Hoek van Holland weet het nog wel Occult tumult in proces-Montesi til Spreeuwenpraat j SïEBEL Dulles versprak zich weer Suggestieve TV-moord met knappe geluiden Eerste Kamer verontrust over PTT-tekort ,Amstelwar redt 3 schepelingen Reeds jarenlang Het Vrije Volk m BON KAMERLEDEN Verkoop geen polder grond' Hemelhoog in honderd woorden Dat wil wat zeggen! HET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 JANUARI 1957 PAGINA 3 Zelf doen „Dus Pieter. is het in de doofpot gestopt of niet?" Welk adres? ÉS ZWITSERSE HORLOGES YELE ouderen in Hoek van Holland zullen op 21 februari de noorderpier. Woedende watermassa's, verblindende sneeuw- even met hun gedachten in de geschiedenis verwijlen,jachten en domme pech deden de manmoedigste redding- want zij weten het nog allemaal: vijftig jaar geleden, in pogingen bijna geheel mislukken. Van de 144 opvarenden kwa de vroege morgen van donderdag 21 februari J907, verging in men er 129 om het leven. Het was de ernstigste scheepsramp een vliegende storm de Harwich-boot „Berlin" op de kop van van deze eeuw aan de Nederlandse kust. En hier zijn dan de 'neer P. C. Hoogenraad en zijn vrouw, die op 4 november 65 jaar getrouwd zullen zijn. Ze bekijken een album met herinneringen aan de ramp. De oud-redder bezit ook een hele serie onderscheidingen. „Zoek, maar uit", zegt hij achteloos, als hij ze ons in een sigarendoos voorzet. Dat wil ik heel LUISTERTIPS graag winnen r« .Maar tóch. Het gaat hier om zegge en schrijve één gulden per week. Is dat zoveel? Een pak- je sigaretten, minder? Misschien een zakje snoep? Ach, je weet natuurlijk nooit alle omstandigheden pre cies, maar mosder en vader hebben zich vroeger voor de kin deren ook zeel eens wat moeten ontzeg gen Dit schreef Pieter In een stukje over de „vcrhaalsplicht"; 't ging om kinderen, die zouden weigeren om nog langer voor hun ouders op te brengen. En lezer uit Rotterdam rea geert ongeveer als volgt op mijn „maar tóch ,Jk wil je meedelen, dat het met dat pakje sigaretten en het zakje snoep bij ons precies andersomis. Gaan wij echter bij de ondersteunde pp bezoek dan is daar altijd volop snoep en op verjaardagen ook sterke drank, wat i>ij ons nog nooit in Kuis is geweest. Op aandringen van de dokter zou ons kind dagelijks wat versterkend voedsel moeten hebben en ik zou het dan ook graag u>at Wil len toestoppen, maar dat ken nu eenmaal niet altijd. Toch wil ik niet ontevreden zijn, omdat ik er vaak aan denk, dat er op de wereld zoveel mensen zijn, die werkelijk honger lijden. Dan zeg ik maar: „Wij hebben het eigenlijk"nog rijk". Maar de laatste tijd valt het toch wel erg moeilijk om optimistisch te blijven vooral nu. we ook onder houdsplichtig zijn. De mensen waar het om gaat had den een eigen bedrijf waar vrij be hoorlijk is verdiend. Was het nu voor deze mensen geen plicht geweest om in hun goede tijd bepaalde verzeke ringen te sluiten? Iemand die in loondienst is, moet toch ook premie betalen?" 9 Pieter vindt dit geen onsympa thieke brief. En ik kan me levendig voorstellen, dat een mens, diezélf in zorgen zit en voor wie een gulden tje inderdaad een boel geld betekent, bij het zien van veel snoep en sterke drank zal zeggen: „Moet dit nou? Zijn er werkelijk geen andere dingen nodig?" snoep kan lekker zijn, som mige mensen drinken graag op hun tijd een glas-van-het-een-of-ander, maar het zijn toch de eerste dingen, die men in zorgeiyker dagen iaat staan En wat, die laatste opmerking be treft: briefschrijver heeft gelijk. Maar hoe vaak gebeurt het niet dat men in de „goede jaren" vergeet, dat er toch ook nog wel eens een wat minder goede oude dag kan komen. Ik heb bijv. zo links en rechts bij jenge mensen wel wat gemopper ge hoord over de AOW. Ze zeiden: 't Zal ons een zorg zijn. We zijn nog jong em verdienen goed. Als we vijf enzestig zjjn. zien