Goeree h ook zijn ,Spido .Zwarte Zwaan' moet het gelag betalen Tegoed maakt plaats voor grote schuld Weinig schot in Brits- Egyptisch gesprek RODejilTf 1 yl m BUISMAN Schagen k.o. Sleutelbeen gebroken I fie&H z uUt~ mmtL.sizir H '*§SHSBItWKmm§ssmt: i U en uw regering Él m SI Spreeuwenpraat Haagse honden tot huisarrest veroordeeld Vetpa SST 1573.- Nasleep van proces-Montesi Schatkistpositie verslechterd Ziveef vliegers kivamen ver wÊÊÈmm. Pablo Casals aan cle beterende hand KAPTE8N Weer twee boksers uitgeschakeld Staf: geen pressie op bestuur ANYRO RAT en MUIS Legpenningen voor toneelprestaties Voor dure kijkers Uit Bouwmeesters revues EET VRIJE VOLK WOENSDAG 29 MEI 1957 PAGINA 3 Eerlijkheid In de zon Laurens Visser van Stellendam. wethouder en landbouwer - is een bijzonder ondernemend man. Toen hij het grote dam- werk in het vier kilometer brede Haringvliet boven water zag komen dacht hij: „Daar moet toeristisch Goeree profijt van trekken." U hebt een goede neus (Van onze sociaal-economische redactie) De positie van 's rijks schatkist is de afgelopen week zeer slecht geworden. Het kleine tegoed van 24 miljoen, dat de staat de vorige week bij de Nederlandse Bank had gekweekt, is geheel verdwenen en omgezet in een grote schuld. Het tegoed heeft plaats gemaakt voor een onder voorschot ten opgenomen schuld van niet minder dan 99 miljoen, waar mee een groot deel van het maximaal door de staat op deze wijze op te nemen bedrag is opgevraagd. Toneelexamen LUISTERTIPS Hl Over een paar da gen zullen In alle Rotterdamse trams en bussen kleine pas sagiers gratis mee rijden. In elke tram, in iedere bus komt men een meisje te gen. En zij strekt de armpjes uit en vraagt te helpen, wanneer moeder uitvalt... Dit gratis passa- giertje bestaat niet echt; 't is immers een kind van een aan plakbiljet. Of mis schien en eigenlijk vrij zeker bestaat zij tóch wel. "Want hoe vaak gebeurt het niet dat in een gezin moeder ziek wordt of rust moet hou den? Wat moet er dan met de kin deren gebeuren? En met vader? En met de was, de kapotte kousen, de boodschappenWanneer moe der ziek wordt („uitvalt"), loopt heel de boel in het honderd. Nu dat aanplakbiljetje. Op 1 juni begint de Rotterdamse raad voor gezinsverzorging en ge zinshulp met een propaganda-actie om méér meisjes voor het beroep van gezinsverzorgster te interesseren. Ja heus: een beroep. En een moot ook. 't Is eigenlijk nog maar een jong beroep, maar het heeft toch al een gewaardeerde plaats In de maat schappij veroverd. Wat deze gezmsverzorgsters in hun groen-witte of blauw-witte unifor men moeten doen? Pieter las een prachtige zin: „Zij moeten, wanneer de huisvrouw ziek is of enige tijd rust moet houden, de touwtjes in het gezin in handen nemen en zor gen dat de goede, gezonde sfeer on danks moeders ziekte onverminderd blijft gehandhaafd." Wat een prach tige taak voor een jonge vrouw, die oe handen uit de mouwen wil ste ken. Veel van die meisjes hebben van hun achttiende jaar af als gezins helpster gewerkt. Daarna, wanneer zij 19 jaar zijn geworden, hebben zij de opleiding tot gezinsverzorgster gevolgd. Een half jaar lang zijn zij in internaatsverband opgenomen ge weest of zij hebben op een van de volkshogescholen een aantrekkelijk, algemeen ontwikkelend programma gevolgd. De jonge vrouwen zijn In die tijd met heel wat vakken in aanraking gekomen: geestelijke stromingen, op voedkunde, gezin en gezinsleven, so ciale wetgeving, enige vormen van maatschappelijk werk, culturele vor ming, voedingsleer, theorie huis houdkunde, kinderverzorging en -op voeding, ziekenverzorging, adminis tratie en algemeen vormend onder wijs. Na deze zesmaandelijkse training werken zij eerst nog een jaar onder toezicht en wanneer zij uit het goe de hout zijn gesneden, krijgen zij een diploma. Van dat ogenblik af rust er een grote verantwoordelijk