Expositie modelwoningen en geopend Bestemd vooral voor jonge echtparen Bemanning van VI 85 extra Bronzen plastiek van honkballer in het Stedelijk Museum Techniek en samenleving werd een boeiend verhaal Mej. Van der Meulen 40 jaar onderwijzeres ATTC doet de deur voor Elan dicht Woningbouw in Schiedam Uit liet dagboek van de politie Wat zij vingen Nieuw bedrijf van SSH aan Parallelweg Martinit tegen Xerxes 2 Het Vrije Volk Provinciale brand weerstrij d Ir. C. Boerman voor PvdA Olympia-toer door Schiedam Trionica-toneel in Irene Van de tafeltennistafels VOETBALFILM IN KLEUREN Jongen dronk petroleum ikte Jongetje za in sloot Op Hemelvaartsdag SVV 2 togen Haarlem 2 ARMA gaat naar Rotterdam De grootste krant AAN DE KT,AAS DE VRIESSCHOOL WISSELKOERSEN Acliteraitrij dende auto verwondt jongen (14) zwaar Visafslag VOETBALLIEFHEBBERS HET VRIJE VOLK WOENSDAG 29 MEI 1957 PAGINA 4 HEDENOCHTEND om elf uur heeft de wethouder van de woningdienst, mr. 3VL J. M. van Kinderen, in het Wijkcentrum Nieuwland een tentoonstelling van wel zeer merkwaardig ka rakter geopend. Een expositie, die niet is ondergebracht in een zaal of gebouw, maar in gewone woonhuizen. Het betreft de drie modelwoningen aan de Dr. Kuyperlaan, de v. d. Tempel straat en de Van Karnebeekstraat, waarover we reeds eerder schreven. Gothisch Praktisch Toten met 11 juni Opening Daar ir. C. Boerman dinsdagavond voor de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid zou spreken over „Techniek en Samenleving", waren de ledenbijeen in het Volksgebouw op de slotbijeenkomst van het winterseizoen. De heer M. Elzing, die deze avond voorzat, opende. Nadat de secretaresse, mej. N. Groenewegen, de notulen van de op 2 april gehouden vergade ring had voorgelezen, schikte iedereen bij en hield de spreker in de sfeer van een huiskamerbijeenkomst zijn inleiding, een gedegen en interessant betoog, geïllustreerd met enkele sta tistieken. De toekomst? Hie gaal de toekomst eruit zien, bij deze voortgaande automatisering? De voorspelling kan gebaseerd wor den op de situatie in Amerika. Over enkele dagen begir' .HET VRIJE VOLK" met de voorverkoop van toegang:, ue wij zen voor onze Donderdagmiddag om 2 uur speelt SVT 2 aan de Bosrand zijn laatste competitiewedstrijd tegen Haarlem 2. In Haarlem hebben de SW'ers een 2~-l-nederlaag geleden. Donderdag kunnen zij nu besluiten door een re vanche deze nederlaag goed te maken. Donderdag gaan 100 jeugdleden van ARMA Schiedam naar Rotter dam om deel te nemen aan het ge westelijk jeugdfeest van Zuid-Hol land van de Culturele Sportbond. Dit feest wordt gehouden op het sport park Varkenoord. Om negen uur verzamelen de kin deren aan de Koemarkt. Tussen 5 en half 6 zijn ze weer terug. De algehele leiding heeft de heer J. J. Verhoeve, Het bouw- en aannemingsbedrijf Muys De Winter te Rotterdam be gint onder directie van het architec ten- en ingenieursbureau Spruyt en De Butter te Schiedam met de bouw van 206 woningen aan de Mgr. No- lenslaan te Schiedam. Bij de poppendokter P. v. d. W. uit de Edisonstraat is gisteren inge broken. Uit de winkellade werd 12 en uit een potje 8 ontvreemd. Er is niets geforceerd. Een dame die gisteren,op.de Lange Haven fietste, geraakte "te wa ter toen zij. probeerde langs een ge parkeerde vrachtauto te fietsen en het portier plotseling werd geopend. Zij kreeg een stoot tegen haar schou der en viel in de haven. Personeel van de fa. Daniel Visser haalde haar en haar fiets weer op de wal. De dame, mevr. M. S. de K., mist nog een portemonnaie met ƒ47 in houd. Haar polshorloge werd be schadigd. Tegen de bestuurder van de vrachtauto