Uitbundige hulde voor scheidende dr. C. Reeser ,Oom Cees' verlaat na 36 jaar RHBS Ruim 1000 kinderen ingeënt Onder Ons in vol Musis Sacrum SVV versloeg PSV in boeiende strijd Zwoegende brandweren in tropische hitte Prachtige redding in oude politiebureau Shellpolo'ers winnen eigen toernooi Eerste Yerto-mars Openluclitmeeting door Ger. Jongeren WALDO-TAXI Uit het dagboek van de politie Bacl Groenoord breekt record Feestavond van Demos Honkbalduel in Eindhoven Welpen waren in Den Hoek Stier nam sierlijke duik Rollersliow van Insulincle zeer goec! geslaagd 'IS Felle brand in opslagplaats Wat zij vingen Kolpabacl: 10.000 67570-69915 'n Modern HERENKOSTUUM. NATUURLIJK naar WiLSO, Hoogstraat 61, Schiedam Weekeinde: 13.277 De Schiedamse h.b.s.-vereniging „Onder Ons" hield zaterdag een grote feestavond in Musis Sacrum. Een feest, dat ditmaal een bijzonder karakter droeg door het afscheid van dr. Reeser. De honkballers van SVV hebben na een zeer spannende strijd een zwaar bevochten 9—8 overwinning weten te behalen op de medegegadigde voor de bovenste plaats, PSV. De overwinning is hoofdzakelijk te danken aan de goede conditie van SVV, waarin Cor Bras uitblonk met o.a. een driehonkslag. Van de duiventil Burgerlijke stand Het was zaterdag een drukte van belang op de Markt, waar de verleden week begonnen provinciale brandweerwedstrijden werden voortgezet. Reeds vrij vroeg in de ochtend waren er zwoegende brandweerlieden te zien, die zwetend in hun olie- goedkleding de denkbeeldige brand in het voormalige politie bureau bedwongen. m MAASSLUIS Maassluis stond zaterdag in het teken van de wandelsport. Van alle kanten trokken de wandelaars, som migen voorafgegaan van een eigen drumband en pijperkorps, Maassluis binnen. De eerste Verto-mars, georganiseerd door de wandelsportvereniging van de Ver. Touwfabrieken, is een groot succes geworden. Nederlandse dames zegevieren in Kleef Advertentie i.m De 19-jarige A. J. H. werd zater dagavond op de oversteekplaats bij de Nieuwe Haven aangereden door een bromfietser. Hij sloeg met zijn lioofd tegen een paal en moest met een lichte hersenschudding naar het Gemeenteziekenhuis worden ver voerd. Een autobus verloor zaterdag middag op de route Rotterdamsedyk. richting "Vlaardingen, motor olie, waardoor achter hem rijdende voer tuigen slipten. Vier motoren liepen daarbij schade op. Een van de be stuurders kreeg een lichte verwon ding. Niet minder dan 13.277 passeerden zaterdag en zondag de loketten van „Bad Groenoord". Het recorddagbezock van zondag 16 juni (6732) werd gisteren ruimschoots overschreden. Als nieuw record kon zondagavond het getal 7G23 worden genoteerd. Gerekend tot en met zondag, werd „Bad Groenoord" sedert de openstel ling op 12 mei door 77.569 personen bezocht. Derhalve een gemiddeld dagbezoek van 1.551 personen. K UITBUNDIGE HULDE die de leerlingen en oud-leerlingen hem Drachten, de van grote waardering en sympathie getuigende toe spraken en ten slotte de cadeaus waarmee hij werd overladen, dit alles tezamen zal dr. C. A. Reeser terecht als een duidelijke uiting van vriendschap en geneger heid hebben gevoeld toen hij zaterdag middag in het gymnastieklokaal van de rijks h,h,s. afscheid, nam in verhand met het bereiken vaa de pensioengerechtigde leeftijd. De jaarlijkse feestavond van DE- aamvezigen aangenaam bezig liiel- MOS werd zaterdag in Tivoli gege ven, waar The Melody Mixers de den. Na de opening door de voorzit ter van DEMOS, de heer G. v. 't Geloof bracht dit ensemble onder leiding van de heer G. Visser een aantrekkelijk (muzikaal) program ma. Verder traden nog op De Rio- co's, een goochelaar. Jossie Co. en conferencier Leo Exter. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Die leeftijd had hij trouwens al in 1956 bereikt, maar de heer Reeser bleef nog een jaar aan de schooi ver bonden. Het zal docenten, noch leer lingen hebben gespeten! Men ziet hem <en dit is geen frase) allerminst met plezier vertrekken, en het was vooral daarom dat de hulde zo jube lend was: men trachtte met gejuich gevoelens van weemoed te onderdruk ken. De heer Reeser, die in 1921 als le raar natuurkunde bij de h.b.s. kwam, heeft in die 36 jaar een enorme good will, een grote sympathie en een niet minder grote achting veroverd. Dat bleek ondubbelzinnig uit redevoerin- j gen, uit niet-officiële afscheidswoor den en uit de zeker niet geregisseerde ovaties van de leerlingen, die bij dit afscheid aanwezig waren, i Ook later, als onder-directeur, ieid- personen j de hij van uit zijn werkkamer het schoolwerk als geen ander. Zijn een voud en kennis de attributen waarmee de dorste les boeiend kan worden gemaakt lagen ook aan deze meer bestuurlijke functie ten grondslag. Zaterdag dan was hij voor dè laat ste maal temidden van docenten, oud-leerlingen, elerlingen en verdere belangstellenden (welke laatsten zeer zeker ook afkomstig waren uit „zijn" school). Het heeft hem, zoals gezegd, niet ontbroken aan spontane eneveri welgemeende als hartelijke hulcli- gings-speeches. Allereerst sprak de directeur, dr. R. Oort, waarna de heer J. Kreber, voorzitter van de commis sie van toezicht, en afkomstig uit de oudste groep van oud-leerlingen, her inneringen „aan good old Reeser" op haalde. der Ons" dankte de heer J. Veldhuy- zen de heer Reeser voor zijn verdien stelijk werk ten behoeve van deze vereniging. Dr. Oort memoreerde in zijn af scheidstoespraak de voortreffelijke kwaliteiten van dr. Reeser. Met een geestig en ontroerd dank- i woord richtte dr. Reeser zich tot al len, die hem hulde hadden gebracht cn geschenken o.m. een televisie- toestel hadden aangeboden. In de loop van deze dag zijn reeds ruim duizend kinderen tussen 114 cn 6 jaar ingeënt tegen de kinder verlamming. Om half tien begon vanmc.gen het goedgesmeerde appa raat van de GGD, de Vlaardingse huisartsen en de UW te draaien. In een lange optocht arriveerden moe ders en vaders met hun kinderen, die de eerste prik tegen de polio kwamen halen. Voor dit gebeuren bestond van de zijde van de autoriteiten grote belangstelling. Wethouder West- strate en de Commissie voor Volksgezondheid waren aanwezig om te kijken hoe de inenting ver liep. Het ging uitstekend. De direc teur van de GGD, dr. C. J. Storm, was overal tegelijk. Onder zijn in spirerende leiding verliep de orga nisatie perfect, in de komende da gen zullen nog ruim 6000 Vlaar dingse kinderen worden ingeënt. De wedstrijd tussen ABC cn het Zweedse nationale honkbalteam is door de Amsterdammers met 91 gewonnen. Ir. E. de Jonge richtte zich namens de docenten tot de scheidende onder directeur, terwijl de heer Pak, leider van ,de Mathenesscrkring, hem een muzikale hulde door het koor aan bood. Uitgevoerd werd het „Adieu- Lïedt" op muziek van Clemens Non Papa cn op tekst van de heer A. F. van Dijk, leraar Nederlands. Namens de h.bs.-vereniging „On- Advertentie LM. De voorzitter van Onder Ons, de heer J. Veldhuyzen, opende de avond en heette in het bijzonder dr. R. Oort, directeur der school, mevrouw Oort, de docenten met hun echtge noten en de bestuursleden van zus terverenigingen welkom. „Wij kunnen geen woorden vinden om dr. Reeser te danken voor het vele uitstekende werk gedaan voor Onder Ons", zei de voorzitter nogmaals. Een groep h.b.s.