt allemaal zo kranig voor elkaar gebokst. Wie niet deugt sneu velt. Wiewel deugt sneuvelt ook! Zou het vroeger nu wel werkelijk zo zijn toegegaan op dc slagvelden slachtvelden mag ik wel zeggenvan Griekenland en Perzië? Mogen we de grote Griekse schrijvers geloven dan was ligt ongeveer zo zoals wij het nu voorgeschoteld krijgen. Oorlog is nimmer, aangenaam. In- die dagen moet het nu ook niet be paald, 'prettig zijn geweest. Half bloot, bovenop een paard en dan maar zien dat. je niet door zo'n ellendige speer wordt getroffen! Proberen uit te wij ken voor de zegewagens wan die ge mene Perzen, die messen aan de as sen van Kun wielen bevestigden. Het is een vervaarlijk, blinkend vervaar lijk, gezicht. Het Passage Theater dreunt ervan. Gelukkig, 't is maar film. Maar wan neer iemand beweert dat de baan txirt filmster-zijn grappig is, nu, die geloof ik niet meer. Vooral da figu ranten. hebben het In. .Alexander de Grotebijzonder 'moeilijk. Waard om dat te zien is hei wel. Een Hawker Hunter straaljager van de vliegbasis Leeuwarden heeft gis termiddag een buiklanding gemaakt op Schiphol en is daarbij ernstig be schadigd. 4 Het toestel, dat werd bestuurd door kapitein-vlieger V/, van Gastel, zou bij Fokker in revisie worden ge nomen. Nadat de motor was uitge vallen, kon de vlieger niet veel anders doen dan zijn toestel, dat snel vaart minderde, zo spoedig mogelijk aan de grond zetten. In Chamonix woedt een hevige strijd over de vraag, of men de twee jonge alpinisten, die nu begraven ztm in de eeuwige sneeuw van de Mont Blanc, eerder had moeten en kunnen reddend ■De president van de Franse gidsen. Marcel Bozon, heeft verklaard, dat er niet eerder een poging was gedaan tot redding van de studenten, omdat zij.toen nog de kans hadden zelf naar beneden.-te klimmen. Maar de ervaren alpinist Lionel Terray, die de eerste vergeefse red- dingpbging gedaan heeft, zei gister avond; „Men had de studenten kun nen en moeten redden. Niemann volgde mij. Niemand steunt mij thans Ik ben diep teleurgesteld." Térray heeft inmiddels bedankt voor het lidmaatschap van de gid- sënvereniging van Chamonix. Hu Wfil.pas vieer toetreden, als de ver eniging erkent een technische be oordelingsfout te hebben gemaakt en hem haar verontschuldigingen aanbiedt. Advertentie IM. van .'Molière Comediè-Baliét ROTTERDAMS (OTTERDAM?! SCHOUWBURG I 0 N i l Muziek is voor en zo begon een carrière die respect af dwingt. der dan het strikt plaatselijke. Hij is stellig geen fantast, maar een nuch- ter leidsman wiens meningen ge- Politiek waardeerd worden. HU kan scherp De jonge Van Bochove kwam uit zijn sommigen noemen hem zelfs een vrijzinnig-democratisch huis; zijn politieke belangstelling was vroeg op gewekt en in '34'35 werd hij secre taris van de VDB afd. Schiedam; in '39 vertegenwoordigde hij deze bond in de raad. •Tot aan de gedwongen liquidatie in de bezettingstijd was hij er lid van. Na de oorlog na zijn verblijf in de gijzelaarskampen Haaren St.-Michielsgestel dus sloot zich aan bij de Party van de Arbeid en zo kwam hij als socialist in '45 terug in de raad. In september '46 volgde zijn benoeming tot wethouder. Vanaf de oprichting van de PvdA tot 1955 was hij vice-voorzitter van de afdeling Schiedam. cynisch maar dat wil allerminst zeggen dat hij onplooibaar is. En wie op: „De tijd tussen 1918 en 1930 heeft men benut om Schiedam groot te maken. Het inwonertal steeg van dertig- tot zestigduizend. Het is geen kunst om te groeien. Kijkt men naar Vlaardingen, dat ziet men daar sinds de bevrijding een ontwikkeling, die lijkt op die van Schiedam in de pe- hern kent kan constateren dat onder riode na de Eerste Wereldoorlog. Maar hetgeen Schiedam ook na 1945 gedaan heeft Nieuwland dwingt aïom in het land bewondering af." de „harde" bast van de eerbiedwaar dige advocaat en de respectabele wet houder nog iets zichtbaar