A. de D. uit Noord- Brabant werd proces-verbaal opge maakt. Een portemonnaie werd gestolen uit de broekzak v&n de heer J, J. B. die zijn kleding in het kleedlokaal van de sportvereniging had opgehan gen. De dief heeft met de portemon naie 10,buit gemaakt. Vangstberichten van woensdag morgen: VI 70 5 kt, VI 78 10 kt, VI 216 7 kt, VI 97 4 kt, VI 115 1 kt. VI 197 6 kt, VI 61 5 kt, VI 71 7 kt, VI 14 2 kt, VI 112 9 kt, VI 132 9 kt. Prijzen van woensdagmorgen: maatjesharing groen klein 151—200, idem groot 90110. VERTROKKEN: VI. 85, C. Roele- veld; VL 199, L. Kuiper; VI. 83, L, Rog. BINNEN: VI. 203, J. Goedknegt, 87 ktj; VI. 89, M. v. d. Snoek, 110 ktj. In afwijking van de oorspronkelijke plannen hebben de leden van de Schiedamse middenstandscentrale oij de inrichting en meubilering van de woningen hoofdzakelijk rekening ge houden met de smaak van jonge mensen. Dat sluit overigens niet uit, dat ook oudere Schiedammers iets van hun gading zullen vinden. De flats zijn zo volledig „aange kleed", dat bij wijze van spreken een gezin er direct zijn intrek in zou kunnen nemen. Vloerbedekking, meu bilair, verlichting, keukengerei, ver warming, kook- en bakinstallatie, ra dio en televisie en wandversiering, alles is piekfijn in orde. De drie woningen liggen mooi ach ter elkaar op een rijtje. De eerste, vanaf het Wibautplein, is aan de Van den Tempeistraat, huisnummer 88. Deze flat is gematigd modern in gericht. In de huiskamer staat een kersehouten bankstel, dat betrekke lijk weinig ruimte inneemt, en een ronde tafel met vier stoelen van olijf hout met ahorn. Deze woning Is evenals de andere twee er een met vier kamers. Behalve de huiskamer is er een keurig inge richte slaapkamer voor twee jongens, waarin een etage-bed staat, een wel wat te klein slaapkamertje voor een meisje en, ten slotte, een slaapkamer voor de ouders, die in een bijzonder lichte tint is gehouden en daardoor een welhaast zomerse indruk geeft. De meubels zijn van berkehout. De huiskamer van de woning Van Karnebeekstraat 88 is met Gotische meubels toegerust. Een eettafel met vier stoeien en een dressoir. Een zit hoek met drie fauteuils (waarvan een kelim) en een kloostertafel. Op de grond ligt een Bershir vloerkleed, op de tafels Cambri tafeliopers. In de meisjeskamer staat onder meer. een slaapmeubel, in de jongens kamer een zogenaamd Cleopatrabed. De grote slaapkamer is erg sober en in frisse tinten gehouden. De derde woning is aan de Dr. Kuyperlaan 175 niet 88, zoals eer der abusievelijk werd meegedeeld. Dit huis is, wat meubilair betreft, het duurst, ingericht,De huiskamer is- modern en. zeer-smaakvol-wat betreft keuze en schikking van(ide meubels.. Behalve de gebruikelijke tafel met stoelen is er, naar het gebruik in deze tijd, een zithoek. De meubeïs in de huiskamer zijn van kersehout. Handig is, dat er in de kamer een fraaie servieskast staat, zodat de huisvrouw steeds borden, le pels en vorken e.d. bij de hand heeft. Er is een vertrek voor een stude rend kind compleet met een modern bureau en een tekenbord. Verder een babykamer, uitgevoerd in pittige kleuren, en een welverzorgde slaap kamer voor de ouders. De wjjze, waarop de huizen „be woonbaar" zjjn gemaakt, getuigt niet alleen van smaak, maar ook van veel praktische zin. Men heeft werkelijk aan alles gedacht. Voor vele jonge echtparen zal het inwendige van.de woningen een lust voor het oog zijn. Bovendien is er alle comfort: wasmachine, ijskast, elek trisch fornuis, etc. Voorts is in elke kamer de vloerbedekking ende gor dijnen anders. Speciale vermelding verdient wel de kunstenaarskring S '45, die aan het