Dierenliefhebster schuldig, geen straf opgelegd Compensatie huurverhoging levert veel moeilijkheden op AST AIRE 57 Sterren zonder leeftijd V Graag jonge goede tegenspeelsters JOE HYAMS Beraad in Looncommissie Stichting Arbeid moeilijk Vocht in vele na-oorlogse woningen Spreeuwenpraa t mm m I ëst Saoed: Israël niet in Akaba Eén nieuw geval van polio Wïlma's oom fel beschuldigd STAP DICHTER BIJ CYPRUS Actie van jeugd voor vijfde mei 13 honden1 kat1 spreemv, 2 muizen SIEBEL CPN tocli nog in Alkmaarse raad 14 dagen lof voor Audrey Seen vrije tijd EET VRIJiJ VOLK ZATERDAG 13 APRIL 1957 PAGINA 3 Advertenü» --m ■pSlilll sPteckt de fiftgs* Süü De looncompensatie, die voor de huurverhoging moet worden gegeven, blijft moeilijkheden baren. Al geruime tijd worden hierover in de Looncommissie van de Stichting van de Arbeid besprekingen gevoerd. De regering heeft over de compensatie advies gevraagd aan de Stichting van de Arbeid, maar in de Looncommissie van de Stichting is men nog steeds niet tot overeenstemming gekomen. jzWiTSERSE HORLOGES NEW YORK (Reuter) Saoedi- Arabië heeft de Verenigde Na ties officieel laten weten, dat het de Israëlische scheepvaart uit de Golf van Akaba zal weren. manchester SALZEÜBG WÖRTËBSËE Als je mijn gezicht bestudeert zul je geen enkele trek ont dekken waarmee ooit in het heden oj verleden een filmster succes heeft, gehad,' zegt Fred Astaire (57), die niettemin al vijfentwintig jaar in Holly wood rondspringt, meer dan dertig films heeft gemaakt, die samen ruim, 200 miljoen dol lars winst hebben opgeleverd. «««SI Enorme inspanningen 'Simpel' trucje 'is het goed werken Malais k. lijnbaan h 1 Vrouwe Justitia houdt overal haar zwaard en weeg schaal vast. Ook in Brielle, waar zij huis vesting heeft naast de Provinciale Wa terstaat. Ik geloof, dat 't goede Brielle een van de mooiste kantongerechten van ons vaderland heeft. Wat een vorstelijk patriciërshuis, acht tien karaats goed- Hollandse bouwkunst. Mijnheer v. Zuy- lens degelijke motortram heeft Pie- ter snel naar ,,'t groen-omkranst juweelgebracht. Bangs een Rhoon, waar men steeds meer en duurdere villaatjes ziet verrijzen, langs Poor- tugaal met zijn verrukkelijk kerkje en smerige vuilnisbelt, langs Hoog vliet en Spijkenisse, buitenwijken van randstad Holland. Bij Geervliet bloeiden de pinksterblommen en over de Bernisse onder het Heenvlietse liet een boer zijn vee in de wei. Zwartewaal dommelt nog steeds na de fatale vangst van de zeemeermin en Vier polders lag daar stiller dan ooit Brielle: vier uitstappende reizigers, drie gemeentewerklieden in het plantsoen voor het plaatselijk mo nument, een vrouw op een fiets, t Kan daar stil zijn op zo'n door-de- waekse dag, viak voor de scholen uitgaan. Maar toen de kinderen op straat kwamen was de oude stad plotseling vol blij gerucht. Natuur lijk, de nazaatjes van watergeuzen en Coppelstockjes moeten een leven dig volk zijn. 't Is goed om een poos door zo'n Oudhollandse stad te kuieren. Een stuk of wat gevels zijn met zorg en liefde bewaard. Er zijn een paar prachtige, rijk-bewerkte deuren en wanneer er een toevallig opengaat, ziet men een lange, marmeren gang. Hoog, wit licht valt erin. We hou den van deze straten-van-gangen waar je kroost fietsen kan leren. En we houden van die hoge plafonds waar de voorvaderen van onze stu kadoren al hun vakmanschap in ver werkten. Brielle is niet dood. Er is daar na de oorlog heel wat gebeurd. De stad is door een kerncollectie scholen meer streekcentrum dan ooit. Er zijn mooie winkels, up to date gemoder niseerd; aan de hoofdstraat is veel gedaan. En men is ook het stadhuis gaan moderniseren. Pieter heeft al dat nieuws even gezien en ik kwam niet onder de bekoring. Al zal het wel