wordt' van dc bedeesde knaap, die in 1932 be ëdigd werd en met trillende benen Mr. Van Bochove is bescheiden later zijn eerste pleidooi zou gaan in zijn uitlatingen en hij is be en houden. scheiden als man. Hij houdt niet hij De Sp0rt erg veel van feesten. Er zal dan De brede visie kenmerkt zijn ook geen receptie worden gehou- ideeën en meningen over vele aange legenheden. Als ff ancier kent hi] de problemen en moeilijkheden voor de gemeente als het om geld gaat; geld, dat de gemeente nodig heeft om te bouwen. bekijkt staat borg voor een Het. Hjkt me weinig elegant om met ontwikkeld gevoel voor kunst. Zijn acties te beginnen, zonder dat het nauwgezetheid is zichtbaar.in de wijze, waarop' hij zich kleedt. Lokaal patriottisme zal men tever geefs bU hem zoeken. Mr. v. Bochove is. .zo blijkt telkens weer, een man met een brede visie. Iemand, die ook in de raad daarvan getuigt. Zijn gemeentebestuur ook maar de klein ste toezegging'tot bouw van een der gelijke hal heeft gegeven. En de ge meente zal toch de grond beschik baar moeten stellen en wellicht voor een deel de bouw- en/of exploitatie kosten moeten dragen." En Schiedam als stad? HU. merkte VLAARDINGEN Vannacht ontdekten twee politie agenten brand in een pand aan de Nieuwelaan. Zij sloegen onmiddellijk alarm. De brandweer wa? spoedig ter plaatse. Het vuur werd beperkt tot de bovenste verdieping. In dit pand' is een' textielgroothandel ge vestigd. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Ook de schade is nog niet vastge steld. Advertence I.M. GROTE MARKT 3 HERVORMDE GEMEENTE Grote kerk; 10 uur, ds. A. Hoffman 5 uur, ds. P. v. d. Vloed, Vlaardingen. Nieuwe kerk; 10 uur, ds. J. D. Smids, voorb. HA, 5 uur ds. C, Julius, R'dam. Open deuren dienst. Wester kerk; 9 en 10.30 uur, ds. H. W. Hemmes, voor. HA, 5 uur ds. J. G. Jansen. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur, ds. W. Anker, Charlois, 7 uur, ds. J. H. Meij er, Maassluis. Pr. Marijkeschool; 10 uur, ds. J. G. Jansen. Ned. Protestantenbond; 10.30 uur ds. J. A. Hebly. Oud Katholieke kerk, 10 uur, Hoogmis. Baptisten gemeenschap, Lange Ha ven 59, 10 en 7 uur ds. J. Segaar. Leger des Heils, 10 uur Heiligings bijeenkomst, 12.15 zondagschool, 6.30 uur, Openlucht prediking G. Ver- boonstraat. 7.30 uur, Verlossingssa menkomst, Jehova's getuigen, Volksgebouw: 2.30 uur, Wachttorenstudie. Woens dag; 8 uur. dienstvergadering en Theocratische bedieningsschool. In een huis op het Newtonplein brak gistermorgen brand uit doordat een petroleum vergasser; .merk- BES. in brand vloog. Een onbekende man snelde het huis van mevrouw M. G.— G. in en begon de vlammen te doven. De gealarmeerde brandweer nam later zijn taak over. Hoe grootde deel van het trapportaal en enige houtwerk werd door de vlammen ver nield. •Dit houdt echter niettemin in, dat onze stadgenoten voorbereid moeten zijn op de rare sprongen die van de bekende kat in het nauw te ver wachten zijn. Een waarschuwings- setn dus (was) niet in' een te ge makkelijke houding te vervallen. Het laat zich aanzien, dat de rood groenen het zonder hun aanvoerder Jan van Schijndel zullen moeten stellen. Een, overigens lichte, blessure zal hem waarschijnlijk enige weken rust opleggen. In dit geval zal de 2e elftalspeler Sccippers de midden voorplaats bezetten en de rechter vleugel bestaan uit v. Pekt en Köne- mann. Voorts zal v. Kampen weer de spllplaats bezetten. Hopelijk zal de jaarwisseling met de lang ver wachte kentering van de SVV-pres- taties gepaard gaan om het rood groene kamp weer de vreugde te ge ven dat „SVV weer mee gaat tellen". Het tweede elftal gaat bij het Vel- zense VSV 2 op bezoek. Het derde en vierde spelen thuis resp. tegen Uni- tas 2 en Neptunus 2. Voor ons bestond alleen de tweede mogelijkheid en wij hebben daarom gesproken met dr. F. J. Tolsma, ge- neesheer-directeur van" de psychia trische