aantrekkelijk maken van de ka mers heeft meegewerkt. S '45 heeft voor een stijlvolle wandversiering ge zorgd, zoals schilderijen, glasmozaïek, tegelmozaïek, e.d. De woningen zijn tot en met 11 juni dagelijks, behalve de eerste pinksterdag, van 2 tot 5 uur 's mid dags en 7 tot 10 uur 's avonds te bezichtigen. Wegwijzers en grote borden met het opschrift „Modelwoning" op de balkons zullen de weetgierige Schie dammers duidelijk maken in welke huizen zij terecht kunnen. De Schiedamse Steenkolen Handel heeft sedert kort een nieuwe bedrijfs ruimte aan de Parallelweg in gebruik genomen. Voorheen had de SSH on der meer de beschikking over een pand aan de Overschieseweg, maar moest daaruit in verband met de tun nelbouw, De Nederlandse Spoorwegen hebben toen aan de n.v. een nieuw stuk grond ter beschikking gesteld. Het terrein aan de Parallelweg dient hoofdzakelijk tot opslagplaats. Naar schatting kan de SSH er meer dan 1000 ton kolen bergen. Het be- drijf is modem ingericht. De kolen worden uit de treinwagons gelost met j een mechanische wagenlosser. j Deze mechanische losser werkt snel: honderd kilo per schep. Hadden vroeger 2 man twee en een half uur voor een wagon nodig, tegenwoordig kan één man" het in een uur af. Ver volgens worden de kolen door middel van een elektrische transportband in de opslagplaats gebracht. Ook het zeven geschiedt elektrisch. Gelet is ook op het welzijn van het personeel, dat 's zomers uit 15 man en -s winters soms wel uit 40 man be staat. Voor hen is een douchegelegen- heid gebouwd met vijf douchehokjes en zeventien klerenkasten. Verder is er nog een schaftlokaal. De bouw van een en ander is uitgevoerd door de firma Huyskes. Woensdagochtend om 11 uur wa ren vele belangstellenden in het Wijkcentrum bijeen gekomen ter ge legenheid van de opening van de ex positie modelwoningen. De heer A. M. Schoof, voorzitter van de Schiedamse Middenstand Centrale, heette mevr. Peek, wet houder Van Kinderen, de heer Minne van de Kamer van Koophandel, de heer Hogendam van het kleinbedrijf, de Commissie Gem. Woningdienst, het Centraal Vrouwencomité en de directeuren en hoofden van de ge meentelijke diensten, welkom. Na een speech, waarin hij o.m. gewaag de van tempo, waarin de nieuwe „stad" Nieuwland uit de grond is ge stampt, overhandigde hij aan de wet houder de sleutel van de woning Dr. Kuijperlaan 175. Mr, M. 3. M. van Kinderen sprak vervolgens over vroegere experimen ten met modelwoningen die echter ideale woningen bleken. Maar de hui zen moeten niet ideaal gemeubileerd en Ingericht worden. De modelwo ningen, aldus de wethouder, moeten een praktische aanwijzing aan de toekomstige bewoners, rekening hou- richten. Vervolgens gingen alle aan- .wezigen naar de Dn,, KuUperiaarp. waar dè heer Van Kinderen de deur. opende. Daarna werden de drie mo delwoningen bezichtigd. In de jubileumserie ontvangt Mar tinit Xerxes 2. Dit Rotterdamse elf tal, dat voornamelijk uit jonge krach ten bestaat, is zeer sterk. De komen de wedstrijd zuilen de Rotterdam mers zonder twijfel proberen de fel begeerde prijs mee naar Rotterdam te nemen. In deze jubileumserie heeft Marti nit met 10 al verloren van HBSS. Zaterdag komt Martinit met aanwin sten in het veld, zodat in het Volks park op een spannende strijd gere kend kan worden. Er wordt om 4 uur begonnen. Eind Juni gaat Martinit naar Duits land. DIRKSLAND Op 15 juni zal te Dirksland de Provinciale Brand weerwedstrijd worden gehouden aan een der havendijken. Aan de wedstrijd nemen niet min der dan 25 korpsen uit de provincie deel en hierbij zal ook Flakkee flink vertegenwoordigd zijn. Het