heid op hun schouders. Er zijn in Rotterdam vierhonderd gezinsverzorgsters. Deze wereldstad kan er echter veel en veel meer ge bruiken. En daarom zijn de zes m- stellingen, die zich in de Rotterdam se raad voor gezinsverzorging en ge zinshulp hebben verenigd, steeds op pad om nog meer meisjes voor dit beroep te interesseren. Enkele bijzonderheden tot slot; Enige jaren huishoudonderwijs is een geschikte vooropleiding voor de aanstaande gezinsverzorgster. Sinds kort bestaat de mogelijkheid ook voor jonge meisjes van 16 of 17 jaar om zich aan dit werk te geven, waar bij zfj --dan tevens een opleiding tot gezinsverzorgster ontvangen. Oude- ie krachten zijn eveneens van harte welkom/Aan financiële bezwaren om een opleiding te volgen kan tegemoet gekomen worden. En wie er méér van wil weten, kan zich wenden tot het secretariaat van de Rotterdamse raad: Schepenstraat 300, telefoon S4530, toestel 6 Help ons, wanneer moeder uit valtPieter en vooral Florine, die in haar .werk zeer veel met alle mogelijke gezinnen in aanraking komt, zeggen het met nadruk: Een mooi beroep voor een jonge vrouw! Zaterdagmiddag in lijn 17. Een oudere dame vraagt aan de conducteur of hii een briefje van 25 kan wisselen-, „Dat kan" zegt de con ducteur en hij pakt het biljet aan. „Dat is een briefje van honderd gulden, mevrouw!" „Nee conducteur, dat ls een briefje van vijfentwintig" De dame wil het niet geloven, kijkt echter nog eens goed enja, „ij heeft zich vergist. Een medereiziger vertelt dit ge val aan Pieter Hij zegt: „Wat wordt er vaak niet op zo'n conducteur ge mopperd. Een pluim op zijn pet!" Pieter vindt dit eigenlijk een wat trieste opmerking. Wantrouwen wij in het algemeen de eerlijkheid van de mensen a! zódanig, dat deze daad vermeld moet worden? Want het is toch zo. dat een eerlijk mens .zijn plicht moet doen en op een dergelijke vergissing dient te wijzen. Een geheel rieten, uitschu-bare ziekenstoel wordt door Florme ge zocht! Zij doet dat voor een twee- entachtigjarige weduwe die sinds januari bedlegerig is. nu weer wat mag zitten, maar het op geen en kele gewone stoel kan uithouden. Alles doet haar pijn. En wat zou ze graag bij mooi weer op het balkr in de zon zitten 't Is moeilijk om van AOW plus bijsteun zo'n toch niet goedkope stoel aan te schaffen. Wie helpen? Aanbod Vandaag noteerden wl) de volgende aanbiedingen: een kinderstoel en een wieg van. W. te Dordrecht; een tweeper soons bed en een kinderwagen van V. van de Rietdijk en twee armstoelen van B van de Essenburgslngel. Kleding werd ons toegezegd door S. van de Korte Dreef en door S. van de Noorder- bavenkade. Een vloerkleed (bestemd) kregen Wh van M- tilt de Wevershoek- straat, een stofzuiger (bestemd) van 1. van de Oldegaarde en een pakje van F. uit de Van Harenstraat. De Spreeuwen- pot werd verrijkt met guldens van K. te Belnenoord, van R. uit de Taanders- 8trast, van B. uit de Multatulistrattt en van D- van de Nassauhaven. en twee gulden van B. van de Zaagmolenkade. Onze hartelijke dank. Verlies De beer Berghsan. Ie Meerstraat 47. heeft op 24 mei op de Walcnburgerweg een plantenspuit verloren. De heer Rietveld. Aicorstraat 22, Heyplaat, ls zeer gedupeerd door het verlies van zijn bruln-loren ektentas met o.a. twee studieboeken. De tas viel vrijdag avond van zijn brommer In de om geving van de Waalhaven. Vondst De heer Van den Berg, BUderdljkstraat 94, vond op 26 mei op de West-Kruls- Jcade een beige sandaaltje, maat 21. Wllly Steenbergen, Fabrlekdwarsstr. 