Luns voldaan over gesprek in Bonn Radio-Unie bewijs van nauwe samenwerking' Labour eist aftreden van minister Eccles President van Hof: wetgever ernaast Matthews bewijst: je bent niet gauw te oud Accountant in arrest Spreeuwenpraat Sowjetcongres wil kunst 'zuiver' houden Sabres hebben tekort aan onderdelen Installatie Belastingkamer: Voetballen doe je ZO door ABE LENSTRA. Duits schip na aanvaring vast bij Bath Arbeider door. gas gestikt Fiat wordt (in Italië) duurder Prins supersnel o Tivaalf jaar hoven granaat geslapen Nieuwe minister van Marine in VS BEGROTINGSGEHEIM VERRADEN SIEBEL HET VRIJE VOLK ZATERDAG 2 MAART 1957 PAGINA 3 Schuur Tranen f - POTTER'S LIN IA Staf antwoordt Vermeer: (Van onze Londense correspondent) De Arbeidersfractie heeft een motie van wantrouwen wegens' zogenaamd 'verraad van een begrotingsgeheim' door de minis ter van Handel, Sir David Eccles ingediend. De motie verlangt van de minister-president, dat hij het traditionele hoge peil van de Britse politiek handhaaft. Onvoorzichtig De regering was echter donderdag zo onvoorzichtig te zeggen dat twee Arbeidersministers in het verleden begroüngsgetaeimen hebben verklapt en moesten aftreden. Dit was een on voorzichtige uiting, want de Arbei dersfractie kon daardoor het aftre den van Sir David 'Eccles verlangen. 5 TAN LEY MATTHEWS is omstreeks de jaarwisseling 1956—1957 twee maal onderschei den. De Britse groot-voétbalmees- ter werd door deskundigen geko zen als Engelands beste sportman van 1956 en kort daarna riep men hem uit tot de 'beste voetballer ter wereld van 1956'. Stanley kreeg een koninklijke onderscheiding. Volgende week: Maak de training meer persoonlijk. twat Matthews kan, kan Lenstra óók I ZWITSERSE HORLOGES BABY. VERZORGING Pieter had al een hele tyd niets meer gehoord van „vogel- meester" Karei Schot. Werden er in zün klas geen vogels meer verzorgd? En óf de heer Schot en de kinderen nog aan de vogels den ken! Kijk maar eens iets lager in deze ko lom. Daar ziet u de foto van een wijfjes sperwer. Jammer ge noeg eindigt het ver haal triest', de sper wer is dood. Hoe die vogel op de foto kwam? Cor Menses, veertien jaar en oud leerling van de school van de heer Schot, wat dezer dagen aan het werk op een tuinderij onder Rysoord. Terwijl hfj bezig was met het schoon maken van witlof, hoorde hü een doffe klap, komende uit de richting van enkele broeikassen. De werkge ver van Cor ging kijken en ontdekte op de grond een prachtige wijfjes sperwer, die tijdens de achtervolgnig van,een huismus tegen een broeikas- ruit was gebotst. De vogel werd bij kans levenloos opgepakt, kwam even later wat bij en werd 's avonds by de heer Schot gebracht. By onderzoek biedt al gauw, dat de poten verlamd waren. Dat was ook de volgende dag op scnool duidehjk te zien; de sperwer zat nl. steeds op de „ellebogen". Zelf-eten wilde de vogel niet, maar de jongens hebben haar regelmatig vlees toegestopt. Zou de sperwer het halen? Eén keer heeft zy gestaan en toen is er met een een foto van gemaakt. Iedereen was gelukkig met de verbetering en daarom was het zo'n bittere tegen valler toen anderhalve dag later de sperwer toch dood ging.De vogel is thans afgestaan aan het hoofd bureau van politie te Rotterdam. Terecht merkt de heer Schot nog op; „Wat zijn vogels anders sterk. Zou een mens nog vier dagen ge leefd hebben, wanneer hy met een vaart van zeventig kilometer per uur