is de eer ste keer dat op dit eiland een der gelijke wedstrijd werd georganiseerd. Het Stedelijk Museum heeft met steun van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum te Schiedam een bronzen plastiek van prof. V. P. S. Esser verworven. Het is een brons van 26 cm hoogte, voorstellende een honkbalspeler in volle actie. '■'DezëTópëf 'behoort tot" een groepje bronzen honkbalfiguren, waarmee prof. Esser vorig jaar de landeljjke prijs voor'sport n kunst "won. Hét groepje is in Australië te zien geweest. Het was daar heen gezon- Op de ouderavond vande Klaas de Vriesschool aan de Zwarte- waalsestraat, dinsdag in het Volksgebouw, is mejuffrouw J. van der Meulen een hartelijke huide ten deel gevallen. Zij is veertig jaar onderwijzeres aan deze school geweest en verlaat de dienst, omdat zij vandaag de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. WOENSDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur „Don't knock the rock". (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: „De haaiencloder" (14 Jr). Aputtieek Pa. Van westendorp. Singel 81 Ten Loon»tellingen. STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Schilderijen, druksel en tekeningen van H. N. Werkman. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: Werken tan Bulcke. DONDERDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: „Don't knock the rock (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: „De haalendoder", (14 Jr). Apotheek. Nieuwland Apotheek en Pa. Jansen. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM, 25 uur: Schilderijen. drukBele en tekeningen van H. N. Werkman. Ir. Boerman verstond onder „tech niek" deze avond de elektronica, de automatisering, de uitschakeling dus van mensen bij het produktieproces en de vervanging dcor machines met een „brein", machines die kunnen besturen (de automatische piloot), rekenen, tellen en berichten over brengen. De eerste „industriële revolutie" in de 19e eeuw bracht de stoomma chine, Het duurde honderd jaar voor de stoommachine overal werd ge bruikt. De elektriciteit deed er vijf tig jaar over, de verbrandingsmotor had dertig jaar nodig en de radio buis speelde 't in vijftien jaar klaar. Ten aanzien van de elektronische machines kan men gerust zeggen dat hun bedje is gespreid: ei wordt op gewacht. Ook ai omdat de oudere machines een grote investering verg den en dit bil de nieuwe lang niet zo het geval is. De automatisering is om deze re den óók aantrekkelijk: in het resul taat, het produkt, komen de mense lijke fouten, tekorten en zwakheden in veel kleiner percentage voor. Bij de Amerikaanse Fordfabrieken in Cleveland is de automatisering zeer sterk. De in U-vormt gebouwde fa briek heeft eigenlijk nog slechts één knoppendrukkende arbeider nodig. Er kan werkloosheid komen, er zal behoefte komen aan hooggeschoold personeel, arbeiders zullen moeten worden geschoold en herschoold. Die werkloosheid zal kunnen, worden op gevangen, daar er met die nieuwe machines grotere produktie zal ko men, dus een grotere weivaart, zodat er meer arbeiders nodig zijn in de zg. dienstverlenende sector: benzi nepompbedienden, kelners, verkeers agenten. Al met ai een tweede industriële revolutie, die bi) de arbeiders de vrees voor werkloosheid wekt, bij de Namens de oudercommissie heette de heer M. Boomsluiter aan het be gin van de avond iedereen welkom, in het bijzonder mejuffrouw Van der Meulen en de heer M. Holl', gemeen telijk inspecteur voor het onderwijs. De heer Holl sprak vanaf het po dium de scheidende jubilaresse toe. Zijn speech kreeg ongewild een mu zikale begeleiding, doordat