museum useum ADVIEZEN VAN B. EN W. OVER HUURVERHOGING Doelpuntenfeest bij Zwaluwen tegen MLD Bussen moeten niet naast elkaar stoppen Honkbalderby Zwemfeest in Groenoord Heiblok raakt beibaas aan het lioofcl Aangehouden Jodelclub in Schiedam Pool en Chinees op de vuist Voor de kantonrechter Sluiting van Jeugd Jolijt Het Vrije Volk Wat zij vingen Gestolen beeld weer in Dordt ^■J^zuid-hollAndkhè Burgerlijke Stand Visafslag De grootste krant van Nederland \-}V HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 JULI 1957 PAGINA 4 Zoals wij onlangs schreven heeft de commissie voor het Nationaal Gedistilleerd Museum het plan, om een dergelijk museum in de oude Korenbeurs in te richten, laten vallen. Op een onlangs gehouden vergadering, waarbij ook de wethou der voor Culturele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen, aanwezig was, heeft de Stichting voor het Nationaal Gedistilleerd Museum zich nogmaals beraden over de definitieve plaats voor het in richten van de aan te kopen collectie. Men is daarbij tot de overtuiging gekomen, dat het Stedelijk Museum de beste plaats is, aangezien zich daar reeds een res pectabel aantal historische voorwerpen op het gebied van de gedistilleerd-industrie bevindt. Dit zal dus'betekenen dat in het Stedelijk Museum een tweede, Nationaal Gedistilleerd Museum, zal worden gehuisvest. KANTOORBOEKHANDEL Snijden In aansluiting op de circulaire van de minster van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, betreffende de huurverhoging van woningwetwoningen en noodwoningen, hebben B. en W. van Schiedam nu reeds een lijst opgemaakt van complexen van woningen, die volgens bepaalde normen in aanmerking komen voor huurverhoging. Deze voorstellen zullen, nadat de raad ermee akkoord gaat, aan de minister worden voorgeiegd op grond van het gevraagde advies per gemeente. Groot man Gewijdebodem Het gevecht tussen de Brit en de Nederlander zal in het Liverpool-stadion gehouden worden, voor de Engelse boks sport bijna „gewijde" bodem, omdat zich daar in de loop van de jaren talloze grote gevechten- afgespeeld hebben. Advertentie IJl passage Schiedam' V L P' E N' H O-U O E R S Zondag staat weer voor honkbal- minnend Schiedam de plaatselijke ontmoeting op het programma tussen SVV en Schiedam. Sinds de vorige ontmoeting in juni is er heel wet ge beurd; SVV heeft twee nederlagen moeten Incasseren, Schiedam deed niet onder en ver loor ook tweemaal. Voor SVV bestaat er nog een kleine kans op de bovenste plaats, maar dan dient deze wedstrijd in een overwinning omgezet te wor den, daar ook DOS nog wel een mis stap kan begaan in deze afdeling. In een plaatselijke ontmoeting valt echter weinig over de uitslag te voor spellen, zodat de strijd volkomen open ligt. Beide teams komen iets gewij zigd in het veld, omdat enige spelers met vakantie zijn. De wedstrijd op het hoofdterrein van SVV begint om 2 uur. SW 2 speelt zondagmorgen in Den Haa.g tegen ADO 2, waar de kans is om de positie op de ranglijst te ver beteren. In het kader van de Schiedamse vakantiefeesten vinden op zaterdag 27 juli 's middags 3 uur in het open- luchtbad „Groenoord" bij Kethel zwemwedstrijden en demonstraties plaats. Dit zwemfeest wordt georga niseerd door de Schiedamse zwemver enigingen Start, \VF, SRB en SZC. Bekende zwemmers en zwemsters (waarvan de namen nog niet bekend zijn) zullen op de grote nummers starten. Verder staan op het pro gramma 'een polowedstrijd, een zwem- show (waarvoor de beste zwemshow- ploeg uit Nederland is uitgenodigd) en een demonstratie door de red dingsbrigade. Uit Amsterdam zullen enkele schoonspringers hun sierlijke duiken vertonen. Met zekerheid is, aldus vernemeri wij, nog niets te zeggen omtrent het tijdstip van openstelling van het Na tionaal Gedistilleerd Museum. De be treffende stichting, waarvan het be stuur over deze kwestie nog regelma tig onderhandelingen voert, zal met de commissie van het Stedelijk