NescafI Eisenhower vraagt congres akkoord op besnoeide program Zwitsaletten Bakkers kunnen 1111 - dank zi j mechanisatie - om 7 uur beginnen VICREM Koningin dankte voor Zweedse hulp Dagboek van scholier heldert inbraken op Guy Mollet groentesoep 75 cent hefarme .4 Spreeuwenpraat DOE MEE DE GROTE PRIJSVRAAG WIE... WENST... WAT? NCBO heeft ernstige kritiek voor 2 zakjes HOMIG'S Nu in minder dan 7 uur Weinig raclio- activitet Zweden Korfbalinterland op TV BOORDJE LOS Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! AMSTEL Zaak-Nieuwland komt voor S1EBEL Radio... ..en TV De lifter Honderdzestigdiiizend pond HET VRIJE VOLK WOENSDAG 22 MEI 1957 PAGINA 3 Praten Waar? Dank VRAAG UW WINKELIER T WEDSTRIJDFORMULIER MEER DAN 1000 PRIJZEN - WAARDE F 40.000.' \JoxdomMsl i Trtno - ftz. - MhouvuL mj...*., Leningfonds Bestrijd UW PIJNEN met: - w. Opera KAUWGOM LUISTERTIPS (Vervolg van voorpagina) Atisrte Jeuken HO$ ZoS*e?y HAAS azijn acfaeiAcetyl „Met hoogachting namens de buuxt" ontving Pieter een uitvoerige brief van de heer D. van der Staay van. de Schulp weg 96b te Rotter dam. Ik lees: „Er wordt tegen woordig door de ge meente nogal voor gezorgd, dat er voor de jeugd speelgele- genheid is. Wij ouders zijn daar na tuurlijk voor. Maar nu schijnen wij in een vergeten buurt te wonen. Er is bij ons in de straat voor de jeugd eigenlijk geen plaats om te spelen. Er is een bocht, waardoor het verkeer te onoverzichtelijk is. Maar nu is daar wel een met prikkeldraad afgezet stuk grasland waarop zij kunnen speten. Wanneer die grond verhuurd kan worden, dan zou ik willen voorstellen dat wij die dan maar huren, zodat wij een goede speelplaats hebben. Onderzoek dat eens, Pieter...." - Pieter hoeft deze zaak niet te on derzoeken. Wanneer de heer Van der Staay naar de gemeente gaat en zegt: „Verhuur mij dat stuk grond, dan maken, wij er een mooie speel plaats van", dan heeft hij geen schijn van kans. Wat dan wél de weg is? Mijnheer Van der Staay en enkele andere voortvarende buurtgenoten moeten de hoofden eens dicht bij elkaar steken. Zij moeten méér doen: zij moeten een speeltuinvereniging oprichten. En wanneer die speeltuin vereniging er is, d&n wenden zjj zich fluks tot de overkoepelende organi satie van alle speeltuinverenigingen: de Rotterdamse Speeltuin Centrale. Deze BSC kan nl. .wél wat doen. In Rotterdam bestaat gelijk de heer Van der Staar ongetwijfeld zal weten een raad voor de lichame lijke opvoeding.'Een van de commis sies van die raad is de commissie voor de speeltuinen. En in die com missie is de Rotterdamse Speeltuin Centrale vertegenwoordigd. Wat gebeurt er nu? De speeltuinvereniging van mijn heer Van der Staay praat met de bestuurderen van de RSC. De oe- stuurderen van de RSC bespreken de zaak in die speeltuincommissie. Er wordt overlegd met de dienst voor stadsontwikkeling en indien blijkt dat het stuk grond waarop de heer Van der Staay en buurtgenoten het oog hebben laten vallen, niet be stemd is voor woningbouw of iets anders, dan bestaat de mogelijkheid dat het terrein aan de nieuwe speel tuinvereniging wordt afgestaan. Die speeltuin krijgt dan wat ma teriaal van de gemeente en kan zélf gaan bouwen. Natuurlijk moet daar wel het een en ander voor worden verzet, maar wanneer de vereniging de beschikking heeft over mensen die de handen uit de mouw willen steken dan zal daar vast en zeker een prima speeltuin worden aange legd. Kijk maar eens wat de leiding van andere Rotterdamse speeltuin verenigingen heeft gepresteerd.... De weg, mijnheer Van der Staay, is lang en soms