met zijn „kop" tegen een muur vloog?" Als trouwe lezer van Het Vrye Volk en de rubriek Spreeuwenpraat komt een invalide Rotterdammer by ons met een verzoek. Hy'vraagt: „Zou er nu niet iemand te vinden zyn, die mij behulpzaam kan zyn met het aftimmeren van myn schuurtje? Hout en spijkers heb ik reeds van medemensen ontvan gen, maar er is niemand onder myn kennissen die kan timmeren." Enkele byzonderheden: „Ik hen sinds 194S voor het grootste deel in valide en heb daar enige jaren ge leden zware bronchitis bygekregen. Sinds een paar weken heb ik geluk gehad met woningruil. Ik ben nu in het bezit van een benedenhuis, zo- dal ik thans wat vertier kan krij gen Pieter begrypt het allemaal best en ik hoop dat er een timmerman zal komen opdagen. Pieter doet vaker een beroep op vaklui. Maar mensen kunnen nu eenmaal in omstandighe den komen, dat zy zelf in een bepaald probleem geen oplossing kunnen brengen. a - „U begrijpt, dat het toen andere tranen warenvertelt mij een bejaarde vrouw, die zoals wy in deze rubriek schreven noojt de deur uitkwam en na een begrafenis haar tasje met inhoud kwytraakte. Die „andere tranen" kwamen toen er maandagmiddag een mynheer aan de deur kwam, die haar vertelde, dat het tasje ergens in het noorden kon worden afgehaald. Een kennis heeft dat voor deze vrouw gedaan. Hit dankbaarheid wordt een kleinigheid in de spreeuwenpofc gestopt; maar dat was toch heus niet nodig geweest. Zal ook een zestigjarige weduwe van de West-Varkenoordseweg aan Pièter een dergelyk vreugdevol be richt kunnen sturen? Zy vertelt triest dat zü woensdag 27 februari by de Bejjerlandsestraat een oude knipportemonnaie kwyt raakte. In die knipportemonnaie zat een briefje van honderd, wat klein geld en een foto van haar kleindoch ter.' En ook hier: deze vrouw is zéér gedupeerd. Florine heeft haar adres. Aanbod Wij besluiten deze week met de vol gende aanbiedingen: een tweepersoons ledikant (bestemd) "van Van der E. van de Heerjansweg. een tweepersoons ledi kant met spiraal (bestemd) van K. van de Heerjansweg, twee fauteuils, een vloerkleed (bestemd), een commode (be stemd) en een leeslamp van Van A. uit de Rosener Manzstraat, een tafel (be stemd) en een lamp van M. van de HelJ- plaat. Een box (bestemd) kregen we van B. te Slikkerveer, een radio (bestemd) en een waskulp van Van M. uit de St. Andrlesstraat. Kaarten van Rotterdam ontvingen wij van W. van de Korde Kade, 50 boekjes voor patient en van A. uit de Brussestraat en reisbonnen van Van K. te Spijkenlsse en van Van de B. te Hellevoetsluls. De Spreeuwenpot werd verrijkt met guldens van V. uit de Crooswijksestraat en van G. uit de Een- drachtsstraat. Onze zeer hartelijke dank. VERLIES -De heer De Vrijer, VerboomBtraat 187a, ls zeer gedupeerd door het verlies van zijn bruin leren aktentas met elek triciens-gereedschap. HU ging op 27 fe bruari van huls naar IJsaelmonde. De heer Wijnstekers, Palestlnastraat 68, heeft in de tweede week van januari tus sen huls en de Hoflaan een gladde gou den ring verloren. De heer Van den Berg, Polsianastraat 170b. miste 26 februari tussen Rotterdam en Schiedam een groenzeildoeken tasje met bromfietsgereedschap. Mevrouw Mar- kis, Oudaenstraat 67, heeft een paar grijze nappa handschoenen ver loren. De heer Pastoor, Wan deloor dstraat 48b, was zo onfortuinlijk tussen de Oost- zeedUk en CrooswUk zijn portemon- n a i e te verliezen. De heer Hennekam, Hoflaan 