Mu seum nog uitvoerige besprekingen houden. Het ligt wel in de bedoeling om het bezit x»an beide musea te combineren en onder te brengen in de keldergewelven van het Stedelijk Museum te "Schiedam, Be onlangs in dit blad naar voren gebrachte suggestie om het bezit van het Nationaal Gedistilleerd Museum onder te brengen in ons historisch museum, heeft dus (naar wij menen te weten) weerklank gevonden. Men heeft blijkbaar ingezien dat het samenvoegen van de middelen die nodig zijn om een volwaardig over zicht van de facetten der genever- industrie samen te stellen, de meeste resultaten zal opleveren. Wel zijn de keldergewelven van het Stedelijk Museum nog niet geschikt gemaakt om zulk een overzicht vol waardig te kunnen geven, maar er is goede hoop dat toekomstige restaura tie (het wegbreken van muren en an dere veranderingen) deze onderaardse ruimte geheel tot zijn recht zal laten komen. In het restauratieplan van het museum zijn deze veranderingen op genomen; de koffiekamer onder de aula maakt aar ook deel van uit. Indien de commissie voor het Na tionaal Gedistilleerd Museum en de andere museumcommissie binnen niet al te lange tijd volledige overeenstem ming over de verdere gang van zaken zullen hebben bereikt in principe schijnt men het volkomen met elkaar eens te zijn dan is het wellicht mogelijk dat Schiedam het volgend jaar een tweede, weliswaar niet apart- staand, museum rijker is geworden. In Algerië zijn vief Europeanen en zes Franse mohammedanen ver moord. Vier Franse parachutisten werden gewond door een handgra naat in het militaire stadion te Batna. Met een scbedelbasisfractuur Is gistermiddag de 44-jarige heibaas A. van B. uit Rozenburg In het Gasthuis te Delft opgenomen, nadat hij was geraakt door een heiblok van 8 ton, dat van de rem schoot en van 13'A meter hoogte naar beneden stortte. Het ongeluk gebeurde 's middags om twee uur aan de Abtswoudseweg, waar men bezig is in verband met de tunnelbouw een damwand te beien. De man werd geraakt door een uitsteeksel aan het heiblok en moest bloedend aan het hoofd ge wond naar het Gasthuis worden ver voerd. Het scheelde maar luttele centimeters of de man zou met zijn hoofd onder het heiblok gekomen zijn. Het uitsteeksel dat hem raakte, was slechts 5 centimeter lang. Vanochtend was de toestand van het slachtoffer redelijk. Aangeliouden in verband met dief stal is de Schiedamse bankwerker P. A. S. de J. Hij is medeplichtig aan het stelen van ventilatoren van het ss. „Rijnkerk". VLAARDINGEN Aan de Kethelweg werd woensdagavond een geslaagde oefenwed strijd gespeeld zoals dit al enkele jaren gebruikelijk is tussen deze beide ploegen. Doordat de score tot de korfbalcijfers van totaal 15 doelpunten opliep, hebben de toeschouwers van een aardig kijkspel kunnen genieten. In de ontvangzaal var. de firma P. Melchers, „De Locomotief" distil leerderijen en likeurstokerijen te Schiedam, klonk woensdag opgewekte jodelgezang. Het was sang van Zwit sers fabrikaat, min of meer tot wel luidendheid gebracht door toedoen van een typisch Schiedams produkt en afkomstig uit de kelen van leden van de Zürichse Jodelclub", Deze groep, bestaande uit dertig zangers en zangsters, waaronder ook een dansgroep, was te gast by ge noemde firma. Men bezichtigde om. het Likeurmuseum aan de Lange Haven; een museum dat.circa vijf duizend miniatuurllesjes van alle li- keurmerken bevat. Voorts werden ook enkele distilleer-apparaten bekeken. De groep bracht, in nationaal kos tuum, als dank voor de ontvangst enkele liederen ten gehore; ook wer den twee dansen gedemonstreerd. De directeur van het bedryf ontving een foto-album ten geschenke. De militairen namen de leiding door een aarzeling in de zwart-wltte defensie, doch de actieve J. Langen- doen egaliseerde op keurige wijze de stand 11. Door keurig aangeven van J. v. d. Weiden kon E. Vogler zyn club de leiding geven, maar de op behooriyk peil spelende MLD'ers maakten 