inrichting Maasoord te Foor- tugaal bij Rotterdam. Zouden we deze vraag aan twin tig mensen stellen, dan zouden we twintig verschillende antwoorden krijgen, die variëren tussen voluit ja en voluit neen. We moeten daarom zoeken naar een objectieve maat staf. Alleen de wetenschap kan ons die geven. Nu weten we uit de zielkunde, dat de roerselen van de menselijke psyche (een woord, waarin we begrippen als ziel en geest samenvatten) het dui delijkst kunnen worden bestudeerd wanneer ze zo sterk worden, dat ze de grenzen, van het normale over schrijden. Bestudering van psychisch zieken en hun reacties kan ons leren, hoe de reacties van gezonden zich afwikkelen. Bij deze laatsten blijven die onder de oppervlakte; bij ge stoorden worden ze zichtbaar. Ook over wat de mens eigenlijk aan muziek heeft, kunnen we op deze manier iets aan de weet komen. Mits we natuurlijk deskundig zijn of ons door een deskundige laten voorlichten. Toen farao's onweerstaanbare le gioenen links en rechts uitzonden om de slavenstand op peil te houden en de schatkamers tot berstens toe te vullen. Een van die farao's (Jack Hawkins) is de cinemascope-studio's binnengewandeld om te laten zien hoe de bouw van een piramide, met daarin een nimmer te bereiken graf tombe, een heel volk tot slavernij kan brengen en tegelijkertijd de dood van de .farao kan verhaasten. Wie het met de historische waarde van het verhaal niet al te nauw wil nemen, kan van de „Slaven van de Nijl" genieten. Hoe een zogenaamde premiejager Be uitslagen van de tweede ronde van het nieuwjaarsschaaktoernooi georganiseerd door Het Zwarte Paard luiden: Groep I: W. Chr. GorisA. Kou- wenberg 10; J. C. Eölzken—W, Chr. Goris 01; A. KouwenbergH. Ra- venstein 01. Groep II: F. Mes—A. Marks 10; W. KaspersM. v. d. Sluis 01. Groep III: L. de ZwartJ. v. Har ten uM. v. d. KraanE. A. Sweep 10. Groep TV: J. OomsH. v. d. Kraan 01; A. v. d. VeenP, M. Dekker 0—1. Groep V: A. J. de GrootJ. G. v. Toledo 10; C. Groeneweg—A. Ram 0—1. Groep VI: L. D. J. «NijsJ. Groe- newee 1O; P. v. d. KraanE. Mul ler 1-0. Groep VU: G. Groep—R. Glim merveen 10; J. B. MarksJan Groenendaal 10. lovci o, Groep VIII: H. GroenK. Glim- schade'Jfs, 'is"nog'"niet bekend. Een merveen 1—0; F. v. Veen—Jac. Groe- nendaal 10. Groep IX; G. man 01. M. GroenBruik- De volgende artsen zullen geduren de het weekeinde de medische dien sten waarnemen:' Dr. W. H. F. Meyer, Swammerdam- singel 43, tel. 69696; dr. F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355; dr. L. H. Geerdes, Veenlantstr. 2, tel. 68357. De dienstdoende apotheek is: Fa. Van Westendorp, Singel 81. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd in de Balistraat, in Den Helder het zevenjarige dochtertje van de familie Stempher, wonende in de zelfde straat, door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. 4 JANUARI Engels pond 10,64110,65 Amerik. dollar 3,82ï—3,83i Franse frank 1,08071—1,08171 Belgische, frank 7.571—7,578 Zwitserse frank 86,8886.93 Zweedse kroon 73.54173,595 Duitse mark 90,7690,81 Deense kroon 54,9154,96 Noorse kroon 53,3553.40 Zwitserland (vrij J 89321—89,37} Canada 3,982—3,985 Italiaanse lire 60.57160,62} Oostenrijk shilling 14,621—14,631 Op 12 januari zullen De Schouw spelers het toneelstuk „Het Biecht geheim" in de Stadsgehoorzaal voor het voetlicht brengen. Louise Ruys speelt de rol van de blinde moeder. Hans Polman is de priester, die door het biechtgeheim de ware moorde naar niet mag aangeven. Hiervan dreigt een onschuldig ter dood ver oordeelde de dupe te worden. De bisschoppen van de Lutherse staatskerk van Denemarken hebben bekendgemaakt, dat een uitnodiging aan kerkelijke leiders van de Sowjet- Unie tot een bezoek aan Denemarken in dit jaar is ingetrokken „met het oog op de huidige omstandigheden." een man die tegen betaling mis dadigers aan de wet overlevert genaamd Jim Kipp na