niet gemakkelijk, maar het is de moeite waard om hem af te leggen. „Ga eens praten bij uw verzeke ringsmaatschappij" adviseerde Pieter toen een huisvrouw opmerkte, dat zij vrij wat schade had na de ramp bij de Waalhaven. Zo was bijkans al haar wasgoed bedorven. ..Het deed Pieter plezier om te ver nemen, dat een aantal verzekerings maatschappijen inderdaad de. schade' volledig, heeft,..uitgekeerd..Van drie verschillende maatschappijen werd het mij bevestigd, naar ik mag aan nemen dat ook andere wel dezelfde lijn getrokken zullen hebben. Vragen kost doorgaans niets. Hier heeft het in elk geval toch nog heel wat opgeleverd. ,J3r zijn nog heel wat Rotterdam mers met. een goed geheugen. Dat hebben wü dezer dagen weer kunnen lezen toen de juiste plaats van aca demie en gymnasium aan de orde kwam", zegt de heer A. J. Poelman uit de Willem de Zwijgerstraat te Overschie Die belangstelling geeft hem moed om. ons het volgende pro bleem voor te leggen: ,Jn ons bezit is een foto uit het jaar 1913. Hierop staan twee panden met trapgevels. In het een was ge vestigd proeflokaal „Het Schippers huis" van H. Leeflang en in het andere een rnaatkleermakerij van de heer Wol}. Wie van de oudé Rotter dammers kan ons vertellen waar deze zaken gevestigd zijn?" En nu moet mevrouw S. van "Wetten uit de Vlaggemcmstraat te Rotterdam nog een hartelijk dankwoordje heb ben. Wij vroegen liedjes uit de jaren 1930-40 en we deden dat nogal ge heimzinnig. Mevrouw Van W. hielp prachtig. Waarvoor die liedjes nodig waren Wel, oud-AJC'ers organiseerden voor de actie ten bate van het afgebrande Meenthuis een programma met als erg leuk onderdeel: „Dat was ons leven". En voor dat programmaatje hadden vlij die liedjes nodig. Pieter kon dat natuurlijk niet in de spreeu- wenpraat zetten, want dan zou de aardigheid eraf zijn geweest. Nogmaals onze dank, mevrouw Van Wetten. Aanbod Met plezier schreven wij de volgende aanbiedingen in ons Boek der Bijdragen: een tweepersoons spiraal van V. uit de Ütenhagestraat, een ligstoel met kus sens en een éénpersoons bed (alles be stemd) van O, den H. uit de Oaeshcek- srtraat, een divan van B. uit de Van Oosterzeestraat en een wieg niet bedje en dekentje van B. te Rhoon. Een damesfiets (bestemd) werd ons toe gezegd door Van S. uit de Kwartelstraat en een jongensfiets (bestemd) door H. uit de Coornhertstraat. Kleding ont vingen wij van n. N. te Spljkenlsse, van Van W. uit de Van Harenstrai van W. van. de Oldegaarde en van Van der H uit de Nozemanstraat. Capsules werden gebracht door op den H. uit de Gaea- beekstraat en reisbonnen door een on bekende. De Spreeuwenpot werd verrijkt met een gulden, van Z. uit de ïtose- jstraat. Onze zeer hartelijke dank. Verlies Mej. Erwlcht, Brederodestraat 72a, is zeer gedupeerd door bet verlies van baar witte b a n d ta s met vele her inneringen en o.a. een zwart-leren Succes-agenda. Het gebeurde op 18 mei in. een winkel aan de coolslngeb Wie heeft zich op 16 mei ontfermd over de brom ci er (met blauw frame) van de heer Hack, Van Reynstraat 34? Me vrouw Van Wijnen, Brulnlssestraat 71a, verloor op 14 mei ia de Herklngenstraat een paar nieuwe gebreide kindersok- j es en een kluwen wol. De heer De Groot, Van Reyndwarsstraat 13b, miste in de omgeving van de Grote Visserij straat of de Sehledamscweg een groen linnen boodschap pentas met twee colbertjes. De heer Van Wensveen, Brulnlsse straat o, is op 13 mei tussen Qaffel- dwsrsstraat en de Couwaelstraat een sleutelring met drie sleutels, kwijtgeraakt De heer Van den Berg, Ros. Manz- straat 