7b, ontdekte op 24 met op de Boezemslnge! een rood plastic kindertasje waar op de naam „Marianne". Dierenrijk Mevr. Hoogerwaard, Hoogerwaardstr 45a, Overschle. ziet zich genoodzaakt een goed tehuis te zoeken voor haar fox hond en haar poes. Af te halen na zes uur. De familie De Goede. St. Andrles- straat. zoekt een goed onderdak voor haar klein poesje. PIETER SPREEUW (Van een onzer verslaggevers) Advertentie ƒ.3f. tco rm voor lekkere koffie waarin dat kleine beetje BUISMAN voor extra fijne geur en smaak is gedaan. Bovendien bespaart BUISMAN op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbtre kcfP* doet een beetje Bulsmsa wonderen. ■r dB» W C3 (Van een onzer verslaggevers) De civiele kamer van de Haagse rechtbank heeft gisteren ee:i bewoon ster van Wassenaar, die jachthonden fokt, veroordeeld „zich ervan te ont houden in de toekor:.st een of meer houden in de buitenlucht te brengen, zodanig dat hierdoor de rust wordt verstoord". Iedere overtreding van dit verbod zal worden gestraft met een dwang som van 250,Tevens werd de hondenfokster veroordeeld in de kos ten van het geding ad ƒ527, Over deze honden waren moeilijk heden ontstaan tussen de eigenaresse en een bewoner van de Konijnenlaan in Wassenaar. De honden blaffen te veel. er hing een ondraaglijke stank rondom de fokkerij en bij duizenden kwamen de vliegen erop af, verklaar de de eiser tijdens de terechtzitting. Een van de andere buren was zo ver gegaan aan te bieden het huis van de dame in kwestie te kopeh. Ook had hij zich bereid verklaard vijf jaar lang ieder jaar 1000 te betalen ais ze de honden weg wilde doen. Alles was echter vergeefs geweest. Hij voegde de daad bij het woord en nu vaart al enkele weken ten behoeve van de vakantiegangers in het bijna ongerepte duingebied van Ouddorp een boot voor 58 passa giers, die we met enige goede wil de Spidoboot van Goeree kunnen noemen. Dinsdag heeft hij dit pronkstuk van het Goereese vreemdelingenver keer aan pers- en radiomensen laten zien. We hebben er mee over het nogal woelige Haringvliet gevaren en we mochten van heel nabij zien, hoe dat trotse waterkeringswerk, deel van het Deltaplan, als een atol in de Zuidzee groeit. Laurens Visser geeft met zijn rond vaartboot het voorbeeld van de Goe- reeër, die met grote verwachtingen voor de toekomst van het eiland is bezield. De burgemeester van Stel lendam, Goedereede en Ouddorp bleken die gezindheid ook te hebben. Ais om strijd verklaarden zij: „Na het gereedkomen van de dam zullen er voor onze bevolking geheel nieuwe verhoudingen ontstaan. We moeten ons daarop voorbereiden en toeris tisch zal ons gebied een grote ont wikkeling tegemoetgaan. Wij willen de vreemdelingen hier gaarne ont vangen en we zullen ons best doen hun een accomodatie te bieden, die er zijn mag." Deze rondvaartdienst is daartoe een eerste, ongetwijfeld nog wat schuchtere poging. Laurens Visser heeft deze Goereese Spido veel meer opgezet om zijn eiland een dienst te bewijzen, dan om er een winstgevend, toeristisch zaakje van te maken. Hij heeft die boot bepaald niet uit com merciële overwegingen in de vaart gebracht. „Ik vond het leuk", zo zegt de nogal gefortuneerde landbouwer Visser en daarom, deed hij 't dan ook maar. Het haventje van Stellendam is het domicilie van de „bodewijk", het rondvaartbootje, dat de vakantie gasten op Goeree gebruiken kunnen om de golven van het Haringvliet te klieven en een bezoek te brengen aan de Deltawerken. Onze foto toont het bootje bij het verlaten van de haven van Hellevoetsluis. SAN JUAN, Portorico (AP), De beroemde Spaanse cellist Pablo Ca sals, die op 16 april een hartaanval heeft gehad, mag nu elke dag een paar minuten in de tuin wandelen. Hij voelt zich „heel goed", zo hegft een vriend van hem meegedeeld. Ca sals kon door zijn hartaanval niet deelnemen aan het Casals-festival in San Juan. Advertentie I.M. Vraagt demonstratierit verplichting zonder Desgewenst gemakkei. betaling Officieel Vespa-dealer Mathenesscrdijk 403, telefoon 52571 Rotterdam Cardiff (ANP) Maandagavond heeft de Nederlandse kampioen zwaargewicht VPilIie Schagen te Car diff zijn eerste partij tegen de Engelsman Brian London verloren door k,o. in de eerste