-ers allemaal debutanten! voerde daarna het blijspel in drie bedrijven „Het woe lige nest" van C. van der Linden op. Dit stuk is in Schiedam reeds meer malen in onze stad voor het voetlicht gebracht. Tot thema heeft de schrij ver het inwoningsprobleem genomen en dit met gevoel voor humor uitge werkt. Aanvankelijk speelden de debu tanten wat aarzelend, maar reeds in het tweede bedrijf toonden 2ij de plankenkoorts overwonnen té hebben. Zeer bevredigende presta ties leverden Carla Sonneveld,-Nel ly Ouwens, Joséé Nonner en Jan Brand. Jaap Karei moest een va der op de planken zetten, maar slaagde daar door zijn jeugd niet geheal en al in, al vertolkte hij zijn rol met flair. Het publiek toonde zich over liet gebodene zeer voldaan, en extra- applaus kreeg de heer A. F. van Dijk, leraar Nederlands, die in regie, stijl en tempo goed had getroffen. Het feest werd afgesloten met een geanimeerd bal. waaraan „The Sto- ryvilie Swing Paraders" o.i.v. J. Oos- teroni hun muzikale medewerking verleenden. MAANDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: De ondergang van de Grat Spee (14 Jr). MONOPQLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: Bloed op de weg (14 jr). Apotheek: Nleuwland Apotheek en Fa. Jansen. TeniAmnstelUngcn; CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10uur: werk van Lampe. Diversen: AMSTELBRON, 8 tiur: Jaarvergade ring SVV. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: De ondergang van de Graf Spee (H Jr). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: Politie zonder wapens (14 Jr). Apotheek: Nleuwland Apotheek en Pa. Jansen. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10uur: werk van Lampe. Diversen STADHOUDERSLAAN. 19 uur: Jeugd- jolijt: wielrennen op gewone fietsen. PABRIPLEIN, Openbare school. 19 u.: JeugdjoUjtautopedwedstrijden. MEEUWENSINGEL. Kethel, 19 uur: JeugdjoUjt. gekostumeerde optocht. GEBOUW ARCADE. 20 uur: Toon kunst Muziekschool, concert. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De andere sexe. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Het uur der wraak. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Troubadour der liefde. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC (In Beursgebouw): Aan de rand van de hel. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.45 en 10 uur (14 Jr). CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 xiur. COLOSSEUM: Verboden planeet. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). X HARMONIE: 08/15 het einde. 2. 7 en S 9.15 uur (IB Jr). s, LUMIÈRE: Als de Alpenrozen bloeien. S) 2.15. 7 en 9.30 uur (a.L). I.UTÜSCA: Diane de Poitiers. 2.15. cn 9.30 uur (14 jr). LUXQR: Typhoon boven Nagasaki. 2, 7 en 9.30 uur (14 jr). METRO: La vie parlsienne. 2. 7 cn 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Moord In Mont-Martre. g 2.15. 7 en 9.30 uur (18 Jr). j? REX: Met ruw geweld. 2, 7 en 9.15 3* uur (14 Jr). s, THALIA: Kitty in de grote wereld 2.15. 7 en S.30 uur (a.l.). 't VENSTER: The man who loved redheads. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr) VICTORIA. Vrijdag: Daar komen de tanks! (14 Jr.i. Maandag t/m don- 4ï derdag: Always in my heart («..I.J. g 2, 7 en 9.15 uur. 9 De eerste inning was spoedig af gelopen, aangezien beide werpers meester van het terrein bleven. In de tweede inning kon Cor Bras een goede tweehonksiag plaatsen. Door een doorgeschoten bal bereikte hij het derde honk, waarna H. de Lange met een opofferingsslag Cor Bras binnenbracht. Richardson noteerde in de gelijk makende siagbeurt voor PSV een honkslag, doch sneuvelde door ge waagd stellen, op het derde honk. Werper De Lange zorgde heirna voor de andere twee nullen. De dubbele dyerde inning levrde de SVV-ers een schijnbaar veilige 8—0 voorsprong, omdat elke Rood-Groene het slag hout erop legde, doch later zou dit anders uitkomen. Nadat 4-wijd was weggegeven door werper Compaan, plaatsten achter eenvolgens Van der Gaag, Koimeyer, Verzijlberg en Huib Kooy eenhonk- slagen en Cor Bras wederom een tweehonksiag. H. de Lange kreeg 4- wijd. PSV wist in deze inning ook twee man over het thuishonk te krij gen. door honkslagen van Kerstens en Wijnande, die Van der Gevel, met 4-wijd op de honken, gekomen, een punt lieten scoren, terwijl Kerstens zelf ook binnenkwam. Verder lieten dé SVV'ers