iets aan de piano niet in orde was en men deze probeerde. De heer Hoil betuigde zijn spi.t over het weggaan van mej. Van d;r Meulen. Zij heeft vanaf 1912 het ra derwijs gediend, waarvan de laatste veertig jaar in onze stad. Hij roemde haar kwaliteiten ais onderwijzeres en zei: „U heeft kans gezien in de har ten van uw leerlingen een standbeeld van u zeif op te richten." Later op de avond sprak het hoofd der schooi, de heer H. Schenk, tot mej. Van der Meulen, die bovendien enkele tastbare blijken van erkente lijkheid ontving. De oudercommissie schonk haar een elektrische klok en een cadeau onder couvert, van het personeel der school kreeg zij een vulpen. De avond werd verder gevuld door leerlingen van de school, die zongen en een toneelstuk opvoerden. Me juffrouw Van der Meuien zal zich gaan vestigen in Bloemendaal, intellectueel de afkeer van een ver anderend cultuurpatroon. De arbeidstijd 2al wellicht worden verkort en 7Europa zal ongetwijfeld „veramerikaniseren", d.w.z, de Euro pese beroepseer en standentrots zal verdwijnen. Ir. Boerman besloot met: „wij zul len deze automatisering toch alle aandacht moeten schenken, daar deze ontwikkeling vrijwel niet ge remd wordt, omdat de investeringen zeker niet groot zijn bij de aanschaf van deze machines, gezien de fan tastisch grote .produktie. Om de ge varen van werkloosheid en verpau pering en het probleem van de vrije tijdsbesteding af te wenden en op, te lossen is studie en waakzaamheid geboden. Anders zou er wel eens eerst ontwrichting kunnen, zijn, in plaats van de gehoopte welvaart". 28 MEI Engels pond 10,64510,652 Amerik. dollar 3.8213.83 Franse frank 1.081211.08221 Belgische frank7.5617.57i Zwitserse frank87.0387,08 Zweedse kroon 73,7073.75 Duitse mark 90.77190.821 Deense kroon 54.7854.83 Noorse kroon Zwitserland (vrij) Canada Italiaanse hre Japanse verr. dollar Turkse verr. dollar Oostenrijkse schilling 53.285—53.335 89,325—89.375 4.018—4.015 60.785—60 835 3.7913.801 3.79A—3.79|| 14.665—14.671 De president van de Universi teit Notre Dame van South Bend in de Amerikaanse staat Indiana, de geestelijke Theodore M. Hesburgh, is door de Paus benoemd tot vast ver tegenwoordiger van Vaticaanstad bij het Internationale Bureau voor Atoomenergie. dèü ter ere van de Olympische spe len. Het is thans uitverkoren om de Nederlandse plastiek te vertegen woordigen op de Biennale van Sao Paoio in Zuid-Amerika, een van de belangrijkste kunstgebeurtenissen van dit jaar. Prof. Esser die in 1914 te Baam geboren werd, is aan de Rijks Aca demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam opgeleid door prof. J. Bronner, later in 1946 volgde hij zijn leesmeester aan de academie op. Reeds thans begint zich entje invloed van zijn dynamisch, virtuoos talent te doen gelden. Esser was tot dusver vooral bekend door zijn meesterlijk Troelstra-monument in Den Haag en de fonteingroep op de binnenplaats van het Nieuwe Provinciehuis te Arnhem. Ook ais penningkunstenaar geniet hij een bijzondere reputatie. Hij werd dit jaar bekroond met de Verzets- prijs voor de kunst. De honkloper die thans te zien is op de grote tentoonstelling van Ne derlandse beeldhouwkunst vormt een fraaie aanvulling vart de verzame ling kleine eNderiandse plastieken, die reeds in het Stedelijk Museum te Schiedam is bijeengebracht. BODEGRAVEN. De 14-jarige Joop Groenendijk uit Bodegraven werd dinsdag zwaar gewond toen de vrachtauto, waar h(j kort achter stond met zijn fiets, achteruit reed. De vrachtauto, die juist was ge lost, wilde achteruit rijden naar de garage. De jongen was in de veron derstelling, dat de auto vooruit