43c, heeft op 20 mei tussen huls en Jan Kobellstraat zijn sleutel ring .met twee sleutels verloren. rnCTRR SPREEUW Advertentie ÏJM. Junior bus f 1.43 Normale bus f 2.S5 •Familie bus f 9.20 uuM Coffeïnevrij Normale bus f2.90 Familie bus f 10.45 WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft formeel de goedkeuring- van het congres gevraagd voor het besnoeide pro gram voor militaire en economische hulp aan het buitenland ten bedrage van 3865 miljoen dollar voor het belastingjaar dat 1 juli begint. De president dringt er in een speciale boodschap bij het congres op aan het program niet verder te beknotten, daar dit de vrienden van Amerika zou ontmoedigen. Advertentie UM. Het program voor wederzijdse be veiliging betekent voor Amerika een aanzienlijke belastingbesparing, aldus de President en iedere daarin ge- investeerde dollar brengt voor de VS meer veiligheid op dan welke andere uitgave ook. Zonder dit program, dat aan andere landen de gelegenheid geeft sterke strijdkrachten op de been te houden, zou Amerika als het ook nog de bases in die landen zou moe ten missen, aanzienlijk meer recht streeks aan zijn eigen defensie moe ten uitgeven en uiteindelijk zou dit Amerika de vrijheid kosten. Over de economische hulp zei de president, dat landen, die pas hun vrijheid hadden verworven, in staat gesteld dienen te worden hun eco nomie te ontwikkelen, opdat zjj zich niet gedwongen zien hun toevlucht tot totalitaire maatregelen te nemen. De Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel heeft ern stige grieven tegen de salariëring van bet overheidspersoneel en tegen het georganiseerd overleg, De voorzitter van de NCBO, de heer Kapinga, heeft dinsdagavond op de jaarvergadering in Assen gezegd, dat hij niet veei ver trouwen heeft in de toezegging van de minister om in bepaalde takken van de rijksdienst moderne loon- methoden in te voeren. De heer Kapinga zei, dat er spoe dig maatregelen moeten worden genomen tot verbetering van de salarispositie van de lagere en mid delbare ambtenaren. Het is een aanklacht tegen de regering dat nog duizenden rijksambtenaren naar huis gaan met een loon, dat na aftrek van de loonbelasting nog geen 55 bedraagt. Het werkelijk overleg, zo vervolgde de voorzitter, in de centrale commis sie van overleg is vaak zoek, daar de regeringsdelegatie van tevoren haar standpunt in overleg met de regering heeft bepaald. De vertegenwoordi gers van de organisaties behoren reeds bij de voorbereiding van de zaken, die in het overleg aan de orde komen, te worden betrokken, aldus de voorzitter. Hij stelde voor uiteindelijk de mili taire hulp te scheiden van de econo mische de laatste diende dan ge geven te worden in de vorm van le ningen en niet als schenkingen. Hij vroeg voorts toestemming tot in stelling van een leningfonds voor eco nomische ontwikkeling. De President vroeg om de volgende bedragen: 1,9 miljard voor militaire uitrustingen en diensten, 900 miljard voor defensiesteun en verder 1065 miljard voor economische ontwikke- j ling, technische bijstand, speciale hulp en samenwerking bij een vreed zaam gebruik der kernenergie. Eisenhower betoogt in zijn bood schap, dat dank zij de Amerikaanse hulpverlening Turkije en Griekcnlandl niet gezwicht zijn voor het commu nisme en Zuidslavië vastbesloten is vrij van Moskou te blijven. Zonder Amerikaanse hulp zouden landen in Zuid-Oost-Azië, zoals Vietnam, waar schijnlijk verloren zijn gegaan. Advertentie LM. De militaire regeringsraad van Honduras heeft officieel bekendge maakt, dat op 21 september aan