Granieten beeld wordt in catacomben geboren Rotterdammer versiert een Schiedamse school Groene Draeck -15 mei klaar - staat op stapel van Prij P. y. d. Water-beker Gecombineerd concert in Passage-theater Piet Voerman zit over zijn kleren niet in de war Melkkandelaren helpen collega Nieuw bestuur Met stormdam Haringvliet wordt sp< begonnen Uitvoering van Vriendenkring Uit het dagboek van de politie Bijeenkomst Hum. Verbond Geschenk voor prinses Beatrix AGRARIËRS vragen kabinet om audiëntie Heroprichting Kominform? SUL Inbraak op de Vergulde Hand Nationalisaties onrechtmatig Opl mijnenveger ever mg A. de Jong NV bouwde een trawllogger Wisselkoersen Veemarkt Den Bosch Brand richt voor 50.000 schade aan Graaf van Atblone overleden HET VRIJE VOLK DONDERDA "ANUARI 1957 PAGINA 4 INDE SCHAARS verlichte, bepaald sombere catacomben van het Stedelijk Museum te Schiedam werkt reeds geruime tijd de Rotterdamse beeldhouwer en schilder Kees van der Laan aan een beeld, dat bestemd is voor de nieuwe r.k. lager-onder- wijsschool aan de Dr. Schaepmansingel, de Dominicus Savio school, in polder Nieuwland. Dit beeld, een opdracht van de St.-Willibrordusstichting, zal over enkele weken boven de luifel van de school worden geplaatst en daarmee de architectuur van het gebouw definitief afronden. FRANKRIJK MEENT: zijnde: en, S7X i Hier ziet men de kunste- 4 naar K. van der Laan bezig 4 aan zijn opdracht van de ge- Jmeente Schiedam: een in graniet gestort beeld dat bo ven de ingang van de Dami- f nicus Savioschool (architect r dr. ir. C. Thomas NixJ ie Nieuwland zal worden ge- i plaatst. Enkele vertegenwoordigers van Schiedamse meïkslijters hebben woensdagmiddag aan de heer H. Ris, Newtonstraat 8 te Schiedam, hun in- validewagen aangeboden. Deze oud collega van de melkhandelaren was geruime tijd geleden ziek geworden er. kon wegens zijn invaliditeit zijn zaak niet meer. voortzetten. Op ini tiatief van de heer S. Kalk besloot men een actie te organiseren om het leven een stuk te verlichten. Deze actie resulteerde in de aanbieding van de wagen, die van een hulpmotor is voorzien. Namens de melkvereniging „Or- vem" sprak de heer J. C. Kramer Freher bij het aanbieden van dit ca deau enkele hartelijke woorden tot de heer Ris, die zich uiteraard zeer dankbaar toonde voor deze spontane gift. De Algemene Bond van ouden van dagen afdeling Schiedam heeft een nieuwe Ontspannings-commissie ge kozen. Het bestuur is als volgt samenge steld: Voorzitter de heer B. v. d. Zee: secretaris de heer J. Kleine- koort: penningmeester de heer W. de Zeeuw. De Reisvereniging deelt voorts mee dat ondanks de wijzigingen de gang van zaken normaal door blijft gaan. "Woensdag is de uitvoering van het eerste grote werk voor de bouw van de stormdam met spuisluizen in het Haringvliet, onderdeel van het Delta plan, voor een bedrag van mini 17 miljoen gulden gegund aan de N.V. Haringvliet. Deze n.v. is een aannemerseombi- natJe, waarin o.a. N.V. Oosterwijks Aannemingsbedrijf te Rotterdam is opgenomen. Met de uitvoering van dit belang rijke werk. waarvan het maken van de bouwput met damwanden een be langrijk onderdeel is, zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. De mond accordeon ver. „Vrienden- geeft zaterdagavond 8 uur in Iksgebouw een uitvoering met erking van een eigen band en het Vol medewer] de toneel- en muziekvereniging „Ón ze Hobby". Advertentie LM. DEROTTERDAMSE'MüUWBttëÊ,: NEDERLANDSE COMEDIE vrijdag 18 januari, 8 uur DE GROTE LIEFDE ROTTERDAMS TONEIL zaterdag 19 januari, 8 uur OP HOOP VAN ZEGEN van Herman Heljermana. zondag 20 Januari, 8 uur DE PARVENU Comedie-Ballet van .MoJiérc. NEDERLANDSE COMEDIE maandag 21 Januari. 