SI raatv oetbalcompetitie maandagavond gestart Driehonderd jongens nemen eraan deel i ar Filmregisseur Stevens bezoekt het Achterhuis Mw.D. G. Versloot-van Roo m 100 jaar! Moerkapelse bejaarden bezoeken in Gouda hun Schiedam kreeg kous op kop tegen OSCR honderdjarige Datum ondertekening Benelux nog onzeker Op 8 juni concours van VUB STUNT Jeugdtoernooi van PPSC DWS naar Bremen Flatgebouw Lorentzlaan nu gereed Uit het dagboek van de politie Nieuwe BETers geïnstrueerd Gevonden Duits boek over Anne Frank Ir. Posthumus over Israël Muziekkorps uit Gothenburg in Vlaardingen Zwarte Paard prijzen EVENEMENT VOOR SCHIEDAMSE JEUGD Zevende keer Uitvoering voor bejaarden V erkeersexamen Collecte Visafslag HET VRIJS VOLK DINSDAG 28 MEI 1957 PAGINA 4 De straatvoetbalcompetitie, het jaarlijkse evenement voor Schiedams sportieve jeugd, ls weer begonnen. Maandagavond viel aan de elftallen van de St.-Joris Doele, het Rowallanhuis, de Rode Duivels en DVV de eet te beurt deze competitie te ope nen. En als tot en met 20 juli op de sportvelden in het recre atie-oord aan de Oudedijk zo gevoetbald zal worden als giste ren het geval was, dan kunnen de heren organisatoren tevre den zijn. De Schiedammers, die de „verre" reis aandurfden om te komen kijken, hebben van een sportief en jongensachtig enthousiast spel kunnen genieten. Driehonderd De prijzen HOME SWEET HOME ROTTERDAMS TONEEL HET KIND VAN DE REKENING HOLLAND FESTIVAL 1957 'In George Stevens als regisseur heb ik het volste vertrouwen. Hij zal van Annes dagboek een waardige weergave in de film geven, zoals de Hacketts dat in hun toneelbewerking ook gedaan moeten hébben naar ik gehoord en gelezen héb, want zelf héb ik het niet willen zien.' Geen promotor Diep onder de indruk In Brussel zijn enkele bijzon derheden bekend geworden over het ontwerp vor een defi nitief Beneluxverdrag, dat woensdag door Nederlandse, Belgische en Luxemburgse mi nisters zal worden besproken. Kleuters VLAARDINGEN KHobllk Margarine, inhoud 1000 gram 2.10 Belegen volvette Graskaas, 500 gram 1,59 Heerlijk Lunch/blok/kaasje, 500 gram 1,55 Blik Amerik. Gornedbeef, inhoud 340 gr. 1,55 Pondsblik m. 9 ballen gebraden Gehakt 1,79 Pondsblik Bami-Goreng, fijnste kwal. 1.15 Blik heerlijk Gehakt, inhoud 500 gram 0.98 Allerfijnste beste Ham, per 200 gram 0.98 Boerenmetworst (gesneden) 200 gram 0.89 Gelders Ontbijtspek (z. zwoerd) 200 gr. 0.79 Echts Geld, Snijworst,gesneden, 200 gr. 0.69 Rookworsten om te koken, 250 gram 0.89 Gekookte Rookworsten per 250 gram 0.75 Groot blik Zalm „Pink", zuiver import 0.89 Onze beroemde Advocaat, grootste fles, 3.25 Liter Oude belegen Spaanse Wijn, nu 2.48 Literkruik gezoete Bessenwijn, bij ons 1.69 Literkruik Schilletje, speciale reclame 1.59 Rode zoets Wijn, per driekwart liter 1.19 Literpot gesneden Zoetzuur, reclame 0.69 Oude pikante geraspte Kaas, 200 gram 0.59 Koffie/roomImelk, per 2 blikken voor 0,59 Gezouten Pinda's, steeds vers, 200 gr, 0.45 Pak Goudse Stroopwafels, inh. 5 stuks 0.39 Pak mixed Fruithagelslag, inh. 250 gram 0.35 vente (afgeleid van Pro Juventute) en Rowallanhuis. Voor de zevende achtereenvolgende maal een straatvoetbalcompetitie In onze stad, waaraan ditmaal ook en kele Rotterdamse ploegen deelnemen. In 1051 nam Schiedams jeugdleider bij uitstek, Karei Schollen senior, het initiatief tot het organiseren van een dergelijke wedstrijdenserie en sedert dien is deze vorm van vrijetijdsbeste ding in de maanden juni en juli vol ledig ingeburgerd. In de eerste jaren van haar be