doelmatig zijn. Wat doet een wandelende spreeuw omstreeks het middaguur? Hij zoekt de koffie op en die koffie geurde in een hotel, waarvan ik vanwege de reclame" de naam niet mag noemen, maar dat gekroond wordt door drie eerbiedwaardige trapgevels van ge- zondbruine beste baksteen. En die koffie geurde onder wéér zo'n rijk plafond. En de wapens van dat pla fond pronkten boven een leestafel, gemakkelijke fauteuils rond het haardvuur en helder gedekte tafel tjes. Men leest in de plaatselijke cou rant hoe een jaar of veertig geleden Koningin, Koningin-Mosder, Prins en Prinses Brielle bezochten. Schrijver en archivaris Joh. Been heeft alles wan de eerste tot de laatste seconde beschreven. Kij vertelt hoe de ko ninklijke familie van de boot af de inneming van de stad gadesloeg. Hoe een brand bij een houten poort zo griezelig werd nagebootst, dat er zelfs gevaar bestond voor de belen dende percelen. Hoe de als geuzen verklede Briellenaren zó wild werden, dat zij zelfs door de vlammen heen renden. En voor op het dek, in de fel-koude noordooster kleumden de leden van het gevolg. .Hoe heet u?," vroeg prins Hendrik aan de als veerman Coppelstock verklede schipper. „J. Weitevrede" sprak de schipper. Wij lezen 's heren Beens omstan dig gekeuvel, wanneer een dozijn leden van de plaatselijke Rotaryclub binnentreden voor de wekelijkse bij eenkomst. Even voelen wy ons vreemd in deze gezellige kring, maar na enkele minuten gaan de gesprek ken over en weer: onderwijsproble men. het proces AdamsDe kran ten brengen het nieuws overal. Wanneer de Rotaryclub luncht, zit Pieter in het domein van Vrouwe Justitia: prachtig herenhuis waar generaties lang de burgemeesters woonden. Aan de linkerwand een ge schilderd paneel, omkranst door ranken. Rechts de portretten van een welgedaan burger en een vrou.v met wonderlijk bekoorlijke gelaatstrek ken en ogen die in je ziel branden. Je ziet deze vrouw met gracieus ge baar de lentebloemen plukken in de grote tuin. die geflankeerd Is door de pannendaken van schuren en een grote boom. De dromerige fantasie duurt kort. Iemand vertelt, dat deze vrouw nooit in Brielle gewoond heeft. Dat zij rijkseigendom is en opgehangen in het Brielse kantongerecht. Net zo rijkseigendom als de stoelen waarop rechter, officier en griffier gezeteld zijn. „Dat zjjn de stoelen van Mus sent," wordt ons toegefluisterd. Maar voor ons wandelde in een Brielse tuin een vrouw met donkere ogen. Zij plukte voorjaarsbloemen en luisterde naar het carillon van de Sint-Catharjjne, die oud en machtig is en de mensen kent. Onzakelijke gedachten van deze spreeuw? Vergeef het ons. Wij wor den nu eenmaal bekoord door de dingen die van een ver verleden zijn. Aanbod Wij besluiten deze week met de vol gende aanbiedingen: een éénpersoons bed (bestemd) van Van der H. van de XJchtegaarde. twee matrassen van Van B. uit de Westerbeefcstraat, een ktnder- ledikantje van De J. uit de Coolhaven- sttaat, ronde tafeltjes, spiegel en wol van B. uit de Busken Huetstraat en een tafel (bestemd) van B. uit de Boom gaardstraat. Kleding kregen wij van J. te Schiedam, een kinderstoel .an T. van het Zaailand, een lnvalldenwa™en van R. uit de Zeilmakersstraat en een tweepits- gasstel (bestemd) van De V. van de Spangesekade. Leesboeken ontvingen wij van B. uit de Orchldeestraat, een klok van Van L. uit de Bergpoiderstraat en relsbonnen van V. uit de Lekstraat. De Spreeuwenpot werd verrijkt met guldens van Van de B. te Nleuwenhoom en van ZL te Schiedam. Hartelijk dank vrienden. erlles De heer Van de Water. Zonnehof 19. heeft op 1 april ln de omgeving van de Boezemstraat een militaire brood tas roet Zl'ri nieuwe regcnbrock verloren. Mevr. Zw. -d, Kerkhofstraat 11. heeft van 5 op 6 april