we wel weer ver derEen standpunt dat Pie ter faliekant verkeerd acht. Dit wordt mij gevraagd door een lezer uit een gemeente onder de rook van Dordt. Dit was zijn ervaring: ,Jn mei 2951, toen ik van mijn werk naar huis ging, icerd ik aangereden door een auto. Op wonderbaarlijke wijze kwam ik er zelf goed af, maar mijn fiets werd vernield. De auto reed na de aanrijding door, maar twee getuigen hadden de tegenwoor digheid van geest om het nummer op te nemen. Toen heeft de politie er proces-verbaal van opgemaakt. Zelf moest ilc van de politie een ci viele vordering insturen naar de Jus titie. Ik heb er echter nooit meer iets van gehoord. Doofpot of niet?" Het doorrijden na een ongeluk kan een strafbaar feit zijn, dat door de rechter wordt behandeld. Pieter. heeft heel wat van die „doorrijders" terecht zien staan en de straffen, die hun werden opgelegd, waren over het algemeen niet mals. Deze lezer weet niet wat er van de zaak is terechtgekomen? Heeft hij dan nooit eens by de politie geïnfor meerd? Het kan nl. '--t zijn, dat de man al terecht heeft gestaan en op grond van de getuigenverklaringen reeds veroordeeld is zonder dat briefschrijver als getuige moest op treden. En de schade aan de fiets? Inder daad, u had die door het indienen van een civiele vordering terug kun nen krijgen. Maar dan had u er zélf achterheen gemoeten en juist over dit zélf-doen, dit eigen initiatief, lees ik in deze brief niets. Of er nog veel aam te doen is na al die tijd? U zou hét nog eens bij de politie in uw woonplaats kunnen vragen. Nog niet zo lang geleden schreven wij enkele regels over een Griek, die in Holland wilde werken. Naar aan leiding van dat stukje adviseerde een Rotterdamse vrouw: „Ik wil al mijn Hollandse landgenoten aanraden om nooit met een Griek te trouwen". Dit klinkt nu we! cru, maar 't was toch anders bedoeld. Deze vrouw beschrijft nl..de moeilijkheden, die haar Griek se echtgenoot met werk en vergun ningen ondervindt. Zij stort haar hart uit! Jammer genoeg heeft deze brief schrijfster vergeten om haar naam en adres op te geven. Kan Pieter die gegevens misschien nog krijgen, want alleen dan is het mogelijk om eens naar zo'n zaak te informeren. Aanbod WIJ besluiten deze week met de vol gende aanbiedingen in ons Boek der Bijdragen: een dlvanbed (bestemd), kus sens en een pendule van Z. uit de Bor- geretraat, een kinderwagen van S. uit de Agntesestraat. Een vulkachel (be stemd) kregen wij van s. uit de Nolens- straat, boeken van A. uit de Hoogstraat en een vergrootglas (bestemd) van H. uit de Schoonoordstraat. Lege tuben ontvingen wij van M. te Schiedam en bandjes van Wim G. en zijn vriendjes Henk uit de apeelmanstraat. Voor do ■Spreeuwenpot kregen wij guldens van Van R. uit de Boelerstraat, van Var) der S. te.Slikkerveer. van'B. van de Dordtse- straatweg en van een onbekende. Onze beste dank. Verlies .Be heer Arenz. Groene HillcdUk 27S, raakte, tussen Lijnbaan en Henegouwer laan een horloge met metalen rekband kwijt, op: 21 januari. De heer Arends, Abcoudestraat 40a. miste ln de omgeving een ring met twee sleutels. Mevrouw Biting, Kerkhoflaan 50, verloor 21 jan, een bruin wollen kinderhandschoen. De heer Van der Heijden, Slaghekstraat 85, heeft in de omgeving Polderlaan een paar hoge rode khaderpantoffeltjes en een wit met rood en geel bewerkt hand schoentje verloren. Dierenrijk De fam. Var, dér Berg, St. Marias tras". 