staan werd de straatvoetbalcompeti tie op de velden aan de Parallelweg gehouden. Later „verhuisde" men naar de Laan Ons Genoegen, hetgeen wel enige moeilijkheden opleverde, omdat men daar slechts de beschik king had over één veld. En nu voetballen de jongens voor het eerst in het recreatieterrein aan de Oudedijk, waar twee, zij het wel wat kleine, voetbalvelden zijn. Boven dien heeft de organisatie een houten keet van de gemeente in bruikleen gekregen, waar de jongens zich kun nen omkleden. Een en ander is voor elkaar gekomen dank zij de mede werking van de plantsoenendienst en de gemeentelijke sportcommissie. Bijna driehonderd jongens, waarbij inbegrepen de „reserves", nemen aan de siraatvoetbalcompetitle deel. In totaal 26 elftallen, die al naar gelang de leeftijden van de spelers, in de af delingen A, B en C zijn onderge bracht. Per avond treden vier of zes teams binnen de krijtlijnen. In de afdeling A komen zeven elf tallen uit, te weten St.-Joris Doele, Plet Hein (van het jeugdhuis te Rot terdam), Rapid (omgeving Vlaardin- gerdijk en Nicolaas Beetsstraat), El- dos (Mariastraat en Vriendschaps straat), de Stationsstraat Boys, Ju- Op Hemelvaartsdag wordt op twee velden van, het Sportpark Boshoek een toernooi gehouden voor A-, B- en C-junioren van de verenigingen HBSS, Schiedam, SFC, TSB en PPSC wordt georganiseerd, zijn in elke groep drie fraaie prijzen be schikbaar De wedstrijden beginnen om negen uur* en zuilen om ±4.30 afgelopen zijn. Tot slot van het jeugdtoernooi zal er een veteranenwedstrijd worden gttPeeld tussen Hermes DVS met oude cracks en PPSC dat ondermeer met Könemann, Onderdelinden, Lie- beek, Van Zanten v. d. Berg uitkomt. Deze wedstrijd begint om vijf uur. Op 8 juni vertrekt DWS naar Bre men. De eerste avond zijn de leden vry. Op de eerste pinksterdag begin nen de wedstrijden 's morgens om tien uur. 's Avonds is er een feest avond. Op de tweede pinksterdag vertrekt DWS huistoe. ESPERANTO-AGENDÖ Jaudon, la 30an de majo. Cielirtago Ni ne kunvenos ce gek. v. Gink. Vizitu la kunvenojn en Rotterdam au Delft. K.t.p. Vandaag is.door de heer Matahe- roe in het fiatgebouw aan de Lo rentzlaan 66 als filiaal van zijn reeds jaren bestaande zaak aan de TOt- weg te Rotterdam een dameskap perszaak geopend. Met de openstelling van deze zaak zijn nu alle appartementen van het flatgebouw in gebruik genomen. De architect van deze moderne flat was de heer D. Durrer, Het aannemings bedrijf v. d. Wetering en van Dalen te Schiedam hebbers het flatgebouw voor eigen rekening gesticht, De Spaarbank anno 1820 heeft er een bijkantoor in gevestigd, terwijl de heer De Groot er een herenkappers zaak heeft. Door het gereedkomen van het ge bouw is een mooie afsluiting van de hoek Boerhavelaan, Lorentzlaan en Prof. Kamerlingh Onneslaan. Uiteraard zijn de mogelijkheden in deze sector van de woningbouw be perkt. Het betrokken aannemings bedrijf heeft toch beslag kunnen leggen op een perceel grond aan de Buys Ballotsingel Hier zijn een twaalftal luxe flats met c.v. in aan bouw. „Voor deze flats is vrije vesti ging toegezegd," zo wordt ons van. de zjjde van dit bedrijf meegedeeld. In augustus kunnen waarschijnlijk de eerste flats betrokken worden. Zaterdag geeft de toneelvereniging Onderling Kunstgenot in Musis Sa crum een uitvoering. Voor bejaar den van de Algemene Bond zijn kaarten te verkrijgen In de zaal van bet Blauwe Huis, Lange Nieuwstraat en bij de heer P. Stolk, Aleidastraat I 104 a. I In de afdeling B komen zeven en. in de afdeling