8 uur GIISBRE6HT VAN AEMSTEL Ellen Vogel, Johao Schmltz e. a. TONEELGROEP „THEATER" dinsdag 22 januari, 8 uur HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK Regie» Kar! Guitman». DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Mars door de hel (18 jr). MONOPOLE.THEATER, 2. 7 en 9 uur: Ontspoorde vrouwen (13 ,r>. Apotheek: Nieuwland Apotheek en Apotheek Jansen. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Met meesterhand getekend. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: schilderijen van W, L. Bouthoorn. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: Toon kunstconcert. MUSIS SACRUM. 9 en 2 uur: Ned. Schoolbioscoop. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 3.15 uur: Schandaal In Sorrento (a.l.). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Het geheim van de zwarte tent (14 Jr). Apotheek: Nieuwland Apotheek en Apotheek Jansen. 0 Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Met meesterhand getekend. CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 10—5 uur: schilderijen van W. L. Bouthoorn. 0 Diversen: IRENE, 8 uur: lezing voor Vegla. g De kunstenaar en zijn assistent, de jonge Rotterdamse schilder Ton Orth, zijn thans bezig om het uit een mengsel van zand, graniet en cement gegoten plastiek van zijn bovenste, ruwe laag te ontdoen, zo dat een jijn doorkerfde, granietkleu.- rige oppervlakte ontstaat. Zoals b(j een betonconstructie is ook dit beeld gewapend. Het mate riaal werd echter niet in de gipsen vorm gegoten, maar aangestampt omdat de substantie dikker en kor religer is.. Een zwaar werk want de vorm moest tot in alle hoeken gevuld worden. Het nu in fragmenten uit de vorm gekomen beeld dat circa 2 y2 meter hoog en 2y2 meter breed is, toont ons twee mensen, een jon gen en een meisje, die zich bij een bok hebben opgesteld. Het meisje buigt zich in grote verte dering naar het dier. De kunste naar beeldt op deze wijze vriend schap en liefde tussen mens en dier uit. Zijn kunstvorm is vrij van symboliek en gemakkelijk te begrijpen. Overigens kan men de ruimte, waarin dit beeld werd geboren, zeker niet inspirerend noemen. Althans niet om er een met liefde doordron gen kunstwerk te scheppen. Men zou eerder geneigd zijn zich zelf van het leven te beroven, vooral bij de ge dachte daar levenslang te moeten verblijven. Een uitgebreid stelsel van gangen, fraai gewelfde kelderzalen en don kere hokken verbergt zich onder de lichte tentoonstellingszalen van het museum. Het is er muf,, donker en uitermate vochtig. Elektrisch licht vindt men alleen in de grootste ruimte, daar waar de kunstenaar en zijn assistent werken. De rest der catacomben verbergt zich in een lu guber zwart. De ijzeren luiken in de grote en zware deuren geven, de in druk, dat hier eertijds gevangenen werden opgesloten. Op de Burgemeester Knappertlaan hoek Nieuwe Haven vond gistermor gen een aanrijding plaats tussen drie personenauto's. De heer J. K. K. reed met zijn bestelwagen tegen een auto, en deze laatste veroorzaakte- wederom een aanrijding. Alle auto's werden beschadigd. Tegen de be stuurder van de bestelwagen is pro- ces-verbaal opgemaakt. In de loop van woensdag heeft de elfjarige Martinus v. O. een gepar keerde vrachtwagen op de Westfran- kelandsestraat gestart en weggereden. Hij ramde daarbij een personenauto, waardoor beide wagens werden be schadigd. De vrachtauto is het eigen dom van de heer P. v. B. Een zestigjarige bestuurder van een bromfiets, de heer C. W. F. uit Rotterdam, werd woensdagmorgen op de Rotterdamsedijk aangereden door een bestelwagen. De man klaagde over pijn in de rug en werd naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Later kon hij naar huis gaan. Voor het Humanistisch Verbond