Exploitatiemij. van het bedrijfsleven Chauffeur actief bij blussen van schuur Pro Ju venule' richt zich na reorganisatie op preventieve werk Publiek moet aan voetgangerslichten KNIPPER BOLLEN BIJ DE VEENLANTSTRAAT Cornelis Vrolijk* racet op huis af met 50 kantjes Honkballers naar Nijmegen Wat zij vingen Feestavond Hermes-DVS Vestiging yan industrieën Kano slaat om: jongen (17) verdronken Uit het dagboek van de politie Hollandse nieuwe vannacht hier Het Vrije Volk k Streekconcert chiedammers ond-er AGENDA Visafslag Beslissingswedstrijd GTB l-Rozenburg 1 Ouderavond van De Vissezseliool - De grootste krant van Nederland - .Plantageconcert door OBK Burgerlijke Stand m HET VRIJE VOLK DONDERDAG 23 MEI 1957 PAGINA 4 elkaar Ook hotel? Wisselkoersen HOLLAND FESTIVAL 1957 Geduld Betere regeling jzuid-h^llan dschje, (Van onze visserijredacteur) De eerste vijftig kantjes nieuwe haring op weg naar ons land. De snelle sterke trawllcyger Cornelis Vrolijk" Sch171 heeft ze aan boord. Want schipper Cor Korving is vast van plan om zijn overwinning van 1956 te herhalen. En zoals de vlag er thans bij staat heeft hij daarop een uitstekende Jeans. De vleet- loggers hebben vrijwel geen haring gevangen. Hopeloos Restaurant aan Maas kan in '58 klaar zijn IN AUGUSTUS zal een begin worden gemaakt met de bouw van het café-restaurant aan de Maasboulevard. De eerste paal zal dan worden geslagen. Ofschoon verdere bouwvergunningen nog niet zijn verleend ligt het wel in de lijn der verwachtingen dat van regeringszijde geen bezwaar tegen de bouw zal worden gemaakt. De gelden zijn immers voor een groot deel door particulieren (voornamelijk het bedrijfsleven) bij elkaar gebracht; de gemeente Schiedam heeft slechts een borg van 18.750,gestort, dat in de vorm van aandelen deel van het kapitaal uitmaakt. Men hoopt de bouw eind '58 gereed te hebben. Ik ben gisteren even in Vlaardin gen. geweest, beste mensen. Wat een stad! Geweldig! Wat een dynamiek. Eev- werkstad, geen leefstad, als u begrijpt wat ik bedoel. Auto's rijden door "de straten alsof het niets is. Overal ziet men winkels. Het Delta- Hotel kon ik niet meer bereiken; is was uitgeput door de vele indrukken. Er schijnt ook een mooi stadhuis uit ■marmer te zijn, maar ook dat moest ik bewaren tot een volgende keer. Men breekt zomaar een hele straat af. Is dat vanwege de sanering? Ik weet het niet zeker. Die huizen za gen er nog so netjes uit, vond ik. Maar in Vlaardingen pakt men de zaken nu eenmaal stevig; aan. Op z'n Rotterdams. Wordt daar ook niet een modern gebouw gesloopt? Nee, het was werkelijk groots. De haringvloot zag ik niet meerJam mer. Men was al naar zee met die vloot, anders had ik alles met een oogopslag kunnen bekijken. Enfin, volgend jaar maar. Dan is er vast nog wel iets over van die vloot. Ook de burgemeester was niet te spreken. Zat natuurlijk in Den Haag. Nee, men ziet er ook geen mensen op ter rassen zitten of zo. Er zijn namelijk geen terrassen langs de weg, dus men kan niet eens gaan zitten. Trouwens, wie zor het in zo'n werkstad ook in zijn hoofd halen Kapot ging ik weer richting Schie dam na dat kortstondige bezoek. Een deel van. de nieuwe wijken vloog langs rmin ogen toen ik in de bus zat. Maar waarachtig, men is daar ook bezig torenflats te bouwen! Ik telde wel vier verdiepingen, Nee, in Vlaardingen pakt men de zaken stevig aan. Toen kwamen we weer in Schiedam. Met zijn B.K.-laan (en verkeerslichten), zijn Koemarkt en zijn Hema-flat. En ik dacht zo: een tikkeltje grootsteedse- is het wel. Maar ja: de dynamiek ontbreekt. Dat is waar. Hoe dat komt Om dat we niet meer meetellen als ha- ringstad Bioscopen: DONDËRDAG PASSAGE-THEATER. 