staande verkiezingen- zullen worden gehouden voor een nieuw parlement om het land wear een constitutionele regering te geven. Het Cyprische hooggerechtshof heeft een vonnis van tien jaren ge vangenisstraf, dat over de jonge Griekse Cyprioot George Sfougaras was geveld omdat hij in augustus te Kyrenia een bom geplaatst zou heb ben, ongedaan gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) Een zeer belangrijke verbetering van de arbeidstijden in het bak kersbedrijf kan worden bereikt door het werk niet om 5 uur 's mor gens te beginnen, zoals nu gebruikelijk is, maar om 7 uur. Daartoe moet de zgn. bakkerijparagraaf van de arbeidswet worden gewijzigd. De Algemene Bedrijfsbond Voedings- en" Genotmiddelen heeft gisteren op zijn congres in Utrecht een rapport besproken, dat zich voor deze wijziging uitspreekt. Het werd toegelicht door de bonds- secretaris, de heer L. Witte. Met de voorgestelde herziening wordt beoogd de arbeidsverhoudingen in de bakkerij gelijkwaardig te maken aan die in andere bedrijfstakken. Ook wordt verwacht dat de jongere ar beiders, die nu door de ongunstige arbeidstijden worden afgeschrikt, weer belangstelling voor het bakkers bedrijf zullen gaan tonen. De vergevorderde mechanisatie, zo was de opvatting, vergemakkelijkt de verschuiving van de aanvangstijd naar een later uur. Om het brood tijdig gereed te heb ben, kunnen de bedrijven gebruik maken van een apparaat dat de deeg machine bedient, een zgn. „slapende bakker". Dit apparaat zorgt ervoor, dat de juiste hoeveelheid water in de deeg machine komt en dat de machine in werking wordt gesteld, waardoor het deeg kan worden gedraaid. Ploegendienst Voor de grote bedrijven, die hun zeer kostbare machines rendabel moe ten maken, zou een uitzondering van Ad ver tertio I.M de aanvangstijd van 7 uur moeten worden toegestaan. In deze bedrijven zou een drieploe gendienst moeten worden ingevoerd, waarbij eenmaal in de drie weken 's nachts gewerkt wordt en de beide andere weken overdag. De Middelburgse rechtbank begint vrijdag 31 mei de behandeling van de strafzaak tegen de 'verdachte in de geruchtmakende „zaak-Niewland", de geruchtmakende „zaak-Nieuwïand" de H. Illj wordt ervan verdacht, in de nacht van 8 januari de 32-jarige weduwe S. KoddeRoozen Van het leven te hebben beroofd door haar met een laken te wurgen en enkele duizenden guldens te hebben gestolen. De officier van Justitie zal ten laste leggen moord met voorbedachten rade subsidiair doodslag of diefstal, met geweldpleging of geweldpleging. De diefstal van het geld wordt H. afzonderlijk ten laste gelegd. Het laat zich aanzien, dat de be handeling van de zaak vry veel tijd zal vergen. De officier van Justitie heeft dertig getuigen gedagvaard, als mede vier getuigendeskundigen. In verband met de verbouwing van het gebouw van de rechtbank wordt de zaak behandeld in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal. (Vervolg van voorpagina) De tafelspeeches van koning Gus- taaf en van koningin Juliana werden gehouden tussen de tweede en de derde gang. Zij werden aangekondigd door fanlarestoten en gevolgd door de nationale liederen. Het denkbeeld van een nauwere Europese samenwerking, zo zeide de koning o.m. is voor Nederland een levende werkelijkheid. Ik meen dat ik u kan verzekeren, dat Zweden deze opvatting ten volle deelt. j De Koningin herinnerde aan de hulp, die Zweden heeft geboden tij- dens de „donkerste dagen van hon- i gersnood en van watersnood en die, toen zovele levens in ons land heeft 1 gered". Over de Europese gemeenschappe