aai de heer D, T. F. d'Angremond zondagmorgen om 10.45 uur een le zing houden getiteld: „Praktisch Hu manisme". Maar kiopt dat wel met de oor spronkelijke bestemming van dit ge bouw? Wei, we weten dat het vroeger het St. Jacobs Gasthuis was. Werd het lot van ernstig gestoorde pa tiënten misschien bezegeld met een gruwelijke verbanning naar deze donkere catacomben? Kees van de Laans fantasie heeft met deze beelden voldoende kunnen spelen tijdens zijn vrij willig verblijf in dit atelier, hem afgestaan door de museumleiding. Gelukkig merkt men niets van de invloed van zijn weinig opwek kende omgeving in de vormge ving van zijn beeld. Het- zal straks het onderaardse verwisselen voor de frisse polderwind van Nieuw land en zich ongetwijfeld bevrijd voelen van middeleeuwse marte lingen. 16 januari Engels pond 10.66210.661 Amerik. dollar 3.8213.831 Franse frank 1,0810—1,0820 Belgische frank 7.5827.59.1 Zwitserse frank 86.861—86.911 Zweedse kroon73.50173.551 Duitse mark90.69—90.74 Deense kroon 54.96155.015 Noorse kroon 535361—53.411 Zwitserland (vrij) 89.31183.36-1 Canada 3.988—3.98Ï Japanse dollar 3.80A3-80& Turkse dollar 3.79,7a3.79 tl Oostenrijk schilling 14.63514.641 Italiaanse lire 60.56160.615 Voor alle Tunesiërs van 20 jaar is de militaire dienstplicht van kracht geworden. De duui- is een jaar. De kielplaat en enkele zijspanten voor het Lemsteraakjacht 'De Groene Draeck'. dat het comité Varend Nederland' prinses Beatrix op haar acht tiende verjaardag ten geschenke heelt gegeven, zijn woensdag met enig ceremonieel op stapel gezet. Dit gebeurde op de Amsterdamse scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. in Amsterdam-Noord. De drie ceutrale landbouw organisaties hebben minister president Drees een telegram gezonden waarin zij om audiëntie vragen bij het kabi net. De organisaties zijn het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, de katholieke Nederlandse Boeren- en Tulndersbond en de Nederlands Christelijke Boeren en Tuindersbond. 'Onze organisaties zijn zeer veront rust over de ontwikkeling van het overleg rond het landbouwbeleid.' zo staat er in dit telegram, dat op 3 januari is verzonden. Voorts vermeldt het telegram be zorgdheid over het plan van. de re gering tweehonderd miljoen voor de landbouw beschikbaar te stellen. De landbouw heeft, zoals men weet, ƒ350 miljoen gevraagd. De Russische partijleider Chroe- sjtsjow heeft volgens berichten uit Parijs de Westeuropese communisti sche leiders naar Moskou ontboden om te spreken over heroprichting van de Kominform. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Nadat gisteravond de laatste partijen biljart gespeeld waren om de. P. v. d. Water-beker, heeft de wedstrijdleider van het districts- bestuur, de heer A. Snijders, de prijzen uitgereikt. VLAARDINGEN In een houten keet staande op het terrein van het vm. kamp de Vergul de Hand is ingebroken. Er werd een kistje met 300 weggenomen. De be nadeelde is de firma Hoja. Spreker memoreerde, dat dit. zo juist met de laatste partijen biljart afgesloten toernooi, een jubüeum- toemool was geweest, aangezien dit voor de tiende maal had plaatsge vonden. Opmerkelijk vond spreker het wel dat de beker in -deze tien jaar nog nooit tweemaal achtereen in het bezit was gekomen van de zelfde speler. Spreker roemde de sportieve geest die gedurende het toernooi heeft geheerst en wenste hierna de heer M. Kooij van de bil jartvereniging De Sluis geluk met zijn behaald succes. Spreker hoopte, dat het de heer Kooij zou gelukken als eerste speler de beker tweemaal achtereen te winnen. Ook de overige prijswinnaars kre gen een pluim op de hoed, of een aansporing om nog meer te trainen teneinde een volgend jaar een