C twaalf elftallen uit. Voor de winnaars in elke afdeling heeft men bekers en medailles in 't vooruitzicht gesteld. De kosten van deelname zyn gering. Een A-team (met spelers van 17—21 jaar) be taalt 5 gulden voor het hele seizoen, een B-team (1416 jaar) ƒ3,50 en een C-team (11—13) jaar) ƒ2,50. De organisatie van de straatvoet balcompetitie berust bij een com missie van zes man, waarvan de he ren W. Bras en K. Scholten senior respectievelijk de voorzitter en de se cretaris zijn. Bovendien maken vyf Schiedammers zich verdienstelijk als scheidsrechter. Na afloop van de competitie speelt een elftal, samengesteld uit de beste spelers in de A-afdeling, de traditio nele wedstrijd tegen PPSC om de zuil van Het Vrije Volk, een wissel beker. Reeds twee keer hebben de straatvoetballers deze wedstrijd ge wonnen. Winnen zjj dit jaar weer, dan komt de zuil definitief in hun bezit. Bovendien overweegt de com missie een elftal te laten uitkomen tegen een team van Vlaardingse straatvoetballers. Advertentie LM. OE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG NEDERLANDSE COMEDIE heden en vTlJdag 31 mei, 8 uur Toneeltpel van Paul Oiborn. woeftsdag 29, donderdag 30 mei, ïatetdag 1, sondcg 2 Juni, 8 uur Klucht van Georges Feydeau- Regie i Bob de Lange. TONEELGROEP ..THEATER" maandag 3 juni, 8 uur slechts éen voorstelling van HET BEZOEK VAN DE OUDE DaME Toneelspel van Frledrlch Dflrrenmatt FDIDERS AAN SCHOUWBURG VERKRIJGBAAR Een brandje brak' gisteren uit in de woning van de familie J. W„ Ma riastraat 83a, tijdens afwezigheid van de ouders. Alleen het 3-jarig zoontje en een zusje van 6 maanden waren thuis. Het jongetje moet met luci fers hebben gespeeld met het gevolg dat twee handdoeken en een stoel zitting vlam vatten. De brand kon met eigen middelen worden geblust. Een fiets is gestolen in de Tey- lerstraat ten nadele van de glasbla zer A. M. V. die hem daar onbeheerd had neergezet. Nieuwe BB'ers zijn maandagavond in „Irene" wegwijs gemaakt. Zij kre gen enkele zeer instructieve films te zien. Vertoond werden „Door burgers voor burgers" over de BB-manifesta- tie in 1955, „Atoombom" en „Opera tion doorstep". Bovendien sprak de heer A. L. Kouwens, hoofd van de A-kring, om vattende Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, van de BB over het doel en de opzet van de organisatie. Een speciaal woord van lof had de heer Kouwens voor de Schiedamse brandweerlieden, die zulke goede prestaties hebben geleverd op de wedstrijden in Hendrik Ido Ambacht, waaraan zü met twee ploegen deel namen. De heer P. J. van Eyk behaalde met zijn ploeg in de klasso 4B de eerste prijs en de heer Van Pelt met zijn mannen de tweede. Instructeur van onze brandweerlieden is de heer De Jager, die hartelijk werd toege sproken door de heer Van Eyk. Deze overhandigde de instructeur als tastbaar blijk van erkentelijkheid een pijp met tabak en zijn vrouw bloemen. Tebevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 26 uur: wollen sjaal, autoped, een paar heren glacé's, een paar grijze leren herenhandschoenen. Te bevragen bil H' - móers: zwarte glacé dameshanascboen 1., v. Steen- nis, De Costastraat 40; twee linker handschoenen, 1 glacé en 1 leren want, J. A Blom, Baan 34; zwart leren herenbandschoen, C. Kloot wijk, Van Marumstraat 9b: zwart witte hond, Rouwit, Nieuwstraat 27; hondenriem, Bollen, Strüensestraat 21; kinderzonnebril, R. Huigen, Bui tenhavenweg 176/3; spade met lange steel, portier Gasfabriek, Dwarsstraat 42; duimstok, B. Bakker, Loretnzlaan 53b; handzaag, Koorengevel, Lange Kerkstraat 78; damespolshorloge, Andriessen, Portugeesestraat 48a, Rotterdam; zilverbon, H. Robbe, Rotterdamsedijk 97; bedrag aan geld. J. v. d. Lubbe, Kreupelstraat 23; autoped, Grete, Tollensstraat. 