ging. HJj kreeg het achterwiel over zich heen. De jongen is overgebracht naar het r.d. ziekenhuis te Woerden. Schipper C. Roeleveld en de be manning van de VI 85 „Bertina" kunnen op zee een extra-haaltje doen. Sigaren, sigaretten en shag voor iedereen werden dinsdag avond aan boord bezorgd vlak voor het tweede vertrek naar de visgronden. Dat kwam zo: de VI 85 was de eerste Vlaardingse logger, die vleetharing in Vlaarülngen bracht. Daarmee won deze logger de Vlaardingse haringrace, „Het Vrije Volk" vond, dat de manpen daarom wel een .extra-rokertje hadden verdiend. De VI 85 „Ber tina" is namelijk de goede uit komst van de Vlage~tjesdagprijs van onze krant, ais winnaar van de Vlaardingse race. Vandaar dat enkele vertegen woordigers van de krant zich dinsdagavond naar het schip spoedden om de „rookprijs" te overhandigen. Met enkele welgekozen woor den heeft de heer A. C. Oskam schipper en bemanning toege sproken en de rokerij overgedra gen. De uit Schevenlngen afkom stige bemanning, die voor een groot deel door hun vrouwen ver gezeld waren, stelden de geste duidelijk op prijs. De foto geeft een beeld van wat er aan boord van de VI 85 ge beurde, vlak voordat het schip opnieuw voor de. haringvangst vertrok. Vele Schiedammers hadden zich dinsdagavond langs de Rotterdamse- dijk. de Koemarkt en de Burge meester Knappertlaan opgesteld om de renners in de Olympia-toer voor Nederlandse amateurs te zien voor bijgaan. Om twaalf minuten voor acht kwam een kopgroep van zeven man de Koemarkt oprijden. Na vijf mi nuten volgden met tussenpozen van enkele tientallen seconden een, twee en een renners. Het in brokken ver deelde peloton en de karavaan kwa men op circa zeven minuten na de kopgroep. Het Schiedamse publiek liet niet na de voorbijflitsende wiel renners aan te moedigen. Trionica, de amusementsvereniging van de Royal Netherlands Distilleries, vierde dinsdagavond feest in Irene. Eigen leden voerden met flair de klucht in drie bedrijven „De lastige erftante" van Stefan van Cuyk cp. Merkwaardig is, dat in dit stuk uitsluitend dames speelden. De regie was in goede handen bij de heer A. Meijer. Tussen do bedrijven door speelde de pianir Lou StouthandeL De avond weid geopend door de heer Meijer, die in het bijzonder de directie verwelkomde. Na afloop kon men nog gezellig dansen.' MAASSLUIS Het lag in de be doeling om .maandag te beginnen met het kleuteronderwijs op de open bare schooi te Maassluis. Daar de inventaris nog niet 'geheel gereed ris -zal de schoof'veiThoedelijk op donderdag 13 juni beginnen. (Van onze tafeltennismedewerker) Eïan zal het volgend seizoen niet in de overgangsklasse uitkomen. De beslissingswedstrijd tegen ATTC werd een 3—2-neder!aag, nadat. Elan een 2—0-aehterstand had weggewerkt. Naar de eerste klasse promoveerden Wilton en Milksteamers 3, terwijl Allan 2 een plaats heeft veroverd in de tweede klasse. ROTTERDAM 28 mei Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten vers» zeevis aangevoerd. De prijzen war' Tar bot midd. 1.65—1.70: klein 1.10—1.41); Heilbot 2.00—2.20, alles per kg; Schol midd. 36—39: klein 20—23; Schelvis midd. 28—30; klein 17—19; Kabel jauw gr, 36—41; klein 1114; Zee wolf 31—33; Makreel 26—28; Zee hanen klein 2535; Wijting 1619; Haring verse 22—24 alles p. kist; Levende paling midd. 4.454.50; dun 1.80—1.90 p. kg. van de laatste fase van de competitie 19561957 van de Nederland"? ere-divisie. Nadere bijzonderheden volgen DIRECTIE N.V. DE ARBEIDERSPERS De strijd tussen ATTC en Elan werd geopend mt een spannende par ty tussen Van der Laken en Cor Kes- selring, welke met 22-20, 26-28, 22-20 