betere kans te maken. De einduitlsag van het toernooi is als volgt: Broekhuizen 120 104 24 16 4.33 v. Soelen 300 300 24 81 12.50 J. v. d. Water 320 114 36 13 3.16 N. Hartog 120 120 36 18 3.33 N, tic Hartog 120 119 24 16 4,83 P. v. d. Water 130 130 24 16 5.41 Schikhof 150 150 10 36 8.25 J. v. d. Water 120 99 19 17 3.49 Voor het Associatie (praktijk) examen boekhouden slaagden de he ren A. C. A. Aalsma, J. J. Teelders. C. A. v. d. Linde en G. Tiesema. Na dit prille begin zal de bouw in snel tempo doorgaan, want op 13 mei moet 'De Groene Draeck' worden afgeleverd. Een groot aantal autoriteiten woon den de plechtige kiellegging bij. On der hen bevonden zich enkele burge meesters van bekende watersport centra en de particulier secretaresse van prinses Beatrix, mej. mr. M. Meurs. De directeur van de werf. de heer G. de Vries Lentsch Jr. vertelde, dat het jacht is ontworpen door de heer A. da Boer uit Lemmer. 'Dit leidt tot groot teamwork tus sen ontwerper en bouwers," zei de heer De Vries Lentsch, 'en gelukkig verloopt deze samenwerking uitste kend.' Hij wees er verder op. dat door de snelle afbouw een aantal van zijn medewerkers op de werf veel vrije tüd zal moeten opofferen om hét jacht op tijd klaar te krijgen. 'De Groene Draeck' wordt vijf tien meter lang en zal ruim 134 vierkante meter zeil voeren plus nog 140 vierkante meter aan hulp- zeilen. De zeilen zullen van Friese ma kelij zijn. Een motor van 65 pk. wordt ingebouwd. De inrichting omvat een salon, een ruime cockpit, een hut voor vier da mes, een tweepersoons hut, een kern- buis en een schippersverblijf voor twee personen. De houtsoorten es doorn, teak en berken, waarin de ver blijven worden opgetrokken zijn door de prinses zelf gekozen. Ook de stoffering en bekleding zullen cp haar aanwijzingen worden uitgevoerd. De houten randen van de opbouw en de stuurkuip cn onderde len van de boeg zullen zoals vanouds gebruikelijk is van beeldhouwwerk worden voorzien. De belangrijkste versiering wordt een gevleugelde draak op de kop van het roer, ontworpen en vervaardigd door mevrouw Katinka Schouten, de lerares beeldhouwen van prinses Beatrix. Na de kiellegging van het jacht, dat op de werf geboekt staat onder bouwnummer 2550, sprak de heer Ernst Crone, voorzitter van het co mité 'Varend Nederland*. Hij 'stelde voor een telegram te sturen aan de prinses, die met vakantie in hei. bui tenland is, en haar daarin een ge lukkige vaart met 'De Groene Draeck' toe te wensen. 'S-HERTOGENBOSCH, 16-1. Aangevoerd 5252 stuks vee, 189G runderen. 262 graskalver vette kalveren, 541 nuchtere kalve ren. 209 schapen, 17 geiten, 23 fok- zeugen, 333 slachtvarkens, 32 lopers, 1368 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van 7501125 per stuk; guiste koeien van 650875 per stuk; kalfvaarzen van 500975 per stuk: klamvaarzen van 625-—775 per stuk; guiste vaarzen van 650 750 per stuk; pinken van 460573 per stuk; graskaiveren van 280425 per stuk; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij van 90175 per stuk; weidescbapen van 6585 per stuk; drachtige zeugen van 240335 per stuk; lopers van 6683 per stuk; biggen van 3659 per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 738 stuks. Extra kwaliteit van 3203,30 per kg geslacht gewicht; le kw van 3,00 3.15 per kg geslacht gewicht; 2e kw van 2.70—3,00 per kg geslacht ge wicht; 3e kw van 2.55—2.65 per kg geslacht gewicht; vette stieren van 2,803,00 per kg geslacht gewicht; worstkoeirn van 2,452.55 per kg ge slacht gewicht; vette kalveren le kw van 2,953.20 per kg levend gewicht; vette kalveren 2e kw van 2,55—2,80 per kg levend gewicht; vette kalve ren 3e kw van 2.302,45 per kg le vend gewicht; nuchtere slaehtkalve- reti van 1.301,70 per kg levend ge wicht; slachtvarkens van 1,761.85 per kg levend gewicht; slachtzeugen le kw van 1.631.70 per kg levend gewicht: slachtzeugen 2e kw van 1,5S1,61 per kg levend gewicht; vette schapen van 85115 per stuk; vette Jammeren van 80100 per stuk; nuchtere slachtkalveren van 4075 per stuk. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien: aanvoer minder, handel traag, prijzen nauwelijks pijshou dend; guiste koeien: handel rustig, prijzen ongeveer op gelijk niveau; jongvee: normaal aanbod, handel matig, prijzen gehandhaafd; vette kalveren: aanvoer ruim, handel wil lig. prijzen hoger; nuchtere slacht kalveren: handel verliep even vlot ter, zware soorten werden verhan deld tegen hogere prijzen; schapen en lammeren; aanvoer minder, han del redelijk goed, prijzen vaster: fokzeugen: aanvoer minder, handel kalm, ongeveer prijshoudend; lopers en biggen: aanvoer normaal, handel redelijk goed, prijzen bleven ruim gehandhaafd: slachtvee: aanvoer normaal, handel kalm, prima kwali teit enwerden prijshoudend verhan deld; mindere kwaliteiten handel stroef en nauwelijks prijshoudend; minder aanbod van slachtzeugen, handel kalm, weinig verandering in prijzen. Even voor half acht woensdagavond ontdekte men brand in de houtbewer- kende fabriek van de firma Thuyls aan het Lambertusplein te Blerick. Bij aankomst van de biandweev van Venlo en Blerick was de gehele fabriek over een oppervlakte van on geveer'tweehonderd meter één vuur zee.' De brandweer kon niet verhinderen lat alle machinerieën, houtproducten in voorraden een prooi der vlammen werden. Van het. gebouw zelf bleef niets overeind staan. De schade van rond 50.009 wordt ten dele gedekt Joor verzekering. Frankrijk ontzegt Egypte het recht, buitenlandse banken, verzekerings maatschappijen cn handelsfirma's tc onteigenen. Het acht dc dinsdag aangekondigde Egyptische maatre gelen in strijd met de Geneefse con ventie van 1949. Parijs overlegt met Londen over mogelijke diplomatieke stappen via de Zwitserse ambassade in Cairo, die sinds de Brits-Franse actie de belan gen van Engeland en Frankrijk in Egypte behartigt. Engeland heeft de Zwitserse regering reeds verzocht, alle mogelijke inlichtingen over de nationalisatie van Britse maatschap pijen dn Egypte door te geven. M. Kooij L. van Soelen P. Eikenbrock Z. Schlkhof M. Broekhuizen. P. v. d. Water At. Stlger N. de Hartog J. v. d. Water 1440 2400 1200 1200 960 1040 960 960 960 1391 171 8.13 14 2283 146 15.77 12 1101 201 5.47 10 1023 142 852 210 729 155 723 200 736 197 738 242 8.25 10 4.05 4/70 3.60 3.73 3.49 De uitslagen van de gisteravond gespeelde laatste partijen zijn: Broekhuizen Eikenbrock Donderdag; zullen de drie samenwerkende muzikale verenigingen uit de socialistische arbeidersbeweging, „Excelsior", „Crescendo" en „La Matinata" een gecombineerd concert geven in het Passage-theater Voor dit concert wacht de bezoe kers een. op hoog peil staand pro gramma, waaraan solistische mede werking zal worden verleend door Truus van Ameyde, sopraan en Har- mina Langejan-Leemburg, vleugel begeleiding. Gezien het programma zijn wij er van overtuigd dat de uit te voeren composities op de aanwezigen indruk zullen maken. Excelsior, dat dit jaar zijn 55-jarig bestaan zal vieren, zal o.m. uitvoeren „Aan de schone blauwe Donau" van J. Strauss. Meerdere werken worden in samen werking met Crescendo uitgevoerd. Daarnaast zal Crescendo „Doorn roosjes Bruidsvaart" van M. Rhóde vertolken om te besluiten met de Kon, Mil. Kapel-mars. Ook van La Matinata kunnen we veel goeds verwachten; dit nog jon ge mandoline-orkest heeft in het af gelopen jaar op concoursen twee eer ste prijzen weten te behalen en de De graaf van Athlone. gehuwd met