het niet komen. In de vierde inning bieel' de stand ongewijzigd, ondanks een fantastische driehonkslag van Cor Bras in de vijfde inning en 2 X 4-wijd van wer per Compaan. PSV kon hier even eens niets tegenover stellen: 82 was de stand, toen de zesde inning begon. De PSV'er Wijnands noteerde een tweehonksiag, hierbij bleef het. SVV voegde nóg een punt bij deze score, omdat G. Gommel, met 4-wijd op de honken was gekomen, binnengebracht werd door een tweehonksiag van Cor Bras (derde!!) G. Heshof werd hier na door velderskeus uitgemaakt. De zevende en achtste inning leverden de Eindhovenaren resp. twee en drie punten op door goede tweehonkslagen van Compaane en Richardson. D stand was inmiddels 97 geworden. Er waren nog twee minuten te spe len, zodat de laatste inning dus de beslissing moest brengen. Ondanks 2 x 4-wijd kwamen de SVV'ers niet aan een punt, daar de tikken te kort waren. Van Berkel van PSV, die 4-wijd had gekregen, kon door gewaagd ste len op het derde honk komen en zelfs nog binnenkomen door een tik van Wijnands. Verder lieten de SVV'ers het niet komen, daar de hard gesla gen grondbal van Compaan prima door Nico Koimeyer werd afgewerkt, zodat de terugreis in goede stemming kon worden aanvaard. De p.v. „De Snelvüegers". aange sloten bij de Bond van Zaterdagvlie gers organiseerde een concours van uit St. Denis, afstand 362 km. Door de warmte had het concours een traag verloopè Losgelaten te 9.30 be reikte de este duif te 14.35.02 haar hok. Laatste duif 16.51.45. De uit slag was P. J. van Eijk X, 3: J. C. Konings 2, 7; A. Faas, 4. H. J. Tja- den 5 en G, Op vrijdag 5 juli des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie kinkhoest en tetanus «oor kinderen vanaf 6 maanden oud. in het gebouw van de GG en GD Tuinlaan 80. De Schiedamse welpen trokken zaterdagmiddag met drie bussen naai de duinen van Hoek van Holland, waar zij verscheidene Afrikaanse spelletjes deden, waarbij e:se groep een Afrikaanse stam voorstelde. Een en ander gebeurde ter gelegenheid van de Baden Powell-herdenking en het feit, dat het vijftig jaar geleden is, dat de Padvinderij werd opgericht. Tegen de avond werden in Den Hoek nog enkele sketches opgevoerd en na terugkomst in Schiedam op het podium in de Plantage nog en kele krijgsdansen ten tonele ge bracht.. Het was een zeer geslaagde dag. die onder leiding stond van akela Snc!?°r. Geboren: Alida, d v D Hoftijzer en A Telekatnp Booland; Silvia C. d v E Macaré en M A van den Bergh; Peter J.zvJC Akkerman en C Mey ers. Overleden: C. Verheijett, 78 jr; L. van Rijswijk, 65 jr, wéd. van P Dijk stra. Geboren: Christina M A d v Y D Rijnja en C J M de Rijk: Johannes B M z v J B M Ouwens en M G Woestenburg; Willem z v W Vëld- huijzen en L. Barendregt. Overleden: J A Heybeek 83 j; J H M Govaart, 59 j echtg van Legen Jo- sephus J. Voor het publiek was het deze keer aantrekkelijker gemaakt dan verleden week. Er moest een vrouw worden gered uit de in lichter laaie staande eerste verdieping en aangezien de trap was geblok keerd, moest dat door middel van een ladder geschieden. Uiteraard hadden de brandweer mannen er enige moeite mee in hun dikke kleding met de vrouw over de schouder uit het raam op de ladder te stappen. Gelukkig hadden de orga nisatoren de oefening niet al te rea listische uitgewerkt en fungeerde een levensgrote pop voor de door het vuur belaagde vrouw. Er is de gehele dag hard gewerkt door leden van bedrijfs- en ge meentebrandweren en er werden naar een insider ons verzekerde prestaties verricht, die op een goed niveau lagen. Natuurlijk werden er ook fouten gemaakt, die op de lach lust van de toeschouwers werkten. Zo was het een komisch gezicht toen een aantal Rtdderkerkse brandweerlieden tijdens het koppelen van de slangen de volle laag kreeg, doordat de water- ploeg de kranten te vroeg open draaide. Zeer sp(- acuiair