22. J. Langendoen kon ea een misser van de back der bezoekers 32 aan het nog niet aanwezige scorebord doen noteren, maar een van één onzer backs terugspringende bal belandde in het net van Zwaluwen, 33. Nog voor rust werd het door toedoen van J. v. d. Weiden 4—3, die daarbij zo danig geblesseerd raakte, dat hy zich na de thee moest laten vervangen. J. Langendoen kwam na de pauze aan zyn derde doelpunt doordat de overigens goed spelende keeper van MLD de bal onder zich door liet gaan, 53. Ernst Vogler sag een solo-actie beloond met een doelpunt, dat be antwoord werd met een prachtige goal der Valkenburgers, 64. De voor v. d. Weiden ingevallen v. d. Berg legde de grondslag voor het zevende doelpunt van Zwaluwen, dat door Diet Bergwerf op sublieme wijze; werd gescoord. Het werd 75 uit een scrimmage voor het Zwaluwendoel en na keurig voorbereidend werk van Jac. Lan- In het Chinees-Indisch restaurant Yung Chow op de Rotterdamsedyk heeft een 41-jarige Poolse zeeman gisteravond nogal enige ontsteltenis veroorzaakt toen hij, onder invloed van sterke drank, een van zyn twee vriendinnen een klap gaf. De yiings toegesnelde eigenaar van het restau rant die de ruzie wilde sussen kreeg er eveneens van langs en moest zich met een bloedende hoofdwond in het Gemeenteziekenhuis laten verbinden. Een hanglamp werd voorts vernield. De Poolse zeeman is naar het hoofd bureau van politie gebracht. Geboren; Adrianus C. zn van A, van Loenen en C. Zagwyn; Hélène dr van R. G. Jorritsma en J. Zoete- meyer; Bernardus W. J. zn van B. W. J. v. d. Moezel en M. Focke; In- grid V dr van I. Vroombout en M. C. Baldé; Pieternella J. dr van K. G. Verbeek en S. v. d, Pas. ROTTERDAM, 17 juli. Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis en 250 kg paling aangevoerd. De pryzen waren: trbot groot 2.602.65, per kg; schol middel 51.0054.00, idem klein 26.00—31.00, zeebot 20.00 22.00, schelvis middel 41.0049.00, idem Hein 24.00—29.00, kabeljauw groot 49.0051.00, idem klein 24.00 26,00, makreel 24.0026.00, wyting 22.0024.00, verse haring 19.00—21.00, .alles per kist; spiering 0.500.55, levende paling dik 6.006.05, idem middel 5.00—5.05, idem dun 1.90— 2.00, alles per kg. Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Ta be or not to be (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.; Contrabands en moord (18 jr). Apotheek: Pa. Backer, St. Liduinastraat 58. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: werk van Lampe. Diversen; PLANTAGE-PODIUM, 8 uur: concert Leger des Hells VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Op het spoor der verdwenen vrou wen (18 Jr), MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en P u.: De gevangene van de woestijn (14 jr). Apotheek: Pa. Backer, St. Liduinastraat S8. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: werk van Lamps. Diversen: STEDELIJK MUSEUM. 8 uur; opening Poppendroom. Autobusbestuurders plegen wel eens te stoppen, als zij van de andere kant een collega zien naderen. Voor het doen van mede delingen, voor het overstappen van een chauffeur en zo meer blij ven die twee bussen dan gedurende korte of langere tijd naast el kaar staan. Dat zou niet zo heel erg zijn ais bussen niet zo breed, waren. Gistermorgen stond voor de Goudse kantonrechter mr. I. A. v. Bronkhorst de buschauffeur C. H., die zo maar was gestopt op de Provinciale weg West. Deze brede weg was bepaald niet breed ge noeg meer, toen een collega van H. zijn bus ook tot stilstand bracht. Het resultaat van dit korte oponthoud was, dat de achteropkomende A. A. V. met zijn auto tegen de plotseling stoppende bus van C. H. vloog. De officier van Justitie laakte dit „domweg stoppen" en eiste tegen de chauffeur van de bus 15,Maar ook de man die tegen de' bus gereden was had schuld: hy had beter af stand moeten bewaren en tegen hem eiste de officier 20,Ook de kan tonrechter vond het niet juist om het verkeer te belemmeren en veroor deelde