ln de Wollefoppenstraat haar bril ln koker verloren. heer Van den Berg. Adr. Nimant- stt. .t 21, miste zondagavond bij de bus hal*- op de Plelnweg, een zwarte glacé han«.aChoen. Mevrouw Roder, wandel- oordstraat 17. was zo onfortuinlijk op 6 april tussen de Zwartjanstraat en de Zwaansbals haar gouden horloge met krulsglas te verliezen. Mevrouw Breedveld. Berkelstraat 47. heeft gaande van de RuUstraat vla de Mathcncsseriaan naar de Binnenweg, een k'nderwagen-wleltje verloren. Het zoontje van mevrouw Hulsman. Camls- seslngel 261c. heeft op 3 april ln deze omgeving zijn grijze jasje met bont- kraagje verloren. vondst Mevrouw Bel. Sophlastraat 9b, vond ln lUn 22 een schakelarmband. De htct Van der Gcss. '«-Grarcnwes 2iS. ontdekte op deze weg een bruine akte tas met gereedschap. PIETER SPREEUW IJUL ^erePt„eu Permii„t wm<-s (Van een onzer verslaggevers) Gistermorgen heeft zich voor het kantongerecht te Hilversum het zoveelste bedrijf afgespeeld van de geruchtmakende „zaak- Veldweg". Dc 70-jarige mevrouw Mispelbiom-Beyer van de Veldweg te Bussum, die indertijd een groot aantal dieren onderdak had verschaft, was gedagvaard omdat deze dieren de huren overlast zouden hebben bezorgd. Nadat de officier van Justitie een boete van tien gulden had ge- eist, verklaarde de kantonrechter verdachte schuldig zonder straf op te leggen. Hij nam daarbij in aanmerking, dat mevrouw M.-B. verkleerd had, geen dieren meer te zullen houden. Er zijn in de loop van de bespre kingen verschillende standpunten ge formuleerd. De werkgevers zijn van mening, dat de compensatie twee percent van de loonsom dient te be dragen, zoals door de Sociaal-Econo mische Raad is aangegeven. De werknemers echter wijzen erop, dat de SER de compensatie voorop heeft gesteld en daarbij van mening was, dat twee percent wel voldoende zou zijn. Als deze compensatie niet voldoende is. dient men niet aan het getal twee vast te houden, zeggen de werknemers. De werknemers willen ook de com pensatie iets groter maken dan de huurverhoging, omdat by een hoger loon ook meer belasting en sociale premies betaald moeten worden. Een andere moeilijkheid is, dat bij Advertentie X.M I V Oor da mooist» collaeUe I ln elite prijsklasse neer STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 De waarschuwing is vervat in een nota aan Hammarskjöld. die de in houd ervan nog niet openbaar heeft gemaakt. Saoedi-Arabië is o.m. in het bezit van de tegenover de Is raëlische haven Eilat gelegen haven Akaba. Advertentie I.M. CORDUROY FLUWEEL ^i9ders-m9i»f-it~g9*tmtnpeld-(Tt9t-bei~ Schutiersvetdmerk een vernoging oer ionen met één al gemeen percentage óf een groep (de loontrekkers in de grote steden) t< weinig zou ontvangen óf een groet (de loontrekkers op het platteland) een overcompensatie zou krijgen. Om uit deze moeilijkheid te gera ken is de gedachte geopperd eer compensatie te geven naar üe ge- vaard.meentekl assen. Hierbij word* gedacht aan een compensatie vooi de eerste gemeenteklasse van ƒ2,51 en voor de vijfde klasse van 1,40 Maar daarbij rijst dan weer df moeilijkheid, dat de loonverschiller tussen stad en platteland grotei worden dan de 10 cent per uur, dit men als norm heeft aanvaard. Ook is de gedachte geopperd oir de jeugdigen, die niet gehuwd er geen kostwinner zijn en ook de ge huwde vrouwen van de compensate uit te sluiten. De twee percent var de totale loonsom zou dan aan. eer, sleiner aantal loontrekkenden ge geven kunnen worden, zodat iedei iets meer zou krijgen. Kat is bekend geworden, dat de jonfessionele vakcentrales spelen met de gedachte om de moeilijkheden ;e ontgaan door eenvoudig de huur verhoging te halveren en van 25 op I2i percent te brengen. Het is ech- :er zeer de vraag, of