31; portemonnee met inhoud, L. Jongen engel, Overschiesestraat 66a; kinder portemonnee, P. Mouthaan, Burg. Van Haarenlaan 854; tas met gereed schap, P. Driessen, Waalstraat 17, Vlaardingen; gidsenbaret, Bollen, Strijensestraat 21; bruin jongens jasje, A. Groenewegen, Vondellaan 21; rood kinder jasje, St. Jozefhuis, Lange Haven 107; gekleurde hoofd doek, K. Timmers, Van der Duijn van Maasdamstraat 97; padvinders- riem, Th. Kok, Lorentzlaan 62; regen kapje (plastic), A. Steenman, Prof. Kamerlingh Onneslaan 163a; blauw jongensjasje, G. v. d. Moezel, Lange Singelstraat 16, (Van onaa kunstredactie) Dit zei ons gistermorgen de heer Otto Frank, nadat hij in gezelschap van Stevens senior en junior, een bezoek van enige uren aan *het achterhuis' aan de Prinsengracht ia Amsterdam gebracht had. 'Ook de film wü Ik niet zien, maar voor zover ik kan helpen de sfeer zo authentiek mogelijk te doen zijn, wü ik mr. Stevens en 20th Century Fox. die de film gaan maken, zoveel ik kan van dienst zijn. Dit betekent niet dat ik mij, hoe dan ook, met de artistieke vormgeving zal bemoeien; zoiets laat ik geheel over aan de vakmensen,' aldus de heer Frank. Annes vader achtte het niet waar schijnlijk dat hij de opnamen en de verdere produktie geheel of gedeelte lijk zal bijwonen. Zijn taak als ad viseur ziet hij beperkt tot wenken bij de voorbereiding. 'Daarom wil ik ook geen enkele druk op George Stevens uitoefenen bij de keus van zijn spelers. Neder landse of niet, en bij de beslissing of er al dan niet opnamen in Neder land gedraaid zullen worden.' Hef ls niet mijn taak, op te treden als promotor van Annes boek. Als ik persoonlijk op de een of andere ma nier van nut kan zijn bij initiatieven (als de poging tot behoud van "het achterhuis', bij het toneelstuk en nu weer de film) doe Ik dat natuurlijk, omdat daarmee een algemeen men selijk belang gediend kan zijn. Maar meer ook niet.' Ruim anderhalf uur heeft het kleine gezelschap gistermorgen in het achterhuls' vertoefd, waar George Stevens zich door de heer Frank allerlei liet vertellen over de onder duikperiode, die hij met zijn gezin in de laatste bezettingsjaren heeft door gemaakt en die zo fataal afliep voor alle klandestiene bewoners behalve Otto Frank zelf. De jonge Stevens fotografeerde het interieur van het inmiddels wereld bekend geworden huis aan de Prin sengracht en het uitzicht op de da ken en op de Westertoren, waarover Anne in haar dagboek herhaaldelijk schrijft. De beide Amerikanen bleken bij bet verlaten van het pand diep on der de indruk van de sfeer die tij dens dit bezoek nog vee] meer voor hen is gaan leven dan bij het lezen van het dagboek en het zien van de toneelbewerking. Voor George Stevens betekende het persoonlijke bezoek met de heer Frank aan het achterhuis het laat ste punt op het programma van zijn verblijf in Nederland. Hij reist nu naar Duiteland «n Oostenrijk, o.a. om daar de door Karl Gutmann geregisseerde toneel versie van Anne Franks dagboek te zien. Daarna gaat hij in Amerika zijn filmproduktie voorbereiden. Over een half jaar denkt hij gereed te zijn voor de onnamen. Het praktische gedeelte van het jeugdverkeersexamen zal worden af genomen op 6 en 7 juni. Start en finish zijn bij de toegang van het wijkcentrum Nieuwland, Br. Wibaut- plein 129. Ook in de laatste competitiewedstrijd heeft Schiedam de kous op de kop gehad. Het euvel, waarmede de dames en heren de gehele competitie hebben gesukkeld, nl. een falend schot, liet geen verstek gaan. In het veld kon men heel goed met OSCR meekomen er waren zelfs tal van perioden, waarin de roodzwarten het initiatief hadden maar als het op afwerken aankwam, wilde het niet luk ken. OTTO ti. FRANK ...teil de film niet zien.