tot 10,of 4 d. en 15,of 5 d. Een voorwaardelijke hechtenis van 6 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en boete van 30,— kreeg de bedryfsleider A. B., wegens, overtreding van de arbeids wet. Het was een eerste herhaling en verder had de man getracht om de opsporingsambtenaar om de tuin te leiden. Een ongeluk op dc rijksweg onder Waddinxveen omdat de auto van W. j. v. d. E, een vrachtwagen te kort gepasseerd was leidde tot een boete van 50,— of 20 dagen voor het „snijden" en 15,of 6 d. voor te hard rijden. De vrachtauto raakte van de weg en ging over de kop. Er bleef een ruïne van over. Wonder boven wonder bleken dc inzittenden slechts lichte verwondingen te heb ben. Maar dat was niet aan de niet- verschenen verdachte te danken Nog een geval van „snyden" liep ernstiger af. J. B. kwam te dicht langs een motorfiets en de dame op de duo moest voor vele weken, het ziekenhuis in. Er bevond zich -Vh meter tussen de auto en de kant van de weg by het passeren. De officier vond dit veel te weinig. „Men moet niet denken: het is alleen maar een motorfiets. Ook bij het inhalen van een motor moet men gebruik maken van de inhaalstrook". De verdachte kreeg een boete van 50,of 20 d. Het jeugd-jolijt-programma dat op 4 juni begon wordt vanavond 8 uur met een bonte avond gesloten. Aan het programma werken mee: de AJC, het tamboer- en pijperkorps Harmonie en de Jonge Harmonie. De beide korpsen maken eerst een mars door een wijk en zullen c': eugd mee voeren naar het Emmaplaatsoen. Het tamboer- en pijperkorps Har monie vertrekt ongeveer half acht van het Edisonplein. Jongeren van 10 jaar af en ouderen worden ver zocht zich achter de Harmonie aan te siuiten en mèe te gaan naar de sluitingsbyeenkomst. De jonge Harmonie verzamelt on geveer half acht op het Fabriplein en de jeugd en ouderen uit het Wes ten en Nieuwland kunnen zich daar achter aansluiten. Het Zuiden heeft geen muziek; men moet op eigen ge legenheid naar de slotbyeenkomst. genöoen maakte Ernst Vogler er 8—5 van. Terwyi de Jeugdige Zwaluwen- keeper Dick v. d, Reyden zyn bril liep te zoeen, die hy in de wedstryd was kwytgeraakt, maakte MLD zijn voorlaatste doelpunt en met de eind stand 87 kon ten slotte iedereen vrede hebben. Dr; Charles Rob, hoogleraar in de chirurgie aan de universiteit van Londen, heeft op een sectiebyeen- komst van de jaarvergadering van het Britse Medische Genootschap verklaard, dat whisky volgens hem het beste pynstillende middel is. B. en W, onderscheiden drie cate gorieën: 1 Woningwetwoningen, tot stand gekomen voor 27 december 1940; 2 Woningwetwoningen, die na 1940 maar voor 5 mei 1940 tot stand kwamen. Tot deze woningen beho ren de 47 woningen aan de Fulton-, Morse- en Belistraat, 34 woningen aan de Parallelweg en de watersto kerij aan de Parallelweg. De derde categorie is groep B. Dat zyn de woningwetwoningen, die na de oorlog zyn gebouwd. Hieronder vallen: 47 woningen aan de Dalton-, Fahrenheit- en Morsestraat; 140 wo ningen in de Polder Oud-Mathenes- se; 126 woningen in de Klein Bab- berspolder; 168 flatwoningen, 2 fiats: 4 dienstwoningen by de 2 fiats; 72 woningen aan de Lorentzlaan; 8 win- kelwoningen aan de Lorentzlaan; 143 woningen aan de Hogenbanweg; 133 Airey-woningen; 6 winkelwonin gen systeem Airey; 100 Welschen- woningen en 1 dagwinkel systeem Welschen. De minister heeft bepaald dat de huren van woningen, die tot de eer ste en tweede categorie behoren, met 25% zullen worden verhoogd. By de laatste categorie kan het percentage tussen 1 en 25 liggen. De gemiddelde huur van het com plex van 126 woningen Klein Bab- berspolder biykt na toepassing van de huurverhoging het hoogst te zyn (t.w. 11,675 per week). By de beoordeling van de vraag welk percentage dient te worden toe gepast by de huren van de wonin gen in Nieuwland (categorie II, groep C), welke gebouwd zijn op voet 4an de Beschikking bijdragen Woning- wetbouw 1950. behoort van dit laat ste