85, Verloor op 23 februari in de omgeving- van Kralingen een zwarte, leren motorhandschoen. Het dochtertje van mevrouw Van de Bos, Blokweg 47b, verloor een handdoek en o.a. een nieuwe paaneUp (het ls haar schoolmateriaal), tussen de Fran- kendaal en Beverstraat. PIETER SPREEUW Advertentie I.M. het wereldmerk voor échtheid! c CORDUROY pluweel (Van onze correspondent te Bonn) Klokslag half elf arriveerde gistermorgen op het vliegveld Wahn bij Keulen de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, vergezeld van de Duitse ambassadeur in Den Haag, H. Mühlenfeld, voor het voeren van besprekingen met de Duitse re gering over de tussen Duitsland en Nederland hangende kwesties. Ter begroeting waren de Duitse minister van Buitenlandse Zaken von Brentano, en de Nederlandse' ambassadeur, A. Th Lamping, ver' schenen. Twee uur lang heeft minister Luns vrijdagmiddag geconfereerd met zyn Duitse ambtgenoot Von Brentano en aan het einde van die besprekingen (die vanmorgen werden voortgezet) toonde hij zich voldaan. Niet over de bereikte resultaten want het spreekt wel vanzelf, dat in zo'n korte, tfjd geen resultaten tot stand kun nen komen. „Ik ben dan ook niet naar Bonn gekomen," zei minister Luns my, „om te onderhandelen, maar om de Duitse „De Nederlandse Radio Unie is het doorslaggevend bewy's van de nauwe samenwerking tussen de omroeporganisaties. Er Is eenheid in de verschei denheid." Met deze woorden leidde prof. J. B. Kors gisteravond via beide zenders een jubileumprogramma in, dat de radio van 7 tot 12 uur eehee! in het teken zette van het tienjarig bestaan van de NRU. MOSKOU (Reuter) Het eerst* congres van Russische kunstenaar! dat ooit in de Sowjet-Cnie is ge houden, is vrijdag in Moskou be gonnen. De 'ideologische zuiverheid in de kunst staat voorop, en vasl staat ook, dat de communistische partij haar greep op de kunst hand haaft. Het orgaan van de partij, Prawda, heeft dezelfde dag gepleit vooi voortzetting van de strijd tegen de 'moderne burgerlijke formalistische kunst'. Het feit, aldus dit. blad, dat de 'reactionaire burgerlijke pers' aanvallen doet op het "socialistische realisme' van de Sowjet-kunst, be wijst, dat deze kunst de goede weg bewandelt. Tegelijk geeft het blad echter toe, dat Sowjet-schilders en -beeldhou wers 'vele vervelende, onechte en niet-inspirerende werken' hebben ge maakt. Bij de verkiezing van de voor naamste Russische leiders voor het 'ere-presidium' van. het congres, ga ven de afgevaardigde)! het warmste applaus weg bij de naam van Molo- tow. In de slaapkamer van de familie Montree te Woensdrecht heeft twaalf jaar lang een onontplofte granaat van dertig cm lengte ge legen. Dit werd ontdekt toen ge meente-arbeiders bezig waren waterleiding aan te leggen. De rijkspolitie heeft dit souvenir, dat by gevechten vermoedelijk door de muur is geschoten, in yeilig- held gebracht. J Prof, Kors bracht in herinnering, dat het de oprichting van de NRU was, die na de bevryding de verzor ging van de omroep weer in handen legde van de omroeporganisaties. Hy releveerde het goede, dat door de NRU tot stand is gebracht: uitstekende orkesten en koren, een centrale discotheek met honderddui zend handelsplaten en tienduizenden eigen opnamen, een muziekbiblio theek met 90.000 werken, de hoor spelkern (jaariyks zendt de radio zevenhonderd hoorspelen en klank beelden uit), de coördinatie der pro gramma's en