in het voordeel van Van der Laken werd beslist. Van der Neut had het met Ben Kesselring niet moeilijk, zo dat ATTC een 2O-voorsprong had. Het eerste tegenpunt kwam door toe doen van Jan Knikkenberg. die in hoog tempo Laaman geen kans gaf. Toen kon Cor Kesselring tgen Van der Neut de gelijkmaker brengen. Maar Jan Knikkenberg bleek niet op gewassen tegen Van der Laken, ter wijl Ben Kesselring moest zwichten voor Laaman (4—2). De onjuiste op stelling van Elan bleek nu. omdat op de schouders van Jan Knikkenberg de ïast werd gelegd om de laatste kans in de zevende partij te benutten. Jan Knikkenberg faalde bij die opdracht. Hij verloor van Van der Neut met 21-13. 8-21 en 21-13! Bjj de promotiewedstrijden voor de eerste klasse had IVilton slechts een overwinning op Milkst, 3 nodig, ter wijl Milkst. 3 kon volstaan niet een zege op Kavcka. Beide teams volbrachten deze op drachten zonder dralen. Wilton bleef met 82 de meerdere van Miikst 3, terwijl Milkst. 3 op zijn beurt Kaveka met een 73-nederIaag huiswaarts stuurde. Het duel tussen GGD en Wil ton had daarna weinig betekenis meer. Voor de promotie naar de tweede klasse hebben zich thans vijf van de zes teams aangemeld: Zuiclwijk, Allan 2 Maccabi, Shell 2 en Wilton 2. Noad 5 won zeer onverwacht van Zuidwij k met flinke sijfers. Een resultaat, dat wellicht ten dele verklaard kan wor den door het ontbreken van Otte o(j Zuidwijk. a. Verhelj en F. Roos kwa men voor Zuidwijk tot winst tegen W. Hoogendijk; invaller J. Schippers boekte geen enkel succes. De Xerxes-lentecompetitie nadert i het einde. In de derde klasse afd. A i van de-re competitie veroverde Rotcb het kampioenschap mede door ioe- doen van Stawero 2, dat op verras sende wijze JICS met een nederlaag als kandidaat voor de eerste plaats uitschakelde. In de vierde klasse afd. A legde Stadhuis 2 definitief beslag op de eerste plaats. In de eerste en tweede klasse echter blijft het een felle strijd, welke tot het einde zal duren. Ook bil1 de PTT-nacvatpetitie loopt de strijd binnen twee weken ten einde. j In de eerste klasse heeft Vanhes- sen de leiding kunnen behouden door i een duidelijke overwinning op UVS 3, maar Milksteamers blijft met twee punten achterstand volgen, zodat Vanhessen bij het laatste duel tegen Lafamo tenminste tot een puntenver deling moet komen. Jan van de Driessche is toch al zeker van de persoonlijke prijs, omdat iiij wat er ook tegen Lafamo ge beuren za! de beste persoonlijke pres tatie in de eerste klasse heeft gele verd. In de tweede klasse mag als slot een beslissingswedstrijd om de eerste plaats worden verwacht tussen BPTT enerzijds en Wilton 2 of USV 4 an- tierziiüs. Dit laatste hangt af van de vraag, welk team als winnaar te voor schijn komt uit de strijd tussen Wil ton 2 en USV 4. Het merkwaardige is, dat BPTT de eerste ontmoetingen met USV 4 en Wilton 2 won, maar de voorsprong kwijt raakte door tegen Germinal- 2 en Insulinde tot een puntenverdeling te komen. WADDINXVEEN et driejarig zoontje van de heer Benders aan de Bsciosralaan dronk maandag in een onbewaakt ogenblik petroleum. Aan vankelijk meenden de ouders dat geen bijzondere maatregelen nodig waren. Toen men evenwel dinsdag de huis- erts raadpleegde, achtte deze de toe stand van de jongen zo ernstig, dat onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis te Gouda nodig werd ge oordeeld. VLAARDINGEN Een jongetje zakte dinsdag tot aan het middel in de volgespoten spoor» sloot bij de Industrieweg. Het was de twee-jarige E. de IC. Hij werd eruit gehaald door een ander spelend kind. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1