lijke markt zei de vorstin o.m.: Wij zullen onze opvatting of ons oordeel niet prijsgeven, totdat wü overtuigd zijn, dat het welzijn van een groter geheel een nieuwe vrijwillige team spirit vereist. Vandaag wachtte het koninklijk paar een drukke dag. De Koningin en de Prins legden elk afzonderlijk enige bezoeken af. De Koningin be zocht met koning Gustaaf een aan tal scholen en sociale inrichtingen om zich op de hoogte te stellen van de ontwikkeling van onderwijs en sociale voorzieningen in Zweden. Intussen ging prins Bernhard teza men met prins Bertil per auto een bezoek brengen aan een basis van de Zweedse luchtmacht. Hij bezichtigde tevens in de voormiddag het Karo- linski-instituut voor de medische ver zorging van vloot en luchtmacht. Het stadsbestuur van Stockholm bood de vorstelijke gasten een lunch aan in het stadhuis, waarna met de koninklijke sloep „Vasorden" een tocht naar de Riddarholmskerk werd gemaakt. De kerk dient als begraafplaats voor leden van het Ziveedse vorstenhuis. De Koningin Advertentie I.M. legde een krans op het graf van koning Gustaaf de Vijfde. In de namiddag zou op het oude Slot Solliden een ontvangst worden gegeven voor de in Zweden wonende Nederlanders. Voor de avonduren van woensdag staat een galavoorstel ling in de opera op het programma. PARIJS (Reuter APP). De 32- jarige Amerikaanse majoor Robinson Rinser een veteraan uit de Kore aanse oorlog die de vlucht van Lindbergh over de Atlantische Oceaan (in 1927) nog een keer heeft gemaakt, heeft zich dinsdagavond om 10 minuten over 7 met zijn Sabre-straaljager F-100F bij het Franse vliegveld Le Bourget gemeld. H- was dinsdagmorgen met zijn toe stel, de „Spirit of St. Louis 2" van de Amerikaanse luchtbasis Moguire in New Jersey vertrokken. Robinson Rinser deed over de afstand minder dan 7 uur. Advertentie I.M. VERLOVINGSRINGEN DE MOOISTE COLLECTIE j STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227. Koningin Juliana begeeft zich, in ie Zweedse marine-basis Karlskrona aan boord van de boot, die haar en de Prins naar „De Zeven Provinciën" zal bren gen. Prins Bernhard reikt haar de helpende hand en onder luid gejuich van de aan de wal sa mengestroomde bevolking ver trekt het vorstelijk paar uit Karlskrona. Advertentie I.M. voor LONDEN (Reuter). Bij de ontplof fing van de Britse waterstofbom bjj de Christmaseilanden is de vrijgeko men radio-activiteit zonder betekenis geweest. Enkele uren na de ontplof fing was zelfs onder het punt van de ontploffing zeer weinig „besmetting" van de lucht waar te nemen. Dit heeft premier Macmiilan in het Britse Lagerhuis verklaard. Hij gaf een verslag van de voorzorgsmaat regelen, die genomen zijn om schade aan mens en goed te voorkomen. De proef, aldus de premier, was een succes, zowel uit operatief ais weten schappelijk oogpunt. Om veiligheids redenen kon de premier niet m bij zonderheden over de bom zelf treden. J In het zomerseizoen Vanavond en morgen in de loop van de dag wijdt de radio tal van reportages aan het staatsiebezoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Zweden. In de radiokrant, van avond om acht uur via Hil versum I, worden fragmen ten uitgezonden van de re ceptie van de Nederlandse kolonie. Om vijf over half elf zijn de luisteraars via Hilversum II tien minuten aanwezig bij de gala-uit voering in de Koninklijke Opera. Donderdagmiddag om kwart voor een wordt een reportage gegeven van de bezichtiging van een grote Zweedse industrie, het Zweedse laboratorium voor houtonderzoek en van de kransieggtng bij het stand beeld van