2 uur: Drie mannen ln de sneeuw (a.l.). MOKOPOLE-THEATER, 2, 1 en 9 u.; Beklemmende uron (18 jr). Apotheek: Pa. Van Westendorp. Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: „Start" en De Euyter-expositia. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—S uur: werken van Bulcke. Diversen: STEDELIJK MUSEUM, 8.15 uur: Opening Werkman-tentoonstelling. PASSAGE-THEATER, 8 uur: Schie- damse Kunstkring. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Bijeenkomst Vrouwengroep. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Don't knock the rock (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Vlucht naar Hongkong (14 Jr). Apotheek: Pa. Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Schilderijen, druksels en tekenin gen van H. N. Werkman. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: werken van Bulcke. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Uitvoering De Zingende Jeugd. De bouwplannen van de architec ten Swaneveld en Goslinga te Schie dam zijn thans zo goed als voltooid. De maquette op de foto wijkt slechts in enkele kleine details af van het te realiseren object. Zo zal het terras bij de Maas zelf vrij ver over de ri vier vorden uitgebouwd. Als voorbeeld dient het Delta-hotel, ofschoon de „luifel" over de Maas langer zal 2ijn. Het ligt niet in de onmiddellijke bedoeling van de n.v., die het be drijf zal exploiteren, om er ook een hotel van te maken, maar de mo gelijkheid is niet uitgesloten. Daartoe zou het restaurant natuur lijk moeten worden uitgebreid. De exploitatie-maatschappij is genaamd N.V. Horeca Exploitatie Maatschap pij. Zij stelt zich ten doel het exploi teren van koffiehuizen en horeca bedrijven. Ten overstaan van notaris P. Schaberg werd dezer dagen de acte tot oprichting getekend. Di recteur van de n.v., die een kapi taal van 400.000,heeft, is de heer C. H. Buschman, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas. Negen commissarissen zullen toezicht op de verrichtingen van het bestuur der n.v. houden. Aandeelhouders zijn grote bedrijven en particulie ren van Schiedam. Tot op heden is de honkbalcompe titie voor de SVV-crs niet slecht ver lopen, speciaal wat het eerste negen tal betreft. Grote overwinningen op Laakkwartier en ÜSC brachten SW aan de kop van de tweede klasse C, omdat Pacifico geheel onverwacht verloor van Laakkwartier Zaterdag gaan de SW honkballers naar Nijmegen om de strijd aan te binden met De Hazenkamp. Deze ver eniging is in eigen huis moeilijk te ovenvinnen, zodat, de SW-ers er goed aan doen, de strijd vanaf de eerste minuut grondig aan te pakken en de tegenstander met te onderschatten. Het tweede negental speelt zondag 11 uur op een der nieuwe terreinen tegen Storks 2 uit Den Haag. Een overwinning zou de rood-groenen weer doen. stijgen op de ranglijst. Gespeeld wordt op het terrein Pol dervaart. Het derde negental van SW is vrij. Vangstberichten van donderdag: VI 70 g. v.; VI 78 2 k; VI 85 2 k; VI 203 g. v.; VI 218 g. v.; VI 79 2 k; V) 115 g. v.; VI 197 3 k; VI 199 3 k; VI 61 g. v.: VI 71 g. v.; VI 83 g. v.; VI 14 niet gevist; VI 89 g. v.; VI 112 g. v.; VI 132 g. v. Hermes-DVS mag zich verheugd in een actieve contactcommissie, die er nu voor het tweede jaar in ge slaagd is het interne verenigingsle ven op peil te houden. Ter afsluiting van dit seizoen organiseert deze commissie zaterdagavond in Musis Sacrum een grote feestavond, waar voor een bijzonder goed programma is samengesteld. Aan deze avond werken mee; Cees de Lange, de Chico's. Roland Wagter, de Anne- belle's en