* De Duitse auteur Robert Schnabel heeft een boek tn voorbereiding, dat een documentaire schets zal geven van het leven en de persoon van wijlen Anne Frank. Bij het schrijven van dit boek, dat waarschijnlijk volgend jaar zal ver schijnen, heeft hij de medewerking van een aantal mensen, die Anne gekend hebben, o.a. van haar vader, de heer Otto Frank. VOOR MEVROUW Dederika Geertruida Versloot-van Rooyen („noem mij maar Riek.'"), die vandaag in Gouda haar honderd ste verjaardag viert, is het hezoek van een gelukwenscomité bestaande uit Moerkapelse bejaarden wel d e verrassing van de dag geworden. Mevrouw Versloot, geboren en getogen in Moerkapelle, had herhaaldelijk dc wens te kennen gegeven om nog eens haar dorp terug te mogen zien. De Moerkapelse be jaarden hebben inderdaad met de gedachte gespeeld, om haar naar het dorp te halen. Maar niet op haar verjaardag, dat zou te veel drukte met zich brengen. Om haar in elk geval te tonen, dat zij in de harten van de Moerkapelse bevolking beslist nog een plaats inneemt, zijri de bejaarden naar Gouda, naar de Zoutmanstraat 39 getogen. Misschien komt er later nog een tegenbezoek van Haar zoon, de 68-jarige P. Versloot dirigent van de Koninklijke zangver eniging „Ornheus" uit Druten en hoofd van de Volksmuziekschool in Nijmegen, stelde op waardige wijze alle gasten aan de jarige voor. Na tien minuten liet F. Veer 1—0 noteren. Na de gelijkmaker bracht J. v. d. Tuuk de stand op 2—1, doch OSCR herstelde nog voor de rust het evenwicht. Profiterend van het wind- voordeel kwamen de gasten na de hervatting vrij snel met 25 voor te staaib Mej. J. Carriere kon daarna nog tot 35 ophalen. Hoewel de res terende speeltijd aan beide kanten, vele kansen werden geboden, werd er In de resterende speeltijd niet meer gescoord. ODI 2 had tegen Spirit, dat op bezoek kwam, geen schijn van kans. De gasten trokken met een 28- overwinning huiswaarts. Door een reglementaire overwinning van 05 op USV 2, komt Succes 2 in de finale van de EKB-bekerwedstrijden, ODI 3 deed goed werk door Oranje Nassau met'51 te kloppen. Ook de jeugd- ploeg van Succes schoot uit zijn slof. Rozenburg 2 werd met 011 versla gen. Bij de adspiranten werden de volgende resultaten geboekt: Char- lols aSucces a 13. Schiedam a Zuiden e 21, Velox cSucces b 70 en Ons Huis c—Schiedam b 7-0. Op Hemelvaartsdag neemt ODI met drie twaalftallen deel aan de serie wedstrijden van Ijsvogels in Den Haag. Succes organiseert op die dag een „familiedag" welke zal be staan in onderlinge -wedstrijdjes. Inmiddels bevestigt het ANP ons bericht, dat het nog niet vast staat of reeds woensdag een datum voor de ondertekening van het verdrag zal kunnen worden vastgesteld. Ket verdrag zal voor vijftig jaar worden gesloten, met dien verstande, dat de economische unie ook na de tekening van het verdrag nog niet onmiddellijk volledig een feit wordt. Er komen een aantal beschermende clausules die in de regel van twee tot tien jaar zullen gelden. Het ontwerp bestaat uit drie de len: Het eigenlijke verdrag, (De Benelux-grondwet van 108 