68b (bellen bij Koopmans), heeft voor een dierenvriend, een klein, lief. zinde lijk poesje. Een' goed tehuis voor een zindelijk hondje zoekt :.de heer Van Veen. 2e Balsemienstraat 6c, Mevr. Slt- ton, Fluitstraat 3d. verzorgt een zwarte kater, die reeds een paar dagen in deze omgeving zwierf. Zij wil de kater graag aan de eigenaar terug geven. Afhalen 'savonds na zes uur. Een beeld van het reddings werk, zoals .dat .werd getekend door de tekenaar S. Beggs. Een van de vrouwen wordt via een lijn van het .achterschip ge haald. Advertentie I.M. j Voor do mooljte collectie la elke prijsklasse naar I STADHUISPLEIN 24-26 N1 f U W ES IN NE N' WEG 22? J Vele leden van de Eerste Kamer waarschuwen de regering ernstig tegen verkoop of uitgifte in erfpacht van bedrijven in de Zuiderzeepolders. Deze gronden zijn in harde en ge zamenlijke arbeid en met grote of fers voor de gemeenschap verworven en moeten alleen al daarom eigen dom van de gemeenschap blijven. Bovendien leren de ervaringen, die in Wieringermeer en Noord-Oost- poider zijn opgedaan, dat by het be kende pachtsysteem een goede ont wikkeling van de landbouwbedryven, een behoorlijk bestaanspeil van boe ren en arbeiders en een grote mate van bedrijfsvryheid mogelijk zijn. Deze mening van vele* Eerste-Ka- merleden blijkt uit het voorlopig ver slag over de begroting voor het Zui- derzeefonds. Zij zijn het met het Tweede-Kamerlid dr. ir. Vondeling (arb.) eens, dat in het belang van de beperking der bestedingen, in de nieu we polders niet terstond boerderijen moeten worden gebouwd, doch voor lopig slechts schuren voor grote com plexen. Enige andere leden pleiten echter wél voor gedeeltelijke verkoop of voor uitgifte "in erfpacht van gron den in Oostelijk Flevoland, omdat de regering daarop dan geen gebouwen behoeft te stichten, hetgeen een aan- merkêiyke besparing oplevert. Ten slotte dringt men aan op de stichting van een twaalfde provin cie. Als de Staten-Generaai daarte gen bezwaar hebben, zouden de te vormen nieuwe gemeenten in de nieuwe polders huns inziens bij een der bestaande provincies moeten worden ingedeeld. „Wat dapperheid betreft hebben de VS geen bondgenoten waarvoor zij meer achting koesteren dan de Fran sen en de Britten," zo heeft vrijdag avond de woordvoerder van het de partement van Buitenlandse Zaken in Washington verklaard. Hij zei dit om te voorkomen, dat er een verkeerde uitleg zou worden gegeven aan de uitlating van mihis- ter Dulles tegenover de senaatscom missies voor Buitenlandse Zaken en de strijdkrachten, dat hij ingeval hy als Amerikaans soldaat geroepen zou worden om in het Midden-Oosten te strijden, zich „een stuk veiliger zou voelen," als hij geen Britse en Franse troepen naast zich zou hebben. "Volgens de woordvoerder had Dul les, door zich tegen een eventuele inschakeling van Franse en Britse troepen in het Midden-Oosten in het raam van het plan van Eisenhower uit te spreken, de indruk willen ver mijden, dat de VS willen terugko men van de resolutie van de Alge mene Vergadering, waarin de terug trekking van de Frans-Engelse 5try'dkrachten uit Egypte werd ge- eist. Britse bladen spreken vanmorgen over een„nieuwe flater" van Dulles. Add! Oc Bihï, de onlangs afge zette gouverneur van de Marokkaan se provincie Tafilalet, heeft te Rabat officieel zyn trouw betuigd aan kroonprins Moeial Hassan, die als staatshoofd optreedt. - De seismograaf van de universi teit van Fordham in de VS heefteen hevige aardschok geregistreerd, die zich op ongeveer 7.200 km van New York zou hebben voorgedaan. Het laatste contingent Franse troepen op Cyprus heeft Limasol. ver laten en zich ingescheept aan boord van de „Marseille". Het contingent was 550 man sterk. eeuw in „Het waren ontzettende dagen", vertelt de nu 84-jarige Pieter Cor nells Hoogenraad, die destijds deel uitmaakte van de bemannig van de „President van Heel", de reddingboot die herhaalde malen vergeefs heeft getracht het gestrande schip te be reiken. De nog altijd kwieke zelfs fietsende! oude heer is het enige lid van de bemanning, dat nog in leven is. Hy geniet met z'n al even flinke vrouw (85) in de Prins Hendrikstraat van een lustige oude dag en weet zich de tragische gebeurtenissen nog vrij goed te herinneren. Niemand weet hoe het precies is gebeurd", zegt hij. De „Berlin" was na een ongetwijfeld byzonder ruwe overtocht 's morgens omstreeks kwart over vyf recht op de mond van de Nieuwe "Waterweg afgevaren.