prinses AUce, kleindochter van koningin Victoria en nicht van prin ses "Wilhelmina, is woensdag in de ouderdom van 82 jaar te Londen overleden. De graaf was oudoom van koningin Elizabeth van Engeland en is vroeger gouverneur-generaa! van Canada en Zuid-Afrlka ge weest. Het is gisteren een voor Para maribo een heuglijke dag geweest: de hondderdduizendste inwoner kon kingsregister. Paramaribo telde in worden ingeschreven in het bevol- 1925 nog slechts ongeveer 36.000 in woners welk aantal in 1950 was op gelopen tot omstreeks 60.000. succesvolle nummers zullen ook don derdag worden gespeeld. Er kan geen twijfel over bestaan of dit eerste gecombineerde concert zal een stimulans zijn voor een jaar lijks terugkerend evenement. Kaartverkoop en plaatsbespreking op zaterdag 19 januari in het Volks gebouw van 15.30 tot 17 uur. Op woensdagmorgen 23 januari zal bij de werf „Gusto" te Schiedam dc oplevering geschieden van dc daar voor Amerikaanse rekening in gevolge het „Offshore procurement programma" gebouwde mijnenveger „Staphorst". Onmiddellijk na ople vering zullen de Verenigde Staten het schip aan Nederland overdragen, waarna de aangewezen commandant van deze bodem, luitenant-ter-zee tweedeklasse (oudste categorie) E, J. Frazer, het schip als Hr. ms. „Stap horst" in dienst zal stellen. De marinierskapel der koninklijke marine, waarbij ingedeeld de tam boers en pijpers van het korps Ma riniers, zal de plechtigheid opluis teren. Hr. ms. „Staphorst" is de 28ste mijnenveger van de Dokkum-klasse die in totaal 32 kustmijnenvegers omvat. Van deze klasse zijn thans nog de „Woerden", de „Leersum", „Sneek" en „Lisse" in' aanbouw. Deze vier schepen werden in de loop van 1956 te water gelaten en nade ren thans hun voltooiing. Achttien mijnenvegers van deze klasse werden gebouwd voor Amerikaanse rekening, de bouw van de overige veertien is gefinancierd uit tegenwaardefondsen. VLAARDINGEN De arbeider Piet Voerman staat zijn sigaretje te roken bij de schamele resten van de uitgebrande werkplaats van de olievatenhandel Van Beek en Blois aan de Westhaven- kade. Kort tevoren was de werkplaats nog een laaiende vlammenzee, toen een oliekachel overkookte en het vuur snel om zich heen greep. Op het ogenblik van de brand was Piet Voerman (geluk kig) niet In de werkplaats. Zijn kleren inclusief een paar zondagse schoenen wel. Piet vertelde ons, dat hij daarover niet meer in de war zit, want zijn baas had al zijn hand over het hart gestreken. Met die kleren en die schoenen komt het dus wel in orde. In de werkplaats kan voorlopig uiteraard niet veel ge daan worden. Door de brand hebben de bij het vaten lassen gebruikte las-apparaten grote schade opgelopen. Bij A. de Jong N.V. Scheepswerf en Machinefabriek te Vlaarcüngen is ge bouwd de motor-trawllogger „Fran- cina KW 153". Het vissersvaartuig is bestemd voor de N.V. Visserij Maat schappij „Insulinde" te Katwijk aair Zee. De hoofdafmetingen van het vaar tuig zijn: lengte over alles 40.60 me ter:: lengte tussen de loodlijnen 36.30 meter: breedte op het spant 7.20 me ter en holte in de zjjdc 3.80 meter. De voortstuwing geschiedt door een. 8 cylinder Weikspoormotor, die een vermogen ontwikkelt van 550 pk. De bemanning is ondergebracht in tweepersoonshutten en twee zesper- soonshutten. De verblijven en hutten zijn voorzien van centrale verwar ming alsmede van warm en koud stromend water. In de achteropbouw is een douchecel gebouwd. Naast de kombuis bevindt zich een ruime mess- room. Het vaartuig heeft een dinghle van het zelfopblazende type aan boord, alsmede een kleine werkboot. De dlnghie is geschikt voor twintig per sonen, zo meldt de scheepsbouwer.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1