artikelen), de overgangsbepalingen en ten slotte het uitvoeringsprotocol. Naar de Neue Ziircher Zeitung meldt zal Sn het verdrag worden be paald, dat geen der Benelux-staten de wisselkoers van zijn munt zal mo gen wijzigen zonder voorafgaand overleg met de belde andere part ners. Nederland en België behouden zich voorts het recht voor speciale clau sules in het verdrag op te nemen in zake hun overzeese gebied. Comité hoogste gezag Het hoogste gezag in de Benelutx- unie is en blijft het comité van mi nisters, dat alleen bij eenstemmig heid besluiten zal kunnen nemen. Er is dus egen sprake van boven-natlo- nale organen. De dagelijkse leiding komt la han den van eeu Raad der Economische Unie van 21 leden, allen hoge ambte naren uit de drie landen (die ook normaal in dienst van elk der drie landen blijven). Er komt voorts een Benelux- scheidsgerecht voor het behandelen van commerciële, juridische en tech nische geschillen. Van de beslissing van dit scheidsgerecht is geen hoger beroep mogelijk. Wanneer echter een der partijen zou weigeren zich bij een gedane uitspraak neer te leggen, kan de andere partij de kwestie voor leggen aan het Internationaal Ge rechtshof in Den Haag. Hoe het netelige vraagstuk van de landbouw zal worden geregeld is nog niet bekend. Volgens de Neue Ziircher zou wor den bepaald, dat de landen gerech tigd zijn de maatregelen te nemen, om crisis in de landbouw te voorko men of eventuele crisistoestanden op te beffen. Daarbij zouden zij zeifs 'tijdelijk mogen afwijken van hst unieverdrag De vlaggen hingen uit in de Zout manstraat, toen een open landauer waarin burgemeester J. J. Steenbak ker Moriiijon Loijsen met vier leden van het Moercapelse comité van ouden van dagen voorreed. Het was tien uur en voor het raam in de zon zag mevrouw Versloot de Moercapel- lenaars de voortuin binnenstappen, burgemeester Steenbakker voorop. Het werd een hartelijke ontvangst. Moercapelles burgervader overhan digde de jarige een origineel ge schenk; een ingelijste geboorteakte van Dederiea Geertruida van Roiien, geboren 28 mei 1857. Daarnaast was er reeds van de Moercapelse bejaar den een grote mand met fruit geko men. Met veel plezier snoof de jarige aan een ruiker witte bloemen, die ook al uit Moercapelle was meege bracht. „Lang zal oma leven", zong plot seling een grote groep kleuters van de Prinses Beatrixschool aan de Krugerlaan, die daarmee de jarige wel bijzonder verrastte. Heel geruis loos hadden de kleuters zich voor het huis verzameld en in eeu keurig groepje zongen ze voor het raam en thousiast hun gelukwensen. Bijzonder ontroerd was mevrouw Versloot ook door het bezoek van ös. dr. J. Huls. De verjaardagsverras sing van het Moercapelse Comité nam kort daarop een einde om de 100-jarige niet al te zeer te ver moeien. Samen met de burgemeester namen de heren B. v. d. Berg, D, A. de Man, H. C. Verbeek en C. J. de Vrij hartelijk afscheid en stapten weer in de landauer. Tets later op de ochtend kwam burgemeester James namens het ge meentebestuur de 100-jarige geluk wensen. De gehele dag was het ver der een komen en gaan van vriender. en kennissen die mevrouw Versloot de hand kwamen 'drukken. Mevrouw Dederika Geertruida Versloot-Van Rooyen (,zeg maar Riek!") in Gouda viert vandaag haar honderdste verjaardag. Zij is in Moerkapelle geboren en heeft daar het grootste deel van haar leven doorgebracht. Daarom zijn de bejaarden uit -Moerkapelle haar met een feestcomitê-per- diligence komen verrassen. De honderdjarige, dit het een grote tekortkoming van de moderne techniek vindt dat er geen goede leesbril voor haar gemaakt kan worden, is bijzonder levendig. Een middagdutje heeft zij niet nodig en bij voorkeur stapt zij rond het middernachtelijk, uur in bed. Jn de avond komt zij pas goed los", zegt haar dochter bij wie ze in woont. De collecte in de Blauwe Week te Schiedam heeft een bedrag van 763,70 opgebracht. Nieuwe Koers houdt woensdag avond een bijeenkomst ten huize van de fam. Boerman, B, K.