- Een enorme watermassa moet het schip op de kop van het noorderhoofd hebben geslagen. Het kan niet an-" ders. De kapitein van de „Berlin" was een uitstekend vakman. Aan. hem heeft het zeker niet gelegen". Een correspondent, die.in- en uit- meesten der opvarenden verzameld, gaande, schepen rapporteerde,: be- waarschyniyk met de - gedachte, dat merkte wat er gebeurd was. Binnèn zij daar het" hoogst en dus het vei- een uur was de „President van Heel", ligst waren. m de nabijheid van het dwars over. Het lot wilde-anders. Want na bo de pier liggendeEngelse schip,-dat venmenseljjke inspanningen slaagde een breuk vertoonde, ongeveer mid-men erin de laatste 'op het achter- scheeps. schip nog levenden na twee etmalen van het wrak te halen. De redders Ankprtrns hrnolrt van de „President van. Heel" wisten ffngerlros oreelcc tien.mensen langs een lijn naar bene matroos F, C. Hoogenraad kreeg den te krijgen: de drie vrouwen, die Het hielp niet. Het water sloot zich ook boven hen. De slag was gevallen, want op het voorschip hadden zich verreweg de Deze prentbriefkaart maakt deel uit van een serie van vijf, een halve eeuw geleden uitge geven door een. Middelburgse firma. De heer A. J.. Arends, technischambtenaar eerste klas van Rijkswaterstaat te Hoek van Holland, heeft de serie compleet in zijn bezit. Zij zal wel zo ongeveer de enige zijn .in .Nederland, want in Hoek van Holland is zij ver der onbekend. De foto toont het ss. ,£erlin" voor de ramp. opdracht het anker vast te maken. Er werd na lang zwoegen een lijn overgeschoten, maar de ankertros brak: hij moet onder water op een ander wrak kapot zijn gevijld. Schip per Jansen de heer Hoogenraad spreekt met zeer veel waardering over hem moest het harde woord iaten vallen: terug. Zonder anker was het nietige scheepje een speel bal van het wilde water. niet langs de lijn naar beneden had den gedurfd en daarom aan hun lot overgelaten moesten worden, werden 's nachts door Maarten Sperling van het wrak bevrijd. Hij klom daartoe ln de nog altijd ziedende zee tegen de romp van de „Berlin" omhoog. Prins Hendrik, die de reddingac ties van af een schip in de Nieuwe Waterweg de loodsboot „Helle- voetsluis" vermelden de kronieken, de sleepboot „Wodan" zegt de heer Hoogenraad had gevolgd, hielp „President Jan Leis", waarvan men hoopt dat zo'n ramp daarmee niet gebeuren kta. „Een goed schip", zegt de redder-werktuigkundige Hij was toen twaalf jaar en ging net als al zijn Hoekse vriendjes twee dagen niet naar school. „zyn die schokkende gebeurtenis sen van toen misschien van invloed geweest op uw besluit om by he't reddingwezen te gaan?", vragen' wy hem in het gebouwtje van de Konink- ïyke Zuidhollandse Maatschappy tot Redding van Schipbreukelingen, •waai- een koperen plaat nog altyd aan de moedige daden rond de „Ber lin" herinnert „Misschien", zegt h(j bedachtzaam, „aL had ik er toen nog geen notie van wat ik wel worden zou. Het is, nou ja.... mooi werk." Dab is het. Ook al is het wel eens H. Benard, die zich de catastrofe zo goed ais onmogelijk het met enig met de „Berlin" ook nog herinnert, resultaat te doen. Zoals ln 1907, Terwyl de „President van Heel" met vier drenkelingen aan boord, waarvan er later enigen overleden, op zelf de door koude en ontbering uit- volle kracht naar Hoek van Holland geputte geredden verzorgen. Ze wer- terugvoer om een nieuw anker te den ondergebracht in een hotel in halen, brak de „Berlin" in tweeën, het dorp. Voor de tientallen overle- Het achterschip bleef tegen de pier denen, die aanspoelden dan wel by liggen; het voorschip, dat anderhalf rustiger weer van het achterschip uur in wind en water had gehangen, werden