de werkgevers foor een halve huurverhoging de mile compensatie, die zij zich voor ;en huurverhoging van 25 percent fedacht hadden, zullen willen geven. Bovendien is hiervoor van het NW feen medewerking te verwachten. Het is immers duidelijk, dat bij een aalve huurverhoging de blokkering van de baan zou zijn (hetgeen waar schijnlijk met name van het CNV de Sedoeiing is) en het NW heeft zich hi het verleden meermalen' uitge- iproken voor een huurverhoging met lompensatie en het aanwenden van :en deel der verhoging ten bate van Ie woningvoorziening. Het NW staat op het standpunt, lat een huurverhoging, uiteraard met compensatie, gewenst is. in de eerste plaats omdat een te laag huur- peil een voortdurende bedreiging vormt voor het woonpeil en in de tweede piaats omdat de huurders van de dure nieuwe woningen, die wel een. compensatie maar geen huurverhoging zullen krijgen, daar door ontlast worden. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft van de standpunten kennis genomen en vervolgens aan de Looncommissie verzocht het be raad voort te zetten. Eindelijk is de lege CPN-plaats in de raad van de gemeente Alkmaar bezet. Na het bedanken van de heer H. Knuistingh Neven hebben reeds vijf andere kandidaten voor deze functie bedankt. Thans zal de heer F. Zeilemaker deze sedert begin februari open plaats gaan innemen. De heer Zeilemaker is voorzitter van de CPN-afdeling Alk maar. In de week van 31 maart -n met 6 april was er een aangegeven geval van kinderverlamming, name lijk te Langendtjk. (Nh.). Advertentie (Oostenrijk) f 205." Iedere Zondagmorgen, prima hotel-reizen, met volledige verzorging, inclusief excursies. Inl. Touringctub HOLLAND, Luisteren. Tel. 0 3388 - 364 N. van Dijk, Rozenlaan 97b, R'dam. Tei. 01800 - 82124 VENETIË (Reuter). De openbare aanklager in het proces-Montesi, verklaarde vrijdag herhaaldelijk dat de 32-jarige Giuseppe Montesj, oom van de 21-jarige Wilma, een „leuge naar" is. Wilma's vader had te voren ver klaard dat zijn jongere broer een „don juan" is, die „al zijn geld aan vrouwen uitgeeft". De openbare aanklager beschul digt Giuseppe ervan dat hij feiten, die voor het onderzoek naar de om standigheden, waaronder zijn nichtje Wilma het leven verloor, van belang zijn, voor de rechtbank verzwijgt. Zich voorover buigend naar de ge tuige zei aanklager Palminteri: „Mon- tesi, vertel ons nu de gehele waar heid. Morgen kan het te laat zijn". Montesi antwoordde: „Ik zweer bij dc dingen, die mij het heiligst zijn, dat ik niet heb gelogen". De kantonrechter herinnerde er aan, hoe in de achterkamer en de zolder dertien honden, een kat, een spreeuw en een paar witte muizen leefden. Na de inval van de politie had de dierenarts Van YVettum (door de politie erbij geroepen) verklaard, dat de honden schurft hadden. Hij adviseerde ze af te maken. Resumerend zef de kantonrechter meer medelijden te hebben met de verdachte dan met de dieren. Mevrouw M.: „U hoeft niet ongerust te zijn. Ik zal geen dieren meer houden. Ik hoop niet lang meer te leven." Fel beschuldigde zij het dieren asiel, dat volgens haar geen zwerf dieren zou opnemen. Zu moest daarby, zoals vele malen daarna tot de orde worden geroepen. Een van de buren zei dat het in de woning van mevrouw M. verschrikke lijk stonk. De schurftige honden werden door mevrouw M. met een vet smeersel in gewreven. Onmiddeliyk daarna bood ze dan wel eens kinderen snoep aan. Ook een andere buurman, en de verbalisant-inspecteur Wassenaar spraken van een verschrikkeiyke stank. De politie moest, toen zy ten slotte ingreep, regelmatig naar buiten om frisse lucht te happen. Duffe lucht De dierenarts Ter Beek, geraad pleegd door mevrouw M, zei eind januari geconstateerd te hebben, dat