was het optreden vna de ploeg, die zo'n slordige 150 Jaar geleden verstek moest laten gaan en op de wedstrijden van nu z'n schade wilde inhalen. De zwaar ge baarde en besnorde lieden in vreemd soortige kledij brachten de angstige dame van de eerste verdieping op een brancard naar beneden en wierpen haar vervolgens achteloos op straat. Het zal velen hebben verbaasd dat de stralen van het oude handpompje dat zij meebrachten zo krachtig waren. Toen alle meegebrachte blerdesjes geledigd en de spuitgasten do' :t waren, was men merkwaardig. ,.ds ook het vuur meester en kon worden ingerukt. Na nog wat degelijker werk van enkele atidcre bronmeren trok het MAASSLUIS Eén van de stie ren, die zich bevond onder het slechtvee, dat zaterdagmorgen in de haven van Maassluis werd gelost, had de warmte in zijn kof- ~n wilde anders dan de bootwerker Zij, misschien ook een vreinig be vreesd, konden het geweldige dier niet aan, ondanks de zware ring in zijn neus. Inplaats dat de stier te rechtkwam. in de omheinde ruimte dook het met een sierlijke sprong van de ruim twee meter hoge kade muur in het koele water. Afgekoeld en met goede moed zwom de stier een poosje in de haven rond, om vervolgens de zwemkunst te vertonen in de Waterweg. Door de stroom en het remming swerlc van het veersteiger kwam het beest in ■moeilijkheden. Deze werden echter overwonnen. Opgejaagd door de losser kreeg de stier, de verdrinkingsdood nabij weer vaste grond onder de poten. Bij de schuin oplopende glooiing aan de Waterwegkant kon men da kwaadwillige uiteindelijk weer op het droge krijgen, waarna hij zich gewil lig bij zijn soortgenoten liet voegen op iveg naar het slachthuis. hele gezelschap naar de Ho/laan, waar in de brandweerkazerne de prijzen werden uitgereikt. Wedstrijdleider Van Hoorn zei, dat men van gemaakte fouten kon Ie ren en besprak er enkele. Het meest frappante was wel, dat één van de ploegen tijdens de wedstrijd heeft ge tracht water te verkrijgen, uit een gasputjeNadat hij had uiteenge zet, hoe de jury zich het verloop van de oefening als juist had voorgesteld, gaf hij het woord aan burgemeester Heusdens. Deze zei er trots op te zijn, dat de provinciale westrijden in Vlaardingen werden gehouden. Hij prees de organisatie en had lof voor jury en deelnemers. Spr. verzocht de deelnemers een volgend jaar opnieuw voor de wedstrijden in te schrijxen, aangezien er verdere paraatheid en onderlinge goede verstandhouding worden bevorderd. Vervolgens maakte mr. Heusdens de uitslagen bekend. In groep twee van de Gemeentelijke brandweren behaalde Leerdam met 1539'ipunt de eerste prijs. De tweede prijs was voor Wassenaar met 1488 punten. Krimpen aan de IJssel werd derde met 1466-4 punt. Bij de be- drijfsbrandweren groep 2 A was de uitslag: le prijs Kabelfabriek Alblas- serdam 169514 punt; 2e prijs RAC met 163715 punt; 3e prijs De Vries Robbé met 1533 punten. De eerste en tweede prijswinnaars uit beide afde lingen mogen aan de landelijke wed strijden deelnemen. Onder ideale omstandigheden werd zaterdagmiddag in het zwembad van het sportpark De Vijfsluizen een wa- terpolotoernooi gehouden. Na ener verende wedstrijden wist Shell de eerste plaats te bezetten. Mede door het stralend warme weer aangelokt, hadden velen, vaak even luchtig gekleed als de polospe lers plaats genomen langs de randen van het bassin, om de verrichtingen van de vier deelnemende verenigin gen gade te slaan. In de eerste wedsttrjjd bleek al spoedig dat er een groot krachtsver schil was tussen Hermandad en Wil ton. Het kostte de Rotterdamse poli tiemannen dan ook niet veel moeite de tegenstanders met 70 te ver slaan. Shell moest harder aanpakken om ZPC met 20 te verslaan. In de verliezersronde moest wilton met 1 9 het loodje leggen ZPC en Shell behaalde tenslotte in de winnaars ronde een 50-overwinning op Her mandad. De prijzen