ronde. London viel onmiddellijk na de gongslag onstuimig aan. Hij dreef Schagen in een hoek, plaatste een linkse hoek op de kaak en liet daar onmiddellijk een harde rechtse hoek op volgen, die onze landgenoot op de kin trof. Schagen ging neer als een blok en werd uitgeteld. De partij, die was af gesloten op 10 ronden, heeft 43 seconden geduurd. Praag (ANP) Bij de Europese amateur-bokskampioenschappen zijn na Jan de Vos (welter), ook Jan de Rooy (veder) en Herman Schregar- dus (lichtwelter) uitgeschakeld. Jan de Rooy verloor op punten van de Rus "Wladirmr Safronow. "Hij trof het niet, dat de loting hem da delijk tegenover deze uitmuntende bokser, winnaar van de gouden me daille te Melbourne, had geplaatst Dat. hij zich heeft kunnen handha ven en sliechts op punten verloor, mag een goede prestatie worden ge noemd Schregardus leed eveneens een puntennederlaag, tegen de Pool Sig- raund Milewski. Alleen Oostrum moet nu nog aantreden. Doordat een zware storm een scheur had doen ontstaan in de mum- van de gevangenis van Mandalay hebben 35 gevangenen kunnen ont snappen. ROME (Reuter) Piero Piccioni, markies Ugo Montagna en Savcrio Polito, die maandag in Venetië zijn vrijgesproken van door door schuld of medeplichtigheid aan de dood van Wilma Montesi, zijn dinsdag in Rome teruggekeerd, waar zij overleg plegen om „een aantal mensen te laten bloeden voor de beschuldigingen die tegen hen zijn uitgebracht. Hun advocaten deelden mede, dat zfj van plan zijn tegen een tiental kranten en een aantal getuigen aan klachten wegens laster in te dienen. In 1954 hebben Piccioni, wiens va der indertijd in verband met het schandaal is afgetreden als minister van Buitenlandse Zaken, en Mon- tagna in verband met .de affaire enige tijd in voorarrest gezeten. Bovendien hebben Piccioni, Mon- tagna en Polito grote financiële las ten moeten dragen. Het proces in Venetië, dat vier maanden heeft ge duurd, heeft Piccioni en Montagna, die elk drie advocaten hadden, onge veer 3000 gulden per dag gekost. Po lito was wat goedkoper uit, omdat hij maar twee advocaten had. Ook de staat heeft het proces een fortuin gekost. Er moesten in Vene tië meer dan 200 getuigen gehoord worden. De Italiaanse pers heeft miljoenen uitgegeven om het proces te verslaan. De drie zullen vooral Anna Maria Moneta Caglio, de „Zwarte Zwaan", die een vroegere majtresse van mar kies Montagna is, in rechte aan spreken, Zij heeft met haar beschul digingen het schandaal aan het rol len gebracht. Advertentie IM. VERLOVINGSRINGEN DE MOOISTE COLLECTIE STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 Deze mutatie betekent, dat de uit gaven van de centrale overheid in de afgelopen week de ontvangsten met ruim 120 miljoen hebben overtroffen. Eind deze week komt het Ministe rie van Financiën bovendien voor de noodzaak te staan, ruim 90 miljoen op kort lopend schatkistpapier af te lossen. Deze week staat de inschrij ving open op nieuw schatkistpapier. Hoewel de situatie op de geld markt de laatste weken iets ruimer is geworden, moet nog afgewacht' worden in- hoeverre het rijk erin' zal slagen het af te lossen bedrag op te vangen om van het nieuwe tekort maar te zwijgen. Kennelijk heeft de minister van Financiën zijn hoop gericht op de spoedige binnenkomst van hogere be lastingontvangsten. I Indien deze echter niet op zeer korte termijn in ruime mate binnen- (Van c.ize correspondent te Rome) Er zit nog weinig schot in de Brits-Egyptische economische be sprekingen. die maandag te Rome zijn begonnen. Hoewel de onder handelingen strikt geheim 2ijn en er in het gebouw van de FAO geen journalist wordt toegelaten, is er uitgelekt dat „weinig of geen vordering" in drie dagen onderhandelen is gemaakt. vloeien, zullen, als de huidige ont wikkeling zich voortzet, stellig bij zondere maatregelen genomen moeten worden om aan de verplichtingen