Co. Miep Last, Co v. d. Heide Wjjma e. a. Na "afloop zal er dan een gezellig bal zijn met muziek van het dansorkest van Piet Noor- dijk. De bebouwing aan de Bettoweg zal moeten werden afgebroken en de Overschieseweg worden omgelegd, teneinde ruimte te maken voor uit breiding van de industrie, die zich aan de oostelijke oever van de Scble wil vestigen. Aldus delen B. en W. de raad mee in verband met het bc- schikbaarstellen van nieuw gronden voor industriële doel Voer bedrijven he tot de gemeente gewend me jrzoek om grond in erfpacht te ru. ontvan gen. Het zijn de N.V. Machinefabriek v/h Ingelse en Co., Schiedam, de N.V. Krayema, Schiedam, de N.V. J. v. d. Tempel en Zoon,. Schiedam en de firma A. M. Dangerman te Rotter dam. In verband met de aard van hun bedrijf hebben de eerste twee aan vragers verzocht hun grond, gelegen aan vaarwater, te verstrekken. B. en W. verzekeren de raad dat daaraan kan worden voldaan, mits de bovengenoemde gronden vrijge maakt kunnen worden. Verder be staan geen bezwaren om de aan vragers de grond voor 1.10 per m2 in erfpacht uit te geven. WADDINXVEEN - Woensdagmid dag omstreeks vijf uur is de 17-jarige Kees Buikema in een brede sloot na bij de meubelfabriek van de N.V. Kempkes te water geraakt en ver dronken: De jongen was in een sloot aan het spelevaren in een zelfge maakte kano. De jongen die de zwemkunst mach tig was, sloeg met zijn bootje om en geraakte in de modder. Voor de ogen van de toesnellende hulp verdween de jongen onder water. Ijlings te water gesprongen helpers slaagden er niet in de jongen nog tijdig te hel pen, daar ook zij dreigden in de modder te geraken. Toen men de jongen op de wal kon trekken, bleken de levensgeesten reeds geweken. Engels poni, 10.6510.651 Amerik. dollai 3.8213.83 Franse frank 1.08071—1.08171 Belgische frank 7.577.571 Zwitserse frank86.9987.04 Zweedse kroon 73.68—73.73 Duitse mark 90.78190.811 Deense kroon 54.78154.831 Noorse kroon 63.27153.321 Zwitserland (vrij) Canada Italiaanse lire Japanse verr dollar Turkse verr. dollar Oostenrijkse schilling 89,35—89.40 43—4.01 60.641—60.691 3.79A—3.8QA 3.791—3.80 14.65214.661 VLAARDINGEN Een 23-jarige chauffeur, de heer A. J. C. Sierts uit de Bilderdijk- straat 21, heeft woensdagavond om zes uur door zijn optreden een ernstige brand in de Handelstraat voorkomen. Toen hij van zijn werk kwam, zag hij vlammen uit een loodsje opstijgen. Hij repte zich over een afscheiding en begon in zijn eentje Met reddingswerk. Di een tuintje zag hjj een plastic slang liggen, die hij op de waterlei ding aansloot. Met de dunne, maar vrij krachtige straal begon hij het blussmgswerk. Hij ging pas wat terug, toen hy hoorde, dat in de schuur Vanaf eind 1956 heeft Pro Juventute zich geheel kunnen richten c.p de eigenlijke doelstelling: het preventieve werk. In verband met de reorganisatie, die tot gevolg had dat de Voogdijraden nu officieel „Raden voor de Kinderbescherming" heten, moest het werk enigs zins worden afgeremd. benzine was opgeslagen. Hij beperkte zich tot nathouden van het loodsje. In de loods stonden fietsen en motorfietsen van de familie D. van Driel, Handelstraat 47. Er was ook een jerrycan met een inhoud van twintig liter benzine opgeslagen. Wonder boven wonder is dit blik met uit elkaar gesprongen. De brandweer was na ongeveer een kwartier ter plaatse en maakte het vuur definitief uit met twee fikse stralen. Honderden, kinderen en andere be langstellenden waren toegestroomd om de blussingswerkzaamheden gade te slaan. Vermoedelijk is de brand door jongetjes sticht. De vertil, „n resten van fietsen en motorfietsen, die in een uitge brand schuurtje in de Handelstraat stonden. Nu Schiedam er enige verkeerslichten bij heeft gekregen (hij de Hema op de Koemarkt en op de Burgemeester Knappertlaan bij het St.