het eigen technisch centrum, Tydens een galaconcert in het Con certgebouw te Amsterdam, waarvan het eerste gedeelte werd uitgezonden, hield de staatssecretaris van O., K. en'* W., mr. R. G. A. Höppener, een toespraak. Hy vestigde er de aandacht op, dat het niet zonder meer een tiende ver jaardag van een of andere organisatie is, of een jubileum van een van de vele instellingen in „radioland", maar dat eenzeer belangrijk geestelijk aspect aan de instelling van de NRU ten grondslag ligt. „Op zo uiterst waardevolle wyze," aldus mr. Höppener, „wordt vryheid aan gebondenheid gepaard: vryheid voor ieder der omroepverenigingen om haar programma's volgens eigen beginselen en eigen* voorkeur samen te stellen, naast gebondenheid aan' onderlinge samenwerking en onder ling overleg m de Nederlandse Radio Unie." Vrijdagmiddag hield het bestuur van de NRU een druk bezochte receptie in het Hilversumse raadhuis. regering persoonlyk te verklaren, dat Nederland bereid is om onmiddellyk onderhandelingen te beginnen over alle kwesties van bilaterale aard die tussen Nederland en Duitsland nog te regelen zyn." Minister Luns verklaarde, dat er een agenda van te behandelen pun ten is opgesteld waarbij nog niet vast staat, welk het eerst aan de orde zal komen. Waarschyniyk komen een aantal punten tegelijk aan de orde omdat de onderhandelingen verder door een commissie van deskundigen op de verschillende gebieden zullen worden gevoerd. De minister somde een reeks pun ten op die ter behandeling komen: de Rynscheepvaart, de schadevergoe ding aan Nederlanders die onder de Hitlerperiode hebben geleden, de grenscorrecties van Elten en de zelf kant, de door Nederland gewenste grenswijziging in de Dollard, de trac- taatlanderyen en de zgn: Ausland- bonds. Het was van het grootste deel van deze onderwerpen bekend, dat erover onderhandeld zou worden maar nieuw is daarby de juist verleden week door de Duitse regering afge wezen schadevergoedingen aan de slachtoffers van het Hitlerregiem. Verbaasd Van Duitse welingelichte zyde ver nemen wy, dat de Duitse minister wei wat verbaasd was te bemerken, dat Nederland in de onderhandelin gen ook de schadevergoeding aan de nazi-slachtoffers heeft betrokken. Men meende juist zo nadrukkelyk betoogd te hebben, dat Duitsland voor een dergelyke schadevergoeding geen geld heeft. Overigens vernamen wy uit de zelfde welingelichte bron, dat Duits land 'voor de regeling van de grens correcties van plan is de door Neder land gewenste verlegging van de grens in de Dollard (die Nederland voor een deel wil inpolderen) aan te bieden. Verder schynt. men bovendien be reid te zijn om de kosten, die Neder land in het gebied van Elten heeft gemaakt op royale wyze terug te be talen wanneer Elten naar Duitsland zou terugkeren. Deze kwestie is ech ter niet zo heel eenvoudig te regelen, omdat de grenscorrecties van Elten en de zelfkant in ons land door mid del van een wet is tot stand geko men. Advertentie LM. De beroemde Rotter's menthol pellets brengen ogenblikkelUko verlichting. Handige blik- doosjes A 55 cent bU Apotheker ot Drogist. Bij zware verkond' heid, bronchitis of catarrhneem dan Potter's Ca tarrh Pastilles, v^r doos Jl 1.10De rode pastilles met de snelle werking. Imp, Fa. H. VB» HERKEL HILVERSUM WASHINGTON,, Minister van Marine Charles "Thomas is vandaag afgetreden en president Eisenhower heeft Thomas Gates thans onder minister