Carolus Linnaeus. Om tien voor half twee volgen flitsen van de lunch in het Grïpshotm Kasteel Behalve de interland-voetbalwedstrijd Oostenrijk- Nederland zal zondag in het televisieprogramma ook de interland-korfbalwedstrijd NederlandBelgië op het AFC-terrein te Amsterdam worden uitgezonden. De reportage duurt van vijf voor twee tot kwart voor vier. Ir. H. A. Duns geeft het commentaar. Om vijf voor half vijf wordt overgeschakeld naar Wenen. het programma. In Euro visie-verband wordt dan een rechtstreekse reportage ge geven uit de Koninklijke Schouwburg te Kopenhagen van het tweede gedeelte van een galavoorstelling ter gelegenheid van het staatsiebezoek van koningin Elizabeth aan Denemarken. Tijdens deze uitzending wordt de laatste akte van Boumonvilies 'Napoli' uit gevoerd door het Koninklijk Deens Ballet. De televisie wijdt van avond van tien uur tot tien over tien een extra-journaal aan het koninklijk bezoek aan Zweden. Daarin zijn opgenomen filmbeelden van diverse officiële bezoeken, In de televisie-uitzending HILVERSUM II, woensdag 'Vaders en zonen' een hoorspel van Constance Cox en Cynthia Pughenaar de gelijknamige roman van Toergenjew, wordt van avond om tien over half negen uitgezonden. ir In de serie populair- wetenschappelijke cause rieën 'Tussen mens en ne velvlek' spreekt dr. C. van Rijsinge vanavond om kwart voor elf o^er de gro te Zweed Linnaeus. ir 'Van Afoela tot Eilath' heet een programma, waar- in M. Sluijser vertelt over 'De lifter', een tele visie-thriller naar het beroemde hoorspel van Lucille Fletcher, zal aanstaande maandag avond worden uitgezon den in het programma van de VARA. In de hoofdrol Ko van Dijk. De regie heeft Kees van Iersel, In het zomerseizoen brengt de KRO op de za terdagavonden en vanaf juli zondagsavonds een nieuw cabaret-programma, getiteld 'Boordje los'. Het zal een los en luchtig pro gramma zijn, dat aansluit bij de vakantiestemming. De medewerkers zullen putten uit hun persoonlijk repertoire. Producer-regis seur van het cabaret is Leo Nelissen die als commen taar gaf: 'Een programma, dat hoopt op zoveel zon, dat de mensen er met moeite, maar beslist, voor uit hun stoel komen.' Met ingang van 1 juni zendt de KRO bovendien op zaterdagavond een pro gramma van lichte muziek uit, waarin tips en wetens waardigheden voor vakan tiegangers verwerkt worden. staat daarna (van vijf voor zijn zwerftocht door Israël half elf tot elf uur) nóg (vanavond om tien over een koninklijk bezoek op zeven). 'The Institute elk met een duur die deze prop, of Directors'een van twintig mi- panda voert i grote Engelse or- nuten vervaardt- een gezamentij. ganisatie, die gen, die m de campagne, zoc 25.000 leden telt programma's van ook hier te la: onder fabrieksdi- de commerciële de steeds me recteuren en televisie vertoond gebruikelijk is g groot-indusinelen zullen worden worden. Mende: heeft de vier pro- Dit levert de pro- fee daarbij aan i grammamaat- grammamaat. collectieve adve schappijen van schappijen een tenties voor h de Bntse com- bedrag crp van propageren vi merciéle televisie 1BO.OOO pond. het drinken vt de tot nu toe De zestien jilms melk en bier grootste opdracht zullen een indruk ie aanbevelingi uit hun bestaan geven van debe- voor levensmü gegeven. tekenis van de delen zoals ka HM instituut Britse industrie, en groenten. (Van een .izer verslaggevers) Het dagboek van een vijftienjarige scholier heeft de Rotterdamse recherche goede diensten bewezen bij het ohelderen van een serie inbraken. Situatie-tekeningen en keurig gedateerde aantekeningen