heel veel moeilijkheden sheriff in een dorp wordt kan men zien in de western „Ruiters van de nacht" die Mo no p o 1 e dinsdag, t.e.m. donderdag draait. Kipp heeft nogal wat moeite met de bevolking van het stadje Twin Forks omdat iedereen te laf en te bang is de bandieten, die zich daar hebben verscholen, te verraden. Het is een pakkend drama voor een grote hoeveelheid revolvers, kloppen de harten en vlugge paarden. Het beproefde soort! Passage, t/m donderdag, „Alex ander de Grote". Een vindingrijk journalist heeft voor een bepaald soort films de naam „Eastern" bedacht. Tegenover de „Western", waarin over Amerikaanse heidenstrijd tegen de Indianen wordt verteld, staat deze „Eastern", waarin bijbelse en Oosterse onderwerpen met verwante kinderlijke moordlust wor den behandeld. Robert Rossen, een Amerikaan, heeft het oog geslagen op niemand minder dan Alexander de Grote en verhaalt zijn leven in twee filmuren. Eigenlijk behoeven wij u er niets over te vertellen. U kunt zich. na die an dere pompeuze werken over Cleopatra, Salome en dergelijke personages, wel voorstellen hoe het toegaat. Mannen In vreemde kurassen, in ietwat zonderlinge rhetorische wen dingen sprekend, voeren voortdurend oorlog, kijken elkaar plechtig in de ogen, vechten met elkRar, vermoorden elkaar. Het gaat dus nu om de Macedo nische koning, die de Grieken tot diep in Azië voerde, en voor hij te rug kon keren, stierf. Richard Burton, blond, met blauwe ogen, speelt deze held. Zijn vader, Philippus, wordt ver beeld door Fredric March. Claire Bloom is een vriendin van hem, Da nielle Darrieux zijn moeder. De film is natuurlijk in kleur en op een onmetelijk breed doek. „Alexander de Grote" (Passage). Of we muziek kunnen missen, is trouwens een vraag die voor de psychiater geen vraag is. Mu ziek is een deel van ons zelf,.De oermens kon zingen, vóór hij kon spreken.' Mensen met, een ernstig defect, die gewoonlijk im becielen genoemd worden,kun nen niet spreken en het. gespro ken' woord niet begrijpen. Maar ze kunnen wel een melodie her kennen en zelfs een melodie voortbrengen. Ritmen kunnen invloeden op het centrale ze- nuwstelsel hebben, die zelfs, ge meten kunnen worden. Eenvoudige, rustige muziek daar entegen stimuleert juist de gezonde eigenschappen, die in de zieke aan wezig zijn. In psychisch gestoorde mensen is altijd een levenskrachtige kern aanwezig, die gestimuleerd kan worden en die degezondmaking in hoge mate bevordert. Het is het beroep op de gezonde mens in de zieke, dat een zeer be langrijke ontwikkeling ten goede in de psychiatrie heeft gebracht en dat, door een steeds verder ontwikkelde „techniek" vervolmaakt, heeft kun nen bewerken, dat het aantal pa tiënten, wier verblijf in een inrich ting slechts van tijdelijke aard is, nu veel groter is dan dat van hen, die niet meer op hun bestemming, in de maatschappij, terugkeren. Onder toezicht van dr. Tolsma wordt de muziek beoefend in passie ve vorm beluisteren maar ook door het zelf doen. Er is een koor van patiënten, en jaarlijks worden zelfs festivals ge houden, waarin de koren uit de vér- schillende inrichtingen in de provin cie elkaar ontmoeten en beluisteren. In Poortugaal is het de bekende Rot terdamse musicus Philip van Loon. die week in week uit het koor leidt. Philip van Loon is ook bekend om <3, de geestdrift, waarmee hij zich in zet voor het accordeon, dat hij uit de sfeer van café en variété wil bren gen door het goede muziek te laten spelen.. Maar het werk in Maasoord PHILIP VAN LOON ....ook een beetje dokter,... -te heeft zijn bijzondere voorliefde. Hij zegt: „Je merkt hier. dat je wat voor de mensen doet. en dat ze door het zingen rustiger en. beter worden." En ais we op deze manier hebben ervaren, dat muziek iets wezenlijks is en hee! beslist geen luxe, betalen we met een lichter hart de* contribu tie van ons koor en overwinnen we