gemiddelde te worden uitgegaan, omdat het complex van 126 wonin gen niet. minder comfort biedt dan de woningen van. latere datum, die in Nieuwland zyn gebouwd. Voor toepassing van huurverho ging komen de volgende complexen in Nieuwland in aanmerking: a. 448 woningen; b. 291) woningen; c. 152 Van elk van deze complexen is de gemiddelde huur berekend, waarna deze huren waren op te trekken tot het bovengenoemde gemiddelde van de 126 woningen Klein Babberspol- der (t.w. 1 11,675 per week). Hierbij dient te worden opgemerkt, dat in verschillende complexen wo ningen voorkomen van dezelfde in deling en huurprijs. Zo bevatten de complexen van 200 en 152 elk voor zich woningen, die volkomen aan el kaar gelijk zijn en aan geiyksoortige straten zyn gelegen- Zouden aan de hand van de ge vonden gemiddelden de huren wor den verhoogd, dan wordt het moge- iyk, dat voor 2 woningen van de zelfde indeling, ligging en huurprys, maar behorende tot 2 verschillende complexen, na verhoging de huur niet meer gelijk is. Dit ïykt B, en W. niet gewenst. Als uitgangspunt zou men kunnenn nemen, niet het gemiddelde per com plex, maar het gemiddelde van alle woningen van bovengenoemde com plexen in Nieuwland. Uit de op bovenbedoelde staat ge-, maakte berekening blykt, dat dit ge middelde 10,78 per woning be draagt. Vergeleken met het gemiddelde van de 126 woningen in Klein Bab- bèrspolder betekent dit een nadelig verschil van 11,67510,78 is 0,895 per woning. Uit overweging, dat de huren van de desbetreffende complexen in Nieuwland ten minste dienen te wor den opgetrokken tot het gemiddelde van de huren van de 126 woningen in Klein Babberspolder, komt het B. en W. gewenst voor de huren van deze woningen in Nieuwland te doen verhogen met 8,5 1c. Lettende op woongerief, stand, enz., zyn de huurverschillen, zoals deze op dit ogenblik, bestaan tussen de verschillende complexen, In het algemeen verantwoord; dit kan niet ten volle worden gezegd t.a.v. het woningen; d. 202 woningen; e. 1681 complex van 228 woningen, waarvoor pet. i.p.v. 8,5 pet. redeiyk wordt ge acht. Wat betreft de 96 woningen in de Klein Babberspolder adviseren B. en W. van Schiedam de raad deze huren die thans 9,34 bedragen, met 12,5 pet. te verhogen. B. en W. stellen verder voor de huren van de 61 woningen aan de Dr. Zamenhoffstraat niet met 25 pet. maar met 15 pet. te verhogen, waar door een juiste verhouding tussen de huren, van de verschillende com plexen wordt verkregen. (Ongecorrigeerd) VLAARDINGEN Binnen; VI. 79 J. de Jong, 247 k. Na de verse vis in IJmuiden gelost te hebben hier binnen van treilvlss. VI. 199. C. Kuipers, 427 k. VLAARDINGEN Vangstberich- ten van hedenmorgen: VI. 70. 34 k.; VI. 78, 30 k,: VI. 172, 14 k. thuisva rend: VI. 203, 7 k. nog 15 netten; VI. 208, 10 k. nog 10 netten; Vi. 216, 10 k, VI. 114, 34 k. trawl; Vi 115, 35 k.; VI. 190, 30 k.; VI. 71, 51 k. uit de haven vleet; VI. 83, 12 k.: VI. 166, 55 k.; VI. 14, R k.: VI. 89, 8 k.; VI. 112, 44 k.; VI. 132, 8 k. Trawlharing groen 57,40 tot 62,10. Vleetharing groen 51,90 tot 60,—; klein 42,— tot 44,70; groot 41,— tot 45,60. Dordrec t heeft zün Dirk de Derde terug. Het beeld, dat zaterdagavond, kort na de onthulling, door een groep Vlaardingers werd meegenomen, is woensdagavond door enkele andere Vlaardingers teruggebracht. Zij had den zich verenigd in een comité „Weg met Dirk" en zyn ook degenen ge weest, die het beeld maandagmid dag, toen het Vlaardingse standbeeld van Dirk de Derde te kyk was gezet, hebben weggenomen. Het wordt nu opgesteld op een plaats, waar het niet opnieuw kan worden gestolen. woningen en f. 228 woningen. dan ook een huurverhoging van 12,5 sowjet-Unie. Een delegatie van de Italiaanse communistische party is in Moskou aangekomen voor een bezoek aan de V W! 2 1 cflj?A- (Van een onzer verslaggevers) „Niet boos worden, Leen, dan heb je absoluut de beste kansen tegen Pat McAteer, de middengéwicht-kampioen van het