-laan 189a, Ir. S. Posthumus, die met een delegatie Israel bezocht, zal over dit land het woord voeren. Geboren: Wilhelmlna M. J., d. v. B. Schenk en J. v. Zevenbergen; Maria C. W„ d. v. P. A. Fransen en C. M. T. Kleijweg; Marianne, d, v. H. Aarssen en L. Lok; Anna M. P., d. v. J. A. Kuijpers en M. A. T. Offermans; Arnoldus B. M., z. v. H. A. Winkel en A. W. M. v. d. Stam; Sylvia, d. v. M. Slavenburg en E. A. J. Plomp; Anne M., a. v. W. Kortlanden K. C. v. Doorn; Patricia C. J. M., d. v. F. B. A. Bosmon en B. E. M. T. Benken. Overleden: A. D, Huijzer 75 j.; J. v. Dalen 73 j., vr. v. J. Wassenaar; M. d. Vries 101 j, wed. v. P. M. Voge laar; F, Zoun 53 j. Op tweede Pinksterdag geef- het muziekkorps van het Leger des Heils uit Gothenburg (Zweden) in de middaguren een concert in de Nieu we Kerk aan de Binnensingel. 's Avonds geeft ditzelfde korps een concert in de Nieuwe Kerk gegeven, slecht weer wordt ook het avond- ceneert in de Nieuwe Kerk gegeven. Dit muziekkorps gaat in vijf Ne derlandse steden concerten geven. Het korps bestaat thans bijna 75 jaar. De kapelmeester Gustaf Sör- hage kon in 1954 zeggen, dat- het korps zeker al bij 12.000 samenkom sten medewerking had verleend. De muzikale prestaties van dit Zweedse korps staan bijzonder goed aange schreven. ROTTERDAM, 27 mei. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot midd. 1.65—1.80, id. klein 1.40 1.50 p. kg; Schol midd. 39—42, id. klein 1823; Schelvis klein 16—18, Kabeljauw gr. 4246, id. midd. 26— 30, xd. klein 12—14! Zeewolf 32—34; Zeehanen klein 1935; Wijting 16 19, alles per kist. Het Zwarte Paard heeft zijn Jaar vergadering gehouden. Het zittend® bestuur werd herkozen. Besloten werd vanaf il juni de clubavonden op dinsdag te gaan houden. Twee nieuwe leden traden toe. waardoor het ledental weer boven de dertig ia gestegen. Op 6 juni zullen de leden op het snelschaakkampioenschap spelen. Het is de eerste keer, dat Het Zwarte Paard een „snelschakende" kampioen zal kunnen begroeten. De huishoudelijke competitie had het volgende resultaat: Groep A: clubkampioen W. Kerkhof, 2 J, Wit- lox. Groep B: 1 J. de Zwart an 2 A. van Bommel, Zaterdag 8 juni wordt het openings concours van de VHB gehouden in de Oostgang, te beginnen by de grens van Schipluiden. Ditmaal berust de organisatie van het concours bij de VHV „de Ruisvoom''. Er wordt ge vist op maatvis. Aller en grondel is maatvis. Aanvang van het concours 2.15 uur. Er worden drie ronden ge vist. éénmaal een uur en tweemaal drie kwartier. Gelegenheid tot inschrijving be staat vanaf heden tot op de dag der loting, die plaatsvindt op 4 juni in café Het Westen. Gr. v. Prinsterer- straat 174 des avond 8 uur. Behalve in genoemd café kan men zich óók laten Inschrijven bij het secretariaat, Twee Vriendenstraat 4. De prijsuitreiking vindt plaats o» de dag van het concours In café „Het Westen" 's avonds acnt uur. Er wordt met nadruk op gewezen dat ieder aan dit concours kan deel nemen. fel&rie/cay

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1