brachten negen inbraken in kantines, padvindershuizen en op een gemeenteterrein aan het licht. De I5-jarige scholier K. R. de G., zijn 24-jarige broer, de werktuigkun dige W. de G. en de 26-jarige stuka door Th. J. zijn gearresteerd en tot een bekentenis gebracht, waarbij elf inbraken tot klaarheid kwamen, waarbij voor een waarde van 1500,- aan geld en goederen werd gestolen. Bovendien werd ook de 43-jarige los se werkman J. A. A. naar aanleiding van dé bekentenissen gearresteerd. Het spoor, dat de recherche vond, begon bij een inbraak begin mei, ge pleegd in een bedrijfspand aan de Statxonssingel, waar vier radio's wer den gestolen. Het leidde naar de stu kadoor J., bij wie twee der radio's werden gevonden. Aangezien J. veel omging met de werktuigkundige d. G. werd ook daar huiszoeking gedaan. Onder de planken van de zoldervloer werden een gestolen radio en twintig pakken koffie van een kantinedief stal gevonden. Op de kamer van de jongere broer vond men bovendien een telefoonset en een padvinders mes, afkomstig van een inbraak bij een padvindersgroep. Toen vond een der rechercheurs het dagboek, waarin zijn blik on middellijk viel op het zinnetje „Deze avond heeft niets opge bracht." De broers en het dagboek gingen mee naar het bureau en daar had men niet zo heel lang werk meer. Twee inbraken had de vijftienjarige alleen gepleegd, zeven samen met zijn broer en twee inbraken waren voor rekening van de broer en de stuka door, die inmiddels door de rijkspo litie al was meegenomen, omdat hij nog een straf moest uitzitten. Van de inbraken van de twee broers, had die in de kantine van het sportterrein Laag Zestienhoven het meeste opgeleverd: 25 pakken koffie, vier dozen chocola en een polshor loge. De 43-jarige losse werkman had sa men met de stukadoor in november en december pakken goederen gesto len van bun werkgever, een Rotter dams expeditiebedrijf. In alle centra en plaatsen in Italië die van toeristisch belang zijn en waar veel vreemdelingen komen, worden speciale politiekorpsen ter bescherming van de toeristen opge richt. Advertentie I.M. Vier werkelijk beirouwbare middelen helpen elkaar en..doen wonderenf Geleerden hebben ontdekt, dal bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig eflecl hebben. Ofschoon de werking van eik middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie' krachtiger ie werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd'in Chefarine„4"- elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nóg beier. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderent/ Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaror. De liberalen waren verdeeld als al tijd, Om de schijn van eenheid te handhaven, onthielden ze zich van stemming, maar lieten de liberale ministers vrij om vóór Guy Mollet te stemmen. Karakterlozer kan het wel haast niet. Communisten en pouja- disten stemden natuurlijk tegen. TVat nu? Als Guy Mollet bij zijn ontslag blijft wat voor de hand ligt dan moet president Coty een „middenman" vinden, die een nieuw kabinet er tot na de zomervakantie doorsleept, Dit kabinet zou alleen dienen om de verdragen van de Euro- markt en Euratom aan ts nemen, waartoe Frankrijk zich heeft ver plicht. Pierre Mendès-France (van de ra dicaal-socialisten) en Pinay van de conservatieven komen vermoedelijk niet in aanmerking, omdat zij niet op de steun van de socialisten mogen rekenen. President Coty begon vanochtend het overleg met de politieke leiders. Advertentie IJM

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2