met een groter gemak de aarzeling, een concert te bezoeken, waar toch altijd een paar uur van ons salaris in gaat zitten. RIEN OUWERKERK Advertentie I.M. ,R*S OC ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, HIT NEDERLANDS BALLET maandag 7 Jan. 8 uur SPHERE en andere balUtten DE HAAGSCHE COMED1E dinsdag 6 jan. 8 uur THE GREAT SEBASTIANS ^IdaWassennOT^jJorii^DJeJs^^a. FËÏSTïtIJKE VOORSTELLING t.g.v, het 10-jarlg bestaan van DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG donderdag 10 Januari 3,15 uur medewerkenden ROTTERDAMS TONEEL roet fragmenten uit het repertoire ROTTERDAMS PHILHARMONISCH ORKEST „DIE MEfSTERSIHGER V0N NÜRN8ERG" R. Wagner „DAPHKIS ET CHL0E" M. RaveL DE NIDERLANDSCHE OPERA „8ASTIEN UND BASTIEXNE" van W. A. Mar er t Nel Duval, Rudolf Kat. Guuj Hoekman. HET NEDERLANDS BALLET P/.5 0E DEUX uit „LE IAC DES CTGNES" Mnrlanna Hllarfdes. Jaap Bier. Beperkte verkoop. ROTTERDAM 4 januari. Heden kwamen aan de Visafslag alhier drie vaartuigen en werden van IJmuiden Scheveningen en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr. 55.05, midd 4.20—4.60, klein 3.203.40, slips 2.602.65; Tarbot gr 2.603.20, midd 2 50—2.55, klein 1.65—1.70; Griet 1.50 1.70 alles p kg. Schol gr 5053, midd 6469, klein 4246, Schar 36 38, Zeebot 34—36; Schelvis midd 50- 51; Kabeljauw midd 5658, klein 35 44; Wfjting 3540 alles p kist. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15 uur: Alexander de Grote (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: Slaven van de Nijl (14 Jr). Apotheek: Fa. M. M- H. Evers, Lange Haven 81, telei. 68242. Tentoonstellingen CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 115 uur: schilderijen van K. F. Dahmen. STEDELIJK MUSEUM. 13—5 uur: „Met meesterhand getekend". Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: bijeenkomst ..Gruno". IRENE. 8 uur: Cefa. bijeenkomst. Persaneelsver. Noordhoek. MUSIS SACRUM. 8 uur: feestavond ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15 uur: Alexander de Grote (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 3. 5, 7 en 9 uur: Slaven van de Nijl (14 jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp, Singel 81. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: „Met meesterhand getekend". CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 11—5 uur: schilderijen van K. F. Dahmen. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Carnaval in Wlen. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). CAPITOL: De eenzame wreker. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Het, schip der verloren vrouwen. Zaterdag 4 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 cc 9.15 uur (15 jr). crSEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Rork. rock. rock! Zaterdag en zon dag 5.30. 7.45 en 10 uur (a.l.). COLOSSEUM: Gevcchtsklaar! Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). HARMONIE: De gewetenlozen. Zater dag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIÊRE: Michael Strogoft. Zater dag cn zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur 124 Jr!. LUTUSCA: Jc komt er wel uit. Sater dag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUXOR: Gervalse. Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (13 jr). METRO: In de schaduw v3n het schavot. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr). PRINSE3: Hartstocht. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). REX: De zwarte desperado. Zaterdag 4. 7 en 9.13 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: Trapeze. Zaterdag en zon dag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (al.). 't VENSTER: Les cr.tants du paradl3. Zaterdag 1.30 en 8 uur. Zondag 1, 4.30 en 3 uur (18 Jr). VICTORIA: Rock. rock. rock Zater-, dag 2. 7 en 3.15 uur. Zondag 2. 4.30', - 7 en 915 uur (a.l.).

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1