-Jacobs Gasthuis) willen wij vooral de voetganger nogmaals op de betekenis van deze verkeers-beveiligingen wij zen. Sinds 1 mei is, zoals men weet, de voetganger wettelijx beschermd. Maar dat houdt ook in dat hij zekere plichten heeft Met andere woorden: als hij zich niet aan de regeis houdt, dan kan hij een gevoelige straf oplopen. Gevoelig uiteraard voor zijn uortemonnaie. Men weet het: bij rood licht moet men stoppen, bij groen mag men doorrijden. Dat zijn simpele zaken, die ook voor de iicb.ten op de .over steekplaatsen gelden;. De zogenaamde voetgangerslichten bevinden zich daar, waar de oversteekplaats bevei ligd wordt door de gewone verkeers lichten. Die lichten voor de niet-gemotori- seerde en niet-fietsende weggebrui kers zijn klein en vallen niet zo op. Toch hebben zij dezelfde functie als de grote lichten. Advertentie IM. ROTTERDAMS TONEEL vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 mei, 8 uur HET KIND VAN DE REKENING Klucht van Georges Feydeau. REGIE: Bob de Lange. Ua Dor ana, Pira Dikkers, Aan Hasekamp, lna van Faassen, Leo de Hartogh, Henny Oril, Pieter Lutz, Jetty van Dijk-Rtecker, JanLeoalre Sr. .Thera'Ver heugen, Peter Holland, Wim Grellnaer. Manfred de Graaf, John Leady, Hans Croliet, John Lcntlng. DE HAAGSCHE CO MED IE maandag 27 mei, 8 uur EEN MAAN VOOR DE MISDEELDEN Toneelspel van Eugene O'Neill. NEDERLANDSE COMEDlI dinsdag 28 mei, 8 uur HOME SWEET HOME Toneelspel van Paul Osborn FOLDERS AAN SCROUWBURS VERKRIJGBAAR De politie heeft de 27-jarige clas sificeerder A. L. uit Rotterdam en da 23-jarige classificeerder 3. v. S. uit Schiedam aangehouden in ver band met diefstal van kleding uit een buitenlands schip. Op de Koemarkt raakte de heer H. R„ monteur te Rotterdam, giste ren in botsing met een auto. Hij brak zijn pink. De man had de bocht te scherp genomen en raake het por tier van een wagen. ROTTERDAM, 22 mei Aan de visafslag alhier werden van IJmu - den en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot gr. 2,102,20; id, middel 1,90 —2,00: Griet 0,90—1,30; Heilbot 2.00— 2,60: Schol middel 5559; id. klein 2733; Schelvis middel 3335; Ka beljauw gr. 5559; id. klein 1922; Makreel 2628: Zeehanen klein 22 24; Pollak 2830; Haring verse 33 36; Kuit 0,80—0,85. Bij de Hema, op de hoek van de Rotterdamsedijk en de Koemarkt, zijn sinds enige tijd lichten in ge bruik gesteld. Over het algemeen kan men zeggen dat het publiek die situatie langzamerhand door heeft. Men wacht geduldig tot dat de voetgangerslichten op groen staan. Maar er zijn nog te veel mensen die zich niets van die beveiliging aan trekken en rustig de weg oversteken bij rood licht. Zij zijn fout! De politie is nog soepel en geeft geen bekeu ringen. Dat zou praktisch ondoenlijk zijn, omdat een agent dan de heie dag zou moeten schrijven. Maar de politie blijft niet zo ge- geduldig. Het is daarom zaak om bij elke oversteekplaats uit te kij ken naar de bewuste voetgangers lichten, D&ar, waar zij nog ontbre ken, bieden alleen de zebrastrepen een zekere veiligheid en kan men dus zonder meer oversteken. D&ar, waar zü niet ontbreken, zal men zich volgens de verkeershchten- regels moeten gedragen. Dit geldt dus natuurlijk ook voor de oversteekplaats bij het St.