slechts één hond schurft had. Hij had enkele malen medicijnen gegeven en achtte het gevaar voor besmetting niet groot. Getuige vond. dat in de woning slechts „een duffe lucht" hing. De officier: Het is te hopen, dat er in Bussum ook andere mensen zijn met andere opvattingen over hy giëne." De officier meende, dat er over dreven veel herrie is gemaakt over een in wezen simpele zaak waarbij dertien honden die geen enkele waar de hadden, maar wel veel overlast bezorgden, moesten verdwijnen. Ook stelde hij vast, dat in deze kwestie niemand zijn bevoegdheid te buiten is gegaan. Het ten laste gelegde be wezen achtend, eiste hij een boete van tien gulden. De verdedigster, mr. Houwelinge, Met zijn minimumhonoraiium van 150.000 dollar per film behoort hij nu tot de beroemdste en hoogst be taalde dansers ter wereld. Minstens een half dozijn actrices begon naast hem de opmars naar de filmglorie. Joan Crawford. Joan Fon taine er* Ginger Rogers behoren er toe en Audrey Hepburn, wier 'Funny Face' zojuist gereed is gekomen. Voordat ik hem ging interviewen, werd ik gewaarschuwd: 'Pas maar op! Hij is teruggetrokken en schuw, en hij begrijpt niet waarom iemand zich interesseert voor een gesprek met hem.' Nu zag hy er bij onze ontmoeting uit a's een sjiek mode plaatje met reebruine slacks, een zalmkleurig overhemd en een gele sweater, maar hij zelf bleek even schuw als zijn kleding uitda gend was. FRED ASTAIRE en Audrey Hepburn in de kortgeleden klaargekomen film 'Funny Face" Over 'Funny Face' zei hij*lk hoop zo, dat Audrey goede recensies krijgt. Ze wilde graag samen met mij in die film optreden en ik zou het jammer vinden als 't een teleurstelling werd.' 'Vond u 't gek, dat miss Hepburn juist u wilde hebben?' 'Wel een ■jeetje. Ik voelde me gevleid en ik was er blij mee. Ik loop al zoveel jaren mee. en op het ogenblik is zij de grootste attractie in de hele show-business.' Een van de manieren waarop Fred Astaire zijn films tot kassuccessen probeert te maken is een zorgvuldige keus van de vrouwelijke hoofdrol, liefst een jonge populaire filmster. In zijn jongste drie films waren dat Leslie Caron ('Vadertje Lang been'), Audrey Hepburn ('Funny Face') en Cyd Cbarisse in 'Slik Stoc kings' (waarin ook de Nederlander Wim Sonneveld een rol speelt). Rouben Mamoulian. een vooraan staande regisseur, die Pred Astaire Ier rde kennen bij de produktie van 'Silk Stockings', had wel veel van de danser gehoord, maar de echte ken nismaking sloeg hem toch nog met stomheid: "Je staat versteld van het gemak waarmee Astaire danst, maar Ik merkte later dat hij dit schijnbare gemak pas bereikt na enorme in spanningen. Hij werkt veel harder dan iemand die nog carrière moet maken. Je zou denken dat zijn leven en zijn toekomst afhangen van het slagen van één enkele dans. Astaire zelf zegt: 'Misschien lijken mijn sprongen gemakkelijk, maar je schudt ze heus niet uit de mouw. Juist het wekken van die schijn van gemakkelijkheid is moordend.' hij trok zich terug van de film. Twee jaar later haalde men hem terug, toen Gene -Kelly een enkel brak en Judy Garland zonder tegenspeler kwam te staan in 'Easter Parade'. In 1955 begon Astaire het op nieuw kalmer aan te doen. Maar toen stierf na een gelukkig huwe lijksleven van 27 jaar zijn vrouw Phyllis. 't Was de tragedie van zijn leven. Z 1 der haar was hij verloren' zei et,s goede vriend. Fred Astaire staat bekend door zijn 'simpele' trucjes zoals het van z'n hoofd wippen van een hoed met een wandelstok en vervolgens het ding opvangen met zijn roet. Hij doet dat in 'Funny Face', maar hij moest er wekenlang voor repeteren en de ca mera was aan de dertigste opname van het scènetje toe voordat het er goed opstond. Maar nu lijkt het In de film dan ook moeiteloos Een maal raakte Astalres ideeën* bron uitgeput. Dat was in 1945, en1'" Hij stortte zich op zijn werk. 