Britse Rijk!" Boksproraotor Theo Huizenaar herhaalt nu al weken achtereen deze woorden tegen Rotterdamse „furie" Leen Jansen. De Nederlandse middengewicht-kampioen zal op donder dag 25 juli zijn veertigste profwedstrijd boksen in Liverpool. Het is zijn tweede mate op buitenlandse bodem. De eerste, op 11 juli 1956, verloor hij in Milaan van de Italiaan Fes- tucci door diskwalificatie. Dat was ook de enige neder laag van de sterke Rotterdam mer, die volgens Huizenaar „zijn eingen kracht nog niet kent". De overige 38 gevechten won hij, waarvan 12 door knock-out, 4 door technisch k.o. en 3 door opgeven. Jansen is thans in prima con ditie. Hij traint degelijk en ont ziet zich niet. Zijn gewicht is thans 74,3 kg. Het gevecht is afgesloten op 73 kg. De Rotterdammer heeft, wat be treft de uitslag van deze strijd, wei nig keus. Hy moet eenvoudig winnen om zyn kansen op een ge vecht om de Europese titel tegen de Franse vedette Charles Humez te behouden. Een nederlaag zal zijn als een byna onneembare barrière op de weg naar de top Leen weet dit. Hy heeft nog ruim een week voor de boeg. Trainen Dat betekent: 's morgens 6 uur op, 7 uur in de Kralingerhout. lo pen afstanden van 314 tot 4 kilo meter, 6 km of 7 km. Soms alle maal, naarmate de wedstrijd na dert minder. Daarna terug naar Theo' boksschool. Na de massage en de douche aan het dagelijks werk by de aannemers, de Gebroe ders Voormolen En na afloop, 's middags vyf uur, opnieuw naar de boksschool. Tot zeven uur touw tje springen, schaduwboksen, ge woon boksen met sparring-partners, stoten op de bal en de zak, gymnas- tiek-oefenlgen. 's Avonds tussen half tien en tien uur naar bed Theo Hulzenaar geeft de volgen de prognose van dit gevecht: „Ik heb zeer veel vertrouwen in Leen. Pat McAteer Is zeker geen gemak kelijk tegenstander, maar er zijn enige factoren in het voordeel van Jansen. Beide boksers zijn nu on geveer sinds vijf jaar professional. Leen Jansen oefent in de Kralin- Zij boksten ongeveer gelijk op, won- ger Hout. De fikse regenbui, die in £j«nSet leeuwendeel van hun par- de heel vroege ochtend viel, heeft Geen kivaadhcid plassen gevormd. Daarin weer- Ea verder de belanerijfcEte op- kaatst donker en somber zijn beeld, merking: „Leen moet voor één ding hm zorgen: niet kwaad worden. Hy heeft de neiging om by een zelfs geringe onreglementaire handeling van de tegenstander één brok woe de te worden. Hy moet niet gaan gooien en smyten, want dan is de kous af. dan verliest hy zo zeker als twee maal twee vier is. Daarom: rustig blijven." Leen Jansen zelf: ,,'k Voel me uitstekend. Lichamelijk en mentaal In goede conditie. Ik zal uiteraard mijn best doen om te winnen, maar je kunt er weinig van zeggen. Die Fat is ook geen kleine jongen. Als Ik maar kalm blijf Hy vervolgt: „Ik heb het gevoel al vanaf myn amateurtyd, dat ik in het buitenland beter boks dan hier. Ik heb méér zelfvertrouwen, omdat ik hier in Nederland bang ben iets fout te doen en het gefluit van het publiek te moeten horen." De Brit FatMacAteer ls een groot man in het Gemenebest. Zijn laat ste wedstrijd was byzonder onge lukkig, omdat zyn tegenstander, de Zuid-Afrikaan Elliot 'na k.o. te rijn gegaan, in het ziekenhuis overleed. Na het onderzoek bleek echter, dat de Zuidafrikaan een oog-operatie Schaduwboksen behoort tot de dagelijkse bezigheden van Leen Jansen. Hij traint in de sportschool van Theo Huizenaar, hét centrum van boksend Rotterdam. had gehad en mede daardoor in absoluut onvoldoende conditie ver keerde om een dergeiyk zwaar ge vecht te leveren. Huizenaar verklaart: „De con trole zon veel scherper moeten zijn. Men mag geen boksers laten gaan, die niet volkomen gezond en in prima conditie zyn. Ik zit sinds 1914 in de bokssport en geef sinds 17/18 bokslessen. Duizenden boksers zijn door myn handen gegaan, maar nog nooit is er een ongeluk ge beurd. Dat hoeft ook niet"

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1