-Jaeobs Gasthuis. We begrijpen dat veie voet gangers op dat punt wel bijzonder ongeduldig zullen worden, omdat het snelverkeer veel meer tijd gegund wordt zjjn weg te vervolgen. Men moet daar lange tijd wachten eer men de laan kan oversteken. Het is daarom ook de vraag of die lich ten nu wel noodzakelijk zijn. Maar we weten uit ervaring dat het snel verkeer geen hinder ondervindt van deze regeling. Men redeneert name lijk: „Geef de ((langzame) voetgan ger ook een kans om deze drukke weg veilig over te steken." Toch zou men o.i. een betere be veiliging hebben, bereikt met knipper- bollen, De voetganger zou dan niet zo iang hoeven te wachten en het verkeer zou niet nodeloos indien dus niemand wil oversteken wor den opgehouden. Slechts tijdens de spitsuren valt dit weg, omdat de ver keerspolitie de lichten dan bedient, Naar wij vernemen zal men binnenkort op het kruispunt VeenlantstraatBurgem. Knap pertlaan wél knipperbollen plaat sen. Men zal dan waarschijnlijk kunnen constateren dat een der gelijke beveiliging van de over steekplaats op zulke typische plaatsen beter voldoet dan de automatische verkeerslichten. Daar de kampioenen in de pro motiewedstrijden eikaar hebben* be- kampt en in goede verstandhouding de punten broederlijk hebben ge deeld. is het noodzakelijk geworden dat GTB 1 en Rozenburg 1 een be slissingswedstrijd moeten spelen. De ze ontmoeting vindt zaterdag plaat® op het Hollandia-terrein ln Vlaai- dingen; aanvang 4 uur. Advertentie I.M, PASSAGE;]. VVtP.ïlfKO'u'o'ERS De ouders van leerlingen aan de Dr. De Visserschool kwamen woens dagavond in Irene bijeen, waar zij op het toneel hun kinderen zagen, die een cultureel programma ver zorgden. De avond werd ingeleid door de heer Leeuwis. Voor het voetlicht traden de zang klassen 3, 4 en 5 aan en enkele jonge musici, die hun vaardigheid op de blokfluit, de accordeon en de gitaar demonstreerden. De avond werd be sloten met de opvoering van het zangspel „Het kind en de feeen" of „Eerst leren, dan spelen" van H. Kreemer. De moraal van het spel is duidelijk. De pianist Ed Koning bege leidde een en ander accuraat. Het was even over enen vannacht toen plotseling de stem van schip per Cnr Korving- over Ge visserij band klonk. „We hebben ze binnen. Reeds met de eerste trek lag het dek vol haring. Er zat wat makreel Het Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" geeft zondagavond om 8 uur onder leiding van D. Koster een concert in de Plantage. Het pro gramma is als volgt: 1. Arromanches (m=rs), A. E. Kel ly; 2. Ouverture Egmont, L. v. Beet hoven, an*. G. Carliei3. Orkest- suite „Rosamunde" i3 delen», Fr. Schubert, arr, L. Chomel; 4 Hongaar se Mars, Hector Berlioz, arr. J. Blan- gehois; 5 „Euryante", C. M. von We ber, arr. J E. Strauwen; 6 Passing of the Regiments (mars-potpourri), Aubre Winter; 7. „Oklahoma" selec tie, Richard Rodg„rs en Oscar Hana- merstein; 8 „Anme get your gurt"- selectie, Irving Berlin; 9 Mars met tamboers. Deze raden hebben nu de zorg voor het onderzoekwerk, het uitbrengen van voorlichtingsrapporten, terwijl Pro Juventute speciaal belast Is met de uitoefening van het gezinsvoogdij en vrij-patronaatwerk. Nadat, aldus het jaarverslag van Pro Juventute, de moeilijkheden die de reorganisatie met zich bracht, waren, overwonnen, kon men de nieuwe weg betreden waarbij men erin slaagde nieuwe krachten aan te trekken. Tweemaatschappelijke werksters traden in oktober in dienst van Pro Juventute, zodat een groot deel van de taak der bureau-secreta resse kon worden overgenomen. De heer Ten Have, ambtenaar voor de kinderwetten, werd per 1 juli aan gesteld als maatschappr' ik werker bij de Raad voor de K,: bescher ming te Rotterdam. In het bestuur kwamen enige wijzigingen. Ir. W. E. Hoek bedank te als lid van het algemeen bestuur; notaris