van bet rük te kunnen voldoen. Het is niet juist dat de minister pressie heeft uitgeoefend op het hoofdbestuur van de Algemene Vere niging van Nederlandse Reserve-of ficieren met het doel te bewerkstel ligen, dat dit bestuur zich zou dis tantiëren van een artikel, geschre ven door de redacteur van het or gaan dezer vereniging, dat gericht was tegen de benoeming van gene raal Speide! in een NAVO-functie Dit antwoordt de minister van De fensie, ir. Staf op schriftelijk door het Tweede-Kamerlid Wagenaar (c.p.n.) gestelde vragen. Zowel krachtens de overtuiging van de minister als op grond van ar tikel 7 van de Grondwet zei de mi nister bereid te zijn te bevorderen dat iedere organisatie van militairen, alsook de leden en bestuurders van dergelijke organisaties, in hun orga nen hun mening kunnen uiten over vraagstukken, welke door ons volk van vitale betekenis zijn. zonder dat zij daardoor met discriminerende maatregelen worden bedreigd. (Van een onzer verslaggevers) De eerste dag van de nationale zweefvliegkampioenschappen op Ter- let bij Arnhem heeft reeds opmerke lijke vluchten gebracht De Hagenaar Toutenhoofd landde zijn Skyark 2 nabij Caen in Frankrijk na een vlucht van. 560 km, een nieuw nationaal af standsrecord. Het betekende voor hem ook een derde diamant op zijn gouden C-brevet. Het doelvlucht record sneuvelde ook; A. Dkkers van de Gooise Zweefclub bereikte het vliegveld dat hy tevoren had opgegeven: dat van Le Havre op 502 km van Teriet. Hij kreeg zowaar gezelschap van de Delf tenaar Andrea, maar die was op een „vrije" vlucht in Le Havre te land gekomen. Groots was de prestatie van. de Franse kampioen Lacheny. Hij vloog met zijn Breguet 730 km naar NantesL Daarmee heoroverde hij het Franse record. Een vlucht van een dergelijke lengte was in West- Europa nog nimmer gemaakt. Advertentie I.M. uitgeroeid met Tot de uitvallers, welke gisteren in de naar normale begrippen vd«r amateurs veel te zware Olympia-tocr in de bezem wagen het .eindpunt Van de vjifde étappe bereikten, behoorde niet de taaie, onverzettelijk strijden de Gerrit de Jager uit Hoog Blok land. Nee. hij was keurig in gezelschap van verscheidene collega's, die hem zijn mooie plaats onder de eersten in het klassement betwistten, binnen gekomen op de reeds duistere wieler baan in'Wassenaar, maar hoe In Dordrecht was Gerrit tegen de straat gegaan, toen een band afliep. Hij kwam weer overeind en repareer de. Dat hij toen reeds, met nog dik 80 km voor de boeg een gebroken sleutelbeen had, wist niemand. Pas in Wassenaar merkte men het Vorig jaar werd De Jager eveneens de kans op een goede Toer ontnomen, toen hij in Deri Bosch een spier scheurde. Via het ziekenhuis, waar men tot ver over twaalven met hem bezig was. belandde hij in Rotterdam, waar Feije noord voorzitter v. d, Hoo- gen een bed gereed had. Egypte eist schadevergoeding voor de vernielingen tijdens de Suezinva- sie. Bovendien verlangt het deblok kering van de Egyptische sterling- tegoeden ten bedrage van 27,8 mil joen sterling. Engeland zou zich bereid verklaard Advertentie LM TVVV r.;V* hebben dit bedrag te deblokkeren mits het gebruikt zal worden om de Egyptische handelsschulden in. Enge land te betalen en de schade te ver goeden van de Britten en hun fir ma's die Egypte moesten verlaten. De Bririe delegatie zou ook heb ben verzocht, dat de uit Egypte uit gewezen Britten wordt toegestaan terug te keren voor een inspectie, opdat zij kunnen bepalen hoeveel schade er is toegebracht. Egypte schijnt de betaling van de handelsschulden wel te hebben willen bespreken, maar het weigert de schadevergoeding uit te keren. Hier op is de bespreking min of meer vastgelopen zonder dat het eerste punt op de oorspronkelijke agenda da betaling der kanaalgelöen ter sprake is gebracht. '-.vyAV'ts .ïtMtv-i.