gehaald, werd een chapelie verdween geheel in de kokende gol- ardente ingericht. ven van de Nieuwe Waterweg. Op dit voorschip klampten tien tallen mensen zich in doodsangst krampachtig aan elkaar vast.. Reddingboot omgeslagen De „President van Heei" bestaat niet meer. Althans niet als redding boot. Toen het scheepje in 1921 om sloeg, verdronken alle opvarenden op een narde „Prins der Nederlanden", van hetzelfde tvpe, sloeg in 1929 om en eiste de gehele bemanning. In Hoek van Holland ligt nu de V ff; Een serietje programma's van een half uur, samen gesteld door VARA-propa- 'Blindelingse moord'luid- zorg uitgekozen en hadden gandisten. Dat is de opzet de de titel van een oor spronkelijk luisterspel van dc hand van Audicns. dat gisteravond in het KRO- progtamma werd uitgezon den. Het was een luisterspel met de sfeer van een thril- Ier, gebaseerd op een niet alledaags gegeven: een blinde vermoordt zijn vrouw en laat zich tijdens de reconstructie van het dra- ma verleiden tot een be kentenis. Het onderwerp was boei end genoeg en wercj sug gestief uitgebeeld ln de dialoog tussen inspecteur en blinde, die het hoorspel bijna geheel in beslag nam. De geluiden waren met een zeer essentiële functie. Het soms statige, uit bloeiende volzinnen opge bouwde en naar het psy chologische neigende be toog van de verdachte was niet direct storend door dit plechtige gebruik van de taal. maar neigde toch zo nu en dan naar het on werkelijke, waaraan de tek sten van hoorspelen wel vaker mank gaan, omdat men er een poëtische voor dracht in tracht te leggen, die niet altijd op zijn plaats is. van een reeks van uitzen dingen, waarmee in de avond van 15 februari wordt gestart. Het zal een bijzonder ver- zoekprogramma zijn. Er wordt een lystje platen verstrekt en voor ieder lid, dat men wint, kan men één stem uitbrengen op de plaat zijner keuze. Bovendien be staat nog de mogelijkheid om een pick-up of een grammofoonplaat te win nen. Het geheel wordt ge presenteerd onder de titel 'Dat wil ik heel graag horen'. HILVERSUM I, zaterdag. De onberaden wedder. Vanavond om kwart voor elf het eerste deel van een vervolghoorspel door Jan C. Hubert naar de bekende roman van Rafaël Sabatini. HILVERSUM I, zondag. Teken aan de wand. Vanmiddag om vijf voor drie de twee laatste afleve ringen uit een serie van vier radiofonische voor drachten. HIVERSUM I, maandag. In de rubriek 'Grote kunstenaars uit vroeger jaren' speelt om tien voor half elf in de ochtend Pablo De 'Voice of America', het bekende Amerikaanse radiostation dat dagelijks ^uitzendingen verzorgt voor Regisseurs spelen zélf veertig verschillende lan- 1 den, biedt een vrije reis Vier televisie-regisseurs naar Amerika aan, die be komen de volgende week stemd is voor de .winnaar woensdagavond ais acteur van het zogenaamde 'Sky voor de camera's tijdens high essay contest'. De ge- de uitzending van Roger lukkige.zal veertien dagen MacDougalls blijspel 'Als de gast .zijn van de Empire 't kindje binnenkomt'. State Building Corporation. Deze regisseurs zijn: Jean Ingezonden moet worden Smits. Ger Lugtenburg, eenessay, over het onder- Jef de Groot en Walter werp: 'Waarom ik de stad, van der Kamp. New York en het Empire State Building graag zóu willen bezoekenen.' Het ver haal (in het Engels), waar mee de 14-daagse, geheel vrije vakantiereis kan wor den gewonnen, mag maxi maal honderd woorden lang zijn en moet uiterlijk 31 januari in Nederland wor den gepost, geadresseerd aan de "Voice of America', Washington. De Inzender dient naam en adres, alsmede leeftijd, beroep en school te vermel den. Casals het celloconcert ln b op. 104 van Antonin Dworsj&k. Om kwart voor vfjf vertolkt Joseph Szlgetl het vioolconcert no. 4 in D van Mozart, Tijdens het proces in de moordzaak IVilnia Montesi is gisteren de naam gevallen van een zekere