werden als volgt ver deeld: Shell, le prijs; Hermandad 2e prijs: ZPC 3e prijs. VLAARDINGEN Tijdens de zaterdagavond "op de rolschaatsbaan aan de Soendalaan door de E.VJt.C. Insulinde gegeven rollershow is wel gebleken, dat ook onze stad een aantal rolschaatsters van goede kwaliteit bezit. Het is nauwelijks voor te stellen, dat het uitstekend gebrachte uitgebreide en zeer gevarieerde, programma geheel door eigen leden van de nog jonge vereniging werd uigevoerd. Met soe pele bewegingen en gracieuze gebaar tjes werden sierlijke figuren gereden. Bij de groepen was er uitstekend teamwerk. De kritische toeschouwers zullen enkele kleine foutjes niet ontgaan zijn, maar die zinken in het niet bi) de vele werkelijk zeer goede presta ties, die geleverd zijn. Bij gramofoonmuziek voerden so listen, duo's en groepen in fraaie kostuums hun dansen uit- Zeer geslaagd was de door de negen jarige Annekie Knotsenburg gedanste Kuhr. Onlangs heeft dit meisje in Brussel met haar dansen een fraaie medaille verdiend. De in strikt tempo door de groep gedanste marsparade was ongetwijfeld het hoogtepunt van bet programmadeel van voor de pauze. Alleraardigst was het dansje van de twee Inekc's, de jongste leden van de vereniging. Een Clown-nummer zorgde voor de komische noot. Het programma, waarvan zeer veel toeschouwers genoten, werd besloten met een Fakkeldans. Het was een in drukwekkend schouwspel de dansen met de brandende fakkels tegen de donker wordende hemel te zien uit voeren. De burgemeester, Mr. J. Heusdens woonde een gedeelte van het pro gramma bij. Een welkomstwoord werd door de Insulinde-voorzitter, de heer G. J. Barendse gesproken, mede namens het comité Nationale gedenkdagen. Een groep van BB'ers uit Schie dam werd eerste in de afdeling semi- miltaire. Ook voor de groepen van de or ganiserende vereniging „VTM", die buiten mededinging uitkwamen, was een prijs beschikbaar, welke werd gewonnen door de adspiranten met 411 punten. MAASSLUIS. In de nacht van za terdag op zondag is de opslagplaats tevens garage van de fouragehandel Gebr. van Buuren aan de Weverskade te Maasland door een felle brand to taal in de as gelegd. Drietal vrachtauto's, een partij stro en zakken, welke op de bovenverdie ping waren opgeslagen, gingen even eens in de vlammen verloren. De schade, die door verzekering wordt gedekt, kon nog niet worden vastgesteld. Het politie-onderzoek is nog gaande. Om 11.45 uur werd de brand ont dekt door de heer M. van Buuren. De brandweer was spoedig ter plaatse. Onder leiding van burgemeester Groot Enzering werd het vuur met 4 stralen bestreden. Dank zij het energiek optreden van de brandweer konden de belendende percelen w.o. de met riet afgedekte boerdeij van Keijzer behouden blijven. Om 5 uur was men de brand meester en kmi ,'Ip brandweer inrukken. De belangstelling, zowel van het publiek als van de wandelaars, was boven verwachting. Niet minder dan 1191 deelnemers namen aan de tocht deel, verdeeld over 60 groepen, uit 10 plaatsen. De schatting was 700 tot 800 deelnemers. Ondanks de warmte zijn slechts 14 wandelaars uitgevallen. Dit verna men wij van de Maassluise EHBO, die met groot materiaal aanwezig was op het parcours. Op de 40 en 50 km zijn in de morgenuren 16 personen gestart, de overige liepen resp. 12. 15 en 25 km. Na de tocht volbracht te hebben, werden zij aan het begin van Maas sluis opgewacht door de drumbands van „Kunst na Arbeid" en van SDS uit Rotterdam. Vooral de jongeren van Kunst na Arbeid deden ver dienstelijk werk, evenals de gemee- tepolitie die voortreffelijk het verkeer regelde. De navolgende groepen wisten be slag te leggen op de speciale prijzen: Op de 12 km werd eerste een groep van de Kon. Julianaschool uit Schie dam met 431 punten, 2e werd de WSV DOS uit Overschie met 428 punten en 3e de WSV „Trekvogels" (groep 2) uit Schiedam met 427 punten. Op de 15 km werd eerste deWSV DVW uit Maasland met 450 pnt. 2de werd een groep van de Kon. Julia naschool eveneens uit Schiedam met 442 pnt. en 3e werd de WSV „Vol harding" uit Overschie met 435 pnt. Op de 25 km werd eerste de WSV WIOS uit 's-Gravenzande met 435 pnt. 2e de gymnastiekver. „Advendo" uit Maassluis met 433 pnt. en 3de de WSV „Dockyard" uit Rotterdam met 426 punten. Het optreden van de branweer trok grote belangstelling VERTROKKEN VI. 83, L. Rog. Binnen: VI. 89, M. v. d. Snoek. 