van Marine op deze post benoemd. In zyn ontslagaanvrage gaf Tho mas geen redenen op die tot zyn ver zoek hadden geleid. Advertentie IM (Van onze parlementsredactie) Vooral als gevolg van een gebrek aan reserve-onderdelen kunnen de 56 straaljagers van het type Sabre F 86 K niet in voldoende mate op stijgen. Bovendien was aanvankelijk het technisch grondpersoneel niet vertrouwd met het onderhoud van elektronische' apparatuur. Dit heeft minister Staf gisteren in de Tweede Karnet geantwoord op vragen van. de heer E. Vermeer (arb.). De bewindsman ontkende dat het vliegen met dit,type door één per soon zeer zwaar zou- zijn. De vlieg veiligheid wordt er niet door ge schaad. Overigens was deze Sabre de enige nachtjager, die we konden krij gen. Ir. Staf verwachtte dat de Verenig de Staten ons alsnog de grondappa- ratuur die voor deze jagers nodig is, zullen verstrekken. Donderdag probeerde minister-pre sident Macmillan Sir David te ver dedigen. Hij zei, dat de minister ten slotte alleen herhaald had wat een ambtenaar van het ministerie van financiën reeds aangeduid hafi, na melijk, dat de vermakelijkheidsbelas ting op bioscoopplaatsen verlaagd zou worden. Verder zette de minister-president uiteen, dat een vervroegde medede ling over de begrotingsplannen aan derden niet vergeleken kan worden met een vervroegde mededeling aan het parlement. De Arbeldersfractie is veront waardigd over het feit, dat het nog beurstijd was toen Sir David Eccles zijn mededeling deed en dat de aandelen van filmmaatschappijen aan de Londense beurs als gevolg hiervan gestegen zijn. De Arbeidersfractie zal waar schijnlijk tevreden zijn wanneer Sir David excuses aanbiedt. De twee incidenten, waar de minis ter-president op zinspeelde, -waren het geval van Jim Thomas, die in de twintiger jaren thuis aan zijn ont bijt een onvoorzichtige opmerking over de theeprijzen maakte en niet verwachten kon, dat zijn zoon aan de beurs speculeren zou. Het tweede geval deed zich tien jaar geleden voor, toen de kanselier van de schatkist, Hugh Dalton, op weg naar de vergaderzaal waar hij de begroting moest indienen een opmer king jegens een parlementaire redac teur maakte, die van zijn kant de fout beging onmiddellijk zijn krant on te bellen •Vanaf heden heeft de alleenspre kende rechter zijn intrede gedaan In de gerechtshoven. Hij hoort in de structuur van deze colleges niet thuis.' Deze scherpe kritiek heeft de pre sident van het Amsterdamse ge rechtshof gistermorgen laten horen bij de installatie van de nieuwe vice- presidenten en raadsheren, die aan het hof zyn toegevoegd, nu de wet op de administratieve rechtspraak in belastingzaken in werking treedt. Met deze wet, die de belasting rechtspraak opdraagt aan de ge rechtshoven, heeft de wetgever schromelyk misgegrepen door node loos en hoogst willekeurig inbreuk te maken op de grondbeginselen van de rechterlyke organisatie zo zei jhr, mr. F. J. H. M. van der Does de Wil- lebois. De nieuwe wet kent geen plaats toe aan het hoger beroep. De mi nister heeft een zwakke poging ge- daar om voor te geven, dat de belas- tmgreentspraas aoor cm noven reeoa een soort hoger beroep zou zyn. Dit is niet houdbaar, zo zei de president, omdat nu eenmaal de be slissing van de inspecteur op een be zwaarschrift tegen een aanslag van dezelfde inspecteur geen hoger beroep is. In de toekomst, zo vervolgde hy zyn kritiek, worden de leden van de