Orio. Dit is de beroepsnaam van de heer Enzo de Santis, die zich „professor in de occulte wetenschappen" noemt. Orio beweerde per brief door Wilma Mon tesi en de hoofdverdachte Plccioni te zijn geconsulteerd. In februari of maart 1953, kort voordat Wilma's lichaam werd ge vonden. zou De Santis bezoek van haarhebben ontvangen. Zy was in gezelschap van Piccioni, .markies Montagna en diens vroegere vrien din Anna Maria Caglio. De „professor" vroeg de rechtbank' in zün brief, of hij zou mogen getui gen, omdat hy belangrijke dingen had te vertellen. Het voorlezen van deze brief deed prof. Carnelutti, een van Piccioni's verdedigers, in zuide lijke woede ontsteken. Carnelutti, die rechtswetenschap pen doceert, schreeuwde tegen de Openbare Aanklager: „U had niet het recht, deze brief voor te lezen zonder ons erin te kennen."- De Openbare Aanklager antwoordde kalm: „In deze rechtszaal bent u slechts verdediger, geen professor." (Van onze parlementsredactie) De Eerste Kamer is vrijwel alge meen verontrust over het tekort van PTT, dat volgens bijna alle Eerste- Kamerleden een verhoging van dc tarieven noodzakelijk maakt. Van vele zijden in de Kamer wordt ook een tarief verhoging voor de draad omroep nodig geacht. Verscheidene leden vinden echter verhoging van posttarieven voor kranten en ty'dschriften bezwaarhjk. Enige leden wijten de noodtoestand bij PTT aan een huns inziens te ge ringe automatisering. Zij pleiten voor de aanschaffing van elektroni sche administratiemachines b\j de post-, cheque- en girodienst. Dat biykt uit het voorlopig verslag over de PTT-begroting. Verscheidene le den wijzen daarin op de overbezet ting van telefoonlijnen, vooral zater dagmorgens en op de spitsuren. Dan kan men. volgens hen, haast geen verbinding krijgen. Sommige leden pleiten voor de ontwikkeling van de telefonie, vooral ln het tijdens de oorlog geteisterde Rotterdam. Ten slotte menen enige leden, dat - de tweede postbestelling ten plattelan- de zoveel mogelijk moet worden ge handhaafd. Later legden nog twee getuigen verklaringen af, maar wat zij zeiden ging verloren in het tumult, dat op het voorlezen van de brief van Orio was gevolgd. De president verdaagde ten slotte de zitting tot woensdag. Dan zullen- Wilma's familie en haar verloofde in het getuigenbankje plaatsnemen. Volgende week zal ook Anna Maria Caglio komen getuigen. Zij heeft aangekondigd, schokkende onthul lingen te zullen doen. De storm is geluwd, de ramp onherstelbaar. Op een lorrie worden de laatste slachtoffers over het Noorderhoofd afge voerd. Het Nederlandse vrachtschip ,Ain- stelwal" heeft drie mannen gered, die in een 12 m schoener ver uit de koers waren geraakt. Van deze mannen was sinds 7 januari, toen zij uit Cape May ln New Jersey vertrokken,1 niets meer vernomen. De „Amstelwal" die van New Or leans naar Antwerpen onderweg is, verrichtte de redding 480 my'l ten noordoosten van Bermuda. ligt onze krant met zjjn abonnementencijfers veruit aan de spits van alle Nederlandse dagbladen. Méér zegt echter nog dat onze leusers- schare voortdurend blijft groeien, dank zij de medewerking- van vele lezers. Hebt u al een abonnee gewonnen voor de grootste krant van Neder-- land? Voor Uw moeite stellen wij een aardige verrassing in het voor- ïitzicht. nl. keuze uit ién ex. Faulus de Boskabouter of ién ex. Kruis-of-Munt-puzzelboek. Dc grootste krant van Nederland "■«i Naam: Adrest Woonplaats: Gelieve ln te schrijven als abonnee op Het Vrije Volk week/kwartaal Deae nieuwe abonnee is aangebracht door: Naami Adres: Woonplaats: die hiervoor als attentie gaarne na 6 weken sal ontvangen: een ex. Paulas de Boskabouter of één ex. Krnis-of-Mtm t-pttzzelboek, GeeA deze bon mee aan een onzer bezorgers of send hem aan een der kantoren van Het Vrije Volk.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2