269 kg.; A. Visser, 102 kg. Maatjesharing: Klein 50.80 tot 57.60. Groot 57.10 tot 58.20. Bijna 10.000 bezoekers brachten zaterdag en zondag een bezoek aan het Kolpabad. Zaterdag zochten ruim 4500 en zondag ruim 4700 men sen verkoeling in het Vlaardingse zwembad. De burgemeester heeft het nieuwe bedrijfspand van de heer J. Bonman aan dc Gedempte Biersloot officieel geopend. Dc 7-jarige Dickie Bouman overhandigde daartoe aan de burge meester de sleutel met een lint in Vlaardingse kleuren. Hierna werd de showroom cn garage, die deel uit maken van de sanering van de bin nenstad. officieel in gebruik gesteld. Het damesvoetbalclftai van Mid den-Nederland heeft zaterdagavond te Kleef een Westduits selectietcam verslagen. Na een 2—O-ruststand eindigden de wedstrijd in een 3—-0- overwinning van onze landgenoten. In liet Volksaprkbij de Stadhouderslaan, waren zaterdagmiddag vele gereformeerde jongeren in hun Openlucht-meeting bijeen, de traditionele tweejaarlijkse bijeenkomst van vele gereformeerde Ne derlandse jongeren. Werd deze meeting in 1955 nog alleen door Schiedam georganiseerd, dit jaar had Schiedam mede-organisatoren in Vlaardingen en Rotterdam, Delfshaven en Rotterdam-Overschie. Om vier uur werd de meeting ge opend met het zingen van Psalm 95, waarna Schirftlezing en gebed plaats had. Het feest werd door Ds. G. Brinkman, de voorzitter van het Ge reformeerd Jeugdverband Schiedam, die de leiding van de meeting had, ingeluid met een kleine toespraak, waarin hij wees op de zin van het samenkomen op deze wijze. .Niet alle traditie is even ver keerd. De jeugd heeft de neiging te huiveren van traditie, wil tradi tie overboord gooien, wil iets nieuws. Het frisse lokt, het oude moet verdwijnen. Maar er z(jn ge woonten die kunnen blijven. Van de meeting zeggen we niet; houd daarmee nu maar eens op". Hierna werd het volkslied gezongen. Het programma was zeer uitge breid. Er werd gezongen (Neder landse volksliederen en gezangen) met begeleiding van di muziekver eniging Crescendo, o.i.v. de heer D. de Waal; de gymnastiekvereniging DOK demonstreerde, Crescendo speelde marsmuziek en er was een (gezellige3 broodmaaltijd. De spre kers van deze middag waren ds. H. Heule, uit Deventer, die zich afvroeg of de jeugdvereniging kon voorbe reiden voor het leven, deze vraag ge deeltelik met ja beantwoordde en wees op de mogelijkheden en de grenzen van het jeugdwerk, en ds. H. J. Kouwenhoven. van Delfsha ven, die de vraag stelde: wat doe je nog met de jeugdvereniging. De spreker wees op de afnemende belangstelling voor het jeugdwerk, ailerwege, dus ook hier. Daarom is het zo belangrijk elkaar eens in een bemoedigend groot aantal te ont moeten. Ds. Kopuwcnhoven wees op het belang vati de jeugdvereniging in onze samenleving, juist in een tijd als deze met zo een grote onverschil ligheid cn vervlakking. Het is goed, dat nog vele gereformeerde jongeren in het jeugdwerk actief zijn. Spre^.- wees op de rijkdommen die het jeugdwerk nog steeds te bieden heeft. Nadat het bondslied van de meis- jesvereniging en dc jongensvereni ging was gezongen, sloot ds. Brink man de bijzonder geslaagde mee ting. en prees hij de samenwerking van de organisatoren. Gebruind ver trokken de gereformeerde jongeren voor twee jaar naar hun woonplaat sen. (Ongecorrigeerd)

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1