J. F. W. Meijer legde zijn functie van penningmeester neer. Deze taak wordt voorlopig waar genomen door dr. D. Houtzager. De overige bestuursleden zijn de heren M. Holï, voorzitter; J. Ritsema van Eek, vice-voorzitter; ds. J. D. Smids, secretaris en de leden mej. F. G, van Thiel, dr. P. B. Vermei) en de heer D. H. van Mourik. Per 31 december had Pro Juventute de zorg over 170 gezinsvoogdij-pupil len, twee voorwaardelijk veroordeel den en ze tig kinderen die onder vrij patronaat stonden. In 1956 zijn, aldus vermeldt het jaarverslag, 88 vrijwillige medewer kers actief werkzaam. Er werden vier gezinsvoogden-avonden gewijd aan de bespreking van een gefin geerd geval, nadat er eerst gelegen heid v/as de problemen, die men met de eigen pupillen ondervond, naar voren te brengen. De kaienderactie was een succes. Men verkocht 1964 kalenders. De op brengst van de verloting was 1100,-. Het zomerkamp werd in het oude koetshuis van „Heerewegen" te Zeist gehouden. Onder leiding van de heer Ten Have bezochten dertig jongens van 911 jaar dit vakantieoord. Het terrein mocht ideaal voor de jongens worden genoemd. Geboren: Lydia F, d v Bde Snoo en M M v Haren; Lydia,'d v C Ber nard en A M den Ouden; Jacob, z v A v Oossanen en M A v d Kraan; Boyd, z v P B Opran en A G Hout- 'oraken; Johannes, z v J Heijda en A v d Meer; Robert, z v J M Ooster waal en M de Graaff; Sonja, d v J M Oosterwaal en M de Graaff. 'TM»? wrw; tussen maar we hebben haring ge noeg om de vjjftig kantjes die we aan boord hebben te vullen. We lig gen hier te dansen op het water, liet zal daarom heel moeilijk zjjn om haring van de „Onderneming III", Sch. 117 (een zusterschip van de zelfde rederij) over te nemen," riep schipper Korving naar zijn reder te Umulden. „Ga maar stomen, Cor", riep de heer Vrolijk aan de andere kant van de Hjn. En zo is de „Cornelis Vrolijk", Sch. 171 thans met volle kracht op weg naar het vaderland met de eerste Hollandse nieuwe aan boord. De ruim honderd vieetloggers maken geen schijn van kans om het van dit schip, dat veel sneller vissen kan, te winnen. De „Cornells Vrolijk" zal ongeveer twintig uur moeten varen om IJmui- dt-n te bereiken. Het staat echter vrijwel vast, dat de eerste haring kort na middernacht vrijdag zal worden aangevoerd. Met de visserij van de vleetioggers was het vannacht hopeloos gesteld. De Katwykse vloot meldde geen vangst. Alleen de Kw. 16 gaf een vangst van eén kantje door. De Vlaardingse vloot meldde geen vangst en bij de Schevenmgse vloot was er slechts een combinatie van schepen die een gezamenlijke vangst van acht kantjes Hollandse nieuwe boven water haalde. Tekort om te om te gaan jagen naar het vader land. De kans. dat er toch nog een log ger onder de ruim honderd schepen aanwezig is die meer heeft gevangen maar dit voor zich heeft gehouden is gering, of het zou die andere trawler, de „Burgemeester Heus- deps", VI. 27 moeten zijn. De „Cornelis Vrolijk", Sch, 171 heeft gevist op 37 graden n.b. op een steenachtig piekje ten zuiden van de onderkant van DevilSshole, ongeveer 273 mijl stomen van IJmuiden. De „Cornelis Vrolijk" ïoopt met een snelheid van ef mijl. GOUDERAK Zaterdagavond wordt achter de Karei Doormanlaan een streekconcert gegeven. Zeven muziekverenigingen uit de Krimpe- nerwaard nemen er aan deel. De terroristische actie tegen de regenng-Batista op het eiland Cuba wordt nog steeds voortgezet. Op ver schillende punten van de stad San tiago de Cuba zijn bommen tot ont ploffing gebracht. Er werd grote schade aangericht, maar er zijn geen slachtoffers gevallen.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1