belastingkamers niet uit de rechtban ken gerecruteerd. Deze zyn kunstma tig buitengesloten. Voorts sprak de president over een 'steen des aanstoots die velen by de rechterlyke macht met zorg en erger nis vervult'. Hy doelde op de zich gestadig uitbreidende bemoeizuchi van het departement van Justitie met de inwendige dienst der gerechten. Tegenwoordig moet de minister ge kend worden in de interne benoe mingen. De reden moet zyn: 'de zeer bedenkeiyke Haagse bureaucratie, de paptoen organisatielust en ambte narij, het centrale machtsstreven, ge paard aan wantrouwen tegen elke vorm van autonomie.' Velen vonden het te wei nig, dat hij slechts een paar letters achter zijn naam mocht zetten. H.i. had Mat thews bevorderd dienen te worden tot de stand van 'Sir'. Nog nooit heb ik met Matthews op het veld ge staan. Jammer! Graag had ik me eens met hem willen meten. Een wedstrijd tegen voetballers van zijn formaat inspi reert me altijd. En een. mens ls nooit te oud om te leren. Over oud gesproken: Stanley vierde Be gin 1957 zijn 42e verjaardag en komt nog steeds uit In het Engelse elftal. Hij is zelfs een der uitblinkers, maakt de meeste doelpunten en legt de grondslag voor de goals, die niet van zijn voet komen. Met dit voorbeeld voor ogen heb ik de moed te hopen, voorlopig nog wel te kun nen meekomen ln het Nederlandse elftal. Waarom, zou Matthews wél tot z'n 42ste jaar (en hij is nog niet uitgespeeld!) goed zijn voor een nationale trui en ik niet? Ik zou intussen nog wel zes jaar tegoed hebben en dat is wel een heel eind. Het voorbeeld van Stanley heeft me ook duidelijk gemaakt, dat ik niet behoef te wanhopen als ik weer eens gepasseerd mocht worden. Matthews werd herhaalde lijk niet opgesteld, {naar kwam steeds te rug in de nationale ploeg. Wat dat betreft is er al enige overeenkomst tussen hem en... mij. Het kan een gunstig voorteken zijn. WAT dit met voetballes te maken heeft? Veel! Matthews bewijst o.a., dat liet niet Juist is om iemand niet op te stel len, omdat hij al zo en zo oud ls. Hij toont aan. dat men in de voetballerij geen leeftijdsgrens kan trekken. Herhaaldelijk komt het 1» ons kleine voetbalwereldje voor, dat oudere spelers aan de dijk worden gezet op grond van hun "ouderdom'. Dat is niet correct. Het kan gebeuren, dat men in de vereniging beschikt over jongeren, die beter zijn dan die zogenaamde 'oudjes'. In dat geval valt op een vervanging niets aan te merken. Jongeren met méér kwaliteiten verdie nen de voorkeur boven ouderen én andere jongeren. Even vaak bespeurt men echter, dat jongeren uitsluitend in plaats van ouderen worden opgesteld, omdat ze... jonger zijn en 'omdat ze toch ook eens een kans moeten krijgen'. Daarmee kan ik me niet verenigen. Waarom toch moeten jongeren een kans krijgen als zij in capaciteiten nog ten ach ter staan bij die ouderen? Omdat zij mis schien een tikje harder kunnen lopen? Dit zou een motief kunnen zijn, wanneer het spel uitsluitend was gebaseerd op dit on derdeel. Aangezien voor goed voetballen echter wel wat meer gevraagd wordt dan alleen snelheid mag dit slechts een punt van beoordeling zijn in de vergelijking tussen de jeugdige en de oudere kandidaat. Die snelheid mag echter alleen doorslag gevend zijn, indien de jongere op de overige wapenen even goed is als de man, die hij zou moeten vervangen. Zo lang dat 'oudje' méér spel-inzicht heeft, zijn balbe- liandeling beter is en zijn produktiviteit groter en zo lang hij het tempo niet ver traagt, behoeft hij niet te wijken voor de jongen, die toch zo hard kan iopen. Bij de keuze tussen twee spelers mag men feitelijk nauwelijks letten op de leef tijd, Het gaat er slechts om de beste man van het ogenblik op te stellen. De kwali teiten zijn niet afhankelijk van het aantal jaren. Of toch wel? Ja! Een oudere kracht heeft meestal... méér kwaliteiten. Dank zij zijn in wedstrijden gegroeide kijk op het spel. Bovendien is hij in staat om zijn mo gelijk tekort aan snelheid te overbruggen. ER ls nog iets, dat vaak voor hem pleit: hij doet alles serieuzer en beheerster. Alweer, dank zij zijn leeftijd! Eén pass van hem is meestal meer waard dan tien van zijn jongere, razendsnelle clubgenoot. Terwijl hij het 'bekijkt' en zich niet stort in avontuurtjes, waagt de jongere het er maar op. 't Kan meevallen en het san tegenvallen. Het 'oudje' is meer bezonnen, verspilt zijn energie niet (hij weet precies welke bal hij wel en welke hij niet kan halen!). Hij weet zich te beheersen als hij een doel- rijpe kans krijgt en n.'st zelden, ln elk ge val minder dan het rondhuppelende, en thousiaste jongetje. Het woord 'vervanging" wordt maar al te gemakkelijk gehanteerd. Te Iaat mag men er nooit mee zijn. Er zijn elftallen aan lager wal geraakt, omdat de samen stellers niet de moed hadden 'oude rotten' te vervangen. Zij walden het nog wel even aanzien en zagen het té lang aan. Ik ken ook gevallen, waarin moeilijkhe den ontstonden doordat men plotseling alle oudjes tegelijk langs de lijn zette. Het werd zo'n soort seizoenopruiming. Wég was de 'graat', die het elftal stevig aan elkaar hield. Met al hun enthousiasme en vrij oe- hoorlijke technische capaciteiten vormden de jongeren geen eenheid. Zij misten in hun midden enkele strategi die het spel (en de mensen) konden leiden. Verjonging mag slechts zeer geleide- 1 ij k gebeuren. Stap voor stap dienen oudjes, aan toer spel men kan zien, dat zij op kortere termijn niet meer zullen meekomen, aan jongere krachten hun plaatsen af te staan. jVfATTHEWS heeft me tot het uiten van deze gedachten gebracht. Door hem weten we, dat ook een speler van boven de veertig jaar nog kan schitteren. Van hem hebben we o.a. geleerd hoe je een speler kunt passeren. Stanley-de-Grote gebruikt zijn tegenstan ders als lantaarnpaal. Hij schiet de bal tegen diens been aan, waarna het leer al tijd weer bij hem terugkomt. Op het mo ment, dat de tegenspeler denkt de bal in zijn bezit te hebben, loopt Matthews at langs hem. Met de bal aan zijn voet. Het is een van de manieren om een 'bewaker' zijn vertrouwen in eigen kracht te ontne men. Zo'n beetgenomen man gelooft er niet meer in,„ Mag ik er nog een passeer methode van mij naast zetten? Graag! Dat gaat dan zo: Doe alsof je van plan»bent de bal vlak Sangs iemands rechterbeen te spelen. Een lichte voetbeweging is daarvoor voldoende. De tegenstander verzet prompt dat rech terbeen. Kijk meneer eens mooi schrijlings staan! Het is nu een koud kunstje om de bal tussen zijn benen door te schieten. Profiteer daarvan voordat de tegenstander zich herstellen kan. Dus: doe het snel C C f 9 t f 0 0 0 0 9 De 53-jarige Haarlemse accoun tant J. P. B. is dezer dagen door de fiscale inlichtingen- en opsporings dienst uit Amsterdam gearresteerd. Hij wordt er van verdacht voor zich zelf en voor derden belastingfraude te hebben gepleegd. De omvang van zijn vermoedelijke malversaties is nog niet te overzien. Na zijn arrestatie heeft de fiscale recherche een inval gedaan in, het kantoor en de woning van B. in Haarlem-Noord. Advertentie I.M. Voor de mooiste collectie in elke prijsklasse naar i I STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 Het 900 ton metende Duitse motor schip Tuisko Hl is vrijdagmiddag ter hoogte van Bath aangevaren door het Deense tankschip Katrina Moersk, groot 10.043 brt. De Tuisko III was met een lading graan op weg van Antwerpen naar Bazel. Het schip liep zeer zware scha de op, doch het gelukte de bemanning het schip op de schorren te zetten. De sleepboten Holland en Cobi M zyn uit Temeuzen ter assistentie vertrokken. Men verwacht dat de sleepboten vannacht twee uur het schip zullen bereiken. De Cobi M was leeg op weg van Antwerpen naar Sint Kitts en heeft voor onderzoek ligplaats gekozen op de rede van Vlissingen. Omtrent de oorzaak ls nog niets definitiefs bekend. Later is ook nog de sleepboot Schelde uit Terneuzen uitgevaren. Advertentie LM. POEDER -ZALF- OLIE -ZEEP De 37-jarige arbeider H, Kruk, werkzaam aan het gasbedrijf te Niet^ wer-Amstel, is gistermiddag door gas. verstikking om het leven gekomen. De heer Kruk moest met een colle ga op het loopveld 'De Braak' in het padvmdershuis een lekkage aan de hoofdgasleiding maken. De mede arbeider heeft de heer Kruk nog ge waarschuwd om hier niet alleen aan te beginnen, aangezien hij nog even een boodschap moest doen. Toen hij een half uur later terugkeerde, vond hij de heer Kruk in bewusteloze toe stand aan. De man ls per ambulance naar het Wilhelminagastkuis te Amsterdam overgebracht, waar een dokter de dood moest constateren. De overlede ne was gehuwd en vader van vijl kinderen. De Fiatfabrïeken in Turijn hebben voor hun Italiaanse afzet een prijs verhoging aangekondigd van onge veer vijf percent. De verhoging be treft zowel de kleine 600 als de 1100 en de 1400-modellen. Ook de vracht auto's zullen in prijs stijgen. Oorzaak van de prijsverhogingen ls de stijging der grondstoffenprijzen. Bij de Nederlandse importeur van Fiat was van een prijsverho ging op de Nederlandse markt van daag nog niets bekend.- Intussen is de algemeen directeur van Fiat naar Amerika vertrokken om op de tentoonstellingen te Mexico in maart en te New York in april de introductie van het Italiaanse merk in het andere werelddeel voor te be reiden. LOS ANGELES (AP) Prins Bern- hard heeft een vlucht van drie kwar tier gemaakt in een door straalmo toren gedreven supersonisch onder scheppingsvliegtuig voor alle weers omstandigheden. By de landing werd hem een Zil veren Delta aangeboden, een onder scheidingsteken dat wordt uitgereikt aan piloten die de deltavormige su personische machine van het type F102a hebben gevlogen. Alvorens ten huize van de film magnaat Louis B. Mayer een feest te zyner ere bij te wonen, keerde prins Bernhard naar Los Angeles terug om meer vliegtuigfabrieken te bezoeken. Eerder had de Prins te San Diego gezegd, dat zyn regering misschien belang zou stellen in de aankoop van enkele straalvliegtuigenvan het type F 102a voor de Konlnkiyke Nederlandse Luchtmacht. West-Duitsland zal voor oplei dingsdoeleinden zeven fregatten, een onderzeebootjager, elf mynenvegers en drie snelboten in Amerika, Frank rijk en Engeland kopen.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2