-:r» Sinds enkele jaren reikt de Vere niging van schouwburgdirecties in Nederland Jaarlijks aan een Neder landse acteur een gouden legpenning uit voor de beste toneelprestatie vtw het afgelopen seizoen (de zgn. "Louis d'Or"), en eenzelfde hulde aan een actrice (de 'Theo d'Or'). Dit Jaar zal het aantal onderschei dingen worden uitgebreid met twee zilveren (voor de mooiste hoofdrol len) en twee bronzen legpenningen (voor de mooiste bijrollen). De Jury. bestaande uit Ary den Hertog, Willy Pos en dr. P H Schre ier. heeft inmiddels zijn advies uit gebracht aan de Vereniging van gchouwbi gdixecties. De uitreiking geschiedt op 3 juni te Breda. In de televisie-uitzending van de VARA op woensdag avond 29 mei zal in de rubriek "O en uw regering' het Nederlandse gevangeniswezen onderwerp van discussie zijn. Aan deze discussie nemen deel de minister van Justitie, prof. dr. L S a ro k a 1 d c n, prof. dr. I. A. D i e- penhorst, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, H. Ploeg jr., wethouder voor de bedrijven en de gezondheidszorg der gemeente Utrecht, en prof. mr. IV. P. J. P o m p e. hoogleraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Na deze discussie volgt een uitzending van een tele visiespel van Iain McCor- mick, 'De bevrijders'. Dit door Willy van Hemert ver taalde en geregisseerde werk, geschreven in op dracht van de BBC, is het eerste van een serie 'oor logsstukken', waarbij de oorlog echter als door een spiegel gezien wordt in de reacties van de mensen. De bevrijders zijn de Amerika nen en de Engelsen, die in 1944 in Noord-ïtalié de Duitsers langzaam terug dringen. Peter Zwart maak te de decors voor dit stuk, dat de VARA niet geschikt acht voor jeugdige kijkers. Het eindexamen van de Academie voor Dramatische Kunst, 'De Toneelschool' te Amsterdam, is volgende week donderdagavond on derwerp van een televisie- uitzending in het program ma van de VARA. Leerlingen van de To neelschool, die in juni hun driejarige cursus gaan be ëindigen, spelen Oscar Wi' des eenakter 'Salome', ver taald door P. C. T'ontens. De heer W. Ph r' direc teur van de Tt-iee^chool» leidt deze eenaktar met een enkel woord in. De Britse commerciële te levisie. die van plan is op liet eiland Wight een tele visiezender te bouwen, heeft achttien aanmeldingen bin nengekregen van gegadig den, die een programma- maatschappij willen vor men. Onder deze gegadig den bevindt zich ook de Rank-organisatie. De nieu we zender zal in het voor jaar van 1958 in gebruik worden genomen. Zij be strijkt vooral de zuidkust HILVERSUM II, woensdag 'Dat gelukkige huwe lijk .'is een hoorspel door S. de Vnes jr. naar de fiïm 'Baardig en waardig'. Dit hoorspel wordt vanavond uitgezonden van kwart voor negen tot tien over tien. ~k In zijn serie populair- wetenschappelijke causerie- en spreekt dr. C. van Rij- singe vanavond om vijf voor half elf over de grote Zweed Linnaeus. van Engeland, dat algemeen als een zeer koopkrachtig gebied wordt beschouwd. Tot de glorie van het amusement uit vervlogen dagen heeft stellig in niet geringe mate het Haagse Scala bij gedragen, een theater, dat vorig jaar voor goed zijn deu ren heeft gesloten. In dit theater werden vroeger onder andere de Bouwmeester-revues gespeeld. Vit vier van deze Bouwmeester-revues (de jaren 1935 tot en met 1938) is een montage gemaakt, vsaarin men onder andere Bep- pie de Vries, Johan Buziau en Henk Bood zal horen. Hei programma zat worden uitgezonden op maandagmiddag 3 juni in de rubriek 'Glorie uit vervlogen, dagen' in het VARA-programma 'Zestig minuten boven de zestig'. Vol trots toont Charlie Chap lin twee van zijn jongste sprui ten, de laatste aanwinst van het gezin, baby Jane. Het pas enkele dagen oude meisje is het zesde kind, dat uit het huioelijk van de bekende filmacteur en zijn vrouw Oona werd geboren.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2