'Aan vrije tijd heb ik geen behoefte meer' zegt hij. 'Reizen met Phyllis was echte ontspanning. Maar als ik zon der haar ging zou ik er toch geen plezier in hebben. Ik kan nu even goed werken als iets anders doen Hij woont in een ruim. maar onop vallend huis in Beverly Hills met zijn moeder en zijn dochter Avan. die in de bakvisleeftijd is. Zijn zoon Fred is bij de Amerikaanse troepen in Eu ropa. Gaat hij zich misschien weer terug, trekken? 'Nee. En als ik het deed. zou ik het niet van tevoren aankon digen. Ik kan wel niet eeuwig blijven dansen, maar misschien kan ik film producer worden. Want als acteur die niet danst zal het publiek me wel niet accepteren verweet de dienst van sociale zorg in Bussum tekortgeschoten te zijn. „Alle woningen aan de Veldweg zou den ontruimd moeten worden", zei ze. Na het pleidooi deed de kantonrech ter uitspraak. Opgewekt glimlachend stapt aartsbisschop Makarios, die een jaar in ballingschap heeft doorgebracht op de Seychellen- eilanden, uit het vliegtuig waarmee hij te Nairobi in Kenia is aangekomen. De aartsbis schop keert voorlopig niet terug naar zijn eiland, Cyprus, maar gaat door naar Athene. De Organisatie voor Toegepast- Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO) heeft een bijeenkomst gewijd aan het vraagstuk van vochtproble- men in de woningbouw. Daar is gebleken dat onlangs ln een niet nader aangeduide plaats in het westen van ons land naar aan leiding van vochtbezwaren 1400 na oorlogse woningen verbeterd moesten worden. De verbeteringskosten be droegen ongeveer 10 percent van de bouwsom. Het bleek dat men bij het bouwen van het bestek was afge weken. In Limburg moesten ongeveer 6000 na-oorlogse-woningen ingrypeiid wor den verbeterd, eveneens om vocht- problemen tegen te gaan.De hieraan verbonden zeer hoge kosten werden eveneens op ongeveer 10 procent van de bouwsom geraamd. Onlangs werden in een gemeente ln Zuid-Holland enkele honderden na oorlogse woningen aangetroffen, die alle ontoelaatbaar vochtig waren. De byeenkomst van TNO, die werd bijgewoond door een aantal bouwkun digen en vertegenwoordigers van het rijk en enkele grote gemeenten, had ten doel met gezamenlijke krachten wegen te vinden, die een herhaling van bovengenoemde misstanden voor komen. Dit zou kunnen gebeuren door het doen verrichten van speurwerk binnen de TNO, met steun van rijk en gemeenten. Advertentie IM. Mer Lacrimal zem (Van een onzer verslaggevers) Leerlingen van tien Dordtse scho len. hebben een comité gevormd, met het doel de vijfde mei als nationale feestdag voor de jeugd te behouden. Zij willen de Nederlandse jongeren op de betekenis van de bevrijding wüzen In een massale bijeenkomst in de historische Grote Kerk te Dor drecht op maandag 6 mei. Voor deze bijeenkomst zijn leerlingen van tal van scholen in tien andere steden uitgenodigd. Op deze manier wil de jeugd stel ling nemen tegen de opvatting, dat een herdenking van de bevrijding niet zou spreken tot de jongeren. De Dordtse scholieren hopen, dat hun voorbeeld in het hele land navolging zal vinden. Tydens de byeenkomst in de Gro te Kerk zal de commissaris van de I Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, een herdenkingsrede uit spreken. De Rotterdamse voor drachtskunstenaar J. van Elsaeker draagt verzetspoëzie voor. Twee kweekschoolkoren zullen de byeen komst verder opluisteren. I De niet-Dordtse scholieren, die I voor de herdenking zijn uitgenodigd, komen uit